Winterspelen Roodenburg Sterk herstel Northa Ton Oudshoorn snel op de 'korte baan' OPMARS VAN ARIE BRUNT Hegemonie van Peter Wolters doorbroken DOCOS mist gelijkspel Volgende week pas IN HOOGMADE LE1DSE COURANT PAGINA 15 illllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIII^ vertje wisselen maakt een voor spelling over de uiteindelijke be zetting van de eerste twee plaat sen nu tot een hachelijke affai re. Desondanks lijken Wim Heems kerk en Gerrit de Bruin de be ste papieren in handen te heb ben. Heemskerk bezet met één punt achterstand de tweede plaats, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Gerrit de Bruin, vorig jaar als tweede geëindigd in de finale, kwam dit weekeinde niet in actie. Militaire verplichtingen noopten hem zijn beide wedstrijden (te gen Heemskerk en Jan Schijff) uit te stellen. Stand na vier ronden: Ton van Hoven 4-5, Arie Brunt 4-5, Wim Heemskerk 3-4, Gert Cederhout 4-4, Jan Schijff 3-3, Joop Bur gerhout 4-3, Gerrit de Bruin 2-2, Jan Fase 4-2. In de gecombineerde eerste en jeugdklasse blijft Hans Vermin jeugdkampioen van Zuid-Hol land) de ranglijst aanvoeren. Door de overwinning op Bakker kwam hij op 7 punten. Hans Kromhout rekende af met Kok. Jeugdspeler Rob Velthuizen kreeg de eerste zege vrij gemak kelijk in de schoot geworpen. Bij de aanvang van de partij bleek zijn tegenstander, Jans- sens, plotseling verdwenen. Van onze sportredactie naars geworden van de door de georganiseerd om de „voetbal- LEIDEN Cees van de Burg Leidse voetbalvereniging Roo- stop" voor deze leeftijdsgroep (bij de El met 9383 pnt) Jeroen denburg gehouden winterspe- van 8- en 9-jarigen wat draaglij- van Es (E2 met 8737 pnt) en len. Spelen die twaalf weken ker te maken. Er namen zesen- René Keereweer (E3 met 7740 lang door deze vereniging zijn dertig jongens deel aan de spe- pnt) zijn de grootste overwin- len. De onderdelen waaron werd gestreden waren paaltjes voetbal, touwtrekken, doelpunt- schieten, zestig meter hardlo pen, kogelstoter en discuswer pen. Van onze tafeltennismedewerker LEIDEN Docos heeft alle kans gehad op een gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen St Aloysius 2. Het jonge team van St. Aloysius speelde vrijuit tegen een toch wel iets verkrampt spelend Docos dat al snel tegen een 0—2 achterstand moest aankijken om dat Ton l'Ami verloor van Boogaerd (18—21, 19—21) en Gerard van der Klaauw juist iets tekort kwam tegen Van Laren (15—21, 19—21). Fred Bracké startte goed door Van Voorden in twee games terug te wijzen (21—17 en 21—18). Het sterk geachte dubbel Van der Klaauw/l'Ami moest haar meerdere echter erkennen in de jeugd van SL Aloysius en Docos kwam daardoor op een benauwde 1—3 achterstand. Gerard van der Klaauw via Boogaerd (21—7, 23—35 en 21—19) en Ton l'Ami brachten de partijen weer in evenwicht (8—21, 21—7 en 21—14 winst op Van Voorden). Een groot deel van de winstkansen leek verkeken toen Fred Bracké in twee games (15—21 en 12—21) verloor van Van Laren, maar Gerard van der Klaauw bracht de spanning terug door winst met 21—18 en 21—9 op Van Voorden. Fred Bracké leek al spoedig op het eerste wedstrijdpunt af te stomen door in zijn partij tegen Boogaerd een 13—7 voorsprong te nemen, maar klapte volledig in elkaar en moest derhalve