Onze opruiming duurt welgeteld 3 dagen. Walter Waalderbos, spits met een ingepakte voet Voorverkoop Zesdaagse Ahoy wijst op record Sfeer bij wielerprofs stond Henk Poppe tegen Hasselman Pander Donderdag 15, vrijdag 16, zaterdag 17 januari van's morgens 9 uur af. Go Ahead heeft een „rommelaar" „IK VOELDE ME RECLAME-OBJECT" WOENSDAG 14 JANUARI 1976 LEIDSE COURANT P4C1M 17 DEVENTER Walter Waalderbos, 24 jaar en 1.82 m. lang, is onlangs floor Go Ahead Eagles uit het Westduitse T.U.S. Lingen gehaald om binnen niet al te lange tijd „al rommelend en rotzooiend" de Deventer eredivisieclub uit de degradatiezorgen te halen. „Ik ben niet zo'n technisch voetballer", zegt Waalderbos, die best wil toegeven dat hij na de zware dagelijkse trainingen bek-af thuis komt. „Misschien ben ik het best te vergelijken met Jan Jeuring van FC Twente. Ik loop op het veld ook graag overal achteraan en ik zit ook graag overal tussen". Go Ahead Eagles is zijn eerste confrontatie met het betaalde voetbal en omdat hij zijn van nature lang en stevig zijn moet combineren met een flinke portie snelheid, heeft hij in de afgelopen weken al heel wat moeten afzien. „Ik ben al menig kilootje kwijt", merkt de oorspronkelijk uit Ensche de afkomstige spits op. „Mo menteel weeg ik 76 kilo, maar ik moet terug naar 74. Juist die laatste kilogrammen gaan er het moeilijkste af." Walter Waalderbos heeft al eerder aan het betaalde voet bal mogen ruiken. FC Twente had al spoedig het oog op de lange spits die zijn loopbaan begon bij het Enschedese Phe- nix. Waalderbos zou voorlopig worden ingelijfd bij Sportclub Enschede. Hij voelde er niet voor en zette zijn carrière ge durende vijf jaar voort bij En schedese Boys. Na afloop van het vorige seizoen kwamen aanbiedingen binnen van Veendam en SC Cambuur. „Veendam speelt in mijn ogen geen betaald voetbal", zegt Waalderbos. „Ook bij Cam buur heb ik van verdere on derhandelingen afgezien. Ik wilde met mijn vrouw naar Spanje. Dat mocht niet, ik moest direkt aan de slag. Het is toen T.U.S. Lingen gewor den. Ik kreeg daar een behoor lijke vergoeding en bovendien ligt Lingen maar een uur rij Maar is dan ook helemaal echt. Pander houdt, evenals u, niet van 'schijn- opruimingen', waarbij speciaal voor de gelegenheid goederen worden ingekocht. Onze 3-daagse opruiming betreft alleen artikelen die we al enige tijd in huis hebben. En die u dus misschien al eens bewonderd hebt. Deze worden nu met flinke kortingen opgeruimd. Komt u niet te laat? Leiden: Breestraat 146, Botermarkt 21-22. 9 Den Haag-Amsterdam-Rotterdam-Eindhoven-Groningen -Enschede. DEN HAAG Hans Vultink speelt in de eer ste ronde van het toer nooi om het Europees biljartkampioenschap ankerkader 71/2, dat van 29 januari tot en met 1 februari in Tou louse wordt gehouden, tegen de voor Denemar ken uitkomende Tini Wijnen- De biljarter vroeger woonachtig in Oss ver trok enige jaren geleden naar Denemarken om onder meer de jeugd op In kaderstrijd Toulouse Tini WijnenDeense' tegenstander Vultink te leiden. Dit jaar was hij gerechtigd deel te ne men aan het Deens kam pioenschap en zegevier de met een algemeen moyenne van 38,56. Hans Vultink, dit sei zoen kampioen in alle kaderspelen, stapt niet met het beste gemiddel de het toernooi in de Zuidfranse stad binnen. Titelhouder Francis Connesson (56,28), Die ter Müller (54,63) en Emile Wafflard (48,85) staan boven het moyen ne van 48,45, dat Vultink tijdens de nationale titel strijd in Terneuzen rea liseerde. Het deelnemersveld voor Toulouse ziet er als volgt uit (tussen haakjes de moyennes): Francis Connesson (Fra) (56,28), Dieter Müller (Wld) (54,63), Emile