Produktschap Siergewassen denkt aan revisie in heffingenzaak Actie in Katwijk voor behoud van Gast- en Weeshuis il Bollenstreek wordt ook vliegattraetie HET FEEST ZIT ER OP V oetpalprominenten bij supportersclub PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 MAART 1976 DEN HAAG - Het Produkt schap voor Siergewassen gaat misschien revisie vragen van de uitspraak, waarbij het Colle ge van Beroep voor het Bedrijf sleven zijn heffingsverordenin gen voor bloembollen voor de periode juli 1973—juli 1975 on verbindend heeft verklaard. Voorzitter H. J. Hylkema van het schap heeft dit in de giste ren gehouden bestuursvergade ring meegedeeld. Als alle op grond van deze ver ordeningen opgelegde heffingen terugbetaald zouden moeten worden, zo heeft secretaris mr. N. Luitse van het schap vorige week uitgerekend, dan zou dat op een bedrag van 46 miljoen kunnen komen. Voorzitter Hyl kema verklaarde nu, zonder be dragen te noemen, dat het pro duktschap niet tot gehele of slechts gedeeltelijke terugbeta ling zou kunnen ovqrgaan zon der aan de vakgenoten een nieu we heffingsaanslag op te leggen. De problemen die voortvloeien uit gedeeltelijke terugbetaling, dat wil zeggen alleen aan hen die beroep hebben ingesteld, mogen naar zijn mening niet worden overschat Hieraan zal de grootst mogelijke aandacht worden geschonken. Van de zij de van het produktschap, aldus de voorzitter, wordt gestreefd naar een oplossing die de toets van het rechtsbewustzijn en van de juridische houdbaarheid kan doorstaan. Zoals gemeld heeft het College van Beroep zijn onverbindend- verklaring uitgesproken na ken nisneming van een „prejudiciële beslissing" van het Europese Hof van Justitie, welke mening het had gevraagd. Het college meende dat met de heffingen verkregen gelden besteed zijn voor doeleinden, die in strijd geacht kunnen worden met kri- teria die het Europese Hof in die „prejudiciële beslissing" heeft geformuleerd. Zo werd uit de vakheffing onder meer recla me voor Nederlandse bollen be taald, terwijl volgens de EEG- sierteeltregeling geen heffingen gebruikt mogen worden voor bevoordeling van het nationale produkt. De surplusheffing werd gebruikt voor het uit de markt nemen van bloembollen, die niet alle aan de EEG-kwali- teitseisen voldeden. Produktschapsvoorzitter Hylke ma vroeg zich nu af, of de onverbindendheid van de hef fingsverordeningen wel kan worden gebaseerd op de wijze van besteding van publiekrech telijk verkregen gelden en of dit door het college van beroep kan worden uitgemaakt. Dat college meent van wel en beroept zich op de uitspraak van het Hof in Luxemburg. Het is echter de vraag, zo meen de voorzitter Hylkema, of het College van Beroep zich niet had behoren te refereren aan het onderzoek dat de Europese commissie naar de heffingen doet. Uit een der overwegingen van het Europese Hof valt dat af te leiden. Mede gezien de verstrekkende gevolgen die eraan verbonden zouden zijn onderzoekt het pro duktschap nu grondig, of er aanleiding is tot het vragen van revisie. Voor zo'n revisie, vertelde de Voorzitter na het voorlezen van zijn op schrift gestelde verkla ring nog in antwoord op een vraag, zal men wel nieuwe fei ten moeten aandragen. Het bestuurslid drs. P. Vermeu len, directeur van de Bond van Bloembollenhandelaren, deed een uitspraak waaruit viel af te leiden dat zijn organisatie geen plannen heeft haar leden het terugeisen van de heffingsgel- den aan te raden. „In ons vak hadden we altijd dennescheer- ders (zeer schadelijke insecten red.) en die zullen we wel houden", zo zei hij, kennelijk doelend op hen die de heffingen afgeschaft willen zien. „Maar er zijn er velen die nadrukkelijk een andere mening hebben. Ve len hielden zich aan de richtlij nen en suggesties van de PBO- organen: beperk de protest- en beroepschriften". Voor het beleid in de toekomst zal volgens