kreeg gelijk: het werd geen goede wedstrijd Daverende sensatie van Excelsior: 0—1 Eindhoven het sterkste in aanvallend voetbal PSV kwam laat op schot Telstar betwist treffer van AZ VAN VEEN UIT DE GRATIE BIJ UTRECHTERS DOOR FOUT VAN SPARTA LOGISCHE ZEGE NEC AANVAL RODA JC AFGESLAGEN LEIDSE C0URAN1, PAGINA 13 BOTTERDAM Nico Jansen bad nauwelijks de grasmat van de Kuip betreden of Feyenoord stond op 2—0. Vruchteloos was *een helft gepoogd het zwaar defensief spelend MVV op ach- o terstand te zetten. In de rust had trainer Brzezanczyk niet a' alleen een hartig woordje tot lijn équipe gesproken maar ook Vreijsen vervangen door Nico Jansen waardoor Kreuz moest uitwijken naar de rechtsbuiten- H plaats. Een kwartier na zijn entree had Jansen tweemaal gescoord. Feyenoord vond het, als va nouds, genoeg. MW was hele maal downen, behalve die korte periode vah schotvaardigheid van Jansen, viel er zo weinig attractiefs te beleven dat een groot deel van de slechts 16.615 —kijkers vertrok met een portie Ispijt die even, groot was als de voeten koud. Brzezanczyk trachtte de lauwe stemming in zijn ploeg als volgt te verklaren: „We hebben drie weken geen voetbalarbeid kun nen verrichten. Ik bedoel, dat we op het onbespeelbare veld )- niet konden trainen zoals ik wil- ide en het wedstrijdritme daar door verloren is gegaan. Ik wist 2- dat het geen goede wedstrijd kon worden". 'Dat had Brzezanczyk dan goed jgezien. Behalve een schot van IKreuz dat invaller-doelman n Baetsen tot hoekschop verwerk te, een kanjer van Ramljak op n jde lat en een kopbal van Kreuz 0, jdie hetzelfde lot trof, viel in de rt |eerste helft van Rotterdamse zij de geen heldendaad te ontdek- 3- ken. De wat pietluttig leidende a Egbert Mulder greep eenmaal naar zijn notitieboekje om Wil- lem van Hanegem „wegwerp gebaar" te noteren en gaf Rijsbergen terecht de gele kaart omdat hij Dekker van achteren onderuit schopte. Toen Feyenoord na de rust werd geïnspireerd door harde wat beter vlotten, ging MW Ramljak nog van de lijn werken werker Nico Jansen, het tempo door de defensieve knieën, maar toen Baetsen uit een schot omhoogging en de combinaties Kerstges kon een inzet van -van De Jong de bal niet vast hield, scoorde Nico Jansen: 1—0. Vier minuten nadien liet Baetsen, die overigens niet over geluk had te klagen bij zijn snelle reacties, de bal na een schot van Nico Jansen nog eens los. Van Hanegem, die zich zicht baar mateloos liep te ergeren aan Egbert Mulder een die het gat dat valt als v.d. Kroft stopt zeker niet zal opvullen prikte de bal weer naar Nico Jansen en dat was 2—0. Zowaar deed MVV enkele po gingen om aan te vallen, waar bij aan het licht kwam dat de Rotterdamse verdediging, op Ramljak na, niet bijster hecht in elkaar zat De op rechts optre dende v.d. Korput van huisuit een voorstopper was te traag en liet zich nogal eens in de luren leggen. Zoals voor de rust Bonfrère vlak voor Treytel de bal niet langs hem had kunnen krijgen trainer André Maas: „Die had moeten zitten" slaagde ook Dijkstra niet tegen het einde toen hij het leer voor langs het doel joeg. strijd ontstaat als één ploeg zich ingraaft. Wat niet wegneemt, dat Feyenoord eerder het sur plus aan kwaliteit tot uitdruk king had moeten kunnen bren gen. Maar daarvoor ontbrak het aan werklust. Wedstrijdritme noemde Brzezanczyk het. Score verloop: 56. Nico Jansen 1—0, 59. Nico Jansen 2—0 Scheidsrechter: Mulder, toeschouwers: 16.615. Feyenoord: Treytel; Van der Korput, Rijsbergen, Ramljak. Vos; Wim Jan sen. De Jong, Van Hanegem; Vrey- sen, Nico Jansen, Kreuz, Kristensen. MVV: Baetsen; Braam, Dijkstra, La- croix, Kerstges; Streuer, Quaden, Dekker; Bonfrère, Smeets, Nelemans (Janssen). HERMAN VAN BERGEM. Het toch meedoen van Nico Jansen had voor Feyenoord een plezierig gevolg. Hij maakte twee treffers, waarvan er één hier in