LAT ÏGS OMWEGEN .eeuwenhorst-voorzitter Bosm aat rector Van Boeckel vallen Vrije Tijdsbeurs Boor actievelingen aa J/^ti Haileybury Music Tour vertoonde eigen klasse Een kannibaal als jij en ik": botte maar vlotte anti-musical Blokfluitspel en koorzang bij kaarslicht i'ERDAG 27 MAART 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 3 DOOR TON PIETERS Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen negen en tien uur kunt u mij telefonisch vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldige telefoon is 071 —12 22 44; u kunt dan naar toestel 19 vragen. heer Bosma is volop aan het „afbouwen", zoals we [enwoordig met een keurig germanisme een aflopende k plegen aan te duiden. De heer Bosma is niet alleen irgemeester van Noordwijkerhout, hij was tot twee [gen gleden ook voorzitter van het bestuur van het "lege Leeuwenhorst, de onderwijsinstelling die momen- laagd wordt door tweespalt en verschil van ?ud ticht (wat zo'n beetje hetzelfde is), toegespitst in het "3""jtslag van rector dr. Jos van Boeckel door het schoolbe- lur. Voorzitter Bosma heeft zijn functie nu aan de keriiogste tak van de hoogste boom gehangen: vooalsnog [bereikbaar. Ofschoon een opvolger zich, naar men al heeft aangediend. „Ik kap ermee", vertelde de ïe bier Bosma mij, gisteravond in zijn burgemeesterlijke mt: njibtswoning aan de Brink. „Voor mij was de maat vol die protestdemonstratie voor het gemeentehuis, 5 (s|>ensdagmiddag. Ik kan het ambt van burgemeester en i gei functie van schoolbestuurder niet langer vermengd ®n tn. Ik bemoei me niet langer met die zaak. Dat zou ^jjjders mijn burgemeestersfunctie schaden. Wat dat be- >k enBft ben ik een koppige Westfries. Die polarisatie kan 3saimniet meer hebben", nde 3n, hl Dncel demonstratie tegen het ont- |de |g van Van Boeckel deed ,rt22Ï>r burgemeester-school- q vituurder de deur dicht. Hij Is op dat moment niet in het ieentehuis aanwezig. „Het iedereen om de burge ster te doen, die toevallig voorzitter van het school cultuur was. En daar komt me idatei vrouw van een progressief ristiejidslid van me (dat mag u 'ianoihist schrijven) mijn kamer ™[jjrhnendringen op het raadhuis 20*1 te kijken of ik er werkelijk Surift was. Dat heb ik later ge- amnjord. Van Boeckel had die /ARAmenging van functies niet 9Nw3bjds ingezien, zo zei hij me eitenpn later", aldus de heer Aandt ik maar zeggen burge- 18.?ester Bosma. sma en Van Boeckel aan hankelijk een paar apart. Ze 3) pelden het opperbest met el- vinden, toen Jos nog in schoolbestuur zat, twee geleden. Toen ging rector weg. Als priester. Hij d pastoor in IJsselmonde. :ken naar een opvolger, ilijkheden. Bosma keek in TT*i bestuursvergadering toe- ■IXIllip naar Van Boeckel, doc- r in de fysische geologie, achtijemaar. Dat is niet de eerste beste. „Zeg Jos", vroeg maa)sma' »zou dat voor j°u >n. 1Jn, rector van Leeuwenhor- Ned Mirakels, jongen, daar ben "Ibest voor geschikt". rchte|at was een aardigheid, taienjcht ik", vertelde de heer me gisteravond met ijt tot aan zijn kruin. „Maar volgende ochtend ging Van Boeckel serieus op dat grapje van me in. Ik zie nog: kom nou, Jos, dat was een geintje van me; maar Van Boeckel bleef ernstig: „Ik wil dat best, dat rectoraat", zei hij. Hij is toen docenten, leerlingen en anderen gaan benaderen. Iede reen werd enthousiast. Maar ik zei, wat verontrust: Nee, dat kan niet, want Van Boeckel is niet bevoegd. Maar het liep allemaal door. Toen zijn voor lopige aanstelling volgde, heb ik me er op democratische wij ze bij neergelegd. Ik stuurde een bloemetje aan zijn vrouw. Maar ik ben altijd tegen die tijdelijke benoeming geweest". De eerste tijd evenwel ging het goed, met Van Boeckel als rec tor, maar toen-ie eenmaal een jaartje aan de gang was be gonnen de alarmklokken bij het bestuur te luiden. Bosma: „Ik kreeg van allerlei mensen telefoontjes, klachten: „Wat is er op die school gebeurd?, „Ik weet niet met welke vreemde ideeën mijn zoon nu thuis komt", en al die dingen meer. Er kwam een fuifje dat een volkomen pan werd. De maat schappijleer ging z'n boekje te buiten met het zien van de Christusfiguur door de bril van Spinoza. Dat wil ik op die school niet hebben. Dat gaat eenvoudig niet. En dan die anti-Franco-demonstratie. Ik heb er niets mee te maken of Franco een moordenaar was, maar ik wilde die letters niet aan mijn school hebben. Het liep allemaal de spuigaten uit. En dan een weekeinde of Rector Jos van Boeckel: onbevoegd. zoiets, in Heemskerk, een „vormingsbijeenkomst" vol - wilde verhalen, waar of on- Gisteren werd de heer Bosma door bisschop Simonis gebeld. Mgr. Simonis gaf hem te ken nen, dat hij zeer bezorgd was, omdat het fout zou gaan met de school, die een identiteit aan het verliezen is. „De bis schop kan zich hiermee niet direct bemoeien, die heeft al genoeg andere zaken aan zijn hoofd. Ik wil de bisschop ont zien", aldus de heer Bosma. „Ik heb de heer Van Boeckel voldoende motieven voorge- Leeuwenhorstvoorzitter Bosman: „Als er nu iets mis gaat, is het Van Boeckels schuld", legd waarom hij zijn tijdelijk dienstverband niet kon voort zetten. Het ministerie van on derwijs was niet van plan, nog langer hem als onbevoegde in zijn functie te laten. Men stel de daar, dat de Akte Q (onder wijsbevoegdheid) wenselijk was. „Wenselijk, maar niet noodzakelijk", zei Van Boec kel, die de akte niet wilde halen. Maar nu wil men bij het ministerie toch een docent als rector van een niet al te grote school. Bij die erg grote schoolgemeenschappen heeft men een echte leider, een ma nager nodig". Men herinnert zich inmiddels de hele voorgeschiedenis met Jos van Boeckel en het Leeu wenhorstmysterie. Van Boec kel kreeg „de zenuwen" en diende zijn ontslag in. Een ont slag, dat even later door hem weer werd ingetrokken, op aandringen van leerlingen en (20 van de ruim 40) docenten en niet-onderwijzend-perso- neelsleden. De heer Bosma legt nu zijn hele aversie tegen het rectoraat-Van Boeckel bloot: „En dan die onrijpheid van mijn vriend Van Boeckel. De haren rijzen je daarbij te berge. Hij schreef aan het be stuur, na het indienen van zijn ontslag: „Uw nieuwe beleid staat mijlen ver af van het beleid, dat ik voor de school zie". Het kwam hier ongeveer op neer, dat Van Boeckel zijn ontslag aanbood, terwijl hij zich toch wilde dekken. Daar om stelde hij in zijn brief on geveer: „Geef me dan toch maar een andere functie, bij voorbeeld die van conciërge; anders kom ik niet in aanmer king voor werkloosheidsuitke ring Een man die zulke kolder schrijft, kan toch geen rector van een school zijn?" „Ontslag indienen, daarna weer intrekken". Voorlopig nog schoolbestuur-voorzitter Bosma kan er niet meer bij. „Dat kan zo niet. Zo kun je niet doorgaan. Ook het Cen traal Bureau voor het Kath oliek Onderwijs in Den Haag zei: dat kan niet, omdat je ontslag intrekken alleen moge lijk is via overleg met je werk gever. Daarom zeg ik nog eens: de maat is bij mij vol. Die man, m'n goede vriend Van Boeckel, weet niet waar hij moet staan. Het ging bij hem niet meer om de school, maar om het handhaven van zijn functie. Van Boeckel heeft ook vergeten na zijn tijdelij ke aanstelling als rector dat hij op een school zat in een van huisuit oer-katholieke streek. Als een paard is hij door de porceleinkast gerend, impulsief en onvoorzichtig". „Van mij zeker na die bele diging door die zogenaamde protestdemonstratie krijgt hij nooit intrekking van het ontslag. Hoe de rest van het bestuur er ook over mag den ken. Ik ben dankbaar, dat Van Boeckel niet die vaste instel ling heeft gekregen, anders was er niets meer aan te doen