drs. Vermeulen alles op alles gezet moeten worden om te voorkomen dat alleen ju ridische uitspraken over juridi sche artikelen worden gedaan, die economisch schadelijk zijn voor het vak. Hij drong aan op gedetailleerde informatie aan de vakgenoten, na de algemene verklaring die de voorzitter in deze vergadering had afgelegd. De uitspraak van het college van beroep had de heer Ver meulen een onbehagelijk gevoel gegeven, omdat niet in alle op zichten recht was gedaan. Niet alle op tafel gekomen argumen ten zijn door het college in over weging genomen. Alleen handelaren krijgen hef fingsaanslagen en alleen zij kunnen daar dus tegen in be roep komen, niet de telers. Deze moeten wel, op grond van de produktschapsverordeningen, aan de handelaren kortingen toestaan om zo hun deel aan de produktschapskosten bij te dra gen. Volgens voorzitter Hylke ma maakt dit de situatie nu nog extra gecompliceerd. In de heffingsverordeningen die sinds 1 juli 1975 gelden heeft het produktschapsbestuur al aan passingen aan de uitspraak van het Europese Hof aangebracht. De overnamevoorwaarden van het bloembollensurplusfonds zijn aangepast aan de EEG-kwa- liteitsnormen; de vakheffing werd over de hele linie op 3,5 procent gesteld, zodat binnen landse handel en export niet meer ongelijk belast worden. Die nieuwe verordeningen zijn niet voor het College van Be roep aangevochten en men moet er volgens de heer Hylkema van uitgaan dat ze rechtsgeldig zijn, ook wat betreft de kortingen die de handel nu op de nota's van de telers inhoudt. „Het zaken doen moet normaal doorgaan", aldus de voorzitter. Hangende het onderzoek naar ongelijkheid van een revisie- aanvraag zullen het produkt schap en de instanties die de publiekrechtelijk verkregen gel den moeten besteden er volgens de heer Hylkema op moeten toe zien, dat bij die besteding de geldende rechtsregels in acht worden genomen. Overleg hier over is gaande met o.m. de af- zetbevorderende instanties, met het ministerie van landbouw en met de Europese commissie. Over de eventuele oplossingen zal nader beraad worden ge voerd in een vergadering van de commissie van bijstand voor bloembollen op 9 maart a.s. Voorzitter Hylkema hoopte dat er dan reeds voorstellen zullen kunnen worden uitgewerkt, die zo spoedig mogelijk kunnen worden voorgelegd aan het be stuur, dat zijn volgende normale vergadering heeft op 13 april. Een termijn voor nadere mede delingen kon hij echter nog niet Het werknemers-bestuurslid L. Elferink (tevens lid van het da gelijks bestuur) vond dat „de zaak", dat wil zeggen het pro duktschap, door moet gaan. Breekt men het af, dan breekt men ook een belangrijk stuk werkgelegenheid af. METING HYACINTEN (Van onze medewerker) DEN HAAG - In het voor jaar zullen de hyacinten weer worden gemeten. Dit werd besloten tijdens de gistermiddag in Den Haag gehouden bestuursvergade ring van het Produktschap voor Siergewassen. Het produktschap wil door middel van metingen een basis verkrijgen voor een toekomstig hyacintenbe- leid. Insiders menen dat het overgaan tot meten meer een „motie van wantrou wen" is aan de vakgenoten die op registratieformulie ren hun areaal hebben in gevuld en verklaard heb ben de gegevens naar eer en geweten te hebben ver schaft Tijdens deze vergadering werden de minimumex portprijzen van dahlia's en gladiolen vastgesteld op de zelfde hoogte als die van het vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Leden van de Commissie tot Behoud en Wederop bouw van Katwijk hebben vanmiddag een petitie met 2500 handte keningen aangeboden aan de burgemeester van deze plaats. In het begeleidend schrijven spreekt de commissie haar verontrusting uit over het door de gemeente Katwijk gevoerde beleid ten aanzien van de geplande nieuwbouw, die niet in overeenstemming zou zijn met het karakter van Katwijk. Verder wil de commissie, onder