Angola erkend Judy zoekt kennismaking Lijk vermoorde Chinees lag in Seheveningse urnen Arrestaties in Spanje na moord op inees in Wagenstraat an Soldaat vel degeli jk betrouwbaar FRANKRIJK WACHTTE NIET OP EEG Sticker-actie voor Bernhard Zweden vreest liberalisering van drugbeleid Brandweer van Leiden gaat actie voeren £cidóc (Somarnt Woensdag 18 februari 1976,66e jaargang no. 20353 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ft Rapenburg 2 Leiden postbus 11 tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N V Leiden Directeur-hoofdredacteur: F. J. Plug - Adj hoofdredacteur J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J, W. C. Leune vertenties (exci BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging, tel. 071-122244 (18 00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149,15, losse nummers. 50 cent Songfestival Nationale finale Songfestival op Ned. I om 20.00 uur. Panora- miek om 22.05 uur met commen taar premier Ned. Antillen. Ned. II om 19.05 uur adoptie in „Jouw beurt", om 19.30 uur Kenmerk met vrede in Libanon, om 20.30 uur Televizier met Russische joden en om 20.50 uur Columbo. Plaatselijk mist Overwegend droog met opkla ringen, maar ook plaatselijk mist. Zwakke tot matige zuid oostelijke wind. Min. temp. om het vriespunt. Maxima om streeks 6 gr. maar in mistgebie- den kouder. Morgen zon: 7.49-18.00 Schev. hoogw.: 5.29 en 17.47 laagw.; 1.21 en 13.49. Van Lent )ORWERTH (ANP) - Staatssecretaris Van Lent n defensie heeft zich gisteren in krachtige bewoor- ngen tegen beschuldigingen vanuit het buitenland keerd als zou de Nederlandse militair onbetrouw- ar zijn. een bijeenkomst van Christendemocratische partij- in Doorwerth zei de KVP-bewindsman dat men er het buitenland vaak geen flauw idee van heeft hoe er in de Nederlandse krijgsmacht aan toe gaat. Soldaat is wel degelijk betrouwbaar en voor zijn k berekend, zo beklemtoonde hij. lgens hem wordt in andere landen veelal niet begre- dat Nederland streeft naar de gelijkstelling van ygsmacht en de burgermaatschappij in de zin van zo groot mogelijke integratie. Dit leidt er toe dat orschriften ook moeten worden getoetst aan waar- n als democratie en verantwoordelijkheid, aldus Van Geen Pas-65 bij openbaar vervoer tijdens spitsuren DEN HAAG (ANP) Minister Westerterp van Verkeer en Water staat blijft er bij, dat tijdens spit suren van het stedelijk openbaar vervoer bezitters van een Pas-65 niet moeten kunnen profiteren van een gereduceerd tarief. Dit blijkt uit het gisteren gegeven antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van Zeil (KVP). Toepassen van een gereduceerd ta rief tijdens de spitsuren zou bete kenen, dat de vervoervraag ver hoogd wordt, en dat meer perso neel en materieel moet worden in gezet. „Dit zou het toch al zeer dure spitsvervoer nog eens met extra-te korten belasten", aldus de bewinds- (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De erkenning door Nederland van de volksrepubliek Angola is 'zeer binnenkort' te ver wachten. Dit heeft minister Van der Stoel laten weten nadat Frankrijk gisteren tot erkenning was overge gaan, niet bereid om te wachten tot de Europese ministerraad volgende week een gezamenlijk stand punt zou kunnen innemen. Minister Van der Stoel heeft in antwoord op vragen van kamerleden verklaard dat de situatie in het door de MPLA beheerste land zodanig is dat het land erkend kan worden, ook al blijft Nederland bezorgd over de gevolgen van de buitenlandse interventies in dat gebied, ook voor de naburige landen. In het algemeen geeft Nederland de voorkeur aan een geza menlijke stellingname door de negen EEG-landen, maar deze mogelijkheid is door de Franse houding weer tenietgedaan. De bijeenkomst in Luxemburg van de directeuren-ge neraal politieke zaken van de ministeries van buiten landse zaken van de EEG-landen, het zg. Comité Politique, heeft gisteren tot flinke meningsverschillen over deze kwestie geleid. Terwijl Frankrijk niet wilde wachten, pleitten anderen ervoor de zaak niet te overhaasten. Premier Joergensen van Denemarken rea geerde met: 'Dit toont hoe de samenwerking binnen de EEG functioneert'. Toch zullen de Noorse landen vermoedelijk vandaag de Angolese volksrepubliek er kennen. Portugal is verdeeld over de erkenning van Angola, mede om de 350.000 vluchtelingen uit Angola, die een rol kunnen spelen bij de komende verkiezingen. De Verenigde Staten zijn niet van plan de volksrepu bliek te erkennen. ver- :roming noordelijke jrsteden van hebben ids het week- ide te kampen overstromin- De door de i gezwollen heeft er een hk gebied onder ater gezet, en iel mensen heb- ?n