ST. CECILIA UIT DE ZORGEN BURGEMEESTER VERMAAKTE ZICH BEST Pastoorswisseling in Rijpwetering Nieuwe behuizing Scouting Katwijk Gouden koorzanger Record deelname bosloop PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 19 JANUARI 1976 VOORHOUT De beslissing van de Voorhoutse raad de muziek vereniging St. Cecilia een eenma lige subsidie toe te kennen van 5.500 is binnen de vereniging met gejuich ontvangen. Een dankbare voorzitter, de heer Sj. Jirka, zei ontstaan nade grote uitgaven voor instrumenten en uniformen, nu is gedicht Uit hetdrumbandbe- stuur stapte de heer A. Hoek. Voor hem kwam in de plaats G. Boere. Penningmeester Fr. Jirka trad af na 22 bestuursjaren. Voor hem is nog geen vrijdagavond tijdens de jaarvergaderingbijzonder plaatsvervanger gevonden. De contributie werd blij te zijn dat het financiële gat in de vereniging, met 6611 kwartje verhoogd. De Sassenheimse jubilarissen kregen: P. Beelen, V. v.d. Berg, G. v. Dam, J. v. Duin, Th. Dui venvoorden, C. v. Elk, E. v.d. Meer, J. Slobbe, C. Schenk, J. Wassenaar en L. Zandvliet. De heer J. Salman kreeg de gouden speld met diamant vanwege zijn grote verdienste voor de organi satie. De Sassenheimse jubilarissen ontvingen uit handen van dis trictsbestuurder Gerrit Grooten het zilveren NKV-insigne van wege hun 25-jarig lidmaatschap. Het waren: C. Boekei, H. Elfe- reink, N. Kors, Jac. Hoogervor- st, H. Wolvers, A. Knegt, J. Ho- man, G. de Zwart, C. Regter, L. v. Leeuwen, B. Zwetsloot en P. Kors. Zes weken geëist tegen Rijnsburger Van onze rechtbankverslagge ver Den Haag/Rijnsburg De offi cier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft zes weken ge vangenisstraf en een jaar in trekking van het rijbewijs geëist tegen een 22-jarige Rijnsburger, wegens het besturen van een auto onder invloed van sterke drank en het negeren van een stopteken van de politie. Een en ander gebeurde op 7 september van het vorig jaar op de Noordwijkseweg. De politie had verdachte een stopteken ge geven, maar hij reed door, zodat een gevaarlijke situatie ont stond. Met het politiebusje werd een achtervolging ingezet, waar na verdachte kon worden gear resteerd. Daarbij verzette hij zich hevig. Later bleek dat ver dachte een alcoholpromilage in zijn bloed had van 1.12. De offi cier wees erop dat voor een wachtmeester van de rijkspoli tie gevaar dreigde, doordat ver dachte op hem inreed. Vonnis op 30 jan. Dick de Jager secretaris Bernardus (za) Van onze correspondent Hazerswoude John Eibers, tot voor kort secretaris van de zaterdagse (Fasson-) voetbal lers bij het Hazerswoudse Bernardus, heeft zijn functie neergelegd. Als secretaris ad interim van de oranjewitten (drie seniorenteams in de LVB-competitie) fungeert nu Dick de Jager. De Fasson- voetballers van Bernardus, die in de zaalvoetbalcompeti tie van de LVB in de derde klas E opereren, worden even eens door hem als secretaris gediend. Wiek Hermans, trainer/coach van de voetbalvereniging Ha zerswoudse Boys, heeft er een functie bij. De Zoe term eerder is toegetreden tot de zaalvoet balvereniging ADIO in zijn woonplaats als oefenmeester. Oproep getuigen dodelijk ongeval Woubrugge De rijkspolitie zoekt de chauffeur van een vrachtwagen met aanhang (Daf 2600 met Eurocabine en zeilhuif) die op dinsdag 13 januari op de Herenweg te Woubrugge gerui me tijd heeft gestaan achter het VW-busje, dat bij een frontale botsing werd betrokken en waarbij drie doden vielen te be