Secretin verraste met tafeltennistitel ROB BRON SNEL OP ZANDVOORT DE WINNAARSRING EN KEVIN DAVIES De grote fout van Freddy Maertens Luie Kees Verkerk stelde fans teleur Van de Bunder in grote vorm INGRIJPEN ZIELIG ZWARE- LAST LEIDSE COURANT PRAAG Jacques Secretin is de eerste Franse Europese kam pioen tafeltennis. Hij versloeg in de finale de Rus Anatoly Stroka tov met 21—16, 26—28, 21—14, 13—21 en 21—12. De 27-jarige Franse prof en houder van een tafeltennisschool was technisch beter dan Strokatov. Maar, en dat was nog belangrijker in deze finale van vijf games, Secretin had ook de sterkste zenuwen. In de beslissende vijfde game nam hij een 7—1 voorsprong en Strokatov miste de routine om die achterstand nog goed te maken. had alle sympathie bij het pu bliek verloren. Jill Hammersley was de enige die twee gouden medailles won. Na haar zege in het enkelspel versloeg zij samen met haar landgenote Linda Howard de Russinnen Dana Doebinova en De Engelse Jill Hammersley won de titel in het damesenkel spel. In de finale versloeg zij de Roemeense ex-Europees kam pioene Maria Alexandru: 23—21, 21-16, 17—21, 21-19. In de eer ste game van deze partij vond een incident plaats. Bij de stand 21—21 was de Roemeense Ale xandru het niet eens met een scheidsrechterlijke beslissing. !zij wilde niet verder spelen. Pas na tien minuten verscheen zij 'weer achter de tafel, maar zij Alica Grofova (21—17, 21—11, 21—16). De Zweden Johansson en Bengtsson, die hadden te leurgesteld in het enkelspel, na men revanche met het winnen van de dubbelspeltitel. In drie games bleven zij de baas over de Tsjechoslowaken Orlovski en Kunz: 21-13, 21-6, 21-17. De titel in het gemengd dubbelspel was voor Erzebet Palatinus en Anton Stipancic uit Joegoslavië. Zij wonnen met 21—9, 21—17 en 21—11 van de Tsjechen Ilona Oelikova en Milan Orlovski. Nederland verloor zaterdag zijn deelnemers. In de derde ronde van het gemengd dubbelspel werden Bert v.d. Helm en Sonja Heltzel met 13—21, 18—21 en 16—21 uitgeschakeld door het Tsjechische paar Orlovski/Uhli- kova. Bert v.d. Helm sneuvelde in de tweede ronde van het herendub belspel met Nico van Slobbe tegen de Polen Woznicka en Fraczyck: 1821, 2022 en 15—21. Sonja Heltzel en Bettine Vriesekoop redden het in de eerste ronde dames dubbelspel niet tegen de Joegoslavische combinatie: Palatinus/Fabri. De cijfers waren: 9—21, 1521 en 11-21. Uitslagen: Heren enkelspel: Halve finales: Secretin (Fra)—Orlovski (Tsj) 18—21, 22—20 16—21, 21—17, 21—13. Strokotov (Sov)—Martin (Fra) 21-14, 21—16, 22-24, 21—7. Finale: Secretin—Stroka tov 21-16, 26-28, 21—14, 13-21.21-12. Dames enkelspel: Halve finale: Hammersley (Eng)—Hellman (Zwe) 21-11, 12-21, 21-16, 21—11. Alexandru (Roe)—Hen- driksen (Wdl) 16—21. 21-18, 21—13, 21—13. Finale: Hammer sley—Alexandru 2321, 2116, 17—21, 21-19. Heren dubbelspel: Halve finale: Bengtsson/Johansson (Zwe) Surbek/Stipancic (Joe) 21—18. Stellan Bengtsson werd verrassend voortijdig uitgeschakeld. 13-21, 21-8, 21-16. Olovski/- Kunz (Tsj)—Wickström (Zwe)/- Frank (Hon) 21—16, 22—20, 21—19. Finale: Johansson/- Bengtsson (Zwe)—Orlovski/- Kunz (Tsj) 21-13, 21—6, 21-17. Dames dubbelspel: Halve fina les: Grofova/Dubinova (Tsj) Kniep/Simon (Wdl) 21—19, 21—17, 2614. Hammersley/Ho- ward (Eng)—Bergeret/Thiriet (Fra) 21-12, 21-16, 21-9. Fina le: Hammersley/Howard—Gro fova/Dubinova 21—17, 21—11, 21-16. Gemengd dubbel: Halve finale: Orlowski/Uhlikova (Tsj)Go- mozkov/Roednoya (Sov) 21—14, 21-15, 17-21, 21-18. Stipanci- c/Palatinus (Joe)—Secretin/Ber- geret (Fra) 6—21, 21—11, 21-14. Finale: Platinus/Stipancic—Uh- likova/Orlovski 21—9, 21—17, 21-11. SPRINTZEGE WALTER PLANCKAERT IN VLAANDEREN 28 renners waren alle Belgische favorieten plus de Italiaan Francesco