Regelmatig verlies Mercasol Philidor Leiden: team van formaat Scylla handhaaft zich ALGEMENE REKENT AF Gemini/K grijpt laatste kans KNAP VERWEER BAX/FOREHOLTE DI0K AAN KOP IN B-POULE BELANGRIJKE WINST DAMES ZIJL/LGB Jeugd AV Holland succesvol LEIDSE COURANT PAGINA 15 Van onze basketbalmedewerker AMSTERDAM Voor een handjevol toeschouwers heeft Mercasol Gerard de Lange niet jn moeilijkheden kunnen bren gen. In een vrij koude Amster damse Apollo-hal (waar vlak voor de wedstrijd de baskets nog op de juiste hoogte moesten worden gebracht revancheerde Gerard de Lange zich voor de een maand geleden nederlaag in Leiden. Gerard de Lange speelde de Leidenaars naar een j regelmatige nederlaag (79-69), maar kon desondanks ook niet tot grote hoogte reiken. 1 De weinig gemotiveerde Leide naars kwamen tot een schotper centage van 35% en daarmee was de nederlaag snel ver klaard Gerard de Lange nam Isnel afstand van Mercasol (9-4 na vijf minuten) en zou die voorsprong tot 14 punten uit bouwen bij de basketwisseling: 43-29. Na de pauze kwam Mer casol nog even terug (49-41), maar spoedig nam Gerard de Lange weer afstand met mini maal 13 punten. Topscorers bij Mercasol Peter Kop 25 (19 re bounds), Hans van Rooden 12 (9), Peter de Jong 10, Paul Hoek- sema 9. Gerard de Lange. John Pleick 18, Simon Bruin 18, Ger- rit van Buuren 16. De dames van Mercasol verke ken zich op het Enschedese Amical: 53-61 Met de gemakke lijke zege in de eerste wedstrijd nog in het hoofd pakten de Leidse dames de zaken weinig energiek aan. Amical nam snel een 0-8 voorsprong, die het niet meer uit handen zou geven. Bij de pauze had Mercasol slechts één punt van die achterstand kunnen wegwerken: 23-30. Lisse is tegen Herley slechts korte tijd in moeilijkheden ge weest. Lisse begon sterk en bouwde snel een 14-2 voor sprong op. Vlak voor de pauze zakten de Lissenaren echter te rug Halverwege de eerste speel periode leidde Lisse nog met 27-22, maar bij de basketwisse ling had Herley die achterstand omgebouwd in een 46-51 voor sprong. Vier minuten na de pau ze had Lisse die achterstand al weer ongedaan gemaakt en fi nishte het uiteindelijk op 91-87. BVO behaalde in Vlissingen op Matador een krappe 64-66 zege. Het voor degradatie strijdende Matador was in de beginfase een kansloze tegenstander van het Alphense BVO. Vooral dank zij een goed schotpercentage leidde BVO na 11 minuten reeds met 10-29. De vrijuit spelende Alphenaren namen echter teveel risico's en zagen hun voor sprong via 30-41 slinken tot vijf punten bij de rust: 38-43. Een fanatiek strijdend Matador kwam geholpen door het scheidsrechterlijke duo na rust snel langszij om in de 13de mi nuut zelfs een 58-54 voorsprong te nemen. De BVO-spelers hiel den in de Vlissingse heksenketel het hoofd echter koel en finish ten via 62-66 uiteindelijk op 64- 66. Topscorers: Wim Verschue- ren 22, Jan Schappert 18. Luba kwam zaterdagavond niet in actie, omdat tegenstander The Lakers geen reserve-shirts naar Leiden had meegenomen. De scheidsrechters eisten „cor recte kleding" en zwichtten niet voor enkele noodoplossingen. Van onze sportredactie LEIDEN De Algemene heeftt op ondubbelzinnige wijze afge-' rekend met KNS. De blauwwit- ten wonnen na een sterk ge speelde partij met de cijfers 184. De spionerende coach van kampioenskandidaat De Sperwers was op de helft al onder de indruk van het spel van de Filemon mensen en toen stond KNS „pas" met 7—3 ach ter na een gelijkopgaand begin, waarin KNS zelfs even de lei ding had: 1—2. Na het keren schoot Steef Schiebroek direct de vierde Oegstgeestse goal