treuren. Inlichtingen bij rijkspo litie Woubrugge, tel. 01729—8323 of 8133 of 8456. Ledental Ripse IJsclub constant (Van onze correspondent) RIJPWETERING - In tegen stelling tot andere ijsverenigin- gen, die hun ledental steeds verder ,zien dalen, blijft het aantal leden van de ijsclub Rijpwetering constant. Voorzit ter M. de Graaf kwam tot deze verheugende conclusie tijdens de in café Bakker gehouden algemene ledenvergadering. Nog een opvallend verschil met andere verenigingen: zonder dat het bestuur daarom had ge vraagd werd vanuit de vergade ring voorgesteld de kontributie met een gulden te verhogen. Burgemeester Staab (links) brengt een carnavalsgroet aan prinses Bea, de charmante echtgenote van prins Theo I. Van onze correspondenten Roelof arendsveen/Wassenaar /Voorhout De drie carnavals bijeenkomsten, die zaterdag- en zondagavond door de Alkema- dese muziekvereniging „Liefde voor harmonie" in de veiling hallen van Roelofarendsveen werden georganiseerd, zijn rede lijk succesvol verlopen. Hoewel de organisatoren met name op de donateursavond op wat meer feestgangers hadden gerekend, is men desondanks tevreden over het verloop van de avond zelf. Erg feestelijk ging het er ook zondagmiddag aan toe tijdens het jeugdcarnaval. Zo'n 600 kinderen in de leeftijd van 11 tot 15 jaar trokken onder leiding van jeugdprins Roelof III gezellig alle feestregisters open. Op de foto een groep uitbundige kinderen die zich zo te zien erg best vermaken. Wassenaar vierde dit weekeinde met de carnavalsvereniging De Deylknotsen het burgemeestersbal. Een feest zoals andere feesten alleen met dit verschil dat de burgemeester en zijn vrouw als ere-gasten hun steentje aan de festiviteiten bijdra gen. En dat ging het echtpaar Staab erg goed af. De Voorhoutse carnavalsvereniging De Bokken vierde dit weekeinde weliswaar geen carnaval maar deed toch volop van zich horen tijdens een huis-aan-huis verkoop-aktie in hun dorp, waarbij bierviltjes, speelkaarten, stickers en hangers met het bekende Bokkenembleem grif van de hand gingen. Er werden ook nog loten verkocht. In totaal werd er 1.750 opgehaald. Een Veense veiling vol uitgelaten kinderen. (Van onze correspondent) RIJPWETERING Na ruim anderhalf jaar als parochieher der van Rijpwetering en Deken Biljarttrio aan stoot De Belgische superbiljarter Raymond Ceulemans en zijn bekende Nederlandse collega's Van Bracht en Verlouw hebben gistermiddag in het Wapen van Voorschoten de liefhebbers van de biljartsport volop aan hun trekken laten komen. De grootmeesters op het groene laken, die met elkaar in de clinch gingen ter gelegenheid van de officiële oprichting van de Voorschotense biljartclub de Ham/Burgers, stalen de show met hun uitgekiende milimeterwerk en fantasiestoten. Een teleurstelling voor de Voorschotenaren was dat Ceulemans weinig voelde voor de met veel aangekondigde simultaan-wedstrijd tegen negen Ham/Burgers. Dat vond de goedlachse Belg toch wel wat te ver gaan. Op de foto het biljartende trio aan stoot. van Alkemade de geestelijke en kerkelijke, belangen van paro chie en dekenaat te hebben be hartigd, gaat pastoor P. de Lan ge zeer binnenkort de Rip weer verlaten. Waarschijnlijk per 1 februari al valt zijn benoeming te verwachten als pastoor te Nootdorp, waar hij de aldaar met emeritaat gaande pastoor zal opvolgen. Het is zo goed als zeker dat met ingang van die zelfde datum de Ripse pastorie zal betrokken worden door pastoor Juffer