Slechte dag Leidse zaalhandbal teams Danaïden: zege ondanks paniek GEMINI/K KANSLOOS GOEDE START SCYLLA Duidelijk verlies Mercasol: 71-96 Sllllê LSRG klopt Delft: BZ PC langs DWR Taekwon-do „Skolkross" 21-12 Keukenhof-loop Van onze handbalmedewerker Voor de regionale teams in het rayon Leiden was het gisteren een bijzonder slechte dag. Bax/Foreholte verloor in Amsterdam de aansluiting met de kop, HVS en Northa verloren beiden, waardoor de concur rentie erg groot is geworden en ook MMO moest afhaken door een nederlaag tegen concurrent Quin- tus 2. LEIDSE COURANT Bax/Foreholte faalde vooral verdedigend tegen een op alle fronten beter, doch hard spe lend Volewijckers. Al snel na de aanvang liepen de Amsterdam mers uit tot 5—1. Bax/Foreholte kwam terug tot 5—4 maar bij de rust was de stand weer 6—4 doordat de uitstappende verde digsters werd omspeeld. Direkt na rust scoorde Volewijckers 74 vanuit de hoek en 84 waarmee zij de strijd beslisten. rust kwamen de Noordwijker- houtsen met 6—6 gelijk, maar toen Theo Terheide voor twee minuten naar de strafbank ging sloeg Westlandia toe: 68. Zon der overtuiging speelde Northa de tweede helft uit en Westland ia won met 9—12. Theo Terhei de was met 5 goals topschutster terwijl ook Leidy Vogels (2) een flink aandeel in de score had. MMO moest het zonder coach Caron en zonder topschutster waamee Zij ae SUIJU u«ua^w M Volwater en dat De Voorhoutsen geloofden met J hmriirtm a]s ie meer in eigen kunnen, misten enkele fraaie scoringskansen en de overwinning van Volewijc kers kwam niet meer in gevaar: is een te grote handicap als je uitspeelt tegen een concurrent voor het kampioenschap. Quintus 2 was dan ook duidelijk 117 Voor Bax/Foreholte sterker en het was aan het ^oe' t de verdedigen van MMO te dan- scoorden Hannie Boskamp en scooruen n-mue ken dat Riki Borst slechts ^5. Annenueke de Bnun tweemaal maa] wer(J gepassesrd Aanval. lend miste de Hoogmadese terwijl Ineke Slobbe, Mariëtte Siera en Anke v.d. Nouland ie der éénmaal het net vonden. HVS speelde ook nu weer zeer nerveus tegen EHC in Leid- schendam. De Stompwijksen hadden veel balverlies en kwa- ploeg echter alle zelfvertrouwen zodat zonder overtuiging werd geschoten: 6—1. San/Saturnus heren bleven in de eerste helft tegen de EHC-re- serves gelijk opgaan (9—6) maar men er in de eerste helft niet in de eerste tien minuten van de aan te pas. Bij 2—0 verkleinde tweede helft liepen zij snel weg Cobia Elstgeest de achterstand van de Leidschendammers. De r pas bij 5—1 kon Lenie v.d. 22—16 overwinning was dan ook Bosch het tweede Stompwijkse doelpunt scoren: 5—2. Na rust leek HVS de spanning te boven en via Ria v.d. Krogt, Cobia hoofdzakelijk een gevolg betere conditie. De dames leden de tiende ach tereenvolgende nederlaag en bracht: 5—5. Op dat moment NIO won de uitwedstrijd tegen begon Anja v. Gijlswijk in het HEC 2 zonder Sonja van Emme- Stompwijkse doel echter aan rik. In Corrie Weenink en Ger- 1 inzinking en kon EHC op- rie Hoogenboom had de Ripse nieuw weglopen: 8—5. Na 8—6 door Sjanie Waayer werd bij het negende EHC-doelpunt 2 bord jes omgegooid, waardoor 106 op het scorebord verscheen. ploeg echter nog genoeg schot in de ploeg. Hoopvol was het eerste optreden van de nieuwe doelvrouwe Marian v.d. Ing. Warmunda moest in eerste 20 Mackaay (die een stand van 9—8 HW. De Voorschotenaren had genoteerd) overging op man speelden toen iets beter maar to