Paniek bij West Ham United BREIN BROOKING BLEEF ZIEK THUIS In de knoop Exploitatietekort bedreigt Feyenoord POLITIEKE REL ROND SPRINTTITELSTRIJD Boskov nog geen contact met Feyenoord Popeyus startte met winst bij driebanden WOENSDAG 3 MAART 1976 LEIDSE COURANl PAGINA 7 West Ham United Mervyn Day 1 John McDowell, Tommy Taylor, Kevin Lock, Frank Lampard 2 5 6 3 Mick McGiven, Billy Bonds, Graham Paddon 10 4 8 Curbishley, Alan Taylor, Keith Robson 9 7 11 Scheidsrechter Rudi Glöckner Leen Swanenburg, Henk van Leeuwen, Lex Schoenmaker 11 10 8 Rób Ouwehand, Docjin Perazic, Aad Kila 9 7 6 Joop Korevaar, Simon van Vliet, Leo de Caluwe 5 4 3 Aad Mansveld 2 Ton Thie 1 FC Den Haag Rudi Glöckner ..nog een jaar... (Van onze verslaggever) SCHIPHOL - De vlieg reis van de Oostduitse scheidsrechter Rudi Glöckner verliep aller-; minst naar wens. Een oponthoud van vijf uur, op het vliegveld van Ko penhagen, bedierf het humeur van 's werelds beste arbiter en natuur- lijk ook van zijn grens rechters Manich en Riedl. Begeleider Van Staade- n:„Zij waren bijna uitge hongerd. Het eerste wat ik met hen ben gaan doen, was lokker eten. Zij hadden van 's mor gens zes uur af nog geen hap door de keel ge had". Tot overmaat van ramp raakten de knopen van het kostuum van grens rechter Mannich onge merkt los en zoek. Goe de raad was duur. Man nich overwoog zijn be zoek aan de receptie van de gemeente af te zeg gen. Het zou geen ge zicht zijn zo op deze bij eenkomst te verschijnen. Van Staaden:„Ik heb al les gedaan om bijpas sende knopen voor zijn kostuum te krijgen. Maar zij waren niet te vinden." MannichH:„Wij kwamen bij een juf frouw die, ik denk, zes duizend knopen had. Maar niet een kleurde erbij." De dame van de receptie van hotel Des Indes heeft tenslotte alle exemplaren van zijn pak in een recordtijd vervan gen door nieuwe. Rudi Glöckner zal nog een seizoen in actie blij ven. „Dan hou ik er mee op", aldus Glöckner. „Het kost ontzettend veel tijd. Ik ben nu 47 jaar en zou volgens de regels van mijn land nog tot mijn vijftigste door mogen gaan. Maar ik heb voor mezelf beslo ten nog maar een sei zoen erbij te doen". Glöckner en zijn assis tenten ontmoetten gis teravond hun collega Leo van der Kroft, die eveneens 47 jaar is en reglementair zijn laatste seizoen doormaakt. De Haagse arbiter sluit zijn carrière af met het Olympische voetbaltoer nooi in Montreal. „Glöc kner vond het maar vreemd dat bij ons die leeftijdsgrens zo laag ligt", zei Van der Kroft met spijt in zijn stem. Training van de angst PSV ontmoet te in Joegosla vië een oude bekende. Bij de aankomst in Split was Lazar Radovic, eens een voortreffe lijk Ausputzer bij de Eindho- venaars, aanwe zig ter verwel koming. DEN HAAG - Grote pa niek heerste gisteren alom in het humeurige gezelschap van West Ham United, vlak voor vertrek uit Londen. Tre vor Brooking, de befaam de architect van de „Hammers" verspreidde het onheilsbericht dat zijn aanwezigheid in Ne derland een onmogelijke zaak was. Hij lag met een geweldige koorts én ern stige maagklachten in bed. Opstaan en toch meereizen naar Den Haag was onverant woord. West Ham United was in pa niek. Het gemis van Trevor Brooking („Het brein van het elftal", aldus Boskov) en ook van Pat Holland (spierblessure) betekende een gevoelige én mis schien wel beslissend verlies. Ron Greenwood, de central-ma nager van de club en als zoda nig de meest verantwoordelijke