Geen cent méér voor schoolzwemmen Rijnsburg I Leiderdorp waarschuwt groothandel Kritiek op prognose bezoekersaantal overdekt zwembad Verzet pastores tegen situering woonwagenkamp Mooiste voortuinen van Zoeterwoude bekroond LEffiSCHENDAM BOOS OVER BEZWAARSCHRIFTEN 1200 gulden voor pater Winkelmo len PAGINA 4. \J la Van een onzer verslaggevers Rijnsburg B. en w. van Rijnsburg zijn niet van plan te voldoen aan het verzoek van het bestuur van de gereformeerde schoolvereniging nog meer geld beschik baar te stellen dan de ƒ15.000 die nu al jaarlijks door de gemeente wordt gereser veerd voor het vervoer per bus van leer lingen naar het schoolzwemmen. Als redenen van het verzoek om meer „vervoersgeld" hebben de hoofden van de scholen opgegeven dat ze het niet verantwoord vinden om de leerlingen per fiets naar het zwembad te laten gaan. Ze vinden bovendien dat het lopen naar het bad te veel tijd in beslag neemt, hetgeen ten koste zou gaan van andere vakken. De betrokken leerlingen verplaatsen zich momenteel op vier verschillende manieren naar het zwembad: te voet, per fiets, met de auto (gebracht door ouders) en per bus. B. en w. vinden dat het vervoer per fiets, zeker voor de hogere klassen, niet zo gevaarlijk is als de ouders menen. Wat betreft het vervoer van de jongere leerlingen vindt men dat, voor zover geen schoolzwemmen reeds een zodanige uitgaaf vergt gebruik wordt gemaakt van busvervoer, hier een taak het niet verantwoord is nog meer gelden uit voor de ouders ligt. gemeentekas beschikbaar te stellen. Wel heeft m zich beraden over de bijdrage welke de oudi Ook het argument van het tijdverlies zien b. en w. momenteel in de kosten van het schoolzwemm niet zitten. „Het verschil tussen vervoer per bus en betalen. Als ook de raad accoord gaat, wil men dt het gaan te voet is slechts een paar minuten", zo luidt bijdrage ingaande het schooljaar 1976/1977 laten v I het argument. Bovendien vinden b. en w. dat het vallen. Installatie burgemeester J. Temminck Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST De oud-wet houder van Oegstgeest, de heer J. E. Temminck, zal dinsdag 6 april in het gebouw „Hervormd Centrum" in Rhoon, worden geïnstalleerd als burgemeester van deze plaats. De installatie plechtigheid begint om 14.00 uur. Rijnsburg pakt rommel aan Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG De gemeente Rijnsburg gaat iets doen aan de grote hoeveelheden rommel die, tot ergernis van de omwonen den, regelmatig worden aange troffen in de plantsoenen in plan „West". Op advies van de directeur van gemeentewerken zullen in het „Weterpark" bij wijze van proef zes papierbakken worden ge plaatst. Noord wijker veertig jaar postbesteller Van onze correspondent NOORDWIJK De heer J. Schalks' besteller bij het PTT- kantoor Noordwijk, herdacht het feit, dat hij veertig jaar in overheidsdienst was. Zijn loopbaan bij de PTT te Noordwijk begon de heer Schalks op 10 januari 1938, aan vankelijk als hulpbesteller, en later in vaste dienst De heer Ras, directeur van het postkantoor, bood de jubilaris een attentie aan. Mevrouw Schalks deelde met bloemen in de hulde. Ook oud-directeur Meulendijk en verschillende col legae kwamen de jubilerende PTT-besteller complimenteren. Lisse krijgt weer een Witte Zwaan Van onze correspondent LISSE De Witte Zwaan, het inmiddels legendarisch gewor den hotel-restaurant op het Vierkant, dat een paar jaar ge leden werd afgebroken, keert in naam weer terug in Lisse. De nieuwe eigenaar aan het Hof van Lisse, eveneens op het Vier kant, heeft nl. besloten de naam van zijn zaak te veranderen in De Witte Zwaan. Nieuw boek over Warmond Van onze correspondente WARMOND In de reeks War- mondse Bijdragen is nu een boek verschenen over een van de meest bekende .dieren van Warmond" Johan van Duven- voirde. Het boek is geschreven door A. G. v. d. Steur en omvat 95 blz. en 27 illustraties. Het boek werd aan de leden van het Historisch Genootschap aangeboden en is voor niet-leden te koop voor 12,50. Het genootschap zorgt er ook voor dat het nog niet zo verre verleden in de herinnering blijft. Zij organiseert a.s. vrij dag een filmavond in hotel De Zon. Er zullen twee films over Warmond vertoond worden. Een uit 1963 en een uit de dertiger jaren. Aanvang 