Northa wint stopper" tegen HVS: 7—6 Geen puntenwinst AZC op koploper Zian/V. Knap resultaat Philidor Leiden Gemini/K naar ruime nederlaag JOOP BURGERHOUT AAN DE LEIDING IN DUBBELPROGRAMMA: Van onze handbalmedewerker LEIDEN De dames van het Noordwijkerhoutse Northa hebben voor de tweede maal in dit seizoen zich de meerdere getoond van het Stompwijkse HVS. Slechts in de laatste 10 minuten kon HVS de spanning terugbrengen en nog zeer dichtbij komen: 6—7. Al in de eerste minuut onderschepte de zeer beweeglijke Sjanie Waayer de bal in een Northa-aanval en ging er onmiddellijk in een break-out vandoor. Northa wist haar slechts ten koste van een strafworp af te stoppen en Ank v.d. Bosch wist daar wel raad mee. In dezelfde minuut maakte Thea Terheide voor Northa gelijk, waarna de Noordwijkerhoutsen een veldmeerderheid op bouwden. Toch was het HVS dat opnieuw de leiding nam Ria v.d. Krogt loste een onverwacht hard schot waarop Mieke Bader zich ver keek: 2—1. Riny Heemskerk had daarvoor een fraai doelpunt zien afkeuren omdat zij met haar teen de cirkel beroerde maar Leidy Vogels (2x), Ineke Streng en Nelleke de Jong zorg den voor een 2—5 voorsprong bij de rust voor Northa. De zesde treffer, van Monique Heemskerk, ging niet door we gens cirkel. Na rust wilde Nort ha iets behoudender spelen maar daartoe gaf HVS hen wei nig kans. Zaalhandbal Vooral Sjanie Waayer wist met haar serie schijnbewegingen no gal eens een strafworp te force ren. Ank v.d. Bosch schoot uit zo'n strafworp 3—5 in de tou wen maar de volgende straf worp werd door Mieke Bader gestopt. Een magnifieke goal van Ineke Streng werd afge keurd omdat Anneke Bader op de cirkel stond maar Leidy Vo gels omspeelde de uitgestapte HVS-defensie en dat was 3—6. Een strafworp van Monique Heemskerk (3—7) leek de strijd te beslissen maar Sjanie Waayer bracht liggend in de cirkel de PAGINA 16 achterstand terug tot 4—7. Ank v.d. Bosch liet een mogelijkheid liggen door een strafworp tegen de binnenkant van de paal te schieten. Toen Leidy Vogels voor 2 minu ten naar de strafbank werd ver wezen omdat zij de bal niet snel genoeg teruggaf voor een vrije worp van HVS, kon Sjanie •Waayer deze numerieke meer derheid uitbuiten 5—7. Een man-to-man van HVS in een laatste wanhoopspoging gaf Ria Belt nog een laatste kans welke zij uitstekend benutte: 6—7. Northa verdiende de overwin ning. Zij hadden gedurende de gehele wedstrijd duidelijk de leiding en waren, ondanks de invalsters, de meest complete ploeg. HVS probeerde teveel via Sjanie Waayer verwarring te stichten en dan Ank v.d. Bosch of Cobia Elstgeest te la ten instarten. Dit spelletje werd al snel door de Noordwij kerhoutsen doorzien maar des ondanks bleef HVS volharden. Toch zijn de kansen voor HVS nog lang niet verkeken. De ach terstand is slechts één punt en met de wetenschap dat ook de concurrenten elkaar nog moe ten ontmoeten is er nog alles mogelijk. Helma van der Geest (Jong Ade) doelpunt uit een break-out. Toos Lievens van MMO kan alleen maar toekijken. JONG ADE en MMO speelden weliswaar een wedstrijd van be duidend minder gehalte maar niet minder spannend. Voor MMO was dit de allerlaatste mo gelijkheid, maar Jong Ade kwam als triomfator uit de strijd (9—8) en deelt daarmee de koppositie met Quintus 2. MMO heeft nu een achterstand van 5 punten op het leidende duo en is daardoor kansloos. In de derby werd nerveus ge speeld, veel balverlies, een zwakke leiding en een meest gelukkige winnaar. Aanvanke lijk was het MMO dat beter speelde en voortdurend de lei ding had. Tot 10 minuten in de tweede helft die met 3—5 was ingegaan bleef die situatie onderver ander d. Toen, bij een Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Gemini