Dreiging van het water zit Hoogmadese boeren erg hoog Katwijk a/d Rijn krijgt ook ijsbaan 1 All In Drinks neemt Leids bedrijf over 1 1978 llii»rai AANTAL BEDDEN VAN DEN BERGH STICHTING WORDT TERUGGEBRACHT Oegstgeest legt geld opzij voor schoolcon- certen Pankras bijt zich vast in ,,0p hoop van zegen" n Gemiva eind pas kan met bouw starten" WWC.lMbUAG IV MAAKT iyvb Hoogmade Oud-LTB-afdelingsvoorzitter Johan Zwetsloot acht een doorbraak van de dijk tussen de Hoogmadese en Blauwe Polder zeer wel mogelijk. Zo'n doorbraak zou voor Hoogmade een ramp kunnen betekenen want juist in het laagste gedeelte van die Hoogmadese Polder liggen rond de 200 nieuwbouwwoningen. „De slechte toestand van de dijken in Hoogmade heeft een tweetal oorzaken", stelt de oud-LTB-afdelingsvoorzitter. „Allereerst is het achterstallige onderhoud debet aan de weinig florissante toestand waarin de dijken verkeren. Een tweede oorzaak is het verkeerde onderhoud van de dijken. Men heeft indertijd de dijken trachten te verstevigen met puin. Maar juist dat puin begint langzaam maar zeker hoeveelheden water door te laten en dat is zeker niet de bedoeling. Die twee zaken maken het noodzakelijk dat de bedreiging van het water wordt weggenomen door het dempen van sloten". Met die sloten bedoelt Johan Zwetsloot dan hoofdzakelijk de Achter Wetering, de Bruine We tering en de Doespolder Wete ring, drie vaarten die na een kilometer allen doodlopen, dus niet van nut zijn voor de water sporters. Wel vormen die vaar ten een hinderlijk obstakel voor de veehouders die door de aan wezigheid van die vaarten iede re dag opnieuw de melkbussen naar de vaste wal moeten over varen, want de landerijen van een zestal Hoogmadese boeren zijn door deze situatie niet per as bereikbaar. Koos van Wieringen is één van die veehouders die het grootste gedeelte van zijn landerijen graag ontsloten zou zien door middel van demping van die vaarten. „Hoewel het overvaren van de melkbussen een tijdro vende bezigheid is, is het nu nog wel te doen, maar de CMC- melkfabriek is van plan om met ingang van 1 januari 1987 het ophalen van melkbussen af te schaffen. Dan komen er alleen nog maar tankwagens langs om de melk op te halen en dan zit ik mooi in het schip, want die wagens kunnen niet op mijn landerijen komen", zegt hij. De enige oplossing voor de vee houders liet in het aanleggen van wegen op de plaats waar nu nog de drie vaarten lopen. Want dan pas zijn die bedrijven per as bereikbaar. Maar wat zijn dan de bezwaren tegen het dem pen van deze vaarten? „Er zijn een aantal milieu-groepen die zich inzetten voor het behoud van deze vaarten", zegt Koos van Wieringen. „Die zijn van mening dat er met het verdwij nen van die vaarten een uniek Foto: De Hoogmadese boeren roeien elke dag de melk naar de vaste wal. broedgebied voor vogels en vis- afwijzend tegenover het verzoek sen verloren zal gaan en dat van de Hoogmadese veehou- vinden ze blijkbaar belangrijker ders. „Wij zijn een aantal malen dan onze bedrijven en belangrij- met die heren bij de probleem- ker dan de veiligheid van de gebieden gaan kijken. Mar als gezinnen in de nieuwbouwwo ningen in de Hoogmadese Pol der". Maar ook de planologische dienst van de provincie 'staat een boer met een aantal melkbussen naar de vaste wal zagen roeien, kwamen meteen de foto-camera's voor de dag, want dat vonden ze zo'n prach tig tafereel. Dat mócht nis