hun huizen oeten verlaten. l J (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Tienduizend stickers met het opschrift „Wij blijven het volste vertrouwen in prins Bernhard behouden", uitgevoerd in de originele kleuren blauw en goud van het wapen van de inspecteur-generaal van de krijgsmacht, worden vanaf vandaag over Nederland verspreid. Het idee voor de stickeractie is afkomstig van de in Eindhoven gevestigde „Orde van ir. H. Witte". Vanmorgen werd het eerste exemplaar officieel uitgereikt aan brigade-generaal Tak b.d., die onder meer adjudant van de koningin en territoriaal bevelhebber Zuid is geweest. De „Orde van ir. H. Witte" is de actie begonnen om prins Bernhard moreel te steunen. De eerste tienduizend exemplaren zijn bekostigd door vijf commandeurs van deze orde. Twee jaar geleden werd de orde in het leven geroepen. Men stelde zich tot doel het verlenen van commandeurschappen aan Nederlanders die zich verdienstelijk gemaakt hebben. De meeste commandeurs, er zijn er thans 40, zijn actief op het sociale vlak, vooral ten gunste van gehandicapten. Dit kapsel luistert naa de naam Concorde. De Londense haar kunstenaar die het gisteren toon de. wil er mee de snelle vlucht van het supersone verkeersvliegtuig uitbeelden. Maar de totstandko ming ging minder snel: drieënhalf uur was er voor nodig, bijna even lang als de vlieg- tijd op de route Parijs-Rio of Lon- den-Bahrein, waarop de Con corde is ingescha keld. Al maatregelen invoering zomertijd? DEN HAAG (ANP) Het Tweede-Kamerlid de Kwaadsteniet (ARP) heeft gisteren schriftelijk aan staatssecretaris Meijer van CRM gevraagd of de aangekondigde invoering van de zomertijd volgend jaar nog afhankelijk is van de vervulling van bepaalde voorwaarden. Gevraagd is voorts naar de periode, waarvoor de zomertijd zal gelden en naar de maatregelen, welke getroffen moeten worden om de invoering tijdig te regelen. aan (Van een onzer verslaggevers) EN HAAG Bij de watertoren van de Seheven ingse Hartsenhoekweg heeft de Haagse politie gistermiddag het in staat van ontbinding verke rende lijk van een jonge Chinees gevonden. Het lichaam had er al tweeëneenhqlve maand gele gen. De politie werd op het spoor gebracht door een anonieme tip. Met de vondst van het li chaam is eindelijk meer licht gekomen in wat de Amsterdamse politie al enige tijd „de moord zaak zonder lijk" noemt. Ie Amsterdamse politie werd deze maand geatten deerd op de mogelijk moord door Scotland Yard. Deze meende, dat een jeugdig lid van de familie Li uit Rotterdam als gevolg van een vete tussen de families Wong en Li om het leven was gebracht. In Londen werd begin februari de Chinese restaurateur Wong doodgeslagen. Bij het onderzoek kreeg Scotland Yard de indruk dat het een vergeldingsactie betrof. De in Rotter dam woonachtige Li zou zijn vermoord en twee van zijn familieleden zouden zijn dood hebben willen wreken. De Amsterdamse politie stelde een onderzoek in, maar alleen bleek dat de jeugdige Li sinds eind november werd vermist. Gistermorgen kwam wat schot in de zaak toen in Arnhem een man werd aangehouden, die in verband met „de moordzaak zonder lijk" werd gezocht. De Am sterdamse politie verwacht nog twee arrestaties te verrichten. Overigens noemt de politie het „ongelooflijk", dat het lichaam tweeëneenhalve maand op het gras tussen de bomen heeft gelegen op nog geen tien meter van de weg, zonder dat het door iemand is ontdekt, zelfs niet door een snuffelende hond. K'oubruggenaar tekent hrand lichting Sikkens (Van een onzer verslaggevers) EIDEN/WOUBRUGGE - Een l-jarige fabrieksarbeider uit 'oubrugge heeft tegenover de olitie bekend dat hij in de acht van zaterdag op zondag rand heeft gesticht in de Sik- ens-vestiging aan het Stations- fein, achter Club '70. ie brand richtte een schade aan Et 40.000. De fabrieksarbei- verklaarde zijn daad door p te wijzen dat hij zich in de lewuste nacht eenzaam voelde n gefrustreerd. ijk aangetroffen in Oude Rijn Van een onzer verslaggevers tElDEN In de Oude Rijn abij de Schrijversbrug is giste- en het stoffelijk overschot angetroffen van een 46-jarige -eiderdorper. (aar is vastgesteld heeft het lijk ijf weken in het water gelegen. )e Leiderdorper verliet op 14 anuari jongstleden in overspan den toestand zijn woning en is andsdien niet meer gezien. De politie heeft geen sporen van [eweld aangetroffen en ver- noedt daarom dat de man zelf- noord heeft gepleegd. En wie zou niet Judy in huis willen hebben? U in ieder geval wel. Daarom even gauw 'n nieuwe kwartaalabonnee aanbrengen voor onze krant en we sturen Judy naar u DEN HAAG Op aanwijzingen van de Haagse recherche heeft de