Stompwijkse sportvelden naar Meer- en Geerweg Noord wijk krijgt meer tennisbanen Kortweg Heemskerk aan kop Bui Vereniging ,,Oud Valkenburg" van start LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MAART 1976 Van onze correspondent STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM - Gemeentewerken zal aan de hand van de structuurschets van het stedebouwkundig bureau OD 205 uit Delft een ont- werp-bestemmingsplan voor de kern van Stompwijk maken waarbij de sportvelden worden gesitueerd bij de Meer- en Geerweg, de dijk van de Zoetermeerse Meerpolder. De commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening heeft dit gisteravond geadvi seerd nadat vlak voor de aan vang van de vergadering de Stompwijkse Dorpsraad zich in een extra-bijeenkomst in het raadhuis met 6 tegen 2 stemmen voor deze plaats had uitgespro ken. Een vrij overbodige bijeen komst overigens omdat de Dorpsraad 10 dagen geleden met dezelfde stemverhouding al voor de Meer- en Geerweg had beslist. Alleen waren door OD 205 toen nog niet alle voor- en nadelen van de drie daarvoor in aanmerking komende mogelijk heden op een rijtje gezet Die drie mogelijkheden zijn zoals Poëzie-Hardop op de bekende wijze intensief LEIDEN - Ineke HoMiaus, Henk Batenburgb en Marnix Kappers met aan de vleugel An- toine Oomen brachten gister avond in het LAK-theater voor een handjevol pöezie-hardop-be- zoekers een programma over de dichter Jan Hanlo onder de titel ,Jiou je van me altijd". Ze de den dat op de bekende wijze. De enscenering was weer zeer eenvoudig: drie hoge barkruk ken en twee kleintjes; de voor dracht erg ingetogen zonder re- thorisch of pathetisch te wor den; de muzikale intermezzi en begeleiding niet opdringerig. De hele voorstelling had een rust en intensiteit. Maar daarin ver schilde deze avond niet van de andere. Er zijn hele kleine on derscheidingen te maken. Deze keer nog minder gebruik van rekwisieten, minder theater, misschien meer herhalingen van bepaalde tekstgedeelten en iets meer inspelen op het publiek. Verder kon ik in deze voorstel ling minder lijn ontdekken dan in bijvoorbeeld die over Neruda. Wel komen trekken van Hanlo naar voren: een soort verlegen heid, zijn kinderlijke verbazing en ook speelsheid (hoewel iets te weinig geaccentueerd), daar naast natuur- en levensgevoel en verlangen naar weer kind zijn en een bezig zijn met herin neringen. Toch kreeg ik af en toe het gevoel dat er net iets te veel werd ingevuld aan emoties met name in de twee klankdich- ten „De Mus en „Oote". Anderzijds krijgen sommige ensceneringen te veel het karak ter van slechts tekstbegeleiding. Desondanks blijven deze avon den boeiend. Misschien komt dat door de dichters, die onder werp zijn. Misschien door het ingetogen enthousiasme van de presentatoren, ondanks de ge ringe publieke belangstelling. Paul van der Plank Warmond Twee Warmondse bedrijven hadden dit weekeinde reden tot feestvieren. De reeds 25 jaar aan de Herenweg 6 ge vestigde rijwiel en bromfiets- - handel van J. Diemei vanwege verhuizing naar het Chevron- servicestation Herenweg' 2 en het watersportbedrijf Haarsma BV, dat zich heeft gespeciali seerd in de import en verkoop van polyester zeiljachten, van wege de uitbreiding van kantoor en verkoopruimte. Lisse Het Geestgrondtheater uit Lisse komt op 10 en 12 maart met het blijspel Slippers op de planken. De eerste avond in het Poelhuys en de tweede in de Meerkoet. Lisse De Lissese harmonie Canita Tuba geeft vrijdag 12 maart in 't Trefpunt in Lisse een concert. Uitgevoerd zal wor den een populair programma met onder meer het concour snummer „De Beatles in con cert". Na afloop is er dansen met de „Boranies". Lisse De ledenvergadering van de Algemene Bond van