ET Goethals: Het is belachelijk Knobel: Is er eeht geloot? Met Alan Taylor brak voor West Ham United weer gouden tijd aan „IK GEEF HAJDUK SPLIT MEER KANS, NIET UIT CHAUVINISME" FC Den Haag optimistisch gestemd over kansen tegen WHam United „AMBITIELOZE GELDWOLF" TRAD UIT ANONIMITEIT JnONDERDAG 15 JANUARI 1976 LEIDSE COURANT pagina 17 (Eagles) zorgt voor rapport over PSV (Van onze sportredactie) DEVENTER De Hajduk Split-„twee- ling" van de Deventer eredivisieclub Go Ahead Eagles, Josco Gluic en Mario Vuscovic, zien voor de Nederlanse kam pioen PSV weinig kans om door de kwartfinales van de Europacup voor landskampioenen te komen. De topsco rer, van Go Ahead Eagles, Josco Gluic, zegt: „Ik denk dat de Eindhovense plieg in Hajduk Split een lastige tegenstander heeft. Vrij recent was ik in Joegoslavië en heb mijn oude club zien spelen. In vergelijking met enkele weken geleden, toen Go Ahead Eagles met 2-1 van PSV verloor, moet ik de Joegoslavische kam pioen toch meer kans geven om de vol gende ronde te halen. Ik zeg dat niet uit chauvinisme, maar zuiver gebaseerd op de realiteit." Josco Gluic, die met zeven doelpunten geen onverdienstelijke schutter is in het Nederlandse voetbal, heeft gistermiddag, direkt na het bekend worden van de loting van het Europacuptoernooi voort durend telefonisch contact met zijn oude club gehad. De trainer van Hajduk Split Tomislav Ivit belde vanuit Ziirich waar de loting van de Europa Cup werd ge houden. naar Deventer om van Josco Gluic meer te weten te komen over de tegenstander PSV. Ook vanuit Belgrado en Split werd de Joegoslavische spits van Go Ahead Eag les dpor kranten en clubmensen bena derd om zijn mening te geven over PSV. Zoals gewoonlijk schakelen de clubs ach ter het „ijzeren gordijn de gastspelers in West-Europa in om meer te weten te komen van de tegenstanders. Josco Gluic heeft vanuit Split opdracht gekregen om binnen tien dagen een rapport over PSV te maken. Gluic: „Trainer Tomislav Ivit heeft tien jaar geleden in Hajduk Split gespeeld. Hij heeft een enorme ervaring in het internationale voetbal en ik ben ervan overtuigd dat de trainer iedereen in West- Europa zal inschakelen om meer gege vens over PSV te krijgen. Oblak van Schalke '04, de Feyenoordspelers Ramj- lak en ik worden regelmatig geraad pleegd over de ontwikkelingen in het Westeuropese voetbal. Met onze gegevens kan Hajduk Split een tactisch concept klaarmaken om PSV te bestrijden. Tele fonisch heb ik vernomen dat trainer To mislav Ivit zondag al aanwezig zal zijn bij de ontmoeting van PSV. In Joegosla vië zijn de voetballeiders zich bewust van de zware taak, maar ik geloof dat het zelfvertrouwen erg groot is. Het Neder landse clubvoetbal is de laatste jaren achteruitgegaan en nu kunnen de andere landen, via de Europa Cuptoernooien, aansluiting krijgen". Voorkeur Hoewel een aantal spelers de voorkeur gaf aan bijvoorbeeld Saint Etienne of zelfs Bayem München is de loting van PSV niet ongunstig in Eindhoven ont vangen. Trainer Kees Rijvers heeft Hajduk een keer in een vriendschappelijke wedstrijd aan het werk gezien in Geisenkirchen. Toen hebben de Joegoslaven vooral door de snelheid waarmee de aanvallen wer den uitgevoerd en conditioneel 'een erg goede indruk op hem gemaakt. Hulptrainer Henk de Jonge, die in Brus- .sel is gaan kijken toen Hajduk tegen Molenbeek speelde, in de vorige ronde van de Europa Cup, een wedstrijd die door de Joegoslaven met 3-2 werd gewon nen, sluit zich volledig bij de mening van zijn hoofdtrainer aan. Rijvers zei ook graag tegen Saint Etinne te hebben ge