de eerste game met 21—14 aan Boogaerd laten; in de tweede game ging het via 8—2 en 11—4 dezelfde richting op en won Boogaerd uiteindelijk met 20—22. Teamfighter Ton l'Ami heeft er daarna alles aan gedaan om nog een gelijk spel te bewerkstelligen maar moest in drie games (17—21, 21—17 en 11—21) zijn meerde re in Van Laeren erkennen. Al met al heeft Docos nu slechts twee punten uit drie wed strijden en het zal danig oppassen worden. In de promotie-ereklasse heeft Scylla profijt getrokken uit de nederlaag bij Interlance en kwam nu op een verdienstelijk gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen JCV. Bert van Schie won van Van der Zee en Paro, Rob van der Zeeuw verloor van laatstgenoemde maar kwam tot winst in zijn enkelspelen tegen Van der Zee en Van der Zande. Ed Fallaux kwam niet uit de verf en kon een partij winnend afsluiten. Door dit gelijkspel lijkt de stabiliserende factor aanwezig om Scylla minimaal voor de prom. ereklasse te behou den. Aloysius ondervond de zwaarste thuisneder laag sinds tijden ondanks het in groten getale aanwezige publiek. Scylla 2 kwam bijzonder goed uit de bus door de 2—8 overwinning niee naar Leiden te nemen. Peter van Schie bleef ongeslagen, Hein Chrispijn en Wibo van Gennip verloren elk eenmaal maar het dubbel was ook voor de Leidenaars. De dames van Scylla moesten volgens ver wachting hun meerdere erkennen in Tana- ka; het werd 1—9 omdat Marjan Zoetemelk in drie games de baas bleef over Marjan Wagemakers wat een zeer goede prestatie te noemen is. Er werd trouwens toch be hoorlijk tegenstand geboden, want er werd vier keer in drie games door de Leidse dames verloren. Scylla 3 kende geen genade met Attak (voorheen AKZO) en liet dit door 7—3 winst blijken. Karei van Schie en Theo Bakker bleven ongeslagen, Rob Regeer won eenmaal maar verloor twee partijen in de derde game met miniem verschil. Scylla 4 had weinig kansen in de uitwed strijd tegen Wibats 3 en verloor met 8—2. Erik Noest, bleef aan de positieve kant van de score door het Scylla-aandeel voor zijn rekening te nemen; Van der Meer en invaller Bregman gaven zich volledig maar haalden niet wat zij verdienden. TOV is er tegen Belcrum eerst aan te pas gekomen nadat de winst al verspeeld was. Ondanks verwoede tegenstand kwam Belcrum op de niet te versmaden 0—6 voorsprong, daarna kon men vrijuit spelen. Sjaak van Veen kwam toen het verlies al bekend was nog tweemaal tot winst, via Joossen met 21—17 en 21—16 en vrij ruime winst op Stuifmeel 21—13 en 21—12. Ted van der Ploeg kon voor het derde tegenpunt zorgen door winst op Stuif meel in drie games (24—26, 21—13 en 21—17). Voor Belcrum bleef C. Mertens ongeslagen. SCO Edek won met 64 van AMVJ 2 al is dit niet overtuigend te noemen. Jaap Polak herstelde zich van voorgaande wed strijden en won tweemaal, evenveel als Mic ky Thung en Ferdinand Thung zorgde voor eenmaal winst en daarnaast met broer Mic ky de winst in het dubbel. Ondanks de 6—4 winst in de uitwedstrijd tegen TSO heeft De Treffer nog geen reden tot superoptimisme. Sjaak van Ruiten beves tigde met driemaal winst dat ervaring enorm belangrijk is, Hans van der Zwet evenaarde hem ondanks gebrek aan trai ning, maar derde man Koos van Beek bleef onder de maat door al zijn partijen