Van Noordwij kse hotels bleef geen ruit heel „Gekkenhuis" bij Leidse taxibedrijven na de jaarwisseling Leidse Boys en Noordwijk winnen Lugdunum-toernooi Koorzangers onderscheiden CLUBTITEL VOOR HANS STEEKERS Rustige JAARWISSELING IN LEIDSE REGIO Kostbare vogels gestolen in Lisse Oudt Leyden VKiJDAU i JAWUAKI lyVb PACINI 5 Van een onzer verslaggevers LEIDEN De jaarwisseling is in de Leidse regio bijzondèi rustig verlopen. Grote vernielingen werden alleen aangericht in Noordwijk, waar de brand- en vernielingsdrift van een aantal jongeren zich richtte op de sloophotels aan de Koningin Wilhel- mina Boulevard. In Hotel Hoek werd alles in diggelen geslagen, in hotel Hollander werd brand gesticht De Leidse politie en brandweer hebben de rustigste jaarwisse ling sinds jaren achter de rug. De brandweer hoefde donder dag en vrijdag slecht 11 keer uit te rukken. Onder meer naar het ANWB-kantoor aan de Bree- straat, waar een klein brandje ontstond als gevolg van overver hitting van een frituurpan. De andere keren dat men in actie moest komen ging het vrijwel steeds om kerstbomenbrandjes. Het was aan het slechte weer te danken dat het rustig bleef. In Leiden-Noord, waar andere ja ren de Marnixstraat en omge ving een centrum van onrust is, bleef het buitengewoon rustig. Brandweer en politie moesten alleen optreden, toen jongelui een bouwkeet probeerden om te gooien. Od het Diamantolein ging een bloemkiosk in vlam men op en bij V. en D. in de Maarsmansteeg werden de rui ten ingegooid. Gevaar dreigde nieuwjaarsdag even in de San- den van de Bakhuysenlaan, waar de jongens rotjes gooiden op een plek, waar een lekkage zat in een gasleiding. Er gebeur den echter geen ongelukken. Op de Voldersgracht schoot een vuurpijl een huis binnen. De politie kon een begin van brand met een schuimblusser bestrij den zonder hulp van brandweer. In Noordwijk bleef van de ho tels aan de boulevard letterlijk geen ruit heel. In hotel Hollan der en de nabij gelegen leeg staande boerderij ontstond in de nacht van oud op nieuw een begin van brand. Politie en brandweer, beducht voor brand illinium Rotje in oog Van een onzer verslaggevers Leiden Het afsteken van vuurwerk heeft in Leiden een slachtoffer geëist De 24-jarige Joke v.d. Poel van het Rapen burg kreeg een rotje in haar linker oog gegooid toen zij rond half een gisternacht door de Vrouwensteeg liep. Zij werd per ambulance overgebracht naar het Academisch ziekenhuis. Het oog kan waarschijnlijk behou den blijven. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli bij de stormachtige wind, ston den echter paraat en in een minimum van tijd had men het vuur onder de knie. De schade in de Hoofdstraat bleef beperkt tot enkele gesneuvelde ruitjes. De branweer moest oudejaars middag in aktie komen voor een brandje in een schuur aan de Jan Kloosstraat, vermoedelijk ontstaan door vuurwerk. Nieuw jaarsdag ging een directiekeet van de Fa. De Raad in het Duinpark in vlammen op, waar schijnlijk als geolg van vuurtje stokende jeugd. Al met al is na deze vernielingen het aanzien van de boulevard nog troostelo- zer geworden. Het visitekaartje van de badplaats ziet er misera bel uit In de laatste vergadering van de gemeenteraad is scherpe kritiek geleverd op de situatie en aangedrongen op een spoedi ge sloop. B. en W. hebben toege zegd de tegenwoordige eigenaar van de opstallen te zullen aan manen tot een snelle afbraak van de panden. Zoals elk jaar heeft de jeugd van Leidschendam ook dit jaar geprobeerd de Sluisbrug in de brand te steken. Ook dit keer is het haar niet gelukt De brug was weliswaar enige tijd ver sperd, maar kon al weer gauw in gebruik worden genomen. In Lisse werd op de omleidings- weg een volkswagenbusje van de PTT vernield. In Boskoop schoot een vuurpijl tegen de ruit van een flat van Geen ruit bleef heel van dit hotel op de Noordwijkse boulevard. de Jac. P. Thijssestraat. Vallend glas kwam op het hoofd terecht van een 60-jarig Boskoper, die daarbij tal van snijwonden op liep. In Nieuwkoop gingen enkele