,lk heb besloten te breken met And ré' Van Speyk-show met het Theater van de gruwel TELEVISIE VANAVOI mm RADIO VANAVOND RADIO ZATERDAG TERUGBLIK a Marisa Koch van Songfestival in Van Speyk-show VRIJDAG 9 APRIL JÜ NEDERLAND I Teleac 18.15 Sociale verzekering (les 4) NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal KRO 19.05 Van Speyk Show NOS 21.35 Journaal KRO 21.50 Interview drs. den Uyl 22.00 Father Brown IKON 22.50 Een laat uur theologie NOS 23.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.25 Mountles Show 21.25 Gebroeders Hammond 22.15 Televizler Magazine 23.00 Sportpanorama NOS 23.30 Journaal WDR 18.00 Nieuws uit Noi Westfalen 18.05 Münchense historie! 19.15 Hier und Heute 19.45 Hit om kwart voor a 20.00 Journaal 20.15 Welt am Draht (deel 1) m 21.45 Het zevende zintuig 21.50 Actualiteiten uit Bon- 22.15 Journaal 22.30 Welt am Draht (deel' 00.20 Journaal iedy Caper J DUITSLAND I NDR 18.00 Sportjournaal 18.30 Journaal 18.45 Klaas Vaak NEDERLAND I 10.00 De eerste 365 dagen uit het leven van het kind (les 11) 10.30 Pech onderweg (slot) 11.00 Nederlands voor buitenland se werknemers (les 10) 18.20 Comedy Caper 18.40 Mannen zonder zenu 19.00 Journaal 19.30 Bultenland|ournaal 20.15 Aktenzeichen: XY... (O 21.15 Journaal 21.30 VIP-schommel ins 22.15 Sport op vrijdag Ie 22.45 Aktenzeichen: XY... tjek (II) tm 22.55 Plano Conclave - jazt g 23.55 Journaal r h 18.00 Vingerpoppen 18.15 Open School (all. 14p»' 18.45 Dag aan dag t w 19.10 Sportportret n 19.45 Journaal 19.45 Journaal "h11 20.15 Flintstones 1 20.40 City Lights Ch*- (1931) 22.10 R.K. uitzending 22.40 Gesprek met theoloog NOS 15.30 Journaal KRO 15.32 Wickie de Viking 16.00 De rode autobus 16.45 Kunt u mij de 1 Hameien vertellen, (deel 44) HILVERSUM I KRO: 18.30 Nws. 18.41 Marktberichten. 18.44 (S) Zomaarstereo. 19.30 (S) Ed win. platen en zingen: een volk van muziek. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.30 (S) Radio—Televisie. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal: vanuit en rondom de sport. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 20.00 Nws. 20.05 (S) NOS-KultU£| sieke muziek. 22.30 Gamma va* j. en Beta: nieuws uit de we? wetenschap en technologie. 2fri het oog op morgen.23.05 AMld ten-overzicht. 23.20 Den Haag vi0s 23.55—24.00 Nws 18.03 De Vakaturebank. 18.10 (i| maal. VERONICA: 19.03 (S) vi op-drie: Aktuele pop-informatr VPRO: 20.02 (S) VPRO-op-drieBel Radio Vrij België. 0.02 Amigos de ca. AVRO: 1.02—7.00 (S) Con\et nacht door. iel niel HILVERSUM I HILVERSUM II TROS 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Kom er maar eens uit. (8.00 Nws. 8.11-8.30 Aktua. 9.35-9.40 Water standen). 10.00 Tiem-om. 11.30 Aktua- sportcafé (11.00 Nws!) 11.30 Hartje Am sterdam. OVERHEIDSVOORL 12.49 Vast en zeker. 13.00 Nws. 13.11 Aktua. 13.30 Voorzichtig, breekbaar. 14.30 Steiger B 16.00 Nws 16.03 De Neder landse top-40. (vanaf 17.00 in stereo). 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II NCRV: 7.02 (S) Happy Sou# Eerlijk gezegd. 8.03 (S) Popd 10.03 (S) Muziek bij de koffis»- (S) Hollands kwartiertje. 11.5 (Sf Country Style. 12.03 (S) Drie tiP middag. 14.03 (S) Op de vrolijp 16.03 (S) Sportshow. b HILVERSUM IV AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) ReveiL_ Nws. 9.02 van mensen en dinC niet voorbij gingen. 9.20 (S) Alej (S) in de wetenschap dat. ici J Opera van Haydn. 12.00 (S) FestlQ Vlaanderen. 12.30 (S) Pianoimji ties 12.50 Kortweg. 13.16 (S) hobbyisten 13.42 (S) Kinderen^ muziek. 14.00 Nws. 14.02 (S) (f t(e)m 1.30 (S) Musica American: (S) Aspecten. 