steund door ongeveer 2500 Katwijkers, het zogenaamde oud-Kat wijk behouden en de leefbaarheid van het dorp bevorderen. De acties van de commissies zijn momenteel toegespitst op het behoud van het Gast- en Weeshuis, gelegen aan de Voor straat. Volgens de heren A. J. Deisting en F. H. Noordhuis van deze commissie wil de plaatse lijk Nederlands Hervormde Ge meente de beide panden slopen. De heer G. Haasnoot van de Nederlands Hervormde gemeen te wil geen commentaar geven. „Er wordt al genoeg gerommeld in deze zaak", aldus de heer Haasnoot. De commissie is steevast van plan de panden te behouden en daartoe worden plannen uitge werkt door architecten en Leerlingental Wassenaarse basisscholen loopt terug Van onze correspondent WASSENAAR Langzaam maar zeker loopt op de Wasse naarse basisscholen het aantal leerlingen terug, zo is gebleken uit een onderzoek van de afde ling onderwijs van de gemeente Wassenaar. Bedroeg in het schooljaar 1973 het aantal leer lingen op de basisscholen 2933, volgens de prognose zal dit aan tal aan het einde van het school jaar 1979 nog maar 2286 bedra gen. Beziet men de cijfers van de soorten scholen apart dan blijkt sinds 1970 het aandeel van het openbaar onderwijs tot nu te zijn gestegen van 23,1 naar 28,2 procent. Het r.k. onderwijs geeft een teruggang te zien van 43,7 naar 35,9%. Het protestants christelijk basisonderwijs steeg van 18 tot 19,3% en datzelfde geldt voor de bijzondere neutra le scholen waar het percentage opliep van 15,2 tot 16,6. Uit de cijfers blijkt verder dat 275 in Wassenaar wonende kinderen in een andere gemeente het basis onderwijs volgen. Verder bezoe ken 157 kinderen internationale scholen in Den Haag. Onder hen vormen de Amerikanen (81) ver reweg de grootste groep. Wat het voortgezet onderwijs betreft blijkt het Adelbertcolle- ge met 993 leerlingen de groot ste school te zi jn. Van die leer lingen zijn er 683 uit Wassenaar zelf afkomstig, 258 uit Voor schoten en 52 van elders. Op de tweede plaats komt het Rijn lands Lyceum met 902 leerlin gen, waarvan 811 uit Wassenaar, 76 uit Voorschoten en 15 van elders. De Schout bij Nacht Doorman-MAVO telt nu 333 leerlingen, de christelijke MA- VO-school aan de Herenweg 125 .leerlingen. De HNO-school Spinbaan telt in totaal 295 leerlingen waarvan er 245 het lager nijverheidsonder wijs volgen en 50 het middel baar nijverheidsonderwijs. Er blijken 797 Wassenaarse kinde ren elders voortgezet onderwijs te volgen. Daaronder zijn 155 leerlingen van de internationale scholen, 316 kinderen die in Den Haag voortgezet onderwijs vol gen, 166 kinderen die in Leiden op school gaan, 92 jongens en meisjes die een school in Oegst geest bezoeken en nog 68 leer lingen die elders op school gaan. Pastoor Kooijman met emeritaat (Van onze correspondent OEGSTGEEST Pastoor H. J. Kooijman van de parochie H. Willibrord te Oegstgeest viert op 6 juni, eerste Pinksterdag, zijn 40-jarig priesterfeest. Aangezien pastoor Kooijman tevens de 65- jarige leeftijd bereikt heeft gaat hij met emeritaat. Het 40-jarig priesterfeest betekent mede dat hij op genoemde datum af scheid neemt van de parochie. Over een eventuele opvolger is nog niets bekend. bouwkundigen. Over een kleine drie weken hoopt de commisie de gemeente alternatieven (dienstencentrum en museum) te geven voor het Gast- en Wees huis, inclusief een financiële toelichting. De panden zijn overigens door de Katwijkse jeugd grotendeeld verwoest tot groot verdriet van de bejaarden die er jaren ge woond hebben. De gebouwen staan nu onder permanente po- litiebwaking. De heer Noord huis: „We hebben nog psalm boeken uit de tuin gehaald." Volgens de heer Deisting had den de regenten van het voor malige Gast- en Weeshuis plan nen voor het terrein. „Zij wilden een mimi-Hoornes maken, zoals dat in de volksmond heette", aldus Deisting. De plannen zijn door