Voorschotense verkenners uit eigen huis gezet Katwijker gelukkig in BB-quiz Northgo-ruiters vierden feest PAGIN A 4 LEIDSE COURANT MAANDAG J6 FEBRUARI 1976 IU Van onze correspondent Voorschoten In Voorschoten doet zich het opmerkelijke ver schijnsel voor dat de Laurentiusgroep (r.k. verkennersgroep) het voor deze groep gebouwde jeugdhuis „Impeesa" aan de Mozartlaan niet meer mag gebuiken voor de welpen- en verkennersbijeenkom sten. Oorzaak is de vorming van een Stichting Impeesa en de weigering van de leiding van de Laurentiusgroep om toe te treden tot deze stichting. De Laurentiusgroep zou haar naam verliezen De r.k. Jeugdcommissie (than: Stichtingsbestuur „Impeesa". deelde onlangs via de huis-aan- huisbladen in Voorschoten de ouders van de leden van de Scoutinggroep Laurentius mee. dat deze groep niet langer deel uitmaakt van de onder haar re- sorterende Scouting-aktiviteiten en bijgevolg ook niet meer van het clubhuis „Impeesa" aan de Mozartlaan gebruik zal kunnen maken. De nieuwe stichtingsbe stuur deelde verder mee ook geen verantwoordelijkheid op zich te nemen voor deze jon- gensgroep en dat het zal trach ten zo spoedig mogelijk een nieuwe groep op „Impeesa" in het leven te roepen. Deze bekendmaking is in Voor schoten met zeer gemengde ge voelens ontvangen. De St. Lau rentiusgroep. opgericht direct na de Bevriidine in 1945 hppft tal van oud leden, die veelal nog met plezier terug denken aan de tijd van „het houtje en touwtje" en die misschien veel vergeten zijn. maar nog steeds het onder scheid weten tussen een platte knoop en een ouwewijven knoop. De leiding van de Laurentius groep is diep teleurgesteld in de mededeling van de voormalige R.K. Jeugdcommissie. De advi seurs van de groepsraad H. van der Meyden en H. Verhey, de welpenleider G. van der Peet en de verkennersleider F. Schoo- nens zijn verstrikt geraakt in de formaliteiten, die gepaard gin gen met bij de samenvoeging van de vier Nederlandse padvin dersgroeperingen tot Scouting Nederland. Zij hebben duidelijk de aansluiting gemist en hoewel deze groep ontbetwist de oudste historische rechten kan laten gelden, werkt met erkende jeugdleiders, staat de groep let terlijk en figuurlijk in de win terse kou en blijft het jeugdhuis, dat 17 jaar geleden voor deze groep gebouwd werd. gereser veerd voor een nog door de Stichting op te richten nieuwe groep en de aanwezige meisjes- groep St. Irma. Hoewel er tussen de r.k. Jeugd commissie en de Laurentius- en Irmagroep nauwe financiële banden bestonden (de commis sie regelde onderdak en finan ciën), werd de directe verbin ding voor de Laurentiusgroep met de jeugdcommissie afgebro ken nadat de groepsleider van de Laurentius vijf jaar geleden aftrad en er geen nieuwe groepsleider benoemd werd. die zitting kon nemen in de jeugd commissie. Sinds die tijd groei den commissie en jeugdleiding volledig uiteen. De R.K. Jeugdcommissie, die al le financiën met o.a. Scouting Nederland regelde, ontwikkelde zich in de geest van die Scou ting Nederland van een commis sie tot een stichting. Zij meldde zich bij Scouting Nederland aan als stichting Impeese en werd door het hoofdkwartier erkend Dit hoofdkwartier was echter onbekend met het gegeven dat de stichtingsvorm niet ontstaan was vanuit de basis, de verken nersgroep maar vanuit de top. Op dat moment was de Lauren tiusgroep als „naam" ten dode opgeschreven. De Stichtingsak te „Impeesa" werd in februari vorig jaar gepasseerd voor de notaris. Inmiddels heeft de leiding van de Laurentiusgroep Scouting Nederland zowel het landelijke als het gewestelijke bureau aan geschreven om hulp. Deze in stanties