Boskov: Bij Feyenoord werken aan ten minste twee Vondeling zet zich in voor trainer Bouma USHOCKEYTEAM KANSLOOS Blessure hield Merckx niet van eindzege af UEFA strafte: Vijf mille boete voor FC Den Haag Goethals weg Sparta en trainer Steegman uiteen Noteer bij de radio TRAINER ALS TOESCHOUWER RIJ FC DEN HAAG - FEYENOORD Van Beveren geschorst Topspanning in biljartfinale Landgenoten in finales badminton Amateurbestuur gelastte verder onderzoek ZATERDAG 27 MAART 1976 LEIDSE COURANT PAGIN A 9 BERN FC Den Haag heeft van de UEFA een boete gekregen van vijfduizend gulden wegens „zeer onbehoorlijk gedrag van de toeschouwers tijdens de wedstrijd FC Den Haag—West Ham United in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Het was de zwaarste straf die door de UEFA gisteren in Bern werd uitgesproken. De KNVB kreeg een boete van tweeduizend gulden wegens het gooien van flessen door toe schouwers dat tot een oponthoud leidde tijdens de wedstrijd Nederland—Schotland voor ploegen onder 23 jaar in het toernooi om het Europees kampioenschap. Vijfhonderd gulden moet PSV betalen voor het niet voldoende functioneren van de ordedienst bij de wedstrijd tegen Hajduk Split in de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen. Aan Ahjduk Split werd dezelfde straf opgelegd omdat Joego slavische toeschouwers voorwerpen op het veld Andere straffen zijn: drieduizend gulden boete voor St. Etienne (Fr.) wegens het belagen van Russische voetballers in de wedstrijd St. Etien neDynamo Kiev (kwartfinales Europa Cup I), tweeduizend gulden boete voor Real Madrid om dat Spaanse verzorgers zonder toestemming het veld waren opgelopen in de wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach, Vijfhonderd gulden boete voor HSV (WDld.) wegens het ontsteken van vuurwerk in de wedstrijd tegen Stal Mielec (kwartfinales UEFA Cup). Anderlecht (Belg.) kreeg een waarschuwing omdat voor de wed strijd tegen Wrexham United (GB) in de kwartfi nales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, de vlaggen van de UEFA niet waren gehesen. BRUSSEL Raymond Goethals zal zijn contract als bondscoach van het Belgisch elftal niet verlengen. Tot het eind van het seizoen blijft Goethals bij de KBVB in dienst. Hij zal de eerstvolgende wedstrijden van het Belgisch elftal, waaronder twee wedstrijden tegen Nederland in de kwartfinales van het toernooi ora de Europese beker, nog wel als bondscoach fungeren. ROTTERDAM Sparta zal het contract met de 32- jarige trainer Leo Steeg man niet verlengen. Het feit dat de in Zand- voort wonende oefenmees- ter al zes seizoenen in dienst is bij Sparta is voor het bestuur, dat zegt het grootste respect te hebben voor de wijze waarop Steegman zijn taak heeft uitgeoefend, de belangrijk ste overweging geweest het dienstverband per 1 juli te bëeindigen. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft gisteren overigens nog geen beslis sing genomen over het ver zoek van Sparta de accom modatie voor een bedrag van vier miljoen gulden over te nemen. De Rotter damse club, die aan het eind van het seizoen een exploitatietekort verwacht van een miljoen gulden, heeft op zeer korte termijn geld nodig om zijn schul deisers te kunnen betalen. Leo Steegman: na zes jaar weg bij Sparta, (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN Voor de