20.00 uur. Plan omleidingsweg bij sluis van tafel geveegd Van onze correspondent Leidschendam De commissie voor openbare werken en ruim telijke ordening heeft gister avond geen stuk heel gelaten van het plan van gemeentewer ken bij geopende brug rond de sluis een omleidingsroute in te stellen./Algemeen was men van mening dat het sluipverkeer van en naar Zoetermeer het er al leen maar makkelijker door zou krijgen. Wethouder H. L. van Dongen maakte niet veel woor den vuil aan een zo duidelijk verloren zaak maar vroeg de commissieleden wel met hun fracties te overleggen over an dere eventueel te treffen maat- De groothandel aan de Lijnbaan: De hoge hekken schrikken de op drank beluste inbrekers volgens b. en w. niet voldoende af. Leiderdorp B en W. van Leiderdorp heb ben er bij de directie van de groothandel Z.B. Center aan de Lijnbaan op aangedrongen het bedrijf beter tegen diefstal te beveiligen. Zoals bekend worden er de laatste tijd regel matig grote hoeveelheden drank bij dit be drijf gestolen. B W zeggen er van overtuigd te zijn dat die diefstallen in de hand worden gewerkt door de opslag in de openlucht van talloze dozen sterke drank. Het bedrijf heeft al maatregelen genomen door rond het op slagterrein hoge hekken en prikkeldraad aan te brengen. Volgens B W een nog lang niet afdoende maatregelel. Ook de Leiderdorpse politie, belast met het onderzoek naar de grote serie drankdiefstal-' len, heeft bij de directie van het Z.B Center aangedrongen op een betere beveiliging van de „open lucht-drankvoorraad". Tot nu toe echter heeft dit niet de gewenste veiligheids maatregelen tot gevolg gehad. Een en ander antwoorden B W op vragen van het raadslid Dittmar (WD) die tijdens de rondvraag in de laatste raadsvergadering opheldering vroeg over de enorme vernielpar- tij in het afgelopen carnavalsweekeind waar bij op het traject Ockenrode-Lijnbaan 52 ge parkeerde auto's werden beschadigd. Uit een door de politie ingesteld onderzoek is inmiddels geleken dat het zo goed als uitgesloten is dat de bezoekers van de snack bar van de heer Brittijn in het Winkelhof zijn geweest die die vernielingen hebben aange richt. Hoewel van de daders tot op heden elk spoor ontbreekt is komen vast te staan dat het meer voor de hand ligt aan te nemen dat het om personen van elders gaat die, kenne lijk na uitvoerig alcoholgebruik, zich aan dit soort vandalisme te buiten zijn gegaan. Men acht het niet uitgesloten dat de autovemielers zich moed hebben ingedronken met van het Z.B.-Center gestolen drank. „In principe kan de directie van deze groot handel niet verplicht worden het bedrijf beter te beveiligen", aldus de verklaring van B W." Het is voor ons moeilijk een bedrijf voor te schrijven op welke wijze het zijn eigendoi men, welke zich op het eigen, van een omhi ning voorzien terrein bevinden wil besche men." De bedrijfsleider van het Z.B.-Center he« gisteren ontkend dat gemeentebestuur en po tie bij de directie van het bedrijf op bete veiligheidsmaatregelen hebben aangedronge De heer Wijntjes: „Als dat inderdaad zo zou ik dat als verantwoordelijk man toi moeten weten. We hebben nooit een bri gezien." Wennen in dierenpark Deze fraaie dieren komen uit Ethiopië en heten gelada's. Zij wonen sinds kort In het dierenpark Wassenaar en vinden het een hele tour om zo laag in Nederland te leven. Normaliter wonen en werken de gelada's op 3000 4000 meter in het hooggebergte. Het mannelijke exemplaar (links) Is aanzienlijk groter dan het vrouwelijke exemplaar. Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP B en W van Leiderdorp zien geen aanleiding om nader in te gaan op een gezamenlijke schrijven van de in Leiderdorp werkzame pastores J. Geursen, J. P. Honnef, G. van Loenen, G. W. Meinesz, J. J. Schlatmann en mevr. P. Sijsling Bikker, waarin dezen zeggen "pijnlijk verbaasd" te zijn over de terreinkeuze voor het woonwagenkamp. Zoals bekend zal dit kamp een plaatsje krijgen nabij de kruising Persant Snoepweg/se- cundaire weg 6. De pastores zeggen dit een aanvechtbare keuze te vinden omdat volgens hen de grote afstand tussen het kamp en de bebouwde kom van Leiderdorp tot gevolg zal hebben dat er van communicatie met niet-woonwagenbewoners nauwelijks sprake zal kunnen zijn. Volgens B en W echter heeft de toekomstige woonwagenbevolking van het kamp te kennen gegeven erg tevreden te zijn met de terreinkeuze. De boze brief van de pastores wordt dan ook als "kennisgeving" aangenomen vooral ook omdat, zo stellen B en W, "de raad zich destijds eenstemmig achter de terreinkeuze heeft geschaald". Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Als de vier bezwaarschriften tegen plan-Duivenvoorde die bij de provincie zijn ingediend tot in hoogste instantie worden door gezet kan dit een paar jaar uit stel voor realisering-.van het plan betekenen. Gezien het bouwtempo van de huidige mi nister zou met Duivenvoorde zonder bezwaarschriften over ongeveer 'n half jaar kunnen worden begonnen. De ingedien de bezwaarschriften, die vol gens burgemeester en wethou ders beslist ongegrond zijn, be tekenen voor het gemeentebe stuur een pas op de plaats. Al dus wethouder H. L. van Don gen gisteravond in de commissie voor openbare werken en ruim telijke ordening waar de gister middag om advies van de pro vincie ontvangen bezwaarschrif ten, die als een bom op het gemeentehuis zijn ingeslagen, op het laatste nippertje op de agenda waren geplaatst. De bezwaarschriften zijn inge diend door drie bewoners aan de Graaf Willem de Rijkelaan tegenover de voornaamste in gang van de wijk en van verte genwoordigers van Progressie ven Leidschendam die allen al eerder bezwaren hebben inge diend. Het CDA-commissielid C. H. de Ruijter noemde de indiening van de bezwaarschriften kort weg „a-sociaal". We zijn jaren bezig geweest met de voorberei ding en nu gaat hetzelfde gebeu ren als in zuid waar door uitstel 'de huidige bewoners 75 gulden per maand meer huur moeten betalen. Mevrouw ir. T. C. Kiers van Progressieven Leidschendam noemde het allemaal „zwaar overtrokken". Het uitstel zou wat de provincie betreft hoog stens twee maanden kunnen be tekenen „als niet bewezen wordt dat reclamanten naar de Kroon gaan". Dit laatste zei wethouder Van Dongen te willen onderzoe ken. Mevrouw Kiers deelde de pers overigens later mee „dat zij niet de indruk had dat recla manten zo ver zouden willen gaan". Verdienstelijke prestatie van Lissese renners Van onze correspondent LISSE De eergisteren verre den clubontmoeting tussen de leden van de ren- en tourvere- ninging De Bollenstreek UWTC (Uithoorn) en Avanti (Alphen) is een redelijk succes voor de Lis sese club geworden. Bij twee van de drie onderdelen werden de ereplaatsen in beslag geno men door leden van De Bollen streek. Bij de nieuwkomers, die een afstand van 23,5 km. moesten afleggen legde Van Eyck beslag op de eerste plaats in een tijd van ruim 37 minuten. Tweede werd de eveneens voor De Bol lenstreek rijdende Bierman en derde zijn clubgenoot Huizer. In de categorie liefhebbers en veteranen legde de Bollenstre- ker Onos de ruim 42 kilometer het snelst af. Hij liet zijn clubge noten Slingerland en Van Raad ruimschoots achter zich. Het laatste onderdeel van de clubontmoeting verliep enigs zins teleurstellend voor de Lis sese vereniging. De Bollenstree kamateurs moesten op het 56 kilometer lange traject in de UWTC'er Van der Knaap hun meerdere erkennen. Ook de tweede en derde plaats lagen niet binnen het bereik van de Lissenaren. Deze werden name lijk bezet door Van Dever en Toor van Avanti. Kortweg OEGSTGEEST In Oegstgeest is een grote ledenwerfactie ge houden voor „De Zonnebloem", een stichting die het lot van zieken en gehandicapten bijzon der ter harte gaat. De actie heeft 650 nieuwe begnstigers op geleverd. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De eigenaars van i be kroonde voortuine i wa ren gisteravond door het gemeentebest r uitge nodigd om in Ons Huis hun prijs in ontvangst te nemen. De uitreiking ge schiedde door 'o( bur gemeester P. de ong, die ook voorzitte van de jury was die \erder bestond uit de heren P. Bruines, kweker, J. v. Diemen, oud-gemeente raadslid en J. v. S hie, chef van de gemeentelij ke plantsoenendienst. De heer De Jong v.ves op het grote belang dat het gemeentebestuur hecht aan een goed aan zien van de gemeente waaraan de bevolking veel kan bijdragen. De gemeente zelf doet ook erg veel. Zo werden er vorig jaar 700 bomen en 30.000 struiken geplant. De jury heeft in het af gelopen jaar 