geweest. Maandag komt op Leeuwenhorst een delegatie van docenten, ouders en leer lingen praten met het bestuur. Men wil een deskundig afvies- bureau, om het beleid uit te stippelen, aantrekken. Zelf zal ik daar niet bij zijn: ik heb een afspraak elders. Ik weet niet wat zo'n bureau zou moeten doen; ik ken die situatie niet". De heer Bosma doet levendig, als hij tegenover mij afrekent met zijn schoolbestuursverle den. Maar het lijkt, alsof hij een band verbreekt: „Het spijt me, ik mocht Van Boeckel weL Een leuke knul waarmee je kunt lachen. Maar hij deugt niet als rector. Hij mag van mij ook zeggen, dat ik niet als burgemeester deug. Alleen: ik kan hem eruit zetten, hij mij niet. Ik vind het echt afschu welijk voor hem. Dat mag u direct van me aannemen. We hebben een tijd geleden altijd de grootste lol gehad. Maar ik hou m'n hart vast voor de gevolgen van deze pijnlijke si tuatie bij de eindexamens en overgangsexamens. Als de ge volgen van al het geharrewar merkbaar worden, als er iets mis gaat, is het Van Boeckels schuld". De muzikale scholieren van Haileybury tijdens hun optreden in het LAK-theater Al sinds 1930 maakt Haileybury School bijna jaarlijks een Tour. Haileybury, niet ver van Londen, is een gerenommeerde school voor middelbaar onderwijs. Hai leybury is méér: een onvervangbaar pedagogisch insti tuut, zoals de Britten die wel op vrij grote schaal kennen. Traditie en cultuur worden hier gekoesterd op een wijze die moeilijk te evenaren valt. Nu en dan waait er iets van over, naar het „continent" of naar andere wereldde len. Als Haileybury zich vertoont, kun je als „gewone" school wel inpakken. Deze scholieren wipten steeds in wisselende samenstelling uiteraard al over naar Amerika en Canada, naar het Duitsland van vóór Hitier, naar Zweden, België, Frankrijk, Polen en nog vele andere landen. Nederland werd inmiddels al weer zeven keer aangedaan op de Tour. Dit weekeinde was het de achtste keer, dat ons land Haileybury ontving. In het verleden waren het Shaw of Shakespeare waarmee de school haar naam hoog hield. De laatste jaren zijn het kostelijke, korte musicals die aan deze zijde van de Noordzee veel indruk maken. Zo ook dit jaar, nu Hailey bury in 12 dagen ons land doorkruist met een Music Tour: musical en orkestuitvoeringen. De ongeveer 50 leden van het gezelschap kwamen donder dagavond in Leiden aan, waar de Tour begon. De jongens en meisjes werden voor een paar dagen ondergebracht bij ge zinnen van leerlingen van het Stedelijk Gymnasium. Gister middag begon de toemee in het LAK-theater met de uit voering van het spel „Trial by Jury", een dolle maar erg ver zorgde rechtzitting in Engelse stijl, met allemaal rake types in de rechter, de jury, het pu bliek, de gedaagden, bruids meisjes en een bij na-bruid spaar en ga zo maar door. Vlotweg en hecht doortim merd gespeeld, maar nog in drukwekkender gezongen. Bij na professioneel zoals hier met geschoolde stemmen wordt omgegaan. Het bijna ongehoorde is, dat al die vocale krachten in een wip worden omgezet in een fraai klinkend kamerorkest: al die jongens en meisjes kunnen niet alleen goed zingen, ze be spelen bovendien verdienste lijk een instrument; vaak zelfs meer dan één. En dan wordt er nog goede muziek gemaakt ook tot en met de echte „sound" van een Big Band in een jazz-uitvoering. Binnen tien tellen staat opeens de hele bezetting weer achterin als een groot koor. En zo ging dat gistermiddag maar door, twee uur lang in het LAK-theater, dat helemaal gevuld was met gymnasiasten en drie leraren. Dat laatste viel me allemaal een beetje tegen, ook andere bezoekers trouwens. Aan de ene kant „Engels" met een ge polijste toewijding, in de „zaal" voor een flink deel „Hollands" met een gedeelte lijke belangstelling voor mu ziek en verder hier en daar onattent