Bewoners deel Noordwijkerhout willen geen waterleiding, wel electriciteit Oegstgeest wil beeldengroep aankopen Vestiging van woonwagen kamp in Leiderdorp nu definitief Gronden industrie schap Grote Polder bijna uitverkocht Oei! Wij zijn ingeslagen De toekomst is een gesloten gordijn PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 MAART 1976 NEDERLANDS VERBOND VAN VAKVERENIGINGEN afdeling Leiden BELANGRIJK BERICHT VOOR LEDEN VAN HET N.V.V. Ook dit jaar zijn er enkele deskundigen beschikbaar om N. V.V.-leden bij te staan bij het invullen van aangiftebiljet- ten voor de inkomstenbelasting. Zij, die hiervan gebruik willen maken kunnen zich voor een afspraak wenden tot de sekretaris van hun bond. De adressen zijn: Algemene bond van Ambtenaren, Oude Singel 6. telefoon 132159, vrijdagavond van 7 tot 8 uur) Bouwbond N.V.V., Herengracht 18, tel. 131838, dag. 9 tot 12 uur. Mercurlus, Wasstraat 46, tel. 125069, woensdagavond 7 tot 8 uur. Industriebond N.V.V., Herensingel 3, tel. 121458, donder dagavond van 7 tot 8 uur. (Ook de leden in Leiderdorp). A.N.G.B., Lorentzkade 69, tel. 126656, 's avonds van 7 tol 8 uur. A.B.O.P., Gerrit Kasteinstraat 65. tel. 140273. Vervoersbond N.V.V., Sperwerhorst 92. tel. 131216 (Zie uw bondsblad Steeds Voorwaarts). A.V.B. Leiden, Zaanstraat 122, tel. 132635. A.V.B. Rijnsburg, Piet Heinstraat 44, Rijnsburg, tel. 01718- 20255. N.B.H.P., Beethovenlaan 169. tel. 762424. Nederlandse Politiebond (N.P.B.) Wilddreef 234 Leider dorp, tel. 892931. N.P.B. afdeling Voorschoten, Leidseweg 97 a, Voorschoten, tel. 01717-2663. U kunt zich ook wenden tot het sekretariaat van het N.V.V in Leiden, Buizerdhorst 36, tel. 071-122083. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT De bewoners van de Leeweg in Noordwijkerhout zijn geheel niet geïn teresseerd in de plannen van de gemeente om in dit gebied waterleiding aan te leggen. De Leeweg- bewoners zijn van mening dat het water dat zij oppompen uit de grond uitstekend voldoet. De plannen van het college van b en w zijn inmiddels door de raad aangenomen. Ze maken deel uit van de investeringsnota voor 1976 en 1977. De geraam de kosten bedragen 235.000 gulden. Geheel anders ligt de situatie naar, bewoonster van de Lee- aan de Leidsevaart. De bewo- weg, is van de gemeentelijke ners van deze vaart snakken plannen allerminst onderste- ernaar ooit eens water te mo- boven: „Laten de gemeente gen betrekken van de „ge- hun water maar houden, geef meente". De kwaliteit van het ons hier maar electriciteit. Dat opgepompte water in dit ge- is waar we al tijden op zitten bied is bijzonder slecht door te wachten. Het water dat wij het hoge ijzergehalte. De ge- hier oppompen vanaf een bruikers van dit water zijn diepte van 25 meter is zuiver veelal genoodzaakt een wate rontharder aan te schaffen en dan nog worden onder meer wasmachines en toiletten bruin door het harde water. Een bewoner van de Leidse vaart: ,Hoe eerder de gemeen te hier waterleiding aanlegt, hoe liever het me is. Opboren kost in het algemeen ook veel geld, zeker nu je ook een wate rontharder nodig hebt. Het is schandalig dat we zolang heb ben moeten wachten op de gemeente". Mevrouw Wasse- hoeft niet meer onthard te worden. Vorig jaar is ons wa ter gecontroleerd en goedge keurd. Waarom duur water van de gemeente kopen?" De burgemeester van Noord wijkerhout, de heer Bosma, verklaarde dat het water in beide gebieden goed onder zocht zal worden. „De gemeen te kan als overheid natuurlijk geen verantwoording nemen voor mensen die geen water leiding willen," aldus de bur gemeester. Een zogenaamde diepboring, waarmee grondwater van 30 meter diepte omhoog wordt gepompt. Carnaval in Noordwijkerhout: zestien gewonden Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT - Vijf tien personen zijn gewond ge raakt toen zij tijdens de zoge naamde „elf-kroegentocht" in Noordwijkerhout van een aan hangwagen zijn gevallen. Drie van hen moesten overgebracht worden naar het Academisch Ziekenhuis. De aanhangwagen, getrokken door een traktor, maakte bij de Maandagsewete- ring een scherpe bocht naar rechts, waardoor vijftien perso nen van de wagen vielen. De wagen dreigde zelfs te kantelen. Bij dit ongeluk zijn ook enkele langs de kant van de weg gepar keerde auto's