'raadsmeerderheid voor ontslag daey ouwens Slachtoffers krenkend personeelsbeleid Half jaar geëist Jongen krijgt brandende benzine in het gezicht Warmunda winnaar NKS-cup Botte klucht van het Theater van de Lach IA jWAANDAG 19 JANUARI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA a Van onze raadsverslaggever LEIDEN Vanavond neemt de gemeen teraad van Leiden wellicht twee histori sche beslissingen, die bepalend zullen zijn voor de toekomst van twee mensen en die hen hun leven lang waarschijnlijk bij zal blijven: dr. G. Mojet en de heer Th. C. Daey Ouwens. Beide zijn dienaren van de gemeenschap, de eerste als waar nemend-directeur van het gemeentelijk psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, de ander als directeur van de Leidse Groe- noordhal. Zoals bekend zijn beide de laatste tijd veelvuldig onderwerp van vaak 'geëmotio neerde discussies. Dr. Mojet sinds het college van b. en w. hem vorig jaar november weigerde te benoemen tot ge neesheer-directeur van Endegeest. Dit on danks het feit dat hij als enige kandidaat voor deze functie was overgebleven en het personeel van het ziekenhuis achter hem stond. De heer Daey Ouwens is al sinds januari 1974 het zwarte schaap. Toen nam het toenmalige gemeentebstuur het onzalige besluit hem als directeur van de Groe- noordhal te schorsen. Zijn lijdensweg is weliswaar het langst, maar beide zijn het slachtoffer geworden van een onverant woord personeelsbeleid van de gemeente Leiden, dat het soms op vitale punten ontbreekt aan voldoende menselijkheid. Menselijkheid in die zin, dat weliswaar fouten kunnen en mogen worden ge maakt, maar dat deze erkend en hersteld dienen te worden, waar ze gemaakt zijn, ook al moeten de politiek verantwoorde lijke figuren daarvoor een nederlaag lij den en al betekent dit een stuk gezichts verlies. Een dergelijke houding zou het stadsbe stuur waarschijnlijk meer sieren dan de koppigheid die het tot dusver in deze affaires ten toon gespreid heeft. Het is echter nog maar de vraag of vanavond verstand, redelijkheid en bil lijkheid de gidsen van ons stadsbestuur zullen zijn. Men kan slechts hopen, dat een besluit genomen zal worden dat recht doet aan de betrokkenen. Een besluit waarbij met name het CDA onbevangen zal oordelen zonder hun partijgenoten in het vorig college (wethouder Lijten van economische zaken, de vroegere chef van Daey Ouwens) in de eerste plaats in bescherming te nemen. En een besluit, waarbij de PvdA het menselijk aspect zwaarder zal laten wegen dan het politie ke verlies van partijgenoot wethouder Van Aken. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. ARJEN BROEKHUIZEN. (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Het staat vrijwel vast dat een meerderheid van de Leidse gemeenteraad voor het voorstel van burgemeester en wethouders zal stemmen de ge schorste directeur van de Groe- noordhal, de heer Th. C. Daey Ouwens te ontslaan. Een enquête onder de raadsfracties leer de gisteravond dat zeker 20 raadsleden het ontslagvoorstel zullen steunen. Drie leden hebben nog steeds ernstige twijfels en de overige 14 zullen in elk geval tegen stemmen. In deze enquête is nog niet helemaal rekening gehouden met het voorstel dat de WD vanavond gaat doen. Deze partij wil via een begeleidingscom missie een min of meer pijnloze terug keer van Daey Ouwens naar de Groe- noordhal bewerkstelligen. Veel raadsle den vinden juist in de moeilijkheden die terugkeer van Daey Ouwens zou kunnen veroorzaken een reden om voor het ontslag te stemmen. Daarom moet nog worden afgewacht in hoeverre zij in het WD-voorstel voldoende garanties aanwezig achten om deze moeilijkheden te voorkomen, zodat zij hun standpunt alsnog zullen wijzigen. Zo noemde PvdA- raadslid Höppener het voorstel en de akkoordverklaring