Be jaarden afdeling Lisse heeft de heer Vaatstra gekozen als nieu we voorzitter. Hij volgt de heer Van 't Wout op, die om gezond heidsredenen is afgetreden. De heer Van Blitterswijk is gekozen als nieuwe penningmeester. De nieuwe voorzitter heeft aange kondigd het aantal acitiviteiten van de afdeling te willen opvoe ren. Lisse Het Lissese muziekge zelschap Kunst en Volharding gaat a.s. vrijdagavond in ge bouw Rehoboth aan de Achter weg van start met de uitvoering van de operette Ein Walzer- traum van Oscar Strauss. Op 12 en 19 maart gaat men in Reho both nogmaals de planken op. De vierde avond wordt gegeven op 26 maart in de Meerkoet :n Lisserbroek. bekend handhaven van de be staande situatie, verplaatsing naar de Meeslouwerpolder ach ter het Dorpshuis en de school of verder naar de Westeinder- weg en als derde mogelijkheid dan bovengenoemd terrein ach ter de rioolwaterzuiveringsin stallatie. Uit de opgesomde nadelen blijkt evenwel dat het Delftse bureau grote nadelen in deze keuze ziet. Volgens OD 205 druist de situe ring in tegen de belangrijkste uitgangspunten van de schets die het afgelopen jaar, notabene met een speciale Stompwijkse gespreksgroep, is gemaakt. Het betreffende gebied zou uit land schappelijke overwegingen als landbouwgebied gehandhaafd moeten blijven. Bovendien zou door de te verwachten verkeers druk de functie van de Meer- laan, die een soort wandelge bied zou moeten worden, in ge vaar komen. Verder komen de sportvelden nu in de onmiddel lijke nabijheid van nieuw te bouwen woningen waardoor „onherroepelijk" geluidsoverlast en vermindering van de kwali teit van het wonen zou ontstaan. OD vindt tenslotte dat de af stand tot de oude plaats zo kort is dat de sportvelden dan even goed daar gehandhaafd kunnen blijven. Bij de zuivering zou dan evenwel woningbouw moeten worden toegestaan wat hele maal in strijd zou zijn met de uitgangspunten. Voordelen De voordelen van de nu gekozen plaats zijn maar weinige. De concentratie van zoveel moge lijk aktiviteiten aan de zuidkant van de Dr. v. Noortstraat is er één van terwijl de terreinge steldheid „mogelijk beter" zou zijn. Over de financiële kant is noch in de Dorpsraad noch in de commissie iets gezegd maar in de Dorpsraad is wel de vraag opgeworpen wie de kostbare vestiging achter het Dorpshuis zou gaan betalen. Gisteravond kwam ook een brief van de voornaamste gebruiker van de sportvelden, de Stompwijkse Boys, op tafel die koos voor overplaatsing „over de wete ring" omdat daar kans op uit breiding aanwezig is. Verhuizen doet de club echter niet graag „omdat het altijd geld kost, geld hebben wij niet dus ook geen zorgen" liet de Stompwijkse club vast weten. Wat de hoge kosten van vesti ging „aan de Westeinder" be treft heeft het Delftse bureau gewezen op de compensatie die wordt verkregen door de lage kosten van het bouwrijp maken van de huidige sportterreinen. De bestaande accommodatie kan gehandhaafd blijven bij het toekomstige „dorpsveld". Voornaamste bezwaar van de Stompwij kers is de vrees dat de ligging bij het Dorpshuis ver keersproblemen zal opleveren bij de toch altijd al volgepar- keerde Dr. v. Noortstraat. Het terrein bij de waterzuivering kwam, vreemd genoeg, pas ter sprake bij de enkele weken gele den gehouden hoorzitting. Oor spronkelijk zouden de sportvel den de komende 8 10 jaar naar de Meeslouwerpolder ver huizen, OD 205 zegt dat dit pla nologisch en economisch zorg vuldig is afgewogen. Een vierde alternatief, gister avond ingediend door het CDA- commissielid J. C. van Erp, be helsde een 4 1/2 hectare groot terrein aan het Oosteinde waar niet alleen de sportvelden maar ook de industrie zou kunnen worden gehuisvest. De Dorps raad had dit echter in de