Leo van der Kroft: Boskov laat FC Den Haag in onzekerheid Sensationale zege Norwich op Leeds „Bij vervangende uitslagen zijn verrassingen niet uitgesloten" Jacobs bij rentree meteen kandidaat ploeg Montreal HISTORISCHE NEDERLAAG VAN KORFBALTEAM TEGEN BELGIË GER MÖHLMANN OMNIUMKAMPIOEN, MAAR: PROGRAMMA SP0RTT0T0 LOTTO/SUPERTRIO PAUL LUT, DIRECTEUR NATIONALE SPORTTOTALISATOR: LEIDSE COURANT Leo van der Kroft (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zal de Haagse top- scheidsrechter Leo van der Kroft toch nog een jaar doorgaan in het betaalde voetbal? Wanneer de voortekenen niet bedriegen lijkt het er sterk op. Het sectiebestuur van de KNVB heeft zich het afgelopen weekeinde druk bezig ge houden met de vraag of Leo van der Kroft ook na zijn 47ste nog verantwoord kan aanblijven, maar het wacht met (Iet nemen van een definitieve beslissing tot woensdag. Dit is Leo van der Kroft door mr. Kernkamp, voorzitter van de scheidsrechterscommissie, meegedeeld. Waarom het sectiebestuur op uitstel tot overmorgen heeft aangedrongen blijft vooralsnog een raadsel. Leo van der Kroft maakt het zelf niet zo verschrikkelijk veel uit. „Ik leg me bij elke beslissing van de KNVB neer. Wil men dat ik stop dan doe ik dat en voor het andere geldt hetzelfde. „Het blijft me allemaal eender". Eerder dit seizoen stel de Van der Kroft zich op het standpunt, dat stoppen met scheidsrechteren beter was. Later, toen de scheidsrechterscom missie toch nog een verzoek deed om een jaar te blijven, reageerde de Hagenaar met: „Als de scheidsrechterscommissie maar unaniem achter het verzoek staat". Het verzoek aan Leo van der Kroft ge daan, werd inmiddels maximaal bekrach tigd en het laatste woord was toen aan het sectiebestuur van de KNVB, dat zich het afgelopen weekeinde beraadde. Eerder in de historie van de KNVB werd elk verzoek van de scheidsrechterscom missie om een belangrijke arbiter voor een jaar dispensatie te verlenen gehono reerd mét instemming. ROTTERDAM - Ger Höhlmann, al jarenlang lid van Frans Mahns baanselectie, is gisterenin het sportpa leis Ahoy Nederlands omniumkampioen bij de ama teurs geworden. Möhlmann, die de afvalwedstrijd won, eindigde op de drie onderdelen steeds voorin, waardoor hij veruit de regelmatigste was en met duidelijke voorsprong op Slot en Ten Tije Neder lands kampioen werd. De eindstand van het Neder lands kampioenschap omnium voor amateurs is: 1. Ger"Möhl mann 9 pnt, 2. Ger Slot 13 pnt., 3. Ben ten Tije 14 pnt, 4. Michel Jacobs 15 pnt, 5. Peter van der Ley 18 punten. Tijdens de Nacht der vedet ten" heeft de Belg Eddy Merckx zaterdag in Gent een omnium tegen de Fransman Bernhard Thevenet gewonnen. Merckx won alle vier onderdelen. de uit de Nederlanders Gerben Karstens, Theo Smit en Gerrie Knetemann, aangevuld met de Fransman Alain van Lancker. België zegevierde in drie van de vier onderdelen. Alleen de af valwedstrijd eindigde in een overwinning voor de Nederland s/Franse combinatie. Professional veldrijder Gertie Wildeboer uit Apeldoorn heeft in Mierlo gistermiddag een vel- drit over 24 kilometer gewon- Een Belgische ploeg bestaande nen. Wildeboer finishte met een uit Jean-Luc Vandenbroucke, Dirk Baert, Ferdi van den Hau te en Patrick Sercu won een van een ploeg bestaan- roepsrenners. voorsprong van een halve mi nuut op Gerrit Scheffer, de na tionale kampioen bij de be- (Van onze sportredactie) DEN HAAG Trainer Boskov van FC Den Haag heeft voor eind januari verzuimd het bestuur in te lichten over de vraag of hij blijft of niet. Na de vorige onderhandelingsronde tussen beide partijen werd