Mercasol verrast met recordscore De Algemene {bijna) zeker van plaats in Overgangsklasse EENVOUDIGE ZEGE AZC John Verschoor terug bij LFC Gerard van de Ham wint Hollandcross Machtsvertoon De Spartaan Duinloop Swift voor Adrie van Tol LEIDSfc CUUKAiN 1 Van onze baskëtbalmedewerker LEIDEN Het geduld van de zeer trouwe supporters werd tenslotte dan toch nog beloond. Eindelijk kon dat kleine vaste groepje enthousiastelingen weer eens een overwinning van Mercasol begroeten. Even leken oude tijden te herleven. Zelfs kwam de sfeer terug, die zo lang weg was geweest. Spelers, die al dan niet met vijf fouten tegen het einde werden gewisseld kregen weer applaus van dat handjevol mensen, nauwelijks honderd, dat zaterdag de ontmoeting tegen Gerard de Lange bijwoonde. Kortom een ambiance, die deed denken aan vroeger. doen. Degradatie is voor Merca sol nauwelijks nog te voorko men en de ploeg is daarom ook afhankelijk van de NBB. Wil men naar een topliga toe of zijn er nog andere mogelijkheden? Allemaal vragen, die in de ko mende maanden beantwoord zullen moeten worden. Gerard de Lange was met slechts één Amerikaan naar Lei den gekomen. Pleick is gebles seerd en coach Perrier kon daarom alleen over Greg Nor- tington beschikken, die echter nauwelijks geïnteresseerd in het veld rondliep. Mercasol speelde vanaf de eer ste minuten een goede wed strijd. Toonde van meet af aan, dat er echt wel kwaliteit in de ploeg zit. Meer in elk geval dan in het Nederlandse contingent van de Amsterdamse ploeg. Pe ter Kop groeide uit tot de abso lute uitblinker (27 punten en 15 rebounds). Maar in één adem moeten de andere vier uit Blo- m's basis-quintet worden ge noemd. Ook Van Rooden, De Jong (22 punten), Hoeksema en Ruysenaars speelden knap. Bij de rust stond Mercasol al ruim voor: 48-34 na een eerste helft, waarin GdL slechts éénmaal dichtbij had weten te komen (18-15 in de 8e minuut). Aan de overwinning van Merca sol (96-72) valt in het geheel niets af te dingen. Mercasol be wees tegen Gerard de Lange, dat zij over een goede Neder landse ploeg beschikt. Niet over de beste. "Dat is Kinzo", lachte een tevreden coach Hennie Blom na afloop. "Maar ook an dere ploegen hebben een goede Nederlandse kern. Een Reming- ton en een Delta Lloyd bijvoor beeld". Mercasol koos halverwege dit seizoen voor een voortzetting zonder Amerikanen. Kwam on deraan de ranglijst terecht en de zaak leek (en lijkt) hopeloos. Maar Mercasol werkt naar de toekomst. Hennie Blom: "Het mooiste zou zijn, als ik nog een jaar of twee met deze ploeg zou kunnen doorgaan en daar nog een Ne derlander zou kunnen inpassen, die de lage-post positie kunnen spelen en Amerikanen, die voor de ploeg willen spelen en niet alleen zich zelf zien, dan kun je in een paar jaar een eind verder komen." Maar dat kan natuur lijk alleen als alles meewerkt. Hans van Rooden heeft al aan gekondigd, dat hij spoedig gaat vertrekken en de vraag is na tuurlijk ook wat sponsor Merca sol (c.q. de firma Perquin) gaat Na de hervatting leek Mercasol aanvankelijk rustig door te gaan. Het werd 58-37 (3e mi nuut) en er zat even een mon sterzege in. Maar De Lange kwam terug. Nortington, die buiten de basis was gelaten, stuwde zijn team op en de Leidse voorsprong slonk tot 58- 45. Even had Mercasol het moei lijk. Routinier Paul Hoeksema hielp de ploeg echter met een gaaf schot over het dode punt heen en in een ruk besliste Mer casol de wedstrijd: 69-45. Hen nie Blom ging toen wat wisse len. De zege was binnen, maar het zou zelfs een complete victo rie worden. Het scorerecord (85 tegen Arke Stars thuis) werd gebroken. Het schotpercentage liep op tot 58% en het rende ment (een ingewikkelde becijfe ring via het scoutingsrapport) bereikte een nog niet eerder be haald hoogtepunt. Persoonlijke