dwijnen". Voorlopig roeien de veety nog iedere dag ongeveei) liter melk naar de vasti Daar gaat een hoop tijd in JaCC Bovendien zal het hen afschaffen van de melkl 0nv. helemaal onmogelijk v hun melkproduktie af te Van een or Den Haag/Noordwijk De capaciteit van de zwakzinnigeninrichting Dr. Mr. Willem van den Bergh-Stichting in Noordwijk zal in de komende jaren worden teruggebracht met 250 bedden. Ongeveer 250 pupillen wor den in de komende jaren overgeplaatst naar de zwakzinnigeninrichting „Het Wester- honk" in Monster. Hierdoor wil het bestuur van de Vereniging 's Heeren Loo in Amers foort de capaciteit van beide zwakzinnige ninrichtingen aanpassen. De capaciteit van de inrichting in Noordwijk is 1282 bedden. Toen „Het Westerhonk" werd geopend zijn ook pupillen uit Noordwijk naar Monster overgeplaatst. De nieuwbouw van „Het Westerhonk" is nog niet gereed. Gedeputeerde Staten doet Pro vinciale Staten een voorstel om 17.500.000,- te lenen aan ,,'s Heeren Loo" voor de bouw van twee paviljoens en voor de bouw van een dienstencentrum. Elk van deze pavil joens heeft een capaciteit van 96 bedden. In een later stadium zullen nog 48 bedden aan de Capaciteit van „Het Westerhonk" worden toegevoegd. De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid heeft gunstig geadviseerd. Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Omdat de in 1975 gehouden schoolconcerten een succes zijn geworden willen B W van Oegstgeest ook dit jaar uit het gemeentelijke fonds kunstopdrachten hiervoor geld beschikbaar stellen. Het gaat om twee concerten, uit te voe ren door het gewestelijk orkest. Tevens wil men een beroep doen op het fonds voor bekosti ging van de inmiddels uitge voerde bejaardenmusical van het UW Oegstgeest en de muzi kale manifestatie die op 12 juni door K O en de SIIO georga niseerd zal worden op het ter rein van het kasteel oud-Poel geest. Omdat het aantal kleine uitga ven uit het fonds vrij groot is vragen B W, „ui oogpunt van een slagvaardig beleid", de raad toestemming voor een algemene machtiging tot het doen van kleine uitgaven voor enige ma nifestaties tot een totaal van 5000 per jaar. Dameskontakt in de lift Van onze correspondent OEGSTGEEST Sinds vorig jaar de K.A.V. te Oegstgeest iiv een ruimere opzet tot „Dames kontakt Oegstgeest" werd ge wijzigd is het met deze specifie ke vrouwenvereniging sterk bergopwaarts gegaan. Zelden werd ook een jaarvergadering zoals gisterenavond, drukker door talrijke dames-leden be zocht. Voorzitster mevr. Van Leyden- Konings memoreerde het 20-ja- rig bestaan en het uitstekend geslaagde carnavalsfeest. Het le dental is intussen opgelopen tot 110, waaronder dames uit Rijns burg. Het bestuur blijft het ko mende jaar ongewijzigd. Het be staat uit: mevr. Van Leyden-Ko- nings, voorzitster: mevr. Van Dongen-Schouten, secretaresse; mevr. Appalo-de Haas, penning- meesteresse en de dames Van der Meer-de Mooi en Hoek-V.d. Meer. Het jaar- en financiële verslag werd goedgekeurd. Fijn concert in Warmondse kerk Van onze correspondente WARMOND Het concert dat gisterenavond in de kerk van de Hervormde Gemeente te Warmond werd gegeven had het karakter van een huiscon cert. Het ging er zeer gemoede lijk toe. De kwaliteit was er daardoor niet minder om. De aria's gezongen door de mez zo-sopraan Christiene Kalsbeek werden afgewisseld door oud- Hollandse liederen en liederen van Catharina, van Rennes. De