beeld. Van links naar rechts: Kreuz. Jansen, doelman Baetsen en Kerstges, de laatste twee van MVV. Bang Het waren luttele pogingen van MVV dat op eigen grond zo fanatiek tekeer kon gaan maar „buitenshuis" een bange ploeg is die met opzet de verdediging koos in de eerste helft toen dat niet nodig was geweest. Zo best was Feyenoord ook niet. André Maas gewaagde zelfs van „bete re kansen die we voor de rust kregen". Het is maar hoe je het bekijkt. Een trainer overigens die ook weinig lef liet horen met zijn opmerking: „Je weet dat je uit de verdediging moet voetbal len". Dat deed MW dan ook, Spektakel in de Kuip. Dijkstra, de verdediger van MVV, Ueume™de p^^publiek" Ha komt armen en benen tekort om een schot van Kreuz jS nu eenmaal een vast gegeven Onschadelijk te maken. dat er geen aangename kijkwed- Kerkrede Op de besneeuwde grasmat van het Kerkraadse sportpark Kaalheide heeft Excelsior voor een grote verrassing gezorgd door favoriet Roda JC in eigen huis met 1—0 te verslaan. Zevenduizend Kerk raadse supporters waren getuigen van een zeker van Roda-zijde zeer slechte wedstrijd. Hoewel trainer Bert Jacobs dit na afloop ontkende, hadden de Limburgers de tegenstanders terdege onderschat. Bo vendien kwamen enkele spelers, onder wie Dijkstra en Vermeulen, op het besneeuwde veld helemaal niet uit de voeten. Excelsior speelde slim. Het trok zich terug op eigen helft, haalde de vaart uit de wed strijd en bleef loeren op tegenstoten. Die kwamen er ook, vooral door mistasten in het hart van de Roda-defensie. Kwakkernaat en Struis konden er echter niet van profite ren. Dat deed Pattinama wel vlak voor rust. Na een dieptepass van Frans Struis tastte Dijkstra weer eens mis en verscheen Patti nama alleen voor doelman Geilman. Hij* maakte geen fout, 0—1. Na rust zette Roda JC een geweldig offen sief in en drukte Excelsior terug op eigen helft. Er kwamen enkele kansen, maar door slordig schieten en goed ingrijpen van Eddy van der Roer leverden ze niets op. Pattinama kreeg in de tweede helft een officiële waarschuwing van scheidsrechter Beukman wegens het zich herhaaldelijk be moeien met de leiding. Scoreverloop: 44. Patinama 0—1. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 7000. Roda JC: Geilman; De Wit, Dijkstra, Pfeiffer en Broeks; Ehlen (Korver), Advocaat en Meuser; Van der Lem, Nanninga en Vermeulen (Toonstra). Excelsior: Van der Roer: Van der Spek. Rogge veen, Van de Munnik en Tabbernee; Patinama, Van der Heide en Den Butter; Struis, Kwakker naat (Heijerman) en De Leeuw (van Zanten). ALKMAAR Een fel bestre den doelpunt van Kees Kist heeft de Noordhollandse derby tussen AZ '67 en Telstar be- heerst. Nadat Stout in de twin tigste minuut na rust Telstar op een voorsprong van 1—0 had gezet maakte Kist vier minuten later de gelijkmaker. Bij een inzet van hem ketste de bal via de onderkant van de lat op de grond en kwam toen in de handen van de zich om draaiende Van der Meeren te recht. Scheidsrechter Wellinga, die na afloop toegaf niets te hebben gezien, keurde de treffer goed op advies van zijn grens rechter. Nadat Wellinga naar de stip had gewezen brak er een storm van protest los waarbij vooral grensrechter Arts danig in het nauw kwam. Zonder dat er gele of rode kaarten aan te pas kwamen kon de wedstrijd worden uitgespeeld. Trainer Brand: „Voor ons is op dit ogen blik de bekerwedstrijd tegen Eindhoven het belangrijkste en de competitie van ondergeschikt belang". Scoreverloop: 65. Stout O—l, 69. Kist 1—1. Toeschouwers: 12.000. Scheids rechter: Wellinga. AZ '67: Vooys, Van Rijnsoever (Goedhart), Suurendonk, Mol 'en Vonk, De Vries, Nygaard en Hoven- kamp, Van Marwijk, Kist en Meister. Telstar: Van der Meeren, Driesen, Van Essen, Andre en Bischot, Bijl, Jonker en De Goey, Kramer, Van Kooten en Stout Relgië—Nederland op 22 mei in Brussel BRUSSEL De