Voorzitter VIOS laan uitgestuurd Plezier en leed op het ijs Geslaagd Prinsesseconcert Schandalige huur praktijken Bodegraven' WEGENS TE EIGENMACHTIG OPTREDEN Nieuwe Prinsen en Prinsessen Victor v.d. Lee gehuldigd in „De Schakel" PAGINA A ijüjiDdlh COUKANT DaG Z i? HiJbKUAKI iy/b ZOETERWOUDE - De leden van o'e drumband VIOS hebben tijdens de jaarvergadering hun voorzitter de heer W. K. van Bohemen door het aannemen van een motie van wan trouwen de laan uitgestuurd. Als zijn opvolger werd de heer T. Rijnsburger gekozen. Van Bohemen werd een ei genmachtig optreden verweten met name waar het ging om de handha ving van een instructeur. Het gedwongen vertrek heeft grote ont steltenis gewekt binnen de vereniging. Staande de vergadering volgden dan ook direct enkele bedankjes. Me vrouw Th. van Leeuwen-Daleman die zich in de afgelopen jaren bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt bij het vervaardigen van de uniformen voor de drumband en de majorettes heeft al te kennen gegeven „niets meer te maken te willen hebben met een ver eniging waarin dit mogelijk is." Van Bohemen was in 1953 degene die door de opleiding van een zestal jon gelui binnen de Sint Jans Fanfare de eerste stoot gaf tot het oprichten van een drumband. Later werd deze on der de naam VIOS zelfstandig en groeide, niet in het minst door de enorme inzet van Van Bohemen, uit tot groot korps dat voor talrijke be- laneriike evenementen werd geïnvi teerd. Naast zijn functie als secretaris trad hij ook op als tamboer-maitre en bespeelde de sousafoon. Twee jaar geleden stopte hij daarmee om zich geheel te kunnen wijden aan het be- stuurswerk en werd bij die gelegen heid grootscheeps gehuldigd. Later volgde hij de heer C. B. Paardekoop- er op als voorzitter. Na een tijd van spanningen, die de sfeer binnen de vereniging niet ten goede kwam, lijkt VIOS nu een heilloze weg te zijn ingeslagen. De heer S. Blijle- ven die al enkele maanden terug de taak had overgenomen van de terug getreden penningmeester A. v. Noort werd nu als zodanig gekozen. Ook secretaresse M. v. Slingerland is afge treden. Deze opvolging is nog niet geregeld. Schaatskalender HAZERSWOUDE-DORP - 14.00 uur: nationale (afval)si strijden: •n woensdag 'save pioenschappen heren: >rp zaterdag 's morgens: Wetering dinsdag 14.00 ïdstrijden; Wetering - 19.00 u LEIDEN Naast veel schaats plezier heeft dit vriesweekeinde ook enkele kleine tragedies tot gevolg gehad. De Leimuidense Adrie van der Paauw-Kraan liep een ernstig hersenletsel op, toen hij met een andere schaat senrijder in botsing kwam en tegen het ijs sloeg. Met een zware hoofdwond werd hij in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. DeJb!2,Ul"Sleden van de üssese Usclub hebben reden °m «n toast uit te brengen; na vijf jaar konden de 800 leden eindelijk de nieuwe baan in gebruik nemen. Nieuwe Wetering z. 4.00 u - woensdag 14.00 Gistermiddag liep de uit Alphen aan den Rijn afkomstige Anne ke Oskam een flinke hoofd wond op toen zij, schaatsend op een van de ringsloten achter de wijk Ridderveld, bij het passe ren van een bruggetje, vergat te bukken. Voor het eerst sinds de aanleg van de nieuwe baan heeft het bestuur van de Lissese IJsclub zaterdag de baan in de Poelpol der kunnen openstellen voor de ruim 800 leden. De feestelijke ingebruikneming van de ijsbaan werd voorafge gaan door een besloten recep tie. Onder de vele genodigden bevond zich ook burgemeester Berends, die opmerkte dat met de komst van het ijs, de Lissese IJsclub niet langer een „admi nistratieve vereniging" zou zijn. De IJsclub Oud Ade organiseerde gisteren, na vele jaren door de ijsloze winters op non-actief ge staan te