Kotchian (Lockheed) met .broces wegens laster bedreigd alstublieft, „GROENEVELT GEEN BAAS IN ONDERNEMINGEN" Drievoudige moord Belfast I. i Wijze mannen" gesprek met prins Verhoging huren niet naar 6% L DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ,rt Rapenburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N.V.. Leiden- Directeur-hoofdredacteur: F. J, Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hatlewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune Ivertenties (excl BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27: jaar 149,15; losse nummers: 50 cent Maandag 16 februari 1976,66e jaargang no. 20351 Eerlijk niet Komedie-serie „Nee, eerlijk niet" (1) op Ned. 1 om 19.05 uur. Om 19.30 uur Voetbalprofs van het eerste uur in „De tijd stond even stil" en om 20.40 uur Ko- jak. Ned. 11 om 20.25 uur Rondje karnaval en om 21.30 uur Pep- Vrij koud Wolkenvelden, maar vrijwel overal droog. Zwakke tot mati ge noordoostelijke wind. Mid- dagtemperaturen rond het vries punt Morgen zon: 7.53-17.56, Schev. hoogw.: 4.13 en 16.24. laagw.: 12.18. ,,Auf Wiedersehen in Lake Placid i onze sportredactie) UNSBRUCK „Auf Wiedersehen in ake Placid", klonk het uit de luidspre- ;rs. De twaalfde Winterspelen waren lorbij. Voor Nederland met successen het herenschaatsen, een wintersport in Winterspelen niet zo hoog geno- erd staat. Toch een positieve balans ns land, zoals het voor Oostenrijk lancieel positief eindigde op de ba ns. opingaffaires, een geheimzinrug griep- rus maar vooral de commercie tastten Winterspelen aan. Lord Killanin, de resident van het IOC moet uitgeroepen ebben dat hij eraan denkt de Olympi- ;he Spelen voor profs open te stellen, lsof dat al niet gebeurt, zij het niet ral. De reclame was overal te beken- j, tot op de helmen van ijshockeyers it Oost Europa toe. De strijd tussen ibrikanten en IOC is in volle hevigheid ntbrand. Het lijkt dat de commercie Innsbruck de eerste slag heeft ge- onnen. oto: de Olympische tadium uitgedragen. wordt het ,ng-TOKIO (Reuter-UPI-AP) Tegen de afge vice-voorzitter van de raad van be- stuur van Lockheed, Kotchian, wordt moge- D'Mlijk een geding aangespannen wegens las- ier.ter. Dit zou dan gebeuren door de Japanse zakenman en vriend van de Japanse ex-pre- mier Tanaka, Kenji Osano. tCenji Osano treedt op als getuige in de (ïoorzitting van een Japanse parlementaire pommissie die de Lockheedaffaire onder- et. Kotchian heeft in de zaak ook de van Osano laten vallen, belangrijkste getuige kon vandaag niet toord worden. Dat is de zakenman Josjio lama, die getroffen is door een hersen bloeding. Deze Kodama zou van Lockheed zeven miljoen dollar hebben ontvangen, om de afzet van een aantal Orionvliegtuigen en Tristars mogelijk te maken. In Italië wordt het onderzoek in de Lock- heedzaak met grote voortvarendheid ter hand genomen. De Italiaanse justitie heeft een groot aantal dokumenten in beslag geno men, waaronder koopcontracten voor 14 Herculesvliegtuigen in de jaren 1969-1971. Vliegtuigen die overigens helemaal niet in het Italiaanse defensieschema pasten. Zoals bekend worden twee ex-ministers ver dacht van het aannemen van steekpennin gen in verband met deze Herculesvliegtui- mmm Lente gen. Het zijn Luigi Gui, ex-binnenlandse zaken en ex-defensie, en de vroegere minis ter van defensie Mario Tanassi. Tevens is de Italiaanse justitie bezig met het naspeu ren van de rol, die de in Liechtenstein gevestigde firma Ikaria in de hele zaak gespeeld heeft. Intussen heeft weer een Amerikaans bedrijf, namelijk de oliemaatschappij Tenneco, be kend gemaakt, dat een van haar dochteron dernemingen aan een buitenlandse rege ringsfunctionaris 10.000 dollar en aan bui tenlandse militaire autoriteiten 500.000 dol lar betaald heeft ter bescherming van de belangen van de maatschappij. WEEKEND Nadat Piet Kleine op de valreep nog even voor Olympisch goud had gezorgd Feyenoord. PSV en FC Twente liepen daardoor wat in. Een „blijmaker" van formaat, deze halfautomatische heren- parapluie. U krijgt dit regenscherm kado als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. DEN HAAG (ANP) - De com missie Donner die de juistheid moet onderzoeken van de bewe ringen over prins Bernhard in de Lockheed-affaire, heeft zaterdag op Soestdijk een gesprek met de prins gehad. Naar een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst medeel- de hield het gesprek verband met de gisteren begonnen vakantie van de prins. Samen met zijn familie is hij gistermiddag afge reisd voor een win tervakantie in het Oostenrijkse Lech. Het drie manschap Donner, Holtrop en Peschar heeft de nodige regelin gen getroffen opdat de commissie met haar werkzaamheden kan doorgaan, aldus de RVD. Nadere mededelingen over het gesprek wilde deze niet doen. Wel bena drukte hij dat het om een norma le vakantie van de koninklijke familie gaat, die reeds lang was gepland. In een vraaggesprek met het van daag verschenen Amerikaanse weekblad Newsweek heeft de prins geweigerd op de aan zijn adres