Leeuwarder eerste divisie club Sportclub Cambuur wordt 1 april niet de natio nale moppendag. Het is de datum waarop de betaalde club in Frieslands hoofd stad moet weten hoe de zaken staan. De vraag of trainer Atte Bouma alsnog dispensatie van de KNVB krijgt om Sportclub Cam buur zonder de vereiste A-licensie verder te trai nen, is dan beantwoord. Het stichtingsbestuur heeft nog goede hoop dat men, evenals vorig seizoen, Atte Bouma kan behouden. In de vorm van Tweede Ka mervoorzitter dr. Anne Vondeling wordt zwaar ge schut ingezet in de bemid delingspoging tussen KNVB en Sportclub Cam buur. Inmiddels heeft de Vereni ging van Oefenmeesters in Nederland zich bij monde van secretaris-generaal Jaap van der Leek duide lijk laten horen. „Van de bemiddeling van de Tweede Kamervoor zitter liggen we bij de WON helemaal niet wakker. Men weet in Leeuwarden deksels goed dat ook Cambuur zich aan de regels moet houden en een A-licentiehouder als trainer in dienst moet hebben". Dit seizoen camoufleerde de Leeuwarder club dat door het aantrek ken van André Roosenburg, die met zijn papieren als stroman fungeerde voor Bouma. Atte Bouma, vorig jaar niet toegelaten tot de A-cursus omdat hij nog geen 27 jaar was staat ditmaal weer op de lijst van belangstel lenden. Maar er zullen van de vijftig aanvragen .slechts twintig gehonoreerd kunnen worden. „Nog afzien van de vraag of Bouma daar bij is, nu al zal Cambuur een trainer moeten hebben met de vereiste papieren", aldus Van der Leek. Overigens past het de Stichting Cambuur niet al te best om gevolg te geven aan de brief van KNVB-bondscoach George Knobel naar een andere trainer om te zien. Van gemeentewege (dit seizoen 375.000 subsidie) was de club al gezegd de broekriem aan te halen. Het gevolg was dat manager Spiegelaar na zes jaar trouwe dienst deze week zijn ontslag kreeg aangezegd. Indien Sportclub Cambuur toch een nieuwe A-trainer zal moeten aantrekken („Cambuur heeft voldoende keus, want er lopen er genoeg rond" aldus Jaap van der Leek), gaat behalve Spiegelaar ook Atte Bouma weg. Atte Bouma zal in geen geval als tweede trainer in Leeuwarden blijven. Kamervoorzitter zet zich voor Atte Bouma (foto). EREDIVISIE NACGo Ahead Eagles (27/3) NEC—Feyenoord MW-FC Amsterdam (27/3) EindhovenFC Utrecht FC Twente—AZ'67 Telstar—De Graafschap Aj ax-PS V Sparta—Roda JC Excelsior—FC Den Haag EERSTE DIVISIE SW—Willem II Heerenveen—FC Vlaardingen Helmond Sport—FC VW FC Den Bosch—Haarlem FC GroningenVeendam VolendamHeracles SC Amersfoort—PEC/Zwolle Fortuna SC—SC Cambuur FC Dordrecht—Vitesse De wedstrijden die zijn aangeduid met komen voor op het totoformulier. ROTTERDAM Vujadin Boskov, de nieuwe trainer van Feyenoord, stapte gisteren opgelucht de Kuip binnen. Hij was zichtbaar verheugd over zijn con tract bij de Rotterdamse topclub, waar mee een eind kwam aan een maanden lang durende stroom van geruchten. Diezelfde opgeluchtheid viel overigens ook te bespeuren op het gezicht van manager Guus Brox van Feyenoord, die de Joegoslaaf vergezelde. „Het is eigen lijk ontzettend snel gegaan", vertelde Brox. „We hadden pas enkele dagen officieel contact met Boskov. Woensdag zijn we al tot een akkoord gekomen en die dag werd dan ook een voorlopige overeenkomst getekend". Boskov treedt bij Feyenoord op 1 juli in dienst en beëindigt volgens het