hebben, kortebaanwed- strijden op het water langs de Leidseweg. Het behalen van de eerste plaats bij de groep jon gens van 12 en 13 jaar, de groep jongens 14 en 15 jaar en de groep jongens 16 jaar en ouder, werd een pure familieaangele genheid. In de eerste groep be haalde Jan van de Ing de eerste plaats, in de tweede groep Ben van de Ing en in de groep 16 jaar en ouder bleek Gerard van de Ing de sterkste te zijn, waar door hij weer in het bezit kwam van de wisselbeker, die tot voor gisteren in handen van Piet van de Geest was. Ook in Rijpwetering was de snel ingevallen winter voor het be stuur van de Rijpweteringse IJsclub aanleiding op ijlings schaatswedstrijden te organise ren. Onder grote belangstelling gingen Jan Boere bij de heren en mevrouw Willemse-Zoete- melk bij de dames zegevierend over de streep. Opnieuw kraak in Zoeterwoudse supermarkt ZOETERWOUDE Nadat het in de afgelopen jaren reeds meermalen raak was ge weest is er in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw ingebroken in een supermarkt aan het Watertje. Men is bin nengekomen door het forceren van de deur aan de straatzijde. Dit moet tussen 1 en 4 uur zijn gebeurd. De eigenaar vond de ze situatie met de openstaande deur 's morgens bij het op staan. Slechts 'n kassalade met 'n gering geldsbedrag werd vermist terwijl er door vernielingen nog 'n paar hon derd gulden schade is. Voorhoutse school vierde jubileum VOORHOUT De leerlingen van de r.k. St. Andreasschool hebben afgelopen vrijdag het tienjarig bestaan van hun school uitbundig gevierd. Voorzien van spandoeken trokken de leerlingen rond de klok van half twee naar het parochiehuis, waar door een aantal leraren het toneelstuk „De beker van Elzenrode" werd opgevoerd. Uiteraard werden de toneelspelers niet ontzien, zodat vanuit het jeug dige publiek regelmatig kriti sche geluiden opstegen. Het gros van de leerlingen wist echter het hen voorgeschotel de programma toch te waarde ren. De Andreasschool is de eerste naoorlogse school in Voorhout, die het tienjarig be staan heeft bereikt. „Hobby-planolo gie" in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De com- missie voor de planologie te Hazerswoude gaat zich bezig houden met een advies om trent een gemeentelijk beleid ten aanzien van het oprichten van hobby-bouwsels in het al gemeen. Momenteel wordt bijvoorbeeld voor volières bouwvergunning verleend met voorbijzien van de bestemmingsplanbepalin gen. Daarbij moet men dan wel het standaardmodel aan vragen. B. en W. hebben zich nu afge vraagd of de ene hobby (het houden van vogels) bevoor recht moet worden boven een andere, (het kweken van plan ten). Enige tijd geleden name lijk vroeg iemand een bouw vergunning voor het oprichten van een tuinkasje. In de krin gen van de planologiecommis sie is men van mening dat er mogelijkheden voor het verle nen van bouwvergunningen moeten worden geschapen. En daarbij wordt eveneens ge dacht aan een inventarisatie van hobby's, met daarbij de vermelding of ze al dan niet zijn toegestaan. Wassenaar Traditiegetrouw heeft de Wassenaarse Oranje vereniging „Koningin Wilhelmi- na" ter gelegenheid van de ver jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix een „Prinsesseconcert" georganiseerd, dat vrij toegan kelijk was voor alle belangstel lenden. In enkele opzichten ech ter week het concert van dit jaar af van wat men de laatste jaren gewend was. In de eerste plaats werd het niet op een avond, maar op zondagmiddag gegeven en niet in de Messias- kerk, maar in de Dorpskerk, die voor dit doel door de Hervorm de Gemeente welwillend be schikbaar was gesteld. Verder werd het concert niet alleen, zoals in vorige jaren, verzorgd