Quick Boys wéér langs Spijkenisse Noordwijk 'blij'met punt Problemen voor Ter Leede Valken '68 te sterk voor Leiden: 2-8 KAMPIOENSCHAP VOOR WETERINGSE GIRLS Zuiderkwartier op dreef RCL schakelt ook NSW uit Arie van Tol vijfde Zilveren plak Schaddenhorst LEIDSE COURANT PAGINA 16 LEIDEN De korfbalcompeti tie op het veld heeft een voor zichtig begin gemaakt. Vooral in de top werden nu al de te spelen partijen doorgeschoven naar verderop in het seizoen, zodat alleen in de lagere regio nen in competitie verband ge duelleerd werd. Zuiderkwartier deed het erg goed door koplo per Soesterkwartier een gelijk spel af te dwingen (5—5). Top kreeg een pak slag van Harga (9—3) en verspeeld daarmee de relatieve voorsprong op de con currentie. Zuiderkwartier had drie nieuwe gezichten in de beginopstelling, t.w. Dirk Jan de Kreek, Ruud v.d. Mark en Eric van Lunteren resp. voor Jim van Daim (vader geworden), Joep van Dam (in terne problemen) en Rens Hen- sen. Niettemin pakte ZKW lei der Soesterkwartier een pupt af en dat is voor de Amersfoorters pas het tweede verliespunt van dit seizoen. Dirk Jan de Kreek werkte 0—1 weg van 2 1/2 meter en vanaf diezelfde plek miste Van Lunteren. Het werd nu 1—2, maar voor het ingaan van de pauze zorgde Carla Akse voor het evenwicht Na het ke ren nam Zuiderkwartier voor het eerst en het laatst de leiding toen Albert de Groot een door braak op juiste wijze afrondde. Soesterkwartier kwam echter terug en nam nog twee keer de voorsprong die moest leiden tot winst. Toos van Dam en Tineke van Es gaven echter het punt, waarop de Leidse ploeg volledig recht had na deze aantrekkelij ke partij (5—5). Top verloor zaterdag ruim schoots van Harga en dat was voornamelijk gevolg van de slechte afwerking van de Sas- senheimers. Verschil in spelop vatting was er niet, maar de thuisclub gebruikte de kansen tenminste. Zo miste TOP 2 strafworpen en nogal wat door- loopballen. De ploeg van trainer Hans van Zonneveld had vier invallers. Na goals van Lotty Keunig, Wijnand van Vliet en Jan Willem Simmelink verloor TOP met 9—3. Van een onzer verslaggevers KATWIJK AAN ZEE - Ook in het tweede treffen met kam pioenskandidaat Spijkenisse pakte Quick Boys nu op ei gen terrein de volle winst: 1-0. Een onbenullig „handsbal letje" van Spijkenisse-rechter- vleugelverdediger Dani van der Meer (38ste minuut) stelde Jaap Herikhuizen in staat Quick Boys vanaf de 11-meterstip naar de zege te leiden. Daarmee kreeg de ploeg van trainer Ger Perdijk de beloning voor de werklust en de agressievere speltrant, die het vooral na de pauze ten toon spreidde. Maar die ijver was wel het enige wapen, dat de Katwijkers tegen Spijkenisse in de strijd wierpen. Op het punt van spelinzicht, or ganisatievermogen en techniek haalde Quick Boys wederom een duidelijke onvoldoende en leed het in de eerste helft op die onderdelen ook een grote neder laag tegen hun veel bal vaardi ger opponenten. Ondanks die „zege" in de eerste helft moest Spijkenisse zonder punten huis waarts keren. Spijkenisse kon het surplus aan voetbalkunde in die periode niet „hard" maken en zakte na de pauze weg tot het niveau, waarop Quick Boys zich de gehele tijd al had bevon den, waardoor de zege van Quick Boys op dat moment reeds veilig gesteld was. Spijke- nisse-trainer Van Dongen na afloop: „Na die strafschop heb eèrst'e klasse ik de meest essentiële zaken van het voetbalspel gemist. Er was totaal geen organisatie meer en je zag in de tweede helft alleen nog maar van die lange trap pen". Het aantrekkelijk