Knap verweer van De Danaïden SCYLLA WISSELVALLIG AZC boekt knappe overwinning: 9-4 "Een doelpunt doorlaten vind ik verschrikkelijk" BURGERHOUT BLIJFT LEIDEN Hoet vrij Piet Vermolen eerste in biljartstrijd Aart de Jong kampioen ANS LAMB00Y (DE ALGEMENE): LEIDSE COURANT PAGINA 16 (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Ons Eibernest was doodsbe nauwd voor De Danaïden en dat maakte de wedstrijd boeiend. De Haagse Eibers waren zichzelf niet, al droop de eigendunk wel van de gezichten af. De Danaïden vocht steeds knap terug nadat de gasten een voorsprong van een punt of drie had den genomen. Zo werkte de Hensen—equi pe 0-3 weg, wat leidde tot 4-4, maar na een half uur was het verschil toch weer even groot: 5-8. Na het keren werd het nog even 6-9 en 7-10, maar toen was de dominerende rol voor Ons Eibernest voorlopig uitge speeld. Nap, Filemon en Brugman schoten De Danaïden naar een zelfde aantal als dat van de Pouw-mensen (10-10). Emmerik, die blijkbaar het alleenrecht op schieten heeft (hij kan overigens niet veel meer), had naarmate de strijd vorderde een enorm schot en bewees zijn waarde op dat gebied toen het nodig was 10-12. Filemon diende direct van repliek, maar langszij kwam De Danaïden niet. omdat Brugman een opgelegde kans miste en de gelijkmaker van Nieske Filemon geannu leerd werd door Drieduite. Mayke van Duivenvoorden zorgde 6 minuten voor tijd ten onrechte voor 11-13 en in die laatste periode bleef Ons Eibernest overeind door De Danaïden nauwelijks de gelegenheid te geven om te spelen. Volgende week zal de wedstrijd tegen ZKV in Zaandam de wedstrijd van de waarheid zijn. Dat laatste is ook van toepassing op beide overgangs klassen. Zowel De Algemene (9-10 verlies tegen Rohda) als Fides Pacta (10-7 winst tegen K.Z.) hebben aan één punt genoeg om zich in veiligheid te spelen. Beide teams spelen thuis. Fides Pacta moest aanvankelijk Koog Zaandijk laten voorgaan. Na dertig minuten was het 4-6. maar in de 2e helft nam Fides Pacta bij 7-7 het initiatief over en won verdiend met 10-7. Onverdiend verloor De Algemene, dat voor de tweede keer achter elkaar een punt misliep. Nu overtroefde Rohda, dat met 4-0 had achter gestaan. De Algemene nog net in de zenuwslopende slotfase. Het werd 9-10. nadat De Algemene sterk was begonnen met 4-0, 6-2 en 7-4. Na 8-6 was Rohda bij 8-8 terug in de wedstrijd om tenslotte net iets te veel te krijgen. Zuiderkwartier verloor thuis van Rozenburg, dat in de eerste helft een 1-4 voorsprong nam. Allengs herstel de ZKW zich. maar toch kwam de eindsprint van de geel-blauwen net iets te laat. Via 2-6 en 5-9 kwam ZKW terug tot 7-9 en na 7-10 tot 9-10. Top heeft de laatste strohalm gegrepen door Tjoba met 8-7 te kloppen. De Sassenheimers moesten winnen anders was het pleit beslecht. Er werd gewonnen, zij het net aan. Via een ruststand van 6-2 kreeg Top het nog moeilijk toen Tjoba sterk terugkwam. Bij 8-7 stopte de inhaalmanouevre van de Zeeuwen, omdat het laatste aanvalskwartet van Top knap op balbezit speel de. KNS versloeg De Regenboog na een behoorlijke wed strijd. De zege kon als een regelmatig behaalde, be schouwd worden. Na dertig minuten was er van ver schil nog geen sprake (5-5), en na de wisseling nam de Dordtse ploeg zelfs nog de leiding (7-9, 8-10 en 