de inspecteur van volks huisvesting afgewezen. De Commissie tot Behoud en Wederopbouw van Katwijk is opgericht toen bleek dat het slo pen van het Gast- en Weeshuis door de gemeente doorgedrukt dreigde te worden. De heer Noordhuis: „Na het afbreken van het „Schippersdammetje" werd ons duidelijk dat we steeds achter de feiten aanlie pen. Het kost in Katwijk erg veel moeite om achter plannen te komen en informaties te krij gen. We zijn hiervan erg ge schrokken. Eigenlijk had een dergelijke commissie niet hoe- vèn te bestaan als de gemeente zelf wat meer oog voor deze zaken zou hebben. De KatwijkeF is inmiddels wakker geworden en zal de handelingen van de gemeente Katwijk met een kriti scher oog gaan volgen. Hij wil geen flats meer die niet in het karakter van Katwijk passen. Oude historische gebouwen zul len zoveel mogelijk gehand- De commissie stelt zich ten doel, haagd moeten blijven." buiten het behoud van Oud-Kat- De commissie onderneemt ver- wijk en het kritisch volgen van der pogingen om de voorgeno- bouwplannen, het op een wetti- men plannen van de gemeente ge manier samenstellen van een om nog meer flats te bouwen als vaste en onpartijdige commissie aan de Tramstraat tegen te hou- voor behoud en wederopbouw den. van Katwijk. Witwasserijen ruim 5% duurder (Van een onzer verslaggevers) Vereniging van Witwasserijen DEN HAAG De witwasserij- daarvoor toestemming gegeven, en hebben hun prijzen met 5,2% De verhoging is bedoeld als een verhoogd. aanpassing van de prijzen van witwasserijen aan de recente Het ministerie van economische stijging van de lonen en de over- zaken heeft de Nederlandse ige bedrijfskosten. Nog geen zicht in zaak Lindehoeve (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN De com missie jeugdzaken van de ge meente Voorschoten is nog niet toe kunnen komen aan de be handeling van de financiële rapporten van het de laatste tijd veel besproken jongeren centrum „De Lindehoeve". Zoals bekend is er een onder zoek ingesteld naar de financië le gang van zaken binnen de stichting „De Lindehoeve" na dat door toedoen van de veertig man sterke barploeg grote in komstentekorten waren gecon stateerd. De behandeling van de financiële rapporten zal nu aan de orde komen op de vergade ring van 11 maart. De commissie jeugdzaken is tij dens de gedachtenwisseling in de stal van „De Lindehoeve" niet verder gekomen dan het verzamelen van informatie over de werkzaamheden van de stichting. Daarbij gaven de com missieleden als hun mening dat het zwaartepunt in „De Linde hoeve" te veel ligt op het recrea tieve element en te weinig op het terrein van de zelfwerk zaamheid. De voorzitter van de stichting, de heer Visser, zette uiteen dat bij een jongerencentrum de eer ste aanloop altijd is het zoeken naar gezelligheid en geborgen heid en dat pas daarna de be zoekers misschien komen tot een vorm van aktiviteit. Weinig blij was de commissie' met een rapport dat de stichting had samengesteld over de acti viteiten binnen „De Lindehoe ve". Men vond het rapport veel te beknopt. De voorzitter van de commissie heeft „De Lindehoe ve" de suggestie gedaan de taak van het jongerencentrum beter te etaleren „waardoor het cen trum ook door buitenstaanders gezien wordt als een gelegen heid welke duidelijk meer is dan alleen een ontmoetings plaats voor jongeren". Genieten van de zon Het vroege lentezonnetje nodigde gisteren veel Nederlanders uit om eens. een wandeling te maken naar het strand en de boulevards. Welisaar nog achter glas geniet dit gezin toch duidelijk van het warme zonnetje op het terras van het Palace-Hotel in Noordwijk. Van een onzer verslaggevers LISSE De Nederlandse Luchtvaart Maatschappij, een dochteronderneming van de KLM, heeft haar oog laten val len op de Bollenstreek als nieu we vliegattraetie. Voor het eerst zullen er dit jaar door deze maatschappij