Ziekte van Borowiak bracht toernooileiding in paniek SCHAATSEN LIJKT IN AMERIKA EEN AFLOPENDE ZAAK „Geen woord over Wim van Hanegem OOK TWEEDE AVOND WERD GEEN SUCCES Gianni Rivera stopt weer BAKHUIS DEBUTEERT IN AMATEURTEAM De Staatsloterij maakt geschiedenis Al 250jaar Militair team tegen Frankrijk WOENSDAG 25 FEBRUARI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Sanders kwam nog wel knap terug op 5-4, maar niet verder: 6-4. Het betekende een apotheose, waarmee de organisatie de han den dichtkneep. Want mogelijk louter het heldhaftige optreden van Louk Sanders op een avond die weer in het water dreigde te vallen, kan de gisteren aan wezige toeschouwers nog tot een gang naar het sportpaleis bewe gen. Hoewel, we hebben Tom Okker nog. FRANK WERKMAN ROTTERDAM Jeff Boro wiak gold jarenlang als een uit gesproken hippie in het veel kleurige internationale tennis- metier. Hij hanteerde zijn rac ket met redelijk succes, maar eigenlijk het enige waarin hij zijn collega's verreweg ver sloeg, was zijn haarlengte en mogelijk zijn muzikaliteit. De Amerikaan is afgestudeerd aan een conservatorium en bespeelt met verve fluit, piano en klari net. Maar gisteravond zorgde de inmiddels van een normale coiffure voorziene Borowiak voor een dissonant van de eer ste orde, die de toernooileiding in alle staten bracht. Er ont stond een situatie van opperste paniek, toen Borowiak bij een achterstand van 5-0 in zijn duel tegen Stan Smith te kennen gaf, de partij maar liever voor ge zien te houden wegens ziekte. Het tumult achter de wedstrijd tafel was groot Met de mislukte avond tevoren in het achter hoofd wenste men zich niet op nieuw een buil te vallen, maar het onheil was al geschied. Weer was een geprogrammeerd sche ma naar de knoppen. En omdat de avond pas een goed ander half uur bezig was, vreesde men een reactie van het in mindere getale (3000 man) dan maandag avond opgekomen publiek. Er volgde achter de coulissen koortsachtig beraad, waaruit tenslotte een oplossing tevoor schijn kwam. Sanders moest eerder de baan op om naar later bleek met bravoure te genspel te bieden aan de Tsjech Jiri Hrebec en er werd na druk getelefoneer en onderling be raad alsnog een demonstratie- dubbel in de piste gezonden. Daarin mocht de goedlachse Dick Crealy, die buiten zijn wei nig rendement opleverende ten- nisactiviteiten steevast in de speelzaal of spelersbar is te vin den, opnieuw als redder van de zocht naar een vervangende partij. Stad (Hiltonhotel, domici lie van de spelers) en land (Ha- zerswoude, woonplaats van de schoonouders van Okker, die daarheen inmiddels was afge reisd), werden afgebeld maar zonder resultaat Ook de aanwe zige spelers in het sportpaleis werden gepolst, onder wie Jan Kodes. Maar de Tsjech weiger de de massagetafel te verlaten om eerder dan gepland (mor genavond) tegen Wouter Fok in het strijdperk te treden. De toe vallig aanwezige Fok: "Als het andersom was geweest, was die partij natuurlijk gewoon door gegaan, daar kun je zeker van zijn". Fok kwam overigens later in het dan toch met pijn en moeite bij elkaar gesprokkelde dubbel in de baan, terwijl hij nota bene zijn eigen racket thuis had laten liggen. Last Op de schouders van Louk San ders kwam dan tenslotte de loodzware last te liggen, de avond nog enigszins te redden. Want nadat Rolf Thung in de openingspartij roemloos ten on der was gegaan tegen Rod La- ver (Thung: "M'n timing was verkeerd aoor de langzame baan") had een gelijke gang van zaken in het treffen van San ders tegen Hrebec de toeschou wers helemaal van ontevreden heid van hun stoelen kunnen doen opspringen en de publieke belangstelling voor de overige dagen danig in gevaar kunnen brengen. Sanders heeft zich onder de on gunstige omstandigheden voor treffelijk van zijn taak gekwe ten. De Oegstgeestenaar legde een soms verbluffend sterk spel op de kunststof mat, waarmee hij de bezoekers in de ban