WIM VAN HANEGEM MISSCHIEN NAAR FC DEN BOSCH Technische commissie ruimt plaats in voor Tigchelaar Christ van der Smissen startte met nederlaag FC Den Haag wacht zware wedstrijd tegen FC Twente BOETE VOOR KREUZ KERSVERSE CROSSPROF GERRIT SCHEFFER DULDT IN TITELSTRIJD NIEMAND VOOR ZICH KNSB VERLOOR KORT GEDING FC Sankt Pauli wil Günther Netzer Pioneer Punch uit race naar titelSpen7 de buurt en VRIJDAG 9 JANUARI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 13 Rotterdammer kandiaat directeurspositie DEN BOSCH/HENDRIK IDO AM BACHT Willem van Hangem, wiens contract met Feyenoord aan het einde van dti seizoen afloopt, zal mogelijk volgend seizoen uitkomen voor eerstedivisieclub FC Den Bosch. Van Hanegem is een van de meest serieuze kandiaten voor de direkteur- spositie van een nieuwe tennishal in Den Bosch, waarvan met de bouw deze maand een begin wordt gemaakt. De bouw en exploitatie van deze hal is in handen van een advies- en inge nieursbureau, waarvan ir. F. J. Suv- kerbuyk directeur is. Ruykerbuyk is bovendien voorzitter van FC Den Bosch en heeft gesteld, dat wanneer Van Hanegem directeur van de hal wordt, hij voor Den Bosch moet gaan spelen. Wim van Hanegem zei desgevraagd, dat hij wel voelde voor de overeen komst, maar dat de zaak nog in een prematuur stadium verkeert. "Ik heb een gesprek met de heren gehdad, waarin zij hun voorwaarden naar vo ren hebben gebracht. Voorlopig is af gesproken, dat wij binnenkort nog een keer om de tafel gaan zitten". Wim van Hangem is een van de serieuze kandidaten voor de functie van directeur. Hij moet dan wel voor FC Den Bosch gaan spelen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor de eredivisie staat zondag: de laatste wedstrijd op het programma van de eerste competitiehelft Alleen resteren nog de inhaalwedstrijden FC Twente-Ajax, Go Ahead Eagles—AZ'67 en Roda JC-FC Utrecht. Zondag staat FC Den Haag voor een niet mals karwei, uit tegen FC Twente. Vuljadin Boskov moet Aad Kila nog een wedstrijd missen wegens schorsing, maar voor het overige bleef alles bij het oude. In de eredivisie is nog alles mogelijk, ofschoon Ajax twee verliespunten minder incasseerde dan PSV en Feyenoord. Relatief staat FC Twente gelijk met de twee laatsten. Daarentegen mikt FC Den Haag nog op de zesde plaats, waarvoor nog veel komt kijken. Het karwei tegen «Twente ligt al zwaar genoeg op de maag en valt moeilijk te verteren. Vooral in eigen huis zijn de Twentenaren heel wat mans, want in het verleden hebben Ajax, Feyenoord en PSV dit vaak ervaren. Ook ditmaal zal Joop Korevaar - wat uit vorm - veel te stellen krijgen met de vaak ongrijpbare Jaap Bos. Ook Aad Mansveld en Simon van Vliet komen zeker aan overwerk toe tegen Jan Jeuring en voorts moet Leo de Caluwé de slimme Theo Pahlplatz zien te beteugelen. Ajax speelt in de Meer tegen Sparta en is met de Rotterdammers nog niet klaar. Vooral Pim Doesburg is vaak een moeilijk te nemen obstakel. PSV moet op bezoek bij MW en in de Kuip treedt Feyenoord aan tegen hekke- sluiter FC Utrecht, een duel dat Leo van der Kroft zal leiden. Het betaalde jeugdelftal van FC Den Haag speelt morgen een topwedstrijd tegen de jeugd van Spar ta om half drie in het Zuiderpark. Momenteel leidt Feyenoord met een punt voorsprong op FC Den Haag, Sparta en PSV. De volgelingen van Rinus Loof - die Boudewijn de Geer met lede ogen zag vertrekken naar Haarlem - moeten beslist winnen om „bij" te blijven. Van groot belang is eveneens de strijd tussen PSV en Feyenoord in Eindhoven. Hans Bres is bij FC Den Haag hersteld van zijn blessure en speelt een halve wedstrijd. Sippie Tigchelaar kreeg van de rechter gelijk. Zij mag het komende weekeinde aan de nationale titelstrijd deelne men, maar het is nog niet zeker oj zij deze gelegenheid zal benutten. AMSTERDAM „Voor mij persoonlijk komt deze uitspraak als een grote verras sing", reageerde de heer Zwart, vice-voor- zitter van de KNSB op het nieuws dat Sippie Tigchelaar het kort geding tegen de bond