KLOPT OEGSTGEEST SVOW blijft koploper HAZERSWOUDSE BOYS SC Lisse naar vijfde ronde GeminifK handhaaft zich Verdienstelijk gelijkspel TOV VERHOEF DERDE IN GRONINGEN Burgerhout en Van Hoven aan de leiding Over bonden ge/proken... Edward Wijsman wint veldrit LEIDSE COURANT PAGINA 16 Zaterdag-afdeling Van onze sportredactie OEGSTGEEST Het belangrijke treffen in de eerste klasse-afde ling zaterdag tussen Oegstgeest en Hazerswoudse Boys is in een verdiende 2-0 overwinning geëindigd voor de ploeg uit Hazerswou- de. De Boys waren op alle fronten sterker. Er zat meer snelheid in het zwartwitten team en het was fysiek duidelijk sterker. De lijstaanvoerder nam al na vijf minuten spelen een 1-0 voorsprong. Rob de Roo speelde de vrijstaande Sjaak van Dorp aan die van vijfentwintig meter de bal langs de niet reagerende doelman Piet Paauw schoot. Diezelfde Paauw herstelde zich daarna uitstekend door vele ge vaarlijke schoten van de Ha zerswoudse voorwaartsen De Roo, Jan Platteel en Sjaak van Dorp onschadelijk te maken. Met name in het begin van de strijd had de verdediging van de thuisclub moeite om Hazers- woude in bedwang te houden. Wanneer de Boys dan ook zorg vuldiger met de kansen waren omgesprongen, had er met de rust al een 3-0 voorsprong op het scorebord moeten staan. Vooral de gevaarlijke spits Rob de Roo liet echter enige sco ringskansen onbenut. De Vos- kuyl-bewoners konden hier maar weinig tegenover stellen, doordat de technisch goede mid denvelders (Arie Koppenhol, zaterdag afdeling Jan Jansen en Jan v.d. Kolk) vaak te veel met de bal liepen en er door slordig plaatsen veel balverlies werd geleden. In de tweede helft slaagde Oegstgeest er niet inn om verbe tering in het spel aan te bren gen. Alleen wanneer rechter vleugel verdediger Jaap van Duivenbode zich met de aanval ging bemoeien ontstond er enig gevaar voor het Hazerswoudse doel. Van Duivenbode zorgde met gevaarlijke schoten ervoor dat doelman Kees van Tol niet in slaap viel. Doordat de Hazerswoudse Boys aanvallers elkaar wel blinde lings konden vinden, kwam doelman Paauw vaak oog in oog te staan met een van deze aan vallers. Toch konden de Boys' pas tien minuten voor tijd defi nitief afstand nemen. De vaak te hard spelende Oegstgeest ver dediger Jan Peppelebos vloerde Jan Platteel in het beruchte ge bied. De strafschop werd door Sjaak van Dorp verzilverd. Na deze treffer schoot Rob de Roo voor een leeg doel naast nadat hij doelman Paauw was gepas seerd. Bart Charité mocht aan Oegstgeest zijde nog voor Jan Jansen in het veld komen, maar ook hij kon geen verandering in de 2-0 achterstand brengen. Van onze tafeltennismedewer- ker DEN HAAG In promotie hoofdklasse C hielden Wibats en TOV de partijen in even wicht door op 5—5 te eindigen. Sjaak van Veen kon TOV aan een voorsprong helpen, maar Wibats had de eindzege voor het grijpen na 5—3 te hebben geforceerd. Stug volhouden van TOV zorgde ervoor dat alsnog een punt kon worden binnengehaald. Scores: Sjaak van Veen 3, Ruud Alkemade en Ted van der Ploeg elk 1. Na een goede start met de 7—3 overwinning op Phoenix is Scylla van een koude kermis thuisgekomen. Interlance haal de verpletterend uit en liet slechts via Bert van Schie een partij aan Scylla. De reserves van Scyll? wonnen met 6—4 van Accent Swift. Peter van Schie haalde doeltreffend uit met driemaal winst, Wibo van Gennip deed dit eenmaal min der en Hein Chrispijn sloot de rij