16.40-17.00 Ral naai. a. Met het „Hof van Holland" mag regisseur Frans Boelen dan niet bepaald in de roos hebben ge schoten, met „Dat ik dit nog mag meemaken...." heeft hij waarschijnlijk het beste Neder landse serie-programma gele verd van dit televisieseizoen. En dat is ongetwijfeld mede toe te schrijven aan het feit, dat hij hier wel over goede tekstsschrij vers beschikt Deze keer werd er in het bejaardenhuis van de gezusters Haai-Baai „aan cul tuur gedaan". Met alle ontzet tende gevolgen vandien: de ge noemde gezusters voerden een dansje uit, en Leen Jongewaard was niet alleen de bijzonder pes terige oudste man van Jf land, maar daar buitenon. hij ook nog kans een vi^ ongetwijfeld meest louche ferenciers gestalte te geve .ei hetzelfde Nederland ooit gezien en die graag voor van dagen zei op te trede? 0| horen niks, ze zien niks, P. ze betalen goed". Het mtri?!e de van het hele programi dat het doortrokken is varai bijzonder merkwaardig en me-met-een-menseli j ke-ondfac toon. Je komt het zelde nooit tegen. De rappe digheid waarmee het pi ma wordt gebracht troi ook niet. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Kunst en kunstenaars Arthur Orobio de Castro, de dirigent van het Residentie Vrouwenkoor, heeft van de So- ciété Arts-Sciences-Lettres te Parijs de bronzen eremedaille ontvangen voor zijn werk ter verbreiding van de Franse toon kunst, in het bijzonder van Ca- plets .Miroir de Jésus'. Ella Fitzgerald (58) brengt voor het eerst sinds lange tijd weer een bezoek aan ons land. Op 14 mei geeft zij onder auspiciën van Acket én Mojo een nachte lijk jazz-concert in het Amster damse Concertgebouw, waarbij zij als altijd wordt begeleid door het Tommy Flanagan Trio. Vóór de pauze concerteert trom pettist Roy Eldridge (65) en het concert wordt geopend met een recital door meester-gitarist Joe Pass (47). Kunsthandel Leslie Smith te Wassenaar organiseert van 16 april tot 3 mei een tentoonstel ling bij Ruys, Het Rond 4 te Zeist, onder de titel .Topschil- ders in Zeist'. Er werken van 195 v om. Rochussen, Schelflr Spohler, Weissebruch en f I Hove. v Organist Ben Fey geeft zoi ise middag 25 april een conced. dë Hourustkerk in Den Prsl Op zijn programma staan E ken van Buxtehude, Bach, d< driessen, Post, Guilmant®" a Franck. ti 191 De Nederlandse Toonki P" naarsbond heeft de ministe"" Sociale Zaken verzocht toestemming te verlenen een toernee van circus Sai ni door ons land omdat he ^rt cusorkest vrijwel geheel uithe jechen zou bestaan, die toP7* dien onderbetaald zouden h den. De toernee zou op 26 Jn in Groningen beginnen. Ankie Peypers is benoemd1 voorzitter van het PEN-cen voor Nederland. Mineke pers wordt secretaris buP- "j land, Jan-Willem Overeen P cretaris binnenland en Gïrtu Borgers penningmeester. fge< lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill W&J! Frans van Dusschoten: „Ik zag mijn kinderen in geen weken". FRANS VAN DUSSCHOTEN: Hij kan alle kanten op. Hij gaat nu ook een andere theatershow maken, meer musicalachtig. Maar voor ons tweeën bleef het onder werp televisie nog bestaan. Ik had altijd in mijn ach terhoofd om een serie te maken, zo in de trant van „Wordt u al geholpen?" We hebben zelfs contacten ge legd met Engelse tekst schrijvers. En wat kwam eruit? Een nieuwe serie: „The not so grand hotel", in het Nederlands Hotel de Botel. Ik zou hotelhouder zijn en André een neef die in drukke tijden te hulp schiet en dan alles fout doet. Geweldig, maar Joop van den Ende zag het niet zitten. Hij zei: „Wel op tv en niet op de planken sa men? Dat kan niet". Jam mer voor Frans, maar voor jou een ander". Frans van Dusschoten is eerlijk wanneer hij toe geeft: „Dat viel me inder daad zwaar op de maag. Maar ik kan me de instel ling van Van den Ende ook wel voorstellen..., dus het ging weer over". Frans wil de indruk vesti gen dat de gebeurtenissen langs zijn lijf zijn afgegle den, maar kan toch niet verdoezelen dat één en an der hem niet in zijn kouwe kleren is gaan zitten. Ook al is de situatie nu zo, dat het geluk Frans toch wel weer ging toelachen. De toekomst van Frans dus: „Leen Valkenier, (de schrijver van de Fabeltjes krant) benaderde mij met een script voor een nieuwe serie. Stomgeluk, natuur