Wafflard (Belg) (48,85), Hans Vul tink (Ned) (48,45), Tini Wijnen (Den) (38,56), Franz Stenzei (Oost) (38,02), Jose Galvez (Spa) (30,15), Jean La- faille (Fra) (14,76). den van Enschede af. Ik heb daar, als gevolg van een flinke blessure, opgelopen ■tijdens de vakantie in Spanje, maar vijfentwintig minuten gevoetbald. Manager Stephan vroeg mij naar Go Ahead te komen. Voorlopig tot 30 juli. Dan loopt mijn contract af." Inpakken De blessure (in glas getrapt wat hem een deel van de hiel kostte) is volgens Waalderbos en de medische staf van Go Ahead Eagles, die zijn fiat aan het contract gaf, volledig gene zen. „De kans op terugkeer van bloedblaren blijft groot", zegt Waalderbos, „omdat de voet teer is. Maar als de voet goed ingepakt wordt, kan ik alles doen. Geen problemen." Ook geen problemen met te genstanders die in het woelige strafschopgebied nogal eens met Walter Waalderbos in aan raking zullen komen. Waalder bos: „Ik ben een spitsspeler die voor niets en niemand op zij gaat. Ik ben hard maar dat is heel wat anders dan ge meen. Dat ben ik beslist niet. Maar als een speler mij wil lens en wetens tegen de benen wil schoppen, heeft hij een kwaaie aan mij. Dan is hij voorlopig nog niet van mij af." Walter Waalderbos heeft tot nu toe bij Go Ahead Eagles één wedstrijd gespeeld tegen het C-elftaJ van FC Den Haag. „Het is me tot nu toe erg meegevallen. Alles wat mij over Go Ahead Eagles is ver teld is uitgekomen. Met de or- Jan Jeuring (foto) is de speler met wie Walter Waalderbos zich wil vergelijken. ganisatie en accommodatie voel ik mij wel gelukkig. Wat de spelers betreft, zal ik moe ten afwachten, of ik volledig zal worden geaccepteerd als ik eenmaal tot het eerste elftal ben doorgedrongen. Op het ogenblik heb ik echter geen klagen. Er zitten heel wat aar dige jongens bij". Is de graag „rommelende en rotzooiende" spits Walter Waalderbos wat men noemt een goaltjesdief? Waalderbos: „Nou een goaltjesdief geloof ik niet zo direkt. Maar af en toe krijg ik er wel een in. Van nature ben ik rechtsbenig, maar als ik de bal voor mijn linkervoet krijg, haal ik ook uit. Op de trainingen is even wel gebleken dat koppen mijn sterkste punt is." Gerrit Zwiers Gelijkspel RVC (Van onze sportredactie) RIJSWIJK RVC heeft giste ren in een goede wedstrijd met 1—1 gelijk gespeeld tegen Xer xes. Dutina opende in de 25-e minuut de score, maar tien mi nuten later zorgde Wim de Haan voor de gelijkmaker. Meest op vallende speler was Bert van Binsbergen, de aanwinst van RVC. Bekertriomf Middlesbrough LONDEN Middlesbrough heeft gisteravond op eigen ter rein Manchester United versla gen met 1—0. Het was de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de League Cup. In een duel voor de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker (replay), won Nor wich City van Rochdale met 2-1. Nederlaag voor basketbaldames Vastgoed Strijen Praag Het damesbasketbal team van Vastgoed Strijen heeft gisteren in Praag in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor be kerwinnaars verloren met 7462 van Slavia Praag. Bij de rust was de stand 4228 in het voordeel van de Tsjechi sche ploeg. Topscorers bij Vast goed waren: Carla de Liefde 29 punten, Marja Kooiman 9en Jet ty Witte 8. Sosonko vijfde HASTINGS Genna Sosonko heeft na remise in de dertiende ronde tegen leider Uhlmann gisteren in het internationale schaaktoernooi te Hastings ge wonnen van de Engelsman To ny Miles. Hij bezet de gedeelde vijfde plaats met 7,5 punten. De Rus Bronstein en de Oostduitser Uhlmann staan met 9,5 punten op de eerste plaats. RESULTATEN HILVERSUM Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden koersen zijn: Villeneuveprijs over 2440 m: 1. Ma rio Fortuna (C. Wortel) 1.26.4, 2. Mare Toogwijk, 3. Marco. Toto: Winn. 6,-, pl. 2,- 1,80 6,20, kopp. 21,10, trio 912,50.. Montreoilprijs over 2000 m: 1. Nel Noordlandia (J. Verhoeve) 2.51.4 1.25.7, 2. Non Stop Fortuna, 3. Nobel i Pride. Toto: Winn. 3,20, pl. 1,30 2,10 2,-, kopp. 12,-. Orsayprijs (le afd.) over 2000 n>: 1. Lady Terraise (J. S. van Leeuwen) 1.21.1, 2. Kora Marijke, 3. Mama Mia. Toto: Winn. 2,50, pl. 1,20 1,80 1,20, kopp. 12,30, trio 67,80. Lagnyprijs over 2020 m: 1. New Roodnoot (P. Smit) 1.26.0, 2. Marinus Hoodnoot, 3. Lenneke G. Toto: Winn. 5,80, pl. 1,90 1,90 2,90, kopp. 12,70. Montmorency-Prijs over 1600 meter. 1. Myrly Terraise (J. S. van Leeu wen) 1.19.7, 2. Karla Pluto, 3. Lime du Bois. Toto: Winn. 4,10, pl. 2,40 2,70 3,80, kopp. 36,00, trio 633,-. VUliers-Prijs over 2000 meter 1. Gregorius (H. J. Grift) 1.22.1, 2. Ka- miel, 3. Kwikzilver. Toto: Winn. 27,00, pl. 3,80 3,10 2,00, kopp. 100,90. Servon-Prijs 2920 meter 1. Meindert O (W. Hauber) 4.08.3 1.24.5, 2. Isac Cavaljos, 3. Milly B. Toto: Winn. 6,20, pl. 3,40 3,30 3,40, kopp. 85,10, trio 1034,40. Leerlingen winterkampioenschap IV (le afd.) over 2000 meter: 1. Mike Areta (H. Lange weg) 1.24.1, 2. King Axkit, 3. Nancy uit Laren. Toto: Winn. 10,10, pl. 2,60 5,50 1,30, kopp. 190,10. Orsay-Prijs (2e afd,) over 2000 me ter: 1. Kimberly Kid J. (J. Geluk) 1.22.0, 2. Lange Ros, 3. Lloyd. Toto: Winn. 13,20, pl. 2,70 3,70 4,60, kopp. 37,20, trio 640,70. Leerlingen win terkampioenschap IV (2e afd.) over 2000 meter: 1. Mary Hollandia (H. Hamming) 1.22.3, 2. Lisette, 3. Melfrens Erster. Toto: Winn. 2,50, pl. 1,20 2,10 1,20, kopp. 5,70. De totalisatoromzet bedroeg: 432.734,-. Merckx leidt (sterk) deelnemersveld ROTTERDAM De Zesdaagse van Rotterdam, die van 22 tot en met 27 januari voor de zesde keer in het sportpaleis Ahoy te Rotterdam wordt gehouden, lijkt opnieuw een record aantal toeschouwers te trekken. In de voorverkoop zijn reeds meer dan 30.000 kaarten verkocht, ruim tienduizend meer dan vo rig jaar. In 1975 werd de Zes daagse van Rotterdam door 52.425 toeschouwers bezocht. Wederom heeft wedstrijdleider Peter Post zorg gedragen voor een sterk deelnemersveld. De ploegleider van Ti Raleigh con tracteerde onder meer de Bel gen Merkckx, Sercu, Maertens en Van Linden. Eddy Merckx vormt een koppel met Patrick Sercu, Freddy Maertens rijdt met de wereldkampioen bij de profstayers Dieter Kemper en Rik van Linden, winnaar van de groene trui in de Ronde van Frankrijk, is aan Gilmore ge koppeld. Het succescoll^ duo Rene Pijnen/Günter Haritz zal ook in Ahoy acte de presence geven. Post vertelde, dat beide renners graag met elkaar wil den rijden. „Eerst wilde ik hen uit elkaar halen, maar op ver zoek van Pijnen (en in mindere mate Haritz) heb ik daar van afgezien. Bovendien moet er een koppel zijn, dat Merckx/Sercu goed partij kan geven", aldus Post. Derny-geweld ()ok de winnaars van vorig jaar, Leo Duyndam en Gerben Karstens, zullen aanwezig zijn. In de Zesdaagse zal ook het derny-geweld losbarsten. Wed- stridjleider Post heeft voor een nieuwe formule gekozen. „Iedere avond zullen de renners in drie series moeten uitmaken Een van de hoofdprijzen bij de Rotterdamse Zesdaa* paard dan wel te verstaan, dat is vernoemd naar de 2 organisator, die de prijs zelf toonde. :se bestaat uit Peter Post. Het lesdaagsekeizer van weleer. Nu wie in aanmerking komt voor de hoofdprijs. De amateurs zul len ook een zesdaagse rijden. Veertien koppels, met het Ne derlandse duo Gerrie Slot en "Martin Venix als een van de 'favorieten komen in de baan. Het deelnemersveld