karakter van dit duel bleef daarom ook be perkt tot de eerste helft, waarin Quick Boys pas halverwege de eerste goede aanval opzette. Quick Boys-trainer Ger Perdijk: „Wij wilden Spijkenisse laten komen en dan zal je ze de ruim te moeten geven. Ik had Cor Verdoes als „breker" op het middenveld geposteerd, maar dat ging de eerste helft ten kos te van de opbouw. Spijkenisse kan erg slecht tegen een per soonlijke dekking en vooral die Barendrecht en Goedendorp. Het effect heb je in de tweede helft kunnen zien". Geen enkele Spijkenisse-speler kon zich in die tweede rondgang losmaken van die straffe mandekking. Wat resteerde was nog slechts een kopbal van Groenedorp in de 56ste minuut (Floor Schaap redde fraai), maar die actie al leen betekende slechts een zwakke poging om de opgelopen achterstand ongedaan te maken. Spijkenisse had zijn slag moe ten slaan in de eerste periode, maar strandde toen tweemaal op Quick Boys-verdediger Arie Remmelzwaal. In de 10e minuut kon Quick Boys-doelman Floor Schaap nog ternauwernood een indraaiende hoekschop van Ru dy de Haan via de lat uit zijn dole tikken, maar in de rebound had hij de assistentie nodig van Arie Remmelzwaal, die de inzet van Cor Zwartepoorte uit het' doel kopte. Nog geen vijf minu ten later was het weer Remmel zwaal, die nu een lob van de doorgebroken Cor Barendrecht (eerder had deze alleen voor doelman Floor Schaap de bal naast het doel geschoven) vlak voor de doellijn onderschepte en tot hoekschop verwerkte. Het kruit dat beide ploegen voor deze wedstrijd in huis hadden gehaald was daarna snel ver schoten. Quick Boys zocht te vergeefs de „ontsteking" bij de vrije kansen van Jaap Herikhui zen (alleen voor Spijkenisse- doelman Bob Molenbeek). Jaap Hiek en Cor Verdoes (hij speel de alleen voor Molenbeek de bal te ver voor zich uit). Spijkenisse claimde na de pauze nog twee gevallen van hands in et straf schopgebied van Quick Boys, maar die werden door scheids rechter De Looper wegens ge brek aan bewijs niet ontvanke lijk verklaard. LEIDEN Na eersteklasser Huizen heeft ook het in de hoogste zaterdag-afdeling ver toevende NSW in de beker strijd plaats moeten maken voor RCL. In een van beide zijden matige wedstrijd hielden RCL en NSW elkaar 120 minu ten in evenwicht: 1—1. Pas bij het nemen van straf schoppen sloegen de Leiderdor pers hun slag. Met 8—7 toonde RCL zich op dat onderdeel de sterkste. In een gelijkopgaande eerste helft keek RCL reeds na twintig mi nuten tegen een 1—0 achter stand aan. Versluis zette uit een counter NSW voorlopig op winst. RCL trok daarna het ini tiatief meer naar zich toe, zon der zich echter uitgespeelde kansen te verschaffen. Vlak voor rust kwam RCL toch langszij. Leo Holl schoof bij een \Tije trap de bal naar Dick van der Vijl. die het leder ineens achter de NSW-doelman depo neerde. Ook na de pauze hiel den NSW en RCL elkaar vol komen in evenwicht. Vlak voor het verstrijken van de reglemen taire speeltijd leek NSW de strijd nog in zijn voordeel te gaan beslissen. Twee spelers van NSW waren RCL-doelman Bram Brandt reeds gepasseerd, maar konden desondanks de bal niet in het lege doel deponeren... Aanvoerder Bert de Graaf van Leiden (5) in duel met een verdediger Clubhuis De Bollenstreek ingewijd Bollenstreek De wielerver eniging „De Bollenstreek" orga niseerde zondag een clubont moeting aan de Speklaan in Lisse, waarmee het nieuwe clubhuis werd ingewijd. Behal ve „De Bollenstreek" waren de wielervernigingen „De Kam pioen" en „Excelsior" uit Haar lem en „Swift" uit Leiden hiervvoor uitgenodigd. Bij de nieuwlingen werden 6 ronden van 4,7 km. afgelegd. Winnaar werd Hennie van Lent van „De Kapioen" in een tijd van 41 min en 44 sec. Tweede werd Alois Goossen van „Swift". 