man. Het was echter EHC dat nog vóór rust wisten de War- hiervan profiteerde: 11—8. monders langszij te komen. In Northa kon het zonder de ge- de tweede helft was het verzet blesseerde Ineke Streng en Hil- van de Voorschotenaren gebro- de v.d. Berg niet bolwerken te gen runner-up Westlandia. Vooral verdedigend was dat een handicap, want er werd onvol doende uitgestapt. Toch kon Northa tot ver in de tweede ken en met 10—18 werd War munda verdiend winnaar. De dames konden de sporthal in Den Haag niet vinden en ver dwaalden in de grote stad. Met de reglementaire 0—5 nederlaag helft de spanning er in houden, kwamen zij weer heelhuids Na een 4—5 achterstand bij de thuis (Van onze basketbalmedewerker) ROTTERDAM De strijd in de eredivisie basketbal lijkt volledig beslist. Eigenlijk twijfelde niemand nog aan een kampioenschap van het Amstelveense Kinzo. De ploeg van de gereedschapkoning heeft gisteravond in een bomvolle sporthal in Den Bosch de basis gelegd voor het kampioenschap. Zonder al te veel problemen werd Remington verslagen met 91-112 en daarmee heeft Kinzo zijn lastigste concurrent van zich afge schud. Buitoni bleef goed volgen. In Haarlem won de ploeg van Tom Quinn van Arke Stars, al was het niet zonder moeite: 79-73. Pioneer leed zijn vierde compe titienederlaag op rij en is nu volledig uitgeschakeld. Delta Lloyd won met één punt ver schil (75-74). De Delftse ploeg diende protest in tegen deze uit slag. In de Leidse regio kwam alleen Mercasol in actie. De competi ties in de lagere regionen liggen twee weken stil. Mercasol ver loor duidelijk bij Transol: 96- 71. De ploeg van Hennie Blom was vol goede moed naar Rotterdam gereisd. Tenslotte was in de be kerwedstrijd tegen Buitoni, die met slechts een paar puntjes werd verloren, bewezen, dat het wel degelijk mogelijk is om met een volledig Nederlandse ploeg goed te spelen. Het pakte in Sporthal De Enk allemaal an ders uit. Transol, dat in de afge lopen week een gevoelige Euro- pa-Cup-nederlaag had geleden bij UBSC Sefra in Wenen, weet dat de competitie voor hen be keken is. De ploeg kan waar schijnlijk niet hoger meer rei ken éls een zesde plaats. Daar om concentreert men zich op de wedstrijden voor de Europa- Cup. Ploegen als Mercasol worden dan als proef-tegenstander voor dat Europese toernooi gebruikt en coach Jan Bruin speelde de zelfde verdediging, die hem woensdag succes moet brengen in de ontmoeting met het Ita liaanse Birra Forst Cantu. Mercasol begon niet slecht. De basisploeg (Kop, Van Roeden, De Jong, Hoeksema en Plomp) hield de Rotterdammers aan- Basketbal vankelijk aardig bij. Via 6-4 en 16-12 was het na vijftien minu ten 30-25. Toen kwam echter de klap. Transol versnelde en Mer casol kon het niet bijbenen. De rust ging dan ook in met een ruime voorsprong voor Jan Dekker c.s.: 56-35. Van die 35 punten kwamen er 10 op naam van Hans van Rooden, die een goede wedstrijd speelde en 13 op die van Peter de Jong, die door Transol-coach Jan Bruin als „zeer lastig" werd gekwalifi ceerd. Zowel Jan Bruin als zijn collega Hennie Blom hadden in die eer ste helft al hun spelers gebruikt en zouden dat ook na rust doen. En na die hervatting was Trans- ol-Mercasol best een leuke wed strijd, hoewel de beslissing in feite al was gevallen. Het ging vrijwel gelijk op. Transol be hield via 72-55 in de tiende mi nuut gemakkelijk zijn voor sprong, om te finishen met 96- 71. Terecht, want de