Kangeroes heeft het het afgelopen week einde niet kunnen bolwerken tegen WC Excellent uit Den Bosch. Het door blessures ge plaagde Gemini moest genoe gen nemen met een 3—0 neder laag, wat vooral veroorzaakt werd door een zwakke verdedi ging en het noodzakelijkerwijs spelen met één spelverdeler (Peter de Bakker). In de eerste set van deze matige wedstrijd wist Gemini Kangeroes nog goed bij te blijven: 15—13 voor WC Excellent. Daarna was de Voorschotense ploeg echter niet meer opgewassen tegen het be ter spelende WC Excellent. De volgende twee sets gingen dui delijk verloren (15—10 en 15—8), waardoor Gemini Kan geroes nog niet van z'n degra- datiezorgen is verlost. Koploper in de derde divisie Gemini Kangeroes-2 maakte het afgelopen weekeinde geen fout. In eigen huis werd een 3—1 overwinning behaald op Adven- do uit Den Haag. Gemini, dat slim, maar niet spektakulair speelde, won de eerste set met 154. In de tweede set kwam Gemini met 14—10 voor, maar verloor zich vervolgens in dis cussies met het scheidsrechter lijke duo, waardoor de concen tratie verslapte en de set alsnog verloren ging: 14—16. Daarna maakte de Voorschoten se ploeg geen fout meer en bracht de volgende twee spelpe- riodes beide met 15—7 op z'n naam. Opvallend bij de thuis club was het goede blok, met name van de knap spelende Pe ter Bas van Duyvenbode. De dames van Groen SC lijken eindelijk de inzinking van de Volleybal afgelopen maanden te boven te zijn. In de thuiswedstrijd tegen het laaggeplaatste Purvo uit Purmerend werd een regelmati ge 3—0 overwinning behaald. Deze uitslag kwam tot stand via de setstanden 15—7, 15—9 en nogmaals 15—7. Het was een leuke wedstrijd, terwijl bij het goed draaiende Groen SC Ali Oudshoorn en Jannie Visser een opvallende rol vertolkten. Door deze uitslag zijn de Groen SC- dames enigszins bevrijd van de De dames van Gemini Kange roes hebben weinig moeite ge had met het onderaan staande AMVJ/GVC uit Hilversum. Na dat de eerste twee sets met resp. 11—15 en 12—15 naar Gemini Kangeroes gingen, werd de der de set, zoals gewoonlijk bij de Gemini-dames, door gebrek aan concentratie verloren: 17—15. Gemini Kangeroes had echter duidelijk het beste van het spel en wist de wedstrijd dan ook in haar voordeel te beslissen door de vierde set met 8—15 te win- Het was een bijzonder slecht weekeinde voor de beide lande lijke teams van Haak Novo. Zo wel de dames als de heren wis ten niet tot winst te komen. De heren van Haak Novo heb ben in een van hun kant zeer slecht gespeelde wedstrijd met 3—0 verloren van Roswell. Deze nederlaag van de Noordwijkse ploeg, die duidelijk een gevolg was van het tekort aan training, kwam tot stand via de setstan den 15-10,16-14 en 15-12. De dames van Haak Novo heb ben een 1—3 nederlaag geleden tegen Amsterdam. In de eerste set liep Haak Novo Amsterdam geheel onder de voet: 154. Door het vreemde spel dat Am sterdam vertoonde werd de Noordwijkse ploeg geheel uit z'n ritme gehaald. Via een 11—11 tussenstand ging de volgende set met 12—15 naar de bezoe kende vereniging. Bij Haak No vo werd toen snel het gebrek aan zelfinitiatief duidelijk. Het liet Amsterdam het spel bepalen en kwam er niet meer aan te pas. De derde en vierde set gin gen met resp. 10—15 en 9—15 naar de concurrentie, waarmee de 1—3 nederlaag voor Haak Novo een feit was. Waterpolo Van onze waterpolomedewer- ker LEIDEN Afgelopen weekend hebben de waterpoloploegen uit de hoofd- en eerste klasse een dubbel programma af ge welkt. Zowel op zaterdag als op zondag moest tegen dezelfde ploeg worden aangetreden. AZC stond voor de zware taak om 2 keer uit te komen tegen ZIAN/Vitesse, de koploper in de