mededelingen gemeentebestuur leiden 12 t|m 16 aprif'76 Monteurs bij een Chrysler-dealer. Pander biedt aan: eersteklas tuinmeubelen voor speciale prezen. m m m m m Als u voor 10.997.*-gulden een auto weet, die kompleter is dan de Chevette,moet u'm meteen kopen Vauxhall li Het Motorhuis/Vauxhall Hasselman Pander 0 Auto Bierman B.V. LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 APRIL 197 gg» Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 12 april a.s. om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda voor vergadering zal in de krant van zaterdag 10 april jus. worden gepubliceerd. Commissievergaderingen leiden Verkeerscommissie. Maandag 12 april a.s. om 15.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de hoorprocedure. Discussie voetgangersoversteekplaatsen. Ervaring met proef-omleidingsroute Turfmarktbrug. Discussie over samenstelling commissie. Wenselijkheid plaatsen rijwielklemmen in Kruisstraat. Vervolgbespreking te treffen verkeersbeperkende maatregelen in Zuid-West (vorige bespreking 18-8-1975). Wenselijkheid het toekomstig fietspad over de dijk langs de Zijl in de Merenwijk ook th.v. de woningen aan de Stokroos over de dijk te leiden. Agenda: Wijziging tarieven voor het gebruik van de koel- en vriesruimten van het Openbaar Slachthuis. In gebruikgeving van de ondergrond van een opstal aan de heer J. van Zijp in de Merenwijk. Structuurschets Leiden-West. Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezond heidszorg en Cultuur. Donderdag 15 april a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Structuurschets Leiden-West. Verhoging van de vacantiegelden leden-deskundigen van de commissie Complementaire Arbeidsvoorziening Beeldende Kunstenaars. Subsidiëring van de streekmuziekschool Rijnakkoord. Najaarsfeesten van de A.N.U.M. Beschikbaarstelling krediet voor parkeervoorzieningen en het uitvoeren van schouwings- en baggerwerkzaamheden tb.v. het psych. ziekenhuis Ende geest. B.O O.-eindrapport analytische onderzoeken, sectoren Lakenhal en Dienst Sociale Werkvoorziening. Subsidieverzoek van het Trainingscentrum voor Vrijwillige Hulpverleners. Schrijven van de heer Hoeven betreffende inwerkingtreding van de beschikking inzake nadere regelen krachtens het Besluit Landelijke Norme ring voor de bijstandverlening. Stuurgroep Endegeest Agenda: Aanpak van de rehabilitatie van Maredorp en het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor deze wijk. Aanleg Gooimeerlaan. Huuropzegging van terreinen aan de Stadspolderweg. Periodiek overzicht van werken van de dienst gemeentewerken. Verzoek van de Hervormde Gemeente om een gedeelte van de grond aan de Brahmslaan te ruilen tegen eenzelfde oppervlakte in de Merenwijk. Wijziging van het dekkingsvoorstel voor de bouw van het zwembad De Zijl. Toekenning van subsidie aan de Stichting Leidse Binnenstad. Aanleg Nickeriepad. Verkoop van een perceel grond aan de Vondellaan aan LIAM B.V. Ingebruikneming van de ondergrond van een opstal aan de heer J. van Zijp in de Merenwijk. Aanleg van een nieuwe ontsluiting van de Groenoordhal en herindeling parkeergelegenheid. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9—12 en 25 uur. Woningzoekende werknemers in W.S.W.-verband Werknemers, die in Leiden werkzaam zijn in het kader van de Wet Sociale Werkvoorziening, kunnen bij het Bureau Huisvesting als woningzoekende worden ingeschreven. Dit hebben Burgemeester en Wethouders op 16 maart j.l. besloten. Hiermee is dus bepaald, dat werknemers, die in Leiden in W.S.W.-verband werken, een zogenaamde economische binding hebben. Zoals bekend is het hebben van een economische binding met de gemeente één van de voorwaarden om als woningzoekende te kunnen worden ingeschreven. Overigens moeten de werknemers in W.S.W.