mans, thans nog pastoor in Via- nen. Deze zal dan op zijn beurt weer vervangen worden door een van de kapelaans, die mo-' menteel nog in de Schiedamse parochie van Deken-pastoor E. van Diepen werkzaam zijn. Gymles in Warmond Nieuwe leiding bejaardenstichting (Van onze correspondent) LISSE De heer Th. Baten is drs. J. P. van der Plas opge volgd als voorzitter van de Stichting Dienstverlening Be jaarden. De heer P. Vlielander is de heer Van der Plas opge volgd als voorzitter van de Stichting Huisvesting Bejaar den. De heer Van der Plas heeft zijn functies neergelegd in ver band met zijn verhuizing naar een andere plaats. Tijdens een bijeenkomst in complex Eiken horst werd tevens afscheid ge nomen van de heer J. Dukker, die de administratie van beide stichtingen vier jaar lang geheel belangeloos heeft verzorgd. Woubrugse brandweer stuk sterker Van onze correspondent Hoogmade/Woubrugge De Woubrugse brand weer kan voortaan nog efficiënter optreden nu zij in het bezit is van een motorspuit met een capaciteit van 1600 liter per minuut. De commandant van de brandweer, de heer J. de Feij, nam de aanwinst dit weekeinde in ontvangst van burgemeester D. Brouwer de Koning tijdens een brandweerbijeenkomst op het parkeerterrein aan de Kerkstraat. Tot de uitrusting van het korps behoren voortaan ook een aantal persluchtapparaten, een motor-ket tingzaag, een luchtaggregaat en een zgn. porto-po- wer waarmee in noodgevallen motorvoertuigen kunnen worden open gesneden. De aanschaf van een en ander heeft de gemeente Woubrugge 65.000 gekost. Toch wel met enige verwonder ing hebben wij uw redactionele stuk over gymlessen in War mond gelezen. Verbaasd vooral, omdat dit probleem uw krant heeft gehaald, waar ons inziens veel principiële zaken het „fluis- ter-stadium" niet hebben over leefd. Wij denken hierbij aan niet al tijd even elegante wisselingen van schoolleiders, vertrek van leerkrachten (niet steeds om promotieredenen), de invoering van een nieuw onderwijssys teem (wat na een jaar en vele uren nachtrust en grijze haren van de leerkrachten weer werd „aangepast"), de onmogelijk grote klassen, uiteraard met het daaraan verbonden correctie werk etc., terwijl het systeem an sich al een duidelijk groter'be roep doet op psychisch en fy siek uithoudingsvermogen van de leerkrachten - wat wij als huisgenoten aan den lijve on dervinden - het gebrek aan com municatie en inspraak en een wat onzorgvuldig omspringen met de gevoelens van personen en in het algemeen naar wij menen in onze huidige, demo cratische, maatschappij niet meer weg te denken zaken als werkoverleg, informatie en ar beidsklimaat. Van een term als „spreekverbod" kijken wij huis genoten al niet meer op, terwijl solidariteit met leiding en be leid, een op zich toe te juichen principe, uitsluitend een kwestie van éénrichtingsverkeer lijkt te kunnen zijn. Het is juist dit laatste punt, dat ons ertoe heeft gebracht te rea geren op uw in hoofde genoem de artikel. Wij kunnen ons na melijk niet aan de indruk ont trekken, dat de opmerking van de heer Daamen in de laatste alinea van genoemd artikel bij de leerkrachten „onder-de-gor del" terecht moet zijn gekomen, maar in ieder geval bij ons over komt als een naïeve simplifica tie van het probleem. Als mo dern school-manager heeft de heer Daamen geen eigen (en dus ook geen onmogelijk grote en door het systeem toch al zwaar dere) klas en het gym-probleem is dan ook, zoals zovele aan