Toccata, poëtische film in kathedraal Caterina Valente in grote AVRO-show Theaterreportage Cox en Halsema Eucharistie vieringen op radio en tv Kerstnachtviering op radio Kersttoespraak en zegen Paus PAGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 DECEMBER 1975 Caterina Valente is de grote ster in de show die de AVRO Tweede Kerstdag uitzendt. Aan dit programma, dat werd opgenomen in de beroemde „Talk of the town" in Londen, wordt medewerk ing verleend door Caterina's broer Sil vio Francesco, die haar op de klarinet begeleidt. Van de solo's die Caterina Valente in deze show presenteert noe men we: „The breeze and I", „Malague- na", „The windmills of your mind", „You've got a friend", „We've only just begun", „Leaving on a yet plane" en „Scarborough fiar". Caterina en Silvio samen zijn te horen in een potpourri van Engelse kinderliedjes. Dc produc tie van de show en de muzikale arran gementen worden verzorgd door Cate rina's echtgenoot Roy Budd. Ned. II, 20.10 uur. Tondeldoos Van „De tondeldoos", een Deens tv-bal- let naar het bekende sprookje van An dersen, heeft de NOS de wereldprëmie- re omdat de Deense tv het programma in eigen land enkele uren later uitzendt. Het verhaal gaat over een arme soldaat die de wijde wereld in trekt om fortuin te maken met een heks, drie honden en. een tondeldoos, fortuin maakt en een prinses huwt. Ned. 1,14.40 uur. Markant Met 20 minuten voorsprong op Jan Uitham en Jeen van den Berg won Reinier Paping 18 januari 1963 de Elf stedentocht, de laatste in Nederland. De tocht was een uitermate barre aangele genheid die de man vrij en ontembaar en los van de overige deelnemers op historische wijze uitreed. In Markant trekt Fred Racké nog eens met Paping langs de Friese wateren. Ned. 1,15.30 uur. Rubinstein De 89-jarige Arthur Rubinstein geeft een uitvoering van Beethovens Derde Pianoconcert in c opus 37. Hij wordt begeleid door het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink. Ned. 1,16.20 uur. Nairobi Het IKOR zendt een samenvatting uit van de belangrijkste besluiten en sugge sties van de grote Assemblee van de Wereldraad van Kerken in Nairobi. Af gevaardigden van de bijna 300 lidker ken stippelden lijnen naar de toekomst uit. Ned. 1,17.00 uur. White Christmas Opnieuw wordt de overbekende film met Danny Kaye, Bing Crosby, Rose mary Clooney en Vera-Ellen, „White Chrstmas" uitgezonden. Een oude gene raal moet een gelukkig kerstfeest wor den bezorgd en daarvoor wordt heel wat afgezongen en gedanst. Ned. 1,19.30 uur. Hammond De bank wil een receptie geven in „De gebroeders Hammond", voor vertegen woordigers van pensioenfondsen en an dere mogelijke aandeelhouders. De afle vering heeft het onderkopje „Een ern stige vergissing", begaan door Edward. Ook Brian doet weer, met Ann, van zich spreken. Ned. II, 22.30 uur. werd onderscheiden op het Internatio nale Filmfestival. Ned. II, 22.05 uur. Heil Caesar Onder de titel „Heil Caesar" heeft de Engelse auteur John Bowen een tv-ver- sie geschreven van het bekende stuk Julius Caesar van Shakespeare. Hij heeft daarbij als basis het originele verhaal en een aantal van de persona ges gebruikt, maar niets van de dialoog. Ook de tijd waarin en de plaats waar het verhaal zich afspeelt is een keus van Bowen. Het spel om de macht is echter gebleven, een spel tussen Caesar en de senatoren. Ned. I, 20.00 uur. Kerstnacht De Kerstnacht wordt dit jaar gevierd met de gemeente in de Haagse Klooster kerk. Voorganger