hield. De toch zeker niet van routine gespeende Hrebec kreeg het ui- Rod Laver (foto) had geen enkele moeite met Thung. terst moeilijk tegen Sanders, die in tegenstelling tot Thung ver uitsteeg boven zijn normale ni veau. Met gedurfde klappen di rigeerde de Nederlander de bal len naar de hoeken van de baan en slechts de iets grotere vast heid van de Tsjech, die in lange re slagenwisselingen meestal de sterkste was, en domme scheids rechterlijke dwalingen hielden hem van in ieder geval meer dan twee sets af. Hoewel het scorebord na afloop slechts de droge cijfers van 6-4, 6-4 weergaf, lag daar een wereld van heroïsch verzet en mense lijk falen van linesmen achter. Bijvoorbeeld op het moment in de eerste set, toen Sanders een game verspeelde, doordat scheidsrechter Mares een beslis sing van een zijn van assisten ten overnam en daarmee Hre bec het punt toekende. Dat bete kende 5-3 voor de Tsjech en feitelijke setwinst. Identiek was de situatie in de tweede reeks. Weer was het 4-3 voor Hrebec, toen een lijnrechter een bal van Sanders op game-point uitgaf, waardoor het opnieuw 5-3 werd. avond fungeren. Ook maandag avond mocht de Australiër als invaller optreden, een rol die hem nog wat extra duiten ople vert Maar voor het zover was, stroomde er heel wat water door de Rijn. John McDonald had al zijn hoofd geschud, toen hij Borowiak van de baan zag stappen. "Als die bankmensen zich nu eens met hun eigen za ken bemoeiden, en ons het ten- nisgebeuren lieten regelen", meldde hij emotioneel. "Boro wiak is al een paar dagen ziek, dat heb ik tegen de toernooilei ding gezegd. Maar ze hebben hem toch in het schema gezet voor de avond. Onbegrijpelijk". Internationaal directeur van WCT, John McDonald, had gis termiddag nog met Borowiak uitgebreid van gedachten gewis seld over zijn al- of niet-spelen in de avonduren. "Hoewel hij een hele tijd op bed had gele gen, achtte hij zichzelf in staat om te spelen en het zijn tenslot te de spelers die de beslissing moeten nemen". Aldus MacDo- nald. Volgens Karei Koerts, tijdelijk fysio-therapeut van de prof-ten nissers in Ahoy', had Jeff Boro wiak een recente griep niet vol ledig uitgeziekt, waarvan nu nog de naweeën bestonden. De toernooileiding had welis waar in de middaguren kunnen vaststellen dat de Amerikaan verre van fit was en nog telefo nisch om medicijnen had ge vraagd, maar enige zachte druk van de organisatie haalde hem ertoe over toch te spelen. Dat pakte verkeerd uit en de avond lag opnieuw in duigen. Welis waar zorgde Louk Sanders voor een Nederlands tintje, maar het publiek had alle reden om zich (weer) bekocht te voelen. Dat voelde de toernooi-directie ook aan, want er werd naarstig ge- Louk Sanders stond voor de moeilijke taak de avond te redden. Hij zorgde in ieder' geval voor spektakel MILAAN Gianni Rivera, eens de „gouden jongen" van het Italiaanse voetbal, stopt. De 32-jarige spelbepaler van AC Milaan wil niet meer wor den opgesteld. Wel wil hij door gaan met het vervullen van een belangrijke bestuursfunctie. Rivera, die zestien jaar voor de Milaanse formatie heeft ge speeld, stopte vorig jaar mei ook al, maar kwam na allerlei interne moeilijkheden terug als één van de grote leiders van de club. In oktober besloot hij weer te gaan voetballen. De laatste zes weken was Ri vera, die zestien keer voor het nationale team uitkwam, gebles seerd. In die periode bleef AC Milaan ongeslagen. Hij werd op zestien-jarige leeftijd door AC Milaan bij Alessandria wegge haald. Gisteren vertelde hij: „Ik wil niet meer spelen. Ik zou het fijn vinden als ik buiten de ploeg word gelaten". Gianni Rivera zal van nu af aan gespannen vanaf de kant toekijken. DEN BOSCH Voor de eerste maal zal tijdens het concours Hippique Indoor Brabant, dat op 12, 13 en 14 maart wordt gehouden, een military-ruiter worden gehuldigd als de ruiter van het jaar (1975), namelijk de de 32-jarige Maarten Jurgens