Zoeterwoude van veel overlast verlost na reconstructie van de Zuidbuurtseweg DRIE TON VOOR VERNIEUWING VAN KLOKKEMAKERSBRUG Tenniscomplex De Zilk wordt uitgebreid Oegstgeest prijst rol Van Aken in kwestie kabeltv A uu TJ¥ Kortweg Broeder Eustachius 50 jaar franciscaan n noteert u eve UI nu in PIERROT „DemBij" PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 MAART 1 Oe reconstructie van de Zuidbuurtseweg tussen de boerderij van Van Meurs en de Zwetkade is momenteel in volle gang. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Met de ingrijpende re constructie van de Zuidbuurtseweg komt een einde aan de overlast die de bewoners van de woonkernen rond de Sint Jan de laatste jaren hebben ondervonden als gevolg van een groot aantal werkzaamheden. Deze betroffen onder meer de bouw van twee bruggen naar de Zonnegaarde, de aan leg van riolering in de Zuidhof en Zonne gaarde, de uitbreiding van het stratenplan en het aanleggen van een persleiding naar de Zwetkade. De grondige aanpak van de Zuidbuurtseweg was dringend noodzakelijk, omdat de af brokkelende beschoeiing de situatie steeds gevaarlijker maakte. Het toenemende ver keer, mede als gevolg van de uitbreiding van de woonkerken, werd steeds meer gecon fronteerd, met wegversmallingen ten gevol ge van het plaatsen van hekwerk. Men heeft nu het gedeelte onder handen tussen de boerderij van Van Meurs en de Zwetkade. Eind mei hoopt men dat gereed te hebben. Hier heeft aan de landzijde een grote verbreding van de weg plaats. Op een lager niveau is men doende met de aanleg van vrijliggend fiets- en voetpad. Over de gehele breedte komt de weg er nu als volgt uit te zien. aan de waterzijde een berm van 1,50 meter; de rijweg van 5 meter; bovenberm van 1 meter; talud met berm; rijwielpad van 3 meter; voetpad van 1,60 meter; berm van 1 meter. Ter hoogte van de boerderij van Van Meurs komen de fietsers weer op de bestaande rijweg terwijl het voetpad wordt doorgetrok ken tot aan de Zuidhof. De resten van de bestaande beschoeiing worden momenteel verwijderd en vervangen door een houten damwand. Het gedeelte tussen Van Meurs en de kerk wordt vernieuwd en door getrokken naar de tweede brug van de Zonnegaarde. De be staande bulten noodzakelijk ontstaan bij de brugaanleg zullen een wat geleidelijker aan zien krijgen. Deze tweede fase van de werk zaamheden hoopt men in juli te kunnen afsluiten. De beplanting, die ook ruim schoots in het geheel is opgenomen, zal pas in het najaar kunnen worden aangebracht In de verbetering is ook een geheel nieuwe verlichting opgenomen. Zo zal het gehele woongebied rond de Sint Jan zich straks ook verkeerstechnisch volwaardig weten bij de rest van het dorp. Een prettige bijkom stigheid van niet geringe aard is dat de vernieuwde weg ook veel minder te lijden zal krijgen van het verkeer omdat de vele zware vrachtauto's van en naar het grondbe drijf nabij de Geerbrug inmiddels hun eigen weg hebben gekregen naar de provinciale weg. De Klokkemakersbrug, die binnenkort voor een bedrag van bijna drie ton zal worden vernieuwd. VOORHOUT De Voorhoutse raad is gisteravond akkoord ge gaan met een voorstel van b en w om 290.000 gulden beschik baar te stellen voor algehele vernieuwing van de Klokkema kersbrug in de Engelselaan, na bij de van den Berch van Heem- stedeweg. Een onderzoek naar de onderhoudstoestand heeft uitgewezen, dat zowel de stalen liggers als het houten dek van de gemetselde landhoofden ern stig zijn aangetast Met name voor het zware verkeer is een direct gevaarlijke situatie ont- Van een onzer verslaggevers Noordwijkerhout Sportvereniging „Van Nispen" uit De Zilk heeft de gemeente verzocht garant te