Philidor klopt DD slechter. ercasol: het kon toch MOEIZAME ZEGE LMHC Derby voo AZC Onverwacht verlies SCO-Edek Gemini weer eens naar winst: 3-2 Bax/Foreholte overklast in de slotfase WWV Leiden-speler Ernst van der Berg scoort het winnende doelpunt van Leiden in de strijd tegen Groen Geel. Van onze hockeymedewerker LEIDEN De L.M.H.C. heeft een moei zame overwinning behaald op degrada tiekandidaat en kampioen van vorig jaar Groen Geel. Leiden begon sterk offensief, en kwam al snel op 1-0 door Ernst v.d. Berg die door een falende Haagse achter hoede de bal de laatste tik kon geven. Leiden schakelde terug op een lager tem po en dat gaf Groen Geel kans op coun ters. Toch behield Leiden in de eerste helft haar greep op het spel. Na rust echter veranderde het aanzien. Het werd rommelig en harder. Een Hagenaar mocht zelfs voor 5 minuten gaan afkoe len. Aan doelpunten kwamen beide par tijen niet meer toe. Leiden dat nu weer alleen op kop gaat na het verlies van koploper Strawberries zal op de gisteren vertoonde manier mog een lange weg hebben te gaan naar het kampioenschap van de 2e klasse A. Roomburg dat het Amsterdamse A.M.- V.J. op bezoek kreeg, streed voor haar allerlaatste kans op de eerste plaats in 3B. Coach Hartman Kok had voor een vijfmans voorhoede gekozen, door Wijs man normaliter voorstopper in de voor hoede te zetten. Deze tactiek bracht ech ter niet het gewenste resultaat. Integen deel, A.M.V.J.. slaagde er vlak voor de rust in uit een van haar schaarse coun ters te scoren. Deze klap is Roomburg is de tweede helft niet meer te boven gekomen. De Leidenaren kwamen nog op gelijke hoogte door een doelpunt van Nol v.d. Drift (uit een strafcorner), maar ston den enige minuten daarna alweer tegen een achterstand aan te kijken. André Wendt stopte een bal met de voet op de doellijn, wat een strafpush betekende en tevens 1-2. Roomburg was verslagen en ging zoals de coach het uitdrukte romme len. Wat hier uit resulteerde was nog een strafpush, maar deze werd gestopt door keeper Ino Leye. Een onverdiende neder laag gezien het spelbeeld, maar wel aan eigen falen te wijten. Alecto uit Leiderdorp, dat nog alle kan sen heeft op het kampioenschap in de 4e klasse A moest uit tegen Ommoord. De eerste helft hadden de Leiderdorpers eni ge moeite met het hobbelige veld. On danks een overwicht kon alleen Robert Kruidenier tot scoren. Na rust behield Alecto haar overwicht op Ommoord. Echter nu konden zij dit wel in doelpun ten omzetten. Robert Kruidenier (2x). An- dries Osseman en Harm Dragt bepaalden de eindstand op 0-5. Van onze schaakmedewerker LEIDEN In de zevende ron de van de nationale competi tie heeft DeslscoAVGM ook met de laatste concurrent Voimac/Rotterdam geen enke le moeite gehad, voorlopige eindstand 6 1/2—1 1/2. Opval lend was het Amsterdamse overwicht op de lage borden. Een uitzonderlijk grote over winning behaalde Charlois op BSG: 9—1. In de strijd rond de degradatie wist Utrecht zich voorlopig veilig te stellen ten koste van Groningen. De Leidse hoofdklasser Philidor, nog altijd goed meedraaiend in de sub-top, bekampte met succes het onderaanstaande DD. Bakker won op het eerste bord nadat zijn tegenstander in een remise-stelling het ver keerde stuk