voor de profzesdaagse ziet er als volgt uit: Merckx/Sercu (Belg), Stam/- Clark (Ned-Aust), Schuiten/- Schulze (Ned-Wdl), Maertens/- Kemper (Belg-WDL), Van Lin den/Gilmore (Belg-Aus), Pijnen/- Haritz (Ned-Wdl), Knetemann/- Peffgen (Ned-WDld), Hemperl/- Bal (WDld-Ned), Duyndam/Kar- stens (Ned), Debosscher/Breur (Belg-Ned), Schütz/Hermann (WDld-Liech), Demeyer/Stevens (Belg), Priem/De Latorre (Ned- Ita). De gevormde koppels voor de zijn: Goot- zwagers/Huveneers (Ned), Van der Leist/Goeyers (Ned), Slot/- Venix (Ned), Rietveld/Pronk (Ned), Van Wijk/Kipping (Ned), Van der Ley/de Wilde (Ned), De Vries/Ten Tije (Ned), De Usin- g/Aerts (Ned), Burton/Young (Eng-VS), Dietschi/Baumgartner (Zwi), Caethoven/Jonckheere (Belg), Uegems/Sprangers (Belg), Svendsen/Refshammer (Den), Maas/Jacobs (Ned). Van onze sportcorrespon- dent NIJVERDAL - In de schuur staat een race fiets, de banden zijn leeg. Duidelijk is dat het sta len ros maandenlang niet meer is gebruikt. Een vreemde gewaarwording eigenlijk, want nog geen twee jaar geleden am bieerde de eigenaar van het artikel zeer sterk een carrière als wielerprof. Hij begon er ook inderdaad aan en baarde internationaal opzien door de tweede etappe van de Tour de France in 1974 op zijn naam te schrijven. Eeh histori sche zege notabene. Want nooit eerder had de Tourkaravaan Engeland aangedaan voordat de nu 23-jarige Nederlander in Plymouth er zijn slag sloeg. In siders weten nu al dat de cou reur in kwestie Nijverdaler is. Anderhalf jaar slechts duurde de loopbaan van Henk Poppe bij de broodfietsers. Al na twaalf maanden overwoog hij ernstig zijn beroep op te geven. Bert Boom, ooit in Brno we reldkampioen bij de amateur- stayers en met vader Poppe de grote mentor van het jeugdige talent, haalde hem over dat niet te doen. In juli echter zette Henk Poppe zijn karretje toch aan de kant. Hoewel hij zich momenteel op een ander spor tief vlak verdienstelijk maakt als rechterspits van het in de derde klass B van de zaterdag voetbalcompetitie in de onder ste regionen vertoevende SWN gaat dit verhaal toch hoofd zakelijk over wielrennen. Kort voor het begin van zijn profcar rière, die begin januari 1974 startte, riep Henk Poppe nog uit: „Als het als prof niet mocht lukken ban ik zo weer amateur. Ik kan toch niet zon der wielrennen ook al baal ik er soms vreselijk van". De houding van de Nijverdaler is inmiddels danig veranderd. Anderhalf jaar meedraaien in het circus van beroepscoureurs heeft hem het besef gegeven dat hij niet in het milieu past De sfeer ging hem al snel tegen staan. Niet in het laatst door de ontberingen die wielrenners soms moeten doorstaan. Poppe is niet het type van de kluize naar, heeft nooit de intentie ge had zich alles voor het succes te ontzeggen. Krachtmens Pop pe werd vaak een gebrek aan inzet verweten. Henk Poppe, zo heette het, kon niet afzien, had geen karakter. Poppe: „Dat werd me altijd voor de voeten gegooid. Ik durf echter te beweren dat ik het wel had. Ook ik zat regelmatig hele maal kapot op die fiets, echt wel. Alleen herstelde ik meestal nogal makkelijk. Ik kon de hele week ziek zijn en de volgende ergens winnen. Maar dat wilde niet zeggen dat ik er niets voor hoefde te doen. Als je er niet voor werkt win je ook niet. Ik vind het een vorm van karakter ineens te durven zeggen dat ik stop. Ik had ook gewoon kun nen blijven doorsudderen in het peloton. Financieel was ik ook beter af geweest als ik was blij ven wielrennen. Dus in dat op zicht heb ik me bepaalde opof feringen getroost. Ik mocht echt graag fietsen, maar ik wilde er niet alles voor laten staan. Zoals Hennie Kuiper zou ik nooit kun