staan voor een lening van 30.000 gulden voor uitbreiding van de tennisaccommodatie. De vereniging wil een derde gravelbaan aanleggen bij het huidige complex. De raad be slist in zijn vergadering van aanstaande donderdag over deze kwestie. Sportvereniging „Van Nispen"is de eerste ver eniging, die zelf het initiatief heeft genomen voor uitbrei ding. Ook bij de Noordwijker- houtse tennisclub broeien plannen. De raad beslist tijdens dezelf de vergadering over de ver lichting van de Delfweg. De verlichting op deze weg ver keert in bijzonder slechte staat Een opknapbeurt gaat ongeveer 75.000 gulden kosten. Tijdens de laatst gehouden raadsvergadering heeft de raad dit projektje aan het in vesteringsschema voor 1976 en 1977 toegevoegd. Het meren deel van de raad was toen van mening dat de vernieuwing van de verlichting een belang rijke zaak was en dat dit voor rang had op vernieuwing van de verlichting in de bebouwde kom én op een te creëren fonds van 75.000 gulden voor de toekomstige kosten van ae ruilverkaveling in de Hoge- veense Polder. Tijdens de laatstgehouden vergadering van de raad werden de kosten van renovatie van de Delfweg- se verlichting ruwweg geschat op 150.000 gulden. De kosten vallen nu lager uit, omdat een gedeelte van de kabels nog in orde is. Hierdoor kan de ge plande vernieuwing van de verlichting in de Noordwijker- houtse kom gewoon doorgaan. Het voorzieningsfonds voor de ruilverkaveling komt te ver vallen. Het college stelt de raad aan staande donderdag voor het verzoek om voorziening van de heer J. A. de Vroomen, ongegrond te verklaren (recht om voorziening in beroep gaan tegen een besluit van de gemeente). De gemeente heeft de heer De Vroomen een bouwvergunning voor een op slagplaats met garage aan de Zeestraat geweigerd en stelt de raad voor nu het verzoek om voorziening ongegrond te verklaren. Het college is van mening dat de bouw van de garage in strijd is met het ontwerp be stemmingsplan. Het onderhavige terrein is be stemd voor parkeerruimte. Verder zijn de opslagruimte en de garage, volgens het col lege van b en w, geprojecteerd achter de achtergevelrooilijn, die bij bouw niet overschreden mag worden. De heer De Vroomen meent dat de opsla gruimte met garage van vitaal belang is voor zijn bakkerij. staan. De brug is al eerder afge sloten geweest voor voertuigen van meer dan 3,5 ton totaalge wicht Reparatie van de brug zou zo'n 125.000,- gaan kosten en niét tot enige verbetering van de plaatselijke situatie leiden. Men gaat nu over tot algehele vernieuwing van de brug en re constructie van aansluitende weggedeelten. Een grotere weg- breedte en voetpaden, ontwor pen op een lager niveau, geeft een verbetering van de onderlin ge aansluiting van de wegen, een overzichtelijker verkeerssi tuatie en een optimaal veilige constructie. De heer L. R. van Vliet, C. C. P.-raadslid, heeft gisteravond zijn zetel in de raad beschikbaar gesteld. Als reden maakte hij bekend inwoner van Sassen- heim te zijn geworden. De heer Van Vliet heeft zitting in de raad gehad sinds 1962. De eerste acht jaar als K.V.P.-er, en de laatste vier als lid van de C.C.P.