extra- vergadering nog even afgewe zen en omdat iedereen van me ning is dat uiteindelijk de Stompwijkers zelf moeten be slissen hoe hun dorpje er uit moet gaan zien, werd dit plan al snel teruggenomen. De commissie die een advies over de situering van de sport velden nog enkele jaren wilde uitstellen kreeg van wethouder H. L. van Dongen te horen dat de provincie hier waarschijnlijk niet mee akkoord zou gaan. Of de provincie vestiging van sportvelden aan de Meer- en Geerweg zal goedkeuren als OD al zegt dat het gebied „uit land schappelijke overwegingen als landbouwgebied gehandhaafd moet blijven" is natuurlijk nog de vraag. Als gemeentewerken het plan over 6 weken klaar heeft denkt men nog eens min stens zes weken nodig te hebben om de cijfers voor de exploitatie op papier te zetten. TIEN MAANDEN GEËIST TEGEN DRUG HANDELAAR UIT LEIDEN Van onze rechtbankverslagge ver DEN HAAG/LEIDEN De of ficier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft gisteren 10 maanden gevangenisstraf geëist tegen een 23-jarige jongeman uit Leiden wegens overtreding van de Opiumwet. Verdachte is niet alleen gebruiker, maar ook han delaar in verdovende middelen. Om aan geld te komen pleegde hij inbraken, onder meer in de Don Bosco-school, en in een winkel van foto-artikelen. Vonnis over veertien dagen. Eén groot feest was het gisteren voor zo'n vijfhon derd jeugdige Lei derdorpers in het overdekte zwem bad aan de Hoog- madeseweg. Geen carnaval, maar wel een zwem-instuif: een festijn dat blijkbaar evenveel plezier opleverde als het geval is bij Carnaval maar aanmerkelijk ge zonder is. Het bu reau sportzaken van de gemeente organiseerde, in samenwerking met het zwembad, deze zweminstuif als vervanging voor de oorspronkelijk Voorziene school- zwemwedstrijden. Een gelukkige be slissing, want daar- ZWEMINSTUIF IN DE DOES door konden er veel meer leerlin gen van de Leider- dorpse lagere scholen aan het gebeuren deelne men dan mogelijk is bij wedstrijden. Een hoepeldoelra- ce, tennisballen werpen, luchtbed- denrace en dobbel steen rollen: het is een greep uit de vele spelletjes die de kinderen in en rond het water te spelen kregen. Een van de hoogtepun ten van deze ge slaagde dag vorm de de gezamenlijke broodmaaltijd. De weliswaar van huis meegebrachte mid dagboterham vulde de gemeente aan met het nodige fruit De opkomst van de Leiderdorp- se jeugd was alles zins redelijk: onge veer twintig pro cent van de Leider dorpers die de la gere school bezoe ken (in totaal zo'n 2500) waren in het zwembad aanwezig èn waren boven dien in het bezit van het voorge schreven zwemdi ploma A. Noordwijk De Noordwijkse IJsclub gaat het middenterrein van de Jhr. Gevers-ijsbaan aan de Gooweg openstellen voor de recreatieve tennissport. Dat is met overgrote meerderheid beslo ten op een buitengewone ledenvergadering in café-rest. Flora, nadat over het voor en tegen van dit plan uitgebreid van gedachten was gewisseld. Men denkt te beginnen met twee banen, met een mogelijkheid voor nog een derde baan. Maar dan dienen er wel minimaal 160 tenniscontribuanten te zijn 130,- per persoon per jaar. Daar tegen gravelbanen verschillende bezwaren bestaan, heeft het bestuur gekozen voor banen van waterdoorlatend beton. Men denkt verder nog aan het creeëren van een vrije ruimte met een zandbak voor de jonge gezinnen met kleuters. De kosten van het plan (twee banen) worden geraamd op 75.000,-. Men denkt op 1 mei a.s. met de tennissport te kunnen starten. De banen zullen het gehele jaar geopend zijn, behalve tijdens een vorstperiode, want de schaatssport blijft uiteraard nummer één bij de'Noordwijkse IJsclub. De opponerende bestuurders Haman en C. van den Berg vroegen zich af waarom de N.IJ.C. zich door