afgesproken voor 1 februari te beslissen. Waar deze nalatigheid van Boskov op duidt kan nog geen zinnig mens zeggen. Voorzitter Herman Choufoer: „FC Den Haag vindt het jam mer dat Boskov. zoals was afge sproken, niet uit zichzelf ken baar heeft gemaakt of ons voor stel zijn goedkeuring wegdraagt. We zullen het hem nu een dezer dagen vragen". Achter een ver lof van drie dagen, dat Boskov begin vorige week om prïvere- denen aanvroeg, zet FC Den Haag nog geen vraagteken. „Door die korte onderbreking zijn zijn afspraken waarschijn lijk wat in de knel gekomen en we hebben de indruk .dat Bos- kovs antwoord daardoor is uit gebleven. Maar hoe het allemaal precies zit horen we snel". Geheimzinnigheid Boskov zelf omhult zich met een waas van geheimzinnig heid. Hij wendt voor, dat een eventuele beslissing pas na de kwartfinalewedstrijden van FC Den Haag tegen West Ham Uni ted in maart zal vallen. Voorzitter Choufoer: „Volgens mij berust zijn verklaring op een misverstand. We hebben af gesproken, dat de onderhande lingen met de spelers pas in de tweede helft van maart zullen worden voortgezet. Dit, omdat Boskov na het duel tegen FC Twente klaagde over de onrust die zijn elftal was binnengeslo pen. De kwestie van Boskov moet echter sneller geregeld zijn. Voor het zoeken naar een gelijkwaardige trainer van zijn kaliber hebben we zeker enige maanden nodig". Vujadin Boskov EERSTE DIVISIE SW—Willem II Heerenveen—FC Vlaardingen Helmond Sport—FC VW FC Den Bosch—Haarlem FC Groningen—Veendam VolendamHeracles SC Amersfoort—PEC/Zwolle Fortune SC—SC Cambuur FC Dordrecht—Vitesse EREDIVISIE NAC—Go Ahead Eagles NEC—Feyenoord MW—FC Amsterdam Eindhoven—FC Utrecht FC Twente—AZ 67 Telstar—De Graafschap Ajax—PSV Sparta—Roda JC Excelsior—FC Den Haag FeyenoordGo Ahead Eagles 1 FC AmsterdamNEC- 3 FC Utrecht-MW 3 AZ'67Eindhoven 1 De Graafschap—FC Twente 3 PSV—Telstar 1 Roda JC—Ajax 3 FC Den Haag—Sparta 1 Excelsior—NAC 1 FC Vlaardingen—Wageningen 3 FC VW—Wageningen 3 FC VW—Heerenveen 1 Heracles—FC Groningen 3 VitesseFortuna SC 3 Het aantal deelnemers aan toto no. 5 bedroeg 242.636, die voor een Inleg zorgden van 724.110 gulden. Het prijzenbedrag is 393.074 gulden, waarvan voor de 1e prijs (incl. jackpot) 186.703.- 2e prijs 85.988.- 3e, prijs 120.383.- Er hadden zich gisteravond vele deelnemers gemeld voor de 1e prijs. De winnende getallen van lotto no. 5 zijn: 4-11-20-27-37-40. Res. getal 30. Het aantal deelnemers aan lotto no. 5 bedroeg 925.029, die voor een inleg zorgden van 3.674.073 gulden. Het prijzenbedrag is 1.745.184 guldende prijzen zijn 1e prijs 610.814,- 2e prijs 174.518,— 3e prijs 261.777,- 4e prijs 349.036,— 5e prijs 349.036,- Supertrio: Tivaty Peloprijs te Hilversum: 1. no 9 (Lantoni H) 2. no 7 (Leos H) 3. no 5 (Lady Bird) Omzet 45.870,-. Uitkering 160,—. Duitse lotto: De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 4-24-29-32-34-43. Reserve 14. Het winnende getal in „Spie! 77 is: 7-3-6-8-1-2-6. 40* -• Het bleef niet alleen zaterdag, maar ook zondag uiter mate stil op de voetbalvelden. Zelfs de hekken van het Zuiderpark, waar FC Den Haag tegen Sparta had moeten aantreden, bleven gesloten. DEN HAAG „Het is beslist een misverstand, dat verrassingen bij vervangende uitslagen op het toto- formulier uitgesloten zijn. Het is dan ook niet nodig, dat veel men sen, die verwachten dat het betaal de voetbal wordt afgelast, wachten tot het laatste ogenblik met het invullen van het totoformulier. Als het voetbalprogramma wel wordt afgewerkt, vallen ook wekelijks verrassende uitslagen te noteren. Dat gegeven wordt verdisconteerd