Prima resultaten van Fassani en Hans van Lis Peter Weber: judokampioen van wereldklassedie er niets voor wil doen NETTO RESULTAAT VAN 1655 GULDEN OLYMPISCH STADION Vijftig meterbad bij het stadion AANTREKKELIJK AFSCHEID VAN BOKSJAAR minimin JONG ORANJE 14 JANUARI IN ROME Rodney Marsh mag niet naar Verenigde Staten r m i s m LEIDSE COURANT PAGINA 11 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM DEN HAAG Ook in het laatste boksprogramma in „Amicitia" werd het driemanschap Huizenaar- Kristalijn-Te Pas, waarvan de laatste ditmaal de organisatie had, niet gespaard voor wat omzettingen. Rutten uit Gemert werd afgekeurd door de arts, de Assenaar Smit was vrij ernstig ziek. Niettemin ston den er drie A-partijen op het programma en voorts nog een aantal aantrekkelijke duels die het bokspu- bliek een behoorlijk afscheid van dit boksjaar garan deerden, benevens wat ontmoetingen die meer ver maak dan bokskunde opleverden, maar ook dat versmaden de toeschouwers niet. Er was, als altijd, een stijlprijs beschikbaar, die door de Eind- hovense C-klasser Meulendijks werd ingepalmd. Terecht, maar er werd wel voorbijgegaan aan het stijlvolle boksen van A-klas- ser Tonny van Eek, (Bisschop, Amsterdam), die echter al een kast vol prijzen heeft. Van Eek ontmoette de Rotterdamse licht- welter Peter Wullems, die Zuid hollands kampioen is. Van Eek is drager van de Nederlandse titel. Het verschil was duidelijk. Wullems verzette zich in de eer ste ronde kranig en reageerde goed tegen de soepeler en ge- routineerder boksende kam pioen. In de tweede ronde ver hoogde Van Eek het tempo, nam definitief het initiatief, ver wierf een overwicht en hand haafde dat in de derde ronde. Op alle fronten was Van Eek beter, zeker ook in het achteruit boksen, een (boks)kunst apart. Daarmee heeft zwaargewicht Carel Jansen (Huizenaar, Rot terdam) meer moeite. Boven dien had hij zijn training ver waarloosd zodat hij het tegen Leo Fassani (Te Pas, Den Haag) behoorlijk moeilijk had. Het in casseringsvermogen van de „brutaal" boksende Fassani bleek ruim voldoende om de weinig talrijke treffers van Jan sen te kunnen verwerken. Toen Fassani, die voor niemand angst kent, in de tweede ronde minder vurig te werk ging, moest Jan sen zich al ras van zijn tandbe- schermer ontdoen, teken van te weinig adem. In de slotronde bleek ook Fassani te veel te hebben gegeven, wat Jansen ten goede kwam want als de Hage naar zuiverder had kunnen sto ten, zou het er voor Jansen kwa lijk hebben uitgezien. Onbeslist was een resultaat waarmee bei den het eens konden zijn. Liever opgave De Rotterdamse halfzwaarge- wicht Wil van de Akker (Huize naar) zou daarvoor graag heb ben getekend. Hij leek tegen Henk Kraayenbrink (Bisschop) voldoende profijt te kunnen trekken van zijn enorme reach. Maar toen hij verzuimde de Am sterdammer op afstand te hou den, knalde in de eerste ronde al een rechtse hoek zo hard op v.d. Akkers gelaat dat hij acht tellen moest nemen. Onmiddel lijk werd de handdoek ten teken van opgave geworpen. Immers, volgende maand beginnen de Zuidhollandse kampioenschap pen (op 12 januari eerste avond in „Amicitia") en dan kan opga ve van k.o. verijdelen. Uit het uitgebreide programma - liefst veertien partijen, waar van een demonstratie- dienen de volgende confrontaties te wor den gelicht. Middengewicht B-klasser Meulendijks (Pugilist, Eindhoven) beheerste zijn partij tegen Lageweg (Te Pas). Hij plaatste veel dubbelstoten maar had kennelijk nog nooit gehoord van opstoten, wat Lageweg niet zal betreuren. Zijn puntenneder- laag was al groot genoeg. Re vanche voor zijn nederlaag nam