rumoer, gelach en an der vierkant gedrag. Er waren jonge Leidenaars die zich schaamden voor het gebrek aan beschaving bij hun mede scholieren. Zoiets noemt men mentaliteitsverschil: wat de Engelsen misschien te veel hebben, hebben de „Hollan ders" (en dat begint al jong) in elk geval te weinig. Ik vroeg na afloop aan een 15-jarige fagottist Andrew Smith, of hij iets had gemerkt tijdens het spel. Wel, een zekere „bewe ging" in de zaal was hem niet ontgaan dgende week in Groenoordhal "Accesvol Areden 'in ODI uziej E^an onze correspondent) zichtfdwijkerhout De toneel- Eigepigwg O.D.I. gaf gister- 'ast \d jn Hotel v.d. Geest een tering voor haar leden en iteurs. De zaal was als altijd !e laatste plaats bezet en niet ten onrechte! De jht in 3 bedrijven „Markus nd9Waterman" ging er in als ^"1ht en bracht de handen na aatjef" bedrijf langdurig op el- iden)r. D3 B verhaal speelde zich rond I3 oo!"0^ s^orne figuur, Evert, )er sj zeer sterk gespeeld werd leze T debutant Harry Hekker, eende een hondje te adop- maar dat bleek een kind Ijn. 7 2o publiek beloonde de ODI- ers wet een daverend ap- is en de oud-regisseur kon ijn dankwoord niet nalaten merken dat Noordwijker- toch wel een bijzonder e accommodatie heeft JpnPB een ëemeente met 14 000 pnp m. Dit naar aanleiding van feit dat het zeer gammele ijn de geest gaf bij het Pokndigen van het stuk. 13 °|t(emin bleef het nog enkele jes erg gezellig met een ije onder leiding van het lerende duo Piet en Piet. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De tweede Vrije Tijdsbeurs, die vanaf aanstaande woensdag in de Groenoordhal wordt gehouden, besteedt, meer dan de vorig jaar gehouden beurs aandacht aan de actieve vrijetijdsbe steding. KIK, de creatieve afdeling van volksuniversiteit K O, heeft op de beurs een creatief centrum ingericht, waar bezoe kers naar hartelust kunnen kleien, tekenen en emailleren. Er is een stand ingericht, waarin kan worden gesponnen. Tevens krijgen belangstellenden gelegenheid' een tapijt te knopen. De doe-het-zel- vers kunnen hun hart ophalen in de knutsel, timmer- en zaagstand. t 7j Ij IENTEVEILING LEIDEN Andijvie 166, snijbonen 750-800, kroten ge- 75, prei 99-117, rabarber 305, e 130-153, spruiten A 223-229, 211, tomaten 'A 24,40-25,10, iten B 25,40, tomaten C 22,60- 0, tomaten CC 17,20, uien 82-97, it 395, komkommers AA 92, kom- imers A 66-76, komkommers B 56- comkommers C 49-50, komkommers 11-43, komkommers E 36-37, sla ar 29-46, peterselie 25-36, raapste- 29-37 radijs 84-93, selderij 23-41. Ook aan demonstraties zal het op de beurs niet ontbreken. Drie keer per dag is er een modeshow in vrijetijdskle- ding. Sportschool „De Een dracht" geeft judo-, karate- en zelfverdedigingsdemonstra ties. Leden van de gezamenlij ke atletiekverenigingen zetten op de beurs hun beste beentje voor in verspringen en speer werpen. Krachtsportvereni ging „De Spartaan" komt met gewichtshefdemonstraties. Bijzonder op deze Vrije Tijds beurs is de demonstratie van de hydrojet, een motorboot met een waterstraalaandrij ving. Voorts zijn er natuurlijk ook weer zeilboten en krui sers met schroefmotoren. De prijzen van de tentoongestel de boten liggen bijna alle tus sen de vijfduizend en tiendui zend gulden. Jachthaven „Poelgeest" zal gedurende de beurs een casco van een mo torkruiser afbouwen. De bezoekers aan de beurs krij gen bovendien de gelegenheid kennis te maken met de snor fiets, die in de Groenoordhal wordt gedemonstreerd. Menken recreatie b.v. is aanwe zig met alle plannen voor de ijshal, die mogelijk aan de Vondellaan zal worden ge bouwd. „Aanvankelijk was het de bedoeling bij de infor matiestand een ijsvloertje aan te leggen, maar gezien de te genstand van de bewoners en de leden van de raadscommis sie voor economische zaken, hebben we er maar van af gezien", aldus waarnemend Groenoordhal-directeur De Jong. „Misschien dat de stand kan bijdragen tot een beter begrip tussen voor- en tegen standers van de bouw van de hal". Overigens zal het college van b en w van Leiden op maandag 5 april de gemeente raad voorstellen de zo ver guisde plannen voor een ijs hal aan de Vondellaan ui teindelijk toch goed te keuren. Natuurlijk kunnen de bezoekers alle mogelijke informaties krijgen in de verschillende stands, die tezamen ongeveer 5000 m2 vloeroppervlakte van de Groenoordhal beslaan. Bo vendien is een gedeelte van het restaurant gereserveerd voor de gokkers. Er kan naar hartelust geflipperd en ge trokken (aan de checkpot) worden. Op zaterdag om twee uur start de Zilveren Molenloop op het buitenterrein van de Groe noordhal. De finish zal zijn in de Roneyhal, het bijgebouwde gedeelte van de hal. De prij zen worden uitgereikt op het middenterras van de Vrije Tijdsbeurs. De beurs is woensdag geopend van zeven uur tot half vijf, donderdag, vrijdag en zater dag van één tot vijf uui van zeven uur tot half elf en zondag van elf tot zes uur. De toegangsprijs is 2.50 en voor kinderen tot en met twaalf jaar en vijfenzestigplussers 1.25. Uitstekende binnenkomer De door MC Zevenhoven georganiseerde motorshow van gisteravond werd ten slotte toch een daverend succes. De lichte teleurstelling die ontstond toen bleek dat Liane Engelman de avond niet officieel zou komen openen, verdween als sneeuw voor de zon toen deze taak werd overgenomen door Corrie van der Geest, die zich vorig jaar als honderdste lid liet inschrijven bij de Zevenhovense motorclub. Op de Harley Davidson waarmee ze vorig jaar ook verscheen in een Italiaanse speelfilm zorgde zij voor een uitstekende „binnenkomer". Speciale gast van de avond was John Gregory uit de Verenigde Staten, de bouwer van de snelste dragracer ter wereld (de dubbele Norton van Tom Christianson). Hij werd vorige maand uitgeroepen tot de beste construc teur van het jaar. Gregory is in Nederland om ervoor te zorgen dat Henk Vink, erelid van MC Zevenhoven met een tot het uiterst geprepa reerde dubbele Kawasaki wellicht nog meer sprintwereldrecords op zijn naam zal gaan brengen. LEIDEN Terwijl de musical „Een kannibaal als jij en ik" gisteravond in het Rijnlands Lyceum werd opgevoerd door een gelegenheidsgroep, rei zen de tekstschrijvers ervan, Bram Vermeulen en Freek de Jonge, inmiddels alweer door Nederland met een eigen produktie. En terecht, want het cabareteske genre staat en valt met zijn presentator. Freek de Jonge is een schitterende theater persoonlijkheid, die je giste ren toch miste. Niet dat deze groep er niets van terecht bracht, zeker niet, maar duidelijk bleven de teksten en thema's van en voor Freek en door hem slechts te bezielen. Ter compensatie had men het gezocht in het visueel verbazen, in de versterking van het showe lement, in de uiterlijke vormgeving. Niet zozeer wat betreft het decor, dat minimaal was en zuiver functioneel, maar vooral wat betreft choreografie, aankleding en de enorme hoeveelheid rollen en rolwisselingen die iedere speler moest plegen. Daardoor kon je zeggen dat uiterlijk er veel te beleven was, het tempo vaak hoog lag, er qua bewegingen mooie groepsscènes waren, en er mooie types rondliepen - met als hoogtepunt Bom Duiten. De inhoud en de structuur van de musical zijn mager. Een wilde wordt allengs ingekapseld in en geconditioneerd op het geordende leven. Dit in vier scènes, waarvan de samenhang niet even duidelijk en de gebeurtenissen, behoudens de gro te lijn, een onduidelijke bedoeling hebben. Het gaat waarschijnlijk dan ook om een anti-musical om te laten zien hoe alles om liedjes en showwerk heen wordt geschreven in echte musicals, terwijl inhoudelijk deze zangstukken vaak prullaria