HAAGSE RECHTBANK UIT KRITIEK OP HANDELWIJZE LEIDSE POLITIE CDA Zoeterwoude wenst snelle aanleg gedeelte Rijksweg 11 Inbrekers door blaffende hond in de val Leidschendam krijgt zes rayonagenten TER ONTLASTING HOGE RIJNDIJK ,,B°uwlokaties alleen in meest voor de hand liggende gebieden aangewezen" WERKZAAMHEDEN BESCHOUWING IN OUDE WETERING GEGUND AAN LEIDSE FIRMA Damzwabbers komen naar Gaandrië LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 JANUARI 1976 T OVERVALLER ZONDER OVERLEG MET OFFICIER VAN JUSTITIE VRIJGELATEN iiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliliiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii illlllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lilliillllllllllllliiiiliiiiiilliiiMlillliiilliiliiiiniiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililllliliMifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG/LEIDEN De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank mr. J. v.d. Bruggen heeft gisteren ernstige kritiek geleverd op de handelwijze van de Leidse politie. Tot tweemaal toe heeft de Leidse politie een 22-jarige jongeman uit Leiden verhoord zonder overleg te plegen met de officier bij de Haagse rechtbank. De jongeman werd zondei meer weer in vrijheid gesteld. Gisteren stond hij toch terecht voor de twee zaken waarvoor de Leidse politie hem aanvankelijk had vrijgelaten. De ene betrof een overval op een snackbar aan de Vrouwensteeg op 1 juli 1975. Terwijl hij de cassière een zakmes tegen de keel hield, deed de jongeman een greep in de kassa. Met 1275 gulden ging hij er vandoor. Op 22 augustus 1975 zou hij een portefeuille met 11.000 Belgi sche francs hebben gestolen van een Marokkaan die met hem in de trein zat. De Marokkaan was verdachte gevolgd naar Leiden en wees hem daar in een bar aan. In Leiden was verdachte bezig ge weest om de werkvergunning en andere papieren van zijn slach toffer te verkopen. Hetgeen ech ter niet lukte De jongeman, die in mei van het vorig jaar met zijn ouders van Suriname naar Nederland is verhuisd, beweerde voor de rechtbank dat hij de portefeuille had gevonden op de zitbank in de trein. Tegen de Leidenaar eiste de of ficier van justitie een jaar ge vangenisstraf. De rechtbank wijst op 27 janua ri vonnis. Morgenochtend om negen uur barst in Den Haag het jaar lijkse koopjesspekta kel dat uitverkoop heet. weer in volle omvang over ons los. Dat levert de gebruikelijke beelden op van win keliers die hun etala ges volhangen met aanbiedingen waarbij de gebruikelijke „stunt"- of „afbraak- prijzen" verbleken. Een Haagse winke lier pakte de zaken ditmaal eens anders dan anders aan. ken nelijk onder het mot to „geld is ook niet alles". Op die ma nier ontstond een etalage vol aanbie dingen die juist wél onbetaalbaar zijn. Eerste prijs C. Onderwater bij De Kerkduif Van onze correspondent Zoeterwoude De P.V. De Kerkduif kan weer terug zien op een goed geslaagde tentoonstelling. Er waren 140 duiven ter beoordeling aangeboden. De keuring in het Graalhuis geschiedde door de heer Van Antwer pen uit Poeldijk. Zijn taak was verre van gemakkelijk omdat de verschillen in de diverse klassen dikwijls minimaal was. Dat gold in het bijzonder bij de hok- kenshow waar uiteindelijk de heer W. Belt Sr. als winnaar naar voren kwam. Een oude doffer van C. Onderwater was goed voor een dubbele prijs. Naast de eerste plaats in zijn catego rie werd