LANGS OMWEGEN Bij Barning klinken piano's en orgels een nieuw tijdperk binnen 9-0 Zwaanvogels deklasseert gehandicapt LDWS: v IJshockey-festijn bij Holiday Inn BEURS WEET VRIJE TIJD HELEMAAL TE VULLEN KATWIJK IN VERLENGING VOORBIJ RANDSTAD SPORT LEIDÖE.QDURANT PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Élke morgen tussen negen en tien uur kunt u mij teléfonisch vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 19 vragen. DOOR TON De nimmer dralende Martin Spaargaren, assistant-innkee per van Holiday Inn Leiden tot voor 5 maanden assistant- innkeeper, daarna resident manager en nu niet voor niets benoemd als director marke ting voor speciale evenemen ten en promoties betreffende Utrecht, Eindhoven en Leiden heeft voor de zoveelste keer een activiteit kunnen aantrek ken. Als Martin iets aantrekt, kun je er donder op zeggen dat het ook iets goeds wordt De culinaire en logies-com- mercie staan bij hem uite raard op de eerste plaats, an ders zou zijn Amerikaanse baas hem in de kortste keren buiten het concern zetten,, maar zijn inventieve inspan ningen worden doorgaans ruimschoots beloond met veel belangstelling. Ik denk wel eens: als meneer Holiday Inn in de States (hoe hij ook mag heten) zijn zaken bij Leiden en elders nog iets gezelliger en Europeser zou willen aan kleden, zou de toeloop nog groter zijn. Maar daar heb ik het nu niet over, dat is een kwestie die meneer Holiday Inn (die z'n investering in Bei- routh nu ook wel kan afschrij ven) zelf moet zien op te los sen. Spaargaren, in elk geval, heeft weer een wapenfeit op zijn naam weten te brengen. Martin deelt me namelijk me de, dat morgen de eerste donderdag van april er in de Inn een ijshockeywedstrijd zal plaatsvinden. Dank zij de Het zwembadje van Holiday Inn: morgen een gladde ijsvloer waarop eer ijshockey-wedstrijd wordt gespeeld. goede relatie die Holiday Inn heeft opgebouwd met het ont wikkelingsland Zaïre (tijdens de afgelopen gastronomische weken), heeft dit zonnige Afri kaanse land een ijshockey- team beschikbaar gesteld om een wedstrijd te spelen tegen naaste buur Oeganda. Het treffen nu vindt plaats in de Inn bij Leiden. Spaargaren: „In het ijshockeyteam van Zaï re bevindt zich de erg bekende doelverdediger Mozes Mache- ge, die een grote bekendheid heeft opgebouwd tijdens de voorrondes om de Livingsto- nebeker in Dar es Salaam. Als achterhoedespeler schijnt ook Joseph Katuluki geen onbe kende te zijn". Holiday Inn is er nu in ge slaagd zijn zwembad ook te kunnen gebruiken voor andere doeleinden dan alleen zwem men. Door een uitzonderlijke vinding op chemisch gebied de zg. H.I.L.rz 200 K-methode kan het water in twee uur omgetoverd worden in een glanzende ijsvlakte. Holiday Inn heeft dit te danken aan het „Ice Research Institute" te Houston, Texas, dat het voor de verschillende Inns mogelijk, heeft gemaakt tot „ijzige" evenementen te komen. De in- ter-Afrikaanse ijshockey-wed strijd begint om 7 uur 's avonds, morgen. Als scheids rechters treden op Ronald Köller en Francis Clifford (ex- trainer „Ice Bears", Toronto). Gratis plaatsbewijzen zijn af te halen, vanaf 18.45 uur, aan de bowlingreceptie Holiday Inn. De beurs krijgt een fleurig aanzicht. Gisteren en vandaag legde men de laatste hand aan de versiering. Als u met uw vrije tijd geen raad weet maar ook in het geval van het tegendeel, juist dèn kunt u vanaf vandaag terecht in de Groenoord- hal. Tot en met zondagmiddag wordt daar de tweede Vrije Tijdsbeurs gehouden. Gister middag, toen de runderen na de wekelijkse veemarkt het hazenpad hadden gekozen, voor zover ze niet verkocht waren, begon de opbouw van deze beurs die vorig jaar al een enorme belangstelling trok. Ditmaal wordt het een nog bonter allerlei, want be halve