in de vervangende kruisjes". Aan het woord is Paul Lut, directeur van de nationale sporttotalisator, die gisteren voor de eerste maal dit seizoen gebruik heeft moeten maken van vervangende uitslagen voor alle wedstrijden, die dit weekeinde op het totoformulier voorkwamen. Ondanks de verrassingen is het toch opvallend, dat zich bij vervangende uitslagen veel meer prijs winnaars aandienen. Paul Lut: „Daaruit kun je opmaken, dat de commissie die de kruis jes vaststelt een doorsnee is van het Neder lands publiek. Het apparaat blijkt goed te functioneren. Men heeft weieens geopperd om de plaats van de kruisjes door het lot te laten bepalen. Maar dan wordt de sportto- to een puur geluksspel, zoiets als de lotto, en dat is de bedoeling niet". Commissie Voor het vaststellen van vervangende uit slagen is een commissie in het leven geroe pen, die uit drie leden en een reservelid bestaat. Directeur Lut: „Het zijn deskundigen, die al jarenlang bepaalde functies in het voetbal hebben. Zij sturen onafhankelijk van elkaar iedere week de vervangende kruisjes naar een notaris, die aan de hand van die gege vens de definitieve kruisjes plaatst. Ik krijg dan ook elke week een verzegelde enveloppe toegezonden. Het was voor de eerste keer in dit 'seizoen, dat we van alle gegevens gebruik moesten maken". Morgen beslissing over nieuwe datum (Van onze sportredactie) DEN HAAG Competitielei der betaald voetbal Jan Huy- bregts beslist morgen over de datum waarop het gisteren af gelaste programma betaald voetbal wordt afgewerkt. Een van de belangrijkste bewee gredenen voor het afgelasten van het betaalde voetbal was de verwachting dat onder de heer sende weersomstandigheden zo weinig publiek naar de stadions zou komen dat er van een klein financieel debScle sprake zou zijn. Deze stap op zakelijke gronden, zou overigens slechts eenmaal, vindt Huybregts, kun nen worden gedaan. Indien het weer niet verandert deze week zou er komend weekeinde ge speeld kunnen worden, omdat de velden over het algemeen in een redelijke staat zijn. Indien echter dooi intreedt kan er aan het eind van deze week zeker niet worden gespeeld. Tsjechen wonnen van Willem II TILBURG Het Tsjechische nationale elftal heeft gisteren in Tilburg tegen Willem II zijn laatste oefenwedstrijd in Ne derland gewonnen met 5—1. Bij de rust leidde Willem II met 1—0 door een treffer van Schut ter. Na de hervatting zorgden Pollax, Gallis (2) en Nehoda (2) voor de eindstand. Er waren 1000 toeschouers. De Tsjechen reizen vandaag terug naar hun land na twee weken een trai ningskamp in Zeist te hebben gehad. Zaterdag wonnen zij met 60 van de amateurclub Pa- pendrecht. LONDEN - Norwich City, klei ne middenstander uit de Engel se eerste divisie, had tot zater dag een groot wapenfeit op zijn naam staan. Norwich was de enige club die in Liverpool van Liverpool had gewonnen. In de 27e ronde won Norwich echter ook in Leeds van Leeds United, met 30. Dat had bepaalde con sequenties voor de kopgroep. Manchester United bleef eerste (3—1 tegen Birmingham)en Derby (20 tegen Coventry) passeerde Leeds United. Net als Liverpool trouwens, dat in Lon den West Ham United, de Euro pese tegenstander van FC Den Haag, met 40 versloeg. De grote man bij West Ham—Li verpool was letterlijk en figuur lijk John Toshack. Met drie doelpunten in minder dan twin tig minuten (63, 74, 81), ver woestte hij de illusies van West Ham. Kevin Keegan zorgde in de laatste minuut voor het vier de doelpunt van Liverpool. Norwich City nam voor rust een voorsprong door Ted MacDou- gall. Die treffer in de elfde mi nuut