deze ook het pre dikaat .Mooiste geheel" verleend. Uitslagen: Mooiste geheel; C. Onderwater; Moois te oude doffer; C Onderwater; Moois te oude duivin, W Belt Sr.; Mooiste jonge doffer; W Belt Sr. Mooiste jonge n 368 1/2, 4. J. Bartels 368 pnt. 5 iter 368 pr.t. Klas f; P.d. 2; W Belt Sr Klas 3; C. Sr., Klas 9; W Belt Jr. Zoeterwoude „Zoeterwoude Rijndijk zal reeds enorm veel baat hebben wanneer een klein gedeelte van Rijksweg 11 zou worden aangelegd n.l. het ge deelte aan de zuidzijde van de spoorlijn vanaf de Burg. Smeetsweg tot aan de Rijksweg 4". Dat zei de heer Engelkes. frac tieleider van het C. D. A. bij de algemene beschouwing. ..Hier door zal de verbinding van het industriegebied in de Grote- en Barre Polder met rijksweg 4 (Rotterdam-Amsterdam) via de ze route afgewikkeld worden, hetgeen een ontlasting zal bete kenen voor de Rijndijk. De voor de gemeente zo funeste trace ring van R. W. 11 tussen de Zuidbuurt en het dorp is hoogst waarschijnlijk definitief van de baan. maar staat officieel nog steeds op de plankaart. Trace ring langs de zuidzijde en even wijdig aan de spoorlijn Leiden- Alphena/d Rijn krijgt steeds meer voorkeur. Over het tijdstip van realisering is nog niets zin nigs te zeggen. Tot dan zit Zoe terwoude met een reeds nu on aanvaardbare verkeersbelasting waardoor het woonmilieu reeds ernstig is aangetast en de ver keersonveiligheid onaanvaard baar hoog is. Dit zal in de ko mende jaren alleen nog maar verergeren. Er moet bij de Rijksoverheid met klem op wor den aangedrongen dat zo snel mogelijk tracévaststelling van rijksweg 11 moet plaats vinden en daarop aansluitend een zo snel mogelijke aanleg van het bovengenoemde gedeelte", aldus de heer Engelkes. Ook de andere politieke groepe ringen zijn voorstander van een tracé ldngs de spoorlijn. P. Z. zegt dat hoewel milieubelangen hoog staan aangeschreven, zij toch meent dat het directe le vensgevaar dat de gebruikers van de Hoge Rijndijk en de mensen die er aan wonen be dreigt, een factor is van zoveel belang dat er gesproken kan worden van een doorslaggeven de milieufactor voor de betrok kenen, zij het in een andere zin dan P. Z. daar gewoonlijk aan hecht. GS tot statenleden: Veilingen Roelofarendsveen, 13/1, Bloe men per stuk: Anjers: Lena 3444, Charmeur 47—58, Rood 3546, Tros 24—27, Le Reve 3444, overige 30—48. Rozen: Sonia, Baccara, Dona 62—92, Marina, Belinda, Motrea, Garnette, Yellow Belinda 53-63. Diversen: Strelitzia 160—245, Cymbidium mini 25—55; Cymbi- dium groot 90—155, Gerbera 40-73, Forsythia 40-90. Per bos: Chrysanten Spider 230—255; Tros 160—220. Narcissen: Carlton 100—120,- Fortuna 80100, Dutch Master 140-165. Freesia: Corono 355—415. Bal lerina 190240, Aurora 145-200, Gold. Melody 155-170. Gold Yellow 110-160. Tulpen: Aladin, Don Quichotte, Coriolan 255410, Cassini, Gan der, Mickey Mouse, Christmas Marvel, Prominence, Apeldoorn, Golden Apeldoorn 200—260. Preludium, Lustge Witwe. Ge mengd, Ralph, Paul Richter, •Wintergold, Topscore, Tommy, Ruby Red 175—225. Katwijk 13 jan, Groenten Waspeen p. kist AI 670—920, All 300-770, BI 680-1090. Bil 200-760, CI 670-760, CII 330—590. Breekpeen 200600, Boerenkool 32—46, Groene kool 2436, Rode kool 34—50, Selde rie 44; Schorseneren AI 82—117, BI 32—71, Cl 8—9. Aanvoer waspeen 206.000 kg. Schorsene ren 15.000 kg. Den Haag/Voorhout De provinciale pla nologische dienst heeft in haar in opdracht j