Onderwijs moet gebruik maken van sporthal Eigenlijk verdienen mijn gasten de aan mij verleende Michelin-ster' IDERDORP ET REM OP tCHOLEN- OUW oonschepen worden Wassenaar uit verwijderd Ernstige vervuiling teistert grote delen door honden van Wassenaar EIGENAAR LEIDSCHENDAMS RESTAURANT „ROZENRUST" Kortweg KLACHTEN BIJ VERKEERS- EN WELZIJNSOVERLEG in verband met het verslepen van de woonschepen De gemeente Wassenaar heeft begin gemaakt met het verwijderen van woonschepen uit de „Princehaven" achter Van Zuylen van Nijeveltstraat. Zoals be- I4034|nd is indertijd door de gemeenteraad be- dat er op het aangrenzende terrein aan niet gebouwd zou worden het „woonschepenprobleem" zou zijn Aanvankelijk werd die oplossing in een verplaatsing van de schepen het Havenkanaal. Later is de gemeente andere koers ingeslagen en zijn onderhan- geopend met de eigenaren over de van de schepen, met de bedoeling daarna uit de gemeente te verwijderen. Dezer dagen zijn de twee eerste schepen weggesleept. Daarvoor moest het houten bruggetje in de Princehaven tijdelijk worden weggenomen en moest er ook baggerwerk worden verricht met het oog op de diepgang van de schepen. Van de zes nog resterende schepen in Princehaven is er een door de gemeente gekocht. Als de bewoner andere huisvesting heeft gekregen in april wordt de boot ter plaatse gesloopt. Drie schepen worden verwijderd als de bewoners andere woonruimte hebben gekregen, onder meer in de bejaardenwoningen die op het aangrenzen de terrein worden gebouwd. WASSENAAR Het Verkeers- en Welzijnsoverleg een orgaan waarin niet alleen leden van de raad maar ook afgevaardigden van de „Vrienden van Wassenaar" zitting hebben heeft zich tijdens een openbare vergadering in het raadhuis onder voorzitterschap van burgemeester mr. K. Staab niet alleen beziggehouden met een groot aantal verkeersproblemen, maar onder meer ook met het euvel van de sterk toenemende vervuiling van straten en paden en plantsoenen door honden. Commentaar van twee raadsleden: de heer Van Klave ren (postbesteller): "Ik hoef niet meer te lopen, ik glij van het enehek naar het andere". De heer Haasnoot: "Ik nodig de commissie de volgende keer bij mij thuis (in de Van Zuylen van Nijeveltstraat) uit en als iemand kans ziet met schone schoenen binnen te komen, trakteer ik". Vanuit het overlegorgaan werd gevraagd eens een proef te nemen met een actie in een bepaalde wijk bijvoorbeeld, waarbij dan de bewoners worden inge schakeld. Het gemeentebestuur zal dat bekijken. Wat de verkeersproblemen betreft kwam onder meer een nota over de Van Zuylen van Nijeveltstraat ter sprake, waarin behandeld wordt wat er voor en wat er tegen is om deze weg weer zoals vroeger tot een voorrangsweg te maken. Met het college van burgemeester en wethouders waren de leden van het Overleg het eens, dat deze maatregel niet genomen moet worden. Evenmin voelde het overlegorgaan voor het aanwijzen van meer voorrangskruisingen dan er al zijn: dat nodigt uit tot sneller rijden. Bovendien kan men voor elk kruispunt wel argumenten vinden om er een voorrangskruising van te maken. V erkeerstellingen Gesproken werd over de verkeerstellingen die op en rond de Jagerslaan zijn gehouden. Deze worden na mens de Vrienden van Wassenaar geanalyseerd door de heer Quack. Een van de belangrijkste conclusies is voorshands, dat het aandeel van het doorgaande verkeer op de Wassenaarse binnenwegen veel kleiner is dan altijd werd aangenomen. Ook de politie is tot deze conclusie gekomen bij controles op overtredingen van de maximum-snelheid. Op sommige wegen zoals Prinsenweg en Van Oldenbameveldtweg zijn het voor 98 100 procent Wassenaarders, die erop betrapt worden dat zij te hard rijden. Het verkeersoverleg stemde in met een ontwerp-fiet- spadenplan, dat