werken traag en de Laurentiusgroep kreeg tot nog toe alleen een brief binnen, waarin het hoofdkwartier van Scouting Nederland toezegde de zaak in onderzoek te nemen. Ze wees daarbij op enige onjuisthe den in de stichtingsakte. Wederzijds worden er verwijten gemaakt. Volgens de Stichting Impeesa heeft deze stichting be zwaren tegen de werkwijze van de leiding met de jongens en volgens de leiding bemoeit de Stichting zich met zaken, die tot de leiding behoren. Vanouds is er steeds een bepaalde vorm van rivaliteit geweest tussen commissieleden en jeugdleiding. De leiding van de Laurentiusgroep. VLNR: G. V.D. Peet. H. Verhey. H. v.d. Meyden en F Schoonens dat kwam veelal het totale werk ten goede. Thans is het tot een volledige breuk gekomen, waar de leden de dupe van worden. Het is uiterst moeilijk om onbe taalde jeugdleiders te krijgen. De Laurentiusgroep heeft er nog een paar. Voor de welpen is een ledenstop afgekondigd omdat 1 leider maar 10 welpen kan hebben. De twaalf verken ners hebben ook maar 1 leider. Dringend nodig is in deze zaak een verbindende schakel, waar door beide partijen tot elkaar kunnen komen. Voorlopig lopen 25 leden van de Laurentiusgroep op straat hun spel te spelen en staat het jeugd huis „Impeesa" tijdens die uren leeg, want er is nog geen nieuwe verkennersgroep en gezien de geringe interesse bij de ouderen om leider te worden en bij de jeugd om „het spoor van Baden Powell" te volgen, lijkt het einde van de R.K. verkenners in Voor schoten in zicht Joop Peeters Vier gewonden bij verkeersongeval in Alphen a.d. Rijn Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een ernstig ongeval gister avond omstreeks half tien is het 16-jarige Alphense meisje K. O. zwaar gewond geraakt. Haar toestand was gisteravond nog zorgwekkend. Drie anderen lie pen ernstige verwondingen op, maar niet levensgevaarlijk. Het ongeluk gebeurde op de kruising Oranje Nassausingel- Van Boetzelaerstraat. Een per sonenauto bestuurd door de 36- jarige Alphenaar H. A. S. stak de Oranje Nassausingel over richting van Boetzelaerstraat. Hij gaf daarbij geen voorrang aan een motorfiets die over de Oranje Nassausingel richting Rijnbrug reed. Bij de botsing sloeg de auto over de kop en raakte een tweede inzittende, het 16-jarige meisje bekneld. Zij moest door de brandweer be- 1 vrijd worden. Ook de autobe stuurder raakte ernstig gewond evenals de motorbestuurder, de 19-jarige J. J. W. uit Hillegom en de duopassagiere, de 20-jari- ge M. C. van K. uit Hillegom. Allen werden overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis te Leiderdorp. Katwijk Tientallen spontane felicitaties ontving zaterdag avond de Katwijker Peter Vree burg (32), nadat hij als onbe twiste winnaar tevoorschijn kwam uit de nieuwe Berend Boudewijn Quiz. „De uitzending was nog geen minuut afgelopen, of ik werd opgebeld door een mij totaal onbekende mijnheer, die alleen maar „van harte pro ficiat" zei en zonder zijn naam te noemen weer ophing" aldus de heer Vreeburg. Na de uitzen ding werd hem in de kantine van de studio een cheque over handigd met het verdiende be drag van ƒ2950,-. De opnamen van het programma werden vrijdagmiddag gemaakt. Het is overigens al de tweede keer dat Peter Vreeburg zijn portemonnaie dikker zag wor den door een tv-quiz. In augus tus '74 haalde hij de tweede ronde in de film-quiz „voor een briefkaart op de eerste rang", hetgeen hem 900,- opleverde. De heer Vreeburg, werkzaam op het departement „Algemene Za- Peter Vreeburg met de dobbelsteen waarmee hij in de BB-quiz hoge ogen gooide. Op de achtergrond vrouw en kind ken" (het ministerie van pre- voor een