brievenbussen van de PTT ver loren, doordat jongelui er rotjes in gooiden. De politie heeft de post meegenomen naar het bu reau, gesorteerd en weer aan de PTT teruggegeven. In Hazerswoude moest de vrij willige brandweer alleen in actie komen voor een te verwaarlozen fikje in de Groenendijk. Ook Voorschoten beleefde een plezierige jaarwisseling. Zowel politie als brandweer behoefden geen extra werkzaamheden te verrichten en dat terwijl er dit jaar rond twaalf uur meer vuur werk dan voorgaande jaren richting „hemel" geschoten werd. De Chinezen en Japan ners toonden dat in hun wereld Waar vanavond kcrstbonienbrand? Van een onzer verslaggevers Leiden Op diverse plaatsen in de Leidse regio worden van avond kerstbomen verbrand. In Leiden om 19 uur op het terreintje naast het winkelcen trum De Kopermolen in de Me ren wijk en in Leiden Zuid/West op een terrein aan de Basel- straat Ook in Voorhout (aan de Spoor- laan) Hazerswoude (bij speel tuin De Rode Wip), Rijnsburg (op het industrieterrein). Kat wijk (op vier plaatsen), Noord- wijkerhout (op de speelweide van de Boekhorst), Koudekerk (Prins Bernhardstraat) en Bode graven (Cortehoeve) gaan de bo men vanavond tegen 7 uur mas saal in de fik. het jaar 1976 het „Jaar van de draak" wordt. De draak wordt echter voorgesteld als een zacht, sterk en zeer vriendelijk dier. Leidseweg-Noord mocht het Chinezenfeest meemaken. Ter hoogte van het Chinese restau rant was er een zeer uitbundig feest met draken en zeer veel vuurwerk. Vuurwerk dat al het andere amateuristische schiet en knalwerk verre overtrof. Het nieuwe jaar is in Voorschoten ingezet met vuile straten, waar de resten van de demonenver- drijvers nog zichtbaar zijn. De eerste straatveger zal echter pas maandag komen in verband met de sluiting van alle gemeentelij ke afdelingen vandaag. In alle andere plaatsen in de Leidse regio hoefde de brand weer niet uit te rukken. Woord voerders in Sassenheim en Alp hen aan den Rijn: „Dat is ons nog nooit overkomen" MEDE DOORDAT DE ELTAX NIET REED Van een onzer verslaggevers Leiden De taxibedrijven in Leiden en omgeving hebben het na de jaarwisseling ontzet tend druk gehad. Bij enige taxibedrijven was er zelfs sprake van een „gekkenhuis", aldus verklaringen van de ex ploitanten. Deze enorme toeloop werd me de veroorzaakt doordat een van de grootste taxibedrijven uit Leiden en omstreken, de Eltax, gesloten was. Vorig jaar reed dit bedrijf tijdens de jaarwisseling met tien taxi's. De vraag naar taxi's moest nu opgevangen worden door meestal kleinere bedrijven die met gemiddeld vijf taxi's rij- Het kwam dan ook regelmatig voor dat mensen soms een uur op een taxi moesten wachten. Het gesloten zijn van de Eltax had ook invloed op de drukte in de omliggende gemeenten Onder meer de Taxicentrale Oegstgeest had het veel druk ker dan in voorafgaande ja ren. Het bedrijf was oudejaar snacht vrijwel constant in de weer tot een uur of vijf met vier taxi's. Ook bij taxi „De Groot" in Leiden was het erg druk. De taxichauffeurs van dit bedrijf hadden nogal vaak te maken met de zogenaamde „niet taxi mensen"; mensen die slechts een keer per jaar met de taxi gaan en dan verwachten dat de taxi binnen enkele minuten voor de deur staat Volgens verklaring van de ei genaar was het soms „bij de beesten af' hoe sommige cliënten reageerden toen hun bestelde taxi's niet op tijd voor de stoep stonden. Verreweg de meeste taxi's wa ren al uren van tevoren be sproken. Het was dan ook niet eenvoudig om van oud op nieuw even een taxi te bellen. Taxibedrijf Werkhoven had bijna geen gelegenheid om buiten de reserveringen om ook nog de zogenaamde „plot seling bellers" te helpen. Een van de chauffeurs van dit taxi bedrijf ondervond nog enige moeilijkheden in de Marnix straat, waar het vrijwel elk jaar erg rumoerig is. Slechts met assistentie van twee poli- tie-agenten kon de taxichauf feur een óudere dame uit een woning aan de Marnixstraat halen. Verder deden zich tus sen chauffeurs en cliënten geen moeilijkheden voor. Wel, zo constateerden enige