van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland samengestelde rapport over eventuele nieu- I we bouwlokaties in Zuid-Holland slechts een diepgaande studiegemaakt van die ge bieden waarvan redelijkerwijs kon worden aangenomen dat deze als bouwlokatie in aanmerking zouden komen. Gedeputeerde Staten hebben dit geantwoord op vragen van de statenleden Harms (PvdA), Van 't Veld (PvdA) Van Halewijn (PvdA) en Tilanus (PPR), die zich afvroegen in hoever re de gemeentenbesturen, waar de bouwlo katies zijn gesitueerd, bewust onkundig zijn gelaten van de voorbereiding van dit rap port Bovendien spraken de statenleden hun be vreemding uit over het feit, dat de pers eerder dan de betrokken gemeentebesturen op de hoogte was van het bewuste rapport. Dit was bijvoorbeeld in Voorhout het geval, waar het gemeentebestuur uit de Leidse Courant moest vernemen hoe de inhoud van dit rapport luidde. Van onze correspondent ROELOFARENDSVEEN - De werkzaamheden aan de be schouwing in Oude Wetering zal worden uitgevoerd door de Gebr. Schouls uit Leiden voor een bedrag van 1.736.000. De aanbesteding van deze werk zaamheden had gisteren plaats op het gemeentehuis. Het pro ject dat al vele jaren op het verlanglijstje van de gemeente Alkemade prijkt, kan worden uitgevoerd dank zij een rijks subsidie in het kader van het werkgelegenheidsprogramma. Voor het project hadden de vol gende bedrijven ingeschreven: Kraayenveld, Sliedrecht 2.060.000, Veldhuizen, Hoorn 1.921.000. Van Drunen, 's-Hertogenbosch 2.285.000. Colijn, Nieuwendijk 2.240.000. V.O.B., Vinkeveen 1.995.000. Flip. Mol, Hendr. Ido Ambacht 2.260.000, De Lange en Vlug, Woerden 2.260 000, Baarsen Halfweg f 2.479.000, Van Hees. Utrecht f 1.897.000. Visscher. Leiderdorp 1.968 000, Baljon. Voorburg 2 110.000. Gebr. Schouls. Leiden 1.736.000. Lareco, Alphen 1.816.000. Van der Zwet, Lisse 1.800.000, Plieger, Lexmond 1.948.000, Geka, Dordrecht'q 2.110.000, Stuifzand, Leiden 1.993.000, Blok Rotterdam 2.390.000, De Geer Voorschoten 1.995.000, De Jager en Klein, Oud Beijer- land 1.848.000, De Geus. N. Schaarwoude 1.894.000, Roos, Abbenes 1.842.000, Wallaard. Noordeloos 1.738.000, Vermeer. Hoofddorp 2.198.000. De Koning, Papendrecht 2.034.000, Strijland, Uithoorn 1.950.000 Grof vuil LEIDEN De grofvuilwagen van de gre- meentelijke reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Leiden: Oude Herengracht, Ververstraat; Zijlstraat; Or-tl Havenstraat; Dwars Havenstraat; West Kj- vcnstraat; Verversplein; Haven; Havenka de, Kalvermarkt; Kijfgracht, Minnebroers- gracht, Zuidsingel; Herengracht (beide zij den); Korte en Lange Langeslraal, Nieuwe Waardstraat; Oostcrkerkstr; Waardkerk- plein, Waardkerksteeg; Waardgracht; Oranjegracht; Kaarssemakersstraat; Looycrstraat; Weverstraat, Vetestraat; Groenstegen, Uiterstegracht, Kerksteeg; Breestraat, Langebrug; Ketelboetersteeg; Schoolsteeg; Wolsteeg; Gangetje; Boter markt; Vismarkt; Stadhuisplein; Koorn- brugsleeg; Dwarskoornbrugsteeg; Maars mans teeg. Mandemakersteeg; Vrouwen- steeg geheel). Boommarkt, Aalmarkt; Nieuwe Rijn (geheel); den Burcht, Burcht- steeg; Nieuwslraat; Hartesteeg; Beschuit steeg; Moriaansteeg; Hooglandsekerk- gracht; Koppenhinksteeg; Hooglandsekerk- koorstecg; Middelweg; Oude Rijn (beide zijden); Hoogstraat; Kaasmarkt. Hooi gracht; SL Pancrassteeg; Van Driessen- straat; Middelstegracht C. G. Heyl voorzitter CDA Warmond In een goed be