10-11). KNS vocht echter terug, kwam op 11-11 en won tenslotte door de zuiver genomen strafworpen (Charles Stijger) (13-11). Crescendo verloor thuis van Albatros, dat pas in het ritme kwam na de 2-0 achterstand. Halverwege was Albatros op 3-5 gekomen en na de rust werd het zelfs nog 3-6. Veel kon Crescendo toen niet meer uitrichten en verloor met 5-7. Lenie Kok. die bepaald niet tevre den was over de leiding, liet zich na rust vervangen door Ans de Rie. Fiks verloor thuis van Animo (7-8) en Velocitas deed hetzelfde, maar dan tegen Ten Donck, 9-12. De beste derdeklasser was Fluks, dat met 11-5 won van BKC. dat na 20 minuten het veld verliet, om daarna vrolijk de 2e helft te vervolgen. Fluks vond het allemaal best, want er werd toch gewonnen. Van onze tafeltennismedewerker Amstelveen Ondanks vrij optimistische verwachtingen is Scylla er niet in geslaagd een punt te behalen uit de wedstrijd tegen Middenstandsbank 2. Rob van der Zeeuw kon voor Scylla nog twee winstpartijen maken respectievelijk tegen Kap en Postuma en hij zorgde met Bert van Schie voor de winst in het dubbel. Bert van Schie speelde wisselvallig en kon daardoor niet tot winst komen, hetgeen ook Ed Fallaux overkwam; einduitslag derhalve 7-3. De dames van Avanti hebben lijk en kon geen tegenpunt sco- hun tegenstandsters van Scylla geen echt grote kans op een punt gegeven en wonnen met 8—2. Voor Scylla wonnen Lies van Winsem en Sandra de Kruiff beiden van Els Vreeburg, voor de rest zat er voor Scylla niet meer in dan de goede kans die Marjan Zoetemelk had in haar partij tegen Liesbeth Smits, maar het is uiteindelijk bij een kans gebleven zodat voor Avanti, Bettine Vriesekoop en Liesbeth Smits ongeslagen bleven. De heren van Scylla 2 hebben overduidelijk laten blijken wie in hun klasse recht van spreken heeft; Noad ondervond dit als medekandidaat bijzonder duide- ren. K en B 1 kreeg Scylla 3 op bezoek en ondervond dit door met 8—2 van de Leide- naars te verliezen; een goede prestatie van Scylla 3. Rob Re geer en Sojinuh bleven ongesla gen; K en B kwam aan de twee punten door winst in het dubbel en de overwinning die IJssel- stein behaalde op Theo Bakker TOV heeft de uitwedstrijd tegen AMVJ 2 met 7—3 gewonnen. Al met al ging het niet zo gemakke lijk als de uitslag doet vermoe den. Jac van Veen moest weer al zijn partijen in winst omzet ten en deed dit ook. Ruud Alke made won tweemaal, eenmaal meer dan Ted van der Ploeg die samen met hem ook het dubbel won. In dezelfde klasse heeft S.C.O. Edek het juist niet gered tegen Wibats 1. Ferdinand Thung won twee partijen, hij verloor van Hogendoorn. Micky Thung won alleen van Geerling en met zijn broer het dubbel. Jaap Polak haalde het driemaal net niet in de derde game. Door deze ne derlaag gaat het er voor S.C.O. Edek benauwd uitzien, hoewel een gelijkspel tegen Belcrum niet tot de onmogelijkheden zal behoren. Met De Treffers blijft het goed gaan, het slachtoffer was deze keer Rapidity dat met 6—4 ver loor. Sjaak van Ruiten bleef weer ongeslagen, Hans van der Zwet viel met een overwinning, (tegen Schram 21—11, 21—12), toch wel tegen, Koos van Beek begint beter voor de dag te ko men, hetgeen Eveleens en Schram ondervonden, maar in Ton van der Helm moest hij toch zijn meerdere erkennen. De reserves