HalloJeansshow Bij P&Ö Peek&Cloppenbur Parkeerovertredingen in Leidse binnenstad mild bestraft Familieberichten Va 56.- *13.- (5I-)V*40.- ,'32.- Milieuhygiënische situatie is niet verontrustend" Jeansoverall. Mt. 122 (65.-) t/m 167(79.-). V-a-CC Katoen.CMt. 152 (58.-) t/m 176 (66.-). V.a. rQ Jeanspak. 100% Katoen. Mt 152 (146.-) t/m 176 (162.-). V.a. US Witte katoenen jeans. Mt. 152 (40.-) t/m 176(42.-). Va- Afi të3ë3ëë3333ëS33ë333333333ë&3&33S3SS83t «951 1976 A Op 11 april a.s. zijn onze ouders JAC. STRAATHOF en I IV. A. M. STRAATHOF-VAN RIJN ft 25 jaar getrouwd. ft Ter- gelegenheid hiervan zal op 8 april om 14.30 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen ft in de Parochiekerk van St. Jan de Ooper te Leimui- 8 den. ft Gelegenheid tot feliciteren op 8 april van 16.30-17.30 ft uur in café-rest. Keyzer te Leimuiden. ft Hun dankbare kinderen Mieke-Jan Kees-Alie Sjaak-Marijke ft Oick-Ans ft Tinneke-Simon Margreet ft Jos Leimuiden maart 76 <0 Vriezekoop 14. DINSDAG 30 MAART 1976 Tot ons leedwezen moeten wij U kennis geven van het overlijden van de Voorzitter van het Bestuur van onze bank de Heer J. VAN VLIET Vele jaren heeft hij met veel toewijding en kennis onze bank gediend. Zijn inzicht en leiding zullen wij node missen. Bestuur, Raad van Toezicht, Directie en Personeel van de Rabobank „Leiden-Oegstgeest". Leiden, 26 maart 1976. Met grote droefheid maar zeer dankbaar voor al het goede wat hij ons gegeven heeft, delen wij u mede dat op hoge leeftijd in Christus is ontslapen, onze lieve, zorgzame man, vader, grootvader en overgrootvader, E. ELSTGEEST echtgenoot van Cl. J. Elstgeest-Bakker op de leeftijd van 86 jaar. Roelofarendsveen: Cl. J. Elstgeest-Bakker A. Elstgeest Roelofarendsveen: S. Elstgeest-v.d. Poel Roelofarendsveen: A. Klein-Elstgeest J. Klein Den Haag: C. van Velzen-Elstgeest Jac. van Velzen Roelofarendsveen: J Elstgeest M. Elstgeest-Bakker Roelofarendsveen: G. Elstgeest E. Elstgeest-Vesseur H. Elstgeest Klein- en achterkleinkinderen Vader is opgebaard in de aula van Huize St. Jacobus. Dinsdagavond gebedsoefening om 19.30 uur in de kapel van Huize St. Jacobus, woensdagavond avond mis tot intentie van de overledene om 19.30 uur in de kapel van Huize St. Jacobus. De Heilige Uitvaart dienst zal gehouden worden op donderdag 1 april om 10.30 uur in de parochiekerk Sint Petrus Banden, waarne de begrafenis op het R.K. kerkhof te Roelof arendsveen. Wegens ziekte is de praktijk van Tandarts J. DE BRUYN enkele dagen GESLOTEN Voor spoedgevallen nemen waar de collega's Schreuder, Van Dam. Beye. Van der Sluys en Teune. Te koop aangeboden INLICHTINGEN OVER ADVERTEREN LEIDSE COURANT.«T Stoer jongénsjack in de nieuwe rood wit en blauw li mode. Pol./ katoen. Mt. 116 h (23.-) t/m 164 f (31.-). Jeansjas met geruite kapuchon MS en houtje-touwtje-sluiting. I T Mt. 92 (56.-) t/m 170 (92.-). V lljipl Sportshirt in vele kleuren. 100% Katoen jgy Mt 34 (21.-) t/m 36 (22.-). V.a. I Geruite blouse. Polyester/katoen. Mt. 116 (13.-) t/m 164(15.-). Jeansovergooier. Mt. 122 (40.-) t/m 167 Velours blouson. In o.a. rood, marine en lichtblauw. Mt. 116 (27.50) t/m 176 (32.50). V.a. 27 50 Gestreept T-shirt. Mt. 104 (8.-) t/m 164 Jeanskleuteroverall. 100% Katoen. Mt. 92 t/m 116. Jeansdoorknoopjurkje. Mt. 92 (32.-) t/m 134 (42.-). Leids college over radio-actief afval: Van onze rechtbankverslaggeef ster LEIDEN Het parkeerbeleid van de gemeente Leiden geeft aanleiding tot grote onvrede. De I/eidse kantonrechter beeft in het verleden al vaak ver dachten voor ,zich gehad, die vrijwillig een hogere boete ris keerden om de rechterlijke macht eens te kunnen zeggen wat ze van dit beleid vinden. Ook op de strafzitting van maandagochtend waren er twee verdachten die de parkeerrege- ling van de gemeente tot aan de grond toe afbraken. En zij vonden weerklank. Zowel rech ter Van Dijke als officier van justitie, mr. Lubberink, lieten door milde straffen hun begrip voor de moeilijke parkeersitua tie blijken. De verdachte M., die zijn auto onwettig in de buurt van het Pieterskerkhof had geparkeerd, kreeg slechts 15 boete. In zijn verweer stelde M., dat de ge meente Leiden de salarissen voor parkeercontroleurs beter kan aanwenden om de onhoud bare parkeersituatie op te los sen. Officier van justitie Lubbe rink zag dit weinig juridische verweer niet zitten. Maar hij had begrip voor de moeilijkhe den, waarvoor de gebrekkige parkeergelegenheid een automo bilist stelt Daarom hield hij de boete op het normale tarief van 15 gulden. Eenzelfde boete kreeg binnenstadbewoner K. Deze verdachte had zijn vier wieler langer dan de toegestane twee uur voor zijn huis laten staan. Prompt ontving hij een accept-girokaart om de boete te voldoen. Maar K. wilde de zaak liever laten voorkomen. Bij