zet Trefpunt is gisteravond een plaatselijke afdeling van het CDA opgericht. De heer C. G. Heyl werd tot voorzit ter gekozen. Het bestuur be staat voorts uit de dames Van Noort en Van Schagen en de heren Bonnet, Zwet sloot, V.d. Lubbe, Breedijk en Tijssen. Bij de gemeenteraadsverkie zingen van 1974 kwamen de KVP en de Protestants Christelijke Groepering reeds met een gezamenlijke lijst uit onder de naam CDA. Zij behaalden toen een over winning en werden de groot ste fractie in de Warmondse gemeenteraad. Meisje ernstig gewond Voorschoten De 15-jarige Els Pool uit Voorschoten is bij een ongeluk op de Leidseweg ter hoogte van het politiebureau ernstig gewond geraakt. Zij stond met een groepje personen langs de weg te praten toen zij plotseling de weg overstak. Een 71-jarige bestuurder van een personenauto kon haar niet meer ontwijken. Het meisje moest met hoofdwonden en waarschijnlijk een zware her senschudding opgenomen wor den in het Academisch Zieken huis. Gisteravond was zij nog steeds in coma. LEIDERDORP - De Leiderdor per G. J. Prooper zal van vrij dag 23 tot en met zondag 25 januari aquarellen en penteke ningen exposeren in het kerk centrum De Menswording aan de Gallaslaan. „Landschap en historie", zo luidt het centrale thema van deze tentoonstelling. De opbrengst van deze overi gens vrij toegankelijke expositie zullen ten goede komen aan de geestelijk en lichamelijk gehan dicapten kinderen van het kin dertehuis Buitenzorg aan de Ho ge Rijndijk. BU KRAAK IN BOLLENBLAD Van onze correspondent. NOORDWIJK Dank zij een waakzame hond aan de Prins Hendrikweg heeft de politie een tweetal jonge Noord wijkers kunnen arresteren, toen zij bezig waren in te breken in het Bollenbad. In het holst van de nacht ging het dier zo bar tekeer, dat z'n baas wakker werd. Deze hoorde tevens glasgerinkel en belde het politiebureau op. Een patrouille trok met bekwame spoed op onderzoek uit en stelde vast, dat van het Bollenbad een toegangs deur was opengebroken en dat een ruit was stuk getrapt. Toen de dieven zich ontdekt za gen probeerden zij door een nooduitgang, - typerende woord speling in hun situatie -, weg te komen, maar buiten vielen zij in handen van de politiemannen, die het gebouw hadden omsin geld. De inbrekers, een 16-jarige jon geman zonder beroep, en een 18-jaar oude monteur, beiden goede bekenden van de politie, werden ingesloten. Al direct stond het voor de recherche vast, dat de heide verdachten ook betrokken moesten zijn ge weest bij verschillende inbraken van de laatste weken. Men con fronteerde hen met gevonden bewijsmateriaal, waarbij beide jongelui een volledige bekente nis aflegden. Zo bleken zij samen met een broertje van de monteur te heb ben ingebroken in het kantoor van de N.V. Konijnenburg Mark aan de Offemweg. Het trio zocht in het gebouw naar geld en meende de slag van him leven te slaan toen zij in het kantoor een kleine brandkast aantroffen. De safe leverde de monteur slechts blauwe vingers op, want deze raakten bekneld toen de inbrekers het vrij zware kastje kantelden om mee te ne men. Vervolgens bliezen zij de aftocht. In de brandkast bevon den zich alleen papieren en geen geld. Van onze correspondent Stompwijk De Stompwijkse carnavalsvereniging De Gaanders ontvangt op zaterdag 31 januari in Het Blesse Paard de Leidschen- damse geestverwanten De Damzwabbers. Prins Wiekes de Eerste met Raad van Elf van