Ruiten Zoeterwouds gemeentehuis aan diggelen gegooid Mevr. Van Smoorenburg ere-voorzitster de Zonnebloem Elbalaan wordt aangesloten op Derde Poellaan Bloembollenbedrijf Homan Co sluit Basisonderwijs Warmond zonder gymleraar Noordwijkers exposeren in Katwijk Hobo-concert in Sassenheim MAN MOEST TE LANG WACHTEN OP WOONRUIMTE-ADVIESCOMMISSIE Hard tegen hard in Voorschotense commissie Volle winst voor „Avanti" dames PAKIN A 4 DINSDAG 13 JANUARI 1976 llillllillllllllllillillllllllllllllllllllllllllll^ Van onze correspondent Zoeterwoude Gisteravond rond half acht zijn een twintigtal ruiten van het gemeentehuis inge gooid. De politie, die zeer snel aanwezig was, arresteerde ter plaatse de 31-jarige E.v.d.V. die juist met zijn auto wilde wegrijden. Als motief voor zijn daad gaf hij op dat hij verbolgen was over het feit te lang te moeten hebben wachten op de leden van de woonruimte-adviescommissie. Deze komen één keer per maand, op de tweede maandag, bijeen om belanghebbenden te horen maar deze vergaderingen beginnen altijd pas om 8 uur. Mevrouw De Graaf, die aan de overzijde woont in de J. A. de Gravenlaan, hoorde het glasgerinkel en waarschuwde de politie. De surveillance auto bevond zich toevalligerwijs tijdens deze melding op het Europaviaduct zodat snel ingegrepen kon worden. Voor het gemeentehuis lag een drietal zware betonnen bloembakken omgegooid terwijl de ijzeren steunen waarop de bakken rusten dwars door de ramen waren gegooid evenals betontegels en een putdeksel. Gemeente-ambtenaren ruimden de brokken op en een viertal mensen van een plaatselijk schildersbedrijf zette nieuwe ramen in. V.d. V. werd na een eerste verhoor opgesloten in het groepsbureau te Hazerswoude. Hij is vorig jaar diverse keren in het nieuws geweest en is zonder woonruimte nadat hij uit een pand aan de Schen- kelweg was gezet en een kraakpand waarin hij woonde was afgebroken. Vorige week sliep hij steeds in zijn voor het gemeentehuis geparkeerde auto. De heer Van Beek uit Oegstgeest biedt de nieuwe ere-voorzitster van de Zonnebloem een bloemetje aan. Van onze correspondent SASSENHEIM In de Hervormde kerk wordt aanstaande vrijdag weer een zgn. Goltfusz-concert gegeven. Er zal een combinatie te horen zijn van het orgel met een hobo. Het orgel wordt bespeeld door Nico de Raad uit Katwijk.Hij studeerde aan het Utrechts Conservatorium. Thans tracht hij bij Charles de Wolff de „Prix d' Excellence" te beha len. Hij is kerkorganist in Was senaar en Rijnsburg, dirigent van een mannenkoor en do cent aan de muziekschool in Leiderdorp. De hobo wordt bespeeld door Jan Zwart, die sedert 1970 in Sassenheim woont. Hij is geen beroepsmusicus. Hij studeerde hobo bij Jaap Stotijn en Ever- hard Spelberg. Jan Zwart is eerste hoboïst bij het Bataafs Symfonie Orkest in Den Haag. Zwart en De Raad zullen on der meer werken van Tele- man, Corelli, Walther en Sig- tenhorst ten gehore brengen. Het concert begint om kwart over acht De hoboist Jan Zwart, die vrijdagavond samen met de organist Nico de Raad een Goltfusz-concert verzorgt in de hervormde kerk. VOORHOUT - Me vrouw Van Smoorenburg is gisteren in „Huize Ag nes" benoemd tot ere voorzitster van de „Zon nebloem". Tien jaar heeft ze de scepter gezwaaid over de afdeling Voor hout. Tijdens de kerstbij eenkomst maakte me vrouw Van Smoorenburg bekend dat zij haar plaats beschikbaar stelde aan een jongere vrouw. In de huldigingen werd ook me vrouw Hartveld betrokken. Zij heeft de voorzitster vanaf het begin als penningmeester ter zij de gestaan. Pastoor Nijman sprak de beide dames toe: .Me vrouw Van Smoorenburg, u was iemand die goed en bloed voor dit werk over had. Ik heb u overal gezien waar wat te orga niseren was. Mevrouw Hartveld, u was iemand die in alle be scheidenheid uw werk deed als rechterhand van mevrouw Van Smoorenburg". VOORSCHOTEN In Voor schoten bestaat de afspraak dat ingezetenen van Voorschoten vanaf de publieke tribune op merkingen mogen maken en toen mejuffrouw R. Begeer, se cretaresse van de stichting oud, leefbaar en groen Voorschoten, Bettine Vriesekoop Van onze correspondent Hazerswoude/Delft De twee de wedstrijd in de competitie