door de Wassenaarse Harmonie „Excelsior", maar traden nu ook het Wassenaars Jeugd Symphonie Orkest van de Streekmuziekschool Leiden e.o. en de organist Wim Landsman op. De Dorpskerk voor deze gele genheid versierd met een aantal nationale vlaggen was niet tot de laatste plaats bezet. Wel wa- Klarinettist Arie Hilgeman tijdens zijn optreden ren alle beschikbare gratis toegangskaarten aan de man ge bracht, maar de plotseling uit de lucht gevallen mogelijkheden tot ijsvermaak staken een spaak in het wiel. Overigens liep het aantal toehoorders toch in de honderden. Burgemeester Staab vond het experiment om het concert, dat altijd op een avond plaats vond, te houden op een zondagmiddag zo gek nog niet: heel wat men sen kunnen op zondagmiddag best een verzetje gebruiken, al dus de burgemeester. Mr. Staab richtte woorden van dank tot de uitvoerenden: het Jeugd Symp honie Orkest, de organist Wim Landsman en de harmonie Ex celsior, die het 75-jarig bestaan viert. Wat Excelsior betreft richtte de burgemeester zich in het bijzonder tot de dirigent, de heer Mannes Brilleman, die de onlangs in het raadhuis gehou den iubileumreeent.ip moest mis sen omdat hij ziek was. Het concert begon daarna met het Wilhelmus, door alle aanwe zigen gezongen met begeleiding door het jeugdorkest. Dit orkest voerde daarna het „Miniature Concerto for Piano and Orche stra" uit van de Engelse compo nist Alex Rowley en de sympho nie in De gr t van de in België geboren componist Francois-Jo seph Gossec. Het jeugdorkest onder leiding van Theo Krijnen, dat pas in oktober 1972 startte met leerlingen van de streekmu ziekschool voerde beide werken uit op een volwassen wijze. Zeer veel waardering oogstte de 17- jarige soliste. Daarna speelde organist Lands man een aantal variaties van Jan Pieterszoon Sweelinck op het bekende „wie gaat er mee over zee; houd het roer recht". Tenslotte bracht Excelsior een gevarieerd programma met o.m. een klarinetconcert van Jan van der Waart, met Arie Hilgeman als solist, de Nederlandse suite van Henk van Lijnschooten en „Jesus Christ Superstar" van Lloyd Webber. Jan Fase aan kop bij Samen Sterk (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE - Jan Fase is winnaar geworden van de eer ste helft van de onderlinge competitie voor de leden van de Hazerswoudse damvereni ging Samen Sterk. Albert Huisman scoorde welis waar evenveel (20) punten, maar werd door toepassing van het Sonnenbonn-Bergerssysteem naar de tweede plaatse verwe zen. Piet Fase werd derde met 16 punten. De andere plaatsen werden ingenomen door Leon Smits, Aartjan Pannebakker en Louis de Frankrijker. Henk de Groot en de gebroeders Hans en Ton Stolwijk geraakten in de degradatiehoek. Piet Kerkvliet, die 100% winst boekte, werd winnaar in de tweede groep en verwierf zich het recht op promotie. Ron Fase pakte de tweede plaats. Bij de jeugd legden in de respectieve groepen Wibo Speckling (vóór aankomend talent Chiel Ha mers), Willem Kooter en Joost van de Lecq beslag op de ere plaatsen. Van onze correspondent Bodegraven Het raadslid Meyers heeft B. W. van Bode graven gevraagd een einde te maken aan, wat hij noemt, „schandalige praktijken die sommige Bodegravers er op na houden t.a.v. de buitenlandse werknemers in deze plaats". De grieven van het raadslid richten zich vooral tegen de ab normaal hoge huurbedragen die door de buitenlandse werkne mers zouden moeten neergeteld voor kamerhuur. Zo zou een bewoner van de Emmakade voor de verhuur van een klein achterkamertje een bedrag van 400 per maand hebben ge vraagd. Ook zouden in een groot aantal huurcontracten on mogelijke eisen zijn gesteld aan de buitenlandse werknemers. Meyers