De Damzwabbers leggen hiermee hun eerste officiële bezoek af aan Gaandrië, waar Prins Jan de Eerste het voor het zeggen heeft. Vorig jaar was er al enig contact tussen beide pret-vereniginger. en nu bestaan plannen om dit contact verder uit te bouwen. Prins Jan I (Jan Overdevest) opent op 31 januari persoonlijk het bal. Dit gebeurt omstreeks half negen. Om ongeveer half tien komen de gasten uit Leidschendam. De muziek op deze avond wordt verzorgd door de Rotterdamse formatie „Te Connections". Wie op deze avond de bijzondere gast van De Gaanders zal zijn wordt nog niet bekend gemaakt. Vorige keer waren dat Willem van Hanegem en Dick Schneider, die nu óók weten, dat Stompwij- kers echt kunnen feestvieren. Kaarten voor deze avond zijn ver krijgbaar bij Het Blesse Paard, Cafetaria De Driesprong en in de kantine van Stompwijkse Boys. van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Behalve de twee politiefunctionarissen die in Stompwijk en Park Leeu- wenbergh zijn aangesteld heeft Leidschendam nog vier zg. rayonagenten benoemd die als voornaamste taak zullen heb ben goede kontakten te leggen en te onderhouden met de in woners. Bij de begroting voor dit jaar hebben burgemeester en wet houders op vragen over het be noemt:) van wijkagenten al geantwoord dat het gezien de personeelssterkte van het poli tiekorps ondoenlijk is voor elke wijk een agent aan te stellen. De rayonagenten zullen dan ook in meerdere wijken aktief zijn. De te geringe personeelsbezetting brengt tevens mee dat de aange stelde rayonagenten niet conti nu dienst kunnen doen. Zij zul len echter zoveel mogelijk tijd aan de nieuwe politietaak beste den. De gemeente is hiervoor ver deeld in zes rayons: agent K. D. Bontrop is aangewezen voor Leidschendam-zuid en de omge ving van de Damlaan, agent C. I J. J. Baatenburg de Jong voor het Raadhuiskwartier en de zg. heiligenbuurt, hoofdagent P. A. J. Noordover voor de wijken De Zijde en De Heuvel, voor de straten in het winkelcentrum Leidschenhage en Amstelwijk, agent M. J. van der Pol voor de wijken Prinsenhof en Duiven voorde inclusief de omgeving ■n 'de Vetirsp Achterweg, de Veursestraatweg en Oude Trambaan. Het rayon Stomp wijk wordt bediend door agent J. C. de Graaf en Park Leeu- wenbergh plus de Zeehelden- wijk door hoofdagent J. Wij- nands. Behalve kontakten met de be woners van de wijken hebben de rayonagenten onder meer ook tot taak het doelmatig te gengaan van overlast, het sur veilleren per tiets waarbij aan dacht zal worden geschonken aan criminaliteit en verkeersge- vaarlijke situaties, het verlenen van hulp en het optreden als bemiddelaar, het behandelen van burenruzies en kennis ne men van al wat er onder de inwoners leeft waarbij wensen en suggesties kunnen worden overgebracht aan de bevoegde instanties. Florida kampioen in eerste klasse A badminton Van onze correspondente BOSKOOP Het eerste team van badmintonvereniging „Flo rida" is kampioen geworden van de eerste klasse A van het district Zuid-Holland. Het kam pioenschap werd behaald mede dankzij een afgelopen zondag behaalde overwinning van 8—0 op de Leidse Shutteliers. Met nog enkele jongens ver schaften de verdachten zich toe gang tot de opslagplaats van de Fa. Toonen aan de Hoofdstraat. Hier werd tot tweemaal toe in- f gebroken. Onder meer haalden de dieven en diefjesmaten drie kratten Dortmünder weg, die in een der sloophotels werden op