Moser en slechts drie Nederlanders: Joop Zoetemelk, Wim de Waal en Jan Raas. MEERBEKE Walter Planckaert (28) was tot dit wielerseizoen begon eerste luitenant in de ploeg van Frans Verbeeck. Planckaert werd aan het einde van het vorige seizoen bedankt. Hij reed niet •meer zo geweldig als de jaren daarvoor het geval was. Zo goed als bijvoorbeeld in '72 toen hij de Amstel Goldrace won. Planckaet verliet met revanchegedachten de dienst van de ex- melkventer uit Leuven. Hij ging werken voor André Dierickx, een renner die slechts enkele dagen per seizoen tot de absolute op behoort. Deze Walter Planckert begon dit leizoen uitstekend. Hij eindigde als zevende in Milaan-San Re- mo, won de Grote Prijs in Ha- relbeke over 228 kilometer en schreef twee etappes plus het puntenklassement van de laat ste ronde van België op zijn naam. Het was dan ook niet erwonderlijk dat Walter Planc- ;aert gistermiddag tot de kop groep behoorde in de finale van de zestigste ronde van Vlaande- ren en uiteindelijk profiteerde van de rivaliteit tussen de oude garde (Merckx/De Vlaeminck) en de nieuwe Belgische genera tie (Freddy Maertens). De zestigste ronde van Vlaande- j ren begon gistermiddag op de oude kasseien-heuvel Kware- Kansloos Dat betekende dat de overige 140 renners kansloos waren. In hoog tempo snelden de 28 kop lopers naar de Koppenberg, het verschrikkelijke heuveltje, dat voor het eerst in het parkoers van een wielerwedstrijd was opgenomen. Tijdens de training vorige week was Freddy Maer tens er niet in geslaagd de 300 meter lange beklimming geheel fietsend af te leggen. Het was te verwachten dat er i mont na 145 kilometer. Na wat op deze Koppenberg in de onbetekenende ontsnappingspo- man sterke kopgroep koppen gingen van de mindere goden, i scheidden op de Kwaremont 28 sterke renners zich af van het peloton, dat daarna in het spel Eddy Merckx, die redelijk her- niet meer voorkwam. Bij deze steld was van de in de Catalaan se week opgelopen blessures, had bepaald pech. Hij kreeg tijdens de klim een lekke band en zag tot zijn ongenoegen vijf renners een voorsprong nemen. Dat waren Francesco Moser, Walter Planckaert, Mare de Meyer, Roger de Vlaeminck en.... Freddy Maertens. Veertien kilometer verder, op de Taaien- berg, had dit nieuwe kopgroepje een voorsprong van 40 seconden op de groep met Merckx, Raas, De Waal, Zoetemelk en de ande ren. De grootste voorsprong van de kopgroep zou een minuut en vijftig seconden bedragen na 187 kilometer. In het verdere beeld van de wedstrijd veranderde er tot de laatste plaatselijke omloop in aankomstplaats Meerbeke wei nig meer, behalve de tijdsver schillen. Achter de vijf koplo pers werd hard gejaagd, maar succes hadden de tegenaanval- Iers er niet mee. Bij de eerste doorkomst in Meerbeke hadden de vijf vlucht ers een voorsprong van 26 se conden op de achtervolgers, waarbij Merckx. Als de "vijf" bij elkaar zouden blijven, leek niets een overwinning van Fred dy Maertens in de weg te staan. Hij was immers de snelste van de groep. Maar Maertens maak- Walter Planckaert steekt zegevierend de arm op. Hij is winnaar van de Ronde van Vlaanderen. te een fout. Hij richtte zich te veel naar Roger de Vlaeminck zijn gevaarlijkste concurrent. Een tegenstander ook die hem in de eindsprint zou kunnen ver slaan. De Vlaeminck echter voelde zich kansloos in de sprint tegen Maertens en reageerde niet toen Francesco Moser aan zette. Planckaert volgde en De Meyer eveneens. Maertens keek naar De Vlaeminck. Deze had nog slechts één zorg: Maertens mocht niet winnen. De Vlae minck deed dus niets en liet het drietal rustig vertrekken. En dat drietal reed wel door onder aan voering van Moser, waarna Wal ter Planckaert de eindsprint won. ZANDVOORT De