is de Haagse predi kant ds. M. L. W. Schoch. Voorts wer ken mee de vicaris Gerard van Es, Gerard Akkerhuis, cantor-organist en het Volksuniversiteitskoor uit Rotter dam. Tijdens deze dienst wordt een „Bericht van Wilde Ganzen" uitgezon den. Ned. I, 23.00 uur. De regen „De schoffies van Bogota" is de laatste van de vier programma's over kinderen in Columbia en Peru, die het IKOR uitzendt in de serie „Heeft de regen een vader?" Deze keer volgt de camera drie Herman van der Horst, de maker van de film „Toccata" jongens van de ongeveer 50.000 kinde ren, die in Columbia rondzwerven, in dozen slapen en overdag bedelen, stelen en spelen. De politie noemt deze kinde ren criminelen, opvanginstituten stop pen de kinderen in bad. Sommige pro beren te werken, lukt dat niet,i dan proberen ze iets te krijgen en gebeurt dat niet, dan stelen ze het. Ned. II, 19.05 uur. Jonge mensen Op de vooravond van Kerstmis brengt de AVRO een herhaling van „Jonge mensen in Kerstsfeer". Zij concentreer den in het kleine, sfeervolle Nederlands Hervormde kerkje in Vreeland. Het wa ren de Oostenrijkse sopraan Monika Sippel, de Amerikaanse mezzo-sopraan Mary Burgett, de Venezolaanse bariton Pedro Liëndo, de Nederlandse harpiste Emily Heyens en de Roemeense violist Serban Lupu. Cees van Drongelen pre senteert. Ned. II, 20.30 uur. De plechtige viering van de liturgie van de Kerstnacht wordt donderdag op Hil versum II van 00.00 tot 01.00 uur uitge zonden vanuit de parochiekerk van St. Franciscus Xaverius ('t Zand) in Amers foort. Voorgangers zijn de omroeppas- tores Jan ter Laak, Jack de .Valk en pastoor G. van Leer. Samen met de gemeenschap zingt het parochieel koor onder leiding van Rein Bakker. Verder werken mee het kinderkoor, het jonge renkoor en enkele instrumentalisten. Vannacht verzorgt KRO-televisie op Ned. I om 24.00 uur een reportage van de plechtige viering van de liturgie van de Kerstnacht in de parochie van St. Franciscus Xaverius ('t Zand) in Amers foort. Voorgangers zijn de omroeppas- tores Jan ter Laak en Jack de Valk en pastoor G. van Leer. Het parochieel gemengd koor zingt sa men met de gemeenschap onder leiding van Rein Bakker. Verder werken mee het kinderkoor, het jongerenkoor en enige instrumentalisten. Eerste Kerstdag brengt de KRO-radio op Hilversum 2 om 10.00 uur de liturgie met Nederlandse gezangen uit de kapel van de parochie Dijnselburg te Huis ter Heide-Zeist. Voorganger is pastor P. Bruggeman. De preek wordt gehouden door pastor G. Zuidberg. Koor en ge meenschap zingen onder leiding van Ad de Keijzer met medewerking van Al- fons van Zijl, orgel en Paul Buis, fluit Met als thema „Het zwarte schaap in de stal" (Hilversum 1 om 10.00 uur) vieren kinderen met hun ouders vrijdag (Tweede Kerstdag) in en buiten de Sal- vatorkerk te 's-Hertogenbosch de litur gie. Aan de viering wordt meegewerkt door de pastores Adri Bosch en Carel Huiskamp, het kinderkoor van de paro chie en organist Hans Verhaar. De VARA zendt Eerste Kerstdag een theaterreportage uit van de laatste show van Gerard Cox en Frans Halse ma „Wat je zegtdat ben je zelf', opgenomen in het Rotterdamse Hof pleintheater. In dit programma, met enig vrijmoedig woordgebruik waar aan men zich zou kunnen storen, toch ook voornamelijk lichte persiflage op een aantal radio- en televisiespelletjes waaronder „Voor een briefkaart", .Ra den maar" en „Geen ja, geen nee". En de voor liefhebbers van dit duo, de overbekende padvindersscène „De laat