Bod AZ'67 bracht Hans Kraay weer terug in het betaalde voetbal POLEN ZORGDE VOOR USHOCKEYSENSATIE RaymondC eulemans op weg naar een unieke trilogie GOED Broers Ridder uitgeschakeld nv; JEUGDELFTAL SLOOT OEFENREEKS AF Wie nerveus is slaapt slechter! Rusland met 6—4 verslagen Jack Taylor leidt PSV—Saint Etienne VRIJDAG 9 APRIL 1976 LEIDSE COURANT... PAGINA 14 Half miljoen lottowinnaar DEN HAAG Lotto nummer 14 van afgelopen zondag heeft een winnaar opgeleverd. De ge lukkige die de zes juiste cijfers aankruiste ontvangt een netto bedrag van een half miljoen gulden. De cijfers van de lotto en toto van afgelopen zondag zijn: Lotto week 14 Aantal deelnemers 906.100; In leg 3.609.692,-; Prijzenbedrag: 1.835.987,-. (Ie prijs): 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt; (2e prijs): 3 winnaars, die elk bruto 57.153,- ontvangen; (3e prijs): 132 winnaars, die elk bruto 1.948,- ontvangen; (4e prijs): 7.639 winnaars, die elk 44,- ontvangen; (5e prijs): 10.811 winnaars, die elk 31,- ontvangen; Toto no. 14 Aantal deelnemers 230.800; Inleg 692.080,-; Prijzenbedrag 328.738,-; (le prijs): 1 winnaar, die bruto 131.495,- ontvangt; (2e prijs): 64 winnaars, die elk bruto 1.284,- ontvangen; (3e prijs): 665 winnaars, die elk 173,- ontvangen; Jackpot voor lotto week 15 is 54.828,-. Opnieuw zege volleybalsters Neuchatel De Nederlandse dames volleybalploeg blijft winnen in het toernooi om de lentebeker, het officieuze West- europese kampioenschap. Gis teravond wonnen de Neder landse dames in haar eerste wedstrijd uit de finale groep met 3—0 van West Duitsland. De setstanden waren IS—8, 15—11,15-5. België dat als de enige concur rent geldt voor de Nederlandse dames, versloeg Zwitserland met 3—0 (15—11, 15-5, 15—3). Overwinning squashploeg BRUSSEL In Brussel is het vierde toernooi om het Euro pees kampioenschap, squash van start gegaan. Nederland won in groep A met 4-1 van Griekenland. In dezelfde groep versloeg Engeland met 5-0 Fran krijk. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijd Nederland-Grie kenland zijn: Anjema-Barlettis 9-7, 9-0, 9-2, Van Royen-Gavalas 9-1, 9-7, 1-9, 6-9, 7-9, Klippel-Bu- los 9-5, 9-3, 8-10, 9-5, Xangman- Demetriavis 9-1, 9-1, 9-0, Rijp- ma-Passaliades 9-1 ADVERTENTIE Wie nerveus is verbruikt nutte loos te veel energie. Nerveuze mensen zijn dan ook vlugger uit geput en kunnen zich moeilijker concentreren. Zij voelen zich vaak loom en lusteloos en kun nen daardoor 's avonds slecht in slaap komen. Zij moeten probe ren weer de nodige rust in hun leven te brengen. Valdispert kan hen daarbij helpen. Valdispert is een zuiver natuur- produkt uit de valeriaanwortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakke lijk in le nemen. Vraag nadruk kelijk Valdispert. Uitsluitend bij apotheker en drogist. •„ALS IK NEE HAD GEZEGD WAS IK DIEF EIGEN PORTEMONNEE" (Van onze sportredactie) ALKMAAR De nieuwe trainer van AZ'67 heet Hans Kraay. Met ingang van 1 juli zal de ex-technisch directeur van Ajax de be voegdheden van Joop Brand overnemen. Kraay heeft voorlopig een contract van een jaar getekend terwijl voor 1 april 1977 zal worden bekeken of Kraay daarna bij AZ blijft. Oorspronkelijk zou Kraay technisch direc teur van sportpaleis Ahoy' worden, maar in die vacature is reeds voorzien door p.r.