-verband, die als woningzoekende ingeschreven willen worden, ook voldoen aan de andere voorwaarden, die in de regeling Woonruimtevërdeling zijn gesteld. In deze regeling wordt o.m. bepaald, wanneer iemand in Leiden als woningzoekende kan worden ingeschre ven; wie 'meer voor een urgentiebewijs in aanmerking komen en welke toewijzingsnormen worden gehanteerd. Meer informatie over dit onderwerp kan men krijgen bij het Bureau Huisvesting, Hooigracht 79, 's ochtends van 9 tot 12 uur, tel. 123845. Daar en op het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis is een informatieblad verkrijgbaar. leiden Nieuwe regeling premie voor verhuis- en herinrichtingskosten De gemeenteraad heeft óp 15 maart j.l. een nieuwe verordening vastgesteld voor premies aan bejaarden bij verhuizing en aan bewoners bij woningverbete ring en krotontruiming. De nieuwe verordening vervangt de bestaande verorde ningen op dit gebied. Deze zijn door nieuwe regelingen van het rijk inmiddels verouderd. De nieuwe verordening bevat enkele belangrijke wijzigingen: de oude „doorstroompremie" bij verhuizing van een goedkope naar een" duurdere woning in een aangewezen nieuwbouwcomplex is vervallen; er is een speciale doorstroomregeling voor bejaarden ingevoerd, waarvan de premie is opgetrokken van 1.750,- tot 3.000,-; de bestaande premieregeling (van 3.000,-) voor verhuis- en inrichtingskos ten bij woningverbetering en krotontruiming is nu ook in deze verordening opgenomen; voortaan bestaat de mogelijkheid tot het indienen van bezwaren tegen een eventuele afwijzing van de aanvraag. Hieronder worden in het kort de belangrijkste bepalingen uit de nieuwe verordening weergegeven: Premies aan bejaarden bij verhuizing. Bejaarden (65 jaar of ouder) kunnen een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing en herinrichting krijgen, als zij verhuizen: a. naar een duurdere woning, die tenminste 50% of 75,- duurder is; b. naar een kleinere woning, die tenminste 2 kamers kleiner is; c. naar niet-zelfstandige woonruimte (bijv. bejaarden-tehuis). In alle gevallen mag de huur van de woning, die men achterlaat, niet meer bedragen dan 250,- per maand. Die woning mag geen krot zijn. In sommige gevallen kan de bijdrage ook worden verstrekt als de huurder de leeftijd van 65 jaar nog niet heeft bereikt. Dit geldt met name voor huurders, die als gevolg van hur. lichamelijke gesteldheid niet meer in het arbeidsproces zijn opgenomen (gehandicapten en invaliden). De premie wordt niet verstrekt bij verhuizing naar een eigen woning. Bij verhuizing naar een andere gemeente kan ook een bijdrage worden verstrekt en wel door de gemeente, die men verlaat. Premies bij verhuizing in verband met woningverbetering Aan een huurder of eigenaar/bewoner van een woning kan een tegemoetkoming in de verhuis- en herinrichtingskosten worden verstrekt, als aan de door hem bewoonde woning ingrijpende voorzieningen worden getroffen tot verbetering van de indeling en woongenot of tot opheffing van technische gebreken. De tegemoetkoming wordt verstrekt als het verschil tussen de huurprijs van de woning vóór en nA de verbouwing minstens ƒ30,- is. Woningen van de gemeente of van woningbouwverenigingen moeten met financiële steun van het rijk verbeterd zijn. Betreft het een particuliere woning, dan moet er ook sprake zijn van steun van het rijk, terwijl bovendien de kosten minstens 10.000,- moeten bedragen. Premies bij verhuizing in verband met krotontruiming Aan de bewoner van een krot kan een tegemoetkoming in de verhuis- en herinrichtingskosten worden verstrekt, als hij het krot ontruimt en verhuist naar een andere woning (geen krot). De tegemoetkoming wordt verstrekt als: a. de krot is ontruimd en b. tenminste 1 jaar, onmiddellijk voorafgaande aan de ontruiming, door de aanvrager bewoond is geweest en c. vaststaat dat het krot op korte termijn zal worden afgebroken. In sommige gevallen kan de bijdrage ook worden verstrekt, als zeker is dat het krot blijvend buiten gebruik zal worden gesteld. De tegemoetkoming wordt niet verstrekt indien reeds eerder voor het ontruimen van het