'bij de amateurs, die 10 ronden moesten afleggen, werd het een Haarlemse aangelegenheid. De eerste drie aankomenden waren allen lid van „De Kampioen". Winnaar H. Rutten had 1 uur 5 min. en 33 sec. nodig. Tweede werd T. Blom, derde J. v.d. Horst. (Van onze sportredactie) Leiden In de eerste klasse zaterdagvoetbal afdeling Leiden heeft Valken'68 de spanning in I de kopgroep nog verder opgevoerd door Leiden gedecideerd met 2—0 te verslaan. De ontmoeting I tussen de middenmoters Kagia en Woubrugge eindigde, zoals zij begonnen was: 0—0. In de onderste regionen behaalde KRV een magere overwinning op hekkesluiter LSW'70. Leiden heeft in Valkenburg de boot gemist en daarmee de aansluiting bij de kopgroep verloren. I De zege van Valken '68 kwam al voor rust tot j stand, in wélke periode de thuisclub ook duidelijk J de betere was. Sterk aanvallend werd Leiden j onder zware druk gezet, hetgeen na 20 minuten I tot het eerste doelpunt leidde. Arie van Duyn i bereikte een voorzet op rechts eerder dan de uitgelopen doelman Rinus Miggels en speelde het leer met een boog over hem heen naar Jan Hoekstra, die de bal voor het inleggen had: 1—0. Even later haalde Ad van Kaam bij een hoekschop een Valken-aanvaller neer, wat een strafschop betekende, die door Auke Hoekstra werd verzil- Na rust consolideerde Valken de voorsprong en mochten de Leidenaren het initiatief nemen, ech- zonder resultaat. Beste man van-het veld bleef scheidsrechter Hoogervorst, die in deze klasse debuteerde. Woubrugge-Kagia, een wedstrijd die zo snel moge lijk vergeten moet worden, eindigde in een doel puntloos gelijkspel. Beide voorhoedes faalden en schiepen zich nauwelijks kansen. Vóór rust was Woubrugge de sterkere ploeg, erna kreeg Kagia enkele kansen, maar Herman Brouwer en Harry van Diik misten. Alphia begon tegen Abbenes enthousiast en kreeg dan ook de beste kans van de wedstrijd. Ruud Verkerk mocht een strafschop nemen, nadat een verdediger de bal met de hand uit het doel van Abbenes had geslagen, maar schoot via de paal naast. De 0—0 ruststand gaf SJZ hoop op een goed resultaat, maar al snel boorde Stompwijkse Boys deze hoop de grond in. Aad van Zon scoorde tweemaal. Fred van Rijn-bepaalde de stand met een prachtig afstandsschot op 3—0. Bernardus-Kickers was een aantrekkelijke wed strijd. waaruit de thuisclub de volle winst haalde, toen John Eibers uit een scrimmage scoorde. SVLV bleef de meerdere van Meerburg. Kees Zoetemelk hielp al vlot zijn ploeg aan een voor sprong door een voorzet van rechts direkt in te knallen. Meerburg kreeg een uitstekende kans om gelijk te komen, maar in een twee tegen één situatie bleek de doelmah de sterkste. Na rust benutte Cors Witteman een strafschop en bracht de stand op 0—2. Gouda. Beide koplopers in de zaterdagafdeling, Bodegraven en WDS boekten een 3—0 overwin ning op resp. Oudewater en Floreant. Waddinx- veen en Sportief hielden het gelijk (0—0). Bergam bacht blijft hekkesluiter (2—3 tegen Rijnstreek) en Reeuwijk versloeg verrassend Gouda met 4—2. Floreant maakte het WDS wel heel gemakkelijk door tweemaal in eigen doel te scoren. Ook aan het derde WDS doelpunt ging een verdedigingsfout van Floreant vooraf. Bodegraven werd eveneens door zijn tegenstander geholpen. Oudewater nam het eerste doelpunt voor zijn rekening, waarna Bodegraven de overige