hoofdklasse. Hoewel AZC in beide duels bijzonder goed par tij gaf is het de Alphenaren toch niet gelukt om ZIAN/V een punt af te snoepen. Zaterdag in de Dillen werd het 4—2 en zondag in zwembad Morgenstond eind igde de strijd op 6—3. Howel de uitslag van zondag het grootste was hebben de AZC-ers toch juist in deze wedstrijd de mees te kans gehad om de Hagenaars het eerste verlies in deze compe titie toe te brengen. AZC kreeg zondag namelijk bij de stand 3—2 voor ZIAN in de laatste periode een strafworp toegewezen van scheidsrechter Barend Zweers. Keeper Wim van de Schilde wond zich liier- over nogal op en werd daarom voor de verder duur (nog onge veer 3 minuten) van de wed strijd het water uitgestuurd. Ton Buunk maakte met deze strafworp 3—3, maar hierna was het niet AZC. die prfofi- tecrde van het feit dat speler Van onze schaakmedewerker Leiden De zesde ronde van de KNSB competitie heeft voor vier van de vijf uit de Leidse regio deelnemende schaakteams een gunstig resultaat opgeleverd. Hoofdklasser Philidor—Leiden 1 bereikte in de moeilijke uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Charlois een voorlopige 4—4 stand met als prognose een 5—5 gelijkspel of zelfs nog een 4 1/25 1/2 zege. In de tweede klasse C rekende LSG 1 met 6132—31/2 af met mede promotiekandidaat Dordrecht 1, terwijl Voorschoten 1 in dezelfde klasse geen enkele moeite had met Goes: 61/2—11/2. Philidor 2 bleef met 21/2—61/2 tegen VAS 2 in 2B ook nog volop in de kampioensrace. Alleen LSG 2 verloor, en wel met 46 van Des./WGM 2, wat echter geen verrassing was. Het duel Charlois—Philidor niet bolwerken. Guido den ging volledig gelijk op. De eer- Broeder bracht de stand met ste vijf borden leverden maar een fraaie koningsaanval 1 liefst vier remises op; alleen V. Maaren boekte via een positio nele pionwinst het volle punt. i het reine. De afgebroken stel ling van Joop Piket moet door een pluspion gewonnen zijn. Aan bord 1 hield Bakker de jammer genoeg sloeg broer sterke V. Wijgerden in bedwang, Theo Piket een remiseaanbod Kerkhoff, wat de kersverse vraag of hij zich nog tegen e jeugdkampioen wel de nodige mataanval kan verweren, verdedigingsstaaltjes kostte. De De gedetailleerde uitslag: remisepartijen van V. d. Berg Wijgerden (w)—Bakker 1/2—1 (tegen oud Philidor speler Wes- KerkhoffV. d. Wiel 1/21 terveld) en De Graaff waren RiksenV. Maaren 01; Wes- weinig verheffend, maar doel treffend. V. Halderen had stelling met goede perspectie- terveld—V. d. Berg 1/2-1/2; Of fermans—De Graaff 1/2—1/2; Vosselman—J. Piket afg.; Kun- maar liet het vijandelijke nenV. Reek 10; Den Oude- paard onnodig sterk worden. Bas Jan Stam moest gaan kee pen, maar vreemd genoeg was het juist ZIAN, dat in de slotmi nuten gevaarlijk was en ineens uitliep naar 6—3. In beide wed strijden was het overigens bij zonder moeilijk voor AZC om de verdediging van ZIAN te passeren, want van de vijf doel punten die de Alphenaren in totaal maakten werden er 4 ges coord uit een strafworp en 1 bij een numerieke meerderheid. Het scoreverloop van respectie velijk zaterdag en zondag was: 2e periode: 1—0 Hans Parrel, 1-1 Ton Buunk, 1-2 Carlson. 3e pe riode: Hans Parrel. 4e periode: 2—3 Ton Buunk, 2—4 Carlson. Ie periode: 1—0 Hans Parrel. 2e periode: 2—0 Jan Evert Veer, 2—1 Giis Stroboer. 3e periode: 2—2 Ton Buunk, 3—2 Piet Ree dijk. 4e periode: 3—3 Ton Buunk, 4—3 Jan Evert Veer, 5—3 Hans Parrel. 