prestaties Merca sol: Peter Kop 27 punten (15 rebounds, Peter de Jong 22 (7 intercepties), Hans van Rooden 18 (8 rebounds), Paul Hoeksema 12 punten, Benjamin Ruyse naars 11 (7 rebounds), Ed Plomp, Tony Lamping en Peter Paulides allen 2 punten. Teamvergelijking: schotpercen tage: Mercasol 58 - GdL 43. Vrije worpen: 75% (24-18) - 62% (26-16). Balverlies: 18-22. Re bounds: 40-34. Regionaal was het een redelijk succesvol weekeinde. Allen Lu- ba verloor. Voor de overige teams konden twee punten wor den bijgeschreven. US—Mercasol (dames) 35-62. De Leidse dames hebben in Am sterdam geen problemen gehad met het zwakke US. Via 12-26 bij de rust zegevierde Mercasol met 35-62. Topscoorster was An nette Maassen met 18 punten, gevolgd door Gertruud van der Zon en Mieke Zandbergen met 12. Spakenburg—Luba 68-66. De minimale nederlaag van Luba in het IJsselmeerdorp betekent het einde van alle illusies. De Leidse ploeg, die bij rust nog met 35-22 achterstond en ui teindelijk net tekort kwam, ver loor de aansluiting met de kop lopers en zag daardoor eventue le promotiekansen de neus voor bijgaan. Topscorers in Spakenburg wa ren: Verbeek 16, Karim 14 en Van Diest 10. LakersBVO 55-93. BVO Alp hen heeft zich goed hersteld van een periode met slechte wed strijden. Zonder Lieuw-a-Sie en Van Eyk en zonder Sas in feite, die na een kwartier uit het veld werd gestuurd wegens 'ver meend slaan van een tegenstan der' leverde Lakers geen pro bleem op voor de Alphense ploeg. Via 36-50 bij rust won BVO gemakkelijk. Vooral dank zij een uitstekend optreden van Wim Verschuren (24 punten en 20 rebounds). Topscorers: Ross 25, Verschuren 24, Schappert 14, Van Wanrooy 12. Lisse—APGS 117-72. Lisse heeft geen enkel probleem gehad met de onderaan staande Amster dammers, die bovendien hun sterkste spelers misten. Bij de rust was het al 53-30 en Lisse gleed soepel en gelijkmatig naar de honderdpuntengrens, die ruim werd gepasseerd: 117-72. Topscorers: Van der Bron 26, Gefken 21 en Jansen 19. Weer twee punten voor Lisse in het treffen met APGS Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De Algemene heeft zich zo'goed als zeker geplaatst voor de Overgangsklasse van het volgend seizoen, want de blauw-witten klopten Swift, vorig jaar nog hoofdklasser, bijzonder knap, met 10—6. Fides Pacta is er nog lang niet, ai wonnen de „mannen" van v.d. Horst wel met niet minder dan 19—6. Zuiderkwartier won door een „handigheidje" in blessuretijd van WION (11—10), terwijl TOP op nieuw verloor en nu in moeilijkheden verkeert. Tweedeklasser Crescendo overspeelde RWR (12—6) en Pernix verloor van Achilles. Velocitas deelde met Juliana: 5—5. De Algemene bewees gistermid- zijn nog drie ronden. Wim van dag de stijgende .vorm door Vliet (5x), Ruud van Vliet (3x), Aad en Hen Rusman scoorden. Fides Pacta klopte het armetie rige Terheyden, dat door deze zoveelste nederlaag gedegra deerd is. Ondanks de verplette rende 19—6 nederlaag, die Fides Terheyden toebracht, zijn de Leidenaars nog geenszins vrij van degradatiezorgen. De zwart- witten staan nu op DTV een 'punt voor en deze Amsterdam mers komen nog naar de Sleu- middenmoter Swift duidelijk te rug te wijzen. Het werd 10—6 en daarmee namen de Leidenaars flink revanche voor de 14—8 nederlaag van destijds. De Alge mene verdiende de zege ten vol le omdat de spelopvatting veel beter was en omdat de gebroe ders Van Vliet weer eens „schot" hadden. Bovendien draait de gehele plqeg gewoon beter dan in de aanvang van het seizoen. Swift telstad. Het lijkt, dat Fides het Wim van Vliet van De Algemene scoort. De Swift-verdediaing moet lijdzaam toezien merkte dat meteen al, toen Ruud en Wim van Vliet na een kwartier voor 3—0 hadden ren wedstrijd: Via 5—2 met de rust plaatste De Algemene via twee uitgekookte