van de Treffers hebben een verdienstelijk gelijk spel behaald uit bij Nieuw Ven nep. Jos van der Veer won twee maal, Akerboom en Van Klink elk eenmaal terwijl ook het dub bel voor de Treffers was. Scylla 4 zal tevreden zijn met het gelijkspel dat thuis werd behaald tegen 't Hooge Huijs 2. Erik Noest bleef ongeslagen, Ri- ni Hansen moest alleen zijn meerdere erkennen in Van Klooster; invaller Jaap Azier haalde het niet. Scylla 5 kon volgens verwach ting niet op tegen Bowling Maassluis TOG en heeft derhal ve nog steeds geen punt be haald. Hollander won tweemaal, Blansjaar deed dit eenmaal, in valler Nico Weber kwam niet tot winst en derhalve kon Bowling Maassluis TOG de winst via 7—3 pakken. Docos heeft de kans gegrepen om iets uit te lopen op medede gradatiekandidaten Scylla 5 en VW. Tegen VW bleef Docos na 2—0 even steken omdat Fred Bracké verloor van Van der Steen, maar bij 6—1 waren de punten binnen. Wederom Van der Steen greep een overwin ning door in drie games Ton L'Ami te verslaan, maar daar bleef het wat VW betrof bij. De reserves van Docos ontvin gen Vriendenschaar 2 en won nen met 64. Peter Brouwer gaf blijk van mentaliteit door telkenmale in de derde game door te drukken. Hans Waayer kwam slechts eenmaal tot winst en speelde duidelijk beneden zijn kunnen; Henny Gerritse volgde Waayer in zijn ups en downs en kwam ook slechts eenmaal tot winst, zodat het dubbel achteraf bezien weer be langrijk was. De dames van Docos draaien toch wel volledig op Lian Brou wer, die wederom drie enkelspe len won, Ria van Cassel deed dit slechts eenmaal en Margret Waaijer komt zoals elke week net die fractie tekort die een partij kan beslissen. Door winst in het dubbel konden de dames van Docos er in elk geval voor zorgen dat Rapidity slechts een punt aan deze wedstrijd over hield. (Van onze waterpolomedewer- ker) Alphen AZC heeft zaterdag avond een knappe overwinning behaald op het IJ uit Amster dam. In zwembad De Dillen werd met 9—4 gewonnen. Het IJ kon zaterdag nog wel goede tegenstand bieden, maar zodra AZC voluit ging spelen bleken de Amsterdammers niet in staat om bij te blijven. In het tweede speldeel was het Ton Buunk, die AZC al op een 4—1 voorsprong zette. Het IJ kwam in het derde partje nog wel terug, maar dit was slechts van korte duur, want in de laatste periode liep AZC snel uit tot zelfs 9—3. Door deze zege blijft AZC zijn derde plaats op de ranglijst van de hoofdklasse vasthouden. Voor AZC scoor den Ton Buunk 3 x, Cees van de Broek en Frank van de Ak ker ieder 2 maal en Hans 't Hart en Gijs Stroboer. Ans Lambooy: terug van even weggeweest.. Waterpolo De ZIJL/LGB verloor zondag in het Sportfondsenbad Oost de belangrijke wedstrijd tegen de Meeuwen. De Amsterdammers zegevierden met 6—2. De Meeuwen stond met de ZIJ L/LGB met evenveel punten in de middenmoot van de hoofd klasse. Het gelukte de Leidenaars zon dag echter niet om hun positie ten koste van de Amsterdam mers te verbeteren. De ploeg van de ZIJL/LGB had moeite om tegen de geroutineerde Am sterdammers voldoende stoot kracht in de aanval te brengen. In de eerste 3 periodes gaven de ploegen elkaar weinig toe en was de stand 3—2 in het vobr- deel van de Meeuwen. In het laatste partje profiteerde de Meeuwen echter goed van enkele foutjes van