beschadigd. Op de Zeestraat werd een 22-ja- rige man uit Lisse door een auto aangereden. De bestuurder, een carnavalsvierder, reed door, maar kon later door de politie worden aangehouden. De man verkeerde onder invloed van al- koholhoudende drank. De Lisse- naar is met lichte verwondingen opgenomen in het Diaconessen- huis. Instructieve exposities in Voorschoten Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN - Met als op zet de kunstenaar en zijn werk wat dichter bij het publiek te brengen organiseert de Voor- schotense kunstkring in de ko mende weken een serie tentoon stellingen met een hoofdzake lijk instructief karakter. Zo zal er bijvoorbeeld materiaal en gereedschap te zien zijn dat bij de verschillende technieken ge bruikt wordt. De exposanten zullen zoveel mogelijk aanwe zig zijn om iets over hun werk te vertellen. De eerste tentoonstelling wordt a.s. zaterdag geopend door de Voorschotense wethouder L. L. Marselis. De expositie van teke ningen zal ook te bewonderen zijn op 13 en 14 maart en in het weekeind van 20 en 21 maart. Grafiek is te zien op 27 en 28 maart, 3 en 4 april en 10 en 11 april. Voor het bezichtigen van aquarellen en gouaches kan men terecht op 17 en 18 april, 24 en 25 april en 1 en 2 mei. Gedurende die weekeinden zal de expositieruimte in het Crea tief Centrum zowel zaterdag als zondag geopend zijn van 14.00 tot 17.00 uur. SPEELSTRATEN IN WESTEINDE Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Hoewel de ambtelijke studiegroep nog be zig is met haar werkzaamheden betreffende de mogelijke wijzi gingen in de inrichting van het woongebied Westeinde houdt het gemeentebestuur van Zoe- terwoude kennelijk ernstig re kening met het creëren van en kele speelstraten daar. Dat valt af te leiden uit het feit dat voor dit doel 55.000 gulden is gere serveerd. Voor nog een paar projecten is geld opzij gelegd. Onder meer voor groot onderhoud van het zwembad 20.000), groenvoor zieningen 20.000), een trim baan 10.000), reconstructie van de Zuidbuurtseweg 40.000) en plaatsing van vlag gen 2.500). Van onze correspondent ZOETERWOUDE Voor het industrieschap „De Grote Polder" waarin de gemeenten Leiden en Zoeterwoude participeren ligt likwidatie in het verschiet. Dit deelde voorzitter burgemeester Detmers gistermiddag mee op een vergadering van de Raad van Bestuur op het Zoeterwoudse gemeentehuis, nadat besloten "was 1 1/2. ha. grond te verkopen aan het Transportbedrijf Jonker B.V. Er resteert nu nog slechts 5000 kavel waarvoor bij gegadigden m2 voor de verkoop en men is in het verleden nauwelijks be- reeds in onderhandeling met langstelling was. Ook Jonker een gegadigde voor 3000 m2. Er B.V. wenste aanvankelijk min is nog maar plaats voor enkele der te kopen maar men heeft nu overeenstemming over de gehe le kavel bereikt. Een eventueel overblijvend gedeelte zou, van wege de bereikbaarheid, onver koopbaar zijn. Argumenten kleinere bedrijven. 1 zullen dus haast moeten maken, aldus voorzitter Detmers. Overigens waren er nogal be tegen verkoop van grond aan Jonker b.v. Met name voor verkoop zijn ook dat het de Zoeterwoudse afgevaardigde bedrijf een belangrijke funktie Van Rijn verzette zich er tegen, omdat het niet in overeenstem ming zou zijn met de doelstellin gen van het schap gezien gerin ge werkgelegenheid die dit be drijf biedt. Burgemeester Det mers wees er op dat het hier gaat om een vrij smalle, diepe, Bemiddeling in kwestie Midden-Rijnland Van onze correspondent LEIDERDORP - „Uiterlijk 15 maart moet ik klaar zijn met mijn bemiddelingswerk. Dat is een eis van een van de partijen. Op dit moment ben ik bezig met de voorlaatste ronde: ik moet nog een gesprek hebben met het bestuur van de Stichting Mid den Rijnland. Daarna hoop ik nog een gesprek te hebben met alle betrokken partijen rond de tafel", dit antwoordde wethou der J. Reugebrink in de raad op een vraag van PPR-raadslid J. A. M Gordijn naar de stand van zaken in het conflict bij de Stichting Midden-Rijnland. Aan gezien hij nog midden in zijn bemiddelingswerk zit, weigerde 'hij over de resultaten van zijn bemiddeling nu al mededelingen te doen. „Aangezien ik dat werk echter doe als wethouder van Leiderdorp, ben ik graag bereid u nu na 15 maart volledig te informeren over de gang