contract zijn werkzaam heden op 1 juli 1978. „Althans, dat is de bedoe ling", grapte Guus Brox lichtelijk misplaatst. Met het contracteren van Boskov werden tevens de geruchten ontzenuwd, dat Feyenoord in vergevor derde besprekingen zou zijn met bondscoach George Knobel. Guus Brox: „Er heeft weliswaar een gesprek met Knobel plaatsgevonden, maar dat was alleen oriënterend. We wilden slechts weten of hij eventueel van zijn verplichtingen bij de KNVB ontslagen kon worden. Meer dan dat hield het gesprek niet in". Op het technische vlak krijgt Boskov bij Feye noord volledige bevoegdheid. Bovendien speelt zijn stem in het aankoopbeleid een erg belangrij ke rol. „We moeten ons binnenkort nog beraden over de Boskov vooral aan de Rotterdamse defensie wil Vujadin Boskov (rechts), de nieuwe trainer van Feyenoord, gisteren in gesprek met manager Guus Brox. juiste taakomschrijving in grote lijnen zijn we het al met elkaar eens", ju ju j --- met FC Den Haag de vijfde plaats op de ranglijst de bevoegdheden. Maar sleutelen. Maar daarover wenste hij zich voorlopig bereiken. Dat is niet belangrijk voor FC Den al ernaar nog laten. „Tot eind juni ben ik trainer Haag, maar ook voor mijn reputatie als oefen zei Brox. Het ligt in de üjn der verwachting, dat Van FC Den Haag en niet van Feyenoord. Ik wil meester".' Illli Niettemin wilde Boskov toch wel iets over zijn nieuwe werkgever zeggen. „Feyenoord heeft naar mijn mening de beste kans op het kampioenschap. Als ik de programma's van Ajax, PSV en Feye noord bekijk, moet ik concluderen dat de Rotter dammers de titel kunnen behalen". Een dergelijke uitspraak zou een vreemd licht kunnen werpen op het nog te spelen competitieduel tussen FC Den Haag en Feyenoord. Een eventuele overwinning van de Rotterdamse ploeg op FC Den Haag zou beslissend kunnen zijn voor de landstitel. Boskov zou zich dan het volgende seizoen in ieder geval verzekerd weten van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. Hij heeft zich echter al tegen mogelijke praatjes ingedekt. „Met voorzitter Choufoer heb ik afgesproken, dat ik tijdens de wedstrijd FC Den Haag-Feyenoord geen plaats zal nemen in de dug-out. Ik volg die wedstrijd vanaf de tribune als toeschouwer". „Heel verstandig", meende Guus Brox. Boskov is niet bevreesd voor de problemen, waar mee hij bij Feyenoord ongetwijfeld geconfron teerd zal worden. De moeilijke periode, die de stadionclub thans doormaakt, vindt Boskov een normaal verschijnsel. „Feyenoord is een topclub en topclubs hebben nu eenmaal met veel moeilijkheden te kampen. Dat is niet alleen in Nederland het geval, ik bespeur dat bij alle topploegen in Europa. Voor die vereni gingen staan ook erg veel belangen op het spel. Voor een club als Feyenoord moet het Nederlands kampioenschap, de nationale beker en een Europe se titel haalbaar zijn. Ik zal bij Feyenoord werken aan het behalen van tenminste twee titels". Gedurende de komende maanden zal Boskov met alle spelers van Feyenoord persoonlijke gesprek ken voeren om daarna eventueel wijzigingen in het team aan te brengen. Aan het slot van het seizoen zal de Joegoslaaf ook zijn woning in Den Haag ontruimen om zich in Rotterdam te vestigen. JOS HEYMANS Biel De kans, dat Nederland volgend jaar in de C-groep van het wereldkampioenschap ijshoc key zal uitkomen, is gisteren