krot een premie is verstrekt. De premie bedraagt in alle hierboven genoemde gevallen 3.000,- Indienen van bezwaarschriften Het kan zijn, dat de aanvraag om een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing en herinrichting (na woningverbetering, doorstroming of krotontrui ming) wordt afgewezen. Daartegen kan men binnen 30 dagen (na de dag, waarop de afwijzing is verzonden) bezwaar maken. Dit kan per brief gericht worden aan Burgemeester en Wethouders, p'a Stadhuis, Leiden. Het bezwaar schrift wordt om advies voorgelegd aan de Huisvestingscommissie. De gelegen heid bestaat om daar de bezwaren mondeling toe te lichten. Binnen twee maanden na ontvangst van het bezwaarschrift wordt dan opnieuw een beslis sing over de aanvraag genomen. Aanvragen De aanvraag voor een premie moet binnen twee maanden na de datum van verhuizing worden ingediend. Dat moet schriftelijk gedaan worden op een speciaal formulier. Binnen twee maanden na ontvangst van de aanvraag wordt een beslissing genomen, waarvan men schriftelijk bericht thuis krijgt. De aanvraagformulieren voor premie na woningverbetering kan men afhalen bij de afdeling volkshuisvesting, kamer 319, van het stadhuis. Het Buro Voorlich ting geeft een informatieblad uit over alle huur- en subsidieregelingen, die er zijn. De formulieren voor doorstroming en krotontruiming kunt u verkrijgen bij het Bureau Huisvesting, Hooigracht 79. Dit bureau is ook voor inlichtin gen dagelijks van 912 uur geopend. Telefoon 123845. leiden Herziening bestemmingsplannen De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op 24 maart 1976 beroep is ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 18 februari 1976 waarbij de Raad is verplicht tot herziening van bestemmingsplannen. Het gelijktijdig door Gedeputeerde Staten genomen voorbereidingsbesluit (gepubli ceerd op 19 maart 1976) inzake een herziening van de geldende bestemmings plannen is als gevolg daarvan opgeschort. ffiSS Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. Ng. Yat-Cheong, oprichten chinees-indisch restaurant, annex bakinrichting, Rosmolen 25; 2. Fa. Neuteboom Co., oprichten koelinstallaties t.b.v. delicatessenzaak, Kopermolen 33; 3. directie N.V. Nederlandse Gasunie te Groningen, uitbreiden en wijzigen gasdrukregel en meetstation, Hofpolder, sectie V, nr. 2111. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis, Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende tien dagen na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten 9 april 1976 Men kan Mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare zitting, die respektievelijk zal worden gehouden op: 1. 27 april 1976 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. 2. 27 april 1976 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadhuis. 3. 27 april 1976 om 15.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Tot het tijdstip van de bovengenoemde zitting(en) kunt u het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften^ inzien op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is open baar gemaakt. W"» Spreekuur wethouder ""don Volkshuisvesting Op donderdag 15 april a.s. houdt de wethouder van Volkshuisvesting de heer A. Verboom, zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur en vindt ditmaal plaats in Clubhuis „Klein Matilo", Zaanstraat 126. Het spreekuur is met name bedoeld voor bewoners van Meerburg (Rivierenbuurt), die huisvestingszaken met de wethouder willen1 bespreken. Visakte niet meer op het stadhuis Op 1 juni a.s. begint het nieuwe visseizoen. Tot nu toe moest men om te mogen vissen op het stadhuis een visakte afhalen. Deze regeling is sinds kort veranderd. De visakte heet nu viskaart. Deze viskaart zal niet meer op het stadhuis worden uitgereikt. Voortaan kunnen viskaarten worden verkregen via de postkantoren in de stad. Men kan op twee manieren in het bezit komen van de viskaart voor het nieuwe seizoen, n.l. door kontante