6—3 Veer. De ZIJL/LGB heeft uit de twee wedstrijden tegen Zwemlust/- Den Hommel 2 punten overge houden. Zaterdag in de Does verloor de ZIJL/LGB met 9—7 en zondag in Den Hommel werd met 4—3 gewonnen. De ZIJL/LGB en Zwemlust/Den Hommel zijn duidelijk aan el kaar gewaagd en ook op de ranglijst van de hoofdklasse is het verschil slechts een punt. Zaterdag in zwembad de Does maakte de ploeg van de ZIJ L/LGB teveel onnodige fouten en hiervan profiteerden de Ut rechtenaren goed. In de derde periode kwam Zwemlust met maar liefst 6—2 voor te staan. In het vierde partje maakte de Zijl/LGB echter weer 6—5 en leek de strijd weer open. Zwem lust strafte hierna enkele fouten goed af en stelde hiermede de zege veilig. Zondag waren de Leidenaars op revanche belust en dit leverde duidelijk resul taat op. In het derde speldeel liep de ZIJL/LGB uit tot 4—2 en deze voorsprong was uiteinde lijk de grondslag voor de over winning. Topscorer over de twee wed strijden was Frits Welling, die 4 maal doel trof, hierna volgden Albert Spijker, Harm Drent en Andy Hoepelman (de twee laat- sten van Zwemlust) met 3 doel punten. Voor LZ'86 was het een bijzon der goed weekeinde. De Leide naars wonnen twee keer van concurrent UZSC en zijn hier door op de derde plaats geko men in de eerste Wasse. In de twee wedstrijden was de ploeg van LZ '86 in het spel de betere, maar UZSC heeft er voor ge zorgd, dat allebei de keren in de slotfase de zege pas veilig ge steld kon worden. De Leide naars hadden de pech, dat Jan Bredeveld zaterdag een neus- blessure opliep en hierdoor ook zondag niet mee kon doen. Za terdag was midvoor Aad van Mil goed op dreef en hij scoorde in dit duel 4 keer Gisteren trof dezelfde speler 1 keer doel en zorgde er ook nog voor dat de geroutineerde Gerrit Wormgoor 2 "maal het water werd uitge stuurd. Het scoreverloop was: 1—0, 2-0 Aad van Mil; 2-1, 2-2 Hans van Viegen; 3-2 Aad van Mil; 3-3 Menno; 4-3 Joop Siera; 5—3 Jan de Graaf; 54 Hans van Viegen; 6—4 Aad van Mil Zondag: 1-0 OMOORT: 1-1 Joop Siera; 2—1 Hans van Vie gen; 2—2 Joop Siera; 2—3 Aad avan Mil; 3—3 Lex van Loon; 3—4 Lex van Loon. Katwijk heeft zich zaterdag avond goed hersteld van de twee nederlagen in de laatstste twee wedstrijden. DKR was geen partij voor de Katwijkers en in zwembad "De Mierewei- de" werd het dan ook een ruime 11—3 zege. Hans van de Putte scoorde 4 keer gevolgd door Hu- go Boomstoppel (3x), Hans Par- levliet (2x), Kees van de Moolen en Piet de Vries. BZPC leverde een goede presta tie door DAW te verslaan en zo op de ranglijst op gelijke hoogte te komen met DAW. De snelle Kees Sandifort zag zijn inspan ningen beloond met drie treffers en Pim Batelaan maakte de vijf vol. De dames van de ZIJL/LGB blijven goed strijden in de hoofdklasse om degradatie te ontlopen. Zaterdag speelden de ZIJL/LGB-dames gelijk tegen ODZ en kwamen na de twee wintpunten van vorige week weer dichter bij de ploegen in de onderste helft van de ran glijst. -Th. Piket afg.; Staal-V. Hal- voorl. Hiermee blijft Philidor een goede middenmoter. Desis- co/WGM blijft de uitgesproken favoriet voor het Nederlands kampioenschap. BSG werd met een voorlopige 1—7 gedeklas- seerd. Alleen Volmac/Rotter- dam zou nog roet in het Amster damse „schaken" kunnen gooien. LSG1 is hard op weg om de ongelukkige degradatie uit de eerste klasse ongedaan te ma ken. Alleen Charlois 2 kan met één matchpunt minder nog een sta in de weg vormen (volgende ronde valt het onderlinge duel), de andere teams staan op grote achterstand. De overwinning op Dordrecht was zeer regelmatig. Konings en Mieremet speelden rustige remi ses, Bakker bracht de eerste winstpartij binnen, doordat hij een volle toren cadeau kreeg. De andere partijen eindigden tegen of in de tijdnoodfase. Sik kel en Wichers gaven hun oppo nenten weinig kans. Baart leek eveneens rustig het volle punt binnen te halen, ware het niet dat hij abusievelijk een pion met zijn elleboog omstootte. Zijn tegenstander rook