in en dat was meteen de laatste ook. De Algemene verpletterde vervolgens de ver wegzakkende KNS ploeg, dat geen enkel ver weer had tegen het blauwwitte geweld. Volgende week ont vangt De Algemene het leiden de De Sperwers Ook de andere eerste klasser, Zuiderkwartier, zette Pernix op haar nummer. De geelblauwen „lieten" het bij 11—4 Pernix hield het een helft vol, maar ook hier sloeg Zuiderkwartier toe in het tweede gedeelte. Van 3—5 liep de ploeg van trainer Hen Zierikzee in één stuk door naar 3—10. In de slotfase van de vrij harde wedstrijd scoorden beide teams nog eenmaal. Zuider kwartier heeft nu een zeer goe de kans op promotie naar de nieuw te vormen promotieklas- Fides Pacta struikelde weer eens bij ZKV, al bleef de schade ternauwernood beperkt tot een punt. De Pacta-mensen forceer den in de allerlaatste seconden een strafworp, die door Ruud Niessing koelbloedig werd be nut. Fides haalde daardoor net met 8—8 de eindstreep. Daaraan vooraf ging een vreemde wed strijd. ZKV, tweede van onde ren, begon met 4—0 en ondanks een paar gemiste strafworpen kwam Fides vlak na de rust toch gelijk: 5—5. Vanaf dat mo ment lag een verdeling voor de hand, al was het maar net aan 8-8. Crescendo greep de laatste stro halm door Olympiaan in eigen huis te kloppen met 68. De zege was dik verdiend, omdat de Leidenaars inzet toonden door van de eerste tot de laatste minuut te werken. Olympiaan had het druk met de scheids rechter en kon op een gegeven ogenblik de achterstand, opgelo pen tot 2—7 niet meer goed maken. OSCR. de naaste con current van Crescendo, haalde een punt en heeft nog drie pun ten voorsprong met nog twee wedstrijden te spelen. En laten die beide wedstrijden nog tegen Crescendo zijn Top vergokte weer een stukje zekerheid door ook op eigen veld van Harga te verliezen. De Schiedammers wonnen nu met 4—6, nadat er gerust was met 2—3. TOP nam wel 2—0, maar het voortvarende begin leverde geen rendement op. omdat de tweede aanval niet kon scoren. Via 2—5 en toch nog 4—5 won Harga met 4—6. Top krijgt nu nog moeilijke wedstrijden. Ons Eiland kan de promotie waarschijnlijk wel vergeten, want de roodbroeken verloren van KOAG. Het betere schot hielp KOAG aan 5-1 in de eer ste drie kwartieren en dat was de basis voor de zege, die alleen bij 5—3 nog even in gevaar was. Piet Beekman scoorde twee Velocitas deelde in de tweede klasse de malaise door op eigen terrein te verliezen van Vitesse De score en de strijd ging gelijk op. Dan had Vitesse een voor sprong. dan Velocitas. Met dat verschil, dat de laatste Barend- rechtse voorsprong Velocitas definitief velde" 4—5. Weer gunstiger berichten komen van Fiks dat door de 8—6 zege op RWR de promotie een stukje dichterbij zag komen. Fiks speelde goed en snel en dat moet haast altijd tot resultaten leiden. Het was overigens de wedstrijd van de strafworpen. Fiks 8 tegen RWR 5. Fluks Noordwijk verloor van Ten Donck. Het werd 8—7, na dat Fluks nog met 0—2 had voorgestaan. Halverwege was het 6—5. Minder inzet dan vori ge week was de grootste oor zaak van de nederlaag. Mieke Zandbergen van Mercasol werkt de gehinderd in de basket. LEIDEN Gemini Kangeroes heeft gretig één van de laatste mogelijkheden aangepakt om degradatie te voorkomen. In Hel mond moest het reeds gedegradeerde Apollo bekampt worden. Bij de stand 3—7 in de eerste set ging Piet Pijnaken door z'n rug zodat Peter de Bakker weer net als de vorige week al het spelverdelerswerk moest opknappen. Gemini raakte even uit z'n ritme, waardoor Apollo terug kon komen tot 88. De Voorschoten- se ploeg wist echter