nieuwe auto", zo zei mier Den Uyl), buigt zich sinds Peter Vreeburg, wonend in de anderhalf jaar 's avonds over de Fresiastraat in Katwijk a.d. economieboeken en hoopt bin- Rijn. Tegenstander in de quiz nenkort het kandidaatsexamen was de met een Katwijker ge- te halen aan de gemeenteuniver- trouwde Joske Guyt uit Medem- siteit van Amsterdam. „De ver- blik. Zij moest het afleggen te- diende 2950,- zijn een welkome gen Peter en zag daardoor een bijdrage aan de benodigde som finaleplaats verloren gaan. burgemeester voor biljartkampioen Rini Koetsier uit Woubrugge, die vorige week het woude georganiseerde receptie in Het Oude Raedt-1 Nederlands kampioenschap libre 4de klasse in de huys. Voorzitter Verkade bood de kampioen o.m. een i wacht sleepte, neemt hier de felicitaties in ontvangst nieuwe keu aan. Van voorzitter Egbert van het district I van burgemeester Brouwer de Koning. Dat gebeurde Veen- en Rijnstreek van de KNBB kreeg Koetsier eenj zaterdag tijdens een door de biljartvereniging Jacobs- geldbedrag onder couvert. Jongen valt van bouwwerk: hersenletsel NOORDWIJK Zaterdagmid dag is de 10-jarige Richard Be dijn uit de Narcisstraat het slachtoffer geworden van een ongeval in de nieuwbouw van Vreewijk. De jongen was daar met andere kinderen aan het spelen en viel van de etage van een in aan bouw zijnde woning. Hij kwam op en ongeveer drie meter lager gelegen betonnen vloer terecht en moest met ernstige hoofdlet sel naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden over gebracht. Carnaval voor gehandicapten Ruim 3 ton in Zoeterwouds fonds Dorpsontwikke ling" Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Het fonds „dorpsontwikkeling", dat gevoed wordt door heffingen op nieuw bouw, had per 1 januari 1976 303.599,32. Begin vorig jaar was het fonds bijna 7 ton groot. In 1975 werden de volgende uitga ven gedaan: 3e speelveld Meer burg 121.000; uitbreiding sport complex Haasbroek 266.000; voorzieningen Loetheterrein f 27.677,49; Cultuurfonds 10.000. Het Cultuurfonds vermeerderde in 1975 van 23.877,33 naar 36.855.34. Uit het fonds werd aan de Stichting „Oud Zoeter- woude" een garantie verleend van 2.500 voor de herdruk van; het boekje „De Zeven Zaligheden j van Zoeterwoude" van de oud- LC-journalist Roozpn Van onze correspondenten LISSE/W ASSEN AAR/Warmond Naar schatting dertienhon derd gehandicapten wierden za terdagavond in de HBG/Sierex veilinghallen carnacal. Het feest werd georganiseerd door zeven carnavalsverenigingen in de bol lenstreek voor de Stichting Sport en Recreatie Gehandicap ten. Velen verschenen gecostu- meerd, wat aan de viering een bijzonder sfeertje gaf. Tot aller verrassing mengde onverwacht de prins carnaval van de vereni ging „De Luchtlanders" uit Eindhoven zich in het feestge druis. Prins JeJe van de vijf-jarige carnavalsvereniging „De Bok ken" uit Voorhout bood de voor zitter van de stichting, de heer Roks, een geschilderd bord aan. dat is bestemd voor het clubhuis „De Zevensprong". De prins van de Kaninefaaten uit Noord- wijkerhout moest een vat bier laten aanrukken, nadat men zijn waardigheidsteken (de Wietsch- stok) had ontfutseld. Ook in Wassenaar werd zater dagavond feestgevierd. Op het drukbezochte „prinsenbal" van de Deylknotsen" was de vereni-' ging „De Plekkers" uit Boxtel vertegenwoordigd. Prins Peter I Vijf van de aanwezige prinsen op het carnaval voor gehandicapten met enkele feestvierdertjes. Van links naar rechts de prinsen Van de Sasken, van de „Kaninefaaten". de „Knaalkikkers", de „Gaapstokken" en de ..Rampestampers". uit Boxtel kreeg van zijn Wasse- 1 naarse collega de prinsenme- daille. Voor