aanraakte. Van Maaren en Ad v.d. Berg kwa men beide tot goede remises. Joop Piket won met een kom- binatie de dame en de partij. De Graaff kwam na een rusti ge partij tot een remise. John v.d. Wiel wist na een matig gespeelde opening toch nog snel tot winst te komen. Van Reek zal zijn afgebroken par tij vrijwel zeker winnen. Theo Piket bracht in tijdnood een correct torenoffer waarna het pleit beslecht was. Van Hal deren en Guido den Broeder kwamen beide na een tijd minder te hebben gestaan tot remise aldus de einduitslag voorlopig op 6 1/2—2 1/2 bepa lend. LSG I kwam in de wedstrijd tegen Charlois 2 toch wel erg veel te kort. Alleen Baart en Wichers wisten hun partij tot winst te brengen. Verder kwa men Smout, Wiebes en'Horch- ner tot remises. Na deze 6 1/2—3 1/2 nederlaag lijken de kansen op promotie naar de eerste klasse wel verkeken. Voorschoten kwam opnieuw tot een knappe overwinning. Het slachtoffer was ditmaal Breda/Max Euwe. Door deze overwinning is Voorschoten terecht gekomen op de derde plaats. Voor de winst zorgden A. Huizer, W. Thieme, T. v, Schaik, A. Houweling, J. Wou ters en G. Sluiter. Verder heeft M. Wise in remisestelling afge broken. Philidor 2 lijkt rechtstreeks op promotie af te stevenen. Welis waar zal tegen ZSC/Saende gelijk gespeeld worden, maar beide concurrenten Amstel veen en Desisco/WGM 2 verlo ren. Op de eerste vier borden kwamen C. Berg, K. v.d. Meer, G. Visser en L. Pols tot remise. Verder won H. v. Loon na een torenoffer en C. Brinkers na tijdsoverschrijding van de te genstander en Barkema na stukwinst. A. Kohlbeck, A. Smit en C. v.d. Bosch braken alle drie af met materiaal-ach terstand. LSG 2 heeft zich na een 5 1/2—4 1/2 overwinning op Hol land Data/VAS-ASC 2 weer van de twee degradatieplaat sen afgewerkt Voor deze over winning zorgden A. Nieuw- land, J. Ossewaarde, J. Tolle naar, J. v. Rongen, W. Heems kerk, die allen wonnen en R. Dobbelaar die remise speelde. Uitslagen: Hoofdklasse. Phili- dor/Leiden—DD 7 1/2—2 1/2; EindhovenPhilidor/Leeuwar- den 2 1/2-4 1/2 (4 1/2-5 1/2); Utrecht— Groningen 5 1/23 1/2 (6 1/2-3 1/2); Desisco/WG- M—Voimac/Rotterdam 6 1/2-1 1/2 (6 1/2-3 1/2); Char loisBSG 81 (9—1); Tweede klasse B. Philidor/Leiden 2—ZSC/Saende 5-2 (5-5); Kijk Uit—Het Oosten 4—2 (5 1/2- 4 1/2); Pat Mat-Amstel- veen 5 1/2—4 1/2; Desis co/WGM 2—VHS 2 4-6; VA- S/ASC 2—LSG 2 4 1/2-5 1/2; Tweede klasse C: DSC—Moer- wijk 2 7 1/2—2 1/2; Goed— DD 3 2 1/2-4 1/2 (4 1/2-5 1/2); Breda/Max EuweVoorscho ten 3 1/2—6 1/2; Dordrecht- Overschie 4 1/2—4 1/2M (5 1/2-4 1/2), Charlois 2—LSG 6 1/2-3 1/2. In het Leids Kampioenschap is de strijd voorlopig in het voordeel van Ad v.d. Berg be slist. In zijn partij tegen titel houder Arthur Schuering won v.d. Berg in het middenspel een pion. In tijdnood offerde Schuering vervolgens een kwaliteit hetgeen hem echter niets opleverde. Toen hij ook nog eens een loper dreigde te verliezen gaf hij op. Op de tweede plaats staat momenteel Jan Tolenaar die in zijn partij tegen clubgenoot Joop Bakker al snel een stuk won. Op deze tweede plaats kan verder ook nog John v.d. Wiel komen als hij zijn moeilijk afgebroken stelling tegen Joop Piket wint. F. Weber wist zijn tegenstan der P. L. Zwetsloot te verslaan