te verliezen. Scylla 5 was kansloos in de uit wedstrijd tegen VW en ging met 8—2 tenon- der. Germinal—Docos 2 werd 6—4„ het me rendeel van de partijen ging in drie games en Peter Rodenburg, Hans Waayer en Henny Gerritse kwamen elk eenmaal tot winst in een enkelspel. De dames van Docos verloren -met 64 van Play Fair. Lian Brouwer kwam tweemaal tot winst, Ria van Cassel speelde haar partijen in drie games maar kwam wonookrenmaaf mvaIsterMarl'keFallaux Gerard van de Klaauw van DOCOS in actie tijdens zijn (verloren) duel tegen Van Laren van St. Aloysius. twee-minutenstraf en een vijftal strafworpen stelden de Hage naars alsnog in staat langszij te komen: 15—15. HVS werd de dupe van een vreemde manoeuvre van de af deling Rotterdam. Terwijl in al le bondsorganen en op aanplak biljetten de wedstrijd tegen An- cora om 12.40 uur stond aange kondigd in de sporthal IJssel- monde had de afdeling Rotter dam de wedstrijd plotseling ver zet naar de Energiehal om 12.00 uur. De Stompwijksen waren daarvan niet in kennis gesteld en dus kon de wedstrijd geen doorgang vinden omdat de te genstanders op een andere plaats op een ander tijdstip stonden opgesteld. JONG ADE liep in de eerste helft erg gemakkelijk van EDH weg, Loes v.d. Geest, Helna v.d. Geest en Plonie Olijerhoek scoorden ieder tweemaal en Li- dia v.d. Poel, die de opening streffer had gescoord, beproef de menigmaal het houtwerk. De royale 1—7 voorsprong was dan ook verdiend want EDH was nergens. Hoe anders liep het in de tweede helft Een fel offen sief verraste Jong Ade volko men en bracht de spanning weer geheel terug: 5—7. Loes v.d. Geest en Helma v.d. Geest zorgden voor 7—10 toen er nog 4 minuten te spelen waren. De Delftsen gaven zich echter niet gewonnen en kwamen door een man-to-man verdediging weer tot 9—10 terug. Zij gebruikten daarbij niet altijd even correcte methoden zodat Helma v.d. Geest in de laatste minuut nog een strafworp mocht nemen. Zij schoot tegen de paal maar uit een rebound stelde Plonie Olij erhoek de zege veilig: 9—11. NIO speelde een leuke sportieve wedstrijd tegen DSO met een merkwaardig scoreverloop. DSO nam met 2—0 de leiding maar daarna nam NIO het ini tiatief en had met 3—7 de lei ding bij de rust. In de tweede helft begon DSO zeer sterk en liep de achterstand geheel in (8—8), maar het laatste woord was weer voor NIO dat met 8—12 won, Corrie Weenink werd topscoorster met 5 doelpunten. SAN/SATURNUS dames boek ten de eerste overwinning in dit seizoen. Zij kwamen tegen de reserves van HEC met 1—0 ach ter maar daarna waren zij dui delijk de betere ploeg. Via een 1—4 voorsprong bij de rust werd het een zeer royale 3—11 zege. De heren van SAW gaven de moed te snel op tegen HEC. Tot 44 ging het leuk gelijk op en ook de 10—7 achterstand bij de rust was nog niet onoverkome lijk. Geloof in eigen kunnen ont brak echter ook in de tweede helft: 20-14. HVV dames wonnen, dankzij het goede keepsterswerk van Nellie Zuiderduifi, van het Haagse Forto met 8—2. Bij de rust van deze vrij harde wed strijd leidden de Voorschotense dames met 3—1. De heren brachten er niet veel van terecht tegen de reserves van Duinoord. Dank zij het feit dat Paul Ade- ma goed op dreef was en ook Duinoord niet bepe-ald excel leerde, kon HW toch via een 