de prins van de j „Deylknotsen" was er een beeld- je van een straatmaker. Zaterdagmiddag deed de War- mondse prins Carnaval zijn in trede. Staande op een boeren- i kar en begeleid door St. Matt- hias trokken Prins Nikolaas I, i prinses Ria en de raad van elf door het dorp. Zij zijn het mid- delpunt van een aantal feesten in het verpk ;huis „Mafienha- i ven". Op vrije, ag 20 februari is er in het „Trerpunt" een grootse viering, die .rdt georganiseerd door vijf W mondse verenigin gen» Lustrumfeest De Zilvermeeuwen Van onze correspondent Wassenaar In het „Deyler- huis" heeft de zwemvereniging „De Zilvermeeuwen" zaterdag avond feest gevierd ter gelegen- j heid van het 20-jarig bestaan. De avond werd geopend met een lied waarin het wel en wee van de vereniging in de afgelo pen 20 jaar was verwerkt. Daarna werd het woord ge voerd door de voorzitter, de heer H. W. Metkemeijer, die 20 jaar geleden tot de oprichters van de vereniging behoorde. Na het cabaret trad de groep „Me- tropole" op. Sjoeltoernooi in Lisserbroek groot succes Van onze correspondent LISSERBROEK - Sjoelvereni ging Lisserbroek organiseerde zaterdag een toernooi Bij de dames won B. van Helden. J. van Helden werd eerste bij de heren. De belangstelling voor dit sjoeltoernooi was zo groot, I dat er bij gebrek aan ruimte vijftig liefhebbers niet konden j worden geplaatst. In totaal na- I men tweehonderdacht sjoelent- j housiastelingen deel. Maquette nieuwbouw Van Woesikgroep De Wassenaarse Van Woesikgroep - in oorsprong een zeeverkenners- groep, maar later uitgebreid met welpen, kabouters, gidsen en loodsen - heeft zaterdag het derde lustrum gevierd in het tijdelijke „wachtschip" aan het einde van de Van Duivenvoordelaan. Er werd een rommelmarkt gehouden, er werd een film vertoond over wijlen pastoor Van Woesik, er was een reünie van oud-leden en een receptie Tijdens de feestelijkheden werd een maquette getoond van de toekomsti ge accommodatie van de groep langs de Zijlwatering. Burgemeester Mr. K Staab en wethouder A. J. M van der Klaauw gaven van hun belangstelling blijk namens het gemeentebestuur. Aan de bezoekers van de receptie en de reünie werd een aardig boekwerkje uitgereikt, waarin de geschiedenis van de Van Woesikgroep en van de groepen, die daarin zijn oogegaan wordt gereleveerd. Succesvolle opvoering „Het Dievennest" Van onze correspondent SCHHOFMADEM De opvoe ring van het blijspel „Het Die- vennesf'door leden van de to neelgroep van de N.K.J.B. is een succes geworden. Na wat plankenkoorts te heibben over wonnen, hield de toneelgroep de overvolle zaal in Huize Van der Ploeg totaal in haar ban. Lennie borst en Ria Otten zetten op verdienstelijke wijze de ge zusters Roselinde en Barbara Edelhart op de planken. Janette van Leyden kreeg de lachers op haar hand met haar rol als Sien- tje, het dienstmeisje van de bu ren, dat de gezusters meer ma len op hun nummer zet. Het toneelstuk wordt aanstaan de zaterdag opnieuw gespeeld. Alle bejaarden van Hoogmade zijn voor de uitvoering uitgeno digd. Voor vervoer kan de heer Van Rijn (tel. 8248) zorgen. Schipper valt in ruim: hersenletsel Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - De 44-jarige schipper L. Zeilbos liep zaterdagmorgen hersenlet sel op tijdens lossingswerk zaamheden op zijn motorschip „Lennie". Met een grijper was men zand aan het lossen in de Rijnhaven, toen de man op on verklaarbare wijze in het ruim viel. Hij werd overgebracht naar het St. Elisabethziekenhuis te Leiderdorp. ALKEMADE - De LTB-krir.g „Meerlanden" organiseert op 25 februari een b.jeenkomst in de kantine van bloemenveiling EMM in