Carlos Rexach bezorgde aanhang van Barcelona nog dagen napret Liverpool verspeelde punt Ijshockeyers slechts half uur uitzicht op sensatie BOKSDUEL TUSSEN AU EN COOPMAN GAAT TOCH DOOR Jacobs genoemd als opvolger van Brzezanzcyk NAC gelijk Leeds komt dichterbij MAANDAG 29 DECEMBER 1975 LEIDSE COURAN' PAGINA 9 (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM Na de tegenvallende prestaties van Feye- noord van de laatste weken zijn er opnieuw geruchten over de komst van een nieuwe trainer bij dè Kuipploeg. Nadat enige maanden geleden al de naam van Pim van de Meent werd genoemd als opvolger van de Pool An toni Brzezanzcyk doet de laatste dagen de naam van Bert Jacobs van Roda JC opgeld in Rotterdam. De oud-trainer van FC Utrecht zou de gefrustreerde atmosfeer bij Feyenoord, die ondanks de overwinning op PSV van vorige week nog steeds bestaat, zodanig moeten verbeteren dat de Rotterdammers in de race naar de landstitel optimaal kunnen functioneren. Volgens dezelfde onbevestigde geruchten zou een delegatie van Feye noord op dit moment in het Oostenrijkse Zeil am See verblijven om met Jacobs te onderhandelen. De huidige oefenmeester van Roda is daar op win tervakantie. INNSBRUCK Een half uur lang hing in het ijshockey-treffen Nederland— Oost- Duitsland een sensatie in de lacht, want Oranje leidde met 3-1 tegen de grote favo riet voor de eindzege in dit toernooi, Oost- Duitsland. Daarna namen de Oostdaitsers echter het initiatief volledig over en nog voor het ingaan van de derde en laatste periode was de achterstand omgebogen in een 4-3 voorsprong. In de slotperiode werd de Oranjeploeg in een tijdsbestek van nauwelijks zeven minu ten met zes gave treffers van het ijs geveegd. Stok technisch en ook qua rijtechniek waren de Oostduitsers aanzienlijk beter, maar zij konden in het begin geen vat krijgen op de harde Canadese stijl van de Oranjegarde. Pas toen de conditie een woordje ging mee spreken zakte Nederland snel weg en kwam de machine van de Oostduitsers goed op gang. De beste spelers bij Nederland waren: De Heer, Van der Broek en Van Wieren. De tussenstanden waren 1-1, 3-2, 6—0. Nederland verloor gisteren ook zijn tweede wedstrijd. Tegen het voor eigen publiek spelende Oostenrijk werd het een nederlaag van 2-6. De periodestanden waren: 0-1, 1-1 en 1-4. Voor 1500 toeschouwers heeft Nederland zich volkomen laten verrassen door het in de C-groep uitkomende Oostenrijk. Aanvan kelijk ging het duel nog wel gelijk op met een technisch vaardiger Oostenrijk en een agressiever Nederland. Schaffer en Sciarone maakten twee keer een achterstand goed, maar Nederland was niet goed genoeg ge waarschuwd voor de kracht van de Oosten rijkers. In achttien seconden liep de thuis ploeg uit naar 4-2 en daarmee was in de derde periode de beslissing wel gevallen. Nederland speelde vaak met een numerieke minderheid (23 strafminuten tegen tDosten- rijk slechts zes), hetgeen bovendien meer van de conditie vergde. Nederland viel tegen het slot dan ook verder terug en het was logisch dat Oostenrijk nog twee keer scoor de. De Tsjechische club VZKG Vitkovice Ostra- va won zaterdagavond met 9-6 van Oosten rijk. De tussenstanden waren: 3-1, 1-4, 5-1. Later op de avond speelden Oost-Duitsland en Vitkovice/Ostrawa gelijk met 6-6. De periodestanden waren: 1-1, 2-2, 3-3. De stand na de tweede dag is: 1. Oost-Duitsland 3 pnt. (16-9), 2. Vitkovice/Ostrawa (Tsj) 3 pnt. (15- 12), 3. Oostenrijk 2 pnt. (12-11), 4. Nederland 0 pnt. (5-16). MÖRS Jong Oranje heeft gisteren in Mörs (Wdl) de eerste wedstrijd van het vier-Iandenijshockeytoernooi van Nordr- hein Westfalen tegen Spanje gewonnen met 7-3. De tussenstanden waren 4-1, 2-0 en 1-2. Voor Nederland scoorden Dobbelaar (3), Van der Ven (2), Colijn en Van de Kraak. Nederland kreeg tien strafminuten, Spanje veertien. Polen heeft gisteren in Davos Noorwegen met 6-2 (1-0, 3-1, 2-0) verslagen in het toer nooi om de Spenglerbeker. Polen—Finland 2-2, Tsjechische selectie Finland 3-1, Zwitserland—Noorwegen 5-2, Zwitserland—Tsjechische selectie 