zijn. Op zijn best is „Een kannibaal als jij en ik" in de meest directe imitatie: „De op leven en dood show" (met Bom Duiten), waarin veel entertain ment zit, dat de persiflerende traditie van bepaal de Engelse randtheatergroepen benadert. Verder is het karakter van „Een kannibaal" plat, bot en weinig subtiel dus, en aak flauw. Niettemin zeker een fijn kijkspel met zeker mooie spelmomenten. Maar de echte humor bleef door gaans ergens in een scène hangen. De zaal toonde zich na afloop opvallend enthousiast. Paul van der Plank Leiden Bewoners van de Rijndijk in Leiden werden afge lopen nacht opgeschikt door schoten. Bij onderzoek door de politie bleek het te gaan om een militaire oefening. De militaire staf had verzuimd deze te mel den bij de gemeente. Leiden De Leidse politie heeft gistermiddag een man aangehouden, die bij de Sociale Dienst moeilijkheden maakte omdat hij naar zijn mening te weinig kreeg uitgekeerd. Hij weigerde aanvankelijk zijn naam op te geven. Na een paar uur cel koos hij eieren voor zijn Protest tegen huurverhoging Van' een onzer verslaggevers Leiden Bewoners van de reeds gerenoveerde woningen van woningbouwvereniging „Ons Belang" in de Genestet- straat hebben bij het college van b en w van Leiden geprotes teerd tegen de aangezegde huur verhoging van 8% per 1 april. Het bestuur van Ons Belang heeft vorig jaar toegezegd dat er pas huurverhogingen zouden worden aangezegd, nadat de re novatie van het gehele complex voltooid zou zijn. Elders in de stad is dat ook gebeurd. Het PSP-gemeenteraadsüd A. v.d. Zande heeft er inmiddels bij het college van b en w op aange drongen stappen te ondernemen die er toe kunnen leiden dat de aangezegde huurverhoging als nog achterwege blijft Leiderdorp Onder auspiciën van K&O concerteerden vrijdagavond in de Dorps kerk het blokfluitensemble van de Streekmuziekschool Leiden en het ge mengd koor „Vox Laeta" uit Roelofa- rendsveen. Voor de dirigenten Piet Kunst en Jan van der Meer, beiden Leiderdor pers was het dus, om zo te zeggen, een thuiswedstrijd. Hoewel de kerk goed be zet was, hadden mijns inziens best nog wat meer Leiderdorpers belangstelling voor de artistieke prestaties van hun dorpsgenoten mogen tonen. Om met het blokfluitensemble te begin nen: dit, uit een twintig - jonge en over wegend amateurmusici bestaande gezel schap - mag er wezen. Voortreffelijk samenspel en een hoge graad van zuiver heid hebben Piet Kunst en zijn mensen weten te bereiken. Met verrukkelijke (dans)muziek uit de zestiende eeuw van Phalèse en Attaignant werd het concert geopend. Maar met blokfluiten hoef je tegenwoordig niet meer uitsluitend „ou de" muziek te spelen. Dat bleek na de pauze, toen het ensemble met een Con certino van Arie Verhaar en de „Liebe- nauer Tanze" van Viktor Fortin (1965) kostelijke eigentijdse muziek vaardig en muzikaal ten gehore bi-acht. Met „Vox Laeta" kun je vele kanten uit. Dat bewees Jan van der Meer met een bijzonder gevarieerd programma, begon nen met het „Bewaert heer Hollandt en zalight Leijden" van de zestiende-eeuwer Cornelis Schuyt, via het prachtige „Ubi Caritas" van Maurice Duruflé en een stralend „Sound the Trumpet" van Henry Purcell werd beëindigd met een vijftal, Negro Spirituals. Nu ben ik persoonlijk van mening dat laatstgenoemde liederen pas goed tot hun recht komen, wanneer zij door (Amerikaanse) negers vervolkt worden. Geen Europeaan en zeker geen Hollander heeft de vocale mogelijkheden en het feilloze rythmische gevoel dat zo kenmerkend is voor deze muziek. Maar zoals „Vox Laeta" ze zingt mogen ze gehoord worden en wat mij betreft, graag ook. Rest mij nog te vermelden dat de voor treffelijke pianobegeleiding eveneens in handen van Jan van der Meer was. Huub Buurman

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3