ideeën aangaande knut sel-, timmer- en zaagwerk is er nog oneindig veel meer waar aan men zich kan verlustigen. Ik noem het maar niet eens meer op dat deed trouwens een collega van me vorige week al, in deze krant want het is doodvermoeiend. Nou ja, een paar dingen dan: bijna doorlopende modeshows (vrij- etijdskleding natuurlijk), judo en andere trek- en ruksporten worden er gedemonstreerd, er wordt vérgesprongen en speer- geworpen, opeen waterstraal (hydrojet) komt een motorboot aandrijven, de snorfiets wordt gedemonstreerd, en jachtha ven Poelgeest komt overuren maken met het afbouwen van een casco van een motorkrui ser. Menken zal uitvoerig re clame maken voor de ijshal, die omwonenden nu al uit hun slaap houdt Verder is er niets zo gek of je kunt op die uitge slapen beurs wel iets vinden om allerlei verwijten van je vrouw, aangaande in-activiteit in huis of tuin, van je lijf te houden. Let u op: het wordt voor de één een Mekka, die Vrije Tijdsbeurs, voor de an der een martelgang. Maar eraan geloven moeten we (bij na) allemaal. Dat heb je nou een keer met die vrije tijd. Na die beurs blijft daar geen blik sem meer van over. Zilveren Molentoernooi regelrecht op de overwinning af te stevenen. Met Wim van Luyck en Albert Lambert in de hoof drollen op het middenveld drong Randstad zijn tegenstan der in de defensie. Rendement leverde dit overwicht echter niet op. De schoten (vooral van John Schoenmaker) hadden niet de juiste richting. Katwijk kon daar voor de pauze weinig tegenover stellen. Alleen een als voorzet bedoelde trap van Jan van der Plas (na rust vervangen door Adrie Koele- wijn) werd door doelman De Weger tegen de paal getikt Het optreden van Katwijk in de tweede rondgang was des te op vallender. Nu werd Randstad Sport op zijn beurt teruggedron gen. Vooral linksbuiten Jan van Dijk eiste de volledige aandacht van de Voorschotenaren. Boven dien konden Kees Guyt en Dick Harrison (Albert Lambert viel uit) veelvuldig opkomen vanuit de Katwijkse defensie. Maar evenals Randstad eerder in de wedstrijd kon ook Katwijk bij zijn schoten de weg naar het doel niet vinden (met name Leen de Best). De ploeg ging in de verlenging echter goed door en kreeg toen wel de winst ROEN VAN DER GEEST nooi van LFC. Vooral gezien de eerste periode kregen de Voor schotenaren te weinig. Zonder de zieke Gerrit Schipper, Hans Lens en Fred Sieval en zonder Gé Devilé, maar zeer verrassend wél met een inzet en een zelfver trouwen, die de ploeg in de kompetitie zo vaak heeft gemist leken de zwart-witten voor rust De Zilveren Molen, inzet van het LFC-toernooi. De opening van de nieuwste uitbreiding van W. Barning-Musique Boutique aan de Stationsweg dat gebeurt morgen klinkt de directie van vader en zoon Barning als (piano- en orgel-)muziek in de oren. Een dubbel jubileum tevens wordt aan het daglicht gesteld: de zaak bestaat 55 jaar en de heer C. M. Barning zit 35 jaar in het vak en „stemt" nog zelf. „In die tijd zijn dat in elk geval duizenden piano's ge weest", vertelt de heer Bar ning me zonder een spoor van vermoeidheid. De zaak aan de Oude Singel werd te klein. Dat krijg je, als je behalve muzie kinstrumenten verkopen ook nog les wil geven aan kinde ren. Aan de Stationsweg is nu eveneens een halve muziek school gevestigd: orgellessen, blokfluit- en gitaarlessen (ook de gitaar wordt thans in het verkooppakket opgenomen) en een Yahama-kleutercursus. Nu blijkt Yhama niet alleen knet terende motoren te maken. Nee, Yahama is zelfs ooit met pianootjes en harmoniums be gonnen. Op het ogenblijk schijnen deze Japanners ook toiletten te maken. Maar van de piano, via de motor, naar het toilet, is slechts éen stap. Welnu, Barning is terecht in de wolken. In de zaak, waar tot voor kort een