van zaken", aldus Reugebrink. heeft in de Randstad en zich destijds van Amsterdam naar Zoeterwoude heeft verplaatst Door de snelle groei heeft men de aanvankelijke vestiging reeds uitgebreid. Nu kampt men opnieuw met ruimtenood. Aan de HABO was reeds 512 m2 grond verkocht. Dit wordt met een aangrenzend gebied uitge breid tot 1000 m2. HABO gaat nu bouwen in combinatie met Vreeken-tegelhandel. Aanvanke lijk verliep de verkoop van grond in het industrieschap zeer stroef. Enkele jaren terug is daar verandering in gekomen en nu is men bijna uitgeput. Gistermiddag werd dan ook be sloten om het presentiegeld voor de resterende tijd niet meer te verhogen. 4 f Het ontwerp van de beeldengroep: Een kleine moedige tackel gunt de stevige boxer het been niet en trekt venijnig aan de dikke bovenlip van de hond om deze te weerhouden tot enige poging het been te pakken, de derde hond kan er mee j/andoor gaan. VOOR HOEK DE KEMPENAERSTRA A T/TERWEEWEG Frank Jean dan. Als een bom. De Lois en Levi's jeans vliegen de winkel uit. Plus jackets, hemden, nemen, rokken,T-shirts Frank Jean verheugen zich in de belangstelling van jong en oud. Wij blijken kortom, op de goede weg. Welke? Dat staat hieronder. Botermarkt 11, Leiden Teams bestaande uit leden van de ge meenteraden van Us- se en Hillegom broe derlijk op de foto na een zaalvoetbalwed strijd, die door het Lissese team met 6-4 werd gewonnen. Goal- getter was het Lisse se raadslid H. Smith, die driemaal scoorde. Een wedstrijd tussen de plantsoendiensten van beide gemeenten werd door Lisse met 5-4 gewonnen. Bij de ambtenaren won Lis se met 5-3. Een wed strijd tussen Blauwe Reigers en de rijkspo litie van Hillegom werd wegens ruw spel gestaakt bij de stand 4-4. Van onze correspondent Oegstgeest Op de hoek van De Kempenaarstraat en Terweeweg in Oegst geest komt mogelijk een bronzen beeldengroep te staan van de beeldhouw ster Marijke Ravens- waay-Deege uit Gorkum. De groep stelt drie hon den voor, waarvan er twee vechten, terwijl de derde er met een been vandoor gaat. Aankoop en plaatsing gaat Oegst geest ongeveer 37.000 kosten. Een ontwerp van de beelden groep werd gisteravond beoor deeld door de commissie voor cultuur uit de gemeenteraad. Deze was er zo enthousiast over, dat ze besloot de gemeenteraad te adviseren tot aankoop en plaatsing over te gaan. De commissie heeft onlangs een bezoek gebracht aan de beeld houwster. Haar werd toen ge vraagd een functioneel beeld te ontwerpen, „waar je iets mee kunt doen". Marijke Ravens- waay bracht op haar beurt een bezoek aan Oegstgeest om de sfeer in het dorp te proeven. Ze ontwierp daarna drie plastie ken, waaruit de commissie gis teravond de hondengroep koos. De drie honden kunnen op een voetstuk geplaatst worden, dat bestaat uit een holle kubus van 1,50 bij 1,50 meter. In deze ku bus worden uitsparingen aange bracht voor 3 kleine zitjes, voor zien van hardhouten zittingen. Marijke Ravenswaay: „Stelt u zich voor de beeldengroep staat in een winkelstraat. Niet alle echtgenoten van de dames vin den het fijn winkel in, winkel uit te lopen. Nu, men gaat dan gewoon even bij het beeld zit ten." Ill A. M. Willems (36) in raad Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP - De raad heeft afscheid genomen van het Pv- dA-raadslid A. P. van Diggelen. Deze heeft zijn lidmaatschap van de raad door tijdgebrek moeten opgeven. De raad ging akkoord met de benoeming van zijn partijgenoot A. M. Willems tot zijn opvolger. Van onze correspondent LEIDERDORP Het woonwagencentrum in Leiderdorp komt, definitief op een 3.500 m2 groot terrein in de Bloemerd. De raad besloot daartoe na een lange discussie waarbij vooral het aangeno men - maar niet aangetoonde - crimineel gedrag van „woonwagen bewoners" in het geding was. In het centrum is er plaats voor acht woonwagens. Uitbreiding van dit aantal mag naar de mening van een groot deel van de raad ook in de toekomst niet plaats vinden. Op zo kort mogelijke termijn wil het college nu met de inrichting van het kamp beginnen. Wanneer dat zal zijn is op dit moment, nu men nog met de verschillende voorgeschreven procedu res moet starten, niet bekend. Veel tijd had de raad ook nodig voor zijn besluit om de bewoner aan wie het pand Hoofdstraat 88 door wethouder J. Reuge