604 Deugeot 3restige op wielen I Nieuwe make-up past zich aan bij frisse, kleurige zomermode Renault 20 komt deze maand I VAN jHUISyi ZELDZAAM MAAR GEMAKKELIJK Meeneemmeubels binnenkort binnen ieders bereik -„Van alle markten thuis nUTOPORTRET II WEGWIJS Nieuwe BMW coupé AUTOGRAMMEN RTDERDAG 11 MAART 1976 LEIDSE COURANT, PAGCVA 17 TINY FRANCIS De nieuwe make-up voor de komende lente en zomer past zich aan bij de frisse, kleurige mode. De tinten zullen de pan uitrijzen: helder rode lippen, fiks opgemaakte ogen. Uit een gesprekje met Diana van Lin den, schoonheidsspecialiste te Voorburg, medewerkster van het exclusieve blad "Estheti- ciènne" en correspondente van buitenlandse vakbladen, komt naar voren dat de niet meer piepjonge vrouw kritisch kie zen moet uit het gedane aan bod. "Het is leuk mee te doen aan een nieuwe maquillage als je jong bent. Maar vergeet niet dat de fabrikant altijd mikt op de jeugd van zo 20-22 jaar. Je ziet in de reclame ook nooit vrouwen met meer dan vier kruisjes met nouveauté's. Of het moet zijn op de teevees- port: "Mijn vrouw is net zo slank als mijn dochter". Dat is toch verwarrend. Niet alle moeders lijken op hun dochters. Hun huid is ook an ders van kleur en structuur. Je moet niet te veel praten uit het hoekje van de commercie, die het van de jeugd moet hebben, omdat jonge mensen het Felrood en opvallend grootste deel van hun zakgeld (of verdienste) spenderen aan make-up. Maar als het gezicht iets fletser wordt moet je opas- sen met felle kleuren omdat die hard maken. Ieder mens is uniek. Natuurlijk is het een pluspunt dat de make-up on derhevig is aan de mode. Maar het is onverstandig klakkeloos aan te nemen wat je wordt voorgeschoteld als alleen zalig makend. Het gaat erom: wie ben je, wat kan je, welke kle ren draag je en waar? Een huisvrouw heeft een heel an der leven dan bijvoorbeeld een directie-secretaresse. Maar pas op, die secretaresse wordt ook- "w- xj? ouder. Laat ze er in vredes naam om denken zich behoed zaam en goed te verzorgen om staande te blijven in de con currentieslag met de jeugd. Haar capaciteiten en ervaring zijn natuurlijk groter dan die van een aankomend jong ding, maar ze moet haar gezicht la ten meegroeien met haar leef tijd. "De mensen moeten niet laks zijn", vindt mevr. v. Lin den. "Het is gemakkelijker je in een winkel iets te laten aan praten dan om zelf eens na te denken: wat staat mij eigen lijk? De make-up moet aange past zijn aan het individu, kleuren bij ogen, haar en kle ding. Een vrouw mag best wat experimenteren. Iemand met blauwe ogen en blond haar, die een gifgroene avondjurk draagt staat zachtgroene ogen- schaduw en oranje lipstick en nagels (lippenstift en nagellak altijd in dezelfde kleur kiezen) beeldig." Dan de accessoires. "Momenteel is bloedkoraal weer zo in de mode. Maar je maakt de mooiste bloedkoraal ketting volkomen dood als een roze lipstick gebruikt". Geurtjes Diana van Linden Een ander punt dat Diana wil aantippen is de cocktail van geurtjes, waarmee elke vrouw moet oppassen. Zeep ruikt meestal anders dan bodymilk (ter voorkomen van verwar ring: nóóit zeep op het gezicht, die tast de zuurmantel aan, maar reinigingsmelk/crême, lotion en voedende crème voor het slapen gaan om de huid schoon te maken). De ene geur bederft de andere. Trouwens, weet je wat geweldig is voor de lichaamshuid? Een warm bad met een handje zeezout erin. Je kunt ook wat opgelos te melkpoeder in het badwater