scheidsrech ter Dikstaal en liep de Meeuwen snel uit tot uiteindelijk 6—2. De twee Leidse treffers werden ge maakt door Paul Belt en Leo Onderwater. LZ '86 won zaterdag met 8—3 van ZCE en blijft hierdoor zijn positie behouden in de kop groep van de eerste klasse. In Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De microkorfbalcompetitie die zich al weer naar een einde spoedt, is voor De Algemene in de beginfase bepaald niet al te succesvol verlopen. In vier wedstrijden had de ploeg van trainer Filemon slechts één schamel punt gesprokkeld. Er moest iets gebeuren. En met de (terug)komst van Ans Lambooy (33) gebeurde er ook iets. Sindsdien haalde de blauwwitte équipe de punten die nodig waren voor het bijna-behoud van het overgans- klasserschap. En hoewel de Algemene dit weekeinde koploper Rohda uit Amsterdam met 10-9 moest laten voorgaan, heeft Algemene de prolongatie van het plaatsje in de overgangsklasse nog altijd in eigen hand. i Jan van Dugren (2) van LZ '68 scoort de vierde treffer in het duel met ZCE. het begin van de wedstrijd kon het team van ZCE, dat enkele geroutineerde spelers in zijn ploeg heeft goed meedraaien. Maar naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg LZ '86 steeds meer greep op het spel en in het laatste partje liep LZ zelfs ge makkelijk uit tot 8—3. Voor LZ scoorden Joop Siera, Dik Hou thof en Jan de Graaf elk twee maal en Aad van Mil en Jan van Duuren. Katwijk won in Den Bosch de altijd moeilijke uitwedstrijd te gen Fortuna met 5—3. Ondanks het feit dat de Katwijkers nog veel kansen misten slaagde Kat wijk er toch in om te zegevieren. Piet de Vries, Paul van de Putte, Hans van de Putte, Hugo Boom stoppel en Hans Parlevliet zorg den voor de vijf treffers. BZPC zorgde voor een verras sing door thuis in de Kuil MZPC uit Maastricht met 4—2 te kloppen Pim Batelaan 2 x en Teun Edelman en Maarten Schouten maakten de doelpun ten. De dames van de ZIJL/LGB verloren zaterdag met 4—3 van DKR uit Utrecht. Door het zwakke optreden van de scheidsrechter hadden beide ploegen moeite om in hun spel te komen. Vooral de dames van de ZIJL/LGB hadden hier last van omdat er niet geprofiteerd kon worden van de betere zwemsnelheid daar er te weinig werd opgetreden tegen de vele overtredingen. Ans Lambooy over haar zo suc cesvolle terugkeer in de hoofd macht: "Eigenlijk is er niemand anders geprobeerd. Zelf zie ik liever een jongere ploeg, maar ik had voor het seizoen wel al gezegd dat ik als het moest, wel wilde terugkomen". Filemon greep deze 'bevestiging' met beide handen aan en de i speelster die 1 vanaf haar elfde jaar korfbalt, werd als reserve voor het eerste team opgesteld. Al snel bleek dat reserve voor wisselspeelster stond. Filemon wilde wat achter de hand hebben en dat maakte hij ook duidelijk door in de ope ningspartijen regelmatig in de tweede helft Ans Lambooy in te zetten. Dat lag haar niet: "Elke keer moest ik voor zeven minu ten invallen, dan kan je je toch niet waarmaken". Haar vaste aanstelling verdien de de lange Algemene-speelster in de vijfde wedstrijd, iets wat haar wel benauwde: "Niet zo zeer de spanning in zo'n wed strijd. Die is in het tweede net zo groot als in het eerste. Maar ik was in het begin wel bang dat ik niet meer mee zou komen. Dat ik finaal