cijfers lagen duidelijk in het voordeel van de Rotterdammers. Schotpercenta ge: 56 tegen 41% balverlies was bij Leiden wat minder, maar onder de borden moesten Kop c.s. het duidelijk afleggen: 54 tegen 25 rebounds. Topscorers: Mercasol: Van Roo den 18, De Jong 17, Kop en Plomp 10, Hoeksema 8. Transol: Morningstar 28, Casault 20, Vervnorn en Van Snlm 10 LEIDEN De Danaï- den heeft de uitermate belangrijke en altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Wordt Kwiek in Heerenveen gewonnen. De blauwwitten hadden in het eerste gedeelte de partij al kunnen beslis sen, maar verzuimden de kansen om te zetten in goals. Eric Filemon miste zijn eerste straf- worp (hij maakte er overigens drie!) en liet wat doorbraken onafge rond. In plaats van bij voorbeeld 2—1 werd nu gerust met 4—5. Na de wisseling gebeurde het tegenstrijdige. Terwijl De Danaïden wat min der speelde, werd de voorsprong uitgebreid. (6—9). Het combineren bij Nap en v.d. Leek, die 2x scoorde, lukte niet zo erg en toen kon Wordt Kwiek nog terugkomen tot 8—9. Ondanks de pa niek bleef De Danaïden overeind. In de overgangsklasse verlo ren zowel Fides Pacta als De Algemene hun thuiswedstrijd. Fides Pacta vocht een enorm spannende strijd uit met Pams, dat in de laatste minuut door een treffer van Hugo Haak de belangrijke winst naar zich toetrok. Fides viel niet mee. Pams heeft overi gens ook betere tijden gekend, maar speelde wat uitgekien der. Aanvankelijk nam Fides een voorsprong, maar na 30 minuten had Pams de leiding al in handen (3—5): Dat ver schil kon Pams behouden tot 8 minuten voor tijd. want toen scoorden Conne Carree en Dik Onderwater de gelijkmakers. (8—8). Het werd nog 9—9, maar daarmee had Fides 't gehad. Haak schoot 9—1 in, wat iets te veel was. De Algemene was na een half uur al kansloos tegen Fortuna, dat met 12—8 won. Na dertig minuten leidde de door Bram Zirkzee getrainde Delftse for matie namelijk met 9—3 en dat was zelfs voor De Algeme ne, dat altijd sterker in het 2e gedeelte speelt, te veel. Fortu na schoot beter en hield de bal langer in de aanval en verde digde consequenter en daarin zat het verschil met De Alge mene. Eerste klasse Ook in deze klasse louter ne derlagen van de „Leidse" thuisclubs. Zuiderkwartier was kansloos tegen Quick, dat net iets minder slecht speelde. Het duel was nauwelijks aan trekkelijk te noemen, ook al omdat de scheidsrechter de zaak niet helemaal doorhad. Het was een rommelig duel, waarin Quick via 1—4 met de rust uiteindelijk verdiend won met 4—7. TOP verloor ook ei genlijk kansloos van Kinder dijk, dat zich toch aardig in de kopgroep aan het nestelen is. Het vlotte niet erg met TOP, dat bovendien niet die inzet toonde die wenselijk was in dit duel. Na een half uur was het 3—8. Het in de 2e helft beter spelende TOP kwam nog wel terug, maar de achterstand was te groot. (9—11). Ons Eiland blijft het in de tweede klasse goed doen. Nu werd ADO met de veelzeggen de cijfers van 12—5 verslagen. Niettemin leek de eerste helft aan te tonen, dat ADO het Ons Eiland erg lastig ging maken, want de 3—0 van Ons Eiland was zo omgebogen in 3—4. De roodbroeken wezen ADO na het keren echter de plaats en Ons Eiland stapte in een stuk door naar 9—4. De zege lag toen voor het oprapen: 12—5. Crescendo deelde met Blauw Wit '51 hetgeen een knappe prestatie is gezien het score verloop. Crescendo stond de gehele partij in het nadeel, al nam Crescendo