toen deze in tijdnood kwam. De afgebroken partij tussen Th. Piket en L. Barendse zal vermoedelijk in remise eindi gen. In de tweede klasse ondervin den A. Koppers en A. de Boer, die in de eerste ronde onder ling remise speelden, geen te genstand van belang. Beide hebben nu 3 l/2uit 4. Uitslagen vierde ronde: Groep 1: A. v.d. Berg— A. A. Schue ring 1—0; J. J. Piket—J. v.d. Wiel afg.; J. Tolenaar—Joop Bakker 1-0; F. Weber-P. L. Zwetsloot 1—0; Th. Piket—L. Barendse afg.; A. Kohlbec- k—C. Brinkers 1—0; J. Post- ma—W. Heemskerk 1—0; G. Haasnoot—H. v. Duyn 1—0; J. Bey St.—J. Harteveld 1/2—1/2; B. S. v. Dijken—B. Verra 1—1 regel.: J. v.d. Wijngaard—Jan Bakker afg.; P. Jansen—J. Kamps 0—1 regl.; Groep 2A: A. J. Koppers—J. v. Ouds hoorn 1—0; A. de Boer—T. Rijnsburger 1—0; A. Geye- r—C. Leenders 0—1; W. Im mens—R. F. Laven 1—0; C. v. Tol—J. de Jong 0—1; R. Tau- bert—N. de Haas 1—0; G. Zoe temelk—A. Grim 0—1. Stand aan kop in groep 1: 1. A. v.d. Berg 4 uit 4; 2. J. Tolenaar 3 1/2; 3. F. Weber, A. Kohlbeck, A. A. Schuering 3. Stand aan kop in groep 2: 1. A. J. Koopers, A. de Boer 3 1/2; 3. C. Leenders 3. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN - In de eerste divisie B heeft Gemini-Kangeroes ha Voorschoten weer eens voor een overwinning gezorgd. In een spannende wedstrijd met een sensationeel slot werd een het Haagse Duyvestein/PVC naar een verdiende 3—2 neder laag gespeeld. Na een matige eerste set, die met 10—15 werd verloren, kwam Gemini pas goed los met Nico Kleijn als uitblinkende aanvaller werd PVC via 15—7 en 15—9 naar een 21 achterstand gespeeld. In de vierde set kwam Gemini met 14—13 op matchpoint maar een aantal onbegrijpelijke blunders van de leiding leverde PVC een 1416 overwinning op. In de beslissende laatste set moest de Voorschotense ploeg het halverwege zonder Kees de Ridder stellen. Een onbeheerste aktie van PVC-zijde deed hem geblesseerd het veld verlaten. Met Herman Hagen op zijn plaats werd de op dat moment nog aan wezige 6—11 achter stand door een fanatiek spelend Gemini teniet gedaan. Met steun van het enthousiaste publiek won Gemini verdiend met 16-14. Ook de dames van Gemini kwa men in de Vliethorst tot een 3—2 overwinning. Het in opmars zijnde Amsterdam Boemerang 2 werd in een wisselvallige wed strijd verslagen. Na een span nende eerste set die met 14—16, door Boemerang werd gewon nen kwam Gemini goed terug met 15—5 en 15—12. Na een inzinking in de vierde set, die met 4—15 voor de Amsterdamse meisjes was, trok Gemini in de vijfde set met 15—12 toch aan het langste eind. Bij Gemini speelde Anneka Kras, die de zieke Marieke Bertels verving een goede wedstrijd. De dames van Groen SC heb- ben in de tweede divisie ook voor een overwinning gezorgd. In Den Haag werd het reserve team van Tempo Team naar een kansloze 0—3 nederlaag ge speeld. Groen SC dat met een aantal invalsters uitkwam, waarvan An den Hollander het uitstekend deed, gaf Tempo Team geen enkele kans. Met setstanden van 4—15, 7—15 en- 9—15 stelde Groen SC voorlopig zijn plaats in de tweede divisie veilig. Dit vooral dank zij goed spel van aanvoerdster Ali Ouds hoorn. De reserves van Gemini/Kange- roes verloren dit weekend hun koppositie in de derde divisie. In