van de damesereklasse bracht Avanti de volle winst. Phoenix uit Delft moest de tafeltennis sende formatie uit Hazerswou de een 1-9 overwinning toe staan. Bettine Vriesekoop, An- nemieke Smits en Els Vreeburg bleven elk in het enkelspel on geslagen De Delftse eer kwam tenslotte van de tafel door een zege in het dubbelspel. Met dit alles staat veertienjarige Betti ne Vriesekoop, die vorige week in de match tegen Delta Lloyd ook ongeslagen bleef, op de 100% score staan. En daarmee doet ze haar woorden („ik wil steeds beter") duidelijk ge stand. Tijdens de kampioenschappen van de afdeling Den Haag van de NTTB legde Avanti's Miriam van de Poel samen met Phoe- nix-speelster Elise Compeer be slag op de dubbeltitel. De Ha- zerswoudse Liesbeth Smits werd samen met Ineke Lange- slag (Evro Salamanders) twee de. Peter de Groot werd bij de he ren (C) tweede. Deze Peter en - zijn clubgenoot Peter Groot wonnen bij de C-heren het dub belspel. Aartjan Pannebakker en Gertjan de Ruiter behaalden zilver voor Avanti bij de D-dub- belspelen. John van Strien zege vierde bij de B-aspiranten. Bij de A-pupillen was er „zilver" voor Aida van de Werf, net als Ada Verheul dat pakte bij de welpen. De combinatie Van Wet ten/Timmermans werd tweede bij de junioren-jongens. Meer dan twee mille uit bouwkeet gestolen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN— Gistermorgen tussen acht en elf uur is uit een bouwkeet aan de Kal koven weg een portemonnee gestolen waarin een bedrag van 2075,- zat De portemonnee zat in een tas en is in een onbewaakt ogenblik weggeno men. Het geld was eigendom van mevrouw v.d. A. O. uit Alphen, die aldaar werkzaam is als koffieserveerster. Uit een bouwkeet in de Grijpenstein- straat werd gistermorgen een portefeuille ontvreemd waarin 175,- zat alsmede een bank en girobetaalpas. Het geld behoor de toe aan de Alphenaar P. J. J. van M. Meisje (15) gewond bij aanrijding VOORSCHOTEN De 15-jari- ge E. P. uit Voorschoten liep zaterdagavond rond zeven uur een zware hersenschudding op toen zij plotseling het trottoir afliep en werd aangereden door een auto bestuurd door de 70-ja- rige F. P. K. uit Leiden. Het meisje werd na het ongeval naar het Academisch Zieken huis in Leiden ververvoerd. Nieuw materieel voor brandweer van Voorschoten VOORSCHOTEN - De aan. schaf van brandweer-materieel voor de Voorschotense brand weer wordt tijdens de openbare vergadering van de Voorscho tense commissie voor algemene zaken op dinsdag 13 januari be sproken. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om acht uur. Van een onzer verslaggevers LISSE Binnenkort zal met de aansluiting van de Elbalaan op de Derde Poellaan worden begonnen. De aanleg van de weg was afhankelijk van een overeenkomst met een der grondeigenaren. Deze grondeigenaar was met de gemeente overeengekomen dat het land niet voor 25 februari 1976 in gebruik mocht worden genomen. Probleem bij de aanleg van deze weg is de riolering van de Derde Poellaan. Deze ligt op een andere hoogte als de riolering van de nog aan te leggen weg komt te liggen. Het is noodzakelijk dit rioleringsstelsel aan te sluiten bij de gemeente Sassenheim. De kosten die hieraan zijn verbonden bedragen ruim 100.000 gulden. De Lissese raad zal tijdens de raadsvergadering van 14 januari beslissen of zij deze kosten maken. Tevens zal gestemd worden over de verkoop van 1 ha grond nabij de Leidsevaart De 3 pachters van deze grond hebben de gemeente verzocht de grond te mogen kopen. Voor de realisering van het plangebied „Meerenburgh" is het laatste stuk land ter grootte van 1/2 ha aangekocht. Het land was eigendom van mevrouw M. D. Nieuwenhuis-Oudijn. Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST De bloembollenkwekerij en -handel H. Homan Co n.v. aan de Dorpsstraat wordt per 1 maartopgeheven. Alle personeelsleden (25 30) man is ontslag aangezegd. Volgens de heer Van Zuilen, bakbondsbestuurder bij het CNV, moet Homan de poorten sluiten als gevolg van de algemene malaise in de bollen. De vakbonden zijn overigens wel zeer verbaasd over de autoritaire manier waarop Homan het ontslag van de werknemers heeft geregeld. „Zonder dat wij werden ingeschakeld is een afvloeiingsregeling met het personeel getroffen". Van onze correspondente WARMOND De leerlingen van de basisscholen in War mond moeten het voorlopig zonder gymnastiekleraar stel len. De vakkracht, die tot nog toe aan de scholen was verbon den, heeft een andere baan aan genomen omdat hem een lager salaris in het vooruitzicht werd gesteld. Een en ander houdt verband met de bezuinigingen op de ba sisscholen. In het begin van het schooljaar kregen de ouders al te horen dat ook het school zwemmen beperkt zou worden tot het A-diploma. In het vervolg zullen de onder wijzers van de lagere klassen hun leerlingen zelf gymnastie kles moeten geven. Sommigen van hen hebben dit in geen ja ren gedaan. Voor de leerlingen van de hogere klassen zal een part-timer worden aangetrok ken. In de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1976 werden wel bezuinigingen op het basison derwijs aangekondigd maar „met behoud van kwaliteit". Of dit nu wel helemaal het geval is wordt door vele ouders be twijfeld. gisteravond iets wilde voorstel len in de openbare commissie vergadering voor de financiën wilde het raadslid drs. C. Meers hoek eerst wel eens weten of zij ook werkelijk een Voorschoten se ingezetene is. Omdat zij offi cieel in Brussel woont was Meershoek het er niet mee eens dat wethouder N. Oosterbaan haar toch gelegenheid tot inter rumperen gaf. Mej. R. Begeer zei dat zij gedurende al die ja ren dat ze in Voorschoten woont erg veel voor het dorp heeft gedaan, waaronder het in stand houden en het openstellen voor het publiek van het landgoed Berbice. Het zit drs. Meershoek kennelijk dwars dat zij als se cretaresse van de stichting het gemeentebestuur de laatste ja ren regelmatig tegen de haren instrijkt door vele planologische ontwikkelingen tegen te houden. Hij gaf als voorbeeld de bouw van de nieuwe brandweerkazer ne, die door toedoen van de stichting vertraagd is. Hoewel Meershoek formeel gezien gelijk heeft vond hij geen openlijke bijval bij de overige commissie leden. Het B en W-voorstel tot het be schikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van een nieuwe brandweerwagen, ter vervanging van de oude, werd aangehouden. Wanneer er spra ke is van een kredietverlening aan de brandweer wordt van je verwacht dat je zonder meer Ja" zult zeggen, aldus drs. C. Meershoek, maar in dit geval blijven er nog een groot aantal vTagen onbeantwoord. Mr. J. Goosens was van mening dat dit voorstel min of meer uit de lucht was komen vallen. Er zal nog meer over gepraat moeten worden, voordat men tot een besluit zal kunnen komen. ETSEN EN SCHEEPSMODELLEN Van onze correspondent KATWIJK In de toonzaal van Baalbergen's Interieurverzorging B.V. in 't Heen te Katwijk is een bescheiden, maar uitermate boeiende ex positie te bezichtigen van etsen, schilderstukken en scheepsmodellen. De etsen zijn van de Noord- wijker Karei Kok en ver vaardigd volgens een geheel eigen en origineel procédé. Zij geven onder meer beel den van oude dorpsgedeelten van Noordwijk en Katwijk. Uiteraard maakt ook de zee vaart van zijn oeuvre deel uit Men kan deze etsen voor een redelijke prijs kopen. Een gedeelte van de op brengst is bestemd voor de verenigingen oud-Noord wijk en oud-Katwijk. Jan Bralten, komstig uit Noordwijk, schil derde schepen en maakte zulke natuurgetrouwe model len van bomschuiten en zeil- loggers, dat zelfs ervaren vis- serslui uit vroeger dagen er geen mankementen aan kon den ontdekken. De reeds enkele weken bij Baalbergen aanwezige expo sitie blijkt zoveel belangstel ling te trekken, dat men be sloten heeft haar ook deze week nog voor het publiek open te stellen. BLOEMBOLLENLAB KRIJGT SUBSIDIE VAN PROVINCIE Van een onzer verslaggevers LISSE Het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse krijgt 10.000,— subsidie, wanneer Provinciale Staten ingaan op het voorstel van Gedeputeerde Staten de subsidie te verlenen op voorwaarde dat het ministerie van landbouw en visserij de integratieplannen bij het laboratorium goedkeurt Deze plannen houden een overheveling van taken van de proeftuin voor bloembollencultuur naar het Laboratorium