met een overwinning. Middelburg Zuid dient zich al direct aan als kampioenspre tendent in prom. hoofdklasse C.; na winst op TOV werd nu S.C.O. Edek verslagen (7—3). Ferdinand en Micky Thung wonnen beiden van Kersten, de dubbelspeloverwinning was eveneens voor hen. De dames van Scylla vonden in Arntz en Van Vliet van Tempo Team te sterke tegenstandsters, het werd uiteindelijk 7—3 omdat het Leidse trio Sandra, Lies- beth en Marjan elk eenmaal won. Scylla 3 redde het niet tegen A.M.V.J. en ging met 64 eervol tenonder. Theo Bakker won tweemaal, Karei van Schie en Joly Sojinuh elk eenmaal. Scylla 4 won met 64 van Steeds Hoger/TSB 2. Rini Hansen was volop in de running met driemaal winst, •Erik Noest en Peter van de Meer wonnen elk eenmaal, ter wijl ook het dubbel voor Scyl la was. Docos won met 7—3 van Scylla 5. Voor Docos was Ton L' Ami kopman met drie maal winst, invaller Peter Roodenburg won van Hollan der en Blansjaar, Fred Bracké won alleen van Blansjaar; ook het dubbel was voor Docos. De Treffers behaalde een ge lijkspel bij Vriendenschaar. Sjaak van Ruiten won weder om twee partijen. Koos van Beek evenaarde hem, maar Hans van der Zwet liet geen winstpartij achter zijn naam noteren; concluderend was ook het dubbel van de Tref fers. De reserves van Docos kwamen goed voor de dag te gen TSO 2; na 6—2 kon er niets meer gebeuren en werd het 6—4. Hans Waayer en Pe ter Roodenburg behaalden een ruime voldoende door twee maal winst, eenmalige winst van Henny Gerritse valt iets tegen. MVKV versterkte zijn kopposi tie door concurrent Abbenes met lege handen naar huis te sturen. Wel kwam Abbenes na 10 minuten spelen met 1—0 voor te staan, nadat een vrije trap van Harm Kattenberg door een MVKV-verdediger van richting was veranderd. Daarna was het de beurt aan Jan Golsteijn, die een hattrick scoorde: tweemaal voor rust en éénmaal erna. Rob van Ginderen benutte een straf schop, die gegeven werd na on deruithalen van Frank Wilmot, zodat de eindstand 4—1 werd. Vooral na rust trok Abbenes fanatiek ten aanval, wat echter voornamelijk tot gevolg had, dat MVKV ruimte kreeg voor zijn gevaarlijke uitvallen. Beraardus-VNL was een vreem de wedstrijd, waarbij de hoogte punten zich alle in de eerste helft voordeden. Bernard us startte sterk en bouwde via Ton Rietbergen (kopbal) en Dick Schonenberg (mooi schot) een 2—0 voorsprong op. Dit bleek echter niet voldoende: na een half uur spelen scoorde Anton Siecker uit een vrije trap tegen en vlak voor rust gooide John Laterveer roet in het Bernar- dus-eten door in een onoverzich telijke situatie in eigen doel te schieten. Hierna was de energie op en werd de stand niet meer gewijzigd. (2—2). Unitas Leiden-Kickers'69 was een slechte wedstrijd met twee voorhoedes, die niet bij machte waren te scoren. Van de weinige kansen kreeg Kickers nog de beste, maar verder dan de paal kwam men niet, zodat het 0—0 bleef. GOUDA In de afdeling Gou da (zaterdag) vond slechts één wedstrijd doorgang. Gouda bleef Floreant net de baas. Voor rust zorgde Freek Boere voor het enige doelpunt van de wedstrijd. Na een fraaie aanval kopte hij eerst tegen de paal, waarna hij de terugkaatsende bal inschoot. Floreant kwam nog wel terug, maar stuitte bij zijn aanvallen steeds op het on verzettelijke duo Kameraad/de Jager, dat het Goudse doelge bied vrijhield. Stand eerste klasse Leiden: SVOW 15—21; Hazerswoudse Boys 16-21; GWS 14-18; Oegstgeest 