zijn kans en appelleerde heftig dat de bewuste pion geslagen moest worden, met alle speltechnische consequenties van dien. Om de vrede te bewaren zwichtte Baart uiteindelijk, waardoor een remi seachtige stelling op het bord kwam. De Dordrechter was ech ter zodanig van de kook geraakt dat hij alsnog de terechte nul incasseerde. Kemperman speelde de status van ex-professional prompt een klasse beter en won dan ook. Hörchner verslikte zich in de tijdnood en kon een fout niet meer goed maken. Ook kopman Snout had de ovérwinning gro ter kunnen maken, doch zag in riante positie mat in één over het hoofd. Wiebes bracht met een remise de stand op 6 1/2-3 1/2. Voorschoten liet Goes volledig kansloos en rukte op naar de vierde plaats. Alleen aan de top- borden boden de Zeeuwen het nodige verweer. Huizer had geen antwoord op het subtiele spel van Nederlands correspon- dentieschaaklampioen Cor Jan sen. Bongers speelde een spectacu laire partij tegen Gommers, die wonderwel toch nog in remise eindigde. Beide spelers brachten enkele boeiende offers op het bord. Wouters, Wise, Schuckink Kool, Thieme V. Schaik en in valler Both brachten volle pun ten in het laatje. De afgebroken stellingen van Bert Houweling en Sluiter zijn uitermate gecom pliceerd, iets dat tot het unieke feit leidde dat zowel Voorscho ten als Goes voor beide partijen winst claimen. Philidor 2 is door het goede resultaat tegen Holland—data/- VAS 2 koploper Amstelveen tot op een half bordpunt genaderd (beiden hebben 11 matchpun- ten). In de klasse 2B is de span ning in de laatste drie rondes dan ook gegarandeerd. Philidor heeft een iets lichter program ma dan Amstelveen. De Leide- naren zijn in Amsterdam nau welijks in gevaar geweest. Vis ser, Brinkers en Smit zorgden voor taktische remises. Berg verloor op het eerste bord van Crabbendam. Voor winst zorg den V. d. Meer, Pols, Kohlbeck (met een fraai dameoffer), Bar- kema en V. d. Bosch. Van Loon staat positioneel iets beter, maar het is de vraag of hij tot winst zal komen. De prognose luidt dan ook 3—7 voor Philidor. Het in degradatiegevaar vereke- rende LSG 2bracht Desis- co/WGM 2 in danige moeilijkhe den, maar kon het, mede weer door routinegebrek, net niet bol werken. De Visser en Dobbelaar verloren slechts op het kantje af van de sterke kopspeler Ton Timman en Borm. Geertsema en Verra verblunderden zeer goede posities, terwijl de partij van Jansen ook een betere lot had verdiend. Tolenaars zege was wat dubieus: In vliegende tijdnood zag zijn tegenstander mat in één over het hoofd, na dat Tolenaar dit echter eerder ook al had gedaan. Om zich te redden moet LSG 2 uit de laat ste drie duels 2 i 3 matchpunten Van onze dammedewerker LEIDEN De finale van het damkampioenschap van Leiden kent dit jaar een grillig verloop. Elke ronde dient zich een nieuwe koploper aan, lijkt een speler kansloos naar de staart groep te verhuizen of werkt een speler uit die lagere regionen zich op naar een van de eerste plaatsen. Het zijn tekenen, die wijzen op een geenszins sterk bezette finale. Hazerswoudenaren verloren. Al- bert Huisman, Louis de Fran krijker, Aartjen Pannebakker, Henk de Groot en Leen Hooge- veen boekten de volle winst, ter wijl Jan Fase, Leen Dorsman, Piet Fase, Teun Bremmer en Piet Kerkvliet met de halve winst genoegen namen. Aan staande donderdag wacht Sa men Sterk de wedstrijd tegen het Gaagse RDG 3. Titelstrijd Katwijk Vandaag wordt de eerste ronde verspeeld van het open dam kampioenschap van Katwijk. Aan dit toernooi, dat voor de tweede maal wordt georgani seerd wordt door 44 spelers deelgenomen. In de hoofdklasse strijden 18 spelers verdeeld over drie groepen voor zes plaatsen in de finale. De