gemaakt. De beide hoofddaders brachten verder een bezoek aan de kle- dingboetiek Micheline aan de Hoofdstraat. Daar forceerden zij een kassa, waarin zich een klein geldbedrag bevond. Ter compensatie staken zij zich in het nieuw. Op een zeker mo ment en wellicht onder druk van het bier werd het de inbre kers na korte tijd duidelijk, dat zij zich elk van een damespanta lon voorzien hadden. Verder bekenden zij een in braak in een cosmetica-bedrijf te Katwijk waar men een be drag aan geld buitmaakte. In de nacht van hun arrestatie bleken zij behalve in het Bollen bad ook te hebben'ingebroken in Club'71 aan de Oude Zeeweg. Men doorzocht het pand naar geld, doch dit bleek niet aanwe zig. Aan het licht kwam nog, dat het broertje van de monteur samen met een vriendje te Goes een auto had ontvreemd. Zij reden er mee naar Noordwijk, maar in het Langeveld geraakte de wa gen total-loss. De jongste verdachte is inmid dels voorgeleid aan de Officier van Justitie. Dat de hond, die de gehele zaak aan het rollen bracht, later van de rechercheurs een vette kluif kreeg, is wel duidelijk. Botsing bij Woubrugge eist derde slachtoffer Van een onzer verslaggevers Woubrugge De frontale bot sing tussen een tankwagen en een personenbusje gistermorgen op de provinciale weg nr. 7 (Alphen a.d. Rijn - Leimuiden) heeft een derde slachtoffer geëist. In het Academisch zie kenhuis overleed gistermiddag de 24-jarige C. Lam Lion uit Amsterdam. Hij zat in het busje met \"ier andere werknemers van een technisch bedrijf uit Amsterdam. Twee daarvan, de 28-jarige A. Schouten en de 20- jarige S.K.W. Wong Fou, werden bij de botsing op slag gedood. Alphense jongerencentrum viert le lustrum Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - Jongerencentrum Madonna viert deze week zijn vijf-jarig bestaan. Bovendien is er feest omdat na een flinke verbou wing de Madonna-boerderij aan de Prins Hendrikstraat weer opengaat. Vanavond om negen uur wordt het eerste lustrum feest officieel geopend door vi- ce-voorzitter E. Verspoor. De komende tien dagen zullen er op zes avonden en één mid dag allerlei activiteiten georga niseerd worden. Vrijdagavond is er een spelenavond met kla verjassen, wedstrijdsjoelen en prijsschieten. Zaterdagavond 17 januari is de JBL-drive-in show uit Woerden present en volgen de week woensdag draait de karatefilm „Enter the dragon" met o.a. Bruce Lee. Het lus trumfeest wordt afgesloten met bingo en rad van avontuur op de vrijdagavond en met de groep Crystal en de lichtshow Compendium op de avond. Bewoners niet bijster enthousiast over verlegging Enmiakade Van onze correspondent Boskoop De bewoners Emmakade zijn niet bijj' enthou siast over het plan van de gemeente hun straat in noordelijke richting te verleggen. Dit bleek op de gisteren gehouden hoorzitting over de reha bilitatie van het Julianakwartier. Er werden contactgroepen gevormd, die de wensen en verlangens van de bewoners gaan noteren. Een werk groep onder voorzitterschap van de heer Van Bemmel zal trachten deze wensen en verlangens in de wijkver- beteringsplannen te verwerken. Aanstaande maandag zullen de be woners van de Julianastraat worden geïnformeerd over de plannen en op 26 januari is er een bijeenkomst van de bewoners van het Julianaplein Voor de eigenaar-bewoners wordt op 2 februari een aparte vergadering gehouden de

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4