uit Nijmegen. Als het aan Sparta ligt zal Leo Steegman nog een jaar blijven. Sparta wil Steegman houden (Van onze correspondent) ROTTERDAM Als het aan Sparta ligt wordt het contract met trainer Leo Steegman, die al zes jaar bij de Rotterdam mers in dienst is, weer met een jaar verlengd. Dezer dagen zal het bestuur van Sparta Steegman die op het Qgenblik in Engeland op zoek is naar een spitsspeler een nieuw contract aanbieden. Steegman die zegt nog enkele andere aan biedingen te hehben gekregen, weet nog niet of hij op het aanbod van zijn huidige werk gever zal ingaan. CAEN Met vier debutanten zal het Nederlandse amateurelf tal vanavond in Caen aantre den tegen Frankrijk in de voor Nederland vermoedelijk beslis sende wedstrijd ten aanzien van het al dan niet deelnemen aan het Olympisch voetbaltoer nooi in Canada. Aangezien de KNVB heeft besloten dat de beide oefenwedstrijden van de vorige maand in Turkije niet tellen als „echte" interlands, zullen in het normandische stadje Ton Bakhuis, Frans Meijer, Hans van der Linde en Makkie Nijssen hun debuut ma- Jon Bakhuis... Officieel ken- debuut Het zal je lot maar wezen. Wat een klus zeg. Straks eerst maar eens zien dat ik een kop koffie zet. Toch ben ik maar wat blij dat pa en ma ons gevra hebben mee te spelen in die Staatsloterij. Anders waren we zeker niet zo gauw aan zo'n eindeloze nieu keuken toegekomen. Enne al die nieuwe apparaten. Trouwens zo'n kans kunt u ook krijgen. Gewoon meespelen in de Staatsloterij. Alleen, of met een paar. De loten kósten 25,- per stuk, 'n vijfje 5,-. U koopt ze bij de Staatsloterijkantoren, ■an u de adressen in de beroepengids vindt. Vanaf elke le maandag in de maand kunt u er terecht, 10 dagen lang. Gemiddeld 4 op de 10 loten zijn prijs. Dat i kans van 1 op 2i op zo'n 800.000 prijzen van f 10,- tot f 500.000,-. Iedere maand. Per lot speelt u 3 trekkingen mee. De uitslagen komen op de tv en in de kranten. Uitbetalingen na de derde trekking. Postrekeninghouders kunnen, wanneer hen dat beter schikt, héle loten per giro bestellen door storting op postrekening 5151 t.n.v. de Collecteur Direktie Staatsloterij, Den Haag. Na overmaking van ƒ25,- (of een veelvoud daarvan) ontvangt u enkele dagen voor de le trekking uw lotnummer(s). Als uw overschrijving voor het eind van de maand binnen is, speelt u de volgende maand al mee. Ook kunt u de Staatsloterij machtigen eens per maand of tweemaandelijks een bepaald bedrag te laten afschrijven. Incassomachtigingen en alle inlichtingen: 070 - 653955. Nieuwe trainer Oostenrijk WENEN De 42-jarige Helmut Senekowitsj wordt de nieuwe trainer van het Oostenrijkse voetbalteam. Hij volgt interim- coach Branco Elszner op. Voor Elszner was Leopold Stastny aan het bewind. Sene kowitsj, oud-international, is momenteel coach bij Admira/- Wacker Wien. Per 1 april treedt hij in dienst bij de Oostenrijkse bond. DEN HAAG Het Nederlands militair elftal speelt in de voor ronde van het toernooi om het CISM-voetbalkampioenschap op woensdag 28 april in Leer dam tegen Frankrijk. Nederland is voor dit toernooi, waaraan 28 landen deelnemen, ingedeeld bij Algerije, Fran krijk en lyiarokko. De tweede thuiswedstrijd, tegen Algerije, wordt waarschijnlijk op dinsdag 18 mei gespeeld op het terrein van RKC in Waalwijk. Begin 1977 speelt Nederland de uitwedstrijden. Om de kosten zo laag mogelijk te houden, wor- den de wedstrijden tegen Alge rije en Marokko in één trip af gewerkt. Inmiddels startte Fran krijk het toernooi zeer sterk, door in Viere met 5-0 van Ma rokko te winnen. Het eindtoer- nooi zal in 1977 in Syrië worden gespeeld. JOURE „Sorry", zegt Dianna Hollum, Dianna ziet nog één lichtpuntje: „Misschien helpen als het bezoek zich in Motel Joure go«ie resultaten b„ de Olympische Spelen. Sheila meldt Ik mnet eerct met de VS hel- kan veel doen- ZlJ IS erS populair in de meldt, „ik moet eerst met de v.