kampioen van vorig jaar Gerrit de Bruin is automatisch voor deze finale ge plaatst. Indeling van de groepen in de hoofdklasse. Groep A: Jan Vrolijk, Hein van Winkel, Jaap Zwaan, Henk de Groot, Jan Schijff, Arend van Beelen. Groep B: Wim Heemskerk, Louis de Frankrijker, Frans Spierenburg, Gijs van der Wiel, Jaap van Duyvenbode, Theo Zwetsloot Groep C: Jan Passchier, Jan Fase, Kees Bos, Henk Koele- wijn, Martin Dijkstra, André van der Kwartel. Sneldammen Op zaterdag 14 februari as. worden te Bodegraven de snel- damkampioenschappen voor se nioren, junioren en aspiranten van Zuidholland georganiseerd. Dit toernooi is tevens een kwali ficatiewedstrijd voor de snel- damkampioenschappen van Ne derland op 20 maart te Utrecht. Joop Burgerhout heeft alle drie reeds genoemde stadia doorge maakt. Het afgelopen week einde eiste hij door twee over winningen de eerste plaats weer voor zich op. Het eerste slach toffer heette Jan Schijff, de tweede Jan Fase :in een wed strijd, die reeds vooruit werd gespeeld). De meest potentiële kandidaten van de eindzege (Wim Heemskerk en Gerrit de Bruin) leden beiden puntenver lies. Wim Heemskerk verloor verrassend van Gert Cederhout, terwijl Gerrit de Bruin Arie Brunt een puntendeling moest toestaan. Ton van Hoven, die vanaf de eerste ronde al in de kopgroep vertoeft verzwakte zijn positie door een nederlaag tegen Jan Fase. In de gecombineerde eerste- en jeugdklasse werd dit weekeinde slechts één wedstrijd verspeeld, omdat drie van de vier jeugd spelers deelnamen aan de cen trale jeugdtraining. Ronald van Egmond klom door zijn zege op De Bakker op naar de tweede plaats. STANDEN: Hoofdklasse: Joop Burgerhout 6-7; Arie Brunt 5-6; Gert Cederhout 5-6; Ton van Hoven 5-5; Wim Heemskerk 4-4; Jan Fase 6-4; Gerrit de Bruin 3-3; Jan Schijff 4-3. Jeugdklasse: Hans Vermin 4-7; Ronald van Egmond 5-6; Hans Kromhout 4-5; Rob Velthuizen 4-3. Samen Sterk Het Hazerswoudse Samen Sterk is in de serie van twee promotie wedstrijden voor een plaats in de Zuidhollandse hoofdklasse uitstekend van start gegaan. De kampioen van het Rivieren Di- strikt, VGO uit Hoorn Aar, werd met 5-15 teruggewezen. Geen enkele partij ging voor de Cobia Elstgeest van HVS wordt vrij hardhandig gestopt door Anneke Bader van Northa stand 4—6, kreeg Jong Ade tweemaal een strafworp toege wezen die door Helma v.d. Geest zonder moeite werden be nut: 66. Een onbeduidend fluitsignaal, waarbij scheidsrechter Van Zanten niets aangaf maar rustig afwachtte wie de bal zou ne men, werd door Jong Ade goed uitgebuit en daarmee nam de Oudadese ploeg voor het eerst de leiding. MMO kwam nog een maal tot 7—7 maar toen Wil v.d. Geest ook nog een strafworp stopte verloor de Hoogmadese ploeg het zelfvertrouwen en kon Jong Ade met 9—8 de punten binnenhalen. Het was een niet al te beste maar spannende wedstrijd waarin de meest ge lukkige ploeg heeft gewonnen. San/Saturnus kon ook in de thuiswedstrijd tegen DSO niet van de onderste plaats wegko men. Vooral in de eerste helft kon de Leidse ploeg geen vuist maken: 0—4. In de tweede helft bleef, dankzij goed keeperswerk van Wil Schulte, de schade tot 2—6 beperkt. WARMUNDA had tegen het zwakke Duinoord 2 in de eerste helft nog wat moeite met het rommelige voor-de-vuistweg spel van de Hagenaars. Na rust werd de 84 voorsprong snel opgevoerd tot een 188 over winning. HVV—MMO heren hielden el kaar aardig in evenwicht. Aan vankelijk liepen de Hoogmade- naren wat verder uit maar de goede conditie van de Voorscho tenaren stelde hen in staat tot 15—14 terug te komen. Joke van Klaveren (links) en Jannie Visser van Groen SC blokken een Purvo-smash.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16