loot, omdat hij bij deze ploeg zelf heeft gespeeld. De trainer vond hfet een voor deel dat er eerst uit wordt gepspeeld en het was volgens zijn zeggen gunstig dat de competitie in Joegoslavië tot februari stil ligt. Hierdoor zou het Hajduk wel eens aan wedstrijdritme kunnen ontbre ken. Dat de eerste wedstrijd samenvalt met carnaval, vindt Rijvers niet erg. Ook de spelers geven er niet veel om dat ze met carnaval van huis zullen zijn. Gerrie Deykers: „Carnaval betekent altijd een hoop geld uitgeven en met voetballen kun je geld verdienen en dat ligt me beter". Jan van Beveren, die zondag in de derby tegen Eindhoven weer onder de lat zal staan heeft de loting met gejuich ontvan gen. „Ik beschouw Hajduk als een van de middenploegen van degenen die nu nog over zijn", zei hij. Van der Kuylen voegt daaraan toe: „Ik speel in de toe komst graag tegen Dynamo Kiev maar dan wel in de finale. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Spelers en trainer van FC Den Haag hebben goede hoop de strijd tegen het Engelse West Ham United te overleven en zodoende de halve finales van de strijd om de Europese beker te bereiken. Wel is men er van overtuigd dat men voor de zwaarste krachtproef tot nu staat; deson danks zegeviert het optimisme. Alsof hij een voorgevoel van de uitslag van de loting had, bezocht trainer Boskov onlangs twee wedstrijden van de Engelse bekerhouder. Boskov: „Ondanks het feit dat ik de ploeg twee keer heb zien verliezen, met 4—1 van Aston Villa en met 2—1 van Ipswich Town, hebben zij toch grote indruk op mij gemaakt. Het is een goede en bovendien nog jonge ploeg. Ik vind het geen ty pisch Engelse ploeg, wel een die aanvallend voetbal speelt en veel risico neemt. Ik ben er van overtuigd dat wij de halve finale kunnen halen. Zeker als wij zo spe len als in de competitiewed strijden tegen PSV, AZ'67 en FC Amsterdam. In ieder geval zal het in Den Haag wel een spektakel worden". Een mening die ook aan voerder Aad Mansveld is toegedaan. „Het is de zwaarste tegenstander die we konden treffen. Maar van de andere kant ben ik toch ook wel weer blij dat we hen getroffen hebben. We hebben niets te verlie zen. Bij die andere ploegen zegt iedereen bij voorbaat dat je wint. Nu is dat eigen lijk precies omgekeerd. Ik denk dat wij ons voor deze wedstrijd zo opvijzelen en zo geladen het veld ingaan dat juist daarin een van onze kansen ligt. 't Is alleen jammer dat we eerst thuis spelen. Met Lens is het dan wel goed gegaan maar in de voetballerij is het toch een gulden regel dat je eerst moet proberen uit een puntje te pakken en dan thuis jezelf helemaal veilig stellen. In de loop der jaren heb ik al heel wat meege maakt. En toch trekt deze wedstrijd me wel weer. Al leen het idee al om straks voor vijftig- of zestigdui zend man te spelen. Een schatting? Ik denk dat we toch wel zeventig procent kans hebben om de volgen de ronde te halen. Ik ben altijd al een optimist ge weest". Volgens Simon van Vliet liggen de kansen iets min der gunstig. Toch "stelt ook hij: „We hebben allebei vijftig procent kans. Ik vind het een van de zwaar dere ploegen. Met uitzon dering van Anderlecht had den we beter een van die andere ploegen kunnen treffen. Maar het zal wel een leuke wedstrijd wor den. De Engelsen en de Hollanders spelen hetzelfde soort voetbal". Besluit Aad Mansveld: „Ik ben altijd al bijgelovig geweest. Ik ben er van overtuigd dat het ook nu wel weer goed zal komen". Raymond Goethals: „Het is ondenkbaar". BRUSSEL Raymond Goethals had er George Knobel echter links en rechts naar spelers Toch was de