man voor een bevredigend Eu ropa Cupresultaat tegen FC Den Haag, arriveerde gisteren op Zestienhoven met een erg slecht humeur. Dreigend on weer was nabij. „Ik lever geen commentaar", meldde hij knor rig, terwijl fotografen verboden werd" om een elftalfoto te ma ken. „Daar is nu geen tijd voor". Teammanager John Lyall sprong 's avonds voor zijn onre delijke baas in de bres. De goodwill van West Ham moest bewaard blijven. „Wij zijn ij lings met de clubarts naar het huis van Brooking gereden én troffen hem er doodziek aan. Hij was helemaal zichzelf niet meer. Precies dezelfde situatie, waarin hij verkeerde toen we de vorige ronde naar Rusland moesten vertrekken. Meegaan was onmogelijk". Met een grap je langs zijn neus weg trachtte John Lyall tóch een redelijk ontspannen indruk achter te la ten. „Ik heb er maar één verkla ring voor. Trevor heeft kenne lijk angst om op het continent te spelen. Hij wil zijn kwalitei- FC Den Haag trainde gisteren onder het toeziend oog van de selectie van West Ham, een nogal ongebruikelijke gang van zaken. ten het liefst in Engeland to- Niettemin bleef West Ham Uni ted met de zorgen zitten en veranderde manager Green wood ook 's avonds, tijdens de gemeentelijke receptie op het Haagse stadhuis aan de Groen markt, niet van humeur. De tegenslag kwam tè onver wacht. Meer dan „How are you?" kregen weinig mensen uit hem. „Ik heb vertrouwen in zijn vervanger, de jonge Curbishley. Een knaap met voor zijn leeftijd betrekkelijk veel internationale ervaring. Maar het achterblijven van Brooking is en blijft een strop", vertelde Greenwood ten slotte. Rechterverdediger McDo well kwam wél naar Den Haag, maar hij is geblesseerd. Het re sultaat van de gisteravond voor hem extra ingelaste training was niet bevredigend genoeg om hem volledig fit te verkla ren. Vanmiddag werd hem een nieuwe test afgenomen. Cole man wordt eventueel zijn ver vanger. Door deze tegenvallers, bij ver trek uit Londen, kregen Alan Wooler en Geoff Pike de kans van hun leven. Zij werden plot seling weggeroepen van de trai ning van de jeugd om alle nood zakelijke formaliteiten voor „Den Haag" in orde te maken." De opvallend vrolijke Herman Choufoer, voorzitter van de be taalde sectie, waarschuwde voor een te groot optimisme. „Ik heb meer clubs gezien, die helemaal in de put zaten én toch excel leerden. Ik ben misschien pas optimistisch na de wedstrijd van vanavond". DEN HAAG - De spelers van West Ham United heb ben gisteravond even aan het kunstlicht van het Zuiderpark kunnen wen nen. Er was overigens iets mis met het trainingssche ma, want toen Vujadin Boskov met zijn pupillen wilde oefenen zag hij tot zijn verbazing dat de te genstanders al het veld hadden betreden. „Wij heb ben die Engelsen toen maar eens wat nader beke ken," aldus Boskov. „Maar ja, zij kregen die kans daarna ook. Toen werd het een soort training van de angst." Trevor Brooking (links) moest gisteren zijn ploegmaten naar Den Haag laten afreizen. Ziekte noopte hem in bed te blijven, waardoor de stemming bij West Ham tot het nulpunt daalde. Geruchten De geruchten over een even tueel vertrek van trainer Bos kov naar Feyenoord nam de Haagse president met een kor rel zout. Hij weet nog van niets en zegt dat gewoon te vinden, omdat Boskovs contract met FC Den Haag dit seizoen afloopt en Feyenoord niet ver plicht is eerst met de club con tact op te nemen. „Boskov kent ons bod. Dat is