manoeuvres de knock-out, die Swift verdien de. Jammer genoeg viel De Al gemene daarna iets terug, maar in gevaar kwam de Filemon- équipe niet meer. De Algemene heeft nu resp. drie, vier en vijf punten voorsprong op HKC, Ready en Soesterkwartier. Er met deze ploeg moet gaan uit maken, omdat KVS (11), Wester kwartier en Pams (ieder 12) al werd saai, omdat al na een kwartier de buit verdeeld was. F.P. leidde na een formidabel kwartier met 10—1 en daarmee waren en Terheyden en de wed strijd naar de knoppen. Fides haalde" net de 20 niet. Overigens was het spel niet best en de wedstrijd in de 2e helft hele maal dood. Dik Onderwater (C,y\ TTcf Pi.-! f7x), Lonio Nie sing (2x), Diet Rijsbergen, Wim Meyer, Joke Noordérvliet en Co de Haas scoorden. Eersteklasser Zuiderkwartier speelde opnieuw teleurstellend. De spirit is er uit bij de geel- blauwen en dat is merkbaar. Tegen WION, dat zo knap aan het herstellen is, behaalde ZKW weliswaar wel de zege, maar kreeg daardoor teveel. Door een „handigheidje" van de zaal wacht, die het electronische sco rebord een seconde voor tijd stopzette, kon de overigens wei nig lopende Joep van Dam ten onrechte de winnende goal sco ren, omdat arbiter Van Hees uiteraard liet doorspelen. In de zaal was in ieder geval niet te horen geweest, dat arbiter Van Hees was gewaarschuwd, dat het tijd was.Ten onrechte won ZKW, want WION, dat soms verrassend sterk speelde, had een gelijkspel zeker ver diend. ZKW moest na de rust 6—8 en 9—10 wegwerken. Joep (5x) en Toos -van Dam, Carla Akse (2x), Joke Zierikzee (3x) scoorden. Pernix verloor Achilles, dat met 8—5 won. In de eerste helft kon de Leidse ploeg het nog bijbenen (4—3), maar vlak na de pauze lag het keerpunt toen de Hagenaars naar 7—3 doorstoomden. In de ze van Pernix-kant goed ge speelde partij kwam de ploeg van captain Van Seggelen nog terug tot 8—5. Achilles was in de gelijkopgaande strijd net iets schotvaardiger dan Pernix, voor wie Jan van Seggelen (2x), Alice Tieleman, Paul Mekking en Henriette Boter scoorden. Crescendo won ruim van RWR en dat was maar goed ook, want Blauw Wit '51 is sterk aan het terugkomen. Crescendo won in ieder geval en duidelijk ook. Dat moést ook wel tegen RWR, dat erg zwak speelde, zeker in de tweede helft. Crescendo moest aanvankelijk drie keer een achterstand wegwerken, maar vanaf dat moment (3—3) speelde Crescendo een gewon nen partij. Bij het keren was het 74 en dat liep na de wisseling nog op tot 9—4 alvorens RWR uit Rhoon tegenscoorde (9—6). Het laatste woord was aan Cres cendo (12—6). Louis (4x) en Le- nie (lx) Kok, Aad Schouten (3x), Piet l'Amie (2x) en Ans de Rie scoorden. Top, met veel ophef gestart als debutant in de eerste klasse, is nu in moeilijkheden na de zo veelste nederlaag. De laatste we ken kan Top nauwelijks meer de vorm van uit het begin van de competitie benaderen. Nu klopte Swift uit Middelburg de Sassenheimers. Na een 2—1 ruststand liep Swift bij 44 weg naar 8—5 en die achterstand bleek voor het schuttersarme Top teveel. Het werd 8—7. Het spel was goed, maar het schot was slecht. Velocitas speelde gelijk tegen Juliana, dat alleen bij 3—1 meer dan een punt had achterge staan. Via 3—3 halverwege werd het 55. (Van onze sportredactie) LEIDEN John Verschoor zal definitief niet meer uitkomen voor de Leidse hoofdklasser UVS. Dit weekeinde heeft Ver schoor overschrijving aange vraagd naar zijn oude vereni ging LFC. Verschoor - dit seizoen lange tijd kanshebber voor een plaats in de voorlopige amateurselectie van bondscoach Arie de Vroet - kwam twee weken terug al in het nieuws toen hij UVS (en met name trainer Gerard Désar) van "vriendjespolitiek beschuldig de. Het UVS-bestuur nam dat niet en legde John Verschoor een speelverbod op tot hij zijn excuses zou