bondscoach niet werkelijk geschrok- Hij was er zich wel van bewust dat hij voor de al een vermoeden van Vierentwintig zoeken tot zelfs in het buitenland toe (Anderlecht ken. „Wanneer het Nederlands elftal compleet kan wedstrijd tegen Schotland afstand zal moeten uur voor de lntine van de kwartfinales en Barce'ona), wat hem slechts enkele dagen geeft aantreden, moeten wij ons toch met iedere tegen- doen van een aantal spelers dat gisteren het, uui vvw» mi 6 om een „ploeg" te maken. Wat betreft de recette stander kunnen meten. Er waren een paar ploegen gezicht van Jone Oranie in Rome henaalde Dat van het toernooi om het Europees is deze nieuwe confrontatie (de 106e) tussen Neder- die ik liever had ontmoet, inderdaad. Wales, Tsje- js logisch. Jong Oranje blijft een kweekvijver, pioenschap voor landenteams ,zei de land en België zonder twijfel interessant, maar de cho Slowakije en Spanje in deze volgorde. België Daarin worden de „vissen" regelmatig ververst Belgische bondscoach: „Het wordt recette is toch niet alles...." stond bij mij pas op de vierde plaats. Maar als Sommige stromen door andere gaan terug. Die West-Duitsland Of nog eens Nederland". w XT J tegenwicht geldt dat ik het Belgisch voetbal erg blijken tenslotte niet meer te zijn dan een goede Toen de man, die nu al negen jaar de ??et^dfrla£d, °Pn'euw a's tegenstander, is de goed ken. Ik weet werkelijk alles, ik ben daar net clubspeler En omdat te kunnen ervaren bestaat f „,Tflr RoinrJenfclL bo«.n KoninkllJke Belgische voetbal Bond met bijster zo goed georiënteerd als m Nederland. Maar ja, juist jong oranie leiding heeft over de Belgische kern- gelukkig. „Het is ongelooflijk. Weer Nederland is van Polen wist ik ook alles en toch gingen wij 1 J 8 3 ploegen, woensdag vernam, dat het wel een beetje teveel van het goede", waren de er in Chorzov met 4-1 op. In mijn hart hoop ik De loting voor de a-elftallen zag er verder als volgt „nog eens" Nederland was geworden, eerste reacties van secretaris Roossens. „Een ande- nog altijd op een finale van dit Europese kam- uit: verklaarde hij: „Het is ondenkbaar. Het re tegenstander was, dacht ik, beter geweest. Nu pioenschap tegen West Duitsland. En het moet ook Spanje-West-Duitsland of Griekenland. Joego Sla- wordt belachelijk dat wil* opnieuw te- loop de kans dat de interesse biJ het publiek met België in de kwartfinale mogelijk zijn. lede- vië-Wales; Tsjecho Slowakije-Rusland. crpri Vpriortanri hphhpn p-plnnt" minder wordt, omdat we in korte tijd zo vaak reen verwacht dat Nederland ver kan komen en Jeugdelftallen: Hongarije—Engeland; Bulgarije- gen eueridiiu iieuuen geiuui tegen elkaar moeten spelen". dat is ook zo als alle spelers beschikbaar zijn". Joego Slavië; Nederland-Schotland; Frankrijk- „Weer tegen België. Het is nauwelijks te geloven", Knobel was ook niet ongelukkig met de wedstrijd Rusland. En na nog een paar trekken van de onafscheidelij- reageerde bondscoach George Knobel op de loting, van Jong Oranje tegen Schotland. „Het is een UEFA-beker: Dynamo Dresden (O-D)-Liverpool ke sigaret: „De glorietijd van het Oranjeteam is „Je zou bijna gaan twijfelen of er wel echt is goede confrontatie met het Britse voetbal, zeker Eng). Club Brugge (Belg)-AC Milan (Ita), FC Bar- voorbij. Vroeger was het Nederlandse team Ajax geloot. Drie toernooien achter elkaar België als omdat wij in de kwalificaties voor het wereldkam- celona (Spa)-Levski Spartak Sofia (Buig), Hambur- en omgekeerd. Dus geen problemen. Nu moet tegenstander. Dat is toch een mirakel". pioenschap tegen Noord Ierland moeten