had gewonnen. „Ze zal nu het volle recht krijgen om in Groningen mee te doen", aldus de heer Zwart „De technische commissie is bezig haar in het programma in te bouwen. Ze zal, als ze wil, mee kunnen doen. Van onze zijde is daarvoor geen be lemmering. Er gaat vandaag een uitnodi ging aan Sippie de deur uit". Overigens is de kwestie nog in behandeling bij de Commissie van Beroep van de KNSB. „Hoewel het beleid van het bestuur tijdens de jaarvergadering is goedgekeurd heeft de schaatsvereniging Heerenveen toch verzocht de zaak naar de Commissie van Beroep door te spelen. Ik wil wel nog even aantekenen dat het beroerd genoeg is dat deze situatie is geschapen. Wij hebben verder niets per soonlijks tegen Sippie. Er is alleen een zakelijk meningsverschil". In zijn uitspraak heeft de president overwo gen dat de KNSB met de maatregel om Sippie Tigchelaar uit te sluiten naar haar weigering om onder Gerard Maarse te wer ken, heeft willen voorkomen dat rijdsters, die de beste prestaties leveren in de nationa le kampioenschappen, Maarse bij het forme ren van de defintieve kernploeg nog openlijk zouden kunnen desavoueren door ervoor te Toch vertrouwen in gewestbestuur (Van onze sportredactie) HEERENVEEN - Met 42 stemmen voor en 26 tegen hebben de vertegen woordigers van de Friese ijsclubs zich gisteravond uitgesproken ver trouwen te blijven hebben in het bestuur van de Friese bond van ijs- clubs. „De vertrouwenscrisis" was na een schorsing van de druk bezochte verga dering ter tafel gelegd voor voorzitter Wierd Wijnia, nadat bij monde van voorzitter Jan Hotsma van Warga ge steld was dat voorzitter Wierd Wijnia niet de opdracht van de gewestelijke vergadering, die met de motie Sippie Tigchelaar toegelaten wilde zien dat de Nederlandse kampioenschappen op de KNSB-vergadering in Utrecht had overgebracht. ZEIST Feyenoorder Willy Kreuz, die afgelopen zondag in de wedstrijd tegen De Graaf schap door scheidsrechter Jon ker werd opgeschreven, is door de tuchtcommissie van de KNVB een boete van 200 gul den opgelegd. De tuchtcommissie legde de vol gende straffen op: Feyenoord: Kreuz 200 gulden boete. Willem II: Huybregts een wed strijd schorsing en 125 boete. SW: Huigen voorwaardelijke schorsing van een wedstrijd. FC VW: Van Dinter een wed strijd schorsing en 100 gulden boete. Sobczak 150 gulden boe te. Van Deinsen (Go Ahead Eagles) en Kerlin (Heracles) kregen een boeking. bedanken onder zijn leiding verder te gaan trainen in de kernploeg. Hierbij gaat de KNSB er echter kennelijk zonder meer van uit, dat de rijdsters, die Maarse uiteindelijk wel accepteerden, desgevraagd zeker tot de kernploeg zullen toetreden. Nu in deze pro cedure daarover niets is gesteld of gebleken is de president er van uitgegaan dat voor die rijdsters geen rechte afdwingbare ver plichting bestaat om zich in de kernploeg te laten opnemen. Naar het oordeel van de president biedt het accepteren door de rijd sters van Maarse aan de KNSB geen enkele wezenlijke garantie tegen de nadelen, die de bond vreest. De president heeft voorts aangenomen dat een rijdster als Sippie Tigchelaar achteraf misschien toch wel bereid zou zijn geweest zich te laten opnemen in de kernploeg. Daarom is de president tot de slotsom geko men dat het door de KNSB gehanteerde middel om goodwill voor trainer Maarse te kweken en om een optimale samenstelling van de kernploeg te bereiken ontoereikend is te achten voor het beoogde doel. „Zulks brengt mee dat de KNSB door desondanks vast te houden aan de gewraakte voorwaar de tegenover Sippie Tigchelaar misbruik maakt van zijn bevoegdheid en mitsdien onrechtmatig jegens Sippie handelt". Hie raan doet niet af, aldus het vonnis, dat de algemene ledenvergadering van de KNSB het beleid van het bestuur in deze kwestie met grote meerderheid van stemmen heeft goedgekeurd. De KNSB werd voorts veroor deeld de kosten van Sippie Tigchelaar in deze procedure, begroot op totaal 1080,90, te betalen. VREDE TUSSEN RAB EN WERY UTRECHT