weggelopen zou worden. Want op die momenten zou ik het liefst in mijn schulp willen kruipen. Ik wil ook dat ze gewoon niet schieten. Een doelpunt doorlaten vind ik ver schrikkelijk..." Achteraf bezien viel het echter allemaal wel mee. "Ik ben lang zo nerveus niet meer als in het begin van het seizoen". Hoewel het uit vereniginsstand- punt gezien jammer is dat ie mand die vanaf haar zestiende jaar in het eerste speelde met onderbrekingen vanwege zoons Alfred (8) en Arnoud (4) na zeventien jaar nog altijd nodig is, vindt ze het zelf uiterst ple zierig nu weer volop te kunnen meedraaien in de eerste acht van De Algemen. Zij, terugkij kend: "Met m'n zestiende kwam ik in het eerste en toen speelde ik met mensen als Piet Kruit en Aad van Duyl, die allemaal zo'n tien jaar ouder waren. Toen voelde ik me ook verschrikke lijk klein". Nu zijn de rollen omgedraaid en is Flip, zoals de teamgenoten haar regelmatig nomen, de oud ste van het stel. Dat bevalt haar overigens best. "Ik speel nu ei genlijk wel prettiger. Voel me ook sterker dan vroeger." Ook de sfeer in het team werkt daar natuurlijk aan mee. Ans Lambooy: "In het begin kreeg De Algemene klap op klap. Maar de sfeer bleef gewoon goed. Geen narigheid in het veld, geen gevloek. Alles werd door het team fijn opgevangen. Iedereen bleef de moed er in houden". De echtgenote van voorzitter Bart. die het familiebedrijf dat korfbal nu eenmaal is accen tueert door bij afwezigheid van Filemon het eerste te coachen, heeft wee jaar geleden al eens een stap opzij gedaan om de jeugd door te laten, maar kwam toch weer terug: "Ik zie liever zes jongere dames, als is er dan misschien één wat minder. Daarom heb ik me twee jaar geleden ook teruggetrokken. Ook omdat het toen niet zo be langrijk was. Achteraf gezegd kan je misschien stellen dat ik wel te vroeg ben gestopt". Ans Lambooy heeft zichzelf nooit een opvallende speelster gevonden. Toch kan zij niet ont kennen dat sinds haar terugkeer de doelpuntenmachine in haar vak op volle toeren is gaan draaien en de gehele ploeg meer zelfvertrouwen kreeg. Beschei den: "Al ben je minder, je hebt wel altijd het voordeel van je lengte. Je hebt bij korfbal ge woon lange dames nodig. Al loop je alleen maar in dat veld dan kan je je toch nog nuttig maken met steunen. Bij het 'veldkorfbal ligt dat wat anders. Ik vind mezelf in de zaal ook beter dan op het veld". Hoewel ze voor de zaalcompeti tie op het veld in het tweede speelde, zal Ans Lambooy haar weg in het eerste toch op de gTasmat vervolgen, doordat Henny Waasdorp (in verwach ting) is weggevallen. Maar zo ver is het nu nog niet Eerst zal De Algemene dat ene winstpunt in de zaal nog moe- ten veroveren... RUUD VAN VLIET (Van onze sportredactie) DEN HAAG Haagse trainer en ex-prof Peter Hoet heeft besloten zijn éénjarige verbmtenis met vierde klasser SJC met te verlengen. Hoet trainde DUNO en Tonegido, is nu in het bezit van het fel begeerde B-diploma en is zins dit kleinood in een hogere klasse te gelde te maken. Van onze dammedewerker LEIDEN In de finale van het damkam pioenschap van Leiden gaat Joop Burger hout nog steeds aan de leiding. Met nog één ronde te gaan voert hij met acht punten uit zeven wedstrijden de ranglijst aan. Te gen nummer twee Arie Brunt deelde hij de punten. Ook