een exploitatie van tennisba nen in financiële zorgen zou steken. „Al zouden deze banen een voordelig saldo opleveren - wat men niet verwacht - dan heeft de N.IJ.C. deze baten niet nodig", zo voerden zij aan," want de gemeente staat garant voor een tekort. Als er ook deze winter geen vorst was gekomen, zou het voor de eerste maal in zes jaar zijn geweest, dat de ijsclub bij de gemeente had moeten aankloppen". Voorts vreesden deze bestuursleden dat de tenniscontribuanten in de vereniging zouden infiltreren en de ijsclub ontmantelen en ook was men beducht voor diefstallen uit clubgebouwen en gebrek aan toezicht. „Wij storten ons in een financieel waagstuk", waarschuw den de beide opponenten. Aspirant-bouwers in de clinch met gemeentebestuur van Wassenaar Wassenaar Een aantal Wassenaarse aspirant-bouwers heeft bij het gemeentebestuur protest aangetekend tegen het gemeentelijke voornemen het terrein aan de Hillenaarlaan en de Princehaven te bestemmen voor de bouw van uitsluitend bejaardenwoningen. Volgens de aspirant-bouwers druist dat voornemen in tegen eerder gemaakte afspraken tussen hen en het gemeentebestuur. Zo zouden er toezeggingen zijn gedaan dat de aspirant-bouwers daar hun huis konden laten neerzetten en zouden ook al voorlopige koopovereenkomsten gesloten zijn. De Actievoerders stellen dat de gemeente onrechtmatig handelt als niet alsnog tot verkoop van de grond aan de zelfbouwers wordt overgegaan. Voor het geval de gemeente niet zou verkopen conform de indertijd gemaakte afspraken moet de gegadigden, zo vindt men, een groot bedrag aan schadevergoeding worden betaald. LENTEKLOKJES IN TOPVORM Van onze correspondent SASSENHEIM De jaarlijkse uitvoering van het Sassenheimse jeugdkoor „De Lenteklokjes" heeft weer als een klok geklonken. De 140 koorleden traden voor het eerst op onder leiding van dirigent Harry de Jong, die zijn koor, en ook dat gebeurde nog niet eerder, zelf op de piano begeleidde. De A-afdeling zong eenvoudige liedjes van de Utrechtse Mannetjes en de B-afdeling geliefde werken van Hullebroeck en Catharina van Rennes. De oudere meisjes van de C-afdeling vielen op door een voortreffelijke vertolking van de canon „Dona nobis pacem". Aan het slot van de uitvoering werd een stuk gebracht van operette-grootmeester Franz von Suppé waarbij naast zang er ook door een aantal kinderen op eigen gemaakte muziekinstrumenten werd gespeeld. KATWIJK In het open damkampioenschap van Katwijk delen in groep A van de hoofdklasse Hein van Winkel en Jan Vrolijk de eerste plaats. Van Winkel boekte een overwinning tegen Arend van Beelen terwijl Jan Vrolijk met Henk de Groot de punten deelde. Jaap Zwaan klom op door een zege tegen Jan Schijff naar de tweede plaats. In groep B gaat Wim Heemskerk onbedreigd aan kop. Hij behaalde tegen Louis de Frankrijker de volle winst en heeft nu drie punten voorsprong op de Frankrijker. Gijs van der Wiel moest zowel in Theo Zwetsloot als Louis de Frankrijker zijn meerdere erkennen. In groep C bezet André van der Kwartel na de remise tegen Jan Fase de eerste plaats. Jan Passchier rekende af met Kees van der Bos terwijl Martin Dijkstra en P. van Egmond een remise overeen kwamen. STANDEN: GROEP A: Jan Vrolijk 4—6; Hein van Winkel 4-6, Jaap Zwaan ^Ie"d,V,an Bfelen 3-2, Henk tie Groot 3-2; Jan Schijff 4-2. GROEP B: Wim Heemskerk 4-7; Louis de Frankrijker 44; Theo Zwetsloot 2j' GlJS van der W|el 4—2; Jaap van Duyvenbode 2—1; Frans Spierenburg X°pP„f: r ndré XV* „de,r K*artel 4-5, Kees van der Bos 44, Jan Fase J.7. a1 ESJno°d 4—4. Jan Passchiei 4—4, Martin Dijkstra 4-3. Uitslagen in de eerste klasse: C. van Duivenbode-B. van Rijn 1—1- K ?C I PnTi»TTu"sr p- dfn Hollander-A Vermeer 2-0; H. Voorêaa- v,f w i Verloop-w, Sip 2-0; H. Koelewijn-Bremmer 1—1; L van der Plas-J. Haasnoot 0-2, P. Ouwehand jr.