hem al in een eerder stadium kenbaar gemaakt. Het is ons uiterste. Toch verdergaan zou onverantwoord zijn en dat zal ik ook niet doen". Choufoer kent alle „ins en outs" van de vorige aanbieding, die Feyenoord trai ner Boskov deed. Hij zegt daar over: „Als de Rotterdamse club hem hetzelfde aanbod weer zou doen, dan vertrekt hij. Dat be drag kan FC Den Haag nooit betalen". Maar zoals gezegd, Feyenoords interesse voor de Joegoslavische trainer is nog uit niets gebleken. Choufoer: „Ik kan me een contact momenteel moeilijk voorstellen. De Rotter dammers zijn met de herstruc turering van hun club nog lang niet klaar. Dan ga je toch nog geen nieuwe trainer aantrekken. Neen, ik geloof meer, dat Bos kov via Ramjlak van Feyenoord goed op de hoogte is van de onderlinge ontwikkelingen. Hij wil zijn laatste troefkaart laat uitspelen en zijn verzoek om met een beslissing tot eind maart te wachten moet in dat verband worden gezien. De in druk, dat alles al in kannen en kruiken zou zijn, is volgens mij verkeerd". HANS DE BRUYN Er kan nauwelijks een lachje af bij het gezelschap van West Ham dat gisteren op Zestienhoven aankwam. Daar was ook alle reden voor. VALENCIA - De Nederlander Herman Popeyus is gisteren in Valencia het toernooi om het Europees kampioenschap biljar ten driebanden begonnen met een overwinning. In de eerste ronde versloeg de Nederlandse kampioen de Fransman Roland Dufetelle met 69—58 in 75 beur ten. De beide favorieten, Ceule- mans en Dielis wonnen even eens hun partij in de eerste ronde. De uitslagen van de eerste ron de zijn (resp. caramboles, beur ten, hoogste serie en gemiddel de): Popeyus Dufetelle Rico Muller Oddo Korte Ceulemans Machado Dielis Blomdahl Scherz Nadal De uitslag van de tweede ronde is: Nadal 58 59 5 0.983 Rico 60 59 7 1.016 Oddo 39 50 6 0.780 Muller 60 50 5 1.200 Blomdahl 47 55 5 0.854 Popeyus 60 55 6 1.090 Dufetelle 56 57 8 0.982 Scherz 60 57 8 1.052 Dielis 60 61 4 0.983 Machado 38 61 6 0.622 Ceulemans 60 40 6 1.500 Korte 42 40 11 1.050 De stand na twee ronden is: 1. Ceulemans 4 120 81 7 1.481 2. Scherz 4 120 127 8 0.944 3. Dielis 4 120 127 6 0.944 4. Rico 4 120 129 7 0.930 5. Popeyus 4 120 130 6 0.923 6. Muller 2 119 120 5 0.991 7. Oddo 2 99 121 6 0.818 8. Blomdahl 0 105 121 8 0.867 9. Dufetelle 0 114 132 8 0.863 10. Nadal 0 103 129 5 0.798 11. Korte 0 85 111 11 0.765 12. Machado 0 61 102 6 0.598 60 75 5 0.800 58 75 4 0.773 60 70 4 0.857 59 70 5 0.842 60 71 5 0.845 43 71 5 0.605 60 41 7 1.460 23 41 4 0.560 60 66 6 0.900 58 66 8 0.878 60 70 5 0.857 45 70 4 0.642 TRIOMF EINTRACHT GEEFT PERSPECTIEF GRAZ Het Westduitse Eintracht Frankfurt heeft gisteren in Graz Sturm Graz (Oos) verslagen met 2—0. Bij de rust was de stand 1—0. Het was de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars, Holzerv bein en Wenzel scoorden. (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM Onder leiding van interim trainer Ad Zonderland heeft de selectiegroep van Feyenoord gisteren tweemaal vrij inten sief getraind. Het verrassende ontslag van trainer Antoni Brzczanczyk die zich voor de buitenwereld verborgen houdt, was bij de spelers alweer naar de achtergrond verdron gen. Alleen werd er gespeculeerd over de opvolger van de Pool die volgens manager Guus Brox een man moet zijn die een rijke internationale ervaring heeft. Zonder de naam uit te spreken doelde Brox kennelijk op Vujadin Boskov, de Joegoslaaf die zich