2-7. De stand, nu alle ploegen twee wedstrijden hebben gespeeld, is: 1. Tsjecho Slowakije 4 pnt., 2. Polen 3 pnt., 3. Zwitserland 2 pnt., 4. Finland 1 pnt. 5. Noorwegen 0 pnt (Van onze sportcorrespondent) BARCELONA Uitzinnige vreugdetonelen ontston den gisteravond in het volle Nou Campstadion toen Carlos Rexach, de vaak verguisde na afloop van de officiële speeltijd met een weergaloze treffer toch nog voor de winst had gezorgd in het cruciale treffen van de Spaanse competitie tegen Real Madrid. De miljoenenploeg van Hennes Weisweiler heeft daar door toch nog een zij het geringe kans behouden op de Spaanse voetbaltitel, want de achterstand op de Koninklijke uit Madrid bedraagt na de sensatione le zege (2—1) nog slechts drie punten. Het duurde lang voor Barcelona zijn grote aanhang uit de onge rustheid haalde. Nadat de volle negentig minuten al waren ver streken, waarna de arbiter nog enig respijt bood vanwege de talrijke blessures, bezorgde Car los Rexach de tienduizenden Catalanen nog enige dagen na pret. Opnieuw werd een aanval van het wanhopig jagende Bar celona afgeweerd, maar de bal werd niet voldoende wegge werkt, verdween hoog in de richting van de rechtervleugel, waar Rexach stond. De man aan wie Feyenoord nare herin neringen over heeft gehouden door diens drie treffers die de Rotterdammers in een vorig Eu ropa Cuptoernooi hardhandig uit de race haalden, maar die soms de meest knullige momen ten met gave acties afwisselt, stond toch weer op de juiste plaats. Hij nam de bal vanuit de lucht ineens op de linkerwreef en wat niemand meer verwacht te gebeurde. Als een onhoud baar projectiel verdween de ko gel vlak voor doelman Angel tegen de grond en vervolgens met een sierlijke boog in de touwen. Het hele stadion stond op zijn kop, zitkussentjes werden in groten getale naar beneden ge gooid, waardoor het veld onbe speelbaar werd. De scheidsrechter werd be stormd door enige spelers van Real Madrid, die zich de halve winst toch nog meenden te zien ontglippen. Maar het was geens zins de bedoeling van de wed strijdleider om al af te fluiten. Hij wenste eerst het veld te zien schoongemaakt, waarna hij toch het signaal gaf het duel te laten hervatten. Real Madrid kwam in deze kleine minuut niet meer aan scoren toe, waarmee de Barcelonese vreugde compleet Het had er geenszins naar uit gezien dat de ploeg van Cruijff en Neeskens de overwinning alsnog zou binnen halen. Welis waar nam Barcelona al na drie minuten de leiding door een schitterende kopstoot van Nees kens, die overigens enige keren geblesseerd raakte bij acties van een opponent, maar de vroege treffer van Barcelona leidde niet tot de instorting van Real Madrid. De koploper herstelde het even wicht, vooral doordat Camacho Cruijff behoorlijk voor de be nen liep. Toch slaagde de Ne derlander er enige keren in zijn bewaker te ontlopen, maar di rect resultaat leverde dat niet op. Real Madrid ontplooide on der leiding van de overigens niet bijster opvallende Günther Netzer tegenstoten, die kort na de hervatting resultaat oplever den. Pirri had succes met een inzet waartegen doelman Artola geen verweer had, 1—1. Barcelo na was na deze gelijkmaker we liswaar sterker dan zijn oppo nent, maar kon in de normale speeltijd niet meer scoren. Tot dat grote moment van Carlos Rexach kwam. De blonde rech terspits kan voorlopig in Barce lona geen kwaad meer doen bij de aanhang. Doelman Miguel Angel is niet in staat de bal uit de kopstoot van Johan Neeskens te stoppen. Bar celona leidt met 1-0. LONDEN —Liverpool en Man chester United hebben zich na de 24 ste speeldag aan de top van de Engelse eerste divisie gehandhaafd. In het dubbele programma, dat vrijdag en za terdag afgewerkt werd, behaal den beide clubs drie punten. Liverpool speelde vrijdag ge lijk tegen StokeCity (1-1) en won zaterdag van Manchester City met 1-0. Manchester Uni- Bob Hatton (rechts) van Birmingham City verliest het duel in de strijd om de bal van John Mahony van Stoke City. De wedstrijd daarentegen eindigde in een gelijkspel van 1-1. ted speelde