betaling op één der postkantoren of door overmaking per giro van het verschuldigde bedrag. Op alle postkantoren zijn informatiefolders verkrijgbaar over de nieuwe viskaart, die dus niet meer op het stadhuis verkrijgbaar is. Publicatie voor de dagbladen Zoals reeds in de pers heeft gestaan heeft de Minister van Landbouw en Visserij enige tijd geleden een beschikking uitgevaardigd, inhoudende een entverplich ting voor honden tegen hondsdolheid (rabiës). Elke hond ouder dan vijf maanden die buitenshuis (hieronder begrepen „buiten een bij een woning behorende erf, of een niet openbaar voer- of vaartuig") wordt meegenomen, moet met ingang van 1 mei 1976 tegen hondsdolheid zijn ingeënt als de laatste inenting langer dan twee jaar geleden heeft plaats gehad. De eigenaar of verzorger van de hond moet de inenting dan kunnen aantonen door de zgn. entpenning, die aan de halsband is bevestigd en door een geldig „Entingsbewijs rabiës". Beide verstrekt de dierenarts bij de enting. De Minister heeft tot deze entverplichting moeten besluiten om te voorkomen, dat de jn ons land onder vossen aanwezige smetstof door de hond naar de mens wordt overgebracht. De hond is namelijk als de belangrijkste smetstofdrager van deze zeer ernstige ziekte naar de mens te beschouwen. Reeds velen hebben hun hond in de afgelopen weken laten inenten. Omdat het hier om een buitengewoon belangrij ke maatregel gaat ten behoeve van de bescherming van de bevolking tegen hondsdolheid doet ook het gemeentebestuur een dringend beroep op degenen die nog niet aan de entverplichting hebben voldaan, hun hond bij een dierenarts tegen hondsdolheid te laten inenten. Vbor die prijs mag u het uiterste eisen, vindt General Motors. Wij. als General Motors-dealer; vinden dat ook. Vandaar dat wij zo enthousiast de Chevette aanbevelen, wont de Chevette is in feite drie auto's voor dat geld. Een sportieve coupé, met een gestroomlijnd uiterlijk en o.a. sportstuur, radiaalbanden, spoiler, snelle 1256 cc. motor en perfekte wegligging. Een luxe gezinswagen, met prettig zittende verstelbare voorstoelen, ruime achterbank. tapijten, achterruitveruarming. 2 buitenspiegels, alarm knipperlichten. 3-punts veiligheidsriemen. Plus tal van andere accessoires, die u elders duur moet bijbetalen. Een ruime Estate met een brede derde deur en een grote, vlakke bagageruimte.' Whar vindt u dat alles voor die prijs Kom snel voor een proefrit en wij vertellen u verder alles over de Chevette interessante Uw Vauxhall/Ranger/Bedford CF dealer: Alphen aan de Rijn, Prins Hendrikstraat 41Tel.: 01720-73904 Katwijk, Ambachtsweg 1Tel.01718-29203 Leiden, Vondellaan 80. Tel.: 071-769313 Voorschoten, Julianalaan 46. Tel.: 01717-2236 Komfortabele, fraaie oersterke tuinmeubelen van onaantastbaar kunststof. In wit en bruin, met aktueel gedessineerde kussens. Voor mensen die hoge eisen stellen maar ook graag profiteren van een tijdelijk voordeel: Tuinstoelen: (in vijf standen verstelbaar en geheel inklapbaar) wit, speciale prijs 178.- bruin, speciale prijs 198,- bijpassende kussens, speciale prijs 48,-/64,- Voetenbankje: wit, speciale prijs 84,- bruin, speciale prijs 94,- bijpassende kussens, speciale prijs 24,-/29,- Tafel: diameter 110 cm wit, speciale prijs 168.- bruin, speciale prijs 178,- Deze zeer speciale aanbieding geldt t/m 1 mei 1976. Leiden: Breestraat 146, Botermarkt 21-22. Pander isnet zottuur' als u wilt. Den Haag - Amsterdam - Rotterdam - Eindhoven - Groningen - Leiden - Enschede. Chrysler staat voor merken als Simca, Sunbeam en Matra. En Chrysler staat voor een goede naam wat dealerservice betreft. Daarom betekent werken voor een Chrysler-dealer erkenning van en waardering voor uw vakmanschap. Kom eens met ons praten. Wij zoeken: 1e en/of 2e monteurs sollicitaties ma. t/m vrij. 8.00 -17.00 uur. of aan het bedrijf zelf EMU Leiden: Oegstgeesterweg, Tel. 071 -140447

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16