de uitwedstrijd tegen Goudse VC kon Gemini geen punt ver overen. In een bijzonder wissel vallig duel was Goudse met 3—4) de meest constante ploeg. Gemi ni kwam twee keer duidelijk voor 12—6 in de eerste en 13—9 in de tweede set maar gaf deze voorsprong uit handen. Gouds' won zo met 15—12 en 15—' Een mat Gemini kon toen ir derde set geen vuist m^ ken en verloor met 15- Van onze basketbalmedewerker GRONINGEN/LEIDEN Mer- casol heeft gistermiddag in de Groningse Evenementenhal aan getoond, dat het altijd nóg slechter kan. Wat de ploeg van Hennie Blom de bijna duizend toeschouwers in de tweede helft voorschotelde, was diep droevig. Zegge en schrijve een produktie van 17 punten en mede daar door kon Nationale Nederlan den Donar de zege gemakkelijk naar zich toetrekken: 81—47. En dat was dan toch nog een meevaller voor de groningse ploeg, want Amerikaan Pete Miller en spelverdeler Jos Tim mer ontbraken door blessures. In de eerste helft was Donar - Mercasol best een aardige wed strijd. De Leidse ploeg nam snel een voorsprong van 0—6. De weelde was van korte duur. Al leen Peter de Jong, Paul Hoek- sema en Peter Kop haalden hun normale niveau. De rest bleef daar duidelijk onder. Hans van Rooden had zelfs een complete off-day. Hij scoorde slecht twee punten en pakte maar één re bound. Halverwege de eerste helft had NN Donar de achterstand al weer royaal goedgemaakt en was de stand 21—14. Tot aan de rust kon Mercasol nog aardig partij geven. Peter de Jong schoot goed en mede door zijn veertien punten kwam de rust stand uit op 38—30. Ook Peter Kop speelde goed. Hij zou in totaal 11 punten maken en maar liefst 17 rebounds grijpen. Na de hervatting stortte de Leidse zaak echter compleet ineen. Mercasol moest vier mi nuten wachten op het eerste punt en toen had Donar daar alweer negen punten tegenover gesteld. In de tiende minuut was het" 1 63—36 en worstelde Merca sol uit alle macht De ploeg kwam echter niet meer boven. Met een schotpercentage dat in totaal uitkwam op nauwelijks 22% en waarvoor iedere di- striktsploeg zich diep zou scha men en waar Donar 60% tegen over stelde werd de partij afge sloten. Voor Mercasol gebeurde dat al in de 17e minuut In de laatste vier minuten zou er niet meer worden gescoord: 81—47. Topscorers Mercasol: De Jong 14, Hoeksema 12 en Kop 11. NN Donar: Madkins 21, Zwiers 16 en Julius 13. Regionaal werd er ook al weinig succes geoogst Alleen Lisse haalde de punten binnen. De dames van Leiden en Luba le den een nederlaag. BVO kwam niet in aktie. De wedstrijd tegen Achilles werd uitgesteld tot over twee weken. Hier is nu de vreemde situatie ontstaan, dat met nog vijf wedstrijden te gaan voor beide koplopers BVO en Achilles, de ploegen elkaar nog in Alphen èn in Delft ontmoe ten. En ongewild, maar wel spannend competitieslot want de rest is voor de titel al uitge schakeld. De dames van Mercasol ver speelden hun laatste kans op promotie naar de eredivisie. Ge plaagd door blessures en zonder de nog op vakantie zijnde Mieke Zandbergen, verloor de ploeg met 41—50 van Olympia. ij de rust leidde Mercasol nog met 26—22. Lisse heeft weinig moeite gehad met het zwakke Exercitia. Lisse verdeelde de score keurig over beide helften. Vijftig elk en