onlangs is gepubliceerd. De tijd is echter nog te kort geweest om het volledig te bestude ren en er zal dus later nogmaals een gesprek over komen. Wel werden er vanuit het overlegorgaan diver se suggesties gedaan voor fietsroutes. Uitvoerig werd aandacht besteed aan een brief met wensen van bewoners van de Buurtweg, die al een jaar geleden aan het gemeentebestuur werd gericht. De vereniging van Buurtwegbewoners kreeg Wel antwoord, maar aan de wensen die in de brief geformuleerd werden is nog op geen enkele wijze gehoor gegeven. Uit bet antwoord van de zijde van de leden van de ambtelijke verkeerscommissie bleek, dat de problemen van de Buurtwegbewoners niet vergeten worden. Maar er is voor dat gebied overleg met Den Haag nodig en Den Haag koppelt deze kwestie weer aan de toekomstige ontwikkeling van de Landscheidingsweg, die voorlopig voor een jaar in de ijskast staat. Namens het gemeentebestuur werd beloofd, dat er binnen niet al te lange tijd een gesprek met de Buurtwegbewoners komt. Er was een voorstel om voortaan het overlegor gaan "Verkeers- en Milieu-overleg" te noemen. Dat zal in overweging genomen worden. Groen Er was een opmerking van een van de leden diè zich afvroeg of iets gedaan kan worden aan het euvel van het parkeren van auto's op groenstroken. Het komt zelfs voor dat men de auto, die in een groenstrook geparkeerd staat, nog gaat wassen ook met het een of andere afwasmiddel, dat grote schade toebrengt aan het groen. Gesproken werd ook over de paaltjes, die op de Groot Haesebroekseweg langs de groenstrook zijn geslagen. De bedoeling daarvan is het parkeren in de bermen tegen te gaan opdat het gras in die bermen de gelegen heid krijgt zich te herstellen. anzien drie scholen moe- men. Een, de Montessori- is momenteel in aan een komt half austus ge- Met de bouw van de ande- scholen wil het college nog enige tijd wachten, wil eerst weten hoe groot inderaanbod in het gebied blijk zal zijn, voordat men aat tot het stichten van ieuwe school. Indien no- al de gemeente volstaan Ie bouw van enkele tijde- voorzieningen. erekeningen van het bu- onderwijs, neergelegd in ita „leerlingenprognose ja- 1976", blijkt dat er in het i Binnenhof en Voorhof in maximaal 906 en in 1978 schoolgaande kinderen te chten zijn, minstens ver- het bureau dat dit er in jaren 824 en 993 zullen Uitgaande van de gemid- bezettingsgraad van de rdorpse klas, en die is 27,5 ig per klas, ^1 men in het in 1977 en 1978 ten hoog- Dn 40 schoollokalen nodig i (minimaal zullen 30 en talen nodig zijn). Mede op van de opdeling van het in openbaar en in bij- r onderwijs verwacht men ehoefte in het gebied van nhof en Voorhof aan vijf 1977 en zes in 1978. rmenhof zijn er momenteel e te vinden, in Voorhof is ierde (de Montessorischool) ibouw. inteel staan er in de Lei- rpse scholen al zo'n 17 lo- j, waarvan in feite ze- n de Binnenhof. Aan de e kant van de Engelendaal De Vogelweid, de derde lare school binnen een van 100 meter. De ge- te had al de bedoeling deze 70 gestichte school af te omdat het aanbod van ngen de laatste jaren sterk oopt omdat de beide ande- lenbare scholen gunstiger esitueerd. Het voorstel van root deel van de onderwij s- komt er op neer De lweid in de komende jaren lelijk aan te verplaatsen de Voorhof. Dan zal daar een nieuwe gebouw nodig Materiaal, zoals inventaris smateriaal, hoeft men dan. meer aan te schaffen. Bo en kan het huidige leer- iten-team van De Vogel- intact blijven. En dat is zo bleek tijdens een verga lg van de raadscommissie rwijs, dat veel ouders van ïren op De Vogelweid op stellen. Vooral ook omdat ttrekkelijk veel Leiderdor- nu in de Vogelwijk n (en hun kinderen op De lweid hebben) straks naar hof zullen verhuizen, het leegkomende schoolge- aan de Vronkenlaan moet smeente dan nog geen