15—17; Valken'68 13—16; Sportclub Lisse 15—15; Leiden 14-13; KRV 14-12; Ka- gia 14—12; Woubrugge 14—11; WSB J49; LSW 13-5. Stand tweede klasse: MVKV 14—23; Stompwijkse Boys 12—20; Abbenes 11-17; SVLV 12—16; Bernardus 13—15; VNL 14—11; Alphia 12—10; Meerburg 109; SJZ 117; Unitas Leiden ?46; Kickers'69 12-3. (Van onze sportredactie) LEIDEN Ook deze week weer een gekortwiekt programma in de eerste klasse zaterdag, afdeling Leiden, dat echter geen veranderingen in de kop groep bracht. Wel kwam Hazerswoudse Boys sterk uit de hoek met een 2—0 zege in de uitwedstrijd tegen Oegstgeest. SVOW bleef dankzij eveneens een 2—0 overwinning op Leiden aan kop. Alleen Val ken'68 liet een steekje vallen: WSB sleepte er één punt weg. maar het net bolde niet, zodat de beginstand ook de eindstand werd. KRV verwijderde zich bij Kagia verder van de onderste regionen door met 2—0 te winnen. Voor rust kwamen beide ploegen in een gelijkopgaande strijd niet verder dan enkele schoten tegen het houtwerk. Na rust stond KRV al snel op 1—0, toen Sjaak de Jong na mistasten van de Kaagse verdediging inschoot. Kagia kwam hierna sterk opzet ten, maar was niet produktief. Na een half uur spelen was het invaller Hans van Beelen, die van het aandringen van Kagia gebruik maakte, alleen de ruim te indook en vervolgens de kee per het nakijken gaf. In de tweede klasse liet een verrassend sterk MVKV tegen stander Abbenes kansloos en verspeelde Bernardus een punt aan VNL. De beide hekkeslui- ters Unitas Leiden en Kic kers'69 deelden de punten. SVOW heerste tegen Leiden in de eerste helft en scoorde in dit tijdsbestek beide doelpunten, terwijl er aantrekkelijk voetbal werd gespeeld. Al vlot na het begin nam de thuisclub een voorsprong. Kees van Borstelen gaf een voorzet, de Leidse ver dediging blunderde en Ed Lan- gereis profiteerde: 1—0. SVOW bleef sterker en breidde vlak voor rust de voorsprong uit, waarbij dezelfde spelers als bij het eerste doelpunt betrokken waren. Kees van Borstelen gaf opnieuw de voorzet, waaruit Ed Langereis zijn tweede doelpunt scoorde. Na rust bleek het kruit bij beide ploegen verschoten te- zijn en bloedde de wedstrijd langzaam dood. Valken'68-VVSB leverde een eenzijdige wedstrijd op, waarin Valken'68 duidelijk de sterkere ploeg was en de bezoekers zich voor hun sterk spelende keeper terugtrokken. Een stormlopend Valken raakte wel paal en lat. gevaarlijke Hazerswoudse Boys-aanvallen onschadelijk. Boys-aanvoerder Rob de Roo (rechts) kijkt toe. Oegstgeest-doelman Piet Paauw maakt een van de vele Dik v.d. Mey (links) en Jan Peppelebos (5) assisteren hem. Van onze sportredactie LISSE Zondagderde klasser SC Lisse heeft gisteren ook de vierde bekerronde winnend af gesloten. De Lissenaren klopten op eigen veld Scheveningen - in de ver lenging - met 3-1. Met name in de eerste helft bleek het Lisser-team duidelijk beter dan opponent Schevenin gen. De thuisclub kreeg in die periode ook de nodige doelrijpe kansen, maar slaagde er niet in meer dan een treffer te fabrice ren. Fred Arrachart tekende na vijftien minuten voor dat doel punt. Scheveningen zou echter nog voor de pauze weer op gelij ke hoogte komen. Een onover zichtelijke situatie voor het Lis- se-doel leverde tien minuten voor rust de gelijkmaker op. In de tweede helft kwamen bei de teams nauwelijks aan goed voetbal toe, ontstonden er ook geen echt kansrijke situaties. Dat werd in de verlenging an ders. Lisse