kwam precies op 100 uit Exerci tia stond op dat moment op 77. Het was geen geweldige wed strijd, mede omdat het 'heilige vuur' bij Lisse ontbrak. Gefken (24), Jansen (22) en Van der Bron (18) waren topscorers. Luba speelde een zeer matige wedstrijd. Toegegeven moet worden dat het arbitrale duo Visser/Vlugt (5 technische fou ten in totaal en een diskwalifice rende voor Hans van Rooyen) niet sterk floot maar de schuld van de 87—113 (40—52 bij rust) nederlaag moet bij de eigen ploeg worden gezocht Er werd niet geluisterd naar de tactische tips van coach Kallenberg, die dan ook na vijf minuten in de tweede helft de handdoek in de ring gooide en iedereen even veel speeltijd toemat Leiderdorp AZC heeft zaterdag de streekderby tegen de ZIJL/LGB gewonnen. In zwembad de Does zegevierde AZC na een spannende wedstrijd met 7—5. Het is een mooi en spannend duel geworden tussen AZC en de ZIJL/LGB. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe en dat leverde een interessante strijd op. De ZIJL/LGB speelde zoals de laatste weken in de aanval rustig met overleg en slaagde en daarbij toch in om voldoende snelheid en beweeg lijkheid te behouden. AZC profiteerde steeds goed van zijn kansen. Met name Gijs Stroboer en Ton Buunk gelukte het nogal eens om een zware overtreding (een strafworp of een numerieke meerderheid voor 1 minuut) te forceren en AZC scoorde drie maal met deze man meer en 1 keer uit een strafworp. Nadat de eerste periode in een 2—2 stand eindigde nam AZC in het derde speldeel een 4—2 voor sprong. De ZIJL/LGB verkleinde deze achterstand wel weer maar het was toch steeds AZC, dat de marge op twee doelpunten bracht. Vooral de slotminuten van de derby waren erg spannend. Nadat Theo Uittenhout een strafworp van AZC-er Frank van de Akker had gestopt en Albert Spijker de ZIJL/LGB op 5—6 zette ging de ZIJL/LGB met nog 1 minuut te gaan volop in de aanval om nog een gelijkspel te kunnen halen. AZC hield echter zijn voorsprong vast en 10 seconden voor tijd kreeg AZC zelfs een strafworp van scheidsrechter Wil Goose, die tegelijkertijd hierbij AZC-coach George Geurtsen wegens zijn opmerkingen het bad uit stuurde. Ton Buunk bracht met deze strafworp de stand nog op 7—5. LZ'86 speelde zaterdagavond gelijk tegen Polar Bears. De strijd in zwembad De PEppel te Ede eindigde in een 2—2 stand. Naast de nog steeds geblesseerde Jan Bredeveld kon zaterdag ook keeper Erik Vos wegens een blessure niet meedoen. Desondanks was LZ'86 toch duidelijk sterker dan de thuisclub. De spelers van LZ slaagden er echter niet in om de kansen die ze kregen (o.a. 2 strafworpen en 2 maal een man meer) af te maken. Polar Bears kwam door doelpunten van Wim Wolterink en Epie Lagerwei in het derde speldeel zelfs met 2—0 voor te staan. Treffers van Joop Siera en Friet Elzinga brachten LZ'86 weer op gelijke hoogte maar verder dan 2—2 kwamen de Leidenaars niet. De streekderby tussen BZP en Katwijk in zwem bad De Kuil te Bodegraven is geëindigd in een 8—3 overwinning voor BZPC. De Bodegraaf se waterpoloploeg heeft hiermee revanche genomen voor de eerder geleden nederlaag in Katwijk. Tot in het begin van het derde speldeel ging de strijd nog enigszins gelijk op, maar nadat Hugo Boom stoppel voor