Briljante prestaties van Vrij en Koopmans in miniduels St. Etienne wil tegen PSV tot uiterste gaan Okker zevende op lijst WCT I lympia's Ronde 'link ingekort OVERWINNING REGAZZONI Dubbele winst tafeltennissers jUROPESE TITELGEVECHTEN IN HET VERSCHIET vorstelijke premie voor «bereiken tenners deden het kalm aan Ontslag voor Atte Bouma MnNSDAG 30 MAART 1976 LEIDSE COUR AI PAGINA 1. «STERDAM Zou Nederland dan toch binnenkort de weelde f 1 tanen dat twee boksers vrijwel tegelijk om een Europese profti- f 1 jgaan strijden? Rudi Koopmans zowel als James Vrij ontbeer- ■n nog één klinkend resultaat om voor een duel om resp. de )ui,sidden- en de weltergewichttitel van Europa in aanmerking te nnen. Gisteravond, in een bijna uitverkocht Carré te Amster- wetirim, sloopten rij die laatste barrière naar Europese erkenning kaari»or ook hun tegenstander te „slopen". Koopmans en Vrij hadden der slechts twee ronden nodig voor een zege met Ilo. Hoe vreemd jt mag klinken, het publiek heeft in die korte spanne tijds volop poten van pugilistiek op hoog niveau. Is weer moest na de partij die Rudi Koopmans in ons bokste, worden geconsta- dat hij zijn faam, opge- f 10'fuwd door in de Duitse ring leus op te treden, geen ge- Ite kon geven. Het bleef bij itenoverwinningen die de misten van het briljante, if is f>t in Carré de ware Rudi ipmans aantrad, tegen de ge ide en geroutineerde Frans- Daniel Martin die bijna •maal zoveel partijen in zijn art boekje heeft staan, tgen hem toonde Rudi Koop- ans zich de onbetwiste vak- an die razend knap de partij '"'^heerste. Zijn linksen waren '9r%eds sneller dan Martin kon )r "tanen, zijn timing was bij alle kr'lfcten perfect. Een enkele ebrichtse opstoot was mis maar »ar stond zo knap boksen, ge leerd, zuiver en beheerst, te- lover dat Martin - toch een >kser van naam, die onlangs ig tegen de nummer vijf van ranglijst uitkwam en vorig Fighting Mack negen ron- f„ bezig hield - gaandeweg IWulpeloos werd. En dat in an- ^^rhalve ronde. korte, droge stoten bracht tpmans hem in de tweede ronde aan het wankelen. Martin hield het nog even en moest toen een loepzuivere linkse op de lever incasseren. Niet eens hard maar wel millimeterrecht op de juiste plek. Martin zakte ineen, en stond voor de tiende tel niet meer op. Koopmans had door k.o. zijn briljante zege die vrijdag, als over een Europees titelgevecht wordt gesproken, veel gewicht in de schaal zal leggen. Vakkundig Even knap, even vakkundig bokste James Vrij, de razend snel gestegen weltergewicht voor wie afgelopen zaterdag een aanbod binnenkwam voor een Europees titelgevecht op 1 juni in Londen. Gisteravond was de Fransman George Perrot zijn tegenstander, een kleine, stevige bokser die al zestig partijen als prof achter de rug heeft, waar van achtenveertig gewonnen en vele met k.o. James Vrijs start boekje bevatte twaalf profduels. „Ik schrok en moest mijn hoofd even schudden toen Perrot ineens na de gongslag met een harde linkse hoek kwam," zei Vrij na afloop. Het duurde even Heel voorzichtig probeert George Perrot zijn hoofd op te heffen nadat hij door Vrij knock-out geslagen is. eer hij zijn ritme te pakken had. Ook hij had, evenals Koopmans - „Ik heb graag een bokser die komt, zoals Martin" - een oppo nent die het woord achteruit boksen niet kent. Perrot kwam, sloeg gevarieerd en zeer snel. In de tweede ronde moest Vrij een links-rechts-linkse combina tie nemen van zijn erkend ster ke tegenstander. Toen flitste ineens de specialiteit van Vrij, een uiterst korte - niet meer dan enige tientallen centimeters - rechtse hoek haarzuiver naar de kin van Perrot die achterover sloeg, nog wel met uiterste krachtsinspanning