beleiding door pianiste Eefke Haagen was werkelijk uitste kend. Het programma was zeer afwisselend, zo werd er o.m. een sprong gemaakt van J.S. Bach naar Hugo Godron. Van deze laatste componist werden vijf korte stukken gespeeld door Eefke Haagen, piano en Gerda Bromelow viool. Ondanks wat onvolkomenheden was het toch een fijn concert Sassenheim De jubilerende Sassenheimse toneelvereni ging Pankras brengt binnen kort ter gelegenheid van haar gouden jubileum een spekta kelstuk op de planken. Ge speeld zal worden „Op hoop van zegen" van Herman Heyermans. Gevraagd waar om Pankras juist dit stuk speelt antwoordt voorzitter Prins: „We hebben allereerst gezocht naar een stuk met een grote bezetting waarin we al le spelers konden laten spe len. „Tevens wilden we ter gele genheid van dit jubileum iets bijzonder doen en dan valt al snel de naam van dit stuk. Je leest en herleest het stuk, en je beseft terdege dat je aan een enorm stuk werk begint, maar de knoop wordt tenslotte toch doorgehakt. We hebben er zes weken extra repetitie- tijd voor genomen. Om het aantal heren compleet te krij gen is een beroep gedaan op een drietal oud-leden. Eén van hen komt iedere week uit Rijs wijk om de repetitie te bezoe ken. Dat geeft een extra stimu lans". Pankras weet waar het aan begonnen is. Heyermans spe len is geen kleinigheid. Regis seur Jan Bemelman zegt dan ook: „Men mag deze uitvoe ring natuurlijk niet vergelij ken met de beroepsuitvoering. Echter het enthousiasme waarmee de leden werken, geeft me het vertrouwen dat ze het best zullen redden. Pan kras kennende zal het wel luk ken. Na de opvoering van „Op Hoop van Zegen", zaterdag 27 maart bij „Cees Ineke" voor genodigden, zal ongetwijfeld de nodige aandacht worden besteed aan de twee jubilaris sen Arie van Dijk en Koos Hoogervorst. Voor donateurs en alle verdere toneelliefheb bers wordt „Op Hoop van Ze gen" gespeeld op zondag 28, dinsdag 30 en woensdag 31 maart, ook weer bij „Cees Ineke" (aanvang 20.00 uur.) Tijdens het jubileum van Pankras zal ongetwijfeld pionier Koos Hogervorst in het zonnetje worden gezet. Deze oud speler ziet U op een foto uit 1938 toen hij samen met Ida Hoogstraten „Thomasvaer en Pieternel" speelde. Van onze correspondent Katwijk „Niet zo maar een brief van de ijsclub „Voorwaarts". Aldus luidt de kop van een circulaire, die huis-aan-huis is bezorgd in Katwijk a/d Rijn. Met een herinnering aan de winter en de romantische taferelen op de Rijn tijdens de ijsdagen presenteert de ijsclub zich aan de Katwijkse bevolking. Waarom zo vroeg? Voorzitter N. Kleijne van de in 1883 opgerichte vereniging: „Net op tijd, zou ik liever willen zeggen. Van alle kanten ontmoette ik enthousiasme over de gezelligheid op de Rijn tijdens die winterse dagen. De sfeer was als vanouds; er was verlichting 's avonds, op één van de avonden stond er een koffie- en worsttentje en er kon zelfs weer een ringrijderij voor paren worden georgani seerd", aldus de heer Kleijne. Hoewel de ijsclub over 7 jaar het 100-jarig bestaan kan gaan vieren, moest er deze winter vol komen nieuw leven in worden geblazen. Het oude bestuur trad af en het een week eerder reeds als voorlopig bestuur ingestelde viermanschap werd definitief geïnstalleerd, aangevuld met een vijfde man. N. Kleijne: „In feite ben ik voorzitter geworden van een gloednieuwe vereniging. Alles moet opnieuw worden op gebouwd: Aangezien er de