de derde keer (dus definitief) het water uit werd gestuurd liep BZPC snel uit Door deze knappe overwinning van de ploeg van coach Piet Cluistra voegt BZPC zich weer in de kop groep van de tweede klasse B en kan gaan strijden om de derde plaats. Zoals verwacht zijn de dames van de ZLJL/LGB er niet in geslaagd om tegen DSZ een of meer punten te behalen. DSZ, dat nu bovenaan staat in de hoofdklasse en grote kans maakt op het Nederlands kampioenschap won in zwembad Overbosch met maar liefst 8—0. Al in het eerste speldeel had DSZ een 3—0 voorsprong genomen en deze werd in het verdere verloop van het duel uitgebouwd. Van onze tafeltennismedewer- ker Amsterdam SCO-Edek heeft door een volledig onverwachte nederlaag tegen AMVJ 2 de boot gemist in promotiehoofd klasse C. Gezien eerdere ver richtingen van de Amsterdam mers zou een ruime overwin ning voor Edek te verwachten zijn. Hoe anders pakte het uit. Via 2-2 leek nog alles mogelijk voor Edek, vooral omdat Giel Kuijper, invaller voor de zieke Jaap Polak, geen noemenswaar dige tegenstand ontmoette. Giel Kuijper won zijn enkelspelen, Ferdinand Thung deed dit slechts eenmaal en broer Mick kwam niet tot winst. De 6-4 nederlaag van SCO-Edek komt gunstig uit voor mededegrada- tiekandidaat TOV dat via een moeizaam bevochten gelijkspel bij Belcrum nu drie punten voorsprong heeft op Edek. Sjaak van Veen was uit zijn ritme en scoorde moeizaam een maal, evenveel als Ted van der Ploeg. Ruud Alkemade nam met twee overwinningen het grootste deel voor zijn rekening, waarbij vooral de winst op Mertens op viel. Dames I zowel als heren I van Scylla konden genieten van een wedstrijdvrij-weekend. De reserves van Scylla blijven win nen, alhoewel deze keer toch niet zo overtuigend. Tegen St Aloysius bleek hoe men een te genstander kan onderschatten. Het liep allemaal niet zo best en St. Aloysius nam een 4-2 voor sprong. Eenmaal doordrongen van de plicht te moeten winnen kwam Scylla terug waarbij de door Wibo van Gennip gefor ceerde 4-4 stand ontstond na winst op Van Dijk met 24-22 in de derde game op tijdregel. 'Wi bo van Gennip bleef ongeslagen, Hein Chrispijn won tweemaal, de eenmaal winst yan Peter van Schie viel bepaald tegen. Scylla 3 verloor van ATTAK met 6-4. Sojinuh bleef ongeslagen, Rob Regeer won eenmaal, maar Ka- rel van Schie kon geen winst forceren. Scylla 4 zal tevreden zijn met de 7-3 winst op Wibats 3. Erik Noest won zijn enkelspe len, Rini Hansen voegde daar tweemaal winst aan toe en in valler Jos de Wekker verrichte nuttig werk met een overwin ning. Scylla 5 verloor met 6-4 de thuiswedstrijd tegen VW. Hol lander bleef ongeslagen, Blans- jaar en Weber werden echter verslagen en het vierde punt ontstond uit winst in het dubbel. In. dezelfde klasse heeft Docos het juist niet gered in de uitwed strijd tegen St. Aloysius 2. Ge rard van der Klaauw won slechts eenmaal, een duidelijk bewijs dat hij aan een minder sterke periode bezig is. Fred Bracké won eenmaal, maar Ton L'Ami nam de helft van de Do- cos-score voor zijn rekening met winst in twee enkelspelen. De reserves van Docos verrichtten een goede prestatie door met 6-4 van Germinal te winnen. Het trio Hans Waayer, Peter Roo- denburg en Henny Gerritse hield elkaar