probeerde overeind te komen maar met glazige ogen de man aankeek die langs de ring zit om met tikken aan te geven hoeveel tel len de bokser al op het canvas vertoeft. Het waren er veel meer dan tien. „Ik moest even los komen want ik was de hele dag nerveus geweest", juichte James Vrij in de kleedkamer. „Ik zag hem komen, draaide naar links Voor hem staat een Europees titelgevecht vast indien de Brit Pat Thomas zijn partij tegen de Italiaan Marco Scano in winst omzet en dus titelhouder blijft Zowel Koopmans als Vrij ver dienen, als pure vaklieden en consciënteuze sportlui deze kans. Het is in feite ongelooflijk dat het publiek zo volop heeft geno ten van briljant boksen in deze toch zo korte partijen. Het was trouwens helemaal de avond van de miniduels. Joop Kruis maakte als halfzwaarge- wicht na tweëeneenhalf jaar zijn come-back, een mislukte. JÓt zat helemaal vast en kon me nauwelijks bewegen. Dat ik niet heb kunnen sparren omdat er geen partners waren, heb ik ook geweten." Tegen de tien jaar jongere Fransman Sylvain Wat- bied (21) die als amateur zilver veroverde op de militaire we reldkampioenschappen, bokste Kruis schuw en zonder overtui ging. Hij moest constant achter uit, kon de langere Fransman niet benaderen en had geen greintje kracht meer in zijn vroeger zo gevreesde vuisten. Hij drong zo gauw mogelijk op zijn tegenstander en kreeg in de derde ronde een openbare waar schuwing wegens afklemmen. Pal daarop werd hij getroffen door een rechtse, wendde zijn hoofd af en stootte daarbij te gen de „doorgaande" arm en elleboog van Watbled, wat hem een wenkbrauwblessure bezorg de boven het linkeroog. In het Binnengasthuis moest de wond gehecht worden. Op medisch advies was de strijd gestaakt en Watbled was winnaar. Ook de vierde profpartij tussen de zwaarwelters Adri Huussen, het onbetwiste talent, en de in Amsterdam uit de Ivoorkust aangespoelde Joseph Gninion werd gestaakt De donkere bok ser bezondigde zich aan alles wat niet mag, en kon alleen op de been blijven omdat de veel betere Huussen routine mist In Vreugde op hef gezicht van James Vrij nadat hij als winnaar tevoorschijn is gekomen uit het gevecht met de Fransman Perrot. de vierde ronde, na weer een gruwelijk incorrect optreden van Gninion, stuurde scheids rechter Schuleijn hem zeer te recht naar zijn hoek. Huussen winnaar door diskwalificatie. Derhalve een avond met twee teleurstellingen die echter verre werden overtroffen door twee briljante verrichtingen van Koopmans en Vrij, beiden op naar een Europees titelgevecht als het even meezit HERMAN VAN BERGEM. Finale tETIENNE Het Is niet emelijk dat PSV morgen- vond tegen St. Etienne even- •eel speelruimte zal krijgen als aterdagavond in de uitwed- trijd tegen Ajax het geval was. liet alleen omdat de Franse pionnen hun ogen toen onget- rijfeld goed de kost hebben egeven en zullen aandringen p het beperken van vrijheden oor Willy van der Kuylen en ferry Deykers. Ook, omdat de egenstander van de Eindhove- aren in de halve finale van het oernooi om de Europacup voor tndskampioenen zich bewust I van het feit dat ze zelf maar aoeilijk tot scoren komt, en fcurom bij voorkeur vanuit een rloten defensie opereert. In Franse competitie, waarin l Etienne door de nederlaag jan 3—0 tegen Nantes van vori- week van de toppositie werd stoten, behoort de formatie ui Robert Herbin, die slechts i een van de zeven seizoenen at Kees Rijvers bij die club peelde ploeggenoot van PSV's ainer was, niet eens bij de :n produktiefste clubs, [lechts twee keer slaagde St tienne er bovendien tot dus- er in een bonuspunt, uitge- eerd wanneer een tegenstan- er met tenminste drie treffers schil