toonde in die extra speeltijd aan over een sterke conditie te beschikken en Sche veningen moest terug. Al in het eerste gedeelte van die toegift, liep Lisse naar 2-1. Uitblinkeer Gerard van Beek verzorgde de voorzet waaruit Lourens van der Voort kon scoren. In het tweede "helftje" van de verlen ging nam Lisse definitief af stand. Nu was het Van der Voort die aangaf en Van Beek die scoorde: 3-1. De ver opgerukte Dorus van der Voort maakt het de Scheveningen-doelman erg lastig GRONINGEN - In de Gro ningse Martinihal hebben af gelopen zaterdag een aantal Holland-atleten deelgenomen aan indoorwedstrijden. Al fred Verhoef liep de 50 m in 6.0 sec. en behaalde hiermee een derde plaats. Dré de Wit won zijn serie 3000 m in 9.12.1 min. Paul Crama sprintte de 50 m bij de jon gens B in 6.3 sec., Bert Paauw en Frans Krone lie pen de 800 m in resp. 2.02.2 min. en 2.03.8 min. Hennie Hakker sprong bij de jon gens A 5.95 m ver. REEUWIJK - De atleten van de Alphense atletiekver eniging AAV'36 hebben bij de 3de wedstrijd van de Goudse crosscompetitie het merendeel van de overwin ningen in de wacht gesleept. De meeste atleten zijn na 3 van de 4 wedstrijden al zeker van de titel. Alleen bij de heren is de strijd nog open. Ron van Schroten won welis waar gisteren de 7800 m in 28.11.9 min. voor Aad Buiten huis met 28.42.0 min, maar deze laatste is nog niet kan sloos. De volgende atleten kunnen zich al Gouds kam pioen noemen: Meisjes D: Maaike Persoons 1000 m 4.11.0 min., meisjes C: Ma rian Goedhart 1500 m 7.04.0 min., meisjes B: M. Schal kwijk 7.14.7 min., jongens B: Theo Haverkamp 2500 m 12.12.1 min., dames 2000 m: 2e A. v. Schooien 10.58.6 min. MOL Piet Waaling van het Lisser-Spartaan liep dit weekeinde een cross in het Belgische Mol. Waaling eind igde als vijfde. Wim van Ger- ven kwam in dit internatio nale gezelschap als zeven tiende uit de bus. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Voor de meeste landelijk spelende ploegen uit het distrikt Leiden was het een goed volleybal weekend. Vooral Gemini-Kangeroes en Haak-Novo behaalden goede resultaten. In de eerste divisie wist Gemini een belangrijke 3-1 overwinning op VC Maastricht te behalen. De Gemini-reserves wisten in de derde divisie hun koppositie te versterken door een 3-0 overwin ning op Jupiter, terwijl Novo concurrent Tempo Team met 3-2 versloeg. Ook voor de normale smeeren onderhoudsbeurten kunt u terecht bij ons B0VAG-VAC0 bedrijf. SHELL servicestation benzine - dieselolie MICHELIN k radiaal over veiligheid èn zuinigheid gesprc Van onze sportredactie LEIDEN Afgelopen zondag heeft de wielrenvereniging Swift in de bossen bij Noord- wijkerhout haar jeugdkam pioenschappen veldrijden ver reden. Er werd in drie leeftijds groepen om de titels gestreden. In de oudste categorie (12/13 jaar) ging de zege naar Edward Wijsman uit Woubrugge. In zijn kielzog eindigden actereenvol- gens Tonny van Weeren, Harry Roest en Paul Bekooi, allen uit Leiden. De B-groep leverde een over- winning op voor Rudie Zomer- veld uit Katwijk. Paul Albers (Leiden) eindigde als tweede. Bij de jongsten (8/9 jaar) was Simon van Weeren de sterkste, gevolgd door Richard Albers en John Lepelaar, allen uit Leiden. Gemini, dat in Maastricht moest winnen om in de middenmoot bij te blijven, deed dit onder moeilijke omstandigheden. Zon der Piet Pijnaken (rugblessure) en met een geblesseerde Peter de Bakker werd Maastricht