de rechter beklaagde hij zich er over dat een bewoner van de binnenstad aangewezen is op de parkeergelegenheden van de Witte Singel of plaatsen nog ver der van het centrum verwijderd. Officier van justitie Lubberink in zijn requisitor: „U moet zich realiseren dat de binnenstad niet berekend is op grote aantal len auto's. Om hem enigszins leefbaar te houden, moeten par- keerexcessen worden tegenge gaan. Maar ook hier toonden rechter en officier veel begrip. De boete 15) ging het transac- tiebedrag niet te boven. Rijden zonder rijbewijs is een veel ernstiger fout dan het over treden van een parkeerverbod. In de straffen die kantonrechter Van Dijke oplegt komt dit ver schil scherp tot uiting. Dit on dervond gisterochtend de jonge verdachte De L. Zonder het be kende rose papiertje had hij zich achter het stuur van een motorvoertuig gewaagd. Boven dien had hij het snelheidsmaxi mum op de Beeklaan in Noord- wijk met 20 kilometer overtre den. Rechter Van Dijke vond een strenge straf absoluut nood zakelijk. Met een boete van 100 en een week hechtenis voorwaardelijk hoopt hij ver dachte het rijden zonder rijbe wijs af te leren. Streng was rechter Van Dijke ook voor de Leidenaar H. Deze jongeman had op de Lammen- schansweg een snelheid van honderd kilometer aangehou den. Vorig jaar is H. twee maal veroordeeld wegens rijden zon der rijbewijs. Dit heeft hij in middels wel gehaald, zijn straf blad stemde de rechter niet erg gunstig. „Ik weet dat u uw rijbe wijs nodig hebt voor uw werk als bloemenbezorger. Ik zal het u daarom nu niet afnemen. Maar een volgende keer is het raak!" De boete stelde rechter Van Dijke op 300. Verder gaf hij de jongen de raad mee om de eerstvolgende twee jaar goed uit te kijken. Want als H. binnen die tijd nogmaals een snelheids overtreding begaat is hij zijn rijbewijs onherroepelijk voor negen maanden kwijt. Sarita de Geus Van een onzer verslaggevers LEIDEN „De milieuhygiëni sche situatie in Leiden met be trekking tot de radioactieve stoffen achten wij nit veront rustend". Dit hebben b en w geantwoord op schriftelijke vragen van het PPR/D'66 raad slid L. Beijen. Gealarmeerd door berichten over onvoldoende beveiliging van het lozen en opslaan van radioactieve stoffen onder meer in het farmaceutisch studenten blad „Aesculinair", kroop het raadslid op 7 april 1975 in de pen. „Beter laat dan nooit", kreeg hij pas op 29 maart 1976 antwoord van het college. B en w stellen dat zij alle ver trouwen hebben in de naleving van de voorwaarden die gesteld zijn bij het verlenen van vergun ningen voor het lozen en op slaan van radioactief afval. On der vermelding dat een en an der valt onder de verantwoorde lijkheid van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygië ne stelt het college dat het er desondanks nauwkeurig op zal toezien dat ook in de toekomst de voorwaarden worden nage leefd. De stralingsbescherming is on langs weer in het nieuws geko men door het verschijnen van een rapport van de werkgroep stralingsbescherming, waarin vertegenwoordigers van Univer siteit en Academisch Ziekenhu zitting hebben. In het rappoi wordt aangeraden de beveil ging tegen radioactieve stralin efficiënter aan te pakken. Vo gens het college van b en bestaat er geen direct levensgi vaar voor de Leidse burger „Bij de Bloedbank van het Aca demisch Ziekenhuis geschiet de lozing van radioactieve stol fen via een tank. Er vindt geel lozing plaats bij het Botanisc Laboratiorium. Indien er geel tanks aanwezig zijn, wordt all afval afgevoerd naar het ra dioactief-afvaldepót aan d Wassenaarseweg. Er zijn geei laboratoria van de Rijksunivei siteit en het Academisch Zie kenhuis, waar radioactief be smet afvalwater direct op ht oppervlaktewater wordt ge loosd", zo stelt het college he raadslid gerust. Ook ten aanzien vam het afval depót aan de Wassenaarse we, is er geen centje pijn volgen! het college. Het geeft toe dat ei in de kernenergiewet geen bepa lingen ten aanzien van een ver eiste afstand tussen woonbebou wing en opslagplaatsen zijn op genomen. „In bestemmingsplan nen kunnen echter uiteraard tea allen tijde regels worden ge steld", aldus het college. Zestien Leidenaars met Max op stap Van een oiizer verslaggevers „Beter met Max", die zich ten LEIDEN Max Tailleur over- doel stelt personen, die om ver- handigt morgenochtend om schillende redenen niet of moei- half twaalf in de burgerzaal lijk op vakantie kunnen, de van het Leidse stadhuis aan kans te geven er een paar dagen zestien Leidenaars de re is be- tussen uit te knijpen. De midde- scheiden voor een Rijnreisje, len komen van plaatselijke in- Deze reis wordt de Leidenaars zamelingsacties van oude kle- aangeboden door de stichting ding.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 6