gooien, daarvan krijg je een huid als een perzik zo zacht Cleopatra baadde toch ook in (ezelinnen)melk!" Het hoeft niet altijd zo duur te zijn, al is de oudere vrouw met haar verzorgingsprodukten altijd duurder uit dan de jongere. Toch, neem de ochtendverzor ging. Als de huid 's avonds goed is gereinigd, kan ze 's morgens best alleen worden opgefrist met een zachte lotion of wit rozenwater". Ook moge lijk is een 'mineraalwater' te gebruik ('Evian') uit een spuit bus, aangedreven met stikstof. "Dat verfrist heerlijk. "Maar daarna dagcrême", waar schuwt Diana van Linden, "al tijd dagcrême gebruiken on der de kleurfoundation; dan pas ga je versieren..." Haren blijven wapperen De haren blijven deze zomer wapperen, aldus de berichten van de Parijse haarkoningen van het Syndicat de la haute Coiffure. De lijn is een voortzetting van de trend 1975 naar probleemloze haardracht op basis van coupe. Het lijkt of het haar zo maar vanzelf valt maar het is geweldig geraffineerd geknipt. Een kort kopje met twee mogelijkheden: glad vallend of licht gekruld. Bij het gladde haar wordt de voorpartij dik gehouden met gebruik van de totale haarlengte, de ponnie wordt als door de wind opgewaaide lok gedragen. Bij geh gekrulde hoofd knipt men de haren aflopend. De nek blijft vrij. „Design 1976" vraagt kleur, liefst blond of rood. Maar er zijn ook rustige tinten als whiskey, bourbon, cognac en Armagnac. s is het mogelijk meubels fier de arm mee naar huis i. Maar ze moeten dan r wél even in elkaar worden ft Het complete meubel- na ,J3ip Line" werd f januari getoond op de emationale Keulse meubel- irs. Interlübkedealer, Fa. de Is, Hoogstraat in Rotter- n introduceert het als eer- in Nederland. Basispakket |r een slaapkamer van 3 x n: 5-deurs kledingkast (la- groep in de kast inge- Iwd voor meerprijs van 3), 1 bed met lattenbodem f90), 1 werkblad, 1 nachtta- 1400. I open kast als extra toe- ,,ging komt op 364. Maar a kan met de bouwpakket- alle kanten op. Er zijn tal 1 varianten, ook voor zitka- - ms. De elementen worden kkelijk in verbinding ge- cht en de verschillende ma passen zich aan elke ruim- aan. (Hoogte kasten wand 197 cm en 101 cm, breedte 320 cm., diepte 41 cm.). De sets, uitgevoerd in spaanplaat met kunstlak, zijn verkrijgbaar in saharawit en bruin. Het bouw pakket dat uit 60 pakjes be staat (grondelementen erbij van 55 cm en 59 cm breed, 41 of 23 cm diep) kan op een door de firma in bruikleen gegeven autoimperiaal worden ver voerd voor een borg van f 40. Een service voor mensen die er „niet zo zwaar aan willen tillen". De handig verpakte „bip line" elementen in lange pakketten (niet dikker dan 4 5 cm) vormen een program ma dat met gebruiksaanwij zing is gemaakt voor de niet al te jonge koper, maar voor mensen die geld willen sparen door zelf de handen uit de mouwen te steken. Ze kunnen er al werkend lustig op los fantaseren: er valt een hele boel te „plannen". In de nabije toekomst zullen veel Inteflub- ke dealers in Nederland het merkartikel voeren en het meeneem-meu belprogramma binnen ieders bereik maken. fabrikant van Skai stleer heeft een meubelve- ontwikkeld, door De ja lusief verkocht in drie uit- ringen. Effen kwaliteit intara" is ook heel geschikt wandbespanning, maar >m er slaapmeubelen mee capitonneren door de rek r beide zijden. Er zijn 2 Nadere informatie: IgjJtbus 252, R'dam. Nog even bij de huishou- blijven. De Sorbogroep rterboy en zoontje junior) is 'Ufcjebreid met een