op een afstand gehouden. In de eerste set had de Voorschotense ploeg nog moeite met zijn tegen stander. Ondanks goed spel van Peter de Bakker werd via 5-1, 7-7 met 15-7 verloren. In de tweede set wist Gemini echter zijn slag te slaan. Na een half uur spelen kwam Gemini door goed verdedigen met 6-15 op gelijke hoogte. Daama werd door degelijk spel geen kans meer weggegeven. Goed aanval len van Kees de Ridder en Jan Bloot bracht met 4-15 en 11-15 de overwinning. Volleybal In de derde divisie is de span ning aan de top toegenomen. Koploper Gemini 2 had in Voor schoten weinig moeite met Jupi ter. Met de uitblinkende spelver delers Wiebe Pera en Gerd Bak ker werd (met de setstanden 15-8,15-11,15-0) een 3-0 overwin ning behaald. In de derde set werden de gasten met goed spel volledig weggespeeld. Haak-Novo bewees zichzelf en Gemini een goede dienst door het op de tweede plaats staande Tempo Team te verslaan. Via 15-12 en 16-14 werd een 2-0 voor sprong opgebouwd. Tempo Team kwam via 10-15 en 9-15 echter op 2-2. In een uiterst spannende vijfde set kon Haak- Novo met 15-13 nog net de weinst in Noordwijk houden. Een goede prestatie van Novo dat hiermee de weg terug hope lijk heeft gevonden. De dames van Haak-Novo won nen in Den Haag met 1-3 van Duyvestein/PVC. Met de set stander 15-5, 7-15, 8-15 en 9-15 was Novo duidelijk de meerde re. De nederlaag tegen Molen wiek van vorige week heeft dui delijk het spelpeil niet aange tast. Ook de dames van Gemini-Kan geroes konden het in de tweede divisie niet bolwerken tegen Mo lenwiek. In Zaandam werd in een overigens goede wedstrijd met 3-0 verloren. Alleen in de eerste set was Gemini de minde re maar de tweede en derde set werden net met 15-12 en 15-13 verloren. Het lengtevoordeel van Molenwiek gaf echter de De dames van Groen SC kwa men tegen koploper Valkenberg tot beter spel dan de afgelopen weken het geval was. Ondanks een 3-0 nederlaag werd er goed gespeeld. Na een door pech ver loren eerste set 15-13 kwam Groen in de tweede nog op 8-9 maar daarna drukte Valkenberg door en won met 15-11 en 15-7. Van onze dammedewer- ker LEIDEN Na de tweede ronde van de finale van het damkampioenschap van Leiden staan de Rijnsburgers Joop Bur gerhout en Ton van Ho ven met drie punten uit twee wedstrijden boven aan. De directe confron tatie tussen de beide clubgenoten leverde geen beslissing op: 1—1. De kampioen van vorig jaar, de Alphenaar Arie Brunt herstelde zich enigszins van zijn nederlaag van vorige week. Hij kwam met de RDC-speler Jan Schijf een remise over een. Schijf en Brunt sluiten de rij met ieder één punt Gert Ceder hout, die de finale begon met een zege op Jan Fase, moest dit keer zijn meerdere erkennen in de nummer twee van vorig jaar, Gerrit de Bruin. De Leidenaar Wim Heemskerk stelde in deze tweede ronde te leur. Hij liet zich verrassen door Samen Sterk-speler Jan Fase, die de volle winst greep. Stand: Joop Burghout 2—3; Ton van Hoven 2—3; Gert Cederhout 2—2; Wim Heemskerk 2—2; Ger rit de Bruin 2—2; Jan Schijf 2—1; Arie Brunt 2—1. In de gecombineerde eerste en jeugdklasse vielen dit maal geen overwinningen te noteren. Hans Kromhout speelde remise tegen Janssens, evenals Rob Velthui- zen tegen De Bakker en Hans Vermin tegen Ronald van Eg- mond. STAND bij de jeugd: Hans Ver min 3—5; Ronald van Egmond 3—4; Hans Kromhout 3—3; Rob Velthuizen 3—1.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16