Spaanse politie eind vorige week een 19-jarige en een 20-jarige Chinese kok aangehou den, die inmiddels tegenover de politie hebben be kend op 6 oktober 1975 betrokken te zijn geweest bij de moord op de 29-jarige Chinese zakenman Woe-Koo in diens zaak in de Wagenstraat in Den Haag. Een derde Chinees, een 20-jari- ge kok, die de heer Koo vermoe delijk heeft doodgeschoten, is echter nog steeds spoorloos. De twee aangehouden Chinezen maken deel uit van een Chinese groep, genaamd Wo Sing Wo, die zich in Nederland regelma tig aan strafbare feiten schuldig maakt. De Haagse officier van justitie heeft inmiddels bij de Spaanse autoriteiten om uitle vering van de twee Chinezen verzocht. Kort na de moord werd de 19- jarige kok door één van de ge tuigen herkend op een foto uit het politie-archief. Van de tweede Chinees bleek de Rotterdamse politie een foto te bezitten, omdat hij in juni 1975 was uitgewezen wegens illegaal verblijf. Om achter de identiteit van de derde man te komen nam de Haagse recherche con tact op met de politie in Hong kong, waar deze Chinees onder een bijnaam bekend was. Afgelopen zaterdag reisde een Haagse rechercheur met een ge tuige naar Spanje, waar na con frontatie met de beide Chinezen met zekerheid kon worden vast gesteld dat zij betrokken waren geweest bij de moordzaak. Over het motief voor de moord is tot nu toe niets bekend. DEN HAAG (ANP) De Zweedse overheid is bezorgd over het voorgenomen drugbeleid in Ne derland. Men ziet in de liberalisering van het drugbeleid een groot gevaar en vreest dat Am sterdam als vrijhaven gaat functioneren. Dit staat in een rapport dat door de Tweede-Ka mercommissie voor het drugbeleid is opgesteld na een studiereis naar Zweden waar gesprekken zijn gevoerd met parlementsleden, leden van de com missies voor justitie en sociale zaken en met politieautoriteiten. De Tweede-Kamercommissie heeft vandaag aan de Kamer voorgesteld het kamerdebat over drug beleid, dat voor volgende week is vastgesteld, een week uit te stellen. De commissie acht dit wense lijk omdat zij wat tijd nodig heeft voor het verwerken van de in Zweden opgedane ervarin gen. Metershoog slaan de vlammen uit een meubelzaak in de Noordierse hoofdstad Belfast na een explosie van door de IRA geplaatste brand bommen. Ook een supermarkt ging in vlammen op. De explosies vol gen op de dood van Frank Stagg, een gevangen IRA-lid die in de gevangenis zijn hongerstaking niet had over leefd. Lubbers en Van Dam UITSTEL VAN HUURVERHO GING ONGEWENST DEN HAAG Minister Lub bers van Economische Zaken en staatssecretaris Van Dam van volkshuisvesting voelen weinig voor een uitstel van de huurverhoging tot 1 juli, hoe wel het voorstel van de Federa tie Nederlandse Vakbeweging aldus minister Lubbers wel zijn charme heeft. De minister vreest echter, dat uitstel tot 1 juli een onverwach te druk zal leggen op de maatre gelen, dievoor het tweede half jaar in verband met de loon maatregel wellicht noodzakelijk zijn. LEIDEN De Leidse brandweer die momenteel 72 uur per week werkt, gaat met prik- en stipt heidsacties kracht bijzetten aan zijn eis tot invoe ring van een werkweek van hooguit 66 uur. Daartoe is gisteren besloten tijdens een door vrijwel de voltallige brandweer bijgewoonde ver gadering van de dienstcommissie. De acties behelzen onder meer dat bij loos alarm de brandweer voltallig zal uitrukken met gebruik making van alle beschikbare sirenes en zwaailich ten. Verder ziet men af van de bewaking bij schouwburgvoorstellingen en dergelijke. Ook het onderhoud van gemeentelijke voertuigen zal wor den opgeschort. Zo zal bijvoorbeeld de auto van de burgemeester de komende tijd niet meer wor den gewassen. De acties hebben de sympathie van commandant Broeshart van het Leidse korps, die zich overigens wel aan de wettelijke voorschriften zal houden. Kans op redding Alphense werven (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN A.D. RIJN - Verte genwoordigers van de indus triebond CNV, van de Amro- bank en van de KLIP-beheers- maatschappij zullen morgen met het ministerie van econo mische zaken overleggen of de aangekondigde sluiting per 1 maart van de scheepswerven De Vooruitgang en De Indus trie nog ongedaan kan worden gemaakt. Voor de 120 werknemers van deze werven is kortgeleden een ontslagvergunning aange vraagd. De Industrie staat er het slechtst voor. Voor het be houd van de werkgelegenheid op De Vooruitgang bestaat nog wel hoop, omdat zich voor deze werf een serieuze koper heeft aangediend. Deze eist evenwel dat het ministerie bepaalde in vesteringen zal financieren.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1