6—3 voorsprong bij de rust met 12-8 winnen. Van onze sportredactie LEIDEN In onze krant van zaterdag meldden wij abusievelijk dat Leiden de komende week al hoog (voetbal)bezoek kan verwachten van Haarlem-trainer Barry Hughes en eredivisie- scheidsrechter Charles Corver. De juiste data waarop Hughes en Corver Leiden zullen aandoen voor diverse lezingen zijn evenwel: maandag 9 februari: Hughes in de VTL-kantine; woensdag 11 febr.: Corver in het SJZ-clubhuis. Beeld van de korte-baanwedstrijden in Hoogmade waar Ton Oudshoorn de snelste zou blijken. Van onze sportredactie LEIDEN In de Leidse regio werden dit weekeinde na vele jaren weer eens schaatswedstrijden op natuurijs verreden. In Hoogmade werd afgelopen zaterdag het clubkampioenschap van de plaatselijke ijsclub verreden. Kees Borst was de snelste, gevolgd door Dick van Goozen en Dorus Borst. Bij de nationale korte baanwedstrijden in Hoogmade, waaraan door 28 rijders werd deelgenomen, toonde Ton Oudshoorn uit Rijpwetering zich de sterkste. Behalve de eerste prijs kon hij tevens met 150 gulden rijker ^e baan verlaten. Kees Borst uit Hoogmade eindigde als tweede, terwijl Sjaak Rutten (Bleiswijk) en Adrie Plug (Scheveningen) de derde- en vierde plaats voor zich opeisten. In Zoeterwoude stond na vijf jaar de Zoeterwoudse titel weer op het spel. Van de 30 deelnemende heren reden Theo Borst, Jan van der Geest en de gebroeders Wim en Her man Ten Eisen zich in de hal ve finale. Andere potentiële fi nale-kandidaten Wim Olst- hoorn, Henk Zemp en de jeug digen Ted Schrader en Popma werden de ronde voor de hal ve finale reeds uitgeschakeld. Wim ter Eisen wees Theo Borst terug, maar zijn broer Herman moest in de halve fi nale Jan van der Geest voor laten gaan. In de finale won de regerende kampioen Jan van der Geest (39 jaar) wel de eerste rit, maar de technisch knap rijdende Wim ten Eisen sloeg zijn slag tijdens de twee de -en derde rit. Ook Herman ten Eisen had drie ritten nodig om zich te verzekeren van de derde plaats. Bij de dames klopte Riet Straathof-Mooijman Toos ten Eisen in de finale royaal. De derde plaats was voor Marijke ten Eisen; Tilly van Leeuwen- de Winter eindigde als vierde. Op de Ringsloot in Nieuwkoop werden de nationale korte baanwedstrijden voor dames verreden. Hier werd de eerste prijs opgeëist door de Ut rechtse Trudy van Tannen- burg. Ans van der Ploeg uit Den Haag eindigde als tweede en Jelle Hoogewerff uit Nieuwkoop als derde. De voetbalvereniging SV Ber- nardus uit Hazerswoude toon de meer te kunnen dan alleen voetballen. Zeer origineel was daar de ruilbeurs, die in het clubgebouw voor de aanvang van de wedstrijden werd ge houden. Iedereen kreeg de kans zijn inmiddels te klein of te groot geworden ijzers te verhandelen om zodoende goed 'beslagen' ten ijs te ko men. Eerste elftalspeler Pim van Wetten ging op de Molen vaart in de Groenendijk met de hoogste eer strijken. De tweede plaats was voor Kees Out Nico Kaptein en Frans de Boer moesten met de derde en vierde plaats genoegen nemen. Bij de wedstrijden voor KPJ- ers werd Herman van Teylin- gen eerste. Verdere uitslag: 2. Kees Straathof; 3. Wil van Leeuwen; 4. Jan Mooyman. Bij de daarop volgende All-in kampioenschappen had Wim van Eisen geen enkele moeite met