zelf scoorde. zaterdag afdeling Standen Eerste klasse: SVOW 17-23, Hazerswoudse B. 17- 23, Oegstgeest 17-21, GWS 16-20, Valken '68 16-20, Leiden 17-17, Kagia 17-15, Woubrugge 17-14, KRV 17-14, WSB 14-9, LSW'70 16-5. KRV leek tegen LSW'70 op een ruime zege af te gaan. Binnen 20 minuten waren de studenten op een 2—0 achterstand gezet (Sjaak de Jong na een solo en Mart Aanhanen uit een voorzet van Jan Slingeland). Hierna werden slechts vele kan sen gemist. In de tweede helft kwamen de studen ten meer opzetten, maar stichtten nauwelijks ge vaar. Tot de Katwijkse goalie, verstijfd door de koude, te laat reageerde op een inzet van Wouter Bos en de studenten tegenscoorden. In de tweede klasse verloor Abbenes opnieuw een Gouda: Bodegraven 17-30, WDS 17-27, Gouda 17- punt (0-0 tegen Alphia) en mag definitief uitge- 22. Sportief 17-22, Rijnstreek 17-19, Reeuwijk 18-18 schakeld voor het kampioenschap geacht worden. Floreant 16-15, Siveo 16-13, Waddinxveen 18-14' Stompwijkse Boys en SVLV bleven wel goed in- Aarlanderveen 17-11, Bergambacht 18-7, Oudewa- de slag en wonnen, evenals Bernardus. ter 18-8. Tweede klasse: MVKV 16-27, Stompwijkse B. 14- 24, SVLV 15-22, Abbenes 14-18, Bernardus 16-17, Meerburg 13-11, VNL 15-11, Alphia 15-11, SJZ 14-9 Inutas L. 16-10. Kiekers'69 15-5. Van onze sportredaktie SASSENHEIM De toekomst voor Ter Leede is er na de 0—2 nederlaag tegen IJmuiden niet rooskleuriger op geworden. Reeds na tien minuten spelen offreerde een mistastende Ter Leede-verdediging IJmui den de volle winst. Willem Breedijk en Hans Bisschops lieten Ton Postma ongehin derd passeren, terwijl de andere Ter Leede verdedigers ten onrechte bleven staan voor buitenspel. Postma had daarna weinig moeite om IJmuiden op 0—1 te zetten. De resterende 80 minuten kreeg Ter Leede de rol van „spel- en smaakmaker" toebedeeld. IJmuiden beperkte zich nog slechts tot verdedigen, maar had het geluk aan zijn zijde dat de scheidsrechter twee gevallen van hands in het strafschopgebied van IJ muiden over het hoofd zag. Ter Leede moest genoegen nemen met de vrije trap van Nanne Sluymer, die door IJmuiden-doelman Willem Kwak schitterend uit zijn doel werd geranseld. Na de pauze moest doelman Willem Kwak zich driemaal gewonnen geven, maar geluk kig voor hem bracht voorstopper Ravens- bergen even zovele malen op de doellijn redding. Het moedeloos verder strijdende Ter Leede, dat in de slotfase zelfs doelman Willem van Harskamp als extra aanvaller aan zijn zijde kende werd in de laatste minuten definitief uitgeteld. Hans Verwoerd veroverde de bal op het middenveld, strand de in eerste instantie nog op „aanvaller-doel man" Van Harskamp, maar kon daarna alsnog de bal in het verlaten doel schieten In de vierde klasse B is een matig spelend ARC tegen Semper Altius niet verder geko men dan een doelpuntloos gelijkspel. De Alphenaren hadden de gehele wedstrijd wel het beste 'van het spel, maar konden zich geen uitgespeelde kansen verwerven. Van onze sportredactie HARDERWIJK - Uiteindelijk bleek Noordwijk-trainer John Eelman nog "blij" met het winstpunt dat zijn formatie bij WOG (2—2) zo moeizaam had veroverd. "Want", verklaarde laconieke Eelman, "elke ploeg krijgt in een seizoen wel eens een periode waarin het alle maal wat minder gaat. Dan moet je blij zijn met een punt, blij zijn ook dat de inzet ten minste nog optimaal is..." Toch toonde Noordwijk, dat na het verlies tegen Harkemase Boys en deze remise achtervolger DOVO nu op drie punten ach terstand weet, in Harderwijk aan ook nog te