Roelofarendsveen. Het thema van de bijeenkomst is „Landbouw, milieu en hinder wet". Op 12 maart komen de leden van de LTB weer bijeen. Ditmaal in de „Alkenburg", om te praten met raadsleden. Noordwijkse middenstand lauwheid verweten (Van onze correspondent) Noordwijk Tijdens de jong ste jaarvergadering van "Noordwijk Actief", heeft voorzitter J. van den Haak de plaatselijk middenstanders een grote mate van lauwheid verweten. "Men heeft niets voor elkaar over", aldus de heer Van den Haak, die aan kondigde nog maar een jaar als voorzitter aan te blijven. Penningmeester C. J. van Her- pe gaat volgend jaar eveneens weg en secretaris W. Baalber- gen en"het bestuurslid Boyenk stelden zich nu al niet meer herkiesbaar. Tot leden van de werkgroep werden gekozen de heren Th. Saat, N. v.d. Veen, H. van Zuylen en T. v.d. Berg. "Noordwijk Actief' telt 117 le den,. De financiële positie van de vereniging is gezond. De vergadering ging zonder veel commentaar akkoord met de begroting voor 1976. Aan de VVV zal 3000.- worden bijge dragen, terwijl 3500.- ter be schikking van de Evenemen tencommissie zal worden ge steld. Kritisch liet men zich in de N.A.-vergadering uit over de VW. Er hangt een gordijn om deze instelling, werd in de ver gadering opgemerkt, en het kan als een ambtelijk appa raat worden beschouwd. Ge klaagd werd over onvoldoende informatie. Er kwam een sug gestie om aan de reisbureau's in het VW-kantoor een eigen loket geven. Bezwaren maakte men tegen de stichtingsvorm van de VW. Naar de mening van deze woordvoerders zou het een open vereniging moe ten ziin. Topbiljarters De heer P. Vermeulen van biljartvereniging Luto (tweede van rechts) heeft afgelopen weekeinde in 't Trefpunt in Lisse de districtskampioen schappen klein libre gewonnen. Hij scoorde 1021 caramboles in 199 beurten, een hoogste serie van 32 en een algemeen moyenne van 5.13. Tweede werd C. Dofferhof van „De Engel" (uiterst rechts), derde C. Clemens van „De Krim" (tweede van links) en vierde H. van Gerven van „De Turk" (uiterst links). Minderjarigen De studentenvereniging VCSB organiseert maandagavond in ■haar gebouw aan het Gerecht 10 in Leiden een diskussiebijeen- komst over de relatie ouders- minderjarigen en hun proble men. Aanvang 8 uur. De laatste tijd is nogal wat te doen gewees rond de opvang van minderjari gen en de gezagsverhoudingen binnen de gezinnen. Van de kant van de alternatieve organi saties die zich bezig houden met de opvang van weggelopen kin deren (Sosjale Junit) werd in dit verband gepleit voor een wets- wijziging. Dat zal ook maandag avond weer gebeuren door Joop de Smet. verbonden aan de Sos jale Junit in Den Haag. Een ander geluid zal te horen zijn uit de mond van mr. J. J. Brobbel. werkzaam als secretaris bij de Haagse raad voor de kinderbe scherming. NOORDWIJK - De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub "De Northgo-ruiters" hield in het Li- do-theater haar traditonele rui terfeest. Een stampvolle zaal, waarin vooral de jeugd sterk vertegenwoordigd was, woonde dit festijn bij. Zij verwelkomde voorzitter P. Barnhoorn, vorig jaar koninklijk onderscheiden, met een daverend applaus. De heer Barnhoorn richtte zich met een bezielend woord tot de ruitervrienden en begroette daarbij in het bijzonder de do nateurs en de vertegenwoordi gers van de verschillende zus terverenigingen uit de streek. Voorts vestigde hij de aandacht op de verloting met als hoofd prijs een veulen, dat afstamde van een Engelse moeder en de kampioen van New Forest tot vader had. I Leden van de ponyclub, in een fleurig tenue van zwart, wit en rood voerden een demonstratie' uit op