van Daey Ouwens daarmee „een nieuw feit". weten in feite niet waar het om gaat. En al die afschildering en roddel moet dan een bewijs van ongeschiktheid en een reden voor ontslag opleveren". Opiniepeiling Endegeest Daey Ouwens neesheer-directeur", was de bevinding van PPR-leider Beijen na diens bezoek. Misschien zou het daarom toch niet zo gek zijn als de vertegenwoordigers van de Leidse burgerij zich eens beter van hun taak kweten, door zich niet alleen te verlaten op de (doorgaans subjectieve) oordelen van hun leiders in het college, maar zich ook eens volwassen zouden tonen, door zelf op onderzoek uit te gaan. De kwestie-Endegeest komt vanavond waarschijnlijk niet meer aan de orde. PvdA en PPR willen deze liever van de agenda afgevoerd zien. Zij geven er de voorkeur aan in een rustiger vaarwater een oplossing te bedenken. De motie- Höppener is te ongenuanceerd bevonden en haalt na de inkeer van de PPR toch geen meerderheid meer. De linkse partij en prefereren thans een nieuwe behande ling in de raadscommissies in samenhang met het pre-advies voor een nieuwe be heersstructuur voor Endegeest. Een der gelijk pre-advies is voor 1 februari door het college toegezegd. Daarentegen wil fractievoorzitter mr. H. Driessen (CDA) vanavond opnieuw in houdelijk over Endegeest praten om te voorkomen, dat de zaak min of meer de doofpot ingaat. Daarbij weet hij zich gesteund door de fractie van de WD. Zoals bekend streven beide partijen naar een onvoorwaardelijke benoeming van dr. Mojet tot geneesheer-directeur. En zij zien dat liever vandaag gebeuren dan over twee weken. De kans dat er van avond inhoudelijk opnieuw over Ende geest gesproken zal worden staat of valt bij de steun hiervoor van PvdA en PPR. En zij voelen er, zoals gezegd, niets voor. Wat in deze zaak intussen opmerkelijk is, is dat alle ideeën over een nieuwe be stuursstructuur (d.w.z. een meerhoofdige leiding) min of meer geruisloos naar de achtergrond zijn verdwenen. Dit is mede te danken aan het feit dat sommige raadsleden de kerstvakantie van de ge meenteraad hebben gebruikt om een kijkje op Endegeest te gaan nemen. Toen bleek, dat het maar goed was, dat er half december nog geen geldig besluit geno men kon worden. Was dit wei gebeurd, dan zou daarmee een moderne en voor uitstrevende bestuursstructuur door „progressief Leiden" over de hoofden van het personeel heen om zeep zijn geholpen. Tot grote verrassing van een aantal raadsleden werkt men op Ende geest al sinds 1969 met een staforgaan, waarin verschillende takken en geledin gen van het ziekenhuis door hoofden van dienst vertegenwoordigd zijn. Deze heb ben een stuk eigen verantwoordelijkheid, ieder op hun eigen terrein. Van de door PvdA-raadslid Höppener verfoeide ou derwetse eenhoofdige leiding was dus eigenlijk allang geen sprake meer. Wat sommige raadsleden bij hun bezoek aan Endegeest bovendien ontdekten, was, dat dr. Mojet helemaal niet zo slecht functio neerde als hen was voorgehouden. „Hij beschikt mijns inziens wel over mana gerscapaciteiten en ik vind hem helemaal niet zo ongeschikt voor functie van ge- Onbekendheid Het probleem van een zekere onbekend heid met de zaak speelt vooral ook in de affaire-Daey Ouwens. Sinds deze Groenoordhaldirecteur januari 1974 werd geschorst is niet alleen het college van b. en w., maar ook de gemeenteraad grondig van samenstelling veranderd. Veel jonge nieuwe raadsleden kennen Daey Ouwens niet persoonlijk en de hele schorsingsaffaire alleen maar vanuit de stukken en van horen zeggen. En dat maakt een gefundeerd oordeel over zo'n belangrijke zaak uiterst moeilijk. Een vlugge enquête onder de nieuwe raadsle den leert al gauw, dat vrijwel niemand de moeite heeft genomen ook eens zelf met Daey Ouwens te gaan praten. Gevraagd naar de motivering