het initiatief weer naar zich toe te trekken en sloot de set met 815 winnend af. Apollo had daarna te weinig verweer tegen de goed draaiende aanval van Gemini, waarin Hans de Jong en Herman Haage een hoofdrol vertolkten. De tweede set ging met 7—15 naar Gemini, waarna de Voorschotenaren vervielen in ongeconcentreerd spel. Apollo wist goed bij te blijven, maar kon toch niet voorkomen dat Gemini via 14—16 winst in de derde set, met een 0—3 overwiijning op zak huiswaarts keerde. Volleybal Een zonder overtuiging spelend Gemini Kangeroes-2 heeft in een bijzonder slechte wedstrijd een punt aan het bezoekende Roswell-3 moeten laten. Gemini speelde zonder overleg en maakte de fout om te veel op i de beste speler van Roswell te De derby tussen de damesteams serveren. In de eerste twee sets van Haak Novo en Groen SC is kwam Gemini er niet aan te pas geëindigd in een klinkende 3—0 f' (8—15 en 3—15 voor Roswell). overwinning voor de Noord- Hoewel de Voorschotenaren ook 6 in het verdere verloop van de wedstrijd bijzonder matig op dreef waren, konden ze toch, via de moeizaam behaalde setstan den, 17-15 en 16-14, de 3-2- wijkse dames. Groen SC was niet opgewassen tegen het servi- cegeweld dat door Haak Novo werd ontketend. Groen SC kwam m de eerste set met 0—4 voor. Haak Novo nam toen het Aanvoerster Hannie Boskamp van Bax-Foreholte scoort. Anke v.d. Nouland en Ellie Hoek (tweede en derde van links) kijken met genoegen toe. overwinning naar zich toetrek- initiatief over en liet er geen ken. Het is echter wel duidelijk twijfel over bestaan welke van dat Gemini uit een ander vaatje de twee ploegen de sterkste was. zal moeten tappen als ze het De 3—0 overwinning van Haak kampioenschap nog naar Voor- Novo kwam tot stand via de schoten willen halen. setstanden 15—10, 15—6 en De dames van Gemini Kange- 15—6. roes hebben de moeilijke uit- De heren van Haak Novo deden wedstrijd tegen Madjoe omgezet nauwelijks onder voor de da- j in een 2—3 overwinning. Het mes. Tonegido, dat tot dan toe 1 werd in Enkhuizen een romme- ongeslagen was gebleven, was lig, maar bijzonder spannend niet opgewassen tegen een ge- duel. Mede dankzij goed aan- eoncentreerd spelend Haak No- valswerk van invalster Maria Wuisman, was het tenslotte Ge- mini dat aan het langste eind I trok. De 2—3 overwinning van de Voorschotense dames kwam tot stand via de setstanden De Noordwijkenaren won nen verrassend met 0—3 en lij ken de inzinking van de laatste maanden volledig te boven te zijn. (setstanden: 1517, 11—15 en 10-15). Van onze sportredaktie LEIDEN Het Leidse DIOK heeft zich dank zij een 6—13 overwinning op het Amsterdamse studententeam ASCRUM onbe reikbaar aan de kop van de ranglijst in de B-poule genesteld. De grote overwinning van de Leidenaars kreeg pas gestalte na de eerste helft, die DIOK dankzij een prachtige penalty kick van Kees Koemans met een 0—3 voorsprong afsloot. Direct na de pauze bouwde DIOK deze voorsprong uit tot 0—6, toen Dick Altink een toegewezen strafschop wegens off-side kei hard tussen de palen werkte. In een bijzonder harde tweede pe riode liep DIOK snel uit naar 0—13 door een try van Bob del Prado en een penalty-kick van Dick Altink. In de slotfase kwam Ascrum nog terug tot 6—13 door een try van Rein Coster en een conver sie van Gerrit Dekkers. LSRG leed in een gelijkopgaan- de strijd tegen de Commando's uit Roosendaal een 149 neder laag. De onrustig spelende Leidse studenten namen welis waar een 0—3 voorsprong (pe nalty-kick van Henk van der Hulst), maar werden nog voor de doelwisseling op een 6—3 achterstand gezet. De driekwar ten van de Leidenaars konden hun betere techniek niet tot uit drukking brengen en moesten zelfs nog twee tries toestaan: 143. Verder dan een try van Alfred van Meurs uit een five- yards scrum en de door Henk van der Hulst benutte conversie kwamen de Leidse studenten in de slotfase niet. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Bax/Foreholte heeft op eigen terrein, on- danks een nederlaag, goed spel laten zien tegen Idem/- Hellas. In de eerste helft wa ren de Voorhoutsen zelfs be- i ter dan de Haagse dames. Ba- x/Foreholte nam met 2-0 de leiding, maar een break-out en een goede reactie in de rebound brachten de Haagsen naast hen: 2-2. De strijd bleef daarna gelijkop gaan en via 3-3, 4-4 en 5-5 ging Idem/Hellas met een 5-6-voor- sprong rusten. In de tweede helft werd keepster Tineke de Heyer vervangen dor wissel- keepster Els de Wetering en dat was een geduchte verster king voor de Haagse topploeg. Ondanks een stevig Voorhouts offensief sleepte Idem/Hellas de puntjes uit het vuur: 8-10. Voor Bax/Foreholte scoorden Hannie Boskamp 3x, Ellie I' Hoek en Lenie van Beek 2x. Anniemiekede Bruin lx. NORTHA moet het nog steeds stellen zonder keepster Mieke Duivenvoorde en topschutster Leidy Vogels. Desondanks wisten zij in Gouda Vires et Celeritas goed van zich af te houden: 4-6. Met vlot lopende combinaties voor rust werd door zes verschillende speel- i sters het half dozijn volgescho- ten. De Goudse dames onden hier slechts twee goals tegen- over stellen. In de tweede helft had Northa niet veel geluk met de schoten, maar de ver dediging stond borg voor de I overwinning: 4-6. IHVS speelde een zeer aantrek kelijke wedstrijd tegen West- landia in Naaldwijk. Vooral de j eerste helft ging volkomen ge lijk op en de 4-4 ruststand was Van onze schaakmedewerker LEIDEN Zoals verwacht is Desisco/Watergraafsmeer met nog een ronde te spelen al zeker van het clubkampioenschap van de KNSB. Dankzij een overwinning op Groningen be hield Desisco drie matchpunten voorsprong op naaste concur rent Philidor/Leiden. De beide andere betaalde tientallen, Vol- mac/Rotterdam en Philidor/- Leeuwarden lijken hun wed strijden tegen respectievelijk Charlois en Utrecht te gaan verliezen. In de strijd rond de degradatie nam D.D. tegen Eindhoven weliswaar een 4—3 voorsprong, maar meer dan een gelijkspel zal D.D. waarschijn lijk niet behalen. Philidor/Leiden heeft zich in de loop van deze competitie ont popt als een team van formaat. Nadat zij hun wedstrijd tegen Charlois uit de zesde ronde als nog hadden gewonnen gekre gen, bond Philidor ook het Bus- sumse BSG aan de zegekar. Ad van der Berg en Piet Bakker zagen hun beter staande partij en in remise verzanden. Dezelf de uitslag brachten Van Maa- ren. De Graaff en Van Reek op het scorebord. John van der Wiel stond vrijwel constant min der hetgeen resulteerde in stuk en partijverlies. Joop Piket kwam in hevige tijdnood maar kwam hier vreemd genoeg uit met grote materiaalvoorsprong. Van Halderen maakte in betere Schaken stelling een fout die onmiddel lijk werd bestraft. De tegenstan der van Guido den Broeder wil de te graag winnen in een stand waarin dit niet kon. Het gevolg hiervan was een onnodige ne derlaag. Theo Piket kwam als enige aan afbreken toe. Gedu rende de analyse bleek dat de door de tegenstander afgegeven zet een toren weggaf waarna hij maar opgaf. Eindstand 5 1/24 1/2. LSG heeft plotseling toch weer kampioenskansen gekregen. Zelf behaalde het een overwin ning op het Delftse DSC terwijl de koploper Charlois 2 waar schijnlijk een nederlaag te