wel met 0—1 de leiding. Met de rust was het 6—3 en via 6—5 na het keren liep de thuisclub door naar 9—6 en 10—7. Op dat moment kwam Crescendo sterk terug (10—10) en dat gaf de Leidse ploeg niet meer weg (11—11). Velocitas verloor in de derde klasse op het nippertje van Phoenix, dat eens eersteklas ser was. Via 6—1 kwam Velo citas knap terug en vlak voor tijd was het 9—9! Phoenix won tenslotte op het nippertje. Fiks verloor met 8—6 van Oranje Wit. (Van onze volleybalme dewerker) LEIDEN Gemini Kangeroes heeft in een van hun kant zwak ge speelde wedstrijd met 0-3 verloren van Petrus en Paulus. De koploper uit Schaersbeek had weinig moeite met Ge- mini Kangeroes, dat vooral verdedigend bij zonder slecht voor de dag kwam. De overwin ning van het goed spe lende Petrus en Paulus kwam tot stand via de setstanden: 15-3, 15-10 en 15-11. Door deze ne derlaag is Gemini Kan geroes weer in de degra datiezone beland. A.s. zaterdag staat de be langrijke uitwedstrijd tegen het eveneens in de onderste regionen ver kerende V.C7 Maastricht op het programma. Ook het tweede team van de Voorschotense vereniging is het afgelopen weekeinde niet tot winst kunnen komen. In de uitwedstrijd tegen SVC uit Den Haag werd een 1-3 neder laag geleden. De eerste set ging nog met 11-15 naar Gemi ni Kangeroes 2. Daarna moest Gemini, dat met weinig inzet speelde, de winst aan de thuis club laten (15-10, 15-7 en 15-7). Door deze nederlaag is Gemini Kangeroes zijn leidende posi tie in de derde Divisie weer kwijtgeraakt aan HVS. De dames van Groen SC heb ben in een bijzonder spannen de wedstrijd met 2-3 het on derspit gedolven tegen het be zoekende Boemerang uit Am sterdam. De thuisclub startte goed. Via een 8-3 tussenstand werd de eerste set met 15-7 binnengehaald. In de volgende spelperiode kwam Groen SC voor met 13-10, maar moest de Volleybal set toch met 13-15 aan Boeme rang laten. Mede dankzij goed spel van Ali Oudshoorn en Joke van Klaveren werd de derde set met 15-9 gewonnen. Een beter spelend Groen SC kwam vervolgens met 14-10 voor. Het was echter alsof de dames niet wilden winnen: de set ging met 14-16 verloren. De laatste set gaf een identiek wedstrijdbeeld te zien. Ook de ze set ging met 14-16 verloren, waarmee de 2-3 nederlaag een feit was. Het eerste damesteam van Ge- mini Kangeroes heeft een 3-1 overwinning behaald op Goud se VC. De voorzichtig spelende Gemini-dames wonnen de eer ste set met 15-6, waarna de volgende met 11-15 verloren ging. Gemini Kangeroes, dat het vooral moest hebben van z'n prikballen, wist vervolgens de volle winst naar zich toe te trekken door de volgende twee sets te winnen met respektie- velijk 15-12 en 15-9. De heren van Haak Novo heb ben voor het eerst na lange tijd weer een overwinning be haald. In de uitwedstrijd tegen Jupiter, dat op papier een ge makkelijke tegenstander moest zijn, werd een moeiza me 2-3 overwinning behaald. De uitslag kwam tot stand via de setstanden 8-15, 15-12,16-14, 14-16 en 11-15. Hopelijk is door deze overwinning het zelfver trouwen van de Noordwijkse ploeg weer wat opgekalefa terd. In een voor een groot en ent housiast publiek gespeelde wedstrijd heeft het eerste da mesteam van Haak Novo een 1-3 nederlaag geleden tegen koploper Molenwiek, waarna ook de volgende set verloren ging: 8-15. Onder leiding van uitblinkster Yvonne Knetsch kwam Haak Novo terug tot 1-2 (15-7). Onder luide aanmoedi gingen van het