aanbieden. Verschoor besloot evenwel con tact op te nemen met zijn oude vereniging, vroeg zaterdag over schrijving aan en trainde giste ren reeds bij LFC. (Van onze sportredaktie) SNEEK Nederlands kam pioen gewichtheffen LKV De Spartaan uit Leiden is op weg om de titel van de afdeling A en Nederland met machtsver toon te prolongeren. In feite zijn de Leidenaars al zeker van een prolongatie van de titel in afde ling A. De wedstrijden tegen Alkmaar op 14 februari lijkt na de demonstratie van technisch kunnen afgelopen zaterdag in Sneek nog slechts een formali teit. De Spartaan hoefde tegen Sneek slechts een trainingspro gramma van 80% af te werken om een zege met 93 kilogram verschil te boeken: 670 kg.-763 kg. Iedereen kon zich sparen voor de wedstrijden tegen Alk maar en Dordrecht, de EEG- wedstrijden (Herman Filippo) en de Nederlandse kampioen schappen. Voor Dirk van 't Riet was de wedstrijd tegen Sneek een goede voorbereiding .voor zijn aanval op het Nederlands record stoten, dat hij in de wed strijd tegen Alkmaar op 14 fe bruari wil verbeteren. In Sneek bracht Van 't Riet het record reeds officieus op 155 kilogram. De 670 kilogram, die Sneek ui teindelijk verwerkte was voor de noordelijke vereniging een seizoenrecord. De Spartaan kwam tot een totaal van 763 kilogram; een mager eindresul taat als men het vergelijkt met de 866 kilogram, die De Spar taan tegen Hercules verwerkte. Persoonlijke uitslagen: Fred Marijt: trekken 75 - stoten 95; Arie Swagers 85-105; Mat An- neeze 90-120; Herman Filippo 100-130; Dirk van 't Riet 90-155. (Van onze sportredaktie) LEIDEN DeLeidse Ren en Toervereniging Swift organi seerde het afgelopen weekeinde een duinloop in Katwijk. Drieëntachtig deelnemers had den ingeschreven voor de loop over 11 km., terwijl 50 atleten zich wilden wagen aan de "tocht" over 5,5 kilometer. Uitslag 11 km.-loop: 1. Adrie van Tol (Wassenaar) 39 minuten en 16 seconden; 2. Bert kerkvliet (Roelofarendsveen) zelfde tijd als winnaar: 3. Jan Borgerding(- Lisse) op 45 seconden; 4. Martin van der Niet (Katwijk); 5. Henk van der Jagt (Ter Aar); 6. Piet van der Burg (Noordwijker- hout); 7. Ben Warmerdam (Hille- gom); 8. Aad Remmerszwaal (Katwijk); 9. Henk Senne (Oude Wetering); 10. Jan de Vreede (Pijnacker). Bij de veteranen was J. Kerk vliet uit Roelofarendsveen de snelste. Hij kwam als nummer 15 binnen. Van de overige vete ranen werd C. van der Zwaan 20ste en G. Verdoes uit Katwijk 30ste, Cory van der Meer kwam als snelste deelneemster als 36ste binnen. Uitslag 5,5 km.: 1. Ton Noord (Noordwijk); 2. Cock van der Hulst (Zoeterwoude); 3. Jaap Guyt (Katwijk). Van onze waterpolomedewerker Amsterdam AZC heeft het niet erg moeilijk gehad tegen de Meeuwen. In Amsterdam ze gevierde AZC gemakkelijk met 6—3. Het is voor de Alphenaren in sportfondsepbad Oost een re gelmatige overwinning gewor den. In elke periode gelukte het de ploeg van AZC om iets ver der uit te lopen op de Amster dammers. Pas nadat Ed Ges man in het laatste speldeel de Meeuwen op een 6—1 achter stand zette kon de thuisclub nog enigzins terugkomen en het verschil te verkleinen tot 6—3. Het scoreverloop was: le perio de: 0—1 Frank van de Akker. 2e periode: 0—2 Gijs Stroboer 1—2 Wim Sieverts, 1—3 Ton Buunk. 