in casseren krijgt van Overschie Het derde team in deze klasse dat nog promotiekansen bezit is Voorschoten dat een ruime overwinning behaalde op Dord recht. LSG is tegen DSC geen momenl in moeilijkheden geweest. Tot nu toe heeft alleen Smout zijn partij verloren. Leon Konings en Hans Kemperman wisten verder ondanks een materiaal- voorsprong niet verder te ko men dan remise. Joop Bakker en Wiebes kwamen na aanvan kelijk duidelijk minder te heb ben gestaan goed weg. Joan Baart. Dirk Sikkel en Ruud Mie- remet brachten alle drie zeer duidelijke overwinningen op hun naam. De stand is voorlopig nog 6—2 maar uit de twee afge broken partijen zal niet meer dan een half punt gescoord wor den. Een verzwakt Voorschoten had in tegenstelling met de verwach tingen weinig moeite met het sterke Dordrecht. Bongers en Wise brachten hun partijen op de eerste twee borden tot remi se. Tot regelmatige overwinnin gen kwamen Van Schaik, Wou ters en Brouwer. Houweling. Schuckink. Kool en Steenlagc mochten verder profiteren van een blunder van de tegenstan der. De derby LSG 2Philidor/Lei den 2 zich afspelend in promo tie/degradatiesfeer werd gewon nen door Philidor mei 6 1/2—3 1/2. Kohlbeck en Bar kema kregen van resp. Biek Verra en Folkert - Jan Geerts ma al in de opening materiaal cadeau. Pas lange tijd hierna mocht LSG tegenscoren. Brin kers verzuimde Van Rongen mat te geven waarna hij ver loor. Tolenaar en Van der Meet speelden remise. De rest van di partijen werd beslist in tijd nood. Hierin bleken de gaster duidelijk de sterkste zenuwen U bezitten. Voor LSG scoorder nog Dobbelaar en Ossewaarde Voor Philidor deden dit Berg Van Loon, Smit en Van dei Bosch. in verhouding tot het spel- beeld. In de tweede helft heeft het er even op geleken dat HVS de strijd in haar voordeel zou beslissen. Bij de stand 6-6 wist Anja van Gijlswijk (twee maal) een strafworp te keren terwijl Sjanie Waayer twee keer voor HVS een strafworp wist te benutten. Het HVS-of- fensief, dat hierop volgde le verde echter niet meer op dan een treffer van Cobia Eist- geest. Westlandia kon daarna opnieuw terugkomen en ten slotte op 10-10 te eindigen. MMO had in Schiedam bij DWS een geweldig in vorm keepende Riki Brunt-Borst, waardoor DWS tot tien minu ten voor het eind moest wach ten op zijn eerste treffer. MMO nam door Adrie v. Leij- den en Margré Volwater een 2-0 voorsprong bij de rust. Jo sé Elstgeest zorgde met twee goals voor 0-4 en pas in de laatste tien minuten zag DWS kans de nederlaag wat draag lijker te maken: 2-4. JONG ADE speelde een mati ge wedstrijd tegen het Schie- damse UVG. Vooral in de eer ste heldt leken beide teams niet erg geïnspireerd en deze periode afgesloten met 3-2 voor Jong Ade. In de tweede helft werd het kijkspel wat aantrekkelijker, doordat er meer werd gescoord. Mede doordat Wil v.d. Geest een strafworp wist te keren en Helma v.d. Geest weer een zeer produktieve dag had (9 treffers) kon Jong Ade toch wel verdiend de punten thuis houden. 11-8 San/Satumus (heren) gaf goed partij aan koploper Meeuwen. De in de beginfase opgelopen 0-5 achterstand kon echter niet meer worden weggewerkt: 10- 14. De dames moesten ook te gen de koploper. Wings in Den Haag, aantreden. De Leidse keepster Paula v.d. Huf be hoedde hen voor een grote ne derlaag: 6-4 na een 3-1 achter stand bij de rust. NI O had het moeilijk tegen hekkensluiter Duinoord omdat keepster Gré Luiten en top schutster Corrie Weenjnk ont braken. Zonder wisselspeel sters kwamen zij via 4-4 bij rust met de hakken over de sloot: 6-7. Nel Weenink 3x, Ria v. Velzen 2x en Sonja v. Em merik 2x scoorden. HVV had een betere inzet dan Hermes, maar de Hagenaar.' demonstreerden meer tech niek. Gevolg was, dat zij el kaar goed in evenwicht hiel den. Via 6-6 bij rust, was het HW dat het geluk had vooi te staan op het moment, dal het eindsignaal klonk: 14-15. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Zowel de meisjes- ploeg als de jongensploeg van AV Holland behaalden bij een vriendschappelijke wedstrijd in Den Haag een tweede plaats. Bij de jongens werd het organise rende V&LTC eerste terwijl Olympus 70 uit Naaldwijk de derde plaats in beslag nam. Zoals gewoonlijk behaalde AV Holland de meeste punten op de korte afstanden. Met een felle wind tegen kwamen Rudi van Schooten bij de JA en Paul Crama bij de JB tot respektie- velijk 12.3 en 12.5. Rudi Kerk- man kwam goed voor de dag bij de jongens B. Hij stootte de kogel 10.30 meter ver. Bij de meisjes werd Olympia 48 eerste. Ook hier weer het zelfde beeld. Een goede bezetting van de sprintnunvners maar veel puntenverlies op de overige nummers. Uitschieters waren Barry van Haarlem 13.3 op de 100 meter meisjes A, Alice Saat 63.7 op de 400 meter meisjes A en Jose van Sonsbeek 11.0 op j de 80 meter meisjes C. (Van onze polomedewerker) BARENDRECHT - In de hoofdklasse dames heeft de Zij- 1/LGB zaterdagavond een be langrijke 3-2 overwinning op ZPB geboekt. Daar ook in deze vrij harde wedstrijd de vooruit gang in spelpeil van de laatste weken bleef gehandhaafd, kon in het laatste speldeel de over winning worden gepakt, waar mee een kleine kans behouden bleef om ook volgend seizoen in de hoofdklasse uit te komen. De thuiswedstrijd volgend week einde tegen Nereus zal dan ook gewonnen dienen te worden. In de tweede klasse van de wa- terpolocompetitie behaalde Kat wijk zaterdagavond een 9-6 overwinning op Pluvius uit Nij megen, waarmee de achterstand van 4 punten op koploper ZPB gehandhaafd bleef. Ondanks door trainer/coach Joop Brokke veelvuldig toege paste spelerswisselingen bepaal- i de Katwijk voortdurend het i spelbeeld en vergrootte het re gelmatig de score. In de laatste Waterpolo Van onze tafeltennismedewer- LEIDEN - Zag de lucht er voor Scylla 1 vorige week nog bijzonder grauw uit, de 7-3 overwinning op Midden- standsbank 2 betekende ui teindelijk handhaving van het team in de promotie-ereklas se. De overwinningen werden door Ed Fallaux, Rob van der Zeeuw en Bert van Schie ge lijkelijk verdeeld en omdat ook het dubbel weer eens voordelig uitpakte heeft men Middenstandsbank op regel matige wijze teruggewezen. Al met al verandert er voor Scylla 2 dat reeds kampioen is nu niets omdat promotie niet mogelijk is. Dit Scylla 2 had aan het begin van de competi tie de wedstrijd tegen NOAD met 10-0 gewonnen, maar deze keer was de zege voor NOAD. Rini Hansen was invaller voor Hein Chrispijn, maar kwam niet tot winst. Verrassend was het verlies in al zijn enkelspe len van Wibo van Gennip. Pe ter van Schie liet zich van goede zijde zien met tweemaal winst, hetgeen de totaalscore voor Scylla 2 was. Scylla 3 heeft ook de laatste wedstrijd van de competitie nog gepro beerd tot winst te komen, maar K en B was iets te lastig en daarom was men niet onte vreden met het behaalde ge lijkspel. Theo Bakker heeft duidelijk laten blijken wie kopman was en scoorde we derom in elk van zijn enkel spelen. Karei van Schie en Rob Regeer maakten samen de vijf punten vol. TOV voelde zich volledig be vrijd van degradatiezorgen en verloor thuis met 7-3 van het zwakke AMFJ 2. Dit had geen conseauenties omdat S.C.O. Edek met 9-1 verloor van Wi- bats. De