brink is toegezegd, er ook te laten wonen. Een deel van de raad (WD, KVP en DS'70) wil de het uit het begin van de zeventiger jaren genomen raadsbesluit uitvoeren en de (overigens nog goede woning) slopen. Eerst na de toezegging van wethouder E. Drenth (ruim telijke ordening) om op korte termijn samen met de raad na te gaan welke woningen aan Hoofdstraat en Jaagpad voor sloop en welke voor renovatie in aanmerking komen, ging de raad akkoord met het voorstel van b en w. Dat voorstel behels de een krediet van ongeveer 4.000. voor het bewoonbaar maken van de woning. Leiderdorpse raad blij met vestiging van restaurant in De Houtkamp Van onze correspondent LEIDERDORP De raad gaat akkoord met het tot dusver door B. en W. gevoerde beleid ten aanzien van de boerderij in De Houtkamp. De verschillende raadsleden spraken er hun vreugde over uit, dat er nu eind elijk zicht was op een restaurant met theetuin in het enige park van betekenis, dat de gemeente rijk is. Wethouder E. Drenth van openbare werken verklaar de, dat naar zijn verwachting de onderhandelingen met de toe komstige pachter, de Leiderdor per P. A. Kuivenhoven nu spoe dig achter de rug zijn. „Ook hij heeft er belang bij zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen". De kosten voor de restauratie van het pand, die naar schatting een investering van zo'n 500.000 bedragen, komen voor rekening van Kuivenhoven. De ze hoeft, als tegenprestatie, de eerstkomende 25 jaar de ge meente als erfpacht maar ƒ1,- per jaar te betalen. „Het is een symbolisch bedrag", aldus de burgemeester, M. A. van der Have, ,/naar daardoor blijft de gemeente wel eigenaar van de grond en de boerderij". De reparatie van het rieten dak van de boerderij vindt wel voor rekening (30.000 gulden) van de gemeente plaats. Met die voor ziening kan men eigenlijk geen dag meer wachten. Naar het zich laat aanzien zal nog dit jaar het restaurant in de boerderij open kunnen gaan. Vandalisme verontrust raadslid Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP - „Regel matig", aldus WD-raadslid G. A. Dittmar, treffen be woners aan de Vronken- laan en de Lijnbaan op de zaterdagmorgen in hun tuin lege bierflessen aan. Ook worden deze flessen kapot op de straat aange troffen terwijl in veel tuin en de planten worden uit gerukt." Naar zijn mening komt dat doordat de snack bar in de Winkelhof ook na de voorgeschreven sluiting stijd doorgaat met de ver koop van bier. Voorts is het volgens hem mogelijk op eenvoudige wijze aan volle flessen bier te komen van een opslagterrein aan de Lijnbaan. „Daar staan", al dus Dittmar, „de kratten in de open lucht terwijl het overldimmen van het tralie hek geen enkel probleem hoeft op te leveren". Hij vraagt b en w de nodige maatregelen te nemen zo dat herhaling van deze vorm van vandalisme niet meer voorkomt. Vooral ook niet omdat in de nacht van vrijdag op zaterdag bij ruim 30 auto's de ruitenwis sers en de antennes werden vernield. Uit het antwoord van bur gemeester M. A. van der Have bleek dat hij deze zaak inmiddels al bij de politie naar voren had ge bracht. „Zodra het onder zoek is afgelopen, stel ik u van de resultaten ervan in kennis", zo zegde hij desge vraagd toe. ADVERTENTIE Laten we er even een tipje van oplichten. We zien dan, dat er door een ruit gemiddeld ruim drie keer zoveel warmte naar buiten ontsnapt als door een muur. Maar we zien niet of er in een wat verdere toekomst voldoende nieuwe energie zal zijn die het tegen aardgas kan opnemen. Hoe krijgen we wat meer zekerheid? Niet door 'n gordijn verder te openen. Maar juist door 't helemaal te sluiten, zodra de zon onder is. Want ramen zijn 's winters altijd koud. U voelt 't in uw nek als u er te dicht bij zit. Worden ze 's avonds en 's nachts afgeschermd door overgordijnen dan spaart dat heel wat gas. Zeker als dat 25 jaar lang in 4 miljoen huizen gebeurt. Dus voortaan gordijnen dicht als 't donker wordt. Dat maakt de toekomst wat lichter. Gezamenlijke publikatie van het Ministerie van Economische Zaken.de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (Vegin) en N.V. Nederlandse Gasunie correspondentieadres postbus 19.Groningen verstandig met aardgas 's avonds de gordijnen dicht

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4