nieu- bestemming vinden. Ver lende commissieleden sug- srden in het gebouw de re- latorische school te vesti- school, nu nog inwo nend bij De Schakel in Binnen hof, verhuist straks naar een ander tijdelijk onderkomen en wel aan de Splinterlaan. Lisse Het christelijk jeugd- en kinderkoor „Klein Excelsior" geeft morgen een uitvoering in „Rehoboth". De jeugdmusical „Jan Klaassen in Speelgoed- land" zal worden gespeeld. Te vens staan enkele kinderliedjes en oud-Hollandse liederen op het programma. De uitvoering begint om acht uur. Lisse In „De Zaadwinkel" wordt vandaag een nieuwe ex positie geopend. Exposant is Hans van Rongen uit Den Haag met ondermeer litho's, aquarel len en tekeningen. De tentoon stelling is op donderdag en vrij dag van zeven tot negen uur en zaterdag en zondag van een tot vijf uur geopend en duurt tot en met 18 april. Weekendregeling Katwijkse apotheken moet verbeteren Van onze correspon dent KATWIJK - De Pharmaceutische In spectie zal moeten in grijpen om de ge brekkige weekendre geling van de Kat wijkse apotheken te verbeteren, zo vindt het college van B W van Katwijk. „Hoewel wij de ver minderde dienstver lening bepaald niet waarderen, kan het gemeentebestuur he laas geen enkele in-, vloed uitoefenen". Het Katwijkse colle ge van B W rea geerde met deze woorden op een vraag van het SGP- raadslid H. J. den Haan. Hij constateer de een grote ontevre denheid over de zon dagsdienstregeling van de plaatselijke apotheken. „Het komt zelfs voor", al dus de heer den Haan, „dat Katwij- kers naar een andere gemente moeten om medicijnen te verkrij gen op zondag, tewijl er toch drie apothe ken zijn". Het college adviseert nu de belanghebben den om zich te bekla gen bij de Pharma ceutische Inspectie in Den Haag. Rijnsburg In de Immaiiuel- kerk voeren deelnemers aan het gereformeerd jeugdwerk van avond een musical op over Jo- na. Dit ter gelegenheid van het afsluiten van het seizoen. Behal ve de musical staan het voorle zen van de jaarverslagen, zang' en volksdansen op het program ma. De bijeenkomst begint om half acht Lisse Zwemclub Lisse organi seert op woensdag 31 maart een filmmiddag voor de jeugd in gebouw „Rehoboth". De voor stelling begint om twee uur. Le den van de zwemclub hebben gratis toegang. Niet-leden beta len een gulden. Oud Ade Toneelvereniging VIOS treedt aanstaande vrijdag op voor de bewoners van be jaardencentrum „De Googer- weide" in Roelofarendsveen. De tonelisten zullen „O, die man nen" en Tot wederdienst be reid" op de planken zetten. De uitvoering begint om acht uur. Voorwaarde bouw hal in Leiderdorp: LEIDERDORP De exploitatie van een sporthal in Leiderdorp is een onhaalbare zaak als het onderwijs geen gebruik van de hal maakt. Als er derhalve geen dependance van de Louise de Coligny jn Buitenhof komt zal de gemeente waarschijnlijk af moeten zien van zijn plan om in dat gebied een sporthal te realiseren (wethou der D. W. Tichler: „de komst van een dependance van de Louise de Coligny is nog steeds onzeker. Er is over deze zaak ook bij Leiden nog steeds geen brief binnen van het ministerie"). De commissie onderwijs, waar onderzoeken of binnen de ge- deze week het programma van meente in zo'n geval andere eisen voor een sporthal aan de soortgelijke voorzieningen mo- orde kwam, adviseert b en w te gelijk zijn. Daarmee wil men dan de zalennood bij een aantal Leiderdorpse sportverenigingen oplossen. De commissie denkt daarbij aan een eenvoudige hal waarin vier of vijf binnenspor ten (zoals tennis, zaalhockey, badminton, micro-korfbal) mo gelijk zijn. Manege llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll "Eigenlijk verdienen mijn gasten de aan mij verleende Michelin-ster, de cliënt maakt een res- taurant groot of klein, beroemd of berucht. Het is. onze taak