voor Bloembolle nonderzoek in. Tot nog toe verleende de provincie jaarlijks 9.000,— subsidie aan de proeftuin. Door opheffing van de proef tuin krijgt het Laboratorium meer een regionale betekenis. Mede op grond van deze overweging zal de subsidie worden verleend. Sjaak van Veen tafeltennis- kampioen van Noordwijk Van onze correspondent NOORDWIJK Sjaak van Veen is tafeltenniskampioen ge worden van Noordwijk. Bij de strijd, die TOV/Tapijtschuur or ganiseerde in het gymnastieklo kaal aan de Bronckhorststraat, versloeg Van Veen in de finales zijn rivaal Ruud Aijkemade in drie games. Theo van der Ploeg eindigde op de derde plaats en Peter Turk op de vierde plaats. Niet minder dan 33 deelnemers dongen mee naar de titel. De kamp leverde menig spannend moment op en meer dan eens hing de titel aan een zijden draadje. Opvallend waren onder meer de uitstekende resultaten van oud TOV-er Peter van den Berg en van tafeltennis-vete- raan Van Zoelen sr., die in het over het algemeen jonge gezel schap het nog tot de laatste acht wist te brengen. Wedstrijdleiders Martien van der Weyden en Jos de Haas hielden de teugels strak in han den en dank zij hun perfecte organisatie had de strijd om de Noordwijkse titel een vlot ver loop. Keukenhof Van een onzer verslaggevers LISSE De atletiekvereniging „De Spartaan" uit Lisse en de ijsclub Noordwijkerhout orga niseren aanstaande zondag voor de zevende maal een Keuken- hofbosloop. Start en finish rijn in het gemeentelijk sportpark aan de Spekkelaan. Er kan ingeschreven worden voor de volgende afstanden: 4, 8 en 12 kilometer. Het startschot wordt om twaalf uur gegeven. Vanaf half elf kan er in het clubgebouw van „De Spartaan" voor de Keukenhofbosloop wor den ingeschreven 3,— per persoon. Voorinschrijving kan geschieden op de volgende adressen: Wagenstraat 26, Lisse en Dorpsstraat 50, Noordwijker hout Het inschrijfgeld bedraagt dan 2,50 per persoon. Drs. W. Bijl vicaris wijk Noord-Hofland Van onze correspondent VOORSCHOTEN - De Voor schotense wijk Noord-Hofland, waarin Hervormde gemeente en Gereformeerde Kerk intensief samenwerken, krijgt weer een nieuwe ambtsdrager. Het is de theologische kandidaat drs. S. W. Bijl uit Leiden, die gaat voor zien in de vakature ontstaan door het vertrek van vicaris Berkhof. De centrale kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente van Voorschoten en Veur heeft de benoeming verricht in overleg met de Gereformeerde Kerk van Voorschoten, welke kerk besloten heeft voorlopig voor de termijn van twee jaar, een fi nanciële bijdrage te geven in de salariëring. Zondag zal de nieuwe vicaris voor het eerst voorgaan in de dienst in de aula van het scho lencomplex Noord-Hofland om 9.30 uur. Uitslagen Speedo-zwem- wedstrijden Van onze zwemmedewerker Katwijk Jaarlijks worden in de wintermaanden door de di verse kringbesturen z.g.n. Spee- do wedstrijden georganiseerd. Verdeeld over 4 wedstrijden ko men de.jongens en meisjes ge boren in de jaren 1968/1963 op elk der zwemslagen uit, waarna de 12 snelsten van Nederland worden geselecteerd voor de landelijke finale. Kring Gouwe Rijnstreek altijd goed voor een aantal finalisten, organiseerde afgelopen week einde de eerste ontmoeting in de Miereweide te Katwiik. Uitslagen: 100 vt. slag m. gebo ren 1967. Ie Annemiek Wessel- man 1.37.5; 2e Monique Roels 1.38.0, 3e Andrea Grim 1.48.1., 100 m. schoolslag jongens geb. in 1967, le Peter Sterk BZ&PC 1.45.4; 2e Marco Brouwer AZC 1.49.7; 3e Gijs v.d. Leeden BZ&PC 1.49.7; 100 m vlindersl. meisjes geb. in 1966, le Annet van Tol Zijl/LGB 1.32.6, 2e Tru dy Houtman AZC 1.51.3; 3e An- nemarie de Bruin Zijl/LGB 2.01.6; 100 rugsl. jongens geb. 1966 le Erik Rieken 1.25.7; 2e Robert Verheul 1.31.5; 3e Mels v. Walderveen 1.36.6. Bij het nummer 100 m vrije slag voor meisjes geb. in 1965 werd Karin van Dijk van AZC le in 1.16.8; 2e Patricia van Walderveen Zij l/LGB 1.19.0. Bij de 100 m schoolslag voor jongens geb. in 1965 werd de Leidenaar Wilco v.d. Zeeuw le in de goede tijd van 1.34.2; 2e werd Peter Nagorca met 1.38.8 en 3e werd Marc van Belkum van de Zijl/LGB met 1.41.7.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4