haalde alle rust en overtui ging uit het spel van Leeds, dat steeds nadrukkelijker achter de feiten aan ging rennen. De kan sen van Leeds werden volledig vernietigd door een tweede tref fer van MacDougall. Mike Mc- Guire maakte het trio vol. Manchester United, de ploeg zonder sterren, blijft ongestoord op de goede weg. Door Alex Forsyth en Lou Macari had de ploeg, die in weerwil van het slechte weer toch 50.724 toe schouwers op de tribunes had, bij rust een voorsprong van 2—0. Na het tegendoelpunt van Peters werd het duel bijzonder grimmig en Archie Style van Birmingham werd naar de kleedkamer gestuurd. Sammy Mcllroy maakte de winst van Manchester United zeker, 3—1. Queens Park Rangers behaalde zijn eerste overwinning in een uitwedstrijd sinds augustus. Doelpunten in de tweede helft van John Jollins en Gerry Fran- NEESKENS: STRAFSCHOP GEMIST EN STRAFSCHOP BENUT cis bezorgden Aston Villa zijn eerste nederlaag tegen een ploeg uit Londen. In de Schotse eerste divisie staat Celtic, uitgeschakeld voor het bekertoernooi, weer alleen op de eerste plaats. Celtic, dat al in de eerste minuut met 10 achter kwam tegen Dundee Uni ted, won ten slotte met 2—1 en Glasgow Rangers speelde 1—1 tegen FC Dundee, waardoor er weer een punt verschil is tussen de twee grootmachten uit het Schotse voetbal. De top van de eerste divisie in Engeland ziet er als volgt uit: 1. Manchester United 27-38, 2. Der by 27-36, 3. Liverpool 27-35, 4. Leeds United 26-35, 5. Queens Park Rangers 28-34, 6. West Ham United 27-31. De top in Schotland bestaat uit: L Celtic 23-32, 2. Glasgow Ran gers 23-31, 3. Motherwell 23-29, 4. Hibernian 22-28. België Voor de eerste divisie van de Belgische competitie werden slechts vier wedstrijden ge speeld. De overige wedstrijden werden in verband met de slechte terreingesteldheid afge last. Doordat koploper Club Brugge niet in actie kwam kon RWD Molenbeek de lijstaanvoerder tot op één punt naderen. De Brusselse ploeg won dank zij doelpunten van Koens en Wel lens met 2—1 van FC Luik, Spanje mzsak Ju West Ham United had het bijzonder moeilijk in het duel tegen Liverpool, dat met 4—0 verloren ging. waarvoor Lackner tegenscoor- de. De topper van de dag tussen FC Antwerp en Waregem leverde een gelijkspel van 0—0 op. Hek- kesluiter Racing Mechelen be haalde dank zij een gelijkspel van 0—0 bij Standard Luik een punt en kwam daardoor op ge lijke hoogte met Berchem. La Louviere raakte enigszins uit de degradatiezorgen door een over winning van 4—2 in de uitwed strijd tegen FC Mechelen. De stand aan kop luidt: 1. Club Brugge 21-30, 2. RWD Molen beek 21-29, 3. Anderlecht 20-28, Atletico Madrid heeft zich ge handhaafd op de eerste plaats in de Spaanse competitie. Atle tico versloeg in eigen stadion Elche met 3—0. De stand in de kopgroep is: 1. Atletico Madrid 20-29, 2. Real Madrid 20-28, 3. Barcelona 20-26, 4. Hercules 20- 24. Real Madrid behaalde dit week einde de meest indrukwekkende overwinning. In een uitwed strijd werd Hercules Alicante met 2—1 verslagen. In het stadion van Barcelona zagen 85.000 toeschouwers de club van Cruijff en Neeskens met 2—1 winnen van Atletico. Asensi opende de score na 23 minuten op een pass van Cruijff, Neeskens besliste de wedstrijd vijf minuten voor tijd van de strafschopstip, nadat Iri- bar, de doelman van het Spaan se elftal, vier minuten daarvoor winnaar was geweest in een strafschopduel met de Neder landse international. Duitsland Twee grote verrassingen ken merkten de achtste finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. De eerste sensa tie was dat Fortuna