vertrouwen te kweken bij onze clien- |H ten door dienstbaarheid, kwaliteit en ambiance, daarvoor zijn wij de |H professionals maar de gasten maken het res- taurant". Dit zegt de 35-jarige Giovanni Matarazzi, eigenaar van het Leidschendamse Restaurant Rozenrust, die eerlijk bekent dolgelukkig te zijn met de ster die bij de vermelding van zijn restaurant in de Michelin-gids EEEE voor 1976 voor Nederland, Bel- gië en Luxemburg van hotels, =SS cafés en restaurants, is aange- =E bracht. Het restaurant aan de EEE Veursestraatweg 104, sinds EEE kort "Villa Rozenrust" behoort daarmee tot de 25 gelukkigen die in Nederland één ster bij EEE hun naam kregen vermeld. EEE Twee restaurants, Chez Jac- EEE ques en de Auberge Postillon EEE la Provence in Laren hebben dit jaar eveneens voor het eerst de in culinaire kringen EEE fel begeerde onderscheiding EEE gekregen. Drie Nederlandse EEE restaurants, Chêteau Neercan- ne in Maastricht, "Prinses Ju- EEE liana" in Valkenburg en "Oudt EES Leyden" in Leiden hebben twee sterren. De Franse keur- EEE meesters hebben in de drie EEE genoemde landen samen SEE slechts één restaurant, in Brussel, de eer van drie ster- EEE ren waardig gekeurd. =E "Het is de bekroning van ons EE werk maar niemand weet wel- =5 ke maatstaven worden aange- EEE legd, het zal een samenstel zijn van keukenbediening, omge- EEE ving en dergelijke maar nie- EEE mand weet hoe het in zijn EEE werk gaat. Iedereen die bin- EEE nenkomt kan een keurmeester EEE zijn, misschien heeft hij een lange lijst waarop hij punten EEEE geeft". Kwaliteit Ui De heer Matarazzi die het res- EEE taurant 4 1/2 jaar geleden EEE pachtte van de Rotterdamse GIOVANNI MATARAZZI: "Op de visafslag in Scheveningen mag ik niet kopen heer De Groot is sinds kort eigenaar van het complex, "een paar maanden geleden zijn de contracten getekend". Hij werkte in bekende restau rants als Huis ter Duin, Oudt- Leyden, Beukenhof in Oegst- geest en Parkhotel in Den Haag. Hij is verder lid van de Alliance Gastronomique Néer- landaise, een vereniging van twintig toprestaurateurs die kwaliteit en traditie van de klassieke Franse keuken zo hoog mogelijk houden. Hoewel volkomen zelfstandig zijn zij onlangs, ter verbetering van de beroepsopleiding, overge gaan tot uitwisseling van per soneel. Verschrikkelijk De heer Matarazzi moet er niet aan denken dat hij bij een volgende editie van de Miche lin-gids "zijn" ster zou kwijtra ken, "dat zou iets verschrikke lijks zijn". Zo ver als die Fran se kok die enkele jaren gele den twee van de drie sterren kwijt raakte en daarom 'n eind aan zijn leven maakte zegt de heer Matarazzi, la chend, niet te willen gaan. "Wij houden ons eigen beleid vast, de charme van ons res taurant mag niet verloren gaan en verder moeten we na tuurlijk blijven streven naar verbetering". Die verbetering geldt op de eerste plaats de zaken die op tafel komen, "het eten moet subliem zijn" en hij trekt er dan ook dagelijks met zijn chef, de heer Helder, op uit. Visafslag, de groenten- en fruitmarkt worden afgestroopt op de beste kwaliteit. "Op de visafslag in Scheveningen mag ik niet kopen maar ik Wijs mijn handelaar wel aan wat hij voor mij moet kopen". Voor primeurs gaat hij veel naar België. Zo konden zijn culinaire tafel aars onlangs ge nieten van scheuten van de hopplant, die ook voor de bier bereiding wordt gebruikt, ge serveerd op artisjokbodems, volgens Matarazzi "een exquis gerecht". Het restaurant be schikt over vier man in de keuken en vijf voor de bedie ning, waarbij de oberkellner, een hoogst belangrijke functie die door de heer Stegeman wordt vervuld, is inbegrepen. "In de culinaire pers wordt altijd gepraat over de kok maar de oberkellner is zeker van zo groot belang voor een restaurant. Vanwege zijn ad viezen maar ook