-fractie. Zijn opvolger is nog niet bekend. Kredieten voor een opknap beurt van de burgemeesterswo ning van 42.000 gulden en voor 'n zonwering in het gemeente huis van 1.600,- werden als hamerstuk beschikbaar gesteld. Een stuk grond wordt door de gemeente voor een gulden aan gekocht van de Aloysius Stich ting te Amsterdam. Een tracé wijziging van het fietspad waar door een nieuwe toegang wordt verkregen voor de K.T.S. aan de Leidse Vaart wordt door de ge meente uitgevoerd op voorstel en kosten van genoemde Stich ting. Erg jammer vond de heer De Groot (P.P.R.), dat niet via de Rijnsburgerweg naar en van school wordt gegaan. Ook War- menhoven (Gem. Bel.) was het met hem eens, dat dit een stuk veiliger zou zijn, niet alleen voor de leerlingen van de K.T.S. maar ook voor de medegebrui kers van het fietspad. Een krediet van 25.000,- werd beschikbaar gesteld als voorbe reiding voor de onroerend goed- belastingen. De te volgen metho de van schatting gaat inhouden, dat een aangiftebiljet moet wor den ingevuld, en schatting wordt verricht door externe des kundigen in combinatie van schatting op grond van ambte lijke beoordeling. Hiervoor zal een commissie worden ingesteld bestaande uit enige leden van de raad, bijgestaan door de ge meentesecretaris en de direc teur gemeentewerken. Openbaar vervoer ,,bar" in Lissese Plaspoelpolder Van o i correspondent LISSE „In de Lissese Plas poelpolder is het bar met het openbaar vervoer. Bewoners van deze polder moeten van heinde en ver lopen naar de bushalten". Dit zei een van de. bezoekers van de gisteravond gehouden lezing door drs. K. Mulder over „de auto, de motor van de welvaart". De heer Mul der sprak over dit onderwerp op uitnodiging van de plaatselij ke afdeling van de V.V.D. In zijn betoog over de auto ging Mulder nogal tekeer tegen de auto. Hij verwacht dat in 1990 ongeveer 6 miljoen auto's op de Nederlandse wegen rijden. Vol gens een bezoeker is het niet zo'n wonder dat veel mensen in auto's blijven rijden, omdat het openbaar vervoer op vele plaat sen, onder meer in de Lissese Plaspoelpolder, bijzonder slecht is georganiseerd. Rijnsburg Een 19-jarige jon geman uit Rijnsburg heeft voor de Haagse rechtbank een gevangenisstraf van twee maanden en twee jaar intrek king van de rijbevoegdheid te gen zich horen eisen. Verdach te botste vorig jaar met zijn auto op een voor hem rijdende personenwagen. De drie inzit tenden van de voor hem rij dende auto raakten ernstig ge wond. Verdachte zou te hard hebben gereden en niet heb ben opgelet. Uitspraak 1 april. Zoeterwoude Na school jeugd kunnen nu ook Zoeter- woudse bejaarden gratis twee boeken per week lenen bij de bibliotheek aan de Noord- buurtseweg. Wel wordt nog steeds voor elke dag dat de boeken te laat worden ingele verd 2 cent in rekening ge bracht Zoeterwoude Het Katholiek Vrouwengilde gaat dinsdag 30 maart op excursie naar de Heineken Brouwerijen. De bus vertrekt om 9.30 uur vanaf het Don Boscohuis. Aanmelden voor deelname vóór 24 maart bij mevrouw De Blok, Zwetka de 5, tel. 1491. Zoeterwoude Monseigneur Simonis bisschop van Rotter dam, dient vanavond om 7 uur het Heilig Vormsel toe in de Christus Dienaarkerk aan de zesde klassertjes van de basis school. Leiderdorp Het Medisch Comité Nederland—Vietnam houdt in de komende week weer haar jaarlijkse collecte voor de bestrijding van de tu berculose. In het kader van deze collecte organiseert de Leiderdorpse afdeling van dit comité aanstaande woensdag een informatieavond in het kerkcentrum „De Menswor ding" aan de Gallaslaan. Aan vang 20.15 uur. Leidscheudam De Nutsbi- bhotheek in het gebouw van. de Nutsspaarbank aan de Langstraat is wegens reorgani satie in de week van 22 tot 29 maart gesloten. Vanaf 29 maart is de bibliotheek weer op normale uren geopend. Katwijk De burgemeester van Katwijk de heer C. A. Bos, houdt zijn spreekuur op maandagmorgen niet langer meer van 10 tot 11 uur, maar van 9 tot 10 uur. De nieuwe regeling gaat maandag al in. Sassenheim In de „Ontmoe ting" in Sassenheim wordt aanstaande dinsdag vanaf 20.00 uur een ruilvoiling/verga- deravond gehouden van de Vereniging Postzegelverzame laars Sassenheim. De jeugd kan al vanaf 19.15 uur terecht Expositie