Mevrouw Van Goozen is geen gokkende caféhoudster GROEN SC BREEKT ZEGEREEKS PUNCH AF Kinzo lief voor Mercasol: 5786 Jaap Wurzer popelt om met zijn mini-home de weg op te kunnen gaan Ijskoude, en peperdure filmopnamen op Noordwijks verlaten strand DONDERDAG 11 MAART 1976 LEIDSE COURANT. PAGINA 5 DOOR h1')n omwe9en door stad e" land kom ik 9raa9 mensen tegen. Elke morgen tussen negen en tien uur kunt u mij telefonisch vertellen wie TON u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon, is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 19 vragen. Bouwer Jaap Wurzer, die o.a in Leiden ooit honderden flats neerzet te, zoals bij voorbeeld de Haagwegflat tegenover de molen van Noord man, zit een beetje in de penarie. Sinds een jaar of zeven woont hij fabel achtig aan de Woudse Wetering, land vóór en water achter, maar hij en z'n (tweede) vrouw hebben al een tijd het gevoel van „wegwezen". Daarom kocht Jaap Wurzer in november vo rig jaar in de stad Og- den, bij Salt Lake City in de Amerikaanse Roc ky Mountains een huis- op-wielen. Om er eens uit te zijn, als het 's win ters in de Zuidhollandse Er was nauwelijks één Noordwijker die zich gisteren warm liep voor de strandopnamen die de TROS maakte voor een van de 8 toneelafle veringen van verhalen van Guy de Maupassant. Vanaf 11 uur tot in de middag heb ik met foto graaf Henk van den En- de (die het niet meer had zitten, sinds hij af gelopen weekend een stevige Britse griep in Londen opliep) lopen blauwbekken. Alleen VW-directeur Rovers, die al die heisa wel mooi vond omdat er toch maar weer een stukje Noordwijk werd „ver- kocht", bleef trouw de zaken volgen, totdat ook hij tot op het bot ver kleumd de warmte van zijn kantoor opzocht. Er was ook een Noordwijk- se politiemacht van drie man (de strandbrigade) op de been. Maar deze heren volgden me na enige tijd naar De Land bouw om warme voeten en een bak koffie te ha len. Veertig seconden Noordwijk op de TROS-band: een paar shots op hotel Noordzee (waar de actrices Marijke Merckens en Ineke Cohen, met pijpe- krullen, vanachter het venster vonden, dat ze toch maar een duf leventje leidden in een vervelende badplaats wat niets met Noordwijk te maken had, maar dat stond zo in het schript) en op het verlaten strand, waar een zeer oude Zandvoortse schelpenkar, twee even oude badkoetsjes en twee roeibootjes de scène moesten versterken. Daar was ook Dorus Langeveld, oud- schelpenvisser, die met zijn paard en gestoken in eerl door het genootschap Oud-Noord- wijk verstrekt kostuum afge huurd was voor de levende entourage. Evenals 10-jarige Rudi Steenvoorden uit de Pic- késtraat, die in het strandtafe reel een hondje tegen zich op moest laten springen. Dan was er ook nog kwijlende Chaplin, een zwarte Gordon Setter, de hond van het TROS- produktiemeisje. O ja, de koetsjes en bootjes werd ter beschikking gesteld door Zee bad Noordwijk. Er moest op de boulevard zelfs een licht mast worden neergehaald voor die 40 filmseconden. Men bestierf het zo'n beetje: op een bootje stond een fles White Label, voor degenen die het niet meer konden harden van de kou. Brigadier Huybers van de Noordwijkse politie: „Die Rovers is er helemaal kapot van, al voelt-ie z'n oren niet meer. De TROS wordt feeste lijk bedankt, maar ik ga nou eerst thuis een hapje eten..." VW-directeur Rovers: „Ja, het is wel een heidens karwei. Maanden zijn er mee heenge gaan. De TROS is wel vier keer bij- me geweest om de zaken door te praten". Veertig seconden Noordwijk: twee mejoffers (Frans-luchtig op de versiertoer), patat met fricandeau verorberd door een TROS-trein in De Landbouw, een afgrijselijke ventilator in het Noordzee-hotel-raam (zoiets bestond rond 1890 nog niet), urenlang instellen van camera's in een door TROS- handen gegraven kuil van een meter diep, zeedamp, ijskoude handenGuy de Maupassant zat er destijds wel wat warmer bij Oud-Noordwijkse beelden anno 1976. Er heerste dinsdagavond in Paviljoen De Does grote ontstemming. Ik kan beter vertellen, dat de Van Goosens witheet waren. Die avond stond in de L.C., dat een caféhoudster G. uit Hoogmade door de Leidse kantonrechter een te verwaarlozen strafie op het dak was geschoven. Mevrouw G. had een illegale gokautomaat in huis gehad en daarvoor moest ze boeten. Nu kan caféhoudster G. in Hoog made alleen maar mevrouw Van Goozen zijn, de eega van Piet van Goozen, die op het gebied van gokautomaten en speelholen zo vlekkeloos als een lam is. Maar er stond wat er stond en de Van Goozens van De Does waren in één keer in op spraak gebracht. Mevrouw Van Goozen was fu rieus, maar gistermiddag offreerde ze me een kopje heerlijke thee, nadat ik opheldering van zaken had gegeven. Wat was namelijk het geval? stond ene mevrouw G. uit Noordwijk terecht. Bij haar in In de zitting van de kanton- de keuken werd illegaal ge- rechter, maandagmiddag, gokt: het apparaat stak vol Duitse marken. De Noordwijk se familie G. heeft blijkbaar een apart potje vol marken waarmee voor intern gebruik in de keuken wordt gegokt bij het leven. Maar voor die lank moedige rechter stond ook een meneer O. uit Hoogmade te recht. Meneer O. is exploitant van speelautomaten. Maar me neer O. hield tijdens de zitting zijn mond dicht en mevrouw G. sprak des te luider. Onze verslaggeefster kreeg toen de indruk dat het ging om een G. uit Hoogmade. Consternatie en paniek bij Van Goozen, want over zoiets rebbelt na tuurlijk een heel dorp. Piet van Goozen: „Een zoon van me, een zeer felle, wou al naar de politie gaan en er advocatenwerk van maken. Maar wat word ik daar nou wijzer van? Ik vind dit vrese lijk rot. Ja zeker, ik heb hier een speelautomaat Full House staan, maar dat is uitsluitend voor amusement Die staan overal. Daar hou je alleen vrije spelen aan over. In dat Noordwijkse apparaat douw je geld en het spuit er weer geld uit. Dat is zwaar verbo den. Niet in Duitsland, nee. Je hebt hier bij mij ook wel linke lui, die op een rustige doorde weekse middag een gaatje in het Full House proberen te boren om er een pennetje in te kunnen stoppen dat het middelste speelrolletje met bramen en peren vasthoudt. Zo kun je achter elkaar vrije spelen winnen. Ik leg daarom een bierviltje met „Defect" erop neer". Er werd gisteren nog over Piet G. en z'n vrouw geroddeld in Hoogmade: dat wijf heeft natuurlijk zo'n apparaat in d'r keuken staan. Kunt u zich voorstellen, dat m'n vrouw ontzettend kwaad was toen ze dat in de krant las, van die caféhoudster G.?'\ zo lichtte Piet van Goozen me in: „zoiets schaadt toch je naam?" Ach ter de tap staat op de keuken deur, op een bordje dat van Staatsbosbeheer werd „over genomen": Rustgebied voor het edelhert, gesloten voor het publiek". „Dat bordje maakt het nu nog maar erger", vreest Piet, „zie je wel, zeggen ze dan, het publiek mag de keu ken niet in omdat er gegokt wordt"Mevrouw Van Goo zen, met drie schatten van aanhankelijke honden om haar heen, wilde niet op de foto: „Ik hou niet van publici teit, die heb ik nou al genoeg gehad