clubgenoot Hans van Lis (Te Pas) in de B-klasse zwaarwelter op Pruisen (Pugilist). Van Lis ontwikkelt zich tot een uitste kende technische bokser, die zich door rustig kijken niet liet intimideren voor het enige wa pen van de Eindhovenaar, een vervaarlijke rechtse zwaaistoot. Lis voorkwam het gevaar door te zorgen het initiatief te behou den en zijn opponent zodoende steeds bezig te houden. Zijn knappe partij sloot Lis met een overtuigende puntenzege af. Keihard Nog overtuigender maar tech nisch van mindere kwaliteit was de overwinning die middenge wicht C-klasser Jaap v.d. Ende (Te Pas) behaalde op Boonstra (Roossien, Groningen). Ook v.d. Ende zal moeten studeren op achteruit boksen want zodra Boonstra, overigens sporadisch, weerwerk leverde, kwam hij in de penarie. De krachtige stoten van V. d. Ende misten de nodige precisie zodat het tot de derde ronde duurde eer Boonstra na Leo Fassani boekte een knappe onbeslist tweemaal acht tellen - de tweede keer nota bene op een linkse onder zijn oksel; of v.d. Ende ook keihard stoot - door tech nisch k.o. verloor. Een voor zijn klasse - junior B - „verschrikkelijke" stoot bezit John Smit (Crooswijk, Rotter dam) die pas zestien jaar is. In de tweede ronde liet hij zo'n vernietigend bombardement van uitstekende treffers los op B. Mesters (BV Eindhoven) dat deze acht tellen moest nemen en dat betekent bij junioren me teen „opgave". Overigens mag de stoot van lichtwelter B-klasser R. de Jong (Kristaliun, Den Haag) er ook zijn. Met een kaarsrechte rechtse, gevolgd door een korte serie, dwong hij J. Mesters (Eindhoven) tot acht tellen en opgave. Andere uitslagen: C-klasse lichtwel ter: Hendriks (Pugilist) w.o.p. van Hooft (Verbon, Utrecht); N-klasse: Wit (Roossien) w.o.p. van Tel (Croos wijk), O. Satir (Bisschop) onbeslist tegen Langeveld (Kristalijn), Bos (Ni- colaas) w.o.p. van J. de Jonge (Kris talijn); junior C' E. Satir (Bisschop) w.o.p. van Molenbeek (Verbon). HERMAN VAN BERGEM W" ..Montreal? een snoepreisje wil ik niet Anton Geesink en Wim Ruska, in beter tijden glimlachend naast elkaar, en Peter Adelaar (rechtsonder) veroverden eerder de judotitel alle categorieën, in welke rij zich nu ook Peter Weber heeft geschaard (Van onze sportcorrespondent) BEST De zuidelijke judowe reld kent Peter Weber de 24-jari- ge ijzervlechter uit Best, die zondag kampioen van Nederland alle categorieën werd, al jaren. Vele keren was hij districts- en zuidelijk kampioen. De titels die hij bij zijn sportschool Pim Smit in Eindhoven behaalde, kan hij niet meer tellen. Nationaal heeft Peter Weber echter nog niet zo vaak aan de weg getimmerd. In zijn klasse, het middengewicht, werd hij twee keer tweede en een keer derde, maar tot een titel kon hij nog niet komen. Ook in het buitenland is zijn naam nau welijks bekend. Toch werd hij in mei, tijdens de Europese kam pioenschappen voor teams in Lyon pas in de allerlaatste mi nuut verslagen door de Pool Reuter, die kampioen van Euro pa is. Wanneer Peter Weber zich ergens voor wil inzetten, doet hij het ook goed. Hij ambieert echter geen nationale en inter nationale carrière. Hij wil ook niet deel uitmaken van de kernploeg, die onder leiding van Peter Snijders elke week op Papenddal traint. Weber: „Ik heb een hekel aan reizen. Ik denk er niet aan om elke keer opnieuw naar Arnhem te rijden. Naar het buiten land wil ik ook zo min mogelijk. Ik judo alleen voor mijn eigen plezier, en niet voor het plezier van anderen. Ik heb al herhaaldelijk een uitnodiging voor de Nederlandse ploeg gehad. Een enkele keer ben ik er op ingegaan, maar voor het merendeel heb ik voor de invