r Uitbreiding Sassenheims raadhuis gaat ruim 1 min. meer kosten ,3ij onttrekken water aan Zilkerpolder geen schade aan gewassen" Toch een sloopvergunning voor Katwijks Gast- en Weeshuis Plan voor hockey- eis korfbalcomplex in f Alphen aan den Rijii Winkelonderz( in Sassenheii Sprankelende modeshow in parochiehuis PAGINA A LEIDSE COURANT Van een onzer verslaggevers Sassenheim De uitbreiding en ver bouw van het Sassenheimse raadhuis faat een dikke miljoen gulden meer osten dan in 1972 is geraamd. De verhoging wordt onder meer veroor zaakt door de prijsstijgingen in de afgelopen jaren en de vermeerdering van de bestaande ruimten met 2153 m2 wat 40% meer is ten opzichte van het eerste plan. In de oorspronkelijke begroting was ook geen raming opgenomen voor een rigoreuze interne verbouwing van het oude gedeelte van het raadhuis, de vervanging en uitbreiding van elektriciteitsleidingen, stoffering en gedeeltelij ke inrichting, herstel van het dak, een nieuwe rijwielstalling vervanging van de c.v. installatie, buiten- en binnenschüderwerk en de tijdelijke huisvesting elders van de afdeling bevolking, burgelijke stand en militaire zaken, en sociale zorg en maatschappelijk werk. Wat betreft de aanbesteding van de verbouw en uitbreiding stellen b en w voor in eerste instantie alleen plaatselijke aannemers en on deraannemers uit te nodigen. B en w zeggen het niet verantwoord te vinden als de raad nog langer een beslissing over dit project uitstelt. Ook de bouw van een sporthal in het plan „Wasbeek" in Sassenheim gaat aanzienlijk meer kosten dan de eerste globale begroting 3.232.000) aangaf. B en w vragen de raad aanvullend krediet te voteren van nog eens 400.000. Oorzaak van deze aanzienlijke meerkosten is volgens b en w onder meer het feit dat de aanvankelijke begroting is afgestemd op de peildatum 1 april 1975 terwijl bij het opstellen van de nieuwe begroting is uitgegaan van het loon- en prijspeil per 1 maart 1976. Rekening is ook gehouden met de stijging van materiaal en loonkosten en de aangekondigde verhoging van de BTW van 16 tot 18% B en w van Sassenheim zeggen overtuigd te zijn dat de geplande sporthal door deze meer kosten van de gemeente financieel nog een haalbare kaart is. Vooral ook omdat nu geble ken is dat de belangstelling voor het gebruik bij de Sassenheimse verenigingen vrij groot is. Indien de raad het aanvullende kre&et goed keurt kan er met de bouw van de sporthal gestart worden. DINSDAG 23 MAAR"! Van een onzer ver slaggevers Sassenheim B W van Sassenheim voe len er veel voor het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) een onderzoek te la ten instellen naar de mogelijke en wense lijke ontwikkelingen van het winkelbe stand in Sassenheim met daarnaast een doorlichting van de specifieke midden stands problematie- ken. Dit zgn. distributie- planologisch onder zoek zal een viertal onderdelen omvatten t.w.; inventarisatie van het huidige win kelbestand, een en- quête onder de on- gemotoriseercn dernemers en consu- keer. De ondj menten en een plan kosten wo-J over de toekomstont wikkeling van mid den- en kleinbedrijf. Aan deze aktiviteiten zal een verkeerson- derzoek zijn gekop peld. J iv.vuu van Een dergelijk winke- dernemingsvu londerzoek kan vol- fikig Sassenhej gens B W een bij- resterend< drage leveren aan het komt ten streven het in het gebeente centrum gelegen ge- heim. B W deelte van de Hoofd- de raad v00r <T straat te vrijwaren drag beschikbl voor het doorgaand stellen. raamd 000. De van zal door worden dieerd. Ook men een bij 10.000 van llllllllllllll PROVINCIE-BESTUUR: Damremises Heemskerk en Vrolijk Van onze dammedewerker KATWIJK In de finale van de hoofdklasse van het open damkampioenschap van Kat wijk gaan Jan Vrolijk en Wim Heemskerk gezamenlijk aan kop. Beide spelers, die vorige week gestart waren met een overwinning, moesten in de tweede ronde genoegen nemen met een puntendeling. Jan Pas- schier verwierf zich tegen Jan Vrolijk wel een betere stand, maar wist dit niet uit te buiten. Wim Heemskerk kwam tegen Piet van Egmond in een opslui ting terecht, maar ook Van Eg- mond kon deze nadelige positie van Heemskerk niet in zijn voordeel beslissen. STAND in de hoofdklasse: Jan Vrolijk 2-3; Wim Heemskerk 2-3; Jan Passchier 2-2; Hein van Winkel 1-1; Piet van Egmond 2-1; Theo Zwetsloot 1-0. In de finale van de eerste klasse boekte H. Koelewijn in groep B een zege op J. R. van Slooten. In dezelfde groep deelden J. Haasnoot en L. Hoogeveen de punten. In groep A moest Brem- mer tegen W. Haasnoot met een remise genoegen nemen. Stand: Groep A: W. Haasnoot 1-1; T. Bremmer 1-1; M. Visser 0-0; C. van Duivenvoorden 00. Groep B: H. Koelewijn 1-2; J. Haasnoot 1-1; L. Hoogeveen 1—1; J. R. van Slooten 1-0. Toch huurverhoging gemeentelijke garages in Sassenheim Van een onzer verslaggevers SASSENHEIM - B&W van Sassenheim zijn teruggekomen op hun mening dat de huurver hoging van de gemeentelijke garages, gezien de verwachte sluitende exploitatie voor het jaar 1976, achterwege gelaten zou kunnen worden. Bij nader inzien is men tot de conclusie gekomen dat de steeds stijgende kosten van onderhoud en verzekeringen een aanpas sing van de huurprijs toch drin gend gewenst maken. De huurkosten van de garages in de Hortuslaan gaan met ƒ0,75 per maand omhoog (nu 7,50), in de Baanbrekersweg met 2,50 per maand (nu nog 25,-) in de Vijfmeilaan met 3,- (nu nog 30), in de Zuilhof straat met ƒ4,- (nu nog ƒ38,50) en in de Baanbrekersweg met 2,- (nu nog 15,50). Toch weer Flora Cross Van onze correspondent HAZERSWOUDE - De Flora Cross, enkele jaren geleden vast onderdeel van de festiviteiten op Koninginnedag (30 april) in Hazerswoude, gaat herleven. Tafeltennisvereniging Avanti en jeugdsociëteit Ons Stekkie heb ben besloten de traditie in ere te herstellen. De Flora Cross was in het verleden een presta tietocht, die de deelnemers over verschillende afstanden door het polderland en het sierteelt- centrum voerde. Van een onzer verslaggevers Den Haag/Bollenstreek „De vrees dat, als gevolg van het onttrekken van grondwater door het Gas- en Watervoorzieningsbe drijf voor de Bollenstreek, schade wordt toegebracht aan gewas sen, is ongegrond". Aldus luidt het antwoord van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op vragen van A. P. J. van der Weijden, lid van Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten ziet geen enkele reden om het watervoorzie- ningsbedrijf voor de Bloembollenstreek in Hillegom een definitieve vergunning voor het jaarlijks onttrekken aan de bodem van 2 miljoen liter water te weigeren. Wel is geconstateerd dat de zoet/zoutwatergrens in het waterwinge bied iets hoger is komen te liggen. De vragen door Van der Weijden zijn gesteld naar aanleiding van de grote verontrusting van de bloembollentelers in het wingebied, die menen dat het onttrekken van een dergelijke hoeveelheid water wel degelijk invloed heeft op de groei van de gewassen. De telers kwamen al in 1970 m verzet tegen het afgeven van een voorlopige vergunning (voor 5 jaar) voor het onttrekken van grondwater. Toen moest de zaak worden uitgevochten voor de Kroon. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat dat ook nu zal gebeuren. De telers in de Zilkerpolder schermden onlangs nog mei Kreten als: „Als er zo doorgepompt wordt, dan wordt de Zilkerpolder langzamerhand een Sahelland". Voor het telen van bloembollen is een stabiel grondwaterpeil noodzakelijk. Wijzigt dit peil slechts enkele centimeters, dan treden veranderingen op in de groei van de bollen. Volgens vele boeren in de Zilkerpolder is dat in hun polder inderdaad het geval en zij wijzen het Gas- en Watervoorzieningsbedrijf voor de Bollen streek als schuldige aan. Uit de antwoorden van Gedeputeerde Staten blijkt verder dat zij het gebruik van bestrijdingsmiddelen bij het kweken van enige soorten bollen willen verbieden om de goede kwaliteit van het grondwater te handhaven. G.S. wil de minister niet adviseren dat het Watervoorzieningsbedrijf voor de Bollenstreek infiltratievoorzieningen financiert ten behoeve van de bloembollencultuur. Stichting Recreatieruimte Engelendaal op de helling Van onze correspondent LEIDERDORP De Stichting Recreatieruimte Engelendaal zal vanavond in het recreatiegebouw achter de Beukenschans een .ledenvergadering' houden. Op de agenda van deze vergadering staat onder meer de vraag of het werk van de Stichting moet worden voortgezet. Tot dusver is de stichting, zoals bekend, nog niet erg succesvol gebleken met zijn activiteiten. De daadwerkelijke belangstelling van de bewoners voor het wijkgebeuren is veel minder groot dan men oorspronkelijk aannam. De vergadering begint om 20.00 uur. In een propvol Parochiehuis showde de manne quins van Mentink de nieuwste mode. Van onze correspondente VOORHOUT Bijna tweehonder Voorhoutse dames heb ben gisteren genoten van een sprankelende modeshow in het Voorhoutse parochiebuis. Het was de laatste keer dat het parochiebuis zoveel personen tegelijkertijd onder zijn dak bad, want vandaag valt het onder de slopershamer. Deze sombere dreiging op de achtergrond deed nauwelijks afbreuk aan het fleurige geheel dat het modemagazijn „Men tink Mode" uit Warmond de leden van de Vrouwenbeweging Voorhout" voorschotelde. Behalve kleding voor dames werd er ook kinder- en herenkleding geshowd. Veel modellen voor dames waren in de T-lijn. Vooral denimstoffen werden veel getoond. Voor de kinderen was het allemaal denim wat de klok sloeg, zowel voor jongens als voor meisjes. Uit de getoonde herenkleding blijkt dat het nette pak weer helemaal terug is. Er werden modellen geshowd met geraffi neerd opgesneden revers. Aardige modesnufjes waren de travers bewerkte modellen, die ook te zien waren in de damesblouses. De kapsels op deze show werden verzorgd door Gé Peeters, Loes en Heieen Walraven, allen uit Voorhout. Ook aan sieraden, tassen en schoenen was aandacht besteed. De sieraden waren geleverd door juwelier Kortekaas uit Voor hout en de heer Spierenburg had voor de bijpassende tassen en schoenen gezorgd. Burgemeester slaat eerste paal met slegge Burgemeester J. van der Haar van Voorschoten moest gistermiddag de slegge hanteren bij het slaan van een eerste paal voor de bouw van het clubhuis van de tennis vereniging „Forescate". Dit maal geen helm en witte jas voor de burgemeester, maar ge heel in de stijl van de „doe-het- zelver" de slegge, de grote hou ten hamer waar agrariërs hun pa len mee de grond in slaan om weilanden af te zetten. De burge meester kreeg de slegge zelfs bo ven zijn hoofd en daar waren o.a. de bestuursleden van de tennis vereniging getuigen van. Na veel gepraat en geteken kan de ten nisvereniging starten met de bouw van het eigen clubhuis, dat komt naast de tennisbanen aan de Jul. van Stolberglaan op de plaats waar eenmaal de hockey club een speelveld had. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Ondanks de protesten van een deel van de Katwijkse bevolking gaat het hervormde Gast- en Weeshuis in de Voor straat toch tegen de vlakte. B en w hebben de raad meegedeeld dat er geen enkele aanleiding is om de eigenaresse, de stichting Bejaardenzorg Hervormd Gast- en Weeshuis de voet dwars te zetten bij de wens het oude gebouw neer te halen en ter plaatse nieuw bouw te plegen. Zij willen ook niet ingaan op een protest- schrijven van de commissie tot Behoud en Wederopbouw van Katwijk waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de afbraak van het huis omdat het „een voor de badplaats karakteristiek pand is dat behouden dient te blijven". De brief van de commissie waar in kritiek wordt uitgeoefend op het gevoerde beleid t.a.v. de voorgenomen sloop wordt omschreven als „ondermaats en insinue rend" waardoor het stuk dan ook door b en w ter zijde is gelegd. Wel zeggen b en w het in grote lijnen eens te kunnen zijn met de wens van de commis sie dat het Katwijkse gemeentebestuur er naar moet streven voor het dorp karakteris tieke panden te behouden. „In grote lijnen kunnen we het wel met die gedachte eens zijn", zo stellen b en w „maar men dient ?ich te realiseren dat het niet altijd mogelijk of zelfs gewenst is om panden met een bepaalde stijl die een bepaald beeld in de gemeente vormen te handhaven. Verschil lende belangen dienen tegen elkaar te wor den afgewogen en ook dient rekening te worden gehouden met de practische reali seerbaarheid". Volgens b en w zal het gat dat in de Voorstraat ontstaat door de sloop van het gast- en weeshuis architectonisch verant woord weer worden gedicht. De nieuwbouw zal aan hoge strenge eisen zijn gebonden. Voorkomen zal moeten worden dat tegen stellingen met de omgeving worden opgeroe pen." Kosten rioolonderzoek Noordwij k verdubbeld Van onze correspondent Noordwijk De kosten van het rioolonderzoek door het inge nieursbureau Dwars, Heederik j en Verhey is aanzienlijk hoger I uitgevallen dan de 45.000 die de raad daarvoor in 1974 be schikbaar stelde. Het bureau heeft de gemeente nu een reke ning gepresenteerd van bijna 95.000. B. en w. vinden dat aanvaardbaar omdat omvang en ingewikkeldheid van het werk onderschat was. Uit het onderzoek kwamen als knelpunten in het rioleringsstel sel naar voren: de situatie in de Hoofdstraat, aan de Oranjeweg- Golfweg en de afvoer van riool water vanaf Noordwijk aan Zee. Deze punten waren overigens reeds uit de praktijk bekend. Voor de oplossing van dej bestaande problemen wor dacht aan het maken van eif kortsluitingen in de Goli het leggen van een grot voerriool (rond 150 cm) va Hoofdstraat naar de Du Dit riool moet het c... Noordwijk aan Zee van de wateroverlast bij^ weersbuien en stortregens„ier de omdat het riool op een dLjer van 4,5 meter moet wordef g( legd, is het een zeer kostLr 1 werk. Men raamt de kostem w baal op bijna 400.000,-. V^g, denkt men aan het herbesüLjj] en verlagen van de HoofdsLei, en nog enkele voorzieningen z0 nog eens 175.000,- gaan L 0 Kortweg Oude Wetering Vanavond wordt in het jeugdgebouw in Oude Wetering de jaarvergade ring van de ARP in de gemeen te Alkemade gehouden. Op de avond zal CDA-raadslid drs. Nugteren een inleiding ho\jdd over de gemeentepolitiek.r" titel voor zijn inleiding heelP01 heer Nugteren gekozen: „Ana made *76". De ARP-jaarvelov dering begint om 20.00 uur. aar