een klas verbonden problemen, niet iets wat hem direct in zijn dage lijkse bezigheden raakt In plaats nu van zijn medewerkers, de direct voor het concrete on derwijs verantwoordelijke per sonen, openlijk een hart onder de riem te steken, geeft hij blijk van zijn solidariteit door de ou ders reden tot twijfel aan de onderwijskundige bekwaamhe den van de klasse-onderwijze- r(es) op de tong te leggen. Zou den wij eigenlijk niet van een manager mogen verwachten, dat hij in eerste instantie zorgt voor optimale werkomstandig heden, i.e. arbeidsklimaat, aan de tijd aangepast lesmateriaal (waarvan zowel de „tijd" als de aan de nieuwe methode aange paste hoeveelheid niet schijnt te zijn meegegroeid) om daarmede het maximale rendement aan de leerlingen, waar het toch ui teindelijk allemaal om draait, te kunnen garanderen, met inbe grip van het gym-onderwijs. Overigens moet ons ook van het hart, dat de prioriteitenstelling binnen het Warmondse onder wijs een vraagteken oproept De vergelijking tussen gym-leer- kracht en gemeenschapsruimte en de daarbij door de voorzitter van het schoolbestuur gebruikte argumentatie komt ons wat ge forceerd over. Wellicht moeten we wat dit betreft het antwoord zoeken in diens dubbelrol (de voorzitter van het schoolbestuur is tevens wethouder van de ge meente Warmond, waarbij de prioriteiten-afweging in een an dere dimensie komen te staan). Hoe de diverse partijen verder ook tegenover het door u onder streepte probleem mogen staan, wij zullen iedere oplossing, wel ke recht doet aan het Warmond- se basisonderwijs en de inter menselijke verhoudingen tussen bestuur, leiding en leerkrachten, bijzonder op prijs stellen, en, egoïstisch misschien, ook voor onze huiselijke omstandigheden srpeken wij de hoop uit, dat juist die problemen, die het ver dienen de aandacht krijgen die wij daarvan mogen verwachten, zowel in de pers, als in het inter-collegiaal overleg en bij het schoolbestuur. Mede namens andere, met de bovenstaande problematiek geëngageerde echt- en huisgeno ten, van Warmondse onderwij- zers(essen), Mr. P. J. R. M. van der Weyden, van Leydenstraat 9, Warmond. Katwijk a/d Rijn wil feesten rond dorpsplein Van onze correspondent Katwijk De Oranjevereni ging „Katwijk a.d. Rijn" wil dit jaar haar festiviteiten zoveel mogelijk in het centrum van het dorp, rond het dorpsplein concentreren. Ook de kermis tijdens de tradi tionele najaarsfeesten in augus tus zal in tegenstelling tot de afgelopen paar jaar weer een plaats moeten krijgen in de di recte omgeving van dit plein. Dit deelde voorzitter J. de Win ter mede tijdens de dit week einde slecht bezochte ledenver gadering in hotel „De Roskam" De middenstand toonde zich bij monde van de heer N. Kleyne, voorzitter van de plaatselijke winkeliersvereniging, direct ent housiast over de voornemens van de Oranjevereniging. Kley ne: „Ons plan is om tijdens de kermisdagen een braderie te or ganiseren", aldus de vertegen woordiger van de winkeliers. (Van onze correspondente) BOSKOOP - De heer R. Vene- ma uit de Bult heeft met zijn boxer „Vedette van Houdringe" de eerste prijs weggesleept op de drukbezochte rashondens how die afgelopen weekeinde in de Beurshal werd gehouden. Er werden in totaal 193 honden tentoongesteld. Topdrukte op verzamelaarsbeurs Van onze correspondent Lisse Er heerste zaterdagmid dag een topdrukte in de Paulus- kerk, waar een beurs werd ge houden voor verzamelaars. Er gingen maar