Han Werz in Hillegom Han Werz legt hier de 5 laatste hand aan een van zijn schilderijen De in Roosendaal ge boren schilder expo seert vanaf 27 maart tot en met 19 april in „Het Wapen van Fries- j land" aan de Hoofd straat in Hillegom. Han Werz is een van de oprichters van het Leids Kunstcentrum. De 55-jarige schilder kreeg zijn opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. De ten toonstelling wordt za terdag 27 maart om 16.30 uur geopend. F. D. Laurens in raad Oegstgeest Van onze correspondent OEGSTGEEST - Wethouder J. E. Temminck heeft gisteravond afscheid genomen van het colle ge van Oegstgeest en van de diverse politieke partijen. De heer Temminck is met ingang van 6 april benoemd tot burge meester van Rhoon, dat even ten zuiden van Rotterdam ligt De heer Temminck (V.V.D.) was onder meer wethouder van on derwijs. Hij zal als lid van de raad worden opgevolgd door F. D. Laurens. Het is nog niet be kend wie hem opvolgt als wet houder. Volgens insiders is het niet uitgesloten dat de nieuwe wethouder van een andere par tij dan die van de V.V.D. komt Temminck is zes jaar wethou der geweest en daarvoor nog eens vier jaar raadslid. Op 31 maart wordt ter gelegenheid van zijn afscheid in het raads huis een receptie gehouden. (Van onze verslaggever) KATWIJK Indien de raad met een desbetreffend voorstel van het college akkoord gaat, dan worden leerlingen van de vierde en vijfde klassen van de basisscholen in de toekomst per bus naar het zwembad gereden. De scholen moeten wel meer dan 1 kilometer van het zwem bad zijn verwijderd. De hoofden van de basisscholen vonden het niet langer verantwoord de kin deren te voet of op de fiets naar het zwembad te laten gaan. Vol gens hen waren de gevaren te groot. De kosten van vervoer per bus voor het dienstjaar 1976 worden geraamd op 15.000 gul den. De raad beslist hierover tijdens zijn eerstkomende verga dering. Van onze correspondent OEGSTGEEST Burgemeester Van Eysinga verwacht dat een klein aantal woningen in Oegstgeest wellicht al in augustus of in september aangesloten zullen zijn op kabeltelevisie en dan een aantal buitenlandse radio- en testations zal kunnen ontvangen. Zoals bekend heeft Multivisie, het Rotterdamse bedrijf dat van de gemeente opdracht heeft gekregen een kabelnet aan te leggen, van het ministerie van defensie toestemming gekregen een ontvangst- mast te plaatsen op de communicatiebunker aan de Kwaaklaan. Mogelijk zullen ook andere gemeenten in de Leidse regio in de toekomst signaal betrekken via deze mast In de gemeenteraadsvergade ring van gisteravond was burge meester Van Eysinga overigens vol lof over de Leidse wethou der Van Aken voor de wijze waarop hij als voorzitter van de intergemeentelijke werkgroep heeft bemiddeld in het conflict met de Stichting Kabeltelevisie Merenwijk, die ook plannen heeft een mast op te richten. De SKM heeft de rol van Van Aken de afgelopen weken zwaar ge kritiseerd en heeft de Leidse gemeenteraad zelfs gevraagd een onderzoek in te stellen. Bur gemeester Van Eysinga stelde gisteravond: „De kontakten met Van Aken zijn altijd op de meest plezierige wijze verlopen. Hij is in deze kwestie deskundig en objectief te Werk gegaan". De raad besloot tot aanschaf van een kunstwerk dat een drie tal honden voorstelt waarvan er twee vechten om een been. Het is van de beeldhouwster Marij ke Ravenswaay uit Gorkum en zal geplaatst worden op de hoek Terweeweg/Kempenaerstraat. Uit het fonds kunstopdrachten Van een onzer verslaggevers Zoeterwoude Broeder Eustachius Onderwater, een rasechte Zoeterwoudenaar, viert morgen, zaterdag 20 maart, zijn vijftigja rig klooster jubileum. Broeder Eustachius die