-man Harm Scheepbouwer. Lange tijd leek het erop dat Hans Kraay niet meer in de voet ballerij zou terugkeren, maar toen kwam het bod van AZ'67. Hans Kraay: „Het aanbod van AZ was te goed om nee te zeggen. Eigenlijk wilde ik helemaal niet meer in de voetbalsport terugkeren, maar ik zou een dief van mijn eigen portemonnee zijn indien ik nee zou hebben gezegd". Aanstaande dinsdag wordt Hans Kraay aan de spelers van AZ voorgesteld. Diezelfde spelers zijn unaniem van mening dat Kraay een goede trainer is, wel een andere dan Brand die een minder harde lijn dan Kraay voorstond. Maar wel vinden ze hem goed voor AZ. Voorzitter Arie Ligthart tenslotte: „Aanstaande dinsdag komt het eerste ge sprek. Gisteren is alles al rond gemaakt. In Hans Kraay hebben we voldoende vertrou wen". I mt omver duwen en weer kende de scheidsrechter een straf schop toe die door Scheitler werd ingeschoten 21. Trainer Groenewoud was na afloop toch niet ontevreden over zijn ploeg. „Er werden te weinig kansen geschapen en daardoor vielen er te weinig doelpunten. De combinaties vlotten nog niet zo best, omdat er te veel individuele acties werden ondernomen." Toch is hij niet pessimistisch en ge looft dat dit elftal een reële kans maakt in het toernooi in Saint Malo. Scoreverloop: 9 Michel Valke 10, 37 Frans Koenen 20, 47 Scheitler 2—1. Toeschouwers; 300. Scheidsrechter: Bosman. Nederland: J. Korpershoek (Sp. Vaandam) H. Heeren (Wil lem II), R. Hoofs (Willem II), M. v. Braam (Emmen), F. Fi- lippo (UVS), F. Koenen (NEC), J. Fluit (DTS'35), P. Huis in het Veld (Almania), C. Bosse (Zwervers), M. Valke (Sparta), R. v. Niekerk (DWS), W. Jan sen (Sittard), A. Romijn (SVW), M. Bakkenes (DOTO). Luxemburg: J. P. Schotes, F. Schweitzer (C. Weisse), N. Wal ter, A. Clemens, M. Simon, H. Bosse, J. P. Gennari, L. Schonckert, J. Reiter (A. Dre- sch), M. Scheitler, J. Noël. DUBLIN Zovel Piet als Rob Ridder is in de tweede ronde herenenkelspel van het toernooi om de Europese badmintontitels in Dublin uitgeschakeld. Piet Ridder verloor in twee games van de Rus Sjvatsjko: 13-18, 7-15. Rob Ridder won de eerste game van de Westduitser Maywald (15-11) maar verloor de tweede en derde game met 14-17 en 3-15. Piet Ridder had de tweede ron de bereikt door een zege op de Zweed Anderssen: 15-8, 6-15, 15- 7. Bij de dames drongen Hanke de Kort en Mar ja Ravelli - Rid der door tot de tweede ronde. De enige verrassing in de twee de ronde van het damesenkel spel was de uitschakeling van de geplaatste Westduitse Marie Luise Zizmann door Alla Zvo- nareva (Rus). De Russische won in drie games: 9-11, 11-6, 11-3. Marjan Luesken en Hanke de Kort bereikten de derde ronde. Hanke de Kort na zware strijd met de Schotse Stewart (11-8, 12-9), Marjan Luesken zonder te spelen. Joke van Beusekom trok zich terug uit het enkelspel zo dat Hamilton (Sch) gemakkelijk een ronde verder kwam. Rob Ridder, die van plan was gisteren naar Amsterdam te vliegen om een examen af te leggen, is de gehele dag in Du blin gebleven. Ridder had toe stemming gekregen om zijn partij uit de eerste ronde van het toernooi om de Europese badmintonkampioenschappen in Dublin een dag eerder te spelen. Nadat hij de Belg Dominique Kaiser in korte tijd had versla gen, spoedde hij zich naar het vliegveld van Dublin. Om daar tot de ontdekking te komen dat de aansluitende vlucht van Lon den naar Amsterdam wegens een staking niet door ging. Rid der verklaarde teleurgesteld: „Er zat niets anders op dan mijn examen telefonisch af te zeggen. Omdat ik voor twee cur sussen tegelijk studeer, moet