autodealer zaken deed, staan nu piano's, vleugels en elektronische or gels uit in totaal 13 landen. Vertegenwoordigd zijn 20 pia- nomerken. Barning jr.: „Op één na is er geen enkele han delaar in ons land die Russi sche piano's importeert. Als K O-directeur Tjitte Weber daar nu blij mee is, met zo'n Russische piano (ik vestigde daar nl. de aandacht van Bar ning jr. op), lctAt-ie er dan blij mee zijn. Op de Russische po dia zelf vind je bijna geen Russische oiano's of vleugels. Het publiek wordt bij ons niet op een bepaald merk vastge pind; de klant kan zijn eigen keuze maken. Alle merken di rect met de fabrieksnaam en niet met Willempie Barning eroo eeolakt". Vader Barning komt op de foto achter een wit pianootje (Voor nog geen 3000 gulden). Dat ding kan rustig in een aardige personenauto 's zon dags mee naar je kennissen: „Ik neem de piano wel mee, joh". De royale ruimte staat opgetast met snaarinstrumen ten: spinetten en clavecimbels, in gewoon bruin en blauw met geel (voor Hans Wiegel erg geschikt) en met zwarte toet sen waar ze normaal wit zijn, en wit waar ik ooit de zwart gemerkte halve tonen aan sloeg. Er staat ook een felrode piano met dito kruk, echt iets voor de aartsbisschoppelijke woning van kardinaal Wille- brands of voor het Catshuis van Joop den Uyl. In de hoek wordt een miniatuur theate rorgel getest, met het geluid van het City-theater en Cor Steyn in de herinnering terug roepend (mét ingebouwd elek tronisch slagwerk en hijgende bekkens). „De vleugels zijn nieuw m on ze show", aldus de heer Bar ning sr., „daar hebben we nu de ruimte voor". Inmiddels dwaal ik al langs piano's in barok- en Queen Anne-stijl (de laatste met gedraaide poten) en langs Old Dutch-piano's die er op het möment helemaaal in raken. En dan de orgels voor het klassieke repertoire, met ingebouwde pijpen, voor een waarde van tot en met 33.000 gulden. Maar je hebt er ook al één met een mooie ka binet-klank voor nog geen 17 mille. Daar staat ook een (elektronisch) orgeltje dat zijn vergulde pijpen glorieus toont, maar elk pijpje blijkt een speakertje te bevatten. En dan de vrij gepeperde grapjes van de fabrikanten: één vingertje op een knopje en je krijgt op maat een ritmische boogie-woogie bijgeleverd. Er zijn zelfs orgels die ballroom- muziek maken zonder dat je een toets hoeft aan te raken. Het is muzikale verlakkerij die je kennissenkring versteld doet staan. Je kiest maar, en de slow-rock en de beguine op een orgel worden van een ex tra pianobegeleiding voorzien. Dat krijg je in de schoot ge Vader Barning, vol vertrouwen in onze diepste snob-gevoelens tussen zijn handel. worpen als je er iets meer dan 8 rooien voor neertelt „Dat is Italiaans", verklaart Barning jr., „een Italiaans arbeidertje staakt wel veel, maar is nog steeds het goedkoopst". Je kunt bij Barning een hele middag spelen zonder je in te spannen; een paar uurtjes „uitproberen" zijn goed voor een muzikaal feestje met alle gemakken die deze tijd kent Als je er maar voor wilt beta len. De klankleveranciers Bar ning zien met interesse de toe komst tegemoet. Vader Bar ning: „We handelen meer in computers dan in orgels". Hij drukt een knopje in en ontlokt daarmee aan een Frankfortse primeur een samba. „Het leu ke is, dat de mensen dat kastje kijken zat zijn; ze willen zelf weer iets gaan doen". En flop, hij tovert een bossa nova te voorschijn. Terwijl hij achte loos zich verwijdert van het wonderorgel, schakelt vader nog even nonchalant een tan go in. „Ziet u, we hebben altijd gelukkige klanten. Natuurlijk verdienen we eraan, maar we maken de mensen ook geluk kig". Vader arning kan het ook niet helemaal helpen, maar er zijn lieden die 7 orgels in 8 jaar tijd kopen; steeds verder met de ontwikkeling mee. „O