lijk. Ik had al een tijdje niets meer van hem verno men en ineens stond hij voor mijn deur. Leen werkt anders, dat weet ik al uit de tijd van de Fabeltjes krant Hij maakt komisch uitgediepte karaktertjes. Voor de Fabeltjeskrant be keek en analyseerde hij soms maanden een bepaald figuur, voordat hij dat ka rakter op het lijf van een fabeltjesbeest schreef. In die trant werkt hij nu nog. Hoe het script heet? „Meerlust camping". Het speelt op een camping, waai allerlei gasten en vas te weekenders zitten. Eén van die vaste bewoners is Ferry Fernado, een artiest, een kunstfluiter. Hij wil zich uit de drukte terug trekken, maar kan het niet laten zijn kunstjes ook op de camping te tonen. Ik ben die Fernando. Man, ik werd laaiend enthousiast, het grappige is dat het mij op mijn buik is geschreyen. Het is 80 procent zeker dat die serie doorgaat, we zijn in onderhandeling met de NCRV". Een serie op de televisie betekent natuurlijk nog lang niet dat er voldoende brood op de plank is. Maar Frans heeft nog meer in petto, volgens de door hem aangehangen formule: min der werken en ook nog theater. Blijspel Frans: „We maken een leuk theatertje, een blijspel „Twee in één, voor de pau ze en na de pauze een caba retesk programma. Het is niet de bedoeling om he- kelwerk te brengen of hei lige huisjes omver te schoppen, dat is mijn stijl niet. Gewoon lekker rela xed op toneel' staan, wat grapjes verkopen. Maya Bouma en Jaap Stobbe, een duizendpoot hoor, doen mee. We zoeken nog een vierde vrouw, misschien Ine Veen. Dat gaat zeker door maar pas ,in het vol gende seizoen. Frans maakt dit seizoen nog af met André. Eerst nog weken in Carré, dan vakantie, om in juli nog een keer terug te komen met André in het Circustheater te Scheveningen. Het kan niet op, want daarbij spreekt Van Dusschoten tussen werk en gezin nog vijf stemmetjes in Paulus de Boskabouter en pikt hier en daar wat kruimels mee. Maar straks zit hij in een nieuwe verpakking, in zijn eigen show op de televisie en in een cabaretesk pro grammaatje. Daarom leuk omdat Frans van Dusscho ten op 1 december van dit jaar 25 jaar in het theater vak zit Een fikse tijd voor een 43-jarige, die nooit het onderste uit de kan wilde LEIDSE COURANT Frans van Dusschoten fun geert niet langer als de grote aangever van André van Duin in diens show. Frans heeft hiertoe zelf het besluit genomen. Het avond aan avond werken brak hem op. Hij wil weer een eigen leven. „We zijn erg goede vrien den". zegt Frans, „wat dat betreft is het erg jammer dat we uit elkaar gaan. Het onderwerp ligt op tafel en Frans wil best vertellen. „Ik ben de spelbreker, maar het moest er eens van komen", begint hij het re laas. „Zes jaar heeft de combinatie André van Dui n/Frans van Dusschoten bestaan. We zijn begonnen met een klein program maatje, met in ons achter hoofd het ideaal om eens een grote revue te brengen. Nou, die hebben we. Maar zo'n revue brengt ernorm veel problemen met zich mee. Vooral op het gebied van tijd en financiering. Zo'n show kost stomweg veel geld. En de mensen zijn niet bereid vijftig tot honderdvijftig gulden neer te tellen. Wil dat toch kun nen, dan moet je veel wer ken, veel voorstellingen ge ven. Avond aan avond op de planken. Dat heel veel werken, dat is me opgebro ken, dat is me zwaar tegen gevallen". Frans van Dusschoten is met zijn beslissing om te stoppen niet over één nacht ijs gegaan. „Oh nee", roept hij uit, „dat gaat geleide lijk. Je stelt voor een klei nere show te maken, dus minder werk, je overlegt en overlegt, maar je komt er niet uit André en ik kun nen erg goed met elkaar opschieten. Ook privé heb ben we een eigen soort hu- mortje opgebouwd, waar niemand iets van begrijpt Maar behalve André heb ik ook nog twee dochters, één van 16 en één van 9 jaar. Leuk als je die praktisch niet ziet. Ik ben 10 dagen met wintersportvakantie gegaan, maar we kwamen' niet tot een