vlaggen van de KNMV en de NMB hingen gisteren op het circuit van Zand- voort naast elkaar. Bij de twee zogenaamde uitwis selingswedstrijden. in de 750 cc klasse en de zijspannen. Rob Bron nam in de 750 cc meteen de kop en liep steeds meer uit op zijn tegenstan- ders. Bron bleef voor iedereen onbereikbaar. de zijspannen won uit het zeer uitgedunde veld Martien Kooy uit Amsterdam. !De Nederlandse Kampioenen Ton van Heugten en Dick Steenbergen zijn winnaar geworden van de eerste kampioenswedstrijd voor zijspanmotorcross op hel circuit „de Kappenbulten" te Halle ia de Achterhoek. Gerrit Wolsink heeft in Payerne de grote prijs van Zwitserland motorcross gewonnen. De Nederland se coureur was met Suzuki in beide matches van deze, voor het wereldkampioenschap 500 cc mee tellende, wedstrijd de snelste. De Westduitser Adolf Weil werd tweede met Maico, Frans Sig- mans vijfde met Maico Kort na de start van de 200 mijls-motorrace op Het circuit van Imola in Italië kwamen de Venezo laan Johnny Cecotto en de Amerikaan Kenny Roberts ten val. Cecotto liep slechts schaafwonden op, Kenny Roberts was zo ernstig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zijn motor brandde geheel uit. Baker (VS) won de race voor Rougerle (Fra). De Nederlandse autocoureur Toine Hezemans is gisteren tweede geworden in de 300 kilometer wedstrijd op de Nürburgring, die overigens slechts 251 kilometer duurde. Hij bleef in zijn Porsche Carrera Turbo ruim drie minuten achter op de verrassende winnaar, de privérijder Reinhold Joest uit West Duitsland. Ook in de tweede wedstrijd voor het wereldkam pioenschap merken, de zes uursrace van Vallelun- ga (Ita), is de favorietenrol van de Martini Porsche 935 bevestigd. Jochen Mass (Wdl) en Jacky Ickx (Bel) reden op het 3,2 kilometer lange parkoers ten noorden van Rome naar een onbedriegdê zege. De Nederlander Cees Teurlings heeft in Melk (Oostenrijk) een wedstrijd voor het Europees rally- kampioenschap gewonnen. Teurlings is titelverde diger. PHILIPPINE Toine van de Bunder heeft zaterdagmiddag met groot machtsvertoon de zesde Omloop van de Braakman op zijn naam geschreven. Het was de tweede achtereenvolgende overwin ning in deze amateur(<lassieker voor Van de Bunder, die drie kilometer voor het einde van deze 165 kilometer lange race alleen wegsprong uit een kopgroep van 26 renners, waarbij vrijwel alle kanshebbers. Deze kopgroep ontstond al na Zeeuw'na afloop op. Na zijn (sleutelbeen gebroken), Tonny Bunder wel aan dat hij weer in Huyzen (vinger gebroken) en een grootse vorm steekt. van 26 renners zette flink door. amateurklassieker over 164 ki ln die slotfase waarin enorm lometer, de hele dag niet zien. hard werd gejaagd moesten Je- Op een demarrage na die .hij de remiassen, Pronk, Van Leeuwen (valpartij) en Franken afhaken. Van der Kruis, Godde, Jacobs, Van Vliet, Prinsen en Lugten- burg demarreerden om beurten, maar meer dan een vijftigtal meters voorsprong kwam er niet uit. Totdat Toine van de Bunder op eigen terrein rij dend en het parkoers volkomen kennende op het juiste mo ment toesloeg. Hij had zich tot op dat moment vrijwel niet laten zien. „Omdat het weinig zin had nu er vrijwel geen wind stond. Ik wilde mijn krachten tot het laatste moment sparen. Dat is een goede gok geweest", merkte de kleine drie kilometer voor de eind streep plaatste. Zijn sprong werd met zoveel macht uitge voerd dat de gebrilde Tilburger twaalf seconden op het volledi ge peloton kon vasthouden. Het peloton kwam echter mas saal ten val op nog geen 200 meter van de eindstreep. Oor zaak daarvan was het al te wil de positie kiezen van de sprin ters. Van Katwijk, Maessen, Thijs, Van Lieshout, Bongers, Swinnen, Lijten, Lugtenburg, Van Kuiken en Van Hintum moesten