liefst 466 kavels onder de hamer door. Van onze correspondent Zoeterwoude Omdat hij een halve eeuw lid is van een kerkkoor ontving dit weekeinde de bekende Zoeterwoudenaar P. de Vogel de hoge pauselijke onderscheiding Pro Ecclasia et Pontifice. Het werd een feestelijk gebeuren waaraan een prachtige gezonden H. Mis vooraf ging. Het koor, onder leiding van J. J. Noordman, zong de Missa Pontificalis van Perosi en wisselende gregoriaanse gezangen van de 2e zondag na Driekoningen. Ook werden uitge voerd het O Salutaris en het Laudate Dominum. In het Don Boscohuis werd de jubilaris toegesproken door de voorzitter van het parochiebestuur, deken Lamot, waarna de echtgenote van het jubilerende koorlid haar man de onderschei ding opspeldde. Secretaris J. Jansen roemde het accurate werk van de heer Vogel als bibliothecaris, een funktie die de jubilaris Vogel nog steeds vervult. Namens het koor van de C. D. Kerk sprak dirigent paardekoper. Deze memoreerde de grote verschil len in liturgie en kerk, vroeger en nu. De jubilaris sprak ook zelf nog een woordje. Hij zei onder meer dat de liefde voor de zang hem had geholpen zoveel jaar koorlid te blijven. De jubilaris en zijn echtgenote. NZH-directeur mr. Dollekamp Officier O.N. Van een onzer verslaggevers Alkmaar Bij zijn afscheid als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier is mr. W. H. Dollekamp, direkteur van de NZH, be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Alkmaars burgemeester drs. R. J. de Wit speldde hem het officierskruis op tijdens een speciale bijeen komst in het stadhuis. Namens het gemeentebestuur van de Kaasstad overhandigde hij mr. Dollekamp ook de gouden leg penning van de stad. Van onze correspondent Katwijk „Groep salut!" Al dus werd onder grote belang stelling het officiële gedeelte ingezet van de opening van de nieuwe behuizing voor alle gid sen, welpen, verkenners en pad vinders van Katwijk. Gezamen lijk met de Nederlandse drie kleur verschenen de vlaggen van „Scouting Nederland" en de Gidsen aan de masten en werd door alle leden een lied aangeheven, waarin deze ope ning en de vele voorbereidin gen werden gemomoreerd. „Ruimte en heel veel rust" zo zongen zij en doelden op het gebouw dat op enkele honder den meters van de bebouwde kom in het bollenland staat in het noorden van Katwijk. Het huis kreeg dan ook de naam „Noorderlicht" die kort na het hijsen van de vlaggen werd ont huld door het aftrekken van een doek van een gevelbord. Woorden van dank werden er uitgesproken aan het adres van de gemeente en provincie en centrale overheid die respectie velijk meewerkten aan het be schikbaar stellen van het ge bouw en de subsidie. Het ge bouw, een oude bollenschuur, onderging vanaf september jl. een hoogstnoodzakelijke op knapbeurt, die grotendeels door de verschillende groepen zelf werd aangepakt Totaal 90.000 gulden kwam er van de zijde van de verschillende overheden op tafel om het een en ander mogelijk te maken. „Uniek voor Nederland" zo noemde voorzitter D. W. Slot boom van de stichting „Groeps- huizen Katwijk" het samengaan van alle groepen van verschil lende gezindten in één gebouw. Namens de plaatselijke V.V.V. bood hij twee wandtegels aan en een financiële bijdrage kwam er via zijn handen van het notariskantoor A. W. C. Ver hees. De heer Heestermans, districts voorzitter van de afdeling Rijn land van Scouting Nederland zei terecht dat men trots kan zijn op zo'n onderkomen en