soort be steel, voorzien van sluit- dat door schroefdraad op bezem past. Compleet toefdop en ophangknopje: Hei 1 ander onderwerp het handigheidje, geïntro- :eerd door Cannon: poly- bonaat zuigfles „Babygrip" foto), met vijfhoekige idgrecp om de zuigeling de fles te laten vasthou- Door de „Grip" Cater te iruiken als bijtring), kan de s niet wegrollen. Hittebe- dig voor uitkoken, prijs .25. Tweede nouveauté van jnnon: zuigflesborstel met lange gebogen vorm, waar door alle* plekjes in de fles gereinigd kunnen worden 5,85). 9 Na beter gereedschap voor babyverzorging practisch doe het zelf zonweringpakket met compleet programma bestaan de uit alluminium jaloezieën, gordijn jaloezieën, rolgordij nen, zonneschermen en oprol bare horren. Wettig gede poneerde handelsnaam „Prac- toflex", afgeleverd met monta gevoorschrift. (erkende wonin ginrichtingzaken). De Puthosporum (ca 15,-) vindt zichzelf al zó elegant, dat ze weinig moeite doet om te bloeien. Zo ze er al toe besluit kiest ze als tropische kasplantje hartje zomer. Het kroontje in de top dat men op de foto ten onrechte voor een bloempje zou kunnen aanzien is gewoon groen blad. De plant is zeldzaam, negen van de tien plantenfans bezitten haar niet. Men ziet haar zo weinig dat ze een fijn cadeau vormt voor iemand die op plantengebied „alles heeft". Bovendien biedt de slanke puthos porum veel voordelen, vooral als de vakantie nadert. Men behoeft de buren niet op te dragen haar iedere dag te verzor gen. Ze kan best 24 uur zonder water, behoeft bad- noch sproeibeurt Ook de werkende vrouw kan veel plezier van haar beleven; de potaarde waar in ze gedijt kan men bij de supermarkt kopen. Een fraaie decoratie op een afgeschermde plek in een artistiek milieu. door Gerard Croné fankrijks prestige-auto, zo |u men de Peugeot 604 kun- pn noemen. Een wagen voor residenten, ministers, diplo- jaten. Alles nog mooier, be- Ir, inventiever. Een Concor- fe onder de auto's. Althans, denken de Fransen er zelf ver. Wat blijft er van die Voorn over, met nuchtere ollandse ogen bekeken? e Franse kijk lijkt wat over dreven, hoewel aan een paar feiten niet te tornen valt. De 6Ö4 is een juweel van een reis wagen. Comfortabel, stil, snel, wendbaar ondanks zijn afme tingen, voortreffelijk bestuur baar, soepel verend, vlot scha kelend en wat uitrusting be treft zeer compleet. De style- ring is mooi maar ouderwets en het brandstofverbruik is bar hoog. Een liter benzine op nog geen 6,5 km is bij de huidige benzineprijzen een zware belasting van elk bud get Wat natuurlijk niet wegneemt dat men er ook een heleboel voor krijgt. Een fluisterende- V-zescilinder dezelfde als in de Volvo 264 en de Renault 30 TS van 2664 cc, die 136 pk bij 5500 toeren oplevert, stuwt deze bijna anderhalve ton we gende wagen met gemak naar een 180 km per uur. Men zit in deze automobiel als een vor st, zowel voor als achter, hoe wel de ruimte achterin, verge leken met vroegere Franse prestigewagens, tegenvalt. Het hele interieur ademt een luxe en een compleetheid die de hoge aanschaffingsprijs ruim 29.000 gulden en dan heeft u nog geen schuifdak, want dat kost 840 gulden extra een beetje doen vergeten. Voor en achter elektrisch te bedienen ramen. Schuifdak eveneens elektrisch. Hoofd steunen alom. Tapijt op de vloer. Een verzorgd en goed afleesbaar dashboard. Voeg daarbij een kofferbak waarin de gehele bagage voor een reis om de wereld gaat en het beeld is compleet Dat prestige waar we