ik later dit jaar twee examens om streeks dezelfde tijd afleggen." Uitslagen: Hanke de Kort (Ned) - Dra- pel (Zwi) 11-0 11-0, Marja Ravelli - Ridder (Ned) - Litvinsjeva (Rus) 11-3 11-0, Schnaase (Wdl) - Clemens Wor tel (Ned) 15-10 15-10, Bochow (Wdl) - Guus de Vogel (Ned) 15-6 15-0. De bezoekers in de uitverkochte ijshal kon den hun geluk niet op. Weliswaar scoorde Michailov in het begin van de tweede perio de tegen, maar binnen twee minuten was de score opgelopen tot 52. Eerst maakten Jobczyk en Jaskiersky er in de vijfde mi nuut 41 van en de tegentreffer van Jakoes- jev (4—2) werd in de volgende minuut afge troefd door Jobczyk, die 5—2 op het score bord bracht. In de laatste periode gaven de Polen deze voorsprong niet meer uit handen. Door Ljapkin (53), Jobczyk (59) en Sjalimov werd de eindstand op 6—4 gebracht. Tijdens de Olympische winterspelen in Innsbruck was Hans Kraay heeft in zijn actieve voetbal loopbaan (DOS en Feyenoord) acht keer voor het Nederlands elftal gespeeld. Na die periode is hij onder andere conditietrainer van de nationale hockeyploeg geweest. Kraay, ook fysiotherapeut, werkte als trai ner bij DFC, als manager-coach bij Go Ahead Eagles en als technisch-directeur van Ajax. De Amsterdamse club ontsloeg Kraay om Michels weer in dienst te kunnen nemen, a-7'c-7 half augustus van het vorig jaar, toen Kraay Hans Kraay is terug m het betaalde voetbal. AZ 67 bood net was begonnen aan de tweede helft van hem een dermate aantrekkelijk contract dat hij het niet zijn tweejarig contract. kon laten lopen. EINDHOVEN De tweede wedstrijd in de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskam pioenen tussen PSV en Saint Etienne, die op 14 april in Eindhoven wordt gespeeld, zal niet worden geleid door de Engelsman Kenneth Burns, maar door zijn landgenoot Jack Taylor. Burns heeft een spierblessure opgelopen en daarom heeft de UEFA beslo ten Jack Taylor aan te wijzen. Taylor floot onder andere de eindstrijd om de wereldtitel in 1974 te Miinchcn tussen West Duitsland en Nederland. De UEFA heeft de scheids rechters aangewezen voor de wedstrijden in de kwartfinales van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor lan denploegen. De wedstrijd Ne derland—België, op 25 april in Rotterdam, wordt geleid door de Zwitser Jean Dubach. De tweede ontmoeting, op 22 mei in Brussel, is toegewezen aan de Italiaan Alberto Michelotti. De scheidsrechters voor de an dere wedstrijden zijn: Zagreb: Joegoslavië—Wales; Schiller (Oos) Bratislava: Tsjechoslo- waijke—Rusland, Ok (Tur) Madrid: SpanjeWest Duits land, Taylor (Gbr.) Jack Taylor Deze wedstrijden worden ge- speeld op 24 april. Voor de returns op 22 mei zijn de volgende scheidsrechters aangewezen: Cardiff: Wales—Joegoslavië, Glöckner (Odl.) Kiev: Rusland—Tsjechoslowa- j kije, Mackenzie (Sch) München: West Duitsland—S- panje: Wurtz (Fra). C Polen nog met een nederlaag van 16—1 naa de kleedkamer gestuurd. Overige uitslagen: Verenigde Staten-Finlam A 3—3 (0—2, 2—0, 1—1); Tsjechoslowakije E Oost-Duitsland 10—0 (2—0, 2—0, 6—0); ZwtB den-West-Duitsland 4—1 (1—0,1—0, 2—1). Stand: _JJ '1. Tsjechoslowakije 2. Zweden 3. Polen 4. Ver. Staten 5. Finland 6. Rusland RENTIPSI DEN HAAG Tom McGarriv is nog steeds in de strijd vooE het insiders rentipklassemenjf Met een puntentotaal van 51( ontmoet hij nu in de vierdC ronde zijn vriend en jockey R*j ber Wetemans van de renstr van de familie De Kroes. De