akkoord. Daar om heb ik de knoop maar doorgehakt". Betekent dit dat André of jij nu straks in de kou staan? Frans: „André is veelzijdig. Hij kan enorm veel, waar om zou hij voor mij een plaatsvervanger zoeken? hebben. Trouwens, waarom niet? Waarom kreeg hij nooit problemen met André in zijn rol van aangever? Frans: „Niemand gelooft het, maar ik heb inderdaad nooit problemen gehad met het feit dat André meer lachers op zijn hand krijgt. Ik ben geen man die gekke capriolen uithaalt, die zich van een stoel laat vallen. Bovendien moet je niet ver geten, dat we geen duo zijn. Alle sketches treden we sa men op. Hij als clown en ik, nou goed, als de aange ver. In die rol zit veel, ver gis je niet. Soms ga ik acte ren en dan denk ik, je legt het er te dik bovenop Frans, kalmer aan jongen. Dat kan niet. Je kan veel kanten op, maar de formu le die wij hebben, doet het goed. Ik zoek voor elk type naar een stemmetje, geef wat affiniteit aan die rol en voor de rest zorgt André wel voor de lachsalvo's. Als ik naar Laurel en Hardy kijkt, dat zie je twee komie ken, maar geen van beiden is aangever. Daar zou je ook van uit kunnen gaan, maar dat doen we niet". Frans over de sketches met André: „Eén sketchje vraagt ontzettend veel voorbereiding. Ik geloof dat in Nederland menige tekstschrijver gefrustreerd op straat loopt. Van wat we gebruiken blijven mis schien nog drie zinnetjes over. We gaan het naar on ze bek plaatsen. Ik kruip achter de schrijfmachine en gooi de boel om. En als we klaar zijn, improviseren we lustig od toneel verder. Bijna iedere avond mag je wel zeggen. Die sketches zijn zo vluchtig, dus je ver diept je in alle tierlantijnen er om heen. Al repeterende en al spelende is bijvoor beeld in de loop der jaren die sketch in het horecabe drijf, ik kok-eigenaar en André kelner, uitgegroeid van vijf minuten tot 17 mi nuten". Is Frans daarom soms niet afgeknapt op zijn aange- versrol? Frans voor het laatst: „Ik heb ook nog een solo in de revue. Had ik die niet ge had, dan had het misschien anders gelegen". LEON VAN KAN Marisa Koch, door de Turken tijdens het Songfesti val uit de ether geweerd. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Griekse zangeres Marisa Koch, die met haar politiek geladen klaagzang „Panaghia Mou, Panaghia Mou" („Heilige Maagd, Heilige Maagd") naar een der laatste plaatsen van het Eurovisie Songfestival werd verwezen, zal vanavond optreden in „De Van Speyk Show". Ze zal het door haar gecomponeerde lied in het Grieks zingen, de tekst van Michael Fotiades zal ondertiteld worden. Van de Turkse ambassade in Nederland en van de Turkse radio en televisie werden bij de NOS protesten ontvangen tegen een Griekse deelname met dit lied. De tekst zou verwijzen naar de politieke en militaire gebeurtenissen op Cyprus in 1974 en dit zou niet passen binnen het niet-politieke karakter van het Eurovisie Songfestival. De Turkse televisie censureerde „Panaghia Mou, Panaghia Mou" uit haar Song- festival-uitzending en verving het lied zonder beeld door het Turkse lied .Mijn Vaderland". Fragment uit „Panaghia Mou, Panaghia Mou": „Als je vervallen ruines ziet, ach moedertje, dan zijn die niet uit vroegere harteloze tijden. Van gisteren zijn ze, van napalm, die duizenden ruines. En als je pas gedolven aarde ziet, ach moedertje, dan is dat niet voor bloemen in een tuin. Kruizen zijn er geplant, die verrotten in de tijd. Ach Heilige Maagd, troost mijn hart". Bayreuther Festspiele op radio (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Bayreuther Festspiele - het bekende, maar zeer omstreden jaarlijkse Wag- ner-festival in de Zuidduitse stad Bayreuth - bestaan dit jaar honderd jaar. Naar aanleiding van dit eeuwfeest zend de NOS- radio zondag 11 april van 21.15 tot 22.25 uur via Hilversum 2 een dokumentaire uit over dit onderwerp, die werd samenge steld door Menno Feenstra en Charles Fabius. Presentatie: Annemiek Tan. Nieuwe presentator voor Italiaanse radioprogramma's (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NOS-radio heeft een nieuwe presentator voor het zondagse programma voor Italiaanse werknemers in Nederland benoemd, de 38-jarige Angelo Tinebra uit Maassluis. De heer Tinebra is als personeelsfunctionaris voor buitenlandse werknemers in dienst bij een Nederlands bedrijf. Hij volgt op 11 april de heer Francesco Cerlini op. Deze had de NOS reeds enige tijd geleden gevraagd van zijn radiotaak te mogen worden onthe ven. De veelzijdige, in Mil waukee geboren zanger Al Jarreau treedt op in De Van Speyk-show. Théatre du Grand Guignol was de naam van een schouwburgje op het Parijse Montmartre, waar eenacters werden gegeven met een uitgesproken griezelka rakter. De bedoeling was de zenuwen van de toeschouwers te schokken, door bloedige "sce nes „natuurecht" te brengen. De schrijver van deze stukken was een vreedzame archivaris, André de Lorde. Het amateur gezelschap van het Amsterdam se echtpaar Banting bracht het „Theater van de gruwel en de gTap" terug en Fons Peters maakte voor de Van Speyk- show een reportage van dit ge zelschap, waarin fragmenten van de eenacter „De werkplaats voor blinden" van André de Lorde. In deze show onder meer ook een reportage van de hap pening over het thema „Be vindt Nederland zich in een amusementscrisis?" Ned. 1,19.05 uur. Father Brown Vanavond ziet u via de KRO hoe father Brown na jaren op bezoek gaat bij Michael Smit, boer en imker en daar een aan tal nieuwe mensen ontmoet. Hij krijgt ook te maken met een detective en uit gesprekken maakt hij op, dat een juwelen- dief, Michael Moonshine, onrust in de streek zaait. Michael Smith wordt dood aangetroffen en men neemt aan, dat hij die Michael Moonshine is. Father Brown heeft redenen daaraan te twijfelen. Ned. I, 22.00 uur. HOU HET SCHERM IN HET OOG Theologie Toch houden ze het hoofd bo ven water. Onder de gasten in de Mountiesshow zijn Lenny Kuhr en Ben Cramer, Jaap Stobbe en de Robert Kaesen Dancers. Ned. I, 20.25 uur. Hammond Jennifer en Ed\yard kunnen eindelijk een adoptiekindje ko men uitzoeken en brengen de ochtend door met het vinden van een naam. Paul Merroney is terug uit Beiroet en heeft een sheik meegenomen, om de man financieel voor het bedrijf te interesseren. Maar de sheik ziet meer in Clare Miller. Ned. H, 21.25 uur. Morgenmiddag Na een aflevering van de Rode Autobus (Ned. I, 16.00 uur en Wickie de Viking, 15.32 uur) zendt de KRO morgenmiddag deel 44 uit van De weg naar Hameien. De Hamelaars zijn in het paleis van Koning Zwakke- zwaan en hun wacht een zware taak. Ze moeten de koning ver tellen wie IJsheks Wensela wer kelijk is, dat haar ijspaleis is gesmolten en dat de fluiten van zijn toverorgel geen kracht meer hebben. Helemaal niet leuk voor een verliefde koning. Bovendien kloppen er een hele boel dingen niet; zouden er ook in het paleis Zwankezwaan ge heime krachten bezig zijn? Zaterdagmiddag, Ned. I, 16.45 Morgenmiddag zijn ze weer te zien: Loeki Knol, Margreet Heemskerk en Paula Majoor in de 44ste aflevering van De weg naar Hameien. Onder het kopje „Een laat uur theologie" wordt in de grote au la van de Vrije Universiteit in Amsterdam gediscussieerd over tekst en uitleg van de bijbel. Gesprekspartners zijn de hoog leraren in de theologie dr. K. A. Deurlo en dr. C. Graafland. De leiding van het gesprek, waarbij ook aanwezigen in de zaal wor den betrokken, heeft drs. J. Gre- ven. Ned. I, 22.50 uur. Mounties Wat er voor merkwaardige din gen kunnen gebeuren, als je als leraar niet met je salaris kunt rondkomen, laten Piet Bamber- gen en René van Vooren zien in de Mountiesshow. Het tweetal is aan een school verbonden, die kennelijk niet veel kan betalen. De Mounties Piet Bambergen en René van Vooren in hun zevende show van dit seizoen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 2