van een eventueel voor of tegen het ontslagvoor stel van het college stemmen, antwoordde Armand Höppener (PvdA): „Ik heb uite raard de stukken gelezen en mij laten voorlichten door de fractiedeskundigen en onze vertegenwoordigers in het colle ge. Zelf heb ik niet met Daey Ouwens gesproken. Ik weet nog niet precies hoe ik vanavond ga stemmen, maar ik neig ernaar om het ontslagvoorstel te steu- Daey Ouwens zelf betreurt het dat niet meer raadsleden contact met hem heb ben gezocht. „Ze hebben op deze manier maar een kant van de zaak te horen gekregen", zegt hij. Of, zoals WD-raad- slid Wessels (een voorstander van de terugkeer van Daey Ouwens) het noem de: „Te veel raadsleden hebben het ver haal alleen maar van horen zeggen. Ze Toch is er voor ontslag waarschijnlijk een meerderheid te vinden. Onze opinie peiling had gisteravond het volgende re sultaat: PvdA De PvdA is verdeeld. Een grote meerder heid is voor ontslag en zal dus het colle ge-voorstel steunen. Twee leden hebben grote twijfels: drs. A. Ranner en mr. J. Peters, van wie de laatste waarschijnlijk tegen zal stemmen. Hij noemt hiervoor drie argumenten. „De schorsingsgronden zijn niet terug te vinden in de gronden voor het ontslag. Twee jaar zoeken lever de onvoldoende argumenten voor een ontslag op en het rapport van de commis sie-Woudstra, die een onderzoek instelde Driessen naar het functioneren van Daey Ouwens zit niet sterk in elkaar." Peters spreekt van een zwak voorstel en ziet in eventue- CDA le moeilijkheden die zouden ontstaan na de terugkeer van Daey Ouwens als direc- Het is echter de vraag of het WD-voor- teur onvoldoende motivering om hem te stel een meerderheid kan halen. Het CDA ontslaan: „Je mag die man niet de dupe neemt vanavond een sleutelpositie in. laten worden van eigen onzorgvuldige Van deze partij hangt het af of voor een procedures", aldus Peters. ontslag een meerderheid te vinden zal PvdA-raadslid Van der Horst denkt daar zijn. Evenals de PvdA is ook deze partij heel anders over. Hij is voorstander van verdeeld. Twee leden hebben grote aarze- ontslag. Zijn motivering: „Een directeur ling: De Geus en Bleijie. De laatste zal van een gemeentelijke dienst moet het tegen het ontslag stemmen. Net als bij vertrouwen hebben van het college. Ik veel andere raadsleden is voor hem onze- constateer, dat Daey Ouwens dat niet ker wat er gaat gebeuren als Daey Ou- heeft en dat het coUege niet de verant- wens terug zou komen. Bleijie zag het woordelijkheid wil dragen voor zijn te- liefst een pijnloze terugkeer gerealiseerd, rugkeer naar de hal. Daarom ben ik voor maar hoe is voor hem de grote vraag, het ontslag." Hij voegt daar nog aan toe Hij ziet het WD-voorstel met de aanvul- dat het vanavond naar zijn mening niet üng van Daey Ouwens toch als wat „sim- gaat om de vraag of de gevolgde proce- plistisch gedacht". In totaal vier CDA-le- dure nu wel of niet goed is geweest. „Het den zoeken het in een oplossing waarbij gaat er voor mij om: of Daey Ouwens de gemeente Daey Ouwens meteen een nog terug kan. En dat kan hij niet meer, schadeloosstelling aanbiedt, waardoor als het college daar geen vertrouwen een rechtelijke veroordeling daartoe zou meer in heeft. Voor mij is het dus een kunnen worden voorkomen. CDA-fractie- politieke beslissing". leider Driessen is exponent van de stro ming die een ontslag zonder meer voor- VVD staat. Ook al acht hij de argumentatie (onder meer het rapport-Woudstra) zwak, De liberalen zijn ronduit tegen het ont- toch staat voor hem vast dat Daey Ou- slag. WD-woordvoerder Wessels maakt wens ongeschikt is en dat deze onge- zich ook erg boos over het voorstel dat schiktheid ook aan hem zelf te wijten is. hij vanavond fel zal bestrijden. Met name Driessen lijdt dit af uit het aantal conflic- de „truc" van het gedwongen medisch ten met uiteenlopende figuren dat Daey onderzoek, dat inmiddels ook door de Ouwens tijdens zijn functioneren als ambtenaren-rechter onrechtmatig is ver- Groenoordhaldirecteur had. itlaard, is Wessels in het verkeerde keel- De overige partijen (CPN, PSP, PPR en gat geschoten. De WD zet grote vraagte- SGP/GPV) hebben aangekondigd tegen kens bij de competentie van dr. Van der het ontslag te stemmen. Hort, de juridische adviseur van de ge- Een vlug rekensommetje leert dan dat meente die ook tot het gedwongen onder- minstens 20 van de 37 raadsleden zich zoek had geadviseerd. Volgens de WD vanavond voor het ontslag van Daey was de enige juiste methode geweest in Ouwens gaan uitspreken, vooropgesteld 1974 tegeh Daey Ouwens te zeggen: „We dat iedereen aanwezig is en dat het hebben geen vertrouwen meer in je, je morgenavond inderdaad tot een stern- hebt de keuze tussen een andere baan ming komt, en dat valt te betwijfelen, of ontslag". Nu inmiddels twee jaar van En wat er dan gebeurt is opnieuw een schorsing zijn gepasseerd is zo'n stap open vraag. De praktijk heeft geleerd volgens de liberalen niet meer te zetten, dat de tijd in het voordeel van Daey „Voor de ambtenarenrechter hebben we Ouwens werkt: in december had hij nog geen poot meer om op te staan". De WD geen tien raadsleden achter zich. De noemt de redenering van PvdA-er Van klok wijst echter vijf voor twaalf. der Horst dan ook „boter aan de galg". Zij vindt het ontslagvoorstel getuigen van „een willekeur, die elke ambtenaar die het college niet zint bedreigt". De WD komt vanavond met een motie, waarin de terugkeer van Daey Ouwens naar de Groenoordhal wordt voorgesteld. Dat zou geclausuleerd moeten gebeuren. Daey Ouwens moet beloven zich de eer ste maand na de opheffing van de schor sing niet met de hal te bemoeien. Vervol gens moet een begeleidingscommissie Groenoordhal (bestaande uit 4—6 man, tweederde raadsleden en een derde diensthoofden) zijn terugkeer voorberei den. Daey Ouwens tekent daarzelf nog bij aan, dat hij er geen bezwaar tegen zou hebben, wanneer hij na zijn terugkeer in de hal zijn directeurschap zou beperken tot de sector evenementen en wanneer waarnemend-directeur De Jong de res tauratie en veemarkt voor zijn rekening zou nemen. ARJEN BROEKHUIZEN Van een onzer verslaggevers hand gelopen kerstbomen- kerstbomen bij elkaar had ge- waardoor de benzine terecht sloeg het vuiir razendsnel over LEIDEN Een 9-jarige jongen brandje in de Bartokstraat. De bracht. Een van hen morste met kwam op de kleding van de ene naar de twee besprenkelde jon- uit de Siberiusstraat heeft za- kleding van een andere jongen een bekertje benzine, waardoor jongen en in het gezicht van de gens. De knaap die brandwon- terdagmiddag tweede- en der- raakte in brand. een deel op straat terecht ander. De kerstbomen waren in- den opliep in het gezicht, is degTaads brandwonden in het De twee jongens maakten deel kwam. Hij kreeg bovendien een middels in brand gestoken en opgenomen in het Academisch gezicht opgelopen bij een uit de uit van een groepje, dat enkele zet van een speelkameraad, via de benzine-sporen op straat ziekenhuis. (Van onze sportredactie) LEIDEN De E- en D-junioren van Warmunda hebben dit jaar beslag gelegd op de NKS-Cup. In de totaalrangschikking na twee weekeinden sport en spel in de Groenoordhal bleef de Warmondse jeugd Alphense Boys net voor. Beide verenigin gen eindigden met zes match- punten, maar het saldo van Warmunda (94) bleek net iets beter dan dat van Boys (92). Boys(92). Ook de strijd om de derde plaats was bijzonder spannend. Hier eindigden Foreholte en WSB gelijk, terwijl ook het saldo (95 pnt) geen beslissing bracht. Vijfde werd Sport ereni- ging Lisse; de winnaar van de twee voorgaande afleveringen. Uitslagen: Poule 1: SC Lissen 48 pnt. Poule 2: Randstad Sport 43 pnt. Poule 3: Meerburg 37. Poule 4: SVLV 49 pnt Poule 5: Alphense Boys 50 pnt. Poule 6: Foreholte 41 pnt Eindstand: 1. Warmunda 6 (94); 2. Alphense Boys 6 (92); 3. Foreholte en WSB 9 (95); 5. SC Lisse 10 (88. Lagere E-junioren: Poule 1: UDO 53 pnt. Poule 2: SC Lisse 49 pnt. Poule 3: WSB 48 pnt Poule 4: MMO 43. Poule 5: SJZ 49. Poule 6: Randstad Sport 49. (Van onze rechtbankver slaggever) DEN HAAG/LEIDEN - De officier van jusitie bij de Haagse rechtbank heeft een half jaar ge vangenisstraf geëist te gen de 29-jarige Frans man, die onlangs in de Jan Vossensteeg bedel de. Toen de buitenlan der door de politie werd opgebracht trof deze bij hem sleutels aan, die bleken te passen op de kluisjes voor het bewa ren van goederen in de stationshal. De zwerver had twee kluisjes ge huurd. Daarin trof de politie tal van tassen en koffers met gestolen spullen aan. Van sommi ge spullen kon de eige naar worden opge spoord. Het restant ligt nog op het Leids politie bureau opgeslagen. Uit het onderzoek bleek dat de Fransman in tal van Europese landen had gestolen. Interpol zat hem op de hielen. Als verklaring gaf de zwerver te kennen, dat hij door een meisje in Zweden niet zo aardig was behandeld en daar om wrok koesterde. Om die reden zou hij ook een meisje in Leiden, bij wie hij enige tijd op ka mers woonde, hebben bestolen. De officier van justitie constateerde dat de Fransman, die ook had geknoeid met gestolen identiteitsbewijzen, een ziekelijke afwijking heeft. De verdediger, mr. J. Keerweer vond het wel gewenst, dat over verdachte een psy chiatersrapport wordt uitgebracht, hetgeen vanwege zijn zwerftoch ten door andere landen, nog nooit is gebeurd. De rechtbank zal op 30 januari uitspraak doen. Tien maanden geëist tegen Leidse inbreker (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG/LEIDEN De officier van justitie heeft tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen een 27-jarige Leide- naar, die vorig jaar (vooral in maart) tal van inbraken heeft gepleegd, kort nadat hij uit de gevangenis was ontsnapt na een vonnis van 7 maanden. Voor de rechtbank verklaarde verdachte, dat hij was gaan inbreken, omdat hij geen uitkering kreeg. Zijn verdediger, mr. M. Teekens, betoogde dat verdachte schoonschip heeft gemaakt en nu zijn leven wil beteren. De rechtbank zal op 30 januari uitspraak doen. jgp^ Leerlingen van scholengemeenschap St. Agnes in „De verheerlijkckte schoenlappers LEIDEN Middeleeuwse kluchten zijn tamelijk platte toneelstuk jes, waarbij de meest ongewikkelde situaties worden gecreëerd om het publiek aan het lachen te krijgen. „Kom van het dak af', zaterdagavond voor een uitverkocht huis (Rijnlands Lyceum) gespeeld door John Lanting's Theater van de Lach, heette een klucht te zijn (auteur Michael Pertwee) en was dat ook met al zijn slechte en mogelijk goede kanten. De handeling speelt zich af in de woning van Berend Fris (John Lanting), die gesitueerd is boven de juwelierszaak Fris de Roeper (de compagnon Arnold Gelderman). Er staat een alarminstallatie die het te pas en te onpas doet. Verder zien we een politie-inspecteur Krug op jacht naar de dievenbende „de gladde jongens", mevrouw Yvonne de Roeper en mevrouw Yvon ne de Blaf (respectievelijk Hannah de Leeuwe en Annelies Balhan) de woning betreden; deze laatste als vriendin van Eddie de Roeper. Er ontspint zich een spel van voortdurend liegen, verstoppen, verwisselen en verkleden, waarbij uiteindelijk iede reen op de inspecteur na maar die is wat dom het slachtoffer wordt van zijn eigen en andermans gelieg. Tamelijk centraal staan, hoe kan het anders, sexuele aangelegen heden: Eddies overspel met mevrouw de Blaf, naaktfoto's van mevrouw de Roeper, haar vermeende