-W. Vooys 2-0; J. van van°Duyn2-^on 2_P' 0uwehand sr.—W. Haasnoot 0—2; T. Guyt—C. Ton van Dijk, Piet van de Reep en voorzitter Jan van Dijk van ren- en toervereniging De Bollenstreek voor de nieuwe kantine. Plannen voor wielerbaan in Lisse Van een onzer verslaggevers Lisse In bedekte termen heeft de Lissese wethou der mevrouw Meulemans-Seelen laten doorscheme ren dat er plannen in ontwikkeling zijn voor de aanleg van een wielerbaan In Lisse. Zij onthulde dit afgelopen weekeinde toen zij het nieuwe clubhuis van de Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek aan de Spekkelaan opende. Zij voegde daar echter wel aan toe dat de uitvoering van die plannen nog wel even op zich kan laten wachten. De Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek heeft lage tijd uitgekeken naar een eigen onderkomen. Voorzitter Jan van Dijk memoreerde dat de gemeente Lisse In het verleden de boot steeds heeft afgehou den maar dat na de benoeming van wethouder Meulemans-Seelen een en ander duidelijk is verbe terd". Een schouderklopje dat door de wethouder in dank werd aanvaard. Zij vergeleek de totstandkoming van dit clubhuis met een marathon waarbij de deelnemers, voor ze de eindstreep halen ook heel wat hindernissen op hun weg vinden. „Voorlopig zit de vereniging in dit tijdelijke onderkomen goed", zei ze, „daarna zullen we wel weer zien. Koninklijk goud voor directrice Johannahuis Zuster P. H. Quant Is gisteren bij haar afscheid als directrice van het Johannahuis aan de Schouw- weg in Wassenaar door de Ko ningin onderscheiden met de ere-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd haar tij dens een receptie In de hal van het huis opgespeld door loco burgemeester mr." G. C. van Dijk (links op de foto). Zuster Quant wordt opgevolgd door mevr. Heemstra. Gouden leden CNV Noordwijk onderscheiden Van onze correspondent NOORDWIJK - Op een jaar feest in De Rank van de plaatse lijke CNV-bonden (Hout- en Bouwbond, Voedingsbond, In dustriebond en Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel) vond de huldiging plaats van een twaalftal jubilarissen. Het be trof de heren J. van Egmond en C. Houwaart, die beiden hun bond 50 jaar trouw waren geble ven en de heren J. N. Baalber- gen, J. C. Cramer, C. van Duin, A. A. van Duyn, L. Hazenoot, J. Noppe, L. van der Sar, M. Veldman, B. Wesseling en P. van der Zwart, die allen 25 jaar lid van een der CNV-organisa- ties waren. Districtsbestuurder H. van den Berg van de Hout- en Bouw-: bond CNV reikte aan de jubila rissen, voorzover aanwezig, het gouden CNV-insigne uit. Verder ontvingen zij een cadeaubon, terwijl hun dames met een fraai boeket in de hulde werden be trokken. Zilveren priesterfeest in Wassenaar WASSENAAR De Wassenaar- se pater B. van den Barselaar, priester van de St. Willibror- dusparochie, viert a.s. zondag zijn zilveren priesterfeest. Die dag is er om 12.15 uur een plechtige eucharistieviering, waarbij de zilveren jubilaris geassisteerd zal worden door twee oudere broers, die even eens priester zijn. Pater Van den Barselaar is sinds enige tijd pastoor in Winschoten. D jyitjrii,T)i'MiiinTrif-'f*" rrr|-r.