voor het per soonlijk kon takt". Vermelding Als in de Michelin-gids een of meer sterren staan aangege ven is het gebruikelijk dat ook een specialiteit van het huis wordt vermeld, echter niet bij een eerste vermelding zoals nu bij Villa Rozenrust. Dit bete kent echter niet dat de heer Matarazzi geen specialiteiten kan opnoemen. "Dat wisselt eigenlijk haast iedere dag en houdt dikwijls verband met het seizoen. Nederlandse zuig- lammetjes bijvoorbeeld en verse Schotse zalm of "pois- sons gratiné", verschillende vissoorten in een speciale saus. Het vlees komt niet al leen van eerste klasslagers maar ook, hoe kan het anders, uit Frankrijk. Overigens, wordt de Charolais-vaars, die een van de fijnste vleessoorten levert, gefokt in Nootdorp. Het grote aantal bistro's in Nederland waar de tinnen of houten borden op tafel komen inplaats van het eigen porse lein zoals in Rozenrust, veront rust de heer Matarazzi in het geheel niet, "die nemen de drempelvrees om buitenshuis te gaan eten weg". Ongetwij feld houdt hij er echter reke ning mee dat in die bistro's toekomstige klanten van Ro zenrust zitten. Niet teveel tege lijk want Restaurant Villa Ro zenrust heeft het al overstel pend druk. TEKST EN UITLEG Nol Wesseling Een ander belangrijk punt op de agenda van deze commissie vergadering was de beheers vorm van de toekomstige mane ge. Deze manege, voor de ruiter sportvereniging Liethorp, komt in De Bloemerd. Een ruime meerderheid in de commissie was voorstander voor het be heer door een functionele raad (een raadscommissie artikel 61). De commissie ging als geheel toch akkoord met de samenvat ting van de voorzitter, wethou der Tichler waarin de commis sie b en w adviseert de manege over te dragen aan een stich ting. Hierin zou eventueel de gemeente een stem kunnen krij gen als deelnemer. De manege zal de gemeente ze ker het eerste jaar zo'n 800.000 tot 900.000 gaan kosten, zo bleek uit de mededelingen van de voorzitter van de ruitersport vereniging. De vereniging zelf geeft evenals de wethouder de voorkeur aan een stichting waarin de manege is onderge bracht. Het besluit van de raad om over te gaan tot de bouw van een manege komt overigens op 5 april opnieuw aan de orde. Dat komt omdat G.S. het raadsbe sluit niet hebben geaccepteerd. De provincie bleek vooral be zwaar te hebben tegen het ont breken van een rechtspersoon in het voorstel aan wie de ge meente een subsidie, in de vorm van de helft van de bouwkosten (bijna negen ton), zou moeten verstrekken. Illllllllllllllllllllllllllll Stompwijk Leden van de wa tersportvereniging kunnen tot 1 april hun ligplaats voor het nieuwe seizoen reserveren. Na 1 april vervallen alle oude rech ten. Eventueel leegkomende plaatsen worden dan aan nieu we aanmelders verhuurd. Reser veringen en aanmeldingen kun nen geschieden bij havenmees ter Hans Hilgersom, Dr. Van Noortstraat 168, 's avonds tus sen zeven en acht uur. Stompwijk Vakantiebonnen voor de komende feestdagen kunnen vandaag tussen acht uur en half tien door bouwvak kers ingeleverd worden bij de heer H. Verhagen, Van Raep- horststraat 3. Werknemers in de agrarische bedrijven kunnen met hun vakantiebonnen tot 27 maart terecht bij de heer K. Droog. De Zilk In de grote aula van de meisjesschool aan de Beu kenlaan wordt op zaterdag 3 en zondag 4 april weer een exposi tie van handwerkstukken ge houden. Eventuele exposanten kunnen zich nog melden bij de dames Van der Lans en Van Opzeeland. De Zilk Leden van „De Zil- ker Drumband" trekken er aan staande zaterdag weer op uit om oude vodden in te zamelen. Van de opbrengst zullen instru menten en uniformen voor de drumband worden aangeschaft. De inzameling start om tien uur. LEIDSE COURANT PAGINA 9 25 MAART 1976

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9