drie rennen zijn zaterdajj middag op Duindigt Jaraline-prijs: Tom McGarriti 1. Prince William, 2. Sweet W|j liam, 3. Telstar le Bref en outi der: Mistorora. j Rober Wetemans: 1. Prince W liams, 2. Sweet William, 3. Pai tokrator en outsider: Telstar 1 Bref. Jolliness-prijs (eerste afdelini Tom McGarrity: 1. Lady Wie ke, Tracy Jones, 3. Patrick r dutsider: Cupid's Cave. Robert Wetemans: 1. Patrick, Lady Wiepke, 3. Tracy Jones outsider: Tudor Roussi S. Jolliness-Prijs (tweede aft ling) Tom McGarrity: 1. J Fligt, 2. Fair Swallow, 3. De Susan en outsider Flix. Rober Wetemans: 1. Jet Fligtl 2. Dear Susan, 3. Laureade outsider: Donna. LEUVEN Raymond Ceule- mans lijkt niet meer te houden. Na het behalen van de wereld titel anker kader 47/1 enkele weken geleden in Mollerusa (Spanje) is de Mechelaar bezig in Leuven bij het toernooi om het wereldkampioenschap bandstoten de tweede stap te zetten op weg naar een vol strekt unieke trilogie. Deze kan eind mei in Oostende worden voltooid, bij het wereldkam pioenschap driebanden, nog al tijd' Ceulemans' favoriete spel- soort. De Belg, sterker dan ooit, kan de eerste speler ter wereld worden, die in één seizoen drie wereldtitels veroverde. Maar de weg is echter nog lang en de tegenstand fel. In het universiteitsstadje Leu ven zal vooral het verweer van titelverdediger Ludo Dielis, die op zoek is naar eerherstel, en van Christ van der Smissen hard zijn. Maar op de eerste dag in de mooie, hoewel niet echt gezellige feestzaal van de plaat selijke brouwerij, heeft Ceule mans Opnieuw zijn topvorm ge toond. Ceulemans gleed soepeitjes langs Dieter Muller. De West duitser is vermoeid, voor hem hoeft het niet meer zo erg. De winst van Ceulemans was der halve al bij voorbaat verzekerd, de manier waarop geenszins. Al in de tweede beurt, na een ope ning van acht punten, maakte hij een serie van 106. Even leek hij toen op weg naar evenaring of zelfs verbetering van zijn ei gen wereldrecord partijgemid delde. Maar vier beurten bleken ook voor de ongenaakbaar lij kende Ceulemans niet haalbaar. Toch sloeg hij al direct een groot gat in gemiddelde tussen zichzelf en de gretige concurren tie: 200 caramboles in elf beur ten. In de tweede ronde deed Ceulemans er tegen Berardi zelfs een beurt korter over. Christ van der Smissen en in valler Hans Vultink zegevier den in de eerste ronde minder overtuigend. Eerstgenoemde versloeg de negatief spelende Japanner Kobayashi in 29 beur ten en Vultink was tegen Con- nesson met 34 omlopen de sterkste. De twee Nederlanders maakten er tegen elkaar opnieuw een lange zitting van. Ieder wilde zijn eigen kansen verdedigen en deed dat meestal op de minder geliefde manier, de carotte. Se ries bleven daardoor in ieder geval uit. Het spel werd ver traagd en dus weinig aantrekke lijk. Slechts de spanning ver goedde iets. Vultink mocht dan als kansloze naar Leuven zijn gekomen, hij verkoopt zijn huid duur. De Groenloer kwam iets na de helft dichtbij, maar op dat moment gaf de goede instelling van Van der Smissen de door slag. Hij zette wilskrachtig aan om het duel binnen de 30 beur ten uit te maken. Daardoor kan hij nu al vrijwel zeker geen kampioen meer op gemiddelde worden. Rest het simpele win nen voor hem, maar dat is de toch pas 21-jarige Van der Smis sen uitstekend toe vertrouwd. Uitslagen eerste ronde: Kobayashi (Jap)-v.d. Smissen (Ned) 145-200/29; Connesson (Fra)-Vultink (Ned) 183- 