gebroeders Thung wonnen niet. waardoor Giel Kuijper de eer mocht redden en S.C.O. Edek volgend sei zoen weer in de overgangs klasse zal uitkomen, 't Hooge Huijs 2 ontving Scylla 4 en al spoedig bleek dat voor beide teams een gelijkspel het hoogst haalbare was. Erik Noest en Jos de Wekker won nen elk twee enkelspelen en samen het dubbel, maar inval ler Bram Bregman kwam niet tot winst. De Treffers kwamen door ziekte van Sjaak van Rui ten niet tot een behoorlijke prestatie en verloren met 7-3 van Rapidity. Hans van der Zwet won twee partijen en samen met Koos van Beek het dubbel. De reserves van de Treffers wonnen met 7-3 van Nieuw Vennep. Van Klink won al zijn partijen, Jos van der Veer twee en Akerboom sloot de rij met een overwin ning. Scylla 5 kon de degradatie al niet meer ontlopen en verloor met 1(L0 van Bowling Maas sluis TOG. In dezelfde klasse ging Docos op bezoek bij VW en kon na een zenuwslopende strijd het handhaven in de overgangsklasse vieren. Hand having heeft lange tijd aan een zijden draadje gehangen om dat VW via 2-1 en 4-2 een schijnbaar beslissende voor sprong nam. Het effectieve verdedigen van Ton L'Ami met drie enkelspeloverwinnin gen hielp Gerard van der Klaauw en Fred Bracké echter om terug te komen en elk eenmaal te winnen. De reser ves van Docos verloren met 7-3 van Vriendenschaar 2. Henny Gerritse won verras send twee partijen; de derde partij was voor Hans Waaijer. Docos hield ook nog de club kampioenschappen, waarbij in de kwartfinales de latere win naar Peter Roodenburg alle moeite had met Jan van der Zalm. Gerard van der Klaauw, al menig jaar winnaar, verloor de halve finale van Peter Roo denburg en daarna de strijd om de derde en vierde plaats van Fred Bracké, die zijn hal ve finale tegen Ton L'Ami had verloren. De finalepartij Roo denburg—L'Ami gaf in de eer ste game via 22-20 winst" aan de goed verdedigende Ton L'Ami, maar de tweede en derde game kon Peter Roo denburg tactisch en soms iet wat gelukkig naar zich toe trekken, waardoor hij de nieu we door John van Deventer ter beschikking gestelde wisselbeker in ontvangst mocht nemen. periode werd door doelman Jan v.d. Plas een strafworp gestopt. BZ&PC trad dit weekeinde aan tegen DOK uit Amsterdam, in een matig gespeelde wedstrijd kon een 7-2 overwinning voor namelijk worden behaald door dat in de derde periode een DOK-speler voor de verdere duur van de wedstrijd naar de kant werd gezonden, waardoor BZ&PC constant een man meer in de strijd had. Met deze overwinning heeft de ploeg uit Bodegraven nu uit zicht op de derde plaats op de ranglijst. Het jongens-aspirantenze- vental van de Zijl/LGB is vrij dagavond voor de tweede ach tereenvolgende maal kampioen van Kring Gouwe Rijnstreek geworden. Met nog twee wedstrijden te spelen konden reeds nu de bij het kampioenschap behorende bloemen worden overhandigd aan het team dat ongeslagen en met gemiddeld 10 doelpunten per wedstrijd de titel prolon geerde. Door deze prestatie zal dit ze vental door Kring Gouwe Rijn streek worden afgevaardigd naar het deze zomer te houden toernooi om het aspirantenkam pioenschap van Nederland, evenals dat vorig jaar het geval was. Of ook de titel van landskam pioen geprolongeerd kan wor- den moet worden afgewacht, in het kader van de voorbereiding op dit toernooi bestaan echter grote plannen. In augustus staat een reis naar Hongarije op het programma, in het Mekka van j de waterpolosport zullen diverse i wedstrijden en trainingen hun bijdrage leveren in deze voorbe- t reic g.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15