dreven te kil werd. in Ogden was Jaap al een keer of vijf geweest. Daar woont zijn vriend Henk Zwart uit Leiden, die 21 jaar geleden nog chauffeur-monteur bij de Leidse brandweer was, maar het in ons kikkerlandje niet meer zag zitten. „Henk zou nu niet meer hier kunnen aarden, ofschoon hij nog vaak naar Nederland komt voor een korte va kantie," vertelt Jaap Wurzer. „We konden nooit onze twee Duitse herders Alaska en Chi ta meenemen," voegt mevrouw Wurzer zich in het gesprek in de royaal en zeer smaakvol „gerenoveerde" boerderij aan de Vrouwgeestweg, waar het gemotoriseerd verkeer een halt is toegeroepen. „Het is vreselijk, dat onderbrengen van dieren. De laatste keer waren ze in een asiel, maar ze kwijnden gewoon we. Ze zijn altijd gewend geweest bij ons te zijn." Alaska en Chita heb ben dan ook in het ruime bou doir van de Wurzers een eigen opgemaakt bed: Alaska kruipt ónder de sprei en Chita slaapt er boven op. Vandaar die uiterst comforta bele „Mini Motor Home" Tra- velcraft, made in USA, vóór het huis. Het eerste exemplaar dat in Nederland arriveerde, via een 550 km lange tocht van Ogden naar New York, met Jaap Wurzer aan het stuur, terwijl zijn vrouw een cake bakte onder de afzuigkap en een kan verse koffie zette. Dat is het grote verschil met een alledaagse caravan: je mag in dat mini-huis op wielen sla pen, wonen kaarten, zomaar leven, terwijl de zaak rijdt. Een bezienswaardigheid, waar al heel wat Nederlanders hun ogen op uitkeken. Een 8 cylin der Dodge, met automatische versnellingsbak. In de States sliepen de Wurzers tijdens hun vijfdaagse tocht bij wegrestau rants, waar concentraties van truckdrivers hun trailers neer zetten om enigszins veilig te zijn 's nachts, als de Hali's Angels de routes bedreigen. Dat is Amerika. Voor de prijs van zo'n mini- home koop je hier in Neder land een redelijk huis: 80.000 gulden, maar Jaap Wurzer voelt zich op het moment zo'n beetje als in de aap gelogeerd, want de Rijkswegen Verkeers- inspektie vindt het allemaal maar niks. Vijf maanden keu ring staan Jaap en z'n luxueu ze Dodge te wachten: de ver lichting moest worden veran derd, er wordt gezocht naar Milieuverstorende invloeden, naar geluidsoverlast, naaf bo ring en inslag van de motor, naar de remcapaciteit, naar de hoogte en de laagte, naar de lengte, naar hier en ginder. Jaap Wurzer wordt er bijkans crazy van. „Als ik dat allemaal had geweten, had ik de auto in de V.S. laten staan. „We wilden met Pasen naar Wenen gaan, met onze nieuwe aanwinst, en de honden mee, natuurlijk. Ik mag er nog niet mee rijden, alleen naar de keuring in Den Haag en naar de weging. We willen die wagen vanzelf sprekend regelmatig gebrui ken, naar Spanje, Joegoslavië, •Zweden, Denemarken", zegt Jaap een beetje ontmoedigd, want een meneer van de Ver- keersinspektie was bang, dat de Dodge niet door de keuring zou komen. Mevrouw Wurzer zit te popelen om weg te kun nen, maar daar staat de Tra- velcraft in de drassige berm van de Vrouwgeestweg, waar Holland zo'n beetje op z'n smalst lijkt. En dat is doodzon de van dat dubbele bed boven De woning-op-wielen van Jaap Wurzer de cabine, het luxe toilet met douche en fonteintje, de kook plaat en bakoven, de gasver- warming met thermostaat, de fikse koelkast. Daar heb je een klerenkast voor, een met tapijt belegde salon achterin, waar je ook nog kunt slapen (zes ruime slaapplaatsen in totaal). Het zou sneu zijn van de dub bele gootsteen, de mugdichte horren in de ramen, de aircon ditioning voor de