zegt ook over bewijzen te beschikken dat buitenlandse werknemers geweigerd is in te schrijven voor de aankoop van een koopflat in Bodegraven. Wethouders Martens is inmid dels gestart met een onderzoek naar de vermeende huisves tingsmisstanden. Ter Aar De biljartvereniging Harago .vier vanavond tijdens een speciale ledenvergadering in café Het Centrum het 12 1/2- jarig bestaan. Aanvang 20 uur. Trouwring na 19 jaar terug gevonden Van onze correspondent SASSENHEIM - Waar niet meer op gerekend werd is toch gebeurd. Bij de familie Warmenhoven in de Joseph Elststraat 6, werd in de tuin achter het huis, door buurman Sjaak de Jong, de trouwring van mevrouw E. IL J. War- menhoven-ten Berg terugge vonden na 19 jaar zoekt te zijn geweest. Een gelukkige mevrouw War menhoven vertelde dat de ring tijdens het wassen buiten in een ouderwetse teil met was- plank, van haar vinger raakte en met het afgewerkte sop in de kolk terecht kwam. De kolk werd uitgeschept maar de ring werd niet in de bagger terug gevonden. Dit weekeinde ech ter, nadat voor de vijfde maal de tuin werd omgespit, kwam de ring volkomen gaaf naar boven. De inscriptie J.W.H. met de datum van verloving 25.12.'34 was goed leesbaar. Dr. C. Buis directeur Schakenbosch yan een onzer verslaggevers Leidschendam Het bestuur van de vereniging „Nederlandse Hervormde Stichtingen voor Ze nuw- en Geesteszieken" heeft dr. C. Buis, momenteel werk zaam als geneeskundig hoofdin specteur voor de geestelijke volksgezondheid, benoemd tot geneesheer-directeur van haar psychisch centrum „Schakenbo sch" in Leidschendam. Buis volgt dr. M. H. Cohen Stuart op, die onlangs is be noemd tot geneesheer-directeur van het Delta-Ziekenhuis in Portugaal. Ziekenbroeder in Sassenheim ernstig gewond Van onze correspondent SASSENHEIM Op de rijks weg Amsterdam Den Haag ter hoogte van Sassenheim is gis termorgen de 28-jarige W. de V. uit Haarlem ernstig gewond ge raakt toen hij achter het stuur van zijn sportwagen in slaap viel en met hoge snelheid tegen een boom vloog. Met onder meer een verbrijzelde arm en zware inwendige kneu zingen werd de automobilist, ziekenbroeder in een Haarlems ziekenhuis, naar het AZ in Lei den overgebracht. De sportwa gen werd totaal vernield. Speelzaal voor peuters Rijnsburg RIJNSBURG Door het om- vertrappen van een blokkehto- ren heeft zaterdagmorgen de echtgenote van burgemeester De Roos de nieuwe peuter speelzaal De Dreumes geo pend. Het gebouwtje, dat voorheen dienst deed als kantoorruimte, is vandaag door de Rijnsburg- se peuters ingewijd. De speel zaal biedt plaats aan twee groepen van 15 kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. Per week kunnen zo'n 150 kleuters worden opgevangen. Zij zullen worden begeleid door drie leid sters. Opening nieuwbouw Van de Boschschool Hazerswoude-dorp Het nieuwbouwgedeelte van de Ds. D. A. van de Boschschool voor christelijk mavo-onderwijs in Hazerswoude dorp wordt op vrijdag 27 februari a.s. in ge bruik genomen. Burgemeester Ten Heuvelhof zal die middag om drie uur het startsein geven voor de officie- Ie ingebruikneming. Voor be langstellenden bestaat de mo gelijkheid om 's avonds tussen zeven en negen uur een kijkje te nemen in het nieuwbouwge deelte. Dit zijn Prins Theo I van de Wassenaarse carnavalsvereniging De Deylknotsen met zijn nieuwe assistente Prinses Bea V (Corry Paardekooper). Tijdens het traditionele „Prinsessebal" zaterdagavond in het Joeroenshuis nam Prins Bea V de tekenen van waardigheid over van haar voorgangster, Prinses Bea IV (Giny Grondsma). Tijdens het bal werd door Prins Theo aan de bestuursleden van de Oranjevereniging een medaille van verdienste uitgereikt. In