laat ste jaren geen ijs meer was te bespeuren op de Rijn, werd de vereniging 5 jaar geleden op non-actief gesteld, terwijl de contributie niet meer werd geïnd. Onze eerste taak is dan ook het opbouwen van een be hoorlijk ledenbestand. Pas dan kunnen wij verder". De brief aan de Katwijkse be volking herinnert niet alleen aan de winter, maar besluit met een oproep tot aanmelding als lid. De contributie werd onlangs vastgesteld op 3,- per jaar. Wat kunnen de leden verwach ten? Voorzitter Kleijene: „Onder het motto „Eerder ijs, eerder schaatsplezier" zijn we de plan nen aan het uitwerken om een stuk grond geschikt te gaan ma ken als ondergrond voor een ijsbaan. We hebben al iets op het oog, maar kan daar momen teel niets over mededelen, aan gezien de betrokkene nog niet door ons is benaderd", zo zette hij uiteen. „Verder denken wij aan het in stellen van een maandelijkse schaatsavond voor onze leden op de kunstijsbaan „De Uithof' in Den Haag waarvoor dan te vens een bus kan worden inge zet. Andere schaatsverenigingen hebben hiermee al leuke erva ringen. Wanneer de kunstijs baan in Leiden werkelijkheid wordt, wordt de situatie voor onze ijsclub nog veel aantrekke lijker", zo besloot N. Kleijne. DOROTHY HAMILL-TULP Dorothy Hamill. wereld- en olympisch kampioene kunstrijden op de schaats, heeft in de afmijnzaal van de Rijnsburgse bloemenveiling Flora een naar haar vernoemde rode Triumftulp in ontvangst genomen. De knappe Amerikaanse, die samen met nog een paar ijssterren op uitnodiging van een verzekeringsmaatschap pij in de komende dagen in Nederland wat schaatsdemonstraties zal weggeven, kreeg de in een bloemstuk verwerkte Dorothy Hamill-tulp uit handen van Vincent Schoutsen, stafmedewerker van de in Hillegom gevestigde Bloembollenraad. Onder leiding van bedrijfsleider Hemmes maakten de ijssterren daarna, onder grote belangstelling van de aanwezige bloemen kopers, een rondgang door het bedrijf. Kweker-„uitvinder" van de tulp is Jac. Tol van de firma BITO B.V. uit Pancras (NH), die in 1958 de eerste kruising uitvoerde. Inmiddels zijn er van dit nieuwe soort tulp zo'n 5000 exemplaren gegroeid. Van een onzer verslaggevers moeilijkheden te ontstaan bij de TER AAR/LEIDEN De opvolging van de scheidende di- Leidse fabriek van bakkerij- recteur van het bedrijf, de heer grondstoffen Backer Co aan N. Spaargaren. Deze is nu op de Maresingel is overgenomen eigen verzoek afgetreden ten door All In Drinks BV in Ter gunste van de heer Vijlbrief Aar. Deze week heeft deze maar blijft als adviseur aan drankenindustrie meerder- Backer verbonden. Het bedrijf heidsaandeel in Backer verwor ven. De directeur van All In Drinks, J. Vijlbrief, was al an derhalf jaar commissaris van het Leidse bedrijf dat in 1847 werd opgericht. Door deze overname is de werk gelegenheid van 60 bij Backer Co werkende mensen gega- heeft naast zijn vestiging in Lei den nog een dochteronderne ming in België. Er wordt bij beide vestigingen dit jaar een omzet van 14 miljoen verwacht. Het bedrijf van All In Drinks in Ter Aar, dat gevestigd is in het voormalige veilinggebouw, zal de komende maanden randeerd. Er dreigden wat' grondige uitbreiding ondergaan. Tegenover het huidige complex zal een nieuwe fabriekshal ver rijzen van 2000 m2, waardoor over een half jaar het dubbele van de huidige productie zal moeten worden bereikt. Het ge meentebestuur van- Ter Aar heeft dezer