het over hadden komt er wel uit. De rijkwaliteiten zijn daarop afgestemd. De bekrachtigde remmen grijpen soepel aan, de besturing is direct maar erg rustig. De wagen is onder alle omstandigheden goed handel baar. De versnellingsbak scha kelt licht en soepel. Al met al een auto die je iedereen voor zijn gezinsreizen zou wensen. Jammer van die één op zeseneenhalf. Op de autotentoonstelling in Genève zal deze splinternieuwe BMW coupé worden tentoongesteld. De fabriek noemt hun nieuwste produkt een „auto van absolute topklasse". Met name roemt men de besturing, bediening, zitcomfort, wegligging, remmen, actieve en passieve veiligheid, comfort, afwerking en styling. Dat BMW in al deze elementen met hun nieuwe coupé de topklasse meent bereikt te hebben is niet zo verwonderlijk. Ook de prijs is van een topniveau: ongeveer 60.000 gulden. De introductie van de nieuwe telg van BMW vind in ons land al 9 De Spaanse Fiat Seat doet het goed in Nederland. Importeur Leonard Lang heeft dezer dagen de vijfenzestig- duizendste afgeleverd. In Pamplona maken ze er 200 per dag, dus we kunnen nog even vooruit. Het Westduitse net van autowegen zal tot 1985 met liefst 5700 kilometer worden uitgebreid en daarmee nagenoeg worden verdubbeld. Het regeringsbesluit hiertoe moet nog door het parlement en de parlementen van de deelstaten worden goedgekeurd. In totaal zal in de komende tien jaar meer dan 59 miljard mark worden uitgegeven aan autowe gen, waarvan 37 miljard voor nieuwe wegen en 22 miljard voor onderhoud. Volgens de Westduitse minister van Verkeer, Kurt Gscheidle, bewijst dit plan dat de regering veel waarde hecht aan de auto en het eigen vervoer, ook voor de toekomst In Engeland gaan steeds meer stemmen op om van spoorlijnen wegen te maken voor busdiensten. In Edinburgh is al een vroegere spoorlijn als zodanig in gebruik. In Londen denkt men nu over de aanleg van een busbaan vanuit Liverpool Street Station. Het bekende adviesbureau Freeman Fox adviseerde spoorlijnen die in onbruik zijn geraakt te asfalteren. 9 In West-Duitsland verwacht de Shell een uitbreiding van het autopark tot 22,7 miljoen in 1990 (nu 17,9 miljoen) indien het aantal gastarbeiders zou blijven toenemen. Het (Verzadi gingspunt wat auto's betreft zal echter al in 1985 worden bereikt: 570 auto's per 1000 inwoners van 18 tot 65 jaar. 0 In Wenen kunnen automobilisten die hun auto stallen in een ondergrondse parkeergarage aan de Karlplatz, gratis een fiets lenen. Dit alternatieve witte fietsen-idee hangt weer samen met plannen om ook in de Oostenrijkse hoofdstad aparte routes voor fietsers te gaan aanleggen. De proefne ming loopt naar wens, vooral ook omdat de fietsen worden afgegeven in ruil voor de parkeerbewijzen van de auto's. De nieuwste Renault De Renault 20, het kleine broer tje van de 30, zal nog deze maand in Nederland leverbaar worden. De Renault 20 is een vijfdeurs, vijfpersoons sedan, met omhoog scharnierende achterklep en een viercilindermotor van 90 DIN PK. Deze Renault 20 zal in Ne derland in twee versies leverbaar zijn namelijk in de L-uitvoering van 19.100,- en in de TL-uitvoe- ringvan 21.650,-. De Renault 20 TL is een zeer complete uit voering met onder meer een ge laagde voorruit, zonwerend glas, elektromagnetische portiersver grendeling elektrisch bediende zijruiten, hoofdsteunen en oprol- gordels. Deze zal echter pas in het najaar verkrijgbaar zijn.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17