aanzienlijk groter geworden. Nederland verloor in Biel kansloos van Joegoslavië met 5—1 (1—2,0—3,0—0). De Nederlanders, toch al berucht vanwege hun harde spel, zagen al na 25 seconden Jerry Schaffer naar de strafbank verdwijnen. De Joegoslaven konden daarvan nog niet profiteren, maar na acht minuten openden zij met een uitval toch de score door Ghiti. Drie minuten later bracht Klaas van de Broek uit een assist van Leo Koopmans de stand op 1—1. Joegoslavië kreeg de kans om weer de leiding te nemen, toen Huub van Dun naar de strafbank werd gestuurd. Binnen dertig seconden schoot Haguer raak: 1—2, wat tevens de eindstand van de eerste periode werd. Ook in de tweede periode buitten de Joegoslaven een numerieke meerderheid uit. Puterle scoorde met De Graauw op de stFafban':. Volkomen ongeïnteresseerd speelde Nederland verder. Een logisch gevolg was dan ook, dat Joegoslavië door doelpunten van Puterle en Ha guer uitliep tot 5—1. De derde periode, met Van Bielzen in het doel als vervanger voor Göbel, leverde geen doelpunten meer op. Na afloop was er in het Nederlandse kamp veel kritiek op de scheidsrechters. Partijdig heid zou de oorzaak van de nederlaag geweest zijn. Strafminuten: Nederland: 20. Joegoslavië 10. Overige uitslagen: Roemenie-Zwitserland 7—2 (4—0, 3—0, 0—2); Japan—Italië 10—0 (1—0, 5—0, 4—0); Noorwegen- Bulgarije 7—2 (4—2, 3—0, 0—0). De stand: Roemenië 6—9 (31—29); Japan 6—8 (38—15); Joegoslavië 6—8 (33—20); Zwitserland 6—8 (23-22); Noor wegen 6-0 (23—17); Italië 6-5 (20-32); Nederland 6-4 (13—27); Bulgarije 6-0 (19—38). Zeist Jan van Beveren, doelman van landskampioen PSV, zal vanavond niet in de belangrijke wedstrijd tegen Ajax in het Olympisch Stadion van de partij zijn. Van Beveren, die in de wedstrijd tegen Telstar de gele kaart kreeg, is voor een duel ge schorst. (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG In een gecombineerde finale van ereklassers en eerste klassers in het libre groot biljart om de districtstitel, waarin eerstgenoemden vijfhonderd caramboles moeten scoren en de over igen honderd minder, is het duidelijk dat de eindstrijd zal gaan tussen de Leidenaar Nico Dofferhoff, die in de derde ronde tegen de West lander Louis Rijvers zijn partij in één beurt uit maakte en de Hagenaar Wim van Deventer, die evenals zijn grote concurrent imponeerde en tot nu met het hoogste moyenne van 71.72 speelt. Ongetwijfeld zal het tussen beide spelers vlammen als zij vanavond de slotpartij tegen elkaar spelen, ereklassers waardig. Titelverdediger Louis Rijvers en Hans de Jager, recent kampioen van Nederland in de eerste klas se, bogen het hoofd voor het geweld van genoemd duo, evenals Jan Schmitt en Piet Koekkoek. De stand aan het begin van de laatste ronde is: (matchpunten en moyenne): v. Deventer 8/71.72; Dofferhoff 8/68.96; Schmitt 4/32.50; Rijvers 2/53.17; De Jager 2/29.11; Koekkoek 0/16.74. Vanavond om zes uur wordt de slotronde gespeeld in biljartzaal Samonda in het Willem Dreespark. LONDEN Rudi Hartono en Liem Swie King (beiden Indonesië) bereikten in de All England badmintonkampioenschappen de finales bij de heren en Margaret Lockwood-Beck en Gillian Gilks (beiden Engeland) bij de dames. Hartorio versloeg in de halve eindstrijd de Deen Flemming Delfs met 15—10, 7—15, 18—15 en King won van de Zweed Johnsson met 15—10, 