dagen de bouwver gunning voor dit complex ver leend, nadat het bedrijf daar een jaar geleden al om had ge vraagd. Door de uitbreiding zal het aantal werknemers van All In Drinks dat nu ongeveer 70 bedraagt ook flink kunnen wor den uitgebreid. Het bedrijf re kent op een omzet van 20 mil joen over 1976. Mies in Lisse Van onze correspondent LISSE Veel vrouwen uit Lisse en omgeving hebben gisteren in het Fioretti-college in Lisse ge noten van een voorjaars- en mo deshow, die op luchtige wijze werd gepresenteerd door tv-per- soonlijkheid Mies Bouwman. Vijf mannequins van het model lenbureau Melvira uit Hillegom showden de nieuwe modellen, die afkomstig waren van het modehuis Meiman. Konij nenfokker benoemd tot ere-lid PKV Lisse Van onze correspondent LISSE De pluimvee- en konij- nenfokvereniging Lisse heeft gisteravond op de jaarvergade ring de heer Nederveld be noemd tot ere-lid. De heer Ne derveld fokt al vijftig jaar konij nen, hoofdzakelijk Hollanders en Russen. Uit het jaarverslag van secreta ris Nederpelt bleek dat het aan tal leden van de vereniging nog steeds stijgt, het zijn er nu al 126. Bij de bestuursverkiezing werden penningmeester A. v.d. Kwaak, 2e secretaresse mevr. Nederpelt Lieverse en commis saris J. J. C. Butter herkozen. Van onze correspondent Zoeterwoude Er zijn door de stichting Gemiva nog heel wal hindernissen te nemen voordat een daadwerkelijk begin kan wor den gemaakt met de uitvoering van de bouwplannen in de Zwetpol- der. Dat bleek gisteravond uit de uiteenzetting welke de heer P. v. Steijn van de stichting gisteravond gaf op een bijeenkomst van het politiek samenwerkingsverband Progressief Zoeterwoude in Ons Huis. De hinderpalen, zo bleek uit zijn getracht te voorzien met begelei- woorden, zijn veelal van proce- de flatbewoning in Leiden en durele aard. „In het gunstigste Alphen a.d. Rijn", geval", zo zei hij, zal pas eind 1978 met de bouw van de ster vormige paviljoens gestart kun nen worden. In de planning is de huisvesting van maximaal 315 pupillen opgenomen. De heer Van Steijn zei te verwach ten dat het werkelijke aantal minder zal zijn. Men kwam ook nog terug op het mislukken van het projekt Wa tertje. De heer Van Steijn zei dat hierbij misverstanden zijn geweest en fouten zijn gemaakt maar hij wilde het Zoeterwoud- se gemeentebestuur geen ver wijten maken. „De agressieve opstelling van de omwonenden was voor Gemiva het belang rijkste motief zijn plannen niet door te zetten", zei hij. „In de vervanging hiervan wordt nu Plantsoènendie klaagt over honden Van onze correspondent -l w' >1 LEIDERDORP De door honden en fietsers i Houtkamp begint naar de i, ning van de gemeentel^ plantsoenendienst alarmen vormen aan te nemen. Vooral nu het broedseizoen gonnen is, blijkt steeds weer de (loslopende) honden met n me de vogels opschrikken. Zoals bekend kent Leiderc een aanlijngebod voor homn de dieren mogen in de gemee r alleen op de daarvoor besten a' weide in het sprak De kamp los lopen. De plantsoen! dienst klaagt ook over het t| nemend aantal fietsers in j i park. In een aantal gevall I heeft dit al tot kleine ongeluk geleid met de in het park lende kinderen. Nieuwe voorzittei bejaardenbond i Wassenaar Van onze correspondei WASSENAAR De Wassej se afdeling van de algei bond van bejaarden heeftl teravond afscheid genomen| voorzitter Jansse, die o zondheidsredenen moest den. In zijn plaats werd