vorig seizoen al in de belangstelling van de Rotterdamse club mocht verheugen. Guus Brox, die bij de introduktie van Antoni Brze- zanczyk acht maanden geleden hoog opgaf over de kwaliteiten van de Pool verklaarde gisteren dat naar zijn oordeel Brzezanczyk veel te goed moedig van karakter was. Hij miste de hardheid voor zijn club als Feye noord. Voor de rest heb ik veel sympathie voor hem". Als belangrijkste reden voor het ontslag van de Poolse trainer is natuurlijk dat Feye noords prestaties op het voetbalveld nationaal en internationaal ver onder de verwachtingen zijn gebleven! Als gevolg daarvan is de publie ke belangstelling zo sterk terug gelopen, dat als zeker mag worden aangenomen dat de eens financieel uitzonderlijk sterk geachte club met een aanzienlijk exploitatietekort komt te zitten. Feyenoord heeft een moyenne om quitte te draaien van 35.000 toeschouwers nodig. Dat gemiddelde ligt nu op 22.000. Ad Zonderland leidde gisteren de trai ning van de selectie van Feyenoord. In het Kralingse Bos voert Zonderland de meute aan naast Nico Jansen. Leeds gelijk tegen Derby LONDEN Leeds United heeft gisteravond de inhaalwedstrijd voor de League tegen Derby County niet in winst om kunnen zetten. In Leeds deelden beide ploegen de punten: 1—1. De stand aan de kop van de ranglijst is: 1. Liverpool en Man chester United 43 punten (uit 32 wedstrijden), 3. Derby County en Queens Park Rangers 43 punten (uit 33 wedstrijden). WEST-BERLIJN - Het ziet er naar uit dat het zevende schaatstoernooi om de wereldkampioenschappen sprint, dat het komende weekeinde in het Wilmersdo- rijsstadion te West-Berlijn wordt gehou den, het toch zonder de Russen zal moe ten doen. Nadat de Russische schaats bond afgelopen donderdag telegrafisch de komst van vier dames en vier heren met acht officials aankondigde werd nauwelijks twee etmalen later weer het politieke masker opgezet. De aankomst, die zondag op het vliegveld Schönefeld was voorzien, ging niet door om „technische redenen". In plaats dat er een nieuw tijdstip van de reis werd opgegeven, arriveerde er bij het organisa tiecomité een telegram met de herhaling van de eis dat de Russen een afzonderlij ke uitnodiging van de senaat van Berlijn wilden ontvangen. Dit was enkele weken geleden ook al het breekpunt geweest. Als de Russen inderdaad wegblijven zul len er in Berlijn in totaal 45 deelnemers om de sprinttitels strijden, 26 heren en 19 dames. Nederland (acht) en Japan (zeven) stelden de grootste ploegen sa men. De deelnemers zijn: heren: Gaetan Boucher (Canada); Tsjao Wej Ts- jang en Koco Tsjeng Tsjiang (beiden China); Pertti Niitylae (fin.); Michel Tour- ne (Fra.), M; Suzuki, Norio Hirate, Mikio Oyamj Ma Sayuki Kawahara (Jap.); Jos V. :ijn, Hans van Helden, Piet de Boer, nndré Kraayeveld (Ned.), Per Bjoerang, Bjoern Didriksen, Jan Egil Storholt, Kay Arne Engelstad (Noo), Jo- han Granath, Bernt Jansson, Mats Wall- berg (Zwe), Peter Miiller, Dan Immerfall (VSt), Horst Freese, Hans Lichtenstern en Gayle Gordon en Sylvia Burka (Can.), Paula Halonen, Prijo Hyvaerinen (Fin.), Matiko Nagaya, Keiko Hasegawa, Chieko Itoh (Jap.), Haitske Pijlman, Anhie Borc- kink, Sijtje van de Lende, Christa Jaars- ma (Ned.), Lisbeth Korsmo, Eva Bjoerg- Jensen (Noo), Sylvia Filipson, Ann-Sofie Jaernstroem (Zwe.), Leah Poulos, Sheila Young, Kim Kostron en Nancy Swider (VSt.).

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7