wordt verslagen, te la- noteren. In alle rust bereidt St. Etienne zich voor op het duel tegen PSV. Op de training van links naar rechts Rocheteau, doelman Curkovic, Lopez en de springende Janvion. Toch doet PSV er goed aan zich niet door deze gegevens te laten misleiden. Een duel in een Euro pees bekertoernooi blijkt voor de Franse kampioen, die nu voor de tweede achtereenvol gende keer de laatste vier heeft bereikt, voldoende aanleiding om met tradities te breken. Vo rig seizoen werd Hajduk Split, de vorige opponent van PSV, uit het toernooi gemikt hoewel de eerste wedstrijd met 4—1 verlo ren was gegaan. En twee weken geleden slaagde St. Etienne erin om de in Kiev opgelopen achter stand van 2—0 tegen Dinamo ongedaan te maken en in de verlenging definitief toe te slaan. PSV hoeft dan ook geen lichte opgave te verwachten. Temeer niet, daar het Geoffry Guichard stadion (40.000 toeschouwers) reeds kort na de loting volledig was uitverkocht en het publiek in de Franse stad berucht staat om zijn niet aflatende ijver de eigen favorieten over eventuele dode punten heen te helpen. De verdediging is de grootste kracht van het graag counteren de St. Etienne. Aan het hoofd daarvan staat de Joegoslavische doelman Ivan Curkovic. Curko vic, die 20 keer het nationale shirt van Joegoslavië droeg, straalt een opmerkelijke rust uit. Even gewaardeerd om zijn kalmte is Gerard Janvion, die vrijwel altijd door Herbin wordt belast met speciale opdrachten. Het zal niemand verbazen wan neer de 22-jarige, donkergetinte Janvion dit keer, als vervolg op zijn voortreffelijke werk tegen Oleg Blochin in de vorige ronde, de taak krijgt Ralf Edström uit te schakelen. Linksachter Ge rard Varison, die als enige spe ler van het „Les Stefanois" nooit a-international was is de aangewezen man om René van de Kerkhof af te remmen. Spelbepaler In het centrum van de defensie opereert naast de niet altijd even sterke laatste man Chris tian Lopez de Argentijn Osval- do Piazza. Spelbepaler van St. Etienne is aanvoerder Jean Mi chel Larqué, die zich gesteund weet door twee uiterst hard werkende secondanten; Domi nique Bathenay en Christian Synaeghel. Aanvallend komt tegenwoordig het meeste gevaar van de nog jonge Dominique Rocheteau. De pas 21-jarige rechtsbuiten doet langzamerhand de populariteit van Herve Revelli, de centrum spits, wat tanen. Rocheteau die bijzonder snel kan zijn en een gave techniek bezit, scoort ook het meest van de huidige voor- waartsen. St. Etienne, dat mor genavond zijn 31ste wedstrijd in het toernooi om de Europacup 1 speelt, heeft er veel voor over om voor het eerst in zijn be staan de eindstrijd te bereiken. Het kreeg faciliteiten van de Franse bond en kon zich tien dagen lang op het belangrijke treffen met PSV voorbereiden. De spelers zullen bovendien nog met iets meer animo aan het werk gaan omdat de premie die ze kunnen opstrijken wanneer de finale te Glasgow op 12 mei wordt bereikt, vorstelijk zal zijn. Het juiste bedrag is weliswaar door de clubleiding angstvallig geheim gehouden, maar geruchten willen dat de beloning zeker meer dan 20.000 gulden per man zal bedragen. En daarvoor wil St. Etienne best tot het uiterste gaan. WILLEM PFEIFFER IOL In de tweede etappe van de ronde van elgië zijn gisteren weinig opvallende dingen ebeurd. Het gehele peloton ging in Mol bijna lijktijdig over destreep en Freddy Maertens lijft leider in het algemeen klassement. )e inspanningen, die de renners zondag op de Haamse kasseien hadden moeten leveren, zorgden r voor dat het peloton de 175 kilometer van )rongen naar Mol vredig koersend aflegde. >lechts één renner waagde een vluchtpoging. Lu- van Impe