spelen." ger SV (Wdld)-Stal Mielec (Pol) grootste beloften was niet te koop^ hield hij zelf trots vol. De wonderen zijn echter nooit de wereld uit. Tl. nM t Amper een jaar later, toen een bestuursdelegatie dmËk J WÊ van West Ham United naarstig op zoek was naar versterking raakte voetbalfanatiek Engeland in opperste verbazing. Alan Taylor, de „ambitieloze geldwolf" trad zeer verrassend uit de anonimiteit en tekende plotseling een lucratief contract bij de beroemde club uit Oost Londen. Trots meldde Ron Greenwood, de met West Ham United vergroeide manager, in die dagen: „Met Alan Taylor erbij breekt voor ons een nieuwe gouden tijd aan. Europa zal weer van West Ham United horen Die belofte kwam sneller uit dan ooit werd ver wacht. In een historische Cupfinale tegen Fulham met de ooit bij West Ham United groot gewor den Bobby Moore als aanvoerder stootte Alan Taylor in de 60ste en 64ste minuut van de wed strijd rücksichtslos door een muur van onverzette lijkheid heen en bracht zijn ploeg op 2—0. De kapitale investering was er niet alleen dubbel tegen Fulham, een SUCCes uit de nieuwe naderbij kwam, werd nimmer van dat spelconcept Trainör~Boskov van FC Den Haag, die Londen en dwars uit. Alan Taylor behaalde ook een zeer gouden tijd. afgeweken. rond Kerstmis met een bepaald voorgevoel al belangrijke triomf op zichzelf en wist zich plots- De klant was koning, het publiek moest vermaakt bezocht, kwalificeert spits Keith Robson ook als klaps bij de beste voetballers van Engeland. Een worden. De resultaten van die standvastigheid zijn een zeer moeilijk uit te schakelen tegenstander, recorddoorbraak naar de top was het gevolg van door zijn drie treffers in de WK-finale van 1966 zeker nu weer merkbaar: Het toeschouwersgemid- Aanvoerder van de ploeg is Tommy geen Geduld. tegen West-Duitsland droegen de faam van de club delde ligt tussen de 25 en 30.000 per wedstrijd, familie van Alan overigens - Taylor. Hij heeft De tijd had in zijn voordeel gewerkt. ver m Europa uit. die verantwoordelijkheid eind vorig seizoen van Verloren de nog steeds meespelende Billy Bonds overgeno- De spelers van West Ham United. Van links naar rechts staande: Robson, Best, Brooking, Bonds, Ferguson, Day, Lock Holland, McDowell en Ferguson. Gehurkt: Tommy Taylor, Coleman, Gould, Lampard, Alan Taylor, Paddon en Jennings. werd misschien wel het grootste slachtoffer van De vrij algemene verklaring voor de terugval is deze terugval. de stelling dat West Ham United nog over een te Het heeft tien jaar geduurd voordat manager Ron jong elftal beschikt. De spelers missen nog vol- Greenwood het eerste elftal weer op het peil kreeg doende ervaring en vooral kracht Dat breekt hen van de onvergetelijke jaren. De „Hammes", zoals op. Verwacht wordt dat de schade binnen korte de favorieten uit Oost Londen in de volksmond tijd toch binnen de perken blijft. Het herstel moet heten bezitten momenteel een betrekkelijk jonge met rust ingezet worden. ploeg waarvan de gemiddeld leeftijd ongeveer 25 Tot de meest bekende spelers van West Ham Aion Towiryr /iir.L-c»\ in wrai ,nHaHone mot ?aar 's' Sterk punt van West Ham United is het United behoren Alan Taylor en de internationals Alan Taylor (links) in vreugdedans met bijna ononderbroken aanvallende voetbal dat ge- Trevor Brooking (zeven maal) en Frank Lampard Kevin Lock. Een tafereeltje Uit de Cupfinale speeld wordt. Ook in de tijden toen de degradatie (een maal). Faam Europa uit. Een nieuwe Engelse voetbalkomeet was ontstaan. Ook het seizoen erna dwong West Ham United nog iucji volop erkenning af. Borussia