llllllllllll- :rg pes Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RUN Als de gemeente raad van Alphen aan den Rijn donderdagavond akkoord gaat en Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland haar goedkeuring verleent, kan in sep tember van dit jaar begonnen worden met de aanleg van hockey- en korfbalvelden in het be stemmingsplan Zegersloot, ten zuiden van het sportcomplex de Bijlen. De eerste fase voorziet in de aanleg van vier hockey- en drie korfbalvelden plus een halfver- hard oefenterrein. Oorspronkelijk waren er plan nen voor drie hockey- en twee korfbalvelden, maar door het gestegen aantal inwoners en de groei van de betreffende sportverenigingen is het noodzake lijk het plan uit 1972 te wijzigen, zodat er nu twee velden meer komen. In dat oude plan zouden de velden ook „versnipperd" komen te liggen maar in de nieuwe indeling komen zowel de hockey- als de korfbalvelden naast elkaar te liggen. In de eerste fase staan ook een z.g. multiveld voor bedrijfsvoetbal en een bijbehorende was- en kleed gelegenheid gepland. Dit wordt in een later sta dium uitgevoerd waardoor een besparing van 900.000,- verkregen wordt. In totaal gaat de aanleg ruim drie en half miljoen gulden kosten, waarvan 380.000 verkregen wordt uit de "post Reserve Stadsuitleg. Sinds 1970 speelt de korfbalvereniging Tempo op het oude hobbelveld van Alphia en de hockeyclub „Alphen" gebruikt de oude velden van de voetbal vereniging ARC. Deze velden hebben echter ook hun beste tijd gehad. Na de verhuizing naar het nieuwe complex als de grootste onzekerheidsfactor, het weer, meezit, kan eind 1977 op de velden gespeeld worden kunnen de oude velden in eerste instantie nog voor bedrijfsvoetbal en andere evenementen worden gebruikt De uiteindelijke bestemming is nog niet definitief. Gepland staan een ijsbaan en een ten nispark met tien banen. De aan te leggen zeven velden kunnen optihei gebruikt worden omdat ze „verschuifbaar" Jei Hierdoor is het mogelijk de doelen of de korfpo' te verzetten zodat de kans op kale plekken Ik deze gebieden nihil is. Rondom het veldenconfce komt een waterafbakening plus een randwegin parkeergelegenheid. Via de voetpaden die dtg door het complex lopen kan men de diverse v^ bereiken. Over de situering van de diverse huizen en was- en kleedruimten moet nog wor gesproken. I Zwammerdam Ook de plannen voor het sportveldencomj Zwammerdam zijn gewijzigd. Oorspronkelijk! het tweede "veld van voetbalvereniging ZwamÉT dam op een vuilstortplaats aangelegd woijl Door latere eigendomsverwervingen door de meente kon een nieuwe situering van de vel verkregen worden en kon de stedebouwkunj opzet van het bestemmingsplan „de Burcht" \P den verbeterd. Het huidige sportveld, onmiddetl grenzend aan de Sportlaan zal nu gebruikt woill voor woningbouw Het nieuwe complex, volg wethouder J. J. Goedhart een naar verhouding! duur project van ruim 1 miljoen gulden, zalL voltooiing uit twee velden en één halfverhard bestaan. De nieuwe situering houdt wel in huidige clubgebouw van „Zwammerdam" ken zal moeten worden. Een nieuw onderkop zal waarschijnlijk gefinancierd worden uit de van Zwammerdam", het geld dat door de naren indertijd was ingezameld voor een bad. De gemeente wil een bedrag van ineens geven voor de kosten van was- en kalen op het sportcomplex. De beide sportveldenprojecten zijn aanu het Directoraat-Generaal voor de Arbeidsvoor}^ ning als object tot verruiming van de heid. Het voetbalveld van Zwammerdam waarop woningen zullen worden gebouwd

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4