Herman van Teylingen. In Leimuiden werden afgelo pen zaterdag wedstrijden ge houden voor jongens en meis jes van 6-14 jaar. De persoon lijke uitslagen: Jongens: 6-7 jaar: Rudy Weeselius; 8-9 jaar; Gerard van der Hoek; 10-11 jaar: Anton Broers; 12-14 Vin cent Hoogeboom. Meisjes: 6-7 jaar: Heskia Kooij; 8-9: Pauli ne Grünberg 10-12: Konneke Beuk; 12-14 jaar: Christien van der Akker. Van onze handbalmedewerker LEIDEN - BAX/FOREHOLTE liet vooral in de eerste helft goed spel zien in Raalte bij SDOL. Een hard werkende ver dediging gaf weinig kansen weg en vooral dank zij een zeer tref zekere Ellie Hoek kon Bax/Fo- reholte met een ruime 1—5 voor sprong gaan rusten. Na rust kwam een moeilijke periode bij een 3—8 stand voor Bax/Fore- holte. Enige dubieuze strafwor pen maakten de tot dan toe zeker ingrijpende verdediging wat onzeker en SDOL kon te- i rugkomen tot 6—8. Hannie Bos- j kamp bracht met een kanonsko gel het zelfvertrouwen terug in de ploeg (6—9) en toen enkele minuten voor het eindsignaal Marian Mens buitenom passeer de en inschoot was de strijd beslist. Een verdiende 8—11 overwinning voor Bax/Forehol- te dat echter niets inliep op leider Raak/Swift dat wederom met miniem verschil wist te win nen (45) bij BDC. De Voor- houtse doelpunten: Ellie Hoek 4, Hannie Boskamp 2, Ineke Slob be I, Lenie van Beek, Mariëtte Siera, Annemieke de Bruin en Marian Mens, allen een. NORTHA kwam met 3 inval sters binnen de lijnen tegen het Rotterdamse Snelwiek. Aanvan kelijk draaide het nog een bee tje stroef in de Noordwijker- houtse aanval maar na 10 minu ten kon Thea Terheide Northa toch een verdiende voorsprong geven. Het was echter van korte duur want Mieke Bader werd verrast door een harde lage schuiver 1—1. In dezelfde mi nuut kon Leidy Vogels Northa opnieuw aan de leiding brengen door eèn goed genomen straf worp maar uit de daarna duide lijke veldmeerderheid kon Nort ha voor het rustsignaal niet meer scoren. Anneke Bader gaf een spetter op de lat, Thea Ter- heide raakte de paal, terwijl Corrie Warmerdam en Monique Heemskerk beiden tegen de on derkant van de lat schoten. Snelwiek schoot vanaf de zij kant de gelijkmaker in: 2—2. Na rust scoorde Thea Terheide fraai vanuit de hoek maar ook nu weer was het nog in dezelfde minuut weer gelijk: 3—3. Thea Terheide, Monique Heemskerk, Margreet Ger lings en Riny Heemskerk beslisten de strijd in het voordeel van Northa door het sterke offensief in doelpun ten om te zetten: 7—3. Snelwiek kon door een pingel en een schot uit de hoek nog even iets van de achterstand afknabbelen maar Corrie War merdam, Monique Heemskerk en Nellie de Jong bepaalden de eindstand op 10—5. Een dik ver diende overwinning voor Nort ha, waar Leidy Vogels te weinig gebruik maakte van haar af standsschot en waarin vooral de invalsters Corrie Warmerdam en Nellie de Jong een zeer goede wedstrijd speelden. De heren van NORTHA spaal- den, zonder Sjaak Commandeur en Henk Cornelissen, lang niet slecht tegen de reserves van Ide m/Hellas. Via een 64 voor sprong bij de rust kwamen zij in de tweede helft op een 15—11 voorsprong. Toen wekte de zwakke leiding wat irritatie op bij de heren van Northa. Een (Van onze dammedewerker) LEIDEN In de finale van het damkampioenschap van Leiden heeft de kampioen