200/34; Ceulemans (Bel)-Muller (Wdl) 200-136/11; Dielis (Bel>-Bernardi (Arg) 200-92/18;. Tweede ronde: Con- nesson-Kobayashi 200-91/23; v.d. Smissen-Vultink 200-134/26; Berardi- Ceulemans 64-200/10; Muller-Dielis 200-152/22. Stand: Ceulemans 4/106/19.04; v.d. Smissen 4/36/7.27; Muller 2/50/10.18; Dielis 2/63/8.80; Vultink 2/33/5.56; Be rardi 0/26/5.57; Kobayashi 0/23/4.53. Tips Duindigt onze paardesportmede- werker) j DEN HAAG Zeven draverij- I en en drie rennen staan er za- terdagmiddag op het program- I ma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om half drie. GROENENDAALPRIJS: Nina Spencer, Noach en Maja Rood- noot. OOSTERBEEKPRIJS: Neelijan, Minerelle en Monte S. REIGERSBERGENPRUS: Madjau du Bois, Mark Anjo en Lola van Voorne. RAAPHORSTPRIJS. Mandy, Laura van Zelda en Karper K. DUINDHORSTPRIJS: Jade, Karei Duke en Top Flakt. ROGGEWONINGPRIJS: Long shot, Januska D en Lambert Bakker JARALINEPRIJS: Sweet Wil liam, Prince William en Abgar Boy. JOLLINESSPRIJS (eerste afde ling): Lady Wiepke, Marcus en Patrick. JOLINESS-PRIJS (Tweede af deling): Fair Swallow, Jet Flight en Donna. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het Neder landse jeugdelftal heeft gis teravond zijn reeks oefenwed strijden afgesloten met een overwinning van 21 op het Luxemburgse UEFA-jeugdelf- tal. Eerder speelde de jeugd tegen enkele Nederlandse ploegen en twee weken gele den verloor het nationale jeugdteam met 2—1 van West- Duitsland. Gisteravond bleek in het Zuid erpark, dat deze ploeg zeker tot grote prestaties in staat is. Vanaf de eerste minuut zette de Nederlandse jeugd Luxem burg onder druk. De inzet was groot waardoor het Luxem burgse elftal nauwelijks aan de bal kwam. Na negen minu ten was het al raak. Michel Valke ontving de bal in het strafschopgebied en schoot over doelman Schotes in de linkerheoek 10. Het voorbe reidend werk was verricht door Paul Huis in het Veld. Toch liet de Luxemburgse jeugd zich niet ontmoedigen. Via centrumspits Jean Noël kwam het team gevaarlijk dicht bij een doelpunt. Noël brak door na een dieptepass en omspeelde doelman Kor pershoek na een ongeoorloof- de ingreep van de Nederland se verdedigers. De zwak lei dende scheidsrechter Bosman paste de voordeelregel niet toe. Hij gaf een vrije trap, die in niets resulteerde. Nederland nam de aanval weer over en in de zesendertigste minuut werd Martin Bakkenes in het strafschopgebied neergelegd. Scheidsrechter Bosman zag er een strafschop in, die door Frans Koenen werd benut. De tweede helft liet hetzelfde spelbeeld zien: een aanvallend Nederland, terwijl Luxem burg tot sporadische uitvallen kwam. Tijdens één van deze acties liet een Luxemburger zich in het strafschopgebied Chris van der Smissen zegevierde gisteren tweemaal, maar kan de titel op moyenne wel vergeten. KATOWICE De ruim 10.000 toeschou wers in de Rondohal te Katowice wreven hun ogen uit. Was dit het Poolse ijshockey- team, dat altijd kansloos en vaak met dub bele cijfers door Rusland onder de voet was gelopen. In het begin van deze wedstrijd voor de wereldtitel A-groep leek het daar wel op. De Russen startten met superieur ijshockey, maar al gauw werden de passes onzuiver en werd het spel van de wereld en Olympisch kampioen door zenuwen be heerst. De Polen namen in dezelfde minuut de leiding door Jaskierski. Vier minuten later maakte Nowinski er 20 van.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14