sprong 50 kilometer voor de finish veg, bouwde een voorsprong op van 35 seconcen, laar werd 20 kilometer voor de eindstreep achter- lald. Vier Belgische sprinters maakten in Mol uit, wie de vijf en de drie seconden bonificatie mochten verdelen. Walter Godefroot toonde zich de snelste, maar Maertens behaalde met z'n tweede plaats drie seconden bonificatie, waardoor hij in het algemeen klassement verder wegliep van Walter Planckaert en André Dierickx. Eddy Merckx, die in de Catalaanse week een arm en knieblessure had opgelopen, leed hier nog zichtbaar onder en eindigde achter in het peloton. Jan Raas blijft in het algemeen klassement de beste Nederlander met een vierde plaats en een achterstand van 54 seconden op Maertens. AMSTERDAM Olympia's 25e internationale Ronde van Ne derland voor amateurs zal tien procent korter zijn dan de tour van 1975, die werd gewonnen door Hans Langerijs. De ama teurs moesten vorig jaar 1334 kilometer afleggen, in 1976 wacht hen na de start in Sche- veningen op hemelvaartsdag, 27 mei, „slechts" iets meer dan 1200 kilometer tot de laatste eindstreep, die op 4 juni in de Amsterdamse Van S winden straat zal liggen. Olympia's zilveren ronde ver liest zijn meeste kilometers op de eerste dag. Werden de ren ners vorig jaar in de openingsrit van Den Haag naar Rijen ge stuurd over 167 kilometer, in' Scheveningen zullen de renners op de promenade iets minder dan vijf kilometer moeten rij den. De opening is een koppel tijdrit, die deel uitmaakt van een wielerdag waar allerlei wed strijden worden gehouden, van een race voor profs tot wedstrij den voor scholieren op gewone fietsen. Een belangrijk verschil met de ronden van de laatste jaren is ook dat de aankomsttijden zijn vervroegd. Dit is niet gebeurd door de etappes in te korten, maar door eerder te vertrekken. De organisatoren hebben zelfs het vastgestelde gemiddelde van de internationale wielerfedera tie van 140 kilometer enigszins overschreden. De hoogst toege stane afstand per dag van 170 kilometer wordt twee keer be reikt, namelijk in de ritten Rijs wijk Schijndel en Didam Drachten. Regazzoni... overwinning LONG BEACH De grote prijs van de Amerikaanse westkust, de eerste van de twee van dit seizoen in de Verenigde Staten, is volledig beheerst door Ferrari. Dankzij Clay Regazzonibehaalde de Italiaanse fabriek zijn derde overwinning van dit seizoen, want Niki Lauda, die op ruime afstand (42 seconden) als tweede eindigde had eerder zijn Ferran winnend over de streep gebracht in Zuid-Afrika en Brazilië. Regazzoni, snelste tijdens de trainingen, heeft het veld van aanvankelijk twintig wagens van start tot finish aangevoerd. Enkele ronden na de start had hij al rugdekking door Lauda, die opschoof naar de tweede positie. De Oostenrijker heeft die plaats niet meer verlaten. Tom Okker staat zevende op de lijst van de WCT. LONDEN Op de gisteren in Londen gepubliceerde ranglijst van het WCT-tennis neemt Tom Okker een zevende plaats in met 415 punten. De lijst wordt aangevoerd door de Amerikaan Arthur Ashe 670 punten), met een ruime voorsprong op Eddie Dibbs (VST-525) en Paul Ramirez (Mex.-495). Er zullen nog vier series van twee toernooien gespeeld worden waarna de eerste acht van de ranglijst zich kwalificeren voor het eindtoernooi, van vier tot negen mei in Dallas. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Arthur Ashe (Vst) 670 punten, 2. Eddie Dibbs (Vst) 525, 3. Paul Ramirez (Mex.) 495, 4. Clif Drysdale (ZAF) 480, 5. Vijay Amritraj (Ind.) 440, 6. Bob Lutz (Vst) 435, 7. Tom Okker (Ned.) 415, 8/9. Brian Gottfried (VST) en Stan Smith (VST) beiden 385.10. Björn Borg (Zwe.) 380. PRAAG - Het Ne derlands tafeltennis- team heeft gisteren tijdens de Europese kampioenschappen in Praag weer twee overwinningen be haald. In de ochten duren werd met 5-1 van Ierland gewon nen, later op de dag versloeg men België met 5-0. Door dit re sultaat is het heren team nu gerechtigd in de promotiewed strijden uit te ko men. De damesploeg streed met wisselend succes. Van Zweden werd met 3-1 verlo ren, daarentegen ver sloeg men Polen met 3-0. De gedetailleerde uitsla gen zijn: Nederland - België <5- 0) Nico van Slobbe (Ned) Romain Schalley (Bel) 21-12, 21-17, Herman Hopman (Ned) Daniel Assaux (Bel) 21-19, 22- 20, Bert van der Helm (Ned) Norbert van der Walle (Bel) 21-10, 21-19, Herman Hopman (Ned) - Romain Schalley (Bel) 21-15, 23-21, Nico van Slobbe (Ned.)Norbert van der Walle (Bel) 21- 13.21-18. Nederland Ierland 5-1 Bert van der Helm Alüster Cairns 21-9, 21- 13, Hans Lingen Ja mes Langan 14-21, 21-14, Nico van Slobbe behaalde zege s tegen de Belgen Van der Walle en Schalley. 19-21, Herman Hopman Thomas Caffrey 21- 14, 21-10, Van der Helm - Langan 21-19, 21-15, Hopman Caims 21-14, 21-17, Lingen Caffrey 21-19, 21-16. Dames: Nederland Zweden Sonja Heltzel Eva Stro-mvall 21-18, 10-21, 21-16, Bettino Vriese- koop Anne Christine LEEUWARDEN Het bestuur van de SC Cambuur in Leeu warden heeft met ingang van 1 juli a.s. de contracten opgezegd met trainer Atte Bouma (27) en supervisor Andre Roosenburg (54). Kort geleden werd reeds aan manager Spiegelaar ontslag aangezegd door de Friese club. Tot 1 juli zal het driemanschap echter de lopende zaken afhan delen. De KNVB had geen toe stemming verleend aan Cam- buurom Bouma een nieuw con tract aan te bieden, omdat deze slechts in het bezit is van een B-licentie. De mogelijkheid is er echter voor Mouma dat hij in- september tot de cursus voor A-trainer zal worden toegelaten. Binnenkortzal het bestuur van Cambuur een beslissing nemen over deaanstelling van een nieu we trainer en een part-time ma nager. Hellman 19-21, 14-21, Heltzel/Vriesekoop Brigitta Olsson/Hellman 21-17. 12-21,14-21. Nederland Polen Bettine Vriesekoop Ewa Olek 21-7, 21-16, Sonja Helyzel Anna Przygoda 21-6, 21-10, Sonja Heltzel/Bettine Vnesekoop Olek/Pr- zygoda 22-24. 21-16, 21- 13. Tips voor Duindigt (van onze sportredactie) WASSENAAR - De üps voor de drie rennen en zeven drave rijen morgenmiddag op de Was- senaarse baan Duindigt Eerste start 2.30 uur. CRAONPRIJS: Lively Careless, Mastrid en Nairobi. VICHYPRUS: Nazgul Amabilis, Ohio Lee en Ottilia S. CAGNESPRIJS: Ocanja, Olym pic marseille en Ossian. COMPIEGNEPRUS: Mascotte, Lotje van Double en Llberto. GROSBOISPRIJS: Naron Bui tenzorg, Nanette D en Marinus Carlos. ENGHIENPRUS: Maarten D, Ken Williams en Lola Hollania. VINCENNESPRIJS: Larens Roem, Joke en Ivan Axkit CARAMELPRUS: Mactwain, Londentown en Corral River. CHANTALPRIJS: Lucky Fren ch, Iraq en Ishan Boy. CRYSTAL STREAMPRUS: La dy Wiepke, Fieldmaster en Mon sieur Le Bref. SPORTWERELD BERN, De Europese Voetbal Unie heeft bepaald dat Dussel- dorp eerste „reserve" is voor het geval de eindstrijd van het toer nooi om het Europese kam pioenschap voor landenploegen niet in Belgrado kan worden gespeeld. PALM SPRINGS Jimmy Connors (VSt) heeft het tennis toernooi van Palm Springs ge wonnen door in de eindstrijd zijn landgenoot Roscoe Tanner in twee sets te verslaan: 6-4, 6-4. Connors verdiende met zijn overwinning ruim 80.000 gulden. AMSTERDAM Het kort ge ding dat zeiler Fred Imhof heeft aangespannen tegen het Konin klijk Nederlands Watersport Verbond dient donderdag 1 april (09.15 uur) voor de presi dent van de Amsterdamse rechtbank.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11