-i Van onze correspondent VALKENBURG De vereniging „Oud Valkenburg" heeft een goede start Tijdens de Tijdens oprichtingsbijeenkomst onder leiding van burgemeester N. Van 't Wout hebben zich reeds 31 leden opgegeven. Voor de pauze hield Mr. W. Downer van het Leidse stads-archief een boeiende uiteenzet ting over de rijke geschiedenis van het dorp Valkenburg. Daarbij liet hij fraaie prenten en foto's zien. Ook had de heer Downer een map met kaarten van het vroegere dorp meegenomen en een aantal boeken en kran teartikelen. In zijn verhaal werd de groei geschetst van een kleine boerengemeen schap, vroeger „curtis" genaamd, naar de huidige vorm. Natuurlijk kwam weer naar voren dat de paardenmarkt al zovele eeu wen, zelfs internationaal, zo'n grote rol speelde. De paardenmarkt is evenwel begon nen als een jaarmarkt. En tijdens die jaar markt werd er ook altijd een processie gehouden en een kruisverering. De heer Downer informeerde de aanwezigen voorts over de mogelijkheid het materiaal dat het Iyeidse archief hpzit over Valkenburg te komen zien in het archief: dagelijks van 9 tot 5 uur en 's zaterdags van 9 tot 12.15 uur. Na de pauze, waarin iedereen nog eens het prentmateriaal van dichtbij kon gaan bekij ken, werden de statuten besproken en met enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Omdat men meende dat het voor iedere Valkenbur ger aantrekkelijk moet zijn om lid te worden van de vereniging, besloot men de contribu tie te stellen op 7,50. En andere gezinsle den, zonder eigen inkomsten, kunnen lid worden voor 5.00. Voor de jeugd tot 18 jaar, is er de aantrekkelijke mogelijkheid als „jeugdlid" te worden ingeschreven voor 2,50 per jaar. Bij de bestuursverkiezingen werd de voorzit ter apart gekozen; burgemeester Van 't Wout werd met algemene stemmen, op één na,' gekozen. De andere vier bestuursleden die werden gekozen zijn: mevr. M. A. Juffer mans-Zandbergen, de heer K. v.d. Broek, de heer W. Ruster en mevr. P. van Zijp-De Jong. Op het programma van de jonge vereniging staat voor op korte termijn een avond met als snreker orof Glasbergen, die Een fraaie foto van „Oud Valken burg". De pont vaart nog steeds, maar 't mooie wachthuisje is weg. Links op de foto de „Travalje" van de smid, waar de paarden werden beslagen. Twee weken geleden brandde daar voor 't laatst het vuur. Het is te hopen dat de vuurplaats in een bepaalde vorm kan blijven bestaan, als herinne ring aan het aldaar eeuwen beoefende beroep veel opgravingen verrichtte in het dorp naar de Romeinse vestingen. In de toekomst zullen diverse aktiviteiten worden ontplooid. Zo is al begonnen met het opnemen van gesprekken met oudere bewo ners van het dorp op geluidsbanden. En iedereen wordt opgeroepen materiaal te ver zamelen dat voor de geschiedenis van Val kenburg belangrijk kan zijn. Men kan dat materiaal aan de vereniging schenken of het in bruikleen afcfaan Onder Stalin vielen meer slachtoffers dan onder Hitler-regime Van een onzer medewerkers Leiden „Onder het Stalin-re- gime vielen meer slachtoffers dan onder het nazi-regime", zo luidde één van de markantste constateringen van prof. mr. F. J. M. Feldbrugge, hoogleraar in het Oost-Europees recht, gister avond gedaan op een door de studentenvereniging V.C.S.B. en Amnesty International georga niseerde avond gewijd aan dissi denten in de Sovjet-Unie. Sinds die tijd (1953) is er natuurlijk wel het een en ander veranderd in de Sovjet-Unie, maar nog steeds zitten duizenden mensen gevangen in gevangenissen, kampen voor dwangarbeid en psychiatrische inrichtingen, om dat zij voor hun politieke of godsdienstige overtuigingen uit kwamen. De meesten zitten daar op grond van het wetsarti kel nr. 70, dat ongeveer als volgt luidt: „Het is verboden om las terlijke verzinsels te publiceren, die het politieke en maatschap pelijke stelsel in de Sovjet-Unie in discrediet kunnen brengen op straffe van maximaal zeven jaar gevangenisstraf'. Dit wetsarti kel is nogal ruim te interprete ren, aldus prof. Feldbrugge. Wat kunnen we hier in Neder land doen om deze mensen te helpen? Amnesty International, de organisatie die zich beijvert voor de vrijlating van politieke gevangenen waar dan ook ter wereld, heeft verschillende me thodes