Jan Rab, de trainer van FC Utrecht en zijn sterspeler Henk Wery hebben gistermiddag een langdurig gesprek gehad waarin de moeilijkheden die na de wedstrijd tegen NAC waren ontstaan zijn door- en uitgesproken. Henk Wery zal zondag tegen Feyenoord weer van de partij zijn hoewel de hem opgelegde boete van 400 gulden blijft bestaan. Jan Notermans wellicht naar AS Ostende (Van onze sportredactie) OSTENDE Oud-Go Ahead Eagles-trainer Jan Notermans. die twee weken geleden in onderhandeling was met de Westduitse regionaal Ligaclub Mulheim, zou naar alle waarschijnlijkheid de opvolger worden van de gisteren ontslagen A.S. Ostende-trainer Höflingen. Jan Notermans heeft gistermiddag een bespreking ge voerd met het bestuur van de Belgische club. Naar verluidt zou Notermans. 25 maal international, zondag al aanwezig zijn bij de wedstrijd A.S. Ostende—Waregem. (Van onze sportredactie) HAMBURG Het Duitse FC Sankt Pauli, uitkomend in de tweede Duitse Bundesliga, heeft grote plannen voor het seizoen 1976—1977. Vice-president Werner Velbringer heeft contact opge nomen met de momenteel nog voor Real Madrid in Spanje spelende Günther Netzer, omdat de Hamburgse vereniging in hem de spelbepalende speler ziet die zijn ploeg zoekt. Volgens multi miljonair Velbringer, die een dezer dagen naar Madrid vertrekt om de transfer rond te krijgen, gaat Netzer akkoord met de financiële voorwaarden die Sankt Pauli hem biedt. De kans is groot dat ook de Enelse league volgend jaar het systeem van de bonuspunten gaat invoeren, zoals dat momenteel ook reeds het geval is in de Franse voetbalcompetitie. Het systeem dat de Engelse voetbalbond voor ogen staat betekent dat behalve de normale twee winstpunten bij een gewonnen wedstrijd er extra punten gegeven worden wanneer een ploeg erin slaagt meer dan drie doelpunten in een wedstrijd te scoren. Het Nederlands voetbaleleftal neemt op de ranglijst die het Franse toonaangevende voetbalvakblad „France Football" jaar lijks samenstelt, een bescheiden zeventiende plaats in. De ranglijst wordt aangevoerd door het nationale team van Tsjechoslowakije. iiiiiiiiNiiiiiiNMiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu (Van onze sportcorrespondent) VUGHT Hoewel enkele keien, zoals de Frans- goed genoeg om bij de tegenstanders indruk te maken. Labeye, een 30-jarige kastelein uit Lyon, man Francis Conneson en de Nederlandse veel- bleef op 101 staan. Voordat de twee genoemde voudige titelhouder Hans Vultink bij het Euro- partijen werden afgewerkt had Christ van der pees biljartkampioenschap anker kader 47/2 ont- Smissen ook zijn eerste nederlaag al moeten incas- breken, heeft de organiserende vereniging, de seren. De man uit St. Willibrord kon tegen Franz Vughtse Driebandenclub, onder leiding van de internationaal vermaarde arbiter Piet Tayler Par- Stenzel, de 34-jarige hotelhouder uit Wenen, zijn draai niet vinden en bleef op 177 staan toen de kins, toch een sterk en gemêleerd gezelschap Oostenrijker de 400 na tien beurten volmaakte, bijeen gebracht. Door het ontbreken van de beide Van der Smissen zei na afloop zenuwachtig te zijn topspelers is het toernooi ook geheel open gewor- geweest en vond van zichzelf dat hij slecht had den, alhoewel de 48-jarige Belg, Emile Wafflard, gespeeld. Op de andere tafel speelden de beide voor velen als favoriet aan het kampioenschap kaalhoofdigen uit dit toernooi, de door de wol is begonnen. geverfde Spanjaard José Galvez uit Huelva en de Wafflard had in zijn eerste partij tegen de jeugdige Franse ex-prof Roland Dufetelle de langste partij Havermans, die geen enkele illusie op een eervol van de eerste ronde. Na 12 beurten bereikte de resultaat koesterde, een vrij langzame start. Zijn Fransman als eerste de finish, Galvez, wat zuur serie bedroeg 144 en hij had zes beurten kijkend, op 174 achter zich latend. Nog eerder dan nodig om de jongeling uit Zundert naar een de vier spelers die het tournooi inzetten had Cees kansloze nederlaag te spelen. Havermans