taxibe drijfexploitanten, zit de schrik van de bekende „november- wet" er bij veel mensen nog wel in. Het team van Leidse Boys dat bij de D-junioren de eerste plaats veroverde. Op de foto: Peter Kooien; Harm de Vos; Joost Siere; Richard Kooien; Olof Zwart; Karei Ouwehand; Ronald van Weeren; Hennie Filippo; Remco Fasseur. Van onze sportredactie LEIDEN Leidse Boys bij de D-junioren en Noordwijk bij de C's, hebben woensdag in het groots opgezette zaalvoetbaltoer nooi van Lugdunum, waaraan maar liefst vijfendertig verenigin gen met zeshonderd jeugdige spe lertjes deelnamen, de eerste plaats behaald. Leidse Boys bleef in de eindstrijd Lugdunum met 3—1 de baas; Noordwijk klopte Ter Lee- de: 1-0. De veremgingsprijs van dit, voor de zesde maal gespeelde Lugdunum-zaalvoetbal- toernooi werd door de organiserende ver eniging zelf veroverd met 18 punten; Ter Leede werd in totaal tweede met 17 ver gaarde winstpunten. Tot beste speler in dit, door zo'n vierduizend bezoekers bijge woonde toernooi werd Robert Am ba van Lugdunum uitgeroepen. De sportiviteit- sprijs was voor Unitas Leiden. UITSLAGEN: C-jtmJoren: Halve finales: Ter Leede—Leidse Boys 2—1; Noord wijk- LFC 4—0. Om de derde plaats: LFC Leidse Boys 1—0; om de eerste plaats: Ter Leede—Noordwijk 0—1. D-Junioren; Halve finales: DOCOS—Leidse Boys 34; Lugdu num—Randstad Sport 0—0, Lugd. w.n.s. Om de derde plaats: Randstad Sport—DO- COS 1—2. Om de eerste plaats: Leidse Boys—Lugdunum 3—1. De jubilerende koorzangers krijgen de onderscheiding hier opgespeld door hun resp. echtgenote. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT - Een gedenkwaardige Nieuwjaarsdag beleefde gisteren het herenkoor van de Noordwijkerhoutse St. Victorparochie. Drie koorleden, Willem v.d. Klugt, Bert Lamboo en Arie Slot, vierden hun jubi leum en werden ter gelegenheid daarvan na afloop van de plech tig gezongen Hoogmis in de pas torie uitgebreid gehuldigd. De jubilarissen werden daar toege sproken door collega-zanger de heer Kleynen, die, rap van tong, geestig verhaalde over de kwali teiten van de koorjubilarissen. Hij zei onder meer dat de drie naast hun typische eigen karak tertrekken ook een belangrijk ding gemeen hebben: „Zingen in dienst van de Heer en Zijn Kerk". Waar hij aan toevoegde, dat de waardering voor het werk van de zangers en zange ressen (er is ook nog een dames koor) in de St. Victorparochie enorm goed is. „Pastoor, zuster, pater en kerkbestuur doen hun uiterste best om het iedereen naar de zin te maken", zo zei hij. Ook bracht hij nog dank aan de echtgenotes van de jubi larissen, „die, zo zei hij," altijd achter de jubilarissen en het kerkkoor hebben Pastoor Kleyn overhandigde daarna de onderscheidingen. Willem v.d. Klugt, 40 jaar aan het koor, kreeg het St. Victor- kruis, een onderscheiding die slechts bij hoge uitzondering wordt toegekend. Bert Lamboo en Arie Slot, beiden een kwart eeuw aan het koor, ontvingen de zilveren medaille van de Grego- riusvereniging. Bokaal voor Lucas Bols Haarlemmermeer Ter afslui ting van het jaar waarin N.V. Koninklijke Distilleerderijen Er ven Lucas Bols haar 400-jarig I bestaan vierde, heeft het college j van burgemeester en wethou- i ders van de gemeente Haarlem mermeer aan de jubilerende on derneming een kristallen bokaal met inscriptie aangeboden. Tijdens een kleine plechtigheid in het oude museum van Bols te Nieuw-Vennep gaf de burge meester van de Haarlemmer meer, de heer C. van Stam, uitdrukking aan gevoelens van trots en appreciatie voor deze oude, maar kennelijk zeer vitale onderneming, die zich enige ja ren geleden binnen de gemeen tegrenzen heeft gevestigd. De voorzitter van de raad van bestuur van Bols, de heer mr. W. A. Steenstra Toussaint, nam de aangeboden bokaal in ont vangst. Hij beloofde de bokaal een waardige plaats te geven in de glasverzameling van het Bolsmuseum. Ter herinnering overhandigde de heer Steenstra Toussaint een fotoboek van de jubileumfestiviteiten aan de burgemeester. Duiven pennen uitgerukt Losse Een duivenhouder in Lisse