£mdm ©orncrnt Winter weer zaeht Pfrommer moet blijven99 Judy zoekt kennismaking Denie vrijwillig naar politie 12 arrestaties Corruptie bij Scotland Yard: Werkloze moet arbeid eerder passend vinden Belangstelling Spanje-reizen teruggelopen TREINKAPERS BESCHULDIGD VAN MOORD DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden:- Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune Advertenties (excl. BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers: 50 cent Maandag 1 maart 1976,66e jaargang no. 20363 Sylvia Sylvia de Leur in de keuken van Berend op Ned. I om 22.15 uur. Om 20.20 uur Rondje theater. Ned. II om 19.30 uur In Londen staat een huis, om 20.25 uur Pepper en om 22.15 uur portret van Leen Pfrommer in Aktua.. Lagere temperaturen Wisselend bewolkt en plaatselijk een bui. Matige, aan de kust krachtige noordwestelijke wind. Maximumtemperaturen van 7 graden vlak aan zee tot om streeks 10 graden plaatselijk in het binnenland. Morgen: Zon: 07.24—1822. Maan: 07.30—20.21. Schev. Hoogw.: 4.1(1—16.20. Laagw. 12.11—. DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN Café „De 4 Heemskinderen Roelofarendsveen Dinsdag 2 maart KLAVERJASSEN (met eigen maat) aanvang 3.00 uur 1e prijs 10 pond karbonade Tevens BRUGBILJARTEN Rijnsburgerweg „gered" met verkeerslichten kelijk minder ingrijpend en kostbaar zijn dan de maatrege len die tot nu toe aan de orde zijn geweest DE BILT (ANP) Hoewel het een periode zo hard heeft gevroren dat de sloten en vaarten dichtlagen en Nederland de schaatsen weer kon onderbinden, moet de afgelopen winter toch weer worden toege voegd aan de reeks winters waarvan de temperatuur boven normaal lag, aldus het KNMI in De Bilt. In de drie wintermaanden, december, ja nuari en februari was de gemiddelde tem peratuur 3,5 graden terwijl dat in een normale winter 2,2 graden is. In de Bilt heeft het 29 dagen gevroren tegen 43 dagen normaal. Wel was het minder zonnig in die drie maanden. De Bilt telde 152 uur, zeventien uur minder dan de normale waarde. De cember was betrekkelijk zonnig; januari en februari daarentegen brachten veel somber weer. Gemiddeld is over het hele land gemeten 151 millimeter neerslag gevallen. Dat is 26 mm minder dan mag worden verwacht. In het noorden was het een beetje te nat, in Midden- en Zuid-Nederland te droog. Het sneeuwde in De Bilt op elf dagen, terwijl er gemiddeld in de drie wintermaanden op achttien dagen sneeuw dient te vallen. Ook hierin komt dus het veelal droge en zachte weer tot uitdrukking van deze zesde te warme winter DRONKEN PEUTER WOERDEN (ANP) Een tweeënhalf-jarig kind, afkomstig uit het bij Woerden gelegen Ka- merik, heeft zaterdag in een onbewaakt ogenblik kans gezien een nog halfvolle fles jenever te bemachtigen en leeg te drinken. De ouders den het kind in bewus teloze toestand naast de leeggedronken fles. Op advies van de huis arts werd de kleine snel naar het Hofpoortzie kenhuis in Woerden ge bracht. Daar werden di rect de nodige maatrege len genomen waardoor het kind kon worden ge red. Voor een wat min der flinke en gezonde peuter zou de hoeveel heid alcohol fataal ge weest zijn. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De belangstelling voor zomer-vlieg- vakanties naar Spanje is aanzienlijk teruggelopen. Ook vliegvakanties naar andere zomderse oorden ondervinden momenteel minder interesse dan voorgaande jaren. Daarentegen krijgen de Ne derlandse reisbureaus wel meer boekingen voor nabijgelegen landen en bestemmingen op de lange afstand. De teruggang van de interesse voor Spanje (de ramingen schommelen rond de 25 procent) is vol gens voorzitter C. van Zwijndregt van de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus niet alleen veroorzaakt door de politieke ontwikkeling in dat land. „Ook het angstgevoel bj het publiek over mogelijke ontwikkelingen in Spanje, de gestegen prijzen in dat land en de invloed van de economi sche recessie, kunnen oorzaken zijn", aldus de heer Van Zwijndregt. „Misschien is er gewoon wel spra- I ke van een teruggelopen belangstelling voor Span je", meent de reiscombinatie Holland, die stelt, dat het „Dompleineffect" grotendeels verdwenen