bleef op Rijvers, de trainer van PSV, die was vergezeld van 81 staan De beste indruk werd achtergelaten door zijn voltallige A-equipe de afstoot gedaan R„,bh<!?rlaH?f3J'iïigeWeStdllitSCrIS^S.H0Seiiit Galvez (SpaJ-DufeteUe (Fral Boehum. Hij deed er in zijn partij tegen de 184/4o5/12 Van der Smissen SedJ-Stenzel (Ooi) onbekende Fransman Jean Labeye (zelfs zijn 177/400/10. Havermans (Nedi—Wafflard (Bel) 81/400/6, La- Trainer Kees Rijvers van PSV verrichtte de afstoot van het biljartkampioenschap. De „v„ C'tsiajen tweede rondei Duieteii^van der Smissen debuterende Nederlanders Christ van der Smissen (links) en Louis Havermans (rechts) boles te bereiken, maar zijn serie van 230 was toch «o/im/3 Sten2d-L*be^ «00/163/9. Hose-Havermans kijken toe. naam stond verkeerd in het programmaboekje) (Fra)—Hose (Wdl) 104/400/6. weliswaar ook zes beurten over om de 400 ploeg leiding van een ver bluffend goed spelen de Marioneaux bleef finishte bij de pauze vorig jaar °P 45-48. Marioneaux DELFT Pioneer, mét Harry Rogers, bleef ook in de twee- Funch kan het wel vonden in Sperry we- de helft de uitblin- vergeten. De Delftse liswaar een opponent kersrol voor zich landskampioen bas- met iets meer inhoud, opeisen. De lange ketbal, die afgelopen maar hebben de kan- Amerikaan, die on- weekeinde het tref- sen op de zege zelf der leiding van coach fen met Kinzo reeds uit handen gegeven. Janbroers optimaal verloor, moest gister- Vooral Otis Johns- tot zijn recht komt, avond in De Buiten- son, de Amerikaan scoorde na zijn acht- hof ook zijn meerde- die enige maanden den punten van voor re erkennen in Sper- geleden de kwalita- de mst n°i ben pun- ry Remington. In een tief matige Taylor ten- Hoewel Sperry matige vertoning kwam vervangen, na de hervatting re- wonnen de betere was de boosdoener, gelmatig op voor- Bosschenaren met Johnsson scoorde sprong bleef kon Pio- geringer verschil dan weliswaar nog in to- neer Punch verdiend: 95-93. taal negentien pun- Daarmee is de rol ten, maar faalde der van Pioneer Punch mate vaak dat het naren leden viermaal uitgespeeld. De ploeg zijn ploeg (zonder balverlies door fou- van Bill Sheridan Pieter van Tuyll, met maar Pioneer heeft na 22 wedstrij- Erik van Woerkom) profiteerde niet. Het den een achterstand moest afhaken. werd nog wel 91-93 van zes punten op Johnsson begon ^na 72-81), maar op- Sperry. sterk. Hij scoorde re- nieuw slaagde Johns- Pioneer Punch had gelmatig, waardoor son er niet in zijn de nederlaag van gis- Pioneer Punch af- ploeg naast de tegen- teravond aan zichzelf stand kon nemen: stander te schieten, te wijten. De Delfte- 8-2, 19-16. Maar gro- Sperry kon vervol- naren, die dit seizoen ter dan acht punten 6ens de marge ge ver achter blijven bij (35-27) is de marge makkelijk vast hou- het niveau van de nooit geweest. Onder den- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiniiHiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Toto en lotto De cijfers van lotto en toto num mer één zijn: Inleg 3.195.837 Prijzenbedrag 1.647.168. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000 ontvangt. 2e prijs: geen winnaars, het voor de 2e prijs beschikbare bedrag wordt in gelijke delen toegevoegd aan de overige prijs klassen van lotto 1. Aangezien het maximum uit te keren be drag aan een winnaar is toege kend, gaat het overschot van de le prijs ad 31.737 naar de jackpot van de lotto 2. 