&. Dei vs msschien dat ergens geId ,os kan krijgen - len Als Zij even later terugkomt, ver- Eyen later bedenkt Dianna dat ook dat moeilijk telt zij wat de oorzaak was: „Financiële zal worden: „Na de O.S. van 1972 hebben Ann moeilijkheden. Wij hebben geen geld Henning en ik het ook geprobeerd. Toen lukte het meer en kunnen onze rekeningen niet niet." betalen". Financiële problemen hebben de schaatssport in de V.S. altijd al Voorlopig concentreren Dianna en Eric zich op het bedreigd. Sinds kort is er echter een komende kampioenschap „Het wordt een erg nog grotere bedreiging. De enige kunst- spannend toernooi. Is de mening van Eric Heiden r b j „Het zal voornamelijk tussen de Nederlanders en ijsbaan die men daar rijR *s de Noren gaan. Vrijwel alle Noren zijn goede Vermoedelijk gesloten. De autoriteiten klassementsrijders." Toch tipt Eric Hans van Hei van West Alice (Atje werd daar eens den als grote favoriet: „Hij is een goede sprinter wereldkampioene) vinden dat het ver- en rijdt wereldrecords op de lange afstanden", lies van de baan te groot wordt. Wereldrecords ziet hij het komende weekend ook wel zitten. „Er is een grote kans dat de wereldre- „Als de sluiting doorgaat, dan is het binnen een cords op de lange afstanden sneuvelen. Maar dan aantal jaren met de schaatssport afgelopen," wel door Hans van Helden en Piet Kleine", meent Dianna. „De schaatsers van nu blijven nog „De tijden liggen erg dicht bij elkaar," vult Dianna wel even doorgaan, maar er komt geen nieuw aan. „Ook wij hebben het potentieel om in de talent. In de V.S. hebben wij pas in januari prijzen te vallen". Ze denkt hierbij aan Carrol, natuurijs. Dan kun je niet meer beginnen met die volgens Eric minstens een zesde plaats kan trainen. In Rusland beginnen ze al in september." halen. „Hetzelfde zag je bij de Canadese dames. Geld voor de schaatsploegen om in Europa te gaan In Inzeil zei ik al dat het potentieel er was voor trainen is er ook niet. „Vorig jaar kregen wij een een wereldkampioene. Het kwam uit", aldus Dian- enkele reis Europa", vertelt de 17-jarige Eric Hei- na. den, een van de deelnemers aan de komende W.K. Eric wordt door Dianna gecoached. De Nederlan der Peter Schotting heeft Dan Carrol onder zijn Tenslotte moet Dianna nog iets over de financiële hoede. moeilijkheden kwijt. „Kijk", zegt zij, „jullie hebben De derde Amerikaan die in Heerenveen zal star- geen bergen en dus is het skieën hier niet populair, ten, Mike Wood, heeft een Noorse trainer. Wij hebben weinig ijs en daarom is het schaatsen „Dit jaar hebben wij voldoende geld gehad", aldus bij ons niet populair. Vandaar dat wij weinig geld Eric. „Maar dat kwam door de Olympische Spelen, krijgen". Geld voor de terugreis is er nog wel. De Het volgend jaar is dat weer afgelopen. Dan zullen ploeg kreeg dit jaar een retourtje- Maar of de de ouders weer het meeste moeten betalen." ploeg ooit weer in Europa komt...? (Van onze correspondent) ROTTERDAM Feye- noord zal pas begin mei Wim van Hanegem, die vrijdag 32 jaar wordt, Jurgen Kristensen, Eddy Treytel en Jan Everse een nieuw contract voor leggen. Volgens manager Guus Brox zijn alle geruchten als zou Feyenoord Van Hanegem van de hand willen doen uit de lucht gegrepeii. „Er is geen sprake van dat er intern over Willem ook maar Wim Rijsbergen ...weer present... één woord is gesproken. Ik zou ook niet weten wie dat zou moe ten doen, want de beleidsgroep betaald voetbal is al enige tijd opgeheven", aldus manager Brox die zelf in de grootste onzekerheid over zijn toekomst verkeert. Gisteravond heeft het bestuur van Feyenoord van gedachten gewisseld over de aanstelling van een algemeen directeur maar verder dan een profiel schets is men nog niet gekomen. Voor de bekerwedstrijd van avond in Kerkrade tegen Roda JC kunnen de Rotterdammers weer beschikken over Wim Rijs bergen die zijn schorsing achter de rug heeft.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11