dinsdagavond al 1-1 tegen Everton en versloeg za terdag in Manchester Bumley met 2-1. Van de Engelse eerste divisie verenigingen waren Leeds Uni ted en Ipswich Town de enige, die geen punt verloren. Leeds versloeg eerst Manchester City (1-0) en haalde ook tegen Leices- ter City de volle buit binnen (4-0). Ipswich klopte achtereen volgens Arsenal en West Ham United. Door deze resultaten heeft Leeds zich naar de derde plaats gewerkt met 32 punten, een punt achter de leiders Manches ter United en Liverpool, maar met een wedstrijd minder ge speeld. Derby County, dat vrij dag verrassend had verloren van Leicester City, won zater dag op eigen grond van Aston Villa (2-0), en heeft nu, evenals Leeds, 32 punten. De overwinning van Liverpool op Manchester City kwam in de 61 ste minuut tot stand toen Peter Cormack het enige doel punt scoorde. Manchester United trok een re cord aantal toeschouwers (59.726), die Burnley in de 34 ste minuut de leiding zagen nemen door een doelpunt van Ray Han- kin. Sammy Mcilroy en Lou Ma- cari zorgden ervoor dat de pun ten toch in Manchester bleven. Leeds bracht zaterdag de hoog ste score op het bord. Duncan McKenzie (twee keer), Allan Clarke en Peter Lorimer waren de doelpuntenmakers voor Leeds. Derby overtroefde Aston Villa door goals van Steve Powell en Charlie George, die schop benutte. België Brussel FC Brugge heeft, voor het grootste deel met tien man, de uitwedstrijd tegen FC Antwerp voor de achtste ronde van het toernooi om de Belgi sche beker met 4-2 gewonnen.' Het team van trainer Emst Hap- pel verloor in de eerste helft bij een achterstand van 1-2 zijn spe ler Leekens, die wegens her haalde zware overtredingen het veld werd uitgestuurd. Brugge begon na de pauze weer ouder wets te draaien en maakte on danks de nummerieke minder heid de achterstand meer dan goed. Krieger bracht de stand op 2-2 en Lambert maakte het werk af met twee treffers. Anderlecht dankte de minimale overwinning van 1-0 bij Berin gen wederom aan Rob Rensen- brink. Beringen zocht wel naar een antwoord op het „Neder landse gevaar", maar tever geefs. RWD-Molenbeek, in naam nog Belgisch kampioen, moest afha ken. Teugels doelpuntte wel, maar het was niet meer dan het redden van de eer tegenover vier treffers van FC Luik. La- kner (2), Nicolaes en Lognard zorgden voor de afgetekende ze ge. Lierse plaatste zich voor de kwartfinales door doelpunten van Hans Posthumus en Oeki Hoekema. Voor een verrassing zorgde de vierde klasser Eekloo. De ploeg kwalificeerde zich bij de laatste acht door een zege van 2-0 op Rotselaar, een derde-klasser. BREDA De Bredase eredivi sieclub NAC heeft zaterdag in Breda een vriendschappelijke ontmoeting gespeeld tegen de Duitse bundesligaclub Fort una Düsseldorf. De eindstand werd na een interessant duel, waarin NAC voor en Fortuna na rust sterker speelde, 2-2. De rust ging in met een voor sprong van 2-0 voor NAC door doelpunten van Brouwers (na 15 minuten) en Spreco (na 25 minu ten). Dieter Horst scoorde in de 49e minuut 2-1, waarna Spreco de kans verzuimde NAC naar de zege te schieten door een strafschop te missen. In de 65e minuut maakte Her zog voor de Duitsers gelijk. Er waren 8000 toeschouwers en scheidsrechter was L van der Kroft. ROTTERDAM Oud-Feye- noord en oud-Sparta hebben el kaar goed in evenwicht gehou den op de zondag na kerst: 3-3. Bij rust was de stand 1-2 voor de Feyenoorders. Scoreverloop: Zaal 0-1. Bouw meester 1-1 en 1-2. Verhoeven 2-2. De Vries 2-3. Vrauwdeunt 3-3. Er waren 4000 toeschou wers. De wedstrijd werd ge speeld tergelegenheid van de ontvangst van de Noordierse kinderen in Rotterdam. Frans jacht in moeilijkheden SYDNEY Het Franse jacht Kriter H, één van de deelnemers aan de Clipper-race, waarin ook de Nederlandse „Great Escape" uitkomt, verkeert in de Tasman Zee tussen Australië en Nieuw Zeeland in moeilijkheden. De kapitein van het Franse schip deelde de wedstrijdleiding zaterdag telegrafisch mede dat het schip stuurloos was gewor den. De Engelse deelnemer Great Britain II heeft gepro beerd