interlandwed strijden Belgiè—Nederland voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kam pioenschap en de voorronde van het wereldkampioenschap- stoernooi zullen in Brussel (Heizei) en Antwerpen (Deurne) worden gespeeld. Het bestuur van de Belgische voetbalbond besloot zaterdag de wedstrijd voor het Europees kampioenschap op zaterdag 22 mei (20.00 uur) te spelen i Heizelstadion. De wedstrijd uit groep 4 van de voorronden voor het wereld kampioenschap tussen België en Nederland wordt op 26 maart 1977 gespeeld in het stadion De Bosuil te Deurne bij Antwerpen. AMSTERDAM Zowel FC Amster dam als Eindhoven huldigden het principe van het aanvallend voet- bel. Trainer Gosens en coach v.d. Meent hadden tevoren al gezegd dat hun ploegen „er zin in hadden na de winterstop". Maar FC Amster dam'brak het aanvallend spel op. Een snelle uitval van Eindhoven bracht de bal bij de vrijstaande Soers (1-0). Nogmaals, een kwartier later, beantwoordde Eindhoven een offensief van de Amsterdammers met een uitval. Bleijenberg scoorde 2-0. Beide keren was Wetzel alleen voor doelman Berendonk verschenen maar hij schoot slechter dan de Eindhovenaars. De eerste tegentreffer van FC Amsterdam, door Bianchi, kostte Eindhoven zijn doelman. Berendonk viel met zijn hoofd tegen de paal en liep een hoofdwond op. Hij werd - voortreffelijk - vervangen door Adjans- ki. V.d. Meent probeerde het na de rust met een gewijzigd team. Dekker trad aan voor Snij ders, Husers verhuisde naar de spits en Koop man werd laatste man. Het werd er niet beter op want het wederom furieus aanvallend Am sterdam verwaarloosde de defensie, waardoor Bleijenberg en Senders konden toeslaan. De laatste tien minuten verhoogde Amster dam zowaar nog de frequentie van de atta ques. Vele kansen ontstonden, vele werden ook gemist of Adjanski stond in de weg. Wetzel en Husers hadden nog wel succes maar toen Adjanski op miraculeuze wijze pal voor tijd een vrije schop van Husers uit de boven hoek plukte, ontging Amsterdam toch de ge lijkmaker. Scoreverloop: Soers 0-1, 37. Bleijenberg 0-2, 54. Bianchi 1-2, 57. Bleijenberg 1-3, 73. Senders 1-4, 81. Wetzel 2-4. 84. Husers 3-4. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 2500. FC Amsterdam: Suiker; Bianchi. Koopman, Husers. De Jong; Visser (Veenendaal), Otto, Soerensen; Snij ders (Dekker), Pedersen, Wetzel. Eindhoven: Berendonk (Adjanski); Bruinen, Soers. Boemers, Schalks; Van der Pas, Warnaar, Kreekels; Senders. Blijenberg, Jacobs. (Van onze sportcorres- pondent) EINDHOVEN - De on geveer 17.000 toeschou wers hebben zaterdag avond tot de 25e minuut van de tweede helft moe ten wachten voor de Eindhovenaren hun meerderheid tegen Spar ta in doelpunten konden uitdrukken. Op dat mo ment verspeelde de over igens voortreffelijke Mi- chielsen de bal aan René van de Kerkhof. Doel man Doesburg zag het gevaar, maar Van de Kerkhof schoof de bal naar de vrijstaande Ed- ström, deze maakte geen fout (1—0). In de resterende tijd kwam PSV door twee gave doelpunten van dezelfde speler op 3—0, zodat er toch een ruime overwinning voor de Eindhovenaren als eind resultaat uit de bus kwam. Sparta en PSV hebben de toe schouwers weinig goed voetbal geboden. Bij de thuisclub schortte het aan de afwerking. PSV had de wedstrijd in de negende minuut na het eerste fluitsignaal van de goed leiden de scheidsrechter Berrevoets kunnen beslissen. Lubse én Van de Kerkhof verschenen alleen voor Doesburg maar vergaten te scoren. Vanaf het begin was ook duide lijk dat Sparta er vooral op uit was te zorgen dat het eigen doel bleef gespaard. De Rotter damse ploeg verdedigde vaak met acht man. Alleen Van Sta veren, de Deen Larsen en diens landgenoot Skipper bleven voor. Zij slaagden er maar spo radisch in Van Beveren in moeilijkheden te brengen. In de defensie paste Sparta een consequente