de andere partijen eind igden in remise. Zowel de partijen tussen Jan Fase en Gerrit de Bruin als tussen Wim Heemskerk en Ton van Hoven eindigde in een onbeslist. In de gecombineerde eerste en jeugdklasse heeft Janssens zich wegens Samen sterk De promotiekansen van het Hazerswoudse Samen Sterk zijn na de met 8—12 verloren wedstrijd tegen RDG 3 vrijwel verkeken. Aartjan Pannebakker was aan Samen Sterk-zijde de enige, die de volle winst junjoren en adspiranten van Zuid-Holland greep. Hij boekte een fraaie zege op Peter- gehouden. Uitslag van de finale bij de senio- son- ren: 1. M. Verkijk (distrikt rivieren) lOpnt. Vooral de resultaten van de spelers aan de 2 L Kajn (Den Haag) 9 3 B Smeenk hoogste borden vielen tegen. Albert Huis- (Rotterdam) 8; 4. Van Eenennaam 8 punten, man kon slechts ternauwernood remise spe- j-)eze vjer speiers doen tevens mee aan de Van onze sportredactie Lisse piet Vermolen van de organiserende biljartvereni ging LUTO is het afgelopen weekeinde districtskampioen geworden van de Bollenstreek eerste klasse libre klein biljart. De finale van het kampioenschap werd in het cafe Trefpunt te Lisse gehouden. Eindstand: 1 Piet Vermolen B.V. LUTO 12 pnt. gem. 5.13; 2 Cor Dofferhof B.V. De Engel 10 pnt. gem. 4.61; 3 Kees Clemens B.V. De Krim 8 pnt. gem. 4,83; 4 Henk van Gerven B.V. De Turk 8 pnt. gem. 4,78; 5 Fred Heemskerk B.V. De Engel 8 pnt. gem. 4.32. ™,kr^tXnJ,A.1S wedsTrijden '^Und^ en"KXnkrijkfr oenschappen worden dus „ongeldig" verklaard. Uitslagen Kok—Van Egmond 0—2, Kromhout—Ver min 1—1. STANDEN: hoofdklasse: Joop Burgerhout 7—8, Arie Brunt 6—7, Gert Cederhout 5—6. Ton van Hoven 6—6, Wim Heemskerk 5—5, Jan Fase 7—5, Gerrit de Bruin 4—4, Jan Schijff 4—3. Jeugd: Hans Vermin 3—4, Ronald van Eg- mond 2—3, Hans Kromhout 3—3, Rob Velt- huizen 2—0. - Tt t* d..«u<u..nU..K.«u..av.»m.. Nederland, tegen Lindemans en Louis de Frankrijker kwam tegen Jacobsen ook niet verder dan een remise Verdere uitslagen: L Dorsma- De beste speler uit het distrikt Leiden was n-Stoker 0-2, P. Fase-Van der Lem 1-1. W, Zijlstra van de damvereniging_D._C. van Bremmer-Mondt 1-1, H. de Groot— Gils. Uitslag finale junioren: 1. N. Knoops Hoogland 1-1. Ron Fase-Rennes 0-2. (Rotterdam); 2. M. Dame (Rivierendistrikt); Hoogeveen-Kandhai 1-1. 3- M- Kromhout (Leiden). Uitslag finale ad- spiranten: 1. Hans Vermin (Distrikt Leiden), Sneldammen 2- F- Hoogland (Den Haag), 3. Van Heusdens (Rotterdam). Uitslag distriktenwedstrijd: 1. Afgelopen zaterdag werden in Bodegraven Leiden, 2. Rotterdan, 3. Dordrecht, 4. Den Hp snpldamkamnioensehanpen vor senioren. Haag, 5. Rivieren, 6. Gouda. Van onze sportredactie Rotterdam In de Ahoyhallen is afgelopen zondag om het Nederlands Winterbaankampioenschap voor junioren (17-18 jaar) gestreden. Er werd 20 kilometer gereden, terwijl er via tussensprints punten verzameld konden worden. Kampioen werd met een ronde voorsprong en de meeste punten Aart de Jong uit Abbenes, lid van de Leidse Wielrenvereniging Swift, die pas sinds twee maanden in deze categorie uitkomt en onlangs in de nationale juniorenploeg is opgenomen. Het zilver was voor Jos de Bruin uit Alphen a.d. Rijn (Avanti) met 5 punten. Jaap Jansen uit Rotterdam behaalde de derde

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16