publiek ging de vierde set gelijk op tot 12-12. De thuisclub was echter niet opgewassen tegen de span ning. Molenwiek wist de wed strijd in z'n voordeel te beslis sen door de set met 12-15 te Joke Bos van Haak/NOVO ziet een smash qeblokt door twee Molenwiek-speelsters. V.l.n.r. Els Spieker (20), Jennie Westoeest (8) en Anneke Turk (6) zien toe. Van onze tafeltennisme- dewerker LEIDEN Scylla is de competitie in de promo tie-ereklasse goed be gonnen met een 7-3 overwinning op Phoe nix. Gerard Bakker viel in voor Ed Fallaux en kon zonder al te veel problemen driemaal winst vergaren. Bert van Schie en Rob van der Zeeuw volgden goed met 2, respectievelijk 1 overwinning; het dub bel was via Van Schie/- van der Zeeuw ook voor Scylla. Scylla 2 heeft een verdienste lijk gelijkspel behaald in de als lastig gekenmerkte uitwed strijd tegen HIA Panels 2. Wi- bo van Gennip en Peter van Schie wonnen elk tweemaal, Hein Chrispijn zorgde voor het vijfde punt. Scylla 3 won op overtuigende wijze van het sterker geachte SKF. Karei van Schie en Theo Bakker be haalden de maximale winst, Rob Regeer verloor eenmaal en omdat het dubbel voor SKF was werd het 3-2. Dames Avanti 1 kwam juist iets te kort tegen Tempo Team en verloor met 4-8. Bettine Vriesekoop won haar enkel spelen, Annemiek Smits zorg de voor het vierde punt door winst op Marjan van Vliet Dames Avanti 2 had in de uitwedstrijd tegen Phoenix 2 al snel een ruime voorsprong genomen, Wilma Kooter ver loor eenmaal en de eindstand werd 1-9. De dames van Scylla hadden tegen Phoenix geen echte kans en verloren met 2-8 omdat Sandra de Kruiff en Lies van Winsen beiden won nen van Elise Compeer. TOV heeft alle kans gehad op 5-5 tegen Middelburg Zuid. Ted van der Ploeg kwam niet tot winst, Ruud Alkemade kon al leen winnen van Kersten via 22-20, 15-21, 21-16. Het dubbel was ook voor TOV en Sjaak van Veen won van Louwen (22-20, 21-16) en Kersten (21-18, 21-8) maar moest bij de stand 4-5 toch buigen voor De Vries, die hem in drie games de winct afennent*» S.C.O. Edek—Belcrum werd 4-6, Mickij Thung won twee maal, Ferdinand Thung en Jaap Polak elk eenmaal. Do- cos verloor geflatteerd met 1-9 van Bowling Maassluis; het merendeel van de partijen werd in drie games gespeeld. Na 0-6 kon Fred Bracké de eer redden door winst in twee ga mes op Wim Verschoor. De reserves van Docos kwamen bij TOGB goed terug na een 4-1 achterstand te hebben op gelopen. Het werd alsnog 5-5 omdat invaller Jan van der Zalm bijzonder goed op dreef was met twemaal winst. Peter Roodenburg won ook twee maal, Hans Waaijer stelde enigszins teleur door slechts eenmaal te winnen. De dames van Docos hadden geen enkele moeite met punten mee naar Leiden, slechts eenmaal verlies moest geïncasseerd worden door Margret Waaijer. Avanti heeft de uitwedstrijd tegen Red Star maar net aan kunnen winnen (4-6). Theo Louwers en Jan van Wetten wonnen elk twee maal, Peter de Groot deed dit eenmaal en het belang van de dubbelspeloverwinning werd weer eens bewezen. Scylla 4 ging bij Polec Engineering kansloos met 9-1 tenonder, slechts Erik Noest won een partij. Evro Salamanders 1 won volgens verwachting van Scylla 5 het werd 9-1 omdat Jos de Wekker bleef volhou den. De Treffers hadden geen kans tegen Wibats 2 en verlo ren met 2-8. Sjaak van Ruiten nam het Treffersaandeel voor ziin rekening. Van onze sportredactie LEIDEN - LSRG heeft dit weekeinde de eerste competitie