zich allen wegens min of meer ernstige verwondingen laten behandelen. Elk jaar wordt er in Engeland de bekende Grand National gehouden. Dat wordt verondersteld een paarderace te zijn, maar het lijkt meer op een slagveld. Zoals te doen gebruikelijk sneuvelden weer talrijke paarden op de verscheidene hindernissen, maar volgend jaar is er weer een Grand National. Tussen alle brokken door werd Rag Trade winnaar. Pikeur Freundt: 5355 overwinningen RECKLINGHAUSEN - De 46- jarige Westduitse pikeur Eddy Freundt heeft gisteren op de baan van Recklinghausen zijn 5355e overwinning behaald. Freundt vestigde daarmee een record. Het oude stond met 5353 op naam van een ander Duitser, Hans Frömming. Freundt had vorige week dinsdag de presta tie van Frömming al geëven aard. DEN HAAG - Nederland zal bij het wereldkampioenschap voor drafamateurs, op 4 en 7 mei te Enghien en Vincennes vertegenwoordigd zijn door Ge rard van der Wal (Nootdorp) met Jeronimus, Chris Goes (Den Haag) met Higgins en Jan On rust (Oostzaan) met Locomotief. Van onze paardesportmedewer- WASSENAAR - De Duingtse tweedaagse heeft vooral giste ren uitstekende draf en ren sport gebracht. In de strijd om het Zilveren (ren)paard voor de dravers kon het troeteldier van Mevrouw Caransa Manza Bui tenzorg door kreupelheid niet aan de start verschijnen. De drafsport liefhebber die nu dachten dat Kees Verkerk met Gerard van Eykelenborg) met de ogen dicht kon winnen zijn bedrogen uit gekomen. Op het laatste rechte stuk was jojo Buitenzorg met Jan van Dooye- weerd heer en meester en won zeer fraai in de zeer goede kilo- metertijd van 1.19.2. Kees Ver kerk werd tweede voor Janny P. Trainer. Pikeur Gerard van Eykelenborg wat teleurgesteld over zijn ruin Kees Verkerk: „Hij was wat lui vanmiddag. Veertien dagen ge leden was hij niet te houden en nu was hij het laatste stuk niet vooruit te branden". De volbloeds hadden twee be langrijke rennen. De supertrio- ren werd gewonnen door de be ste import-jockey in ons land werkzaam, Kevin Davies. Hij ze gevierde met het paard van trai ner Groenenboom, de lichtge wicht Abervale onder 51 kilo. Als tweede kwam over de eind streep Frans Vandeuren met High Tree voor de verrassende derde Jamberdeen met Dieter Weiss. De Generaal Baron van Heemstraprijs werd gewonnen door de nu vijfjarige Feuerglut van Stal Beijerland. Deze ruin liep weer als in zijn beste dagen. Darius Honey werd tweede voor de oud-derbywinnaar Sasquat- ch. De bruine ruin Hopeful Fu ture S bleef met Robert Wete- mans duidelijk onder de ver- wachtinge met zijn vierde plaats. Zaterdagmiddag was er op Duindigt een selectie draverij voor het wereldkampioenschap pen der amateurs dat begin mei in Parijs zal worden gehouden. De eerste drie van deze draverij mogen naar Parijs. Gerard van der Wal uit Noot dorp zegevierde met Jheroni- mus, voor Higgens met de Hage naar Chris Groes en Locomotief met de Noordhollander Jan On rust. De laatste is kampioen van Nederland bij de amateurrij ders. Zaterdagmiddag zegevier de Henk van der Kraats in twee rennen. Beide malen klopte hij Kevin Davies. Chris Vandeuren won zaterdag met Moon River, maar Bona Fide kon met Me vrouw Patty Bloemen Waanders de favorietenrol niet aan er moest toezien dat in de eind strijd Florian met Huub Koulier nog net voorbij ging. (Van onze paardesportmede- werker) DUINDIGT Kevin Davies stond afgelopen woensdag met het paard Lucky Susan in de winnaarsring. Hij moest er echter uit, want hij bleek ge klopt op de foto door Dear Susan. Zaterdagmiddag zocht hij de winnaarsring op met Alayka in de vaste overtui ging winnaar te zijn. Ook QU moest hij de ereplaats weer uit, omdat de finish-foto Henk van der Kraats met Piercing Note als winnaar aanwees. Gistermiddag