stokpaardjes, waarna de toneelgroep van de Northgo-rui- ters voor het voetlicht kwam met de klucht "Alice knapt het op", een oer-Noordwijks stuk van de hand van Nard Augusti- I nus. Het werd goed ten tonele I gevoerd en de zaal heeft er ken- nelijk an genoten. Het veulen werd overigens ge wonnen door de heer A. van der Niet uit de Oranje Nassaustraat. „Hisalis" vierde Valentijndag Van onze correspondent LISSE Bij hockeyclub „Hisa- lis" werd zaterdag Valentijndag gevierd. Alle leden hadden zich op originele wijze in het wit gestoken. De stemming zat er spoedig in. Binnen een half uur bewoog zich één deinende witte massa door het clubgebouw van de tennisvereniging. AARLANDERVEEN - Voor een talrijk publiek hebben jon geren uit Aarlandervee Aarlan- derveen Ter Aar zaterdag met succes de klucht "De Onbeken de Wereld" van A. M. Kok en J. Blaazer opgevoerd. De op brengst van de voorstelling is bestemd voor het restauratie fonds van de parochiekerk H. H. Petrus en Paulus. Uw mening Corpsleden Lissese brandweer gehuldigd (Van onze correspondent) LISSE De Lissese vrijwilli ge brandweer heeft tijdens de jaarvergadering twee leden van het corps gehuldigd. De heer L. van der Voort is der tig jaar geleden bij de brand weer begonnen als "wekker". Hij was degene die bij brand de andere leden van het corps langs ging om ze op te trom melen. De heer Van der Voort ontving een gesp, die behoort bij een al eerder ontvangen medaille. De beer Meijer werd gehul digd omdat hij al vijfentwintig jaar deel uit maakt van de vrijwillige brandweer. De heren J. Langeyeld, W van der Zon. L. van der Voort, en C Veldhoven namen afscheid. Commandant Eveleens reikte aan de heren Th. Augustinus, C. Balkenende, P. Balkenende, G. Bouman, R. van Esveld, G. van Ginkel, H. Ligtenberg, G. Meijer en M. Zonneveld het diploma brandmeester uit. Carnavalshits In de krant van 30 jan. heb ik uiteraard ook het stukje gelezen over André v. Duins carnavals- hit „Willempie" onder de kop „Leuk doen ten koste van Mon golen is niet leuk". Hierin was ook aan het woord de heer P. Koelewijn (60) hoofd van de Mr. Dr. W. v. d. Berghschool te Kampen die zich sterk keerde tegen Andre's „Willempie", dit in verband met het leed dat Van Duin aandoet aan veel ouders van gehandicapte kinderen. Persoonlijk vind ik het wel ver gezocht, juist ook daar de heer Koelewijn iets verder laat we ten. niets tegen carnavalshits te hebben en ook hartelijk kan lachen om een liedje als „Mien waar is mijn feestneus geble ven" van Toon Hermans. En daar juist gaat het nu om. Waarom vindt de heer Koele wijn dit wel om te lachen, want weet de heer Koelewijn niet, dat er in Nederland verschillende mensen rondlopen met een zgn. feestneus op, waar ik er helaas ook een van ben, omdat door een ernstige ziekte mijn neus geamputeerd moest worden, met nog een gedeelte van mijn gezicht. Hierdoor moet ik nu met een gelaats- en neusprothese lopen en dat al van mijn 32 jaar af. dus nu al weer 5 jaar. Maar moeten we daardoor elk liedje wat uitgebracht wordt maar gaan ontleden om te zien of die of die er niets op tegen heeft om het daarna maar in de prullemand te gooien. Persoonlijk dacht ik van niet, alhoewel ik ook even raar keek toen ik het lied „Mien waar is mijn feestneus gebleven", voor het eerst hoorde. Later hebben wij er toch hartelijk om kunnen lachen, zowel mijn vrouw als ik en ook de kinderen mochten het van mij thuis rustig zingen. Tenslotte kan men toch niet al les maar verbieden omdat men van gedachten is dat men hier iemand mee voor de voeten loopt. Noordwijk F. J. v. B.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4