was gistermorgen in tra nen toen hij de ravage ontdek te die inbrekers hadden aange richt in zijn duivenhok achter zijn woning aan de V. v.d. Veldstraat. Twee van zijn kostbaarste duiven waren weg, van een tiental andere duiven waren de pennen uit de vleugels gerukt of de vleugels gebroken. Van de dader(s) is geen spoor. Uit een volière in de Kanaal straat zijn in de nacht van oud en nieuw 2 roodvleugelparkie- ten gestolen. Deze tropische vogels vertegenwoordigen een waarde van 15.000,- ADVERTENTIEJ Ruimte vrij j wanneer u ongestoord met relaties J of klein gezelschap wilt lunchen of dineren. Denk dan eens aan de bovenzaal van Oudt Leyden! (max. 26 personen) The British Council, Keizers gracht 343 Amsterdam, expo seert van 15 januari t/m 22 fe bruari een tentoonstelling van werk van 23 Britse kunstenaars die in Nederland wonen. Te zien zijn grafische kunst, schilder kunst, ceramiek en beeldhouw kunst Van onze sportredactie NOORDWUKERHOUT - Het clubkampioenschap voor veld rijders van de wielervereniging „De Bollenstreek" is op oud jaarsdag met grote overmacht gewonnen door favoriet Hans Steekers. Steekers nam al in de eerste ronde van de twaalf te rijden omlopen twintig secon den voorsprong op de rest van het veld en finishte na veertien kilometer met een voordelige marge van ruim twee minuten. De strijd om de tweede plaats was daarentegen wel knap spannend. Om beurten waren het Wietse Tjoelker uit Hille- gom, Cock Koolloos uit Noord- wijkerhout en Gerard Looyen- stein (eveneens een Noordwij- kerhouter) die het volgersgroep je aanvoerden. In de achtste ronde sloeg Looyenstein even wel een gat tussen hem en de twee anderen en hij slaagde er ook in de minieme voor sprong tot de eindstreep te be houden. UITSLAG: 1 en kampioen van de ..Bollenstreek" Hans Stee- kers, de 14 km in 44 min. 51 min.; 3 Cock Kooloos 47.24 min.; sec.; 2 Gerard Looyenstein 47.18 4. Wietse Tjoelker 48.20 min. Dit zestal eindigde bij de strijd om de clubtitel van De Bollenstreek op de eerste plaatsen. Zittend van links naar rechts Hans Steekers, Gerard Looyenstein en Cock Kooloos. Staand van links naar rechts de renners, die resp. op de 4de. 5de en 6de plaats eindigden. Sassenheimer viel in bad: hoofdletsel Van onze correspondent Sassenheim Op oudejaars morgen circa half tien, liep een 55-jarige Sassenheimer. cüe in een tuin aan de Elbalaan aan het werk was, ernstig hoofdlet sel op. De man viel in het prive- bad, waar hij door de bewoners werd uitgehaald. Na eerste hulp door dokter Moerman, werd hij per ambulance naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. In duels tussen ,oud" en nieuw' won de jeugd Van onze sportredactie LEIDEN De „jeugd" heeft gisteren duidelijk toegeslagen. In de sportduels tussen „oud" en „nieuw" bleken de jongeren te sterk. ASC-nieuw het huidige eerste elftal was oppermachtig in het treffen met de oud-eerste elftalspelers van de „good-old". Douwe Splinter, Halbe Aruba, Wim Maass, Ruud Brandt en trainer Nico Gottenbros scoor den vijfmaal voor ASC één; Frits Cohen doelpuntte voor de oudjes: 5—1. Ook het eerste van DIOK won van de routiniers. Kees Koeman scoorde in deze wedstrijd de winnende punten: 9—8. Voor 50 mille kleding gestolen in Oegstgeest Oegstgeest In de nacht van oud op nieuw is ingebroken bij de Boutique Benjamin, in de Geversstraat te Oegstgeest. Er werden ruim 100 kostuums buitgemaakt en verder een flink aantal pantalons, voor een bedrag van rond 50.000. In volle vaart tegen lichtmast Van onze correspondent Sassenheim Op Oudejaars avond, circa kwart over zeven reed een Haags echtpaar met zijn personenwagen, op de Hoofdstraat, even voorbij de Ui- ver, op onverklaarbare wijze in volle vaart tegen een lichtmast die afknapte. Hierna kwam de wagen in een naastgelegen sloot terecht Hoewel de personenwa gen totaal werd vernield kwa men de bestuurder en z'n echt genote er met wat lichte hoofd verwondingen vanaf. Dokter Schmidt die juist passeerde, verleende eerste hulp.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5