Voorhout werd zaterdagavond de nieuwe Prins van De Bokken geïnstalleerd. Jan van Dijk kreeg als Prins Jé-Jé de versierselen omgehangen. Zijn vrouw Joke is de nieuwe prin ses Het is voor Prins Jé-Jé de twee maal dat hij zich in dienst stelt van de carnaval vierende Voorhoutse gemeenschap. Het Prinsenbal in Voorhout werd o.m. bijgewoond door oud-hurge- mèester Stolwijk en zijn vrouw. Maar liefst vier carnavalsverenigingen gaven acte de présance op het prinsenbal in Lisse. De Keiebijters van de St. Bavo, de Stichting Carnavalsvereniging Katwijk (voorheen de Narre- koppen), de Hutspotten uit Leiden en uiteraard de oganiseren- de vereniging De Gaapstokken. In Alphen aan den Rijn tenslotte werd tijdens het prinsenbal in Avifauna Prins Cascar XII g Prins Kees I van de Hillegomse carnavalsverenigiging „De oude pomp" overhandigt een cadeau aan de nieuwe Prins en Prinses van de Voorhoutse carnavalsvereniging De Bokken. Wassenaarse peuterspeelzaal in het Oosthof Mevrouw Staab-Mees (midden) heeft zaterdagmiddag, vergezeld door haar echtgenoot, de burgemeester, in het complex „Oosthof" aan de Donker Curtiusstraat de peuterspeelzaal van diezelfde nam officieel geopend. Deze peuterspeelzaal, die niet zo maar een gewone crèche is, maar werken wil aan de ontplooiing van de toevertrouwde peuters, begon 2 1/2 jaar geleden bij een van de leidsters thuis en kreeg later de beschikking over een ruimte in het Oosthof-complex. Die ruimte moest echter in de avonduren ook voor andere doeleinden worden gebruikt. Onlangs kreeg de peuterspeelzaal de mogelijkheid in hetzelfde conplex een eigen ruimte te huren en dat was voor de vier leidsters Joke Stegeman, Tiny Straathof, Ankie van Breugekelen en Lydia van der Kwaak aanleiding een'officiële opening te organiseren. De echtgenote van de burgemeester werd bereid bevonden die officiële opening te verrichten. De openingshandeling bestond uit het trekken aan een lint, waardoor zich een grote hoeveelheid ballonnetjes ontlaadde boven de verzamelde peuters. Doordat de peuterspeelzaal nu over een eigen ruimte beschikt kon het aantal ochtenden dat de peuters onder goede leiding worden beziggehouden van 4 tot 5 worden uitgebreid. Van correspondent correspc. dent Leidschendam De Leidschen- damse wethouder voor culture le zaken, de heer H. J. Bunnik, heeft zaterdagmiddag in „De Schakel" in Leidsenhage de vijftigste kunsttentoonstelling sinds de opening van het win kelcentrum geopend. Alle tentoonstellingen zijn voor bereid door Victor van der Lee, voorzitter van de Kunstenaars vereniging K'70, die dan ook door wethouder Bunnik werd gehuldigd voor zijn doorzet tingsvermogen. Met de exposi ties is aangetoond, aldus de wet houder, dat De Schakel zijn naam eer aandoet en een onder deel is van de keten die de Leidschendamse gemeenschap verbindt, „deze tentoonstellin gen zijn in Leidschendam niet meer weg te denken". Mieke Visser bood de wethouder, na mens de groep die de kunste naars in de Culturele Raad ver tegenwoordigt, twee tekeningen aan bestemd voor de nieuwe openbare bibliotheek aa de Van Ruysdaellaan. Erik Tref fers had bloemen voor mevrouw Bunnik en voor de jubilerende organisator, Victor van der Lee. Wateroverlast Rhynenburg in bespreking (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE - Tijdens een openbare vergadering gaat de commissie openbare werken uit Hazerswoude donderdag vanaf 20.00 uur in het gemeente huis aandacht besteden aan de uitvoering van het plan, waar mee de gemeente de waterover last in de wijk Rhynenburch wil bestrijden. Ook wn-J* "«nHacht besteed aan h g> nenburch-oo: er, «V branding.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4