kunnen voetbal len. Zonder amateur-international Kees Karstens (een hardnekkige liesblessure zal Karstens waar schijnlijk enige weken aan de kant houden) werd het eerste half uur van de wedstrijd volle dig opgeëist En werd er ook gescoord. In de tiende minuut vond Jan Willem Bogers die op tijd sprintende Ruud Bröring. Ongehinderd kon de "Bro" ver volgens doelman Henk Jansen passeren. In die fase had Noord wijk de strijd zelfs al kunnen beslissen. Sterk "jagen" van de gehele roodwitte elf stelde Bo gers in staat Ben Barten weg te sturen. De invaller .voor Kar stens werkte de bal evenwel hoog over het WOG-doel. Niettemin leek de Noordwijkse zege niet in gevaar te komen. De Harderwijkers speelden te ner veus om ook maar hoop te mo gen hebben op een beter resul taat. Totdat Noordwijk-doelman Constant Smit bij een direct vrije schop van Henk Albers in de fout sprong. De bal zeilde van ruim 35 meter in de uiterste bovenhoek (Smit: "M'n uitzicht werd wat belemmerd, maar het blijft een blunder") - daarmee niet alleen de 1—1 stand op het scorebord brengend, maar ook het zelfvertrouwen van WOG weer op "Normaal Harderwijks Niveau" tillend. eerste klasse De thuisclub durfde nu opeens wel uit die verdediging te ko men en werd nog voor rust "be loond" met een tweede, opnieuw gelukkig tot stand gekomen treffer. De bal viel na een hoek schop van Jaap Umans (overi gens een kwartier voor tijd door scheidsrechter Thomasse uit het veld gestuurd toen hij na een wat onvriendelijke confrontatie met Noordwijks Jaap van Res teren "beledigende taal" had geuit) "dood" neer. Hans West geest en Smit zagen daarna toe hoe Simon Goossensen de bal in het doel liep Die 2—1 voorsprong hield WOG lang in tact. Ook al om dat Bröring (nog in de eerste helft) een effectvolle voorzet van Boot niet naar waarde wist te schatten én omdat een erg hard werkend Noordwijk na rust geen kans zag voldoende inventiviteit aan de dag te leg gen om het grote veldoverwicht in treffers om te zetten. Tot in die 72ste minuut Cor Vreugden- hil en Albert Spaanderman de bal na een vrije trap snel rich ting Westgeest plaatsten. De rechtsachter bedacht zich niet, "stoomde" door en haalde ver nietigend uit: 2—2. Met tien man (kort na de gelijk maker moest Umans vertrek ken) hield het erg defensief in gestelde WOG dat punt vast. 't Kon Eelman niet verontrus ten: "Het gaat gewoon wel eens wat minder...." GERT-JAN ONVLEE Van onze sportredactie LEIDEN Arie van Tol van de Leidse atletiekvereniging „De Bataven" kwam dit week einde in de Te Werve-veldloop tot een uitstekende vijfde plaats. Van Tol finishte op 41 seconden van winnaar Johan Kijne van Metro in de tijd van 25.59.6 min. Jan Hendriks (Bataven) eindig de op de elfde plek (26.53 min.) en Henk van Leeuwen kwam als zestiende door de finish in 27.04 min. De wedstrijd ging over acht kilometer. Bij de dames (die vier kilometer liepen) boek ten Jeannette Hendriks en Mi riam van de Zalm beiden van De Bataven goede prestaties. Jeannette werd tweede (13.06.2 min.) en Miriam derde: 13.01.2 min. Heieen Haverkort greep in de meisjes B-groep de zege. Zij liep de 1500 meter in 5.38.8 min. In de Ter Aarse plassenloop „veroverde" Bertus Kerkvliet een derde plaats (47.10 min); bij de dames won „Betaafse" Cor- rie van der Meer. Snelwandelen In -de omgeving van de Bosbaan (Amsterdam) heeft Holland- snelwandelaar en Nederlands kampioen Dirk Massen van de Brink een 25-kilometerloop gewonnen. Zijn tijd: 2.09.47 min. Clubgenoot Nico Schroten werd tweede in 2.18.18 min. UTRECHT