gekozen] heer Groenewoud, tot voor waarnemend voorzitter. De gadering ging met algemi stemmen accoord met het vo stel van mevrouw Groenewc de heer Jansse tot ere-lid de afdeling te benoemen, kend werd gemaakt dat het dental inmiddels is opgeloj tot 600. "1 Markten ROELOFARENDSVEEN - Snijbloti 16 maart. - Anjers: Rood 34-41, Nora 8 Le Reve 30-40. Charmeur 44, Calipso 31 Espcrance 39-40. Rozen: Baccara, So Ilona. Mercedes. La Minuette, 40-83. bel. Manna. Golden Times. Belinda, nette. Motrea. Evergold 26-44. i 215-295. Blue Hei Karei Doorman, Gemengd. 1 net 225-300 Leliebl Alaaddin, s Nelis. Christmas Marvel 5. Apeldoorn, Golden Apeldoc nee, Bellona, Lustige Witwi juleur Cardinal, dubbel Rijnsburg bloemen 16 maart, resp. a voer en gemiddelde prijs: stuk alstrofl na 120 0,677. stuk amaryllis 13960 M stuk anemonen 16550 0.156. stuk anjers» 21690 0.316. stuk anthunum 2042 2.476, b blauwe druifjes 2630 0.904. stuk calla I 1,050. bos chrys. tros jr. c 12974 2.517, d forsythia 200 0,180. bos freesia 12002 2.6 stuk gerbera 13777 0,325, bos hyacinl 14473 1,162, stuk hyacint met bol S' 0,406, bos iris 6961 2,058, bos lathyrus I 2,615, stuk lelie Uk kas 12680 0.642, b narcis kas 8501 1,937, bos narcis car* k 60733 1,456, stuk orchideeen 6382 0,3 stuk rozen grootbl. 3360 0.590, stuk r klembl. 8980 0,283, bos snijgroen 435 0. bos tulpen 98565 2,245, bos Apeldoorn k 93741 1,863, bos lust Witwe kas 19914 1,8 bos prominence kas 12175 2,070. bos bi lianl sur 8767 1.297, bos tulpen 2e soc 6785 1,065. stuk orchid cymb mini II 0,462, bos narcis 2e soort 1396 0,789, b narcis koude gr 21968 0,627, stuk anjc tros 2139 0,177, stuk rozen baccara f' 0,606, stuk rozen sonia 15040 0.388, rozen ilona 2300 0,816, stuk stro/droo| 0.403. bos div. snijbloc •2,519, stuk div snijbloemen 1173 0,932, I, sti 0,562, stuk liatris imji i 14500 0,2( Tip 1270 0,505, stuk anjers 1,284, stuk leeuwebekken tuk liatris imp 350 0,944, narcis kas imp 850 0,734, stuk ore arach. imp 960 0,900, stuk anjers tros 3050 0,246, bos mimosa imp 3830 1,373, div bladsrt. imp 13702 0,662, bos div. bl imp 2909 1,436, stuk div. snijbl. imp' 1,632. stuk begonia 370 0,695, stuk st lea 224 1,129, stuk div. potplanten 431 3,31 stuk gladiolen-arden 1670 0.402. sti Eurovision 6190 0.595, stuk glad 560 0.501, stuk gl -spie span 7000 0.M stuk gl.-w friendship 5820 0,337. si ter pears 890 0.785, stuk gl. <x 1940 0,211, stuk anjers-tr-pink 2550 0,461 stuk anjer-tr.-violet 11000 0.298, stuk anjtf tr-white 3800 0,298. stuk anjer-tr-oranf 150 0,370. stuk gladiolen-oscar 2420 0.2» stuk anjer-tr.s-pride 1450 0,334. Twee weken geëist tegen druggebruiker uit Alphen Den Haag/Alphen De officie* van justitie bij de Haagse rechtbank heeft twee weken ge vangenisstraf geëist tegen een 22-jarige Alphenaar wegens overtreding van de Opiumwet. Toen verdachte onlangs wera aangehouden had hij een kleine hoeveelheid hasj bij zich. Volgens zijn verklaring, zou hij het verdovende middel alleen voor zichzelf hebben gekocht en niet voor de handel. Wel had hij aan enkele kennissen iets gege ven. De verdediger, mr. W. M. Kalkman wees er op, dat d< hoeveelheid die verdachte bi) zich had bleef beneden hetgeen als norm wordt aangenomen De gevorderde straf vond ple> ter in elk geval veel te zwaai en hij vroeg te volstaan met een voorwaardelijke gevangenis straf en geldboete. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4