Dortmund dep de West Him United startte dit seizoen in d, Engelse De'laatste opstelling van West Ham United, toen Taylor kon de problemen aan, hij was nergens Engelse cupverdediger in de halve finale abrupt League zeer sterk en iedereen had na zestien Ararat Jerevan - de bekerkampioen uit Rusland bang meer voor. West Ham United, op 19 mei 1965 een halt toe. competitiewedstrijden de stellige verwachting werd uitgeschakeld met 1-1 en 3-1 luidt als voor het eerst winnaar van de Europa Cup II door Dit was een voor de club gedenkwaardig moment, dat de club na het veroveren van de beker zou volgt' een triomf van 2-0 op München 1860 in het Na het vlak erna tot stand gekomen wereldkam- doorstoten naar het landskampioenschap. Maar Doel Marvin Day achter McDowell. Kampard, Wembley stadion, heeft in zijn glorietijd altijd pioenschap van het Engelse nationale elftal bereik- de laatste maanden is die indruk verloren gegaan. Bonds en Tommy Taylor midden- Coleman Alan karaktervoetballers gekend. De al eerder genoem- te het voetbal in Engeland een verzadigingspunt Uit acht wedstrijden werden slechts vijf punten Taylor Paddon voor* Holland Brooking en Rob- de Bobby Moore 108 maal Engels international De grote ambitie verdween en West Ham United, veroverd en West Ham United staat nu op de zesde son en Geoff Hurst, historisch van belang geworden dat in Europa op weg was respect af te dwingen, plaats in de competitie HANS DE BRUIJN Trainer MVV: Wever blijft (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN De geheimzin nige beweringen en geruchten over de reservedoelman van MW Sies Wever houden aan. Wever zat zondag in de wed strijd tegen PSV niet op de reservebank. Wever zou, zo zei den de geruchten, door FC Am sterdam tussentijds worden aangetrokken omdat de hoofd stedelijke ploeg met een levens groot doelmanprobleem wor stelt. De vaste doelman Jan Jong bloed staat al wekenlang buiten spel en volgens dr. Strikwerda kan het nog wel vier weken duren alvorens hij is hersteld. Hans Suiker, die tegen PSV een zeer goed debuut maakte, liep in het duel tegen AZ'67 een hersenschudding op. Wever zou daarom goed in het concept van Van der Meent passen. Trainer André Maas van MW, heeft echter gezegd niet van transfe ractiviteiten ten aanzien van Wever op de hoogte te zijn. Wel zei Maas dat er tussen de club en de doelman wat moeilijkhe den waren ontstaan, maar die zullen een dezer dagen worden uitgesproken. Beslissing over Spelen MONTREAL De beslissing over het al dan niet doorgaan van de Olympische Spelen in Montreal valt op dinsdag 27 januari. Een dag later zal Vic tor Goldbloom, de minister, die verantwoordelijk is voor de spelen, deze beslissing bekend maken. Kort daarna vertrekt hij naar Innsbruck om daar de vergadering van het Internatio naal Olympisch Comité bij te wonen. De laatste tijd worden geruch ten, dat de spelen afgelast zou den worden, steeds hardnekki ger, maar de voorzitter van het IOC, Lord Killanin, zei gisteren in Dublin, dat de openingscere monie, zoals gepland, zal plaats vinden op 17 juli in Montreal. Veel blessures Blauw Zwart (Van onze sportredactie) WASSENAAR - De vriend schappelijke wedstrijd van Blauw Zwart gisteren tegen UVS is voor de Wassenaarse club slecht afgelopen. Niet alleen won UVS na een ruststand van 0—0 met 50, maar ook beschikte Blauw Zwart aan het eind van het duel nog maar over negen spelers. De rest was geblesseerd. Gluic Het elftal van Hajduk Split, volgens Josco Gluic de favoriet in de confrontatie met

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17