nen leven. Hij verhuist voor z'n sport naar Brabant en z'n gezin staat helemaal achter hem. Al les wordt bij hem voor de sport opgeofferd. Dat zou ik nooit kunnen, maar is dat een gebrek aan karakter dan? Misschien dat ik wel soms een beetje te laconiek ben. Dat kan kloppen. Ik kon er de ene dag als een gek invliegen en de volgende als een dweil rijden. Ze hebben wel eens beweerd dat Kuiper veel minder talent heeft dan ik. Ik geloof daar helemaal niet in. Kuipertje heeft een vreselijk goede mentaliteit en kan van alles wel wat. Hij is net zo'n figuur als Jan Janssen Als Hen nie geen klassecoureur was ge weest zou hij bij de Olympische Spelen in München en bij het laatste wereldkampioenschap nooit voor de jagende groep zijn gebleven. Omdat te kunnen moet je wel erg geod zijn. Ik ben echt niet te beroerd om te werken. Ik heb meteen toen ik gestopt ben dan ook een baas gezocht". Wenken De nu als winkel-installateur door het leven gaande Henk Poppe heeft er vooral moeite mee gehad vrijwel dagelijks op pad te zijn. In de amateurtijd was het uiteraard mogelijk slechts dan te fietsen wanneer hij zelf trek had. In zijn profpe riode werd hij gedwongen zijn >aas op diens wenken te bedie nen. Poppe: „Op een gegeven mo ment kreeg ik er werkelijk vre selijk de balen van. Ik heb er met mijn vrouw Goby dagen en nachten over gepraat en ook met anderen. Ik had al eerder willen stoppen maar toen wist ik nog niet zeker of ik wel bui ten het yrielrennen kon. Bert Boom heeft er toen voor ge zorgd dat ik doorging. In juli heb ik de knoop doorgehakt. Ik moest eruit". Desondanks heeft Henk Poppe er geen spijt van dat hij in januari 1974 de stap maakte. Hij is een brok ervaring rijker geworden. Poppe: „Als ik nooit prof was geweest had ik aan het einde van mijn amateurtijd misschien spijt gehad dat ik het nooit heb geprobeerd. Ik ben door die an derhalf jaar een stuk harder geworden. Het is namelijk een keihard wereldje. Ik heb me in die tijd a!\ een reclame-object gevoeld. Iv< voelde het niet al leen zo, ilT weet zeker dat het ook echt zo was. Toen ik in de Ronde van Spanje uitviel wilden ze me zo in die binnenlanden op de bus zetten. Daar heb ik tegen geprotesteerd. Bij de gratie Gods mocht ik nog twee dagen met de karavaan meerijden om vervolgens met het vliegtuig te gaan. Maar toen had ik de ver keerde tickets, moest ik zelf nog goed kopen. En toen de Tour voor me afgelopen was heb ik anderhalve dag alleen in de trein gezeten voor ik thuis was. Het is allemaal niet zo best gere geld". Zijn erelijst- was derhalve aan zienlijk geringer van omvang dan Poppe als aspirant-nieuwe ling en amateur gewend was. Hoogtepunten uit zijn carrière waren het tweevoudig natio naal kampioenschap bij de nieuwelingen, het winnen van drie klassiekers, deelname aan een wereldkampioenschap in Mendrisio'71 (17de als 18-jarige bij de amateurs) en een plaatsje bij de selectie voor de spelen in München. Henk Poppe terugblikkend: „Het is een erg grote teleurstel ling voor me geweest dat ik in München niet mocht fietsen. Middelink kwam me toen vertel len dat hij er ook niets aan kon doen, er moet dus iets achter gezeten hebben. Want ik reed in die dagen als een trein. Ik reed een knaap als Fedor den Her- togh, die in die dagen toch groots was, zo van mijn wiel". „Maar ik voel me best momen teel. Het enige wat misschien nadelig is, is dat je nu weer elke dag om acht uur bij je baas moet zijn. Als wielrenner had je meer vrijheid. Maar daar wen ik ook wel aan. Lekker rustig en voor m'n plezier een beetje voetballen bij SWN, dat staat me best aan".

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17