3e prijs: 88 winnaars, die elk bruto 3.018 ontvangen 4e prijs 5.439 winnaars, die elk 62 ontvangen 5e prijs: 10.643 winnaars, die elk 32 ontvangen. Toto Aantal deelnemers 209.388. Inleg 629.077 Prijzenbedrag 298.811. le prijs: 25 winnaars, die elk bruto 4.780 ontvangen 2e prijs: 535 winnaars, die lk 139 ontvangen 3e prijs: 5.051 winnaars, die elk 20 ontvangen. HENGELO Zelfs al zouden de paar graden koorts die hem begin deze week dwongen de Limburgse sportarts Schattenberg te consulteren zondag niet zijn verdwenen, dan nog moet Gerrit Scheffer als eerste prof het nationaal kampioenschap veldrij den in Cadier en Keer kunnen beëindigen. De 26-jarige, super- slanke wieleratleet uit het Gelderse Hengelo zou dan bij wijze van spreken nog achteruit kunnen rijden. Want zo is dat in de Nederlandse beroepscrosserij: armoe troef. Ook neo-prof Gerrit Scheffer heeft daaraan niets kunnen veranderen, Maar er zijn positieve ontwikkelingen. Frans Mahn is tot crosscoach benoemd, er staan meer wedstrijden op het programma, Harry van Gestel van de sportcommissie van de KNWU bemoeit zich intensief met het veldrijden en het ziet er naar uit dat er eindelijk een profkampioen komt die internationaal niet regel recht naar huis wordt gefietst. Daarom doet het wat vreemd aan dat de KNWU, juist nu er een kentering ten goede is, met de eis komt dat de als eerste eindigende beroepsrijder door maximaal negen amateurs mag worden voorgegaan, wil hij de nationale titel op zak kunnen steken. Voor Gerrit Scheffer ligt dat heel eenvoudig. „Ik wil proberen algemeen kampioen te worden. De profs starten tegelijk met de amateurs en ik zou het niet leuk vinden als ik zelfs maar drie amateurs zou moeten laten voorgaan. Het parcours in Cadier en Keer ligt mij wel. Er is een flink hoogteverschil. Met het oog daarop heb ik vier wedstrijden in Zwitserland gereden." De mankementen aan Scheffers gezondheid komen uiterst onge legen. „Want", legt de tweelingbroer van de - op weg - gespeciali seerde Albert uit, „ik voelde dat ik in de weken voor het kampioenschap aan het terugkomen was. In wedstrijden in Doetinchem en Erp liep het allemaal voortreffelijk. Maar de dinsdag daarop voelde ik een verkoudheid opkomen. Voor de dagen daarna had ik in Zwitserland vier contracten. Eerst heb ik nog getwijfeld, maar tenslotte ben ik toch gegaan. Misschien had ik dat beter niet kunnen doen". Feit is dat de Hengeloër zijn eerste profwedstrijden moest „degraderen" tot trainingskilometers, die overigens verre van licht waren want in Zwitserland, een natie waar het crossen mateloos populair is, pleegt men de coureurs uiterst lastige parcoursen voor te zetten. In ons land ligt dat anders. „Hier", beweert Gerrit Scheffer, „worden vrijwel geen crossen gereden op parcoursen die zijn te vergelijken met dat van het wereld kampioenschap in Lyon omdat er nauwelijks hoogteverschillen zijn. Gelukkig is dat in Cadier en Keer wel het geval. Het is daar behoorlijk zwaar, met veel slijk en een groot hoogtever schil. Als het gaat regenen, zal er zelfs in de weilanden niet gereden kunnen worden. De techniek speelt dan niet mee. Het komt dan puur op de conditie aan". Gerrit Scheffer beschouwt amateur Wil Brouwers uit het Lim burgse minidorpje Horst-America als zijn gevaarlijkste concur rent voor het algemeen kampioenschap. Brouwers liet het afgelopen weekeinde de, op Scheffer na, complete vaderlandse top tweemaal in het zand bijten. Maar de week daarvoor, in Doetinchem, moest de Limburger zijn meerdere erkennen in Gerrit Scheffer. „Toch reed Brouwers in Doetinchem vreselijk sterk," aldus Scheffer. „Brouwers is mijn gevaarlijkste tegen stander, vooral ook omdat hij mentaal sterk is". Aan Gertie Wildeboer, nationaal amateurkampioen, dicht Gerrit Scheffer die kwaliteiten niet toe „Bovendien", beweert de Hengeloër. „komt Wildeboer kracht tekort. Daarom verwacht ik niet dat hij zondag gevaarlijk zal worden, zeker niet nu het parcours zo zwaar is." Over zijn eigen „moraal" zegt Scheffer: „Omdat ik in het verleden alles zelf heb moeten opknappen, heb ik geleerd te incasseren. Ik kan het ook verwerken dat ik niet fit ben. Het is jammer, maar ik geef de moed niet op." Gerrit Scheffer piekert er niet over zijn gewone baan op te geven. „Zelfs al zou ik wereldkampioen worden, dan nog zou ik niet allés op een kaart zetten. Ik wil het wielrennen als een hobby blijven zien. Daarom rij ik ook altijd naturel. Ik wil er niet gek van worden. Ik ben nu prof, maar ik ben eigenlijk een amateur." HARRY BRINK

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13