ver rijkte alle 5 groepen met een stormlantaarn. Na het officiële gedeelte was er voor de genodigden, waaronder 5 raadsleden, wethouder H. Haasnoot en gemeentesecretaris mr. G. Feenstra gelegenheid om het gebouw nader te bekijken. Voorlopig kan 10 jaar lang ge bruik worden gemaakt van dit gebouw, zo zei hoofdleidster mej. v.d. Linden. Felle kritiek op Rijnsburgse boerenfamilie Van onze correspondente Rijnsburg Het Rijnsburgse raadslid Cor Kralt heeft felle kritiek geuit op de Rijnsburgse familie Van Tilburg, die hij verwijt veel te hoge prijzen te vragen voor de gronden in Kloosterschuur, de enige uit wijkmogelijkheid voor de grond zoekende Rijnsburgse agrariërs. Kralt, zelf getrouwd met een lid van de boerenfamilie Van Til burg, trok fel van leer tijdens de CHU-jaarvergadering, waar een aantal raadsleden de plaat selijke problematiek nog eens doorlichten. De raadsleden Leeuwenburg, Van der Mey en directeur ge meentewerken Tramper lieten hun licht schijnen over zaken als gemeentelijke groei („Wil Rijnsburg blijven bestaan dan moet het groeien tot 14.000 in woners") en de langslepende zaak Florax („De bloemenvei ling moet in Rijnsburg blijven"). Eerste prijs voor boxer op hondenshow in Boskoop De Lissese jubilarissen Trouwe leden van het NKV gehuldigd (Van onze correspondent) Lisse/Sassenheim In Lisse in 't Trefpunt en in Sassenheim in Het Bruine Paard is dit week eind door resp. de NKV-afde- ling van de voedingsbond (AVG) en de bouwbond kwistig gestrooid met onderscheidingen voor leden die een jubileu maantal jaren hun bond trouw waren gebleven. In Lisse kregen 11 leden de gouden speld met robijn vanwe ge hun 50-jarig lidmaatschap. Hun namen: H. de Bruin, A. Wassenaar, J. de Jeu, A. der Linden, Th. Philipse, C. Schra- ma, M. Schrama, H. Siebelt, G. Tempel, A. v.d. Voet en J. War merdam. Zo'n zelfdë&,/,van Leeuwen, speld voor 40 jaar trouw ontvingen: A. vanLeeu- wen, H. van Engelen, J. v.d. Veek, Jac. Schenk, M. Grimber gen. De zilveren speld (25 jaar) LISSE Ruim 1100 deelnemers, een record-aan tal, schreven gisteren in voor de traditionele Keukenhofbosloop, georganiseerd door de Lisse se atletiekvereniging De Spartaan. Dit keer stond de hollende menigte een prachtig parcours be schikbaar, gedeeltelijk door het Keukenhofbos en over de Van Lyndenweg. Gelopen werd over de afstanden 4, 8 en 12 km althans, dat stond op de aanplakbiljetten maar de werkelijke af standen lagen beduidend lager. Desondanks een zeer geslaagde loop. De 4 km. werd gewonnen door Herman Homma (Lisse) in 13 min. 25 sec. Tweede en derde werden Dirkjan Veger (Lisse) 13 min. 45 sec. en Simons Strijk (Rijpwetering) in 13 min. 56 sec. Henny Grimbergen (Lisse) was de eerst binnen komende dame. V. Tilborge (Lisse) won de 8 km in 23. min. 18 sec., J. Duivenvoorden (Sassenheim) werd tweede in 24 min. 50 sec. en Louis van Trigt (Aerden- hout) derde in 24 min. 55 sec. Wim van Gerwen (Noordwijk) liep het snelste de 12 km. Zijn tijd: 33 min. 45 sec. Jim Koster (Lisse) werd tweede in 35.55 sec. en Henk van Leeuwen (Lisse) deVde in 36 min. 05 sec. zendpiraat opgespoord Van onze correspondent Alphen aan den Rijn De Alphense politie heeft in sa menwerking met de PTT-op- sporingsdienst zaterdagnacht een illegale zendamateur opge spoord. De Alphenaar was vanuit Alphen-centrum bezig met uitzenden. Er werden drie volledige zendinstallaties in beslag genomen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4