mandekking toe. Visser bleef dicht bij Edström terwijl Blankenstein zich met de schietgrage Van der Kuijlen be moeide. De onbetwiste uitblin ker in de achterhoede van Spar ta was jeugdinternational Meut- stege, hij had de razendsnelle René van de Kerkhof een lastige tegenstander, maar won menig duel. Op het middenveld bij PSV speelde Strik, die de geblesseerde Deijkers verving zeker niet zijn beste wedstrijd. In de tweede helft werd Bertus Quaars vervangen door Peter Dahlqvist. Rijvers zei na afloop dat de reden van de vervanging zeker niet het mindere spel van Quaars was geweest Maar dat hij er de voorkeur aan gaf vier aanvallers te hebben. Scoreverloop: 71. Edström 1—0, Edström 2—0, 83. Edström 3—0. Scheidsrechter: Berrevoets. Toe schouwers: 17.000. PSV: Van Beveren; Poortvliet Krijgh, Van Kraaij, Strik; W. Kerkhof, Quaars (Dahlqvist), Kuijlen; R. v.d. Kerkhof, Lubse, Ed ström. De sterke bewaking, die Ralf Edström genoot, was niet in staat hem aan banden sparta: Doesburg; Jansen, Visser, te leggen. Hij scoort op dit moment voor de derde keer. Balkbnstein, Van Veen, ^^^JJ^Sueisen^Spper Salfishberger en Visser, allen van Sparta. kijken hulpeloos toe. Larsen. Van staveren. Doelman Henriksen beoordeelt een voorzet van Kalle Oranen verkeerd en de bal verdwijnt over hem heen in het doel. Gritter (links) en Paunovic bezien dit ongeluksmo ment met verbazing en staan aan de grond genageld. Utrecht Leo van Veen kan voorlopig geen goed meer doen bij de aanhangers van FC Utrecht. De lange spits miste zondag tegen FC Twente een strafschop op het moment, dat de Enschedse équipe voor stond. De elf metertrap, toegekend, cmdat Overweg de bal binnen het zestien metergebied met de hand beroerde, werd door Van Veen naast het doel van Gross geschoven. FC Twente, gesterkt door de treffer van Kalle Oranen in de 37e minuut, kreeg een handvol minuten later ook een strafschop toegewezen, nadat Van Ierssel door Wilschut was neergelegd. Kick van der Vall deed niet onder voor Van Veen en miste, al was het dit keer te wijten aan doelman Henriksen, die de inzet tot hoekschop verwerkte. De zege van 1—0, die Twente uiteindelijk bevocht, was terecht. Zonder Bos en Jeuring toonde de Oostelijke formatie meer strijd lust dan de thuisclub, die in de slotfase dicht bij de gelijkmaker was. Van Veen en Olsen faalden echter in de afwerking. De 6.000 toeschouwers in het kille Galgenwaard-stadion zagen twee hardwer kende teams aan het werk, maar kregen weinig goede acties te zien. Scoreverloop: 37. Oranen 0—1. Scheidsrechter: Corver, toeschouwers: 6.000. FC Utrecht: Henriksen; Hildebrand, Oostrom, Paunovic (Temming) en Adriaanse; Wilschut, Wery en Olsen; Van Veen, Van Maurik en Flight (Van Staa). FC Twente: Gross; .Van Ierssel, Drost. Overweg en Oranen; Van der Vall. Thijssen en Mühren; Aabech (Bruggink), Gritter en Pahlplatz. DEVENTER - Eén helft heeft Go Ahead tegenstander NEC in bedwang kunnen houden. Na de rust werden de Nijmegenaars zoveel sterker dat het doelpunt van Marijnissen, negen minuten voor tijd, daarvan een logisch gevolg was. Een dekkingsfout ging aan dat doelpunt vooraf. Martin Haar verkeek zich op een pass van Meijers naar Marijnissen. Go Ahead kon niet meer de fut opbrengen om in de slotfase naar de gelijkmaker te streven. NEC had tevoren al gescoord (Gerritsen) maar dat gebeurde in buitenspelpositie wat de jubi lerende Frans Derks (tien jaar actief in het betaald voetbal) niet ontging. Scoreverloop: 81. Marijnissen 0—1. Scheidsrechter: Derks Toeschou wers: 7500. Go Ahead: Endeman; Kist, Wamas, Oude Wesselink, Strijdveen; Rett- kowski, Arntz, Haar; Gluic, Waalder- bos (Bakker), Van Deinsen. NEC: Schellekens; Visser, Gerritsen. Kornelis, Mellaard; Marijnissen, Van den Berg. Peters: Zuidema, Hoogen- doorn. Meijers.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13