rondvluchten bo ven de Bollenstreek worden georganiseerd om de toeristen in de gelegenheid te stellen de kleurrijke bollenvelden ook van uit de lucht te kunnen bewonde ren. Voor de Bollenstreek is het VW uit Lisse aangezocht als passagebureau voor deze rond vluchten. Volgens directrice-informatrice mevr. Schipper bestaat er nu al veel belangstelling voor de vliegtochtjes, die voorlopig al leen gedurende de komende Paasdagen worden georgani seerd. „Ook buitenlandse touro perators hebben zich enthou siast uitgelaten over de plannen van de NLM en het zit er dik in dat het straks storm gaat lopen. Ik vind dat de NLM hier mee in de roos heeft geschoten. En wij zijn er ook blij mee want die vliegtochtjes kunnen worden beschouwd als een gezellige uit breiding van ons service-pak ket," aldus mevr. Schipper. De rondvluchten zullen worden gemaakt met een Fokker Friendship, een vliegtuig waar bij de vleugels min of meer boven op het toestel bevestigd zijn zodat de passagiers aan boord niet tegen een vleugel hoeven zitten aankijken. Het vliegtuig biedt plaats aan 44 mensen. De prijs van de 3( mi nuten durende rondvlucht be draagt 35 gulden per persoon. Slaagt dit experiment dan over weegt het VW in Lisse ook gedurende andere perioden in het jaar rondvluchten boven de Bollenstreek te organiseren. Voorschotenaar verongelukt bij bedrijfsongeval in Leiden Van een onzer verslaggevers LEIDEN Een 45-jarige Voor schotenaar is gistermorgen rond negen uur bij een bedrijf songeval om het leven geko men. Zijn collega, een 28-jarige Katwijker, liep lichte verwon dingen op. De beide mannen waren bezig in de voormalige apparatenfa- briek Den Heeten aan de Lange- gracht een werkbank te ver plaatsen. Tijdens het transport kantelde de bank en kwam op de mannen terecht. De Voor schotenaar was op slag dood. Beide mannen waren in dienst van transportbedrijf De Groot uit Voorschoten. De Arbeidsin spectie stelt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in. NIEUWKOOP/AARLANDER- VEEN Ruitersportvereniging „De Ziende" en manege „Pret- fort" houden aanstaande vrij dag in samenwerking met de Nederlandse Hippische Sport bond een film-/instructie-avond. Op deze wijze wil men in Aar- landerveen „het paard wat dich ter bij de mensen brengen" en misvattingen wegnemen. De bij eenkomst heeft plaats in „De Rank" in Nieuwkoop en begint om 20.00 uur. Leidenaar verongelukt in Hazerswoude LEIDEN De 23-jarige Leide naar W. F. A. van der Blom is in de nacht van dinsdag op woensdag op de weg van Leiden naar Alphen in de gemeente Hazerswoude met zijn auto uit de bocht gevlogen en in het water van de Oude Rijn gere den. Hij is ter plaatse overleden. Geslaagden cursus Bloembollenteelt Van onze correspondent Lisse De heer C. A. Gehrels heeft deze week afscheid geno men als promotor-docent van de cursussen in bloembollenteelt. Zijn laatste handeling was het uitreiken van diploma's aan ge slaagde cursisten: Voor de cursus „Plantenziekten in Bloem bollen" aan de heren. J M. A. Beelen, Lisse; H C L. van den Berg. Noordwijker- hout. C. J. M. Hoogeveen. Noordwijk; H. C M. Hoogeveen. Noordwijk, A. W. J. de Jong, Noordwijkerhout; Th. W. Langeveld, Lisse; C Th. Lemmers. Lisse; A M. Mes man, Lisse; C S. Nederpel, Voorhout; A. J. Nell, Wassenaar; A. H. J. van Saase. De Zilk, J. Verhoeven, Hillegom; G J. M. Vonderbank, Breezand; P. S. A. M. Beelen, Hillegom. Voor de cursus „teelt van Bijgoed der Bloembollen" H. C. L. van den Berg, Noordwijkerhout; J. M. de Boer, Hillegom; J A. Faas, Lisse, G. C. M. van der Geer, Voorhout; C. J. M. Hoogeveen, Noordwijk; H. C. M. Hoogeveen, Noordwijk; A. J. Hulsebosch, Hillegom; J. J. Jansen, Hille gom, A. W. J. de Jong, Noordwijkerhout; J I W. A. van Kampen, Voorhout; A M. Mesman, Lisse, A. J Nell, Wassenaar; P. C. J. van Schagen, Egmond-binnen; G. J. M Vonderbank, Breezand; H. J. Wentink, Egmond-binnen, S