in 1926 als broeder van de orde der Minderbroeders zijn intrede deed, werd op 8 juni 1907 geboren als Jasper Comelis Onderwater. Zijn ouder lijk huis was de thans „onthoofde" watermolen aan de Zuid buurtseweg in Zoeterwoude. Vanaf zijn komst in de orde tot 1961 is deze fransciscaner broeder bijna onafgebroken werk zaam geweest als broeder-portier in het jongerenpensionaat „St. Maria ter Engelen" in het Limburgse Bleijerheide. Deze functie lag broeder Eus tachius bijzonder goed, mede door zijn vriendelijkheid en spontaniteit. Om gezondheids redenen moest de broeder het in 1961 wat kalmer aan gaan doen. Hij verblijft thans in een rusthuis in het Belgische Gem- menich. Enkele malen per jaar komt hij echter naar Neder-' land voor een vakantie en voor familiebezoek. Veelal ver blijft hij dan bij zijn zuster, mevrouw M. Onderwater-On derwater, aan de Dr. Van Noortstraat 97 in Stompwijk. Morgen zal in de St. Lauren- tiuskerk te Stompwijk een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen bij gelegenheid van dit gouden kloosterjubi leum. Temidden van een uitge breide familie- en kennissen kring zal het feest daarna in ,,'t Blesse Paard" worden voortgezet. Vandaag is het de eigenlijke feestdag. Vanmid dag kan men de jubilaris per soonlijk nog gelukwensen ten huize van de familie Onderwa ter, Dr. Van Noortstraat 97, te Stompwijk. wordt een bedrag beschikbaar gesteld van rond 37.000 gulden. Gisteren was er een brief van „Oegstgeest Actief' binnengeko men waarin men genoemd kunstwerk „te agressief vond" en te dicht bij de weg staande zodat het gevaarlijk was voor spelende kinderen. Men zag er liever een ander beeld. De raad toonde zich echter niet ontvan kelijk en nam het advies van de commissie van CRM over met de restrictie dat de opstelling in de verkeerscommissie bekeken zal worden. Mevr. Zoutendijk (WD) stemde tegen. Zij kon zich niet voorstellen dat de keu ze de sympathie van alle Oegst- geestenaren weg kon dragen. Door het geven van een ruir bestemming aan het fonds kunstopdrachten is het mogelijk om tegemoet te komen aan "het steunen van culturele aktivitei- ten. De raad ging akkoord met een bedrag van 25.000 gulden hiervoor te reserveren uit ge noemd fonds. Voor de uitbrei ding van de biblliotheek in het Rijnlands Lyceum stelt de ge meente zich garant tot een be drag van 7 ton! Ook de voorstel len om te komen tot verbetering van de verwarming van de bur gemeesterskamer werden vlot aanvaard. Mevr. Blom (WD): „Waarom knappen wij de ka mer niet tegelijk helemaal op?". Een suggestie die door de voor zitter dankbaar werd aanvaard en nader bekeken zal worden. Als deskundig medewerker in de verkeerscommissie is voorts benoemd Ir. Westerduin. Naar een tweede deskundige wordt nog uitgekeken. De wijziging verordening verkeerscommissie komt volgende maand aan bod. Herbergh ,,'J oude ,Regthuy$"\ HERENWEG 119 RIJNSATERWOUDE TEL. 01721-8214 U BENT VAN HAPTE WELKOM Touringcars bestellen BOVO TOURS BELLElfl Modem materiaal r 17.54 personen. I Concurrerende prijzen I Bovo Tours 'De Vriendscha MIENING 25 TEL. 01715-1289. ZOETERWOUDE Spec, gelegenheid voor het a«f J van bruiloften, receptie* en partij) exd. restaurant met terras aan water uw adres voor zakenlunchea diner* Het Bloemencentrum 1 Van Hoog lot Li MOSTER1 id Verhuist U grai j* Middelstegrmebt Tel. 122085-111508 n" IU LJUW. HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293-LEIDEN „Cero-Royal Albert Arzberg-Zwletel Uakkum-RsveU en 1001 andere geechenken KOOP RECHTSTREEKS UK ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN Centrum van fabrikage import en verkoop

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4