koele lucht in warme dagen. Het op non- actief staan is ook fnuikend voor de generator die in de wagen alle stroom opwekt; voor de krachtige radio met tape-deck en de vier boxen: twee voorin en twee achter. Het is geen rijdend huis waar in je je moet behelpen, maar de vaderlandse bureaucratie moet niet in vijf maanden tijd een stok steken voor zoveel enthousiaste dromen, meent Jaap Wurzer wat somber. De Wurzers zijn niet roekeloos met hun geld omgesprongen. De één koopt er een tweede huis voor, een ander een aar dig jacht. Jaap Wurzer wil met vrouw en honden prettig en ongebonden de vakantiewegen oprijden met zijn hebben en houwen. Mèg-ie mischien, al- rendabel zijn. Als ik maar stublieft? „Het is een vrij duur eerst dat kenteken binnen heb, ding, maar dat moet toch ook dan ben ik tevreden. (Van onze volleybalmede werker) Leiden In de promotie klasse heren kreeg Groen SC het Delftse Punch op bezoek, dat tweede op de ranglijst stond. Van meet af aan beheerste Groen SC, dat de laatste weken in een blakende vorm steekt, het duel. Punch werd met de alleszeggen J. Bruggeman burgemeester Schipluiden (Van een onzer verslaggevers) Lisse De heer J. A. L. Brug geman, chef Algemene Zaken van de gemeente Lisse, is met ingang van 1 april benoemd tot burgemeester van Schiplui den. Hij volgt in deze functie drs. Bolten op, die de gemeen te Schipluiden in september vorig jaar verliet om het bur gemeesterschap van de ge meente Alkemade te aanvaar den. De heer Bruggeman (45) is rooms katholiek en lid van de KVP. De heer Bruggeman toost met zi|n vrouw op zijn nieu we functie. de setstanden 15-6, 15-10 en 15-8 na 37 minuten weer naar huis gestuurd. Een teleurstelling voor de Delftenaren, die tot dan 8 wedstrijden op rij hadden gewonnen. Uitblinkers bij Groen SC waren Frits Jans, met een erg sterke service, en spelverdeler Ton v.d. Bos. LUSV be haalde in een bijzonder slechte wedstrijd een ge makkelijke 0—3 overwin ning in de uitwedstrijd tegen Verburch. Vrijdag a.s. krijgt LUSV de laatste kans om nog een gooi te doen naar het kampioenschap. Er wordt dan om 8 uur in de Uni versitaire Sporthal ge speeld tegen koploper Ze venklappers. Koploper in de promotie klasse dames, Gemini Kangeroes-2, behaalde, via de setstanden 15-5,15- 7 en 15-4, een gemakkelij ke 3—0 overwinning op het Delftse Skania. Groen SC-2 moest in de kleine zaal in Waddinxveen Be Fair bekampen. Met Klazien Peter sen in de plaats van de gebles seerde Annet de Wit en zonder Ellen v. Berkum behaalde Groen SC zijn vijfde overwin ning in successie. In vijftig mi nuten tijds werd de thuisclub met 0—3 van het veld geveegd. Groen SC-3 heeft via een moei zame 3—1 overwinning op het Delftse AV40 zijn derde plaats op de ranglijst voorlopig veilig gesteld. In de eerste klasse dames stond de topper LUSV-DAC op het programma. LUSV nam in de eerste set een ruime voorsprong, maar moest vervolgens toch toe zien hoe de Alphense dames de set met 13—15 naar zich toe trokken. LUSV raakte toen pas •goed warm gedraaid en nam, mede dankzij goed spel van An- nemarie Aernoutse en Akkeleen Siebinga, een 2—1 voorsprong (15—10 en 15—9). In de vierde set hadden de studentes geen kind meer aan het zwak spelen de DAC (15—5). Als ook mede koploper Orion a.s. vrijdag van DAC wint, lijkt een beslissings wedstrijd om het kampioen schap tussen Orion en LUSV onvermijdelijk. Het als derde geklasseerde Groen SC-4 had weinig moeite met het Katwijkse KVC, dat kennelijk die dag niet optimaal gemotiveerd in het