Düsseldorf, kampioen en UEFA-bekerhou- der, Borussia Mönchengladbach uitschakelde door op eigen veld te winnen met 3—2. De andere stunt kwam op naam van Hert- ha BSC. De ploeg van Georg Kessler versperde namelijk de winnaar van het vorige beker toernooi, Eintracht Frankfurt, de weg naar de kwartfinales. In de verlenging wonnen de Ber- lijners door een doelpunt in de 100ste minuut van Horr. Ook Eintracht Braunschweig werd gewipt voor de volgende ronde. FC Kaiserlautern won thuis-met 2—0. Popivoda van Eintracht werd drie minuten voor rust uit het veld gestuurd. Geheel volgens verwachting drong Hamburger SV door tot de kwart-eindstrijd. Tegen het in de Regionallige uitkomende Bayern Off won Hamburger met 2—0. Minder makkelijk ging het FC Köln af. Tegen het even- 'eens in de Regionalliga spelende Schwarz Weiss Essen kwam er ook na verlenging geen verande ring in de 1—1 stand. De wed strijd wordt nu overgespeeld in Keulen. Voor 65.000 toeschou wers nam FortunaDiisseldorf door doelpunten van Mattson en Seel de leiding met 2-0. Tien minutenna rust verkleinde Jen sen de achterstand, maar een eigen doelpunt van Bonhoff gaf Borussia de genadeklap. Deze Bonhoff bracht de stand vier minuten voor het einde via een strafschop nog wel op 3—2, maar verder wisten de lands kampioenen niet te komen. Bayern München heeft eveneens de kwartfinales bereikt. De hou der van de Europese beker voor landskampioenen schakelde het in de Regionallige uitkomende FK Pirmasens uit met 2—0. Frankrijk In de eerste ronde van het toer nooi om de Franse voetbalbe ker, waarin ook eerste divisie clubs uitkwamen, was de groot ste verrassing de uitschakeling van landskampioen St. Etienne. Het in de hoogste divisie uitko mende Troyes won op eigen veld met 2—0. Eerste verlies in geschiedenis DEN HAAG De interlandwedstrijd tussen de microkorfbalploe gen van België en Nederland, die gisteren in Deurne is gespeeld, is geëindigd in een zege (8—7) voor België. Dat het Nederlands achttal tegen de felle Belgen een zware dobber zou hebben, lag voor de hand. Nederland had niet de beschikking over zijn topspelers Ruud Emmerik, Ron Regeer, Janne Engelberts en Jirska van Dijk. Van de talrijke onvolkomenheden in het Nederlandse spel wisten de Belgen goed te profiteren. De uitverkochte sporthal „Arene" in Deurne heeft van meet af in een overwinningsroes geleefd, want nadat Wil Reuter, de aan voerder van de Nederlandse ploeg, twee keer een strafworp had gemist, konden de Belgen door Tony Liessens (2 x), Jacques de Vos en Rita van Hemel tot 4—0 uitlopen. Zowel de aanval van Reuter c.s. als van Boogers c.s. faalden. Pas na 24 minuten trof Wil Reuter met een afstandsschot doel: 4—1. Uit een kleine kans scoorde hij 4—2, waarna John Boogers nog voor de rust voor 4—3 zorgde. Hartig woordje Na de hervatting zette Nederland, nadat coach Adri Zwaanswijk een hartig woordje tot de ploeg had gesproken, een offensief in. Uit een strafworp scoorde De Vos voor België 53, maar na een kwartier Spelen werd het door Frits Bruijntjes, Wil Reuter en John Boogers 5—6. Een strafworp, door De Vos benut, bracht de partijen op gelijke hoogte: 6—6. Maar direct daarop, na achttien minuten, gaf Reuter de Nederlandse ploeg opnieuw een voorsprong: 6—7. Mare Lenaerts kon uit een strafworp gelijk maken (7—7) en tenslotte trof Dp Vos na 26 minuten nogmaals doel: 8—7. België hield de bal goed in het spel, maar toch bracht onder meer Boogers de bal nog verscheidene keren op de rand van de korf. Het bleef echter 8-7. Dat betekende de eerste zege voor de Belgen sinds

Leidse Courant | 1976 | | pagina 10