helft van de rugbyhoofdklasse besloten met een 21—12 zege op Delft. De Leidse studenten wer den in de beginfase naar een 9—0 achterstand gespeeld, maar kwamen, toen de slaap defini tief uit de ogen was verdrongen, sterk terug. Drie try's twee van Henk van de Hulst en een bijzonder fraaie van Luc Wiert- sema brachten LSRG via 15—12 toch nog de ruime 21—12 overwinning. De Leidenaars be houden door deze winst hun (kleine) kans op het kampioen schap. DIOK deed het tegen het sterke AAC eveneens erg goed Welis waar werd niet gewonnen maar de 7—0 nederlaag mag toch als bijzonder knap worden om schreven. Van onze waterpolomedewerker ROTTERDAM In zwembad „West" te Rotterdam heeft het reserveteam van de Zijl/LGB een 7—1 overwinning behaald op DZV3, in een door sfeerloos heid gekenmerkte wedstrijd. Door doelpunten van Peter Har- teveld (4x), Dick Pracht, Bert Zaagman en Jacques Plouvier, werd het doelpuntensaldo ech ter flink opgevoerd, waardoor een koppositie op de ranglijst is ingenomen. BZ PC moest zaterdagavond aantreden tegen DWR uit Haar lem. Deze wedstrijd had een spannender verloop, waardoor pas in de laatste minuten de beslissing viel. In het le speldeel werd door Pim Batelaan de score geopend, waarna het snel 1—1 werd. We derom door Batelaan kwam de stand op 2—1 In de tweede periode nam DWR een 3—2 voorsprong, die in de derde pe riode door Kees Sandifort weer werd weggewerkt. In de laatste minuut wist Kees Teekens de score te verhogen tot 3—4 in het voordeel van de Bodegraafse zwemclub die daarmee één plaats in de ranglijst is opge klommen. Van onze sportredactie LEIDEN Bij de zondag te Oss gehouden selectiewedstrijden Taekwon-do, om te komen tot drie regionale teams zijn Leo Leurink, Gerard v.d. Berg en Herman Hartevelt van Sport school „Aad v.d. Luit" gekozen voor het team van de regio West-Nederland. Van onze atletiekmedewerkster LISSE De Lissese atletiekver eniging De Spartaan organiseer de afgelopen zondag voor de 7e maal de Keukenhof prestatie- loop. Voor de 4- 8- en 12 kilome ter. kwamen 1120 deelnemers aan de start. Op de 4 km. waren de drie snelsten: 1. H. Homma (Lisse), 2. D. J. Veeger (Lisse). 3. S. Strijk (Rijpwetering). de eerste dame die de finish pas seerde was H. Grimbergen (Lis se). Op de 8 km. waren het snelst: 1. K. v. Tilborge (Lisse), 2. J. Duivenvoorde (Sassen- heim), 3. L. v. Tricht (Aarden hout), de eerste dame was hier Lenie v.d. Poel (Noordwijker- hout). De 12 km. werd gewon nen door Wim v. Gerven (Noordwijk), 2. J. Koster (Lisse), 3. H. v. Leer (Lisse). van de dames kwam de bekende mara thonloopster Plonie Scheringa (Beverwijk) het eerst over de finish. Van onze atletiekmedewerkster BREDA De Leidse atletiek vereniging De Bataven en het Alphense A.A.V. '36 hebben bij de gisteren gehouden Skoll- cross gehouden Verscheidene ereplaatsen behaald. Van de Ba taven won de B junior Koen Gijsbert de 2900 m. voor de sterke Wim Verriet (Quick), Wy- bo Lelieveld moest genoegen ne men met een tweede plaats op de 5 km. jun. A. Hij werd in de eindsprint verrassend geklopt door outsider J. Born, wel kon hij de sterke Rudie Verriet voor blijven. Heieen Haverkort be haalde een derde plaats op de 1800 m meisjes B. achter de sterke K. de Nijs en A. Matake- na. Maaike Persoons (A.A.V. '36) won bij de meisjes D de 1000 m. haar broer Leendert werd derde bij de 1000 m. pup.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14