3e period: 1-4 Ton Buunk, 1—5 Frank van de Ak ker. 4e periode: 1—6 Ed Ges man, 2—6 Hans Koster 3—6 Wim Sieverts. De Zijl/LGB stelde zaterdag avond teleur door tegen DZV niet verder te komen dan een gelijkspel. De wedstrijd in zwembad Rotterdam "West" eindigde op 44. Na de bijzonder goede wedstrijd van vorige week tegen Neptu- nus Arnhem viel zaterdag het spel van de ZIJL/LGB erg te gen. De Leidenaars, die moesten aantreden zonder Leo Onderwa ter en Ton an de Bosch slaag den er niet in om op het grote 30-meter veld het juiste ritme te vinden. De ploeg van de ZIJ L/LGB hadden daarbij nog de pech dat scheidsrechter Vossen, ook uit zijn evenwicht gebracht door enkele incidenten bij het secretariaat, niet erg safe floot. De ZIJL/LGB verzuimde om di- rekt vanaf het begin van het duel DZV onder druk te zetten. De Delftenaren kwamen nogal gemakkelijk op een voorsprong, slaagden er zelfs in om na twee speldelen op 3—0 te komen. De ZIJL/LGB kwam hierna nog wel goed terug. Het gelukte niet meer om de overwinning in de- wacht te slepen. Pas vlak voor tijd was het Paul Belt, die bij een numerieke meerderheid het gelijke spel veilig stelde. De Leidse doelpunten werden ges coord bij numerieke meerderhe den. Zowel Paul Belt als Peter Wolters troffen tweemaal doel. LZ'86 heeft zaterdag een moei lijke overwinning behaald. Na een 41 achterstand wonnen de Leidenaars in zwembad De Does toch nog met 5—4 van SVH. LZ'86 startte zaterdag in het eerste speldeel goed. In het tweede partje viel de thuisclub evenwel sterk terug. Het team van SVH slaagde erin om in deze speeltijd zelfs een 4—1 voorsprong op te bouwen. Hier mee hadden de Rotterdammers echter wel al hun kruit verscho ten, want ondanks het feit dat het spelpeil van het eerste part je niet werd bereikt, kwam LZ goed terug. In de vierde periode zorgde Aad van Mil voor de gelijkmaker en tenslotte was het Jan Bredeveld, die de winnende treffer scoorde. Scoreverlooop: le periode: 1—0 Jan van Duuren, 1—1 Joop Sie- ra. 2e periode: 1—2 Westbrugge, 1—3 Post, 1—4 de Heer. 3e pe riode: 2—4 Jan Bredeveld. 4e periode: 3—4 Dik Houthof, 44 Aad van Mil, 5—4 Katwijk had evenals de ZIJ L/LGB moeite om op het grote 30-meter veld van het Sport- fondsenbad West in het goede ritme te komen. De Katwijkers verloren zaterdag met 43 van SZC en door dit verlies heeft ZPB nu de koppositie overgeno men in de tweede klasse B. In het duel tegen SZC kreeg Kat wijk wel kansen om het duel in het voordeel te beslissen, maar omdat de doelpunten uitbleven kon SZC profiteren en zo Kat wijk de tweede nederlaag bezor gen. BZPC is tegen Pluvius niet ver der gekomen dan een gelijkspel. Nadat BZPC in zwembad De Kuil een 2—0 voorsprong had genomen door doelpunten van Pim Batelaan en Kees Sandifort trok Pluvius in het derde partje de stand in evenwicht en deze score werd in het verdere ver loop van de wedstrijd niet meer veranderd. Van onze sportredactie LEIDEN - Op Duinrell werd dit weekeinde de Holland-cross gelopen. Bij de heren boekte Ge rard van de Ham op de 7200 meter lange veld loop opnieuw een zege. Uitslagen: Heren 7200 m: Ge rard van de Ham 26.36.5 min. Jongens A: 3600 m: Roel Hen- driksen 14.37.2 min. Jongens B 3600 m: Theo van de Meer. Jongens C 2400 m: Peter Flo rijn 10.42.5 min. Jongens D: 1800 m: Frank Winkel 9.38.0. Jongens Pup. 1200 m: Theo Kareis 6.205. Dames: 2400 m: Ineke Altona 11.35.0. Meisjes A 2400 m: Mies Kuijpers 11.21.0. Meisjes B: 2400 m: El len Soet 12.41.0 min. Meisjes C: 1200 m: Rolinda Koning 7.12.2 min. Meisjes D: 1200 m: Caroline Wekker 7.130. Meis jes Pup: Annemarie Kareis 7.17.3. Bij de in Arnhem gehouden Nederlandse S'udentenkam- pioenschappen Indooratletiek heeft Cees Vogel van het Alp hense AAV'36 drie titels ver overd. Bij het hoogspringen kwam Vogels tot 1.85 meter (een evenaring van het Nederlands Studenten-indoor record; het verspringen leverde een resul taat van 6.49 meter op en bij het hink-stap-springen landde Vogel pas na 13.26 meter. Rob van Schooten, eveneens van de Alphense vereniging AAV '36, behaalde tijdens de midwinter-marathon in Apel doorn een knappe 24ste plaats in twee uur negenveertig mi nuten en negentien seconden. Fer Koeleman eindigde als 52ste in deze loop waaraan ruim vijfhonderd deelnemers deelnamen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14