van vorig jaar Arie Brunt zich uitstekend hersteld van een zwakke start. Vergaarde hij uit de eerste twee wedstrijden slechts één punt, tijdens het dubbele pro gramma, dat dit weekeinde werd afgewerkt, klom hij door twee overwinning op naar de kop van,de ranglijst. Ton van Hoven, die met Arie Brunt de eerste plaats deelt, was het eerste slachtoffer van de grillig spelende Alphenaar. Jan Fase had tegen de oud-kam pioen een duidelijke remise in handen, maar offreerde Bruntin het eindspel schijfwinst en daar mee tevens de partij.De Rijns burger Joop Burgerhout moest veel terrein prijsgeven, geven. Na vorige week de koppositie veroverd te hebben met clubge noot Van Hoven zakte hij dit weekeinde door twee nederla gen af naar de staartgroep. Zo wel tegen Gert Cederhout als tegen LDG-speler Wim Heems kerk was hij kansloos. De Ha- zerswoudenaar Jan Fase nam de rode lantaarn over van het duo Brunt—Schijff. Beide spelers moest hij de volle winst laten. Het elke week stui- De jongste zwemmers mochten aantreden in de voorronden voor de landelijke Speedo-fina- les. In de eerste ronde plaatsten zich acht zwemmers en zwem sters uit deze regio in de ran glijsten, de plaatsing voor de tweede ronde is ongetwijfeld na delig beïnvloed door twee dis kwalificaties. Op de 100m. vlin derslag werd Robbert Verheul (AZC) met 1.31.0 tweede achter Eric Rieken (AZC) met 1.30.5, maar hij werd gediskwalifi ceerd. Hetzelfde overkwam Pa tricia Walderveen (Z/L) die de 100 m. schoolslag het snelste aflegde in 1.32.4, maar de gou den medaille naar Helen Cats (BZPC) zag gaan met 1.35.4. Zo wel Robbert als Patricia hadden een goede kans om in de ran glijsten opgenomen te worden. Een mogelijke plaatsing zit er ook in voor Wilco de Zeeuw (LZ'86), Peter Nagorka (AZC) en Mark van Belkum (Z/L) die de 100 m vrije slag voor jongens van 1965 aflegden in resp. 1.14.3, 1.14.3, en 1.15.4. Van onze zwemmedewerkster ALPHEN A.D. RIJN De kring Gouwe-Rijnstreek hield zaterdag een gecombineerde wedstrijd, bestaande uit num mers voor de jongste zwemmers in verband met de Speedo-fina- les, en voor de „kringtop", de snelste zwemmers van de kring, ongeacht de leeftijd. Deze laat ste helft was zeker de interes santste: ondanks een aantal af schrijvingen werden er vier kringrecords verbeterd. Alex Szirmai (nu lid van LZ'86) en David Schaddenhprst (nu lid van AZC), beiden van andere zwemkringen afkomstig hebben een definitief einde gemaakt aan de jarenlange hegemonie van Peter Wolters (Z/L) op de diverse herennummers. Alex Szirmai pakte het kringre cord voor de 200 m. wisselslag heren. Hij bracht het van 2.24.0 op 2.22.5. De tweede plaats op dit nummer werd behaald door Edward Maasdijk die met 2.23.4 ook nog onder het oude record bleef. Zijn tijd was nog wel goed voor het kringrecord voor jongens onder de zestien. De uitstekende prestatie van Alex Szirmai bleek aanstekelijk te werken: in de volgende num mers verbeterden achtereenvol gens de volgende zwemmers en zwemsters een kringrecord: Hel ma van Brakel, 100 m. vrije slag m.o. 16, dames van 1.05.0 op 1.04.0; David Schaddenhorst, 100 m. vrije slag heren van 56.5 op 55. 8; Marli van Winden, 100 m schoolslag dames van 1.23.0 op 1.22J

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15