geuite beschuldigingen in te gaan. Op het verzoek van het weekblad „U hoeft maar vier woorden te zeggen: het is niet waar", reageerde de prins met: „Dat kan ik niet zeggen. Dat ga ik niet zeggen, ik sta boven dit soort zaken." Inmiddels is in linkse politieke kringen ook enige deining ont staan over een rede die prins Bernhard op 6 februari in Davos heeft gehouden voor het sympo sium van Europese topmanagers. In die rede had de prins het over het huidige naar zijn oordee „schadelijke klimaat voor onder nemers". Hij sprak in dit ver bamd ook van een „benepen, on gegronde en daardoor onrecht vaardige en schadelijke camapag- ne", die in sommige kringen sinds enige tijd tegen het vrije onderne merschap wordt gevoerd. Bij een aantal linkse politici zijn deze uit latingen in het verkeerde keelgat geschoten. Vermoed wordt door hen dat de regering de tekst van de rede niet van tevoren onder ogen heeft gehad. Carnaval Mevrouw Toos Faber-de Heer van het ministerie van justitie is zaterdag in Krullendonk (de carnavals- naam van het Bra bantse Heesch) onderscheiden met het „Gouden Kreugerad". Zij kreeg deze carna valsonderschei ding voor haar werk als woord voerster van justi tie tijdens het gij zelingsdrama in Wijster. Nadat prins Poreus V haar versierselen had omgehangen, nodigde hij haar uit voor een dans je- Zolang KVP in kabinet zit: SITTARD Minister Van Agt van justitie zal er tegen waken, dat de voorzitter van de Industriebond-N.V.V. A. Groenevelt de baas wordt in de bedrijven. Dat viel zater dag op een K.V.P.-bijeeukomst in Sittard op te maken, toen de minister zei, dat, zolang de K.V.P. in het kabinet vertegen woordigd is, Arie Groenevelt niet zal toeko men „aan het regeren van bedrijven door manipulaties met ondernemingsraden." Minister Van Agt was het niet eens met die politici en vakbondsleiders, die menen, dat de wijziging van de wet op de Onderne mingsraden alleen maar een technische wetsconstructie is. Vooral het laatste hoofd stuk, dat handelt over de verantwoordelijk heden van de ondernemingsraad-nieuwe-stijl en de verantwoordelijkheden van de bedrijf sleiding zal volgens de minister nog een hele heksentoer worden. Zoals bekend is daar voor onlangs het nodige te doen geweest, toen premier Den Uyl en minister Boersma van Sociale Zaken hierover andere uitspra ken deden, dan minister Van Agt lief was. De daardoor ontstane politieke rel kon ech ter nog bezworen worden. K.V.P.-partij voorzitter W. Vergeer zei op dezelfde bijéénkomst dat alle partijen voor zichtig met het kabinet-Den Uyl moeten omspringen, zolang er nog geen alternatief gevonden is. Hij wees daarmee degenen terecht, die de K.V.P. bij de behandeling van de wijziging van de wet op de Onderne mingsraden het kabinet niet had laten val len. Kaartspelen Met een mara thon van 673 uur hebben vijf mannen uit Opper-Beieren in het weekeinde in Martinszell een nieuw wereldrecord kaart spelen gevestigd. Onder het ge juich van toeschouwers omarm den de spelers elkaar toen zij na 28 dagen en 18.681 volbrachte spelen de kaarten tenslotte neer legden. Volgens het reglement mocht een speler na 16 uur een kwartier rusten. woonplaats: STUUR als dank voor de moeite een herenparapluie naar: (Van een onzer verslaggevers) Den Haag „De huurverho ging per april kan niet meer teruggeschroefd worden tot zes procent. We moeten vasthouden aan de voorgestelde 8 procent stijging". Dit zei vanmorgen staatssecretaris Van Dam van Volkshuisvesting. Volgens de bewindsman is de tijd tot april te kort om middels een wetswijziging een aanpas sing van de huurverhoging nog rond te krijgen. Ook zou een geringere verhoging de schat kist 50 miljoen gulden kosten Het voorstel om de huurverho ging met twee procent te veria gen, is gelanceerd door he CNV. Enkele landelijke huur dersverenigingen hebben idee van het CNV overgenomen Kiss-proef Paul Trevillion en Sadie Nine hebben zaterdag hun wereldtitel kusjes geven be houden. In het Van onze correspondent BELFAST Vier gewapende mannen hebben vannacht in een woning in Belfast drie vrouwen doodgeschoten en drie anderen ernstig gewond. Voor lopig wijst alles op een roof moord. Toen de slachtoffers het van hen geëiste geld niet gaven, openden de overvallers het vuur met automatische wapens. Er is een grootscheepse jacht op de moordenaars geopend. Eerder waren in de stad een man gedood en twee gewond, toen militairen het vuur open den op een auto van waaruit voorbijgangers werden bescho ten. Londen heeft te maken met de gevolgen van de hongerdood van het IRA-lid Frank Stagg. Een scheurgroep van de IRA heeft het Londense publiek ge waarschuwd voor aanslagen op stations, luchthavengebouwen en pubs. Zaterdag ontplofte een bom in een gebouw bij Marble Arch. Vrijdagavond kon eer bom in het drukke metrostation van Oxford CircuS onschadelijk worden gemaakt. In Belfast hebben zich sinds de dood van Stagg al 350 incidenten voorge daan, zoals bomaanslagen en brandstichtingen. DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1