goed in evenwicht door elk tweemaal te winnen. De dames van Docos dwongen koploopster Play Fair een ge lijkspel af. Lian Brouwer won wederom haar enkelspelen, Ria van Cassel en Margret Waaijer wonnen elk een partij. Het blijft de Treffers goed gaan. Na Wi bats 2 werd nu TSO met 7-3 aan de zegekar gebonden. Sjaak van Ruiten hleef onbetwist kopman met driemaal winst, maar Hans van Zwet en Koos van Beek deden niet voor elkaar onder en wonnen elk tweemaal. De reser ves van de Treffers speelden 5-5 bij DOV. Jos van der Veer won tweemaal, Van Klink en Aker boom elk eenmaal en ook het dubbel was voor de Treffers. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Bax/Foreholte heeft zich in de Leidse „Groenoord- hal" zeker gesteld van de derde plaats door een verdiende 8—5 zege op WWV uit Winterswijk. De „Oosterlingen" namen een 0—1 voorsprong, maar moesten toch het openingsoffensief aan de thuisclub laten. Een straf worp van Hannie Boskamp, een fraaie goal van Anke v.d. Nou- land en een afstandsschot van Ellie Hoek bezorgden de Voor- houtse formatie een 3—1 voor sprong. Bij de 3—2 tussenstand had Lenie van Beek nog de mogelijkheid via een strafworp te scoren, maar zij schoot tegen de paal. Hannie Boskamp trof wél doel en een goede aktie van WWV hield de spanning erin bij de rust: 4—3. In de tweede helft schoot Ineke Slobbe met een daverend schot 5—3 in, maar een gebrek aan concentratie in de verdediging stelde WWV in staat terug te komen: 5—5. Dat was de prikkel, die Bax/Fo reholte nodig had want een ge weldig offensief volgde waarbij de Winterswijkse dames geheel werden overklast. Lenie v. Beek schoot van afstand raak, terwijl Annemieke de Bruyn en Mariet- te Siera, na eerst het houtwerk op zijn degelijkheid te hebben beproefd, de uitslag een wat royaler aanzien gaven: 8—5. MMO-dames kwamen in Den Haag tegen HEC met een 5—1 verdedigingssysteem bijzonder slecht uit de voeten. De Haagse cirkelspeelsters kregen teveel ruimte en lieten al na 10 minu ten een 4—0 voorsprong note ren. Terugschakelen op een hechte zes-nul defensie was de boodschap voor MMO en daar mee hadden zij meer succes. Bij de rust was de achterstand nog slechts 6—5 om in de twee de helft met 9—7 de puntjes mee naar Hoogmade te nemen. Riki Borst moest daarvoor wel twee maal een strafworp stoppen. Margré Volwater had met 4 tref fers weer een groot aandeel in de MMO-score. De heren hadden een leuke ont moeting met het Wassenaarse Olympia. Om beurten namen zij de leiding in dit spannende duel. De Hoogmadenaren hadden zo wel bij het rustsignaal (5—6) als bij het eindsignaal (12—13) een puntje meer aan de positieve kant van de score, zodat de volle winst bij MMO terecht kwam. San/Saturnus-dames hebben de kleine kans om degradatie te ontlopen met beide handen aan gegrepen en in een zeer span nend duel in Den Haag gewon nen van HMSH. Bij de rust hadden de Leidse dames met 2—3 de leiding om uiteindelijk op 4—5 te finishen. Wil Schulte blonk uit in het Leidse doel, terwijl Monique Plouvier 4 tref fers voor haar rekening nam. De vijfde Leidse treffer kwam van Wil Luyten. Frank Verbeek van Luba (10) in duel. Ronald Messema- ker (14) kijkt toe.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17