ja, we krijgen ook nog een huis kamer-draaiorgeltje uit het Zwarte Woud. Helemaal au thentiek beschilderd met Sch-, warzwald-motieven". Nieuw voer voor statuszoekers, met een aantal meters muziekrol len erbij. Vroeger was het een symbool van vrolijke armoe, morgen staat zo'n draaiorgel tje bij u in de kamer, omdat u een partijtje wil aankleden. Twee keer gedraaid en de aar digheid is er van af. Dat weten de Barnings ook wel, maar ze hebben het volste vertrouwen in onze diepste snob-gevoe- lens. Van onze sportredactie LEIDEN Jan van Dijk ver dween totaal onder zijn ploeg genoten. De Katwijkse regio naal had even daarvoor zijn team aan een 1—0 zege op Randstad Sport geholpen, waarmee Katwijk enigszins for tuinlijk een ronde verder kwam in het Zilveren Molentoernooi van LFC. Wat beide teams in de normale speeltijd niet voor elkaar kregen, gebeurde wel di- rekt na de start van de verlen ging. Aan de basis van deze treffer lag de bijna traditionele fout van Henk van der Zwan. Zijn backtrap werd door Stef Groeneweg opgevangen en naar Adrie Koelewijn gekopt. Deze verraste de ongeorganiseerde defensie van Randstad Sport en zette voor naar de snel reage rende Jan van Dijk. De opval lend sterk spelende regionaal, die zijn vaste bewaker Gerrit Baartwijk al 90 minuten had geplaagd, was hem ook deze keer te snel af. Het passeren van een vertwijfelde doelman De Weger was toen kinderspel: 1-41. Dit doelpunt betekende voor Randstad Sport een teleurstel lende uitschakeling uit het toer Van onze sportredactie Leiden Wat twee weken terug nog de absolute topper van het zaalvoetbalsei zoen beloofde te worden, het vierde en laatste treffen tussen LDWS en Zwaan vogels, bleek gisteravond in een bijna lege Vijf Meihal een „absolute anti-cli max" te zijn. Niet alleen veroverde Zwaanvogels verleden week verrassend al het Leids kampioenschap, maar ook trad LDWS gisteravond noodgedwongen aan zonder de gebroeders Ger en Cees de Roode. Beide spelers kregen deze week het on plezierige bericht van de Afdeling Leiden dat hun een schorsing tot één januari 1977 is opgelegd naar aanleiding van wangedrag in het (in december van vorig jaar!) verspeelde treffen tegen Hellevoet- sluis... Door het ontbreken van Ger en Cees de Roode moest LDWS het tegen Zwaanvo gels zonder wisselspelers doen. Normaal al een lastige zaak, maar zeker tegen een op volle toeren draaiend Zwaanvogels. Binnen vijftien minuten hadden de Vo gels al een 5-0 voorsprong opgebouwd en via een 7-0 ruststand finishten Van der Steen c.s. met 9-0. Treffers van Jan van Duyn (4x), Pim van der Meer (3x), Siem Bousie en Wim Ouwehand. De „slijtageslag" tussen Swift't Winkeltje en Tegelhandel eindigde in een 4-4 gelijk spel. De ploegen hielden elkaar in de bij vlagen te harde strijd goed in evenwicht Schenk, Nol Roozen en Cees Montagne, doelpunten voor Tegelhandel, Renzo Candido, Piet Gubler, Siemvan der Lin den en Hans van der Starp voor Swift 't Winkeltje. TOPSCORERS: Jan van Duyn (Zwaan vogels) (+4) 31; Pim van der Meer (Zwaanvogels) 3) 23; Ger de Roode (LDWS) 22; Hans van der Starp (Swift) 1) 16; Piet Roozen (Tegelhandel) 16; Nol Roozen (Tegelhandel) (+1) 12; Paul Wetselaar(Zwaanvogels) 11. UITSLAGEN/STAND: Zwaanvogels- LDWS 9-0; Swift't Winkeltje-Tegelhandel 4-4. Zwaanvogels 15 12 1 2 25 85-43 LDWS 15 7 3 5 17 46-38 Tegelhandel 14 5 3 6 13 44-48 Swift Wink 14 4 4 6 12 46-62 Wernink 14 2 1 11 5 25-55 Gert-Jan Onvlee Het kampioensteam van Zwaanvogels dat vorige week zo verrassend vroeg de Leidse zaalvoetbaltltel veroverde. Doelman Cees van der Steen, Siem Bousie, Jan van Duyn, Paul Wetselaar, Wim Ouwehand, Sjaak Matters, Pim van der Meer. De zieke Gijs Collé ontbreekt op deze foto.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5