bedacht om dat doel ge heel of althans gedeeltelijk te bereiken. De eenvoudigste ma nier is het sturen van grote hoe veelheden briefkaarten of aan de Russische regeringsleiders, waarin gewezen wordt op het feit dat „de verklaring van de rechten van de mens" wel door de Sovjet-Unie is getekend maar dat zij er zich niet aan houdt óf aan een dissident die slecht wordt behandeld. Dat deze kaarten wel degelijk invloed hebben blijkt maar al te vaak, aangezien dissidenten er een be tere behandeling door krijgen. Mogelijk is dat een stap op weg naar volledige vrijheid in de U.S.S.R. Programma zaalvoetbal Van onze sportredactie LEIDEN Opnieuw een beker programma vanavond in de Groenoordhal. Meest interessan te wedstrijden: Swift 't Winkel tje—Taveerne Boys en Kikker tje—Zwaanvogels. PROGRAMMA: BEKER: Van Dam Gebak Boys-ODO '72 (21 uur); B en T-Glasber- gen de Best (22 uur): VNL—Cleyn Duin (21 uur); Swift Winkeltje—Taveerne Boys (20 uur); Kikkertje—Zwaanvogels (21 uur); Leidse Boys—SRV Bovs (22 uur), uur). COMPETITIE: RES. I: Swift Winkel tje 2-gepandel 2 (22 uur); LDWS2—Leiden 2 (20 uur); Zwaanvogels 2—VDON 2 (19 uur). 2A: Lugdunum—Van Zeist Stars (20 uur). RES. 2A: VNL 2-Unitas L 2 (20 uur); LISC 2-Katwijk 2 (21 uur); VNA 2—SDO '67 2 (22 uur); B en T 2-Padox 2 (20 uur). RES. 2B: Katwijk 3-ASC 3 (21 uur); Van der Plas BMW 2—Regenboog 2 (21 uur), Oegstgeest 2—LFC 2 (22 uur), 3B: SDO'67—Oranje Groen 3D- VDON-LOI (22 uur). JUN. AI: LDWS—LFC (19 uur); SDO "67—Lugdunum (19 uur). JUN. A2: Digros Stars—Leidse Boys 2 (19 uur); VT- Crocus-vakantie bracht drukte in badplaatsen Van onze correspondenten Noordwijk/Katwijk De cro cus-vakantie bracht gisteren heel wat drukte in de badplaat sen. Aangelokt door het mooie voorjaarsweer maakten zeer ve len een strand- of duinwande ling. De Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk ver toonde het beeld van de topdag in het hoogseizoen. Honderden flaneerden op de voetpaden en de auto's regen zich tot onaf zienbare rijen aaneen. Ook el ders in Noordwijk ontbrak het niet aan levendigheid. Groot was ook de belangstelling voor het recreatiegebied in het Langeveld. Hier maakten een schare dagjesmensen gebruik van de gelegenheid om zich te verpozen in de duinen en bos sen. Vooral in de omgeving van het befaamde etablissement „De Witte Raaf ideaal als start en eindpunt van wandelingen was het bijzonder druk. TER AAR De Ter Aarse ijs club organiseert a.s. zondag de traditionele plassenloop over resp. vijf, acht en veertien kilo meter. Tevens is er dan gelegen heid om mee te doen aan een wandeltocht. De start is om 12.15 uur vanaf het ijsbaanter rein. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Annelies dr. v. A J Heuzen en A A van Straalen, Aafje Elisa beth dr v.JH Wiggers en E J van der Does; Casper Crispijn zn. v. F W Stravers en M van den Arend, Claire dr. v. A Nagtegaal en G Disseveld; Frea Christina dr v C van der Vilest en P C M van der Burgh; Robert Alexander zn. v. T H Putto en B J M Pauk; Nicole Elisabeth dr. v. H P Mostert en M G H H Smulders; Dennis Theodonis Wilhelmus zn. v. W J M de Rie en C J A de Mooij; Remco zn. v. T Arends en J Zandvliet; Stefan us Constantinus Marcus zn. v. L C J Gniseels en I Krens; Edwin zn. v C G Speel en H G A van Gerven; Shirley Patricia Angelica dr. v. J W M Duivenvoorde en M F F Didench Heijmans geb.~21 jan 1892 man; M W van Wieringen geb. 4 aug. 1951 man; L M van der Heijden geb. 5 febr. 1974 dochter; C C Harten geb. 11 okt. 1885 gehuwd geweest met A den Besten; J van Rooijen geb. 15 sept 1889 echtgenote van M van der Niet; IMC van Loo geb. 5 aug. 1951 echtgenote vfln A B Jacobs; P van der Geer geb. 18

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4