veld ver scheen. Via de setstanden 5-15, 7-15 en 6-15 nam Groen SC de beide punten mee naar huis. Bij de heren moest Groen SC-2 naar de Universitaire Sporthal om SKC te bekampen. Ondanks het gemis van Taco Veldstra en Jef Kouwenberg werd het een 03 overwinning voor Groen SC dat met de setstanden 7-15, 13-15 en 11-15 de Leidse studen ten aan de kant zette. Daar kop loper Leski met 0—3 won bij Gemini Kangeroes-3, blijft Groen SC op de tweede plaats met één punt achterstand op Leski. WERVELENDE SHOW VAN OWEN WELLS Van onze basketbalmedewerker LEIDEN Kinzo, naar alle waarschijn lijkheid de nieuwe kampioen van Neder land en hofleverancier van het nationale basketbalteam, is eigenlijk best een aar dige ploeg. In tegenstelling tot wat in de lijn der verwachtingen zou liggen, peins de het voor twee-derde uit Amerikanen en Nederlandse Amerikanen bestaande Amstelveense team er niet over om het arme Mercasol van het veld te vegen. Natuurlijk beschikt Theo Kinsbergen (overigens niet aanwezig, maar voor za ken in Amerika) daarvoor over het po tentieel. Maar wat is het nut van een monsterzege? Indruk maken zal het nau welijks, wat wel een zekerheidje zou zijn tegen een hoger geplaatste club dan Mercasol. Met die gedachte in het achterhoofd is Kinzo naar Leiden gekomen. Het verhaal van de wedstrijd is eigenlijk snel verteld. Binnen twee minuten was het 0—10 en toen vond Kinzo het welletjes. Bood het publiek in de Vijf Meihal na de rust vijftien minuten lang een one-man show van balgooche laar en superatleet Owen Wells, liet bankzitter Hans van Staveren zijn puntjes maken en vertrok glimlachend naar de kleedkamer. Zich nauwelijks bekommerend om de lage 57—86 eindstand. Nu is die stand natuurlijk niet alleen de goedwil lendheid van een Kinzo. Het is zeker ook de verdienste van Mercasol, dat in de tweede periode (na een ruststand van 1842) wraak nam op zichzelf, de zwakke eerste helft en de bar-slechte wedstrijd van zondag in Groningen. Er werd in die tweede twintig minuten aan Leidse zijde best aardig gespeeld. Goed geschoten ook (Kop, Hoek- sema en Van Rooden) en behoorlijk verdedigd. Natuurlijk was er aan de „toverballen" van Wells en de goed gerichte schoten van Mark ten Hoeve (hij heeft bedankt voor Oranje, omdat hij deze zomer een voetoperatie moet ondergaan) weinig eer te behalen. Mercasol bleef Kinzo na rust goed volgen. Tot in de vijftiende minuut zelfs. Beide ploegen hadden toen 31 punten in de tweede helft geproduceerd. Bondscoach Bill Sheridan was aanwezig in de Vijf Meihal. Over zijn nationale spelers is hij weinig meer te weten gekomen dan hij al wist. Dan Cramer schoot zeer slecht, Herman Pluim maakte wel tien punten, maar weinig indruk. Harry Kip speelde zwak en Everett Fopma maakte de indruk, alsof hij vijf minuten voor de wedstrijd uit bed was gekomen. Voor het Leidse publiek was de inhaalwedstrijd Mercasol—Kinzo best het aankijken waard en zeker een aanbeveling voor de 27ste maart, wan neer beide ploegen elkaar weer in Leiden ontmoe ten. Topscorers Mercasol: Kop 15, Hoeksema 12, Van Rooden en De Jong 10. Kinzo: Wells 26, Ten Hoeve 16, Van Staveren 11 en Pluim 10. De dames van Mercasol kwamen gisteravond ook in actie. Het werd opnieuw een nederlaag en daardoor zal er voor de ploeg van Frank van Mastrigt niet veel meer inzitten dan een plaats in de middenmoot Het Rotterdamse Arrows bleek voor de tweede maal dit seizoen te sterk: 43—45, na een ruststand van 2422.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5