assistentie te verlenen maar kon door de zware zee gang niets uitrichten. De harde wind veroorzaakte ook proble men voor de Italiaaanse schoe ner RB II Busbelli. Het schip heeft de race echter kunnen voortzetten. Schipper Olivier de Kersuason van de Kriter II telegrafeerde dat zijn schip naar het noorden afdrijft. Hij hoopt, wanneer het weer verbetert, koers te kunnen zetten naar Sydney. DOETINCHEM Gerrit Schef- fer uit Hengelo (Gld) heeft zater dag in Doetinchem een wieler- veldrit over 24 kilometer (15 ronden) gewonnen in 1 uur, 7 minuten en 52 seconden. Twee de werd Wil Brouwers uit Ame rica op 9 seconden. Scheffer wordt per 1 januari professional. Sportwereld ANTWERPEN Cees Stam heeft in het sportpaleis van Ant werpen een stayerswedstrijd voor profs gewonnen. Tweede werd de Westduitser Wilfried Peffgen en derde diens landge noot Dieter Kemper. HAAKSBERGEN - Jan Nij- hoff uit Hengelo heeft een wie- lerveldrit over 24 kilometer in Haaksbergen gewonnen. Twee de werd Fons Schootman en derde Jan Lookamp. In Amersfoort zegevierde in een veldrit over 16 kilometer Kees Bokma uit Baarn, voor Evert Smit en Dick Willigenburg. BINAGO De Belgische we reldkampioen wielercross Roger de Vlaeminck heeft hier vrijdag de bekende terreinrit om de Ga- nireitrofee gewonnen. Aan die strijd werd deelgenomen door 72 renners. Ondanks verbod van de EBU RICHMOND Bill Brennan, voorzitter van de kampioenschapscommissie van de World Box Associatied (WBA), heeft za terdag gezegd dat de WBA definitief zijn goedkeuring zal hechten aan het titelge vecht van Muhammad Ali tegen de Belgi sche uitdager Jean Pierre Coopman. De partij gaat over vijftien ronden en wordt op 20 februari eebokst. Eerder op die dag had de manager van Coopman, Karei de Jaegher, in Brussel verklaard dat Coopman het gevecht zou leveren en op 4 januari naar New York zal vliegen waar hij samen met Ali een persconferentie zal geven. Vrijdag had De Jaegher echter gezegd dat hij zich zou houden aan een verbod van de Europese Boks Unie op het gevecht tussen Coop man en Ali. Zaterdag verklaarde De Jaegher dat hij en Coopman een Licentie hadden gekregen van de WBA en dat hij had besloten het verbod van de EBU te negeren en een bepaling zou opvolgen om tegen Richard Dunn uit Engeland te vechten om de Europese titel in het Zwaargewicht. Dat gevecht zou op 20 januari geleverd moeten worden. „De Europese Boks Unie heeft niets te maken met de WBA", aldus De Jaegher, die daaraan toevoegde dat de Europese lan den lid zijn van de Wereld Boks Raad (WBC). „Het is geen schending van onze regels en deze jongen heeft een goeie lijst", aldus Brennan. „Waarom zouden we er geen toestemming voor geven?" Brennen verklaarde dat volgens de re gels van de WBA de kampioen zwaarge wicht de eerste uitdager binnen een periode van 12 maanden moet ontmoe ten. Ali won zijn titel op 30 oktober 1974 terug van George Foreman, verdedigde die toen tegen de niet op de lijst van uitdagers staande Chuck Wepner en te gen drie boksers die wel op die lijst staan Ron Lyle, Joe Bugner en Joe Frazier. Frazier stond als eerste uitdager op de lijst toen hij op 1 oktober vaa dit jaar in Manilla in de 14e ronde tegen Ali neerging Promotor Don King hoopt dat het volgen de gevecht van Ali in juli volgend jaar zal worden geleverd tegen de eerste op de lijst, Ken Norton. King, die de strijd tussen Ali en Coopman ook zal promoten op een plaats die nog niet bekend is, werkt ook aan een gevecht tussen Ali en Henry in april in de Dominicaanse repu bliek. De 29-jarige Coopman, die buiten Europa weinig bekendheid geniet, heeft tot nu toe 24 partijen gewonnen en er drie verloren. De WBC heeft destijds ook geweigerd de titelstrijd tegen de niet-ge- plaatste Wepner te erkennen en toen verklaard dat de titel vacant zou zijn als Wepner zou winnen. Ali, die zijn titel door alle boksorganisaties zag ingetrok ken toen hij in 1967 dienst weigerde, heeft alle problemen van de WBC opge lost door in de 15de ronde van Wepner te winnen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9