In het fonkelnieu we zwembad „De Kwakel", waar van vrijdag tot zondag de Nationale winterzwemkam- pioenschappen werden ver- zwommen, verschenen ook ver scheidene deelnemers uit de kring Gouwe-Rijnstreek aan de start. Alex van Belkum en Peter Wol- ters (Z/L) kwamen beiden uit op de 200 m. schoolslag heren. No gal teleurstellend eindigden zij in resp. 2.41.47 en 2.39.15 Deze tijden leverden geen finaleplaat sen op. Op de 200 m. wisselslag heren verschenen Edward Maasdijk (Z/L) en Alex Szirmai (LZ *86) aan de start. Deze laatste bracht het in dit snelle gezelschap tot 2.25.09. Edward Maasdijk was precies een halve seconde snel ler. Marli van Winsen (AZC) en clubgenoot Anja van Harskamp verschenen aan de start op de 100 m. schoolslag. De eersge- noemde eindigde in 1.24.07, ter wijl Anja van Harskamp 1-.23.30 nodig had. Een snelle 1.11.64 van Alex van Belkum gaf hem recht op de eerste reserveplaats in de finale, terwijl Peter Wolters zich als vijfde plaatste met 1.10.48. Deze zelfde plaats behield hij ook in de eindnotering, hoewel hij iets langzamer was: 1.10.59 Op de 100 m. rugslag heren toonde David Schwaddenhorst (AZC) zijn klasse: hij zette in de finale een schitterende tijd neer. Het dameselftal van Weteringse Girls dat met groot gemak de ti tel in de zondagafde ling binnenhaalde. (Van onze sportredaktie) LEIDEN In de zondagafdeling van het damesvoetbal bleef Weteringse Girls ook na de 17e competitiewedstrijd ongeslagen (6-0 zege op UDO en haalde daardoor zonder puntenverlies de titel in deze afdeling bin nen. Marion de Groot bezorgde Weteringse Girls een 0-2 voordelige ruststand.Na rust scoorden: Cisca van Egmond, Stephanie Kalker, Mary van der Meer en wederom Marion de Groot. Het op de tweede plaats staande Randstad Sport leed een verrassende nederlaag bij SJZ. Marga Opdam scoorde na een doel puntloze eerste helft het enige doelpunt van de wedstrijd. Iduna sloeg tegen VVSB in Noordwijkerhout pas na rust haar slag. Vera van der Hoorn (2x) en Karin Koelewijn schoten Iduna naar een 0-3 zege. SJZ 2 kwam er tegen Kickers '69 genadig vanaf. Het puntloos onderaan staande SJZ 2 moest dit keer met slechts 4-0 het hoofd buigen. Voor Kickers '69 scoorden: Annetta Middag, Emmy van Velzen en Marina van der Hoek. SJZ zelf nam de vierde treffer voor haar rekening. SJC tenslotte rekende met 1-3 af met Lisse. Damesvoetbal In de zaterdagafdeling zette KRV haar zege reeks voort door een 0-7 overwinning op Zevenhoven. Doelpuntenmaaksters: Coby Trigt (3x), Nel van Beelen (2x), Anja van Klaveren en Corry Nijgh. Lugdunum be hield de tweede plaats dankzij een 5-1 over winning op SVLV. Bij rust leidde Lugdu num reeds met 4-0. Nancy Verhoeven was bij de Leidse meisjes weer de grote uitblink ster. Zij nam vier treffers voor haar reke ning. Petra Keijzer voor Lugdunum en Ma ria van der Holst voor SVLV maakten het half dozijn doelpunten vol. Alphia boekte door doelpunten van Henny Schoonewille en Bep Lagerweij een 0-2 zege op Weteringse Girls 2. RCL tenslotte had veel moeite met Valken '69: 2-3. Doelpunten maaksters bij RCL: Gery van Meeteren (2x) en Anneke Rotmensen. STANDEN: ZATERDAG: KRV 15-28; Lug dunum 13-21; Alphia 13-20; W. Girls 14-16; SVLV 13-14; RCL 15-13; Zevenhoven 13-9; Valkeen '69 14-7; KRV 2 13-6; Kickers '69 2 14-2. ZONDAG: Weteringse Girls 17-34. Randstad Sport 16-22; SJC 17-21; Kickers '69 16-20; Iduna 15-19; Sp. Lisse 17-16; Oranje Groen 17-16; WSB 16-15; SJZ 16-13; UDO 17-4; SJZ 2 17-0.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16