H W. M. Witteman. Hillegom; M. C. J. Zandwijk, Noordwijk Voor de cursus „Narcis- en Crocus-teelt": R W. F. Booms, Lisse, P N M. van Hage. Noordwijkerhout; J. J. A. G. Homan, Bui tenkaag, G. P. Hulsebosch. Hillegom; N. J. M. Hulsebosch, Hillegom; J P. Korsuize, Abbenes; S. Lemmers, Hillegom; A. J. Niewold, Santpoort, H. Th Plusjé, Heem- "stede; H. J M van Saase. De Zilk. P. C J. Verdegaal, Noordwijkerhout; G J M. Vonderbank, Breezand; S. H. W. M. Witte man. Hillegom; P S A M Beelen. Hille gom, L. K Oudshoom, Sassonhcim Voor de cursus „Hyacinte-teelt" J Broek huizen, Lisse; P. N. M. van Hage, Noord wijkerhout; N. J M Hulsebosch. Hillegom, A. de Jong, Hillegom; P Meijer, Vijfhui zen; A. J. Nieuwenhuis. Nieuw-Vennep; C. Nieuwenhuis. Nieuw-Vennep; A J. Nie wold, Santpoort, G Phibppo, Hillegom; H. Th. Plusjé, Heemskerk; G. J. M. Vonder bank, Breezand; P. A van Zonneveld, Lis se; P. S. A. M. Beelen. Hillegom. Leiden Het carnaval zit er weer op. Gisteravond werd er nog een uiterst gezellige punt gedraaid aan vier dagen leut en lol maar nu resten alleen nog de herinneringen. En die zijn er legio. Zowel in de plaatsen waar het carnaval dit jaar de eerste stappen heeft gezet (sassenheim, Warmond) als in gerenommeerde feestdorpen zoals Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout. In dit laatste carnavalsbolwerk ging het er dit jaar gezelliger aan toe dan ooit tevoren. Vooral de maandag was erg gezellig. De boerenbruiloft was daarbij een absoluut hoogtepunt. Maar ook in het congrescentrum Leeuwenhorst was het uiterst gezellig. Daar vierden zo'n 700 bejaarden uitbundig feest. 3ij deze gelegenheid werd mevrouw Turk-Bakker benoemd tot prinses „Keetje". Ook het optreden van Barend Barendse viel goed in de smaak. En ook de bejaarden van Oegstgeest hebben zich dit jaar bijzonder goed kunnen vermaken. Dat gebeurde in de recreatiezaal van het bejaardencomplex „Rustenborgh". De Sassenheimse bejaarden de den het al niet minder. Bij Cees en Ineke werden de bloemetjes flink buiten gezet. De carnavalsvereniging „De Saksen" bewees in haar eerste jaar bijna volwassen te zijn geworden. Volop gefeest werd er gistermiddag ook in het Rijnlands Lyceum waar 200 bejaarden uit Rotterdam (zie foto) een sprankelende musical opvoerden voor medebejaarden. Een uniek festijn, georga- hiseerd door het UW, waar de bejaarden nog lang op kunnen teren. Van onze correspondent NOORDWIJK De supportersvereniging van de voetbalverenigin- g,.Noordwijk" ontving gisteravond in de kantine van het sportpark enkele selecte gasten uit de voetbalwereld. Het waren prof Wim Rijsbergen van Feyenoord en de nationale en internationale scheidsrechter Charles Corver. Deze instructieve avond stond onder leiding van voorzitter J. Duyndam, die eerst gelegenheid gaf tot het vertonen van een voorlichtingsfilm over spelregel twaalf: overtredingen en wange drag op het veld. De aanwezigen konden hiervan heel wat opste ken. De heren Corver en Rijs bergen toonden zich op deze avond gezellige en vlotte vertel lers over de voetballerij in al z'n .aspecten. Ook kreeg men een en ander te horen over de weder waardigheden van de scheids rechters en hun problemen. De beide prominenten vormden tezamen met Jan Willem Bogers uit het eerste van „Noordwijk" een forum, waarop men naar hartelust vragen kon afvuren. Deze werden met vuur en verve en vooral bijzonder deskundig beantwoord. Duidelijk kwam daarbij het onderscheid tussen het prof-voetbal en het spelen als amateurs naar voren. Er be staat een geheel andere instel ling bij de spelers. Bij de ama teurs gaat het in de eerste plaats om de club, de profs zijn veel meer werknemers in een be drijf. Behalve deze verhelderen de discussie was er nog een leuke wedstrijd, waarbij het aankwam op kennis van de spelregels.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4