verhouding met Fris, Fris die zich als travestiet voordoet om vrouwenkleding in zijn huis te verklaren. Gevolg: dames met gewaagd ondergoed of handdoe ken op het toneel, heren met rare onderbroeken en harige benen. Echt kluchtig. Het spel is dat ook. Rare bekken, vreemde loopjes, overdreven gebaren, gekke stemmetjes. Veel geschreeuw en nauwelijks nuan cering of subtiliteiten alleen bij Lanting meende ik die af en toe te bespeuren. Van-dik-hout-zaagt-men-planken-toneel, waarbij de vrouwenrollen niet erg sterk waren. Soms viel de theater-actie gewoon stil om vervolgens opnieuw op gang te komen op weg naar een volgende gang. Het stuk is niet geniaal. Het bouwt te weinig naar een climax, die de toeschouwer al enigszins aan kan zien komen; zo'n climax maakt de spanning die zich in een ware lach kan ontladen. Er zitten te veel verschillende plotten en plotjes in, wordt te ingewik keld, zodat de kijker niet meer weet wie nu wat waar liegt Er wordt te duidelijk op effect gewerkt De woordgrappen zijn erg flauw (exotisch-sexotisch) en komen af en toe niet verder dan het herhalen van nu in zwang zijnde clichéuitroepen zoals „reeds" en „open en bloot". De hele sfeer is een kruising tussen een spannend jongensboek („de gladde jongens") en stripverhalen- overdrevenheid (de gekke bek die men trekt bij grote tegenslag). Ook de zaal was niet dol enthousiast Gelachen werd er pas tegen het eind van de eerste helft en in de tweede. Zowel publiek als theater zijn in zes eeuwen misschien toch wel tot iets grotere fijnzinnigheid gekomen. Het open drie-kamerdecor van Chiel de Mey boodt genoeg speelruimte, o.a. tot simultaanspel. De regie was van Alexander Doré. Paul van der Plank. Gaaf theater op St. Agnes LEIDEN Wie a.s. dinsdag, woensdag of donderdag even met zijn tijd geen raad weet en iets theaterachtigs wil zien, moet eens op het St. Agnes gaan kijken. Daar voeren leerlingen onder regie van Peter Lintelo het laat-Renaissancistische blij spel „De verheerlijckte schoen lappers of De gecroonde leers- se" op van de Duinkerkenaar Michel de Swaen (1654-1707). Het stuk gaat over een vasten- avondbezoek van keizer Karei V aan een schoenlappersgezin, de liefde tussen de ene knecht en schoenlappersdochter en de af gang van de tweede knecht als het gezin bij de keizer ontboden wordt Daar mag de schoenma ker een beloning vragen voor de door de keizer genoten maaltijd en hij vraagt dan dat het am bacht op haar feestdag een ge kroonde laars mag dragen. Dit blijspel heeft ondanks zijn Renaissancistische vijf bedrij- ven-indeling nog Middeleeuws kluchtige trekken en die zijn er in deze opvoering dankbaar uit gehaald. De toch altijd tamelijk weerbarstige tekst (Zuidneder lands, 17e eeuws) met lange mo nologen wordt mooi begeleid door allerlei handelingen en vondsten, zodat de voorstelling voortdurend boeiend blijft Na het pakkende, onverwachte en snelle begin blijft het tempo erin met als hoogtepunt de vas tenavondsbende, waarin de ti ming, die de hele voorstelling al best was, zijn hoogtepunt be reikt. De dronkemansleut werd gelukkig niet al te overdreven en de monoloog van Joren die het geheel afsloot met zijn ver schillende aandachtpunten en stemminkjes werd door Frank Fortanier knap vertolkt Maar ook verder begeleiden de spe lers en speelsters, trouwens ga ve typen, hun teksten en vooral monologen met fraaie gebaren. Dialogen gingen goed heen en weer (hakketak). Hoogstens moesten de leerlingen hier en daar iets te geforceerd spreken of raakten in het vuur van het spel iets te opgewonden, maar alles bleef erg helder. Een goed gedetailleerd en func tioneel decor passende muziek maakten deze verzorgde school voorstelling tot een genoegelijk schouwspel. Paul van der Plank

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3