15—2. Bij de dames waren de resultaten van de halve finales: Margaret Lockwood—Taty Sumirah (Ind) 11—1, 11—0 en Gillian Gilks—Koppen (Den) 11—0, 12-10. In het damesdubbel wonnen Joke van Beusekom en Marjan Luesken in de kwartfinales wel van Kathy Redhead/Jean Webster (Eng) met 15—7, 15—9 maar verloren in de halve eindstrijd met 156, 15—11 van de Engelse dames Güks én Whetnall. Ook Eddy Merckx (midden,met witte trui) raakte betrokken bij de valpartij in de laatste rit van de Catalaanse week. Niettemin werd hij eindwinnaar. SANTA EULALIA DE RONSANA Eddy Merckx heeft de Catalaanse week gewonnen. In de laatste etappe, over 187 kilometer van Hospita- let de Llobregat naar Santa Eulalia de Ronsana werd Merckx negende in dezelfde tijd als de winnaar, Agustin Tamames (Sp.). Na 122 kilometer in deze etappe werden twaalf renners het slachtoffer van een valpartij, onder wie Merckx, zijn ploeggenoten Huysmans en Van Schil en de Spanjaarden Manzaneque, Pedro Tor res en Melero. De Belg Mintjens kwam er met een hersenschudding het slechtst af. Eddy Merckx, vrij ernstig geblesseerd aan zijn linkerarm en linker been, kon het peloton weer achterhalen. De ploeg van de Belg controleerde de strijd, zodat geen enkele ontsnappingspoging gelukte. In de eind sprint was Tamames de snelste, voor zijn landge noot Elorriaga en de Italiaan Tartoni. Het was de tweede achtereenvolgende keer, dat Merckx de Catalaanse week won. Eindklassement: 1. Merckx (Bel.) 834 kilometer in 24 uur 6 minuten en 28 seconden; 2. Aja (Sp.) op 21 sec; 3. Perletto (It.) op 32 sec; 4. Fuchs (Zwi) op 43 sec; 5. Pujol (Sp.) op 58 sec; 6. Agostinho op 1 min. 3 sec. Betalingen Haagse amateurs (Van onze sportredactie) ZEIST Het onderzoek naar betalingen bij Haagse amateurs, dat ongeveer vier maanden geleden werd ingezet naar aanleiding van uitspra ken in VI, heeft gisteren een beslissende wending gekregen. Het amateurbestuur achtte de conclu sies welke de Haagse commissie uit een aantal vergaderingen met „verdachte" clubs en spelers trok voldoende om met een verwijzing naar de commissie van amateurisme een verder onder zoek te gelasten. Jan Wagenaar, secretaris amateurvoetbal: „De Haagse commissie heeft verschillende voorstellen gedaan. De commissie van amateurisme zal bin nenkort moeten beslissen en kijken welke ama- teurregels er overtreden zijn". Ik verwacht in elk geval een follow-up". Voorzitter Jo van Marie was voorzichtiger. „Je moet niet op de zaak vooruit lopen. Het zegt dacht ik voldoende dat we aanlei ding zagen om tegen de commissie van Amateuris me te zeggen: Bekijk het eens." De Wolf weg bij de Ooievaars (Van onze sportredactie) DEN HAAG Meijer de Wolf, de trainer-speler van de vierde klasser De Ooievaars, is zondagmid dag in de wedstrijd tegen BMT niet van de partij. De Wolf heeft als lid van De Ooievaars bedankt. Indien de ploeg morgen een punt verspeelt, degra deert De Ooievaars naar de Afd. Den Haag. WERELDTITEL 47/1 MOLLERUSA In het toernooi om de wereldti tel biljarten 47/1 in Mollerusa (Sp) werden giste ren de volgende resultaten bereikt: Vultink 300Galvez 202 (16 beurten), Connesson 300Kobayashi 142 (9), Ceulemans 300Berardi 283 (14), Muller 300—Arenaza 163 (12), Barardi 300—Müller 294 (10), Arenaza 300—Ceulemans 239 (10). I!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9