3 4 keer een ng .maakt om' de tuinen te beoor delen waarbij naast de verzorg ;r.g vooral gelet werd op de juiste com positie van het geheel. Daarbij was de gemeen te in vier zónes verdeeld. In elk hiervan werden drie tuinen bekroond. De prijzen bestonden uit tuinattributen en ge reedschappen. De jury had ook nog enkele kri tische opmerkingen. De ze betroffen vooral de te grote heesters in verhou ding tot de oppervlakte van de tuin (een euvel dat met name werd ge constateerd op de Schenkelweg en Zwet- kade) te grote heggen en een overvloedig gebruik van spoorbielzen. Aan B en W zal worden geadvi seerd om tot een gewij zigde indeling te komen bij de beoordeling. Men denkt aan de catego rieën burgerhuizen, boerderijen en indus trieën. Het overdekt zwembad dat Oegstgeest wil bouwen. Het bad komt ten noorden van het open bad Poelmeer. IN RAADSCOMMISSIE OEGSTGEEST Van onze correspondent OEGSTGEEST In de commissie openbare werken uit de gemeenteraad van Oegstgeest is gisteravond door Kompleetbouw B.V. een maquette ge presenteerd van een overdekt zwem bad, waarvan de stichtingskosten zijn geraamd op 3 miljoen. De commis sieleden toonden zich over het alge meen zeer enthousiast over de opzet van het complex, waarin een instruc- tiebad van 8 bij 14 meter is gepland en een bad van 12,5 bij 25 meter. Aanzienlijk kritischer lieten de commissieleden zich uit over een nota, waarin prognoses wor den gegeven van de te verwachten bezoekers aantallen. Zowel de heer Boesjes (PvdA) als mevr. Zoutendijk (WD) zetten grote vraagte kens achter het bezoekersaantal van 275.000 dat in de nota wordt genoemd. Volgens wethouder J. J. Thorn is dit cijfer nog aan de lage kant Vanavond worden de financiële aspecten van het plan besproken tijdens een bijeenkomst van de commissie financiën en onderwijs, die om half acht op het raadhuis begint Volgende maand zal het zwembadplan in de gemeente raad aan de orde komen. Indien de raad met de bouw akkoord gaat kan het zwembad bin nen 12 maanden gerealiseerd worden. Bewoners van Leidsekade willen vrachtauto's weren Leidschendam Een vertegen woordiger van een aktiegroej van bewoners van de Leidseka de en de Oostvlietweg heeft wet houder Van Dongen gisteravonc tijdens het spreekrecht in d( commissie voor openbare wer ken en ruimtelijke ordening ge vraagd het vrachtverkeer op ge noemde straten te verbieden e het om te leiden via de To Vooral de firma De Korte zit ongeveer 35 gezinnen hoog, g< tuige een spreekkoor op de tri bune die met „De Korte weg vii de Tol" spreker L. A. van Kaï begeleidde. De heer Van Kat betoogde dat de huizen scheu ren en dat „je de wagens tiental len meters tevoren hoort aanko men". Hij vroeg zich af of hard acties nodig zullen zijn en wi de schade aan de huizen za betalen. Elders in de gemeent worden hele straten voor he verkeer afgesloten, aldus heer Van Kan die ook wees o\ de „erbarmelijke staat" waarii de Leidsekade zo kort na d< reconstructie al weer verkeert Wethouder Van Dongen die meedeelde ook al een brief me handtekeningen van bewoners van De Star te hebben ontvan gen zei dat er overleg met de provincie gaande is en dat d< moeilijkheden de aandacht vai het gemeentebestuur hebben. Van onze correspondent Lisse De afgelopen vrijdag door de St. Jozefschool georga niseerde „Doe-dag", bedoeld om het werk van pater Winkelmo len in Tanzania financieel te ondersteunen, heeft 1200 gulden opgeleverd. Naast het sjoelen, pijltjes wer pen, kienen en flessen hengelen was het raden naar jeugdfoto's van leerkrachten vooral bij de leerlingen erg in trek. Ook de bijeengeschraapte waren op de rommelmarkt vonden allemaal een bestemming. Dat ook aan de inwendige mens werd ge dacht mag blijken uit de ver koopcijfers van zelfgebakken wafels en frisdrank, namelijk 750 stuks en 90 liter. Mart van Steijn ere-lid De Spartaan Van onze correspondent Lisse Tijdens de jaarvergade ring van de ledenraad van De Spartaan gisteravond is ex- hoofdbestuurder Mart van Steijn benoemd tot lid van ver dienste, vanwege het vele jury- werk dat hij in het verleden verricht heeft. Rie van Schoo- ten-Frericks, Dicky de Nie-Bree- dijk, Henk Deutekom en Ben de Koning werden benoemd tot hoofdbestuursleden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4