kon Davies zich niet vergissen. In de super- trioren won hij met groot ver toon van m^cht met Abervale. Maar ook nil had hij eigenlijk de ring moeten verlaten. In supertrierennen is het name lijk verboden met overwicht te rijden. Davies die zaterdag en zondag geruime tijd in de sauna was geweest kon geen 51 kilo rijden en moest met een pond overwicht aan de start verschijnen. Dit is vol gens de supertrio reglementen niet toegestaan. Maar het ren- comité ging hieraan voorbij. Kevin Davies won makkelijk en de tweede aankomende, Frans Vandeuren met High Tree, diende een protest in, dat natuurlijk werd afgewe zen door het comité, dat de klok niet meer terug kon draaien. Het zeventien pagina's tel lende boekje dat als titel draagt „Reglement voor UEFA Cupwedstrijden" be vat tot in details tails waaraan een club moet voldoen wil zij niet in con flict komen met de Euro pese bond. Er staat in dat vertegenwoordigers van de UEFA uitstekende plaatsen moeten krijgen, dat ten hoogste tweehon derd vrijkaarten mogen worden verstrekt, dat de vlag van de UEFA moet wapperen en meer van de ze details. Er wordt ook in vermeld dat de finales voor Europa Cup I en II slechts worden toegewe zen aan clubs die over een veld beschikken dat o.m. is omzoomd met een hek (geadviseerde hoogte 2.20 m.). In het verleden, voor het laatst in 1969, werd Madrid enige malen tot fi naleplaats uitgeroepen. Later werd het reglement aangepast aan de gewij zigde omstandigheden, wat inhield dat het agres sieve publiek achter hek ken plaats moest nemen. Madrid kwam niet meer in aanmerking. Het stadion van Real Madrid bezit geen afscheiding tussen veld en tribunes, hoewel de UEFA dringend heeft aanbevolen deze aan te brengen. Real deed dat niet en de gevolgen bleven niet uit na Real-Bayern Munchen De UEFA zal ongetwijfeld een zware straf toedienen. Het zou effectiever zijn voor alle stadions van in Europese toernooien uit komende clubs dwingend voor te schrijven dat een afrastering aanwezig moet zijn. Er staat wel in het reglement dat voldoende ordebewakers moeten worden aangesteld maar wat is voldoende. Dat is het alleen zoals bijv. in Rusland waar het gehele speelveld omring wordt door militairen, mannetje naast mannetje. Het zou de UEFA overigens ook sieren indien landen waar de supporters regelmatig over de schreef gaan ui terst streng gestraft wor den. Uitsluiting van een club gaat erg ver maar het afnemen van een plaats in het UEFA Cuptoernooi (EC 3) zou een behoorlijke straf zijn. Dat er snel en hard moet worden inge grepen is duidelijk indien het Europees voetbal niet geheel wil ontaarden. Een voorzitter van een kleine tafeltennisvereni ging in Duitsland heeft een wedstrijd tegen een Nederlandse club afge zegd „wegens het partij dig fluiten van Leo van der Kroft". Zielig mannetje, die Duitser. Op de turnsters, is een uiterst zware last gelegd door het besluit eind deze maand in Hamburg de res terende plaatsen voor het Olympisch toernooi te doen vaststellen. De ploeg had zich onder leiding van Eva Bartha terdege voor bereid op interlands waar een voldoende cijfertotaal moest worden behaald. Tegen Roemenië was dat al gelukt. Door de gewij zigde situatie zullen de turnsters niet in enige po gingen maar meteen in drie dagen in een zenuw slopend toernooi hun plaats veilig moeten stel len. Een enorme opgave die veel van de psychische kracht zal vergen, ook al zouden wat de ver wachting is enige lan den de confrontatie mij den omdat ze kansloos zijn. Een diepgaande men tale voorbereiding op die beslissende drie dagen is zonder meer noodzakelijk Het KNGV heeft er de mensen voor, die deze taak op zich kunnen maat zeker ook moeten nemen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11