is. De teruggang in het vliegtoerisme over de gehele i lijn is iets minder dan tien procent De gezamenlijke toeroperators zullen binnen enkele dagen beginnen met een Spanje-actie door middel van advertenties in de dagbaden in samenwerking met het Spaanse verkeerbureau. (Van onze sportredactie) HEERENVEEN - „Pfrommer moet blijven", stond op een van de spandoeken die in dansend Heerenveen werden meegetorst. De kritiek van het voorseizoen is na het grandioze succes van de Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen om geslagen in grote lof en de beju belde coach, wiens contract binnenkort afloopt, wenst daar best van te profiteren. „Achteraf heb ik toch gelijk ge kregen. Ik hoop nu, dat ik een nieuwe kans krijg van de KNSB", riep hij in de vreugde roes. Pfrommer geniet bij zijn 'streven naar contractverlenging volledige steun van zijn pupil len, getuige de uitspraak van Hans van Helden: „Als Pfrom mer gaat, gaan wij ook". Behal ve de titel van Kleine vierde de KNSB in Heerenveen ook een financieel succes. De massale Piet Kleine vormde het stralende mid delpunt bij de apo theose van de voor Nederland zo suc cesvol verlopen" schaatskampioen schappen. Sten Stensen (links) en Hans van Helden flankeren hem. belangstelling leverde de bond het lieve sommetje van 130.000 gulden netto op. Logisch dat bij alle positieve geluiden de ene domper (bij de volgende wereld kampioenschappen deelneming van drie man) in het niet viel. Hoogtepunten in Sporttribune: Arthur Ashe ongenaakbaar. West Ham United weer zwak. Catastrofe voor Ajax. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De uit de Brabantse jeugdgevangenis ontsnapte Aad Denie (18) heeft zich gisteravond om half twaald vrijwillig bij de Haagse politie gemeld. Hij verklaarde daarbij, „dat hij het in de jeugdgevangenis niet zo naar zijn zin had gehad." De beruchte jeugdige Hagenaar, broer van Daan Denie, die betrok ken was bij de gijzelingen in Deil en de Scheveningse gevangenis, was op 25 februari ontsnapt uit het penitentiair trainingskamp „De Corridor" in het plaatsje Zeeland in Brabant Hij moest daar een straf uitzitten wegens een gewapende overval in juni vorig jaar in Den Haag op een kantoor van de Nutsspaarbank. Hij is gisteravond voorlopig geplaatst in de arrestantenbewaar plaats van het Haagse hoofdbureau van politie. Hij blijft daar in afwachting van een beslissing van justitie. LONDEN (Reuter-UPI) Het voormalige hoofd van de „vliegende brigade", een keurkorps van het Britse Scotland Yard, is een van de twaalf hoge politieman nen die ervan worden beschuldigd steekpenningen te hebben aangenomen van handelaren in pornogra fie in het Londense West End. Onder de verdachte politiemensen zijn ook de ge schorste chef van een speciale brigade die in het leven was geroepen om ae pornohandel in de Britse hoofdstad te bestrijden en een gepensioneerde chef van de afdeling moordzaken. De twaalf politiemensen werden zaterdagochtend in een bliksem actie gearresteerd. Aan de ope ratie was twee jaar in het diep ste geheim gewerkt door een kleine groep rechercheurs die speciaal voor deze taak door de hoofdcommissaris van de Lon dense politie, Sir Robert Mark, waren uitgezocht Men is achter de corruptie geko men via het dagboek van een bekende handelaar in pornogra fie, die momenteel in de gevan genis zit wegens een poging tot doodslag op de minnaar zijn vrouw. De „porno-koningen" hadden de betrokken politiemensen flinke sommen geld gegeven, waar door deze in ruil een oogje dichtknepen voor de handel i harde pornografie. Sir Robert is bekend om zijn meedogenloze zuivering van het politiekorps. Hij zei onlangs dat hij in de vier jaar dat hij hoofd van de politie is al bijna v' honderd corrupte ambtenaren heeft moeten ontslaan. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In zijn orgaan „De opbouw" heeft de hout- en bouwbond CNV ervoor gepleit, dat de arbeidsbureaus de werkzoekenden ervan pro beren te overtuigen, dat elke functie voor elke mens passend is, zolang hij over de nodige kwali teiten beschikt. „Een stap terug in plaats van een pas op de plaats zal geen mens in zijn waardig heid aantasten", aldus de CNV-bond in zijn blad over het begrip „passende arbeid". gens de bond roept de toepassing van het excuus „niet-passende arbeid" wel eens vragen op. Het wordt aan de werkzoekenden overgelaten een oordeel te vellen. Daarbij heeft zich volgens de bond al meerdere malen de situatie voorgedaan, dat een baan niet werd geaccepteerd, ofschoon de verdiensten hoger lagen dan in de vorige functie. De vraag kan gesteld worden, aldus de bond, in hoeverre de werkloze in deze gevallen moreel het recht heeft de baan af te wijzen. Volgens de bond is het doen van een stapje terug op de maatschappelijke ladder een bewijs van een hoge graad van verantwoordelijkheidsgevoel en een juiste morele instelling. LEIDEN De vertraging die het busvervoer thans nog op de Rijnsburgerweg ondervindt, kan geheel worden weggeno men door toepassing van flexi bele verkeerslichtenregelingen in combinatie met een elektro nisch bus-identificatiesysteem. Deze oplossing is kwalitatief even goed als een oplossing met twee extra vrije banen voor het busverkeer. Zo luidt de conclusie van een rapport, samengesteld door Tra- mag, Traffic Management Advi sory Group, op verzoek van de Werkgroep Rijnsburgerweg, die zich, zoals bekend, sterk verzet tegen de huidige reconstructie plannen. Het Tramag-rapport is aan de gemeenteraad aangebo den. De door Tramag voorgesta ne en door de werkgroep over genomen conclusie zou aanmer- [ADVERTENTIES] Stroomstoring gaf politie veel werk LEIDEN In een deel van Uiden en een deel van Leider dorp is in de nacht van zater dag op zondag een electrici- teitsstoring geweest. Als gevolg daarvan gingen tal van alar minstallaties werken, gingen op twee plaatsen in Leiden de spoorbomen dicht. Het bezorg de de Leidse politie veel werk. Na ongeveer 5 kwartier kon de storing worden verholpen. Even vóór twee .uur 's nachts kwamen vanuit de Professoren- wijk bij de politie tal van tele foontjes binnen van mensen wier alarminstallatie door het Wegvallen van de stroom „van slag" geraakt was. Ook de straatverlichting was uitgeval len. Veel mensen blijken zich ook verslapen te hebben door dat de elektrische wekkers (ook bij een paar politiemensen die zondag vroeg in dienst moesten komen) ruim vijf kwartier later afliepen nadat de storing was verholpen. Bij de Lichtfabrieken neemt men aan, dat de storing is ver oorzaakt door een verzakking in de Waardgracht, waardoor ka belverbindingen zijn stukge gaan. booreiland Een Noors boo- eiland is vanochtend vroeg bij *ergen in het westen van Noor- 'egen aan de grond gelopen. De 0 bemanningsleden zijn in red- ingsboten gegaan. Moeilijk ASSEN (ANP) De zeven Zuidmolukkers die op 2 december vorig jaar de treinkaping in Wijster uitvoerden en 35 passagiers gijzelden, wordt ten late gelegd: moord op de dienstplichtig soldaat L. F. Bulter, wederrechtelijke vrijheidsberoving, wel ke de dood van de treinmachinist J. Braam tot gevolg had, en verboden wapenbezit. Aan de gelaatsuit drukking te zien, is president Ford een hele moeilijke slag aan het ver werken. Voor het overige was deze tennispartij een welkome afwisse ling in de cam pagne voor de voorverkiezingen in Florida. De rechtbank in Assen zal zich op 10,11 en 12 maart met de behandeling van deze rechtszaak bezighou den. De treinkapers zullen verdedigd worden door de Haagse advocaat mr. H. W. J. Droesen. Alle verdachten worden verantwoordelijk gesteld voor de moord op soldast Bulter. Twee van de gijzelaars wordt de moord op E. Bierling uit Sappe- meer ten laste gelegd. Sinds zaterdag zitten we er weer midden in. In die voor een paar dagen deinende tijd. waarin de feestneus het gezicht bepaalt, „alaaf" voor beneden maar ook steeds meer voor boven de Moerdijk het wachtwoord tot afgestampte danszalen is, inhaken en innemen een ieder op het kleurig uitgedoste lijf staat geschreven en optochten vol feest-gedrochten het straatbeeld bepalen. Kortom carnaval dus. Een volksvermaak waarvan het eind al weer in zicht komt. Na morgennacht hebben de polonaiselopers hun eigen alle daagse masker weer op. En wie zou niet Judy in huis willen hebben? U in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1