ste getrouwen". Overigens zijn de meeste nummers uit deze show meer dan een jaar geleden op de plaat vast gelegd en herhaaldelijk via de radio uitgezonden. Ned. H, 20.35 uur. Matinee De NOS zendt op de middag van Eerste Kerstdag een matinee uit. Arthur Rubinstein speelt op de middag van Tweede Kerstdag met het Concertgebouworkest het Derde Pianoconcert van Ludwig van Beethoven. Caterine Vaiente treedt Tweede Kerstdag op, aileen en met haar broer Silvio Francesco, die haar op de klarinet begeleidt. „Een belevenis gedurende de restaura tie van de Oude Kerk in Amsterdam", zo noemt herman van der Horst zijn film „Toccata", die de AVRO van avond uitzendt. In de stilte van de. kathedraal probeert een organist tot werkelijk musiceren te komen gehin derd door de lawaaierige geluiden van buitenaf. In diezelfde kerk zoekt een poesje, zijn baas ontvlucht, een schuil plaats. Organist, poes en jonge baas ontmoeten elkaar ten slotte en dan blijkt, dat zij geen van drieën compleet konden functioneren zonder deze een heid. Een poëtische film, die in 1969, een jaar na de voltooiing, in Cannes Georgette Hagedoorn als tante Stefanie en Andrea Domburg als Ottilie Steyn de Weert in „Van oude mensen, de dingen die voorbijgaan. Op Kerstmorgen zendt KRO-televisie op Ned I om 11.55 uur via een recht streekse Eurovisie-verbinding de Kersttoespraak en de zegen Urbi et Orbi door Paus Paulus VI uit. De Paus zal spreken vanaf het balkon van de St. Pieters basiliek. Na de Kersttoespraak om 13.30 uur volgt eveneens via een Eurovisie-ver binding een korte samenvatting van de sluitingsplechtigheid van het Heilig jaar 1975. Gerard Cox en Frans Halsema in „de padvindersscène" uit „Wat je zegt.„dat ben je zelf". Eerste Kerstdag wordt ook het laatste deel van Oorlogswinter uit gezonden. Michiel heeft oom Ben ont maskerd als de verrader van het dorp, Jack is maar net uit handen van Ben en de Duitsers gered. Michiel moet naar de kommandant van de ondergrondse. Ned. II, 19.30 uur. waarin concerteren Het Concertgebou workest en het koor van de Westdeut- scher Rundfunk o.l.v. Bernard Haitink. Solist is de violist Boris Belkin, die een uitvoering geeft van het vijfde vioolcon cert van Mozart KV 219. Voorts wordt uitgezonden de suites 1 en 2 uit Daphnis en Chloé van Ravel. Ned. 1,15.02 uur. De hooggeëerde tv-kijkers in de Eurovisielanden kunnen vervolgens kijken naar het befaamde Engelse fami liecircus van Billy Smart in een speciale Kerstvoorstelling. Op het programma staan o.m. tijgers, clowns, akrobaten, trapezewerkers en olifanten. Ned. 1,16.05 uur. Doelenconcert Billy Smart De toegangskaarten voor het Doelenconcert in Rotterdam zijn al we ken uitverkocht. Het door het comité georganiseerde concert wordt Eerste Kerstdag uitgezonden door de E.O. Bij zondere gast is de Amerikaanse zanger Doug Oldham, een van de bekendste zangers van het geestelijk lied. Behalve Oldham treden onder anderen op de Rotterdamse koren Deo Cantimus en Young Credo-singers. Ook de alt Reina- ta Heemskerk en de sopraan Clara Systse laten van zich horen. Ned. 1,19.55 en 21.00 uur. Wilson Smart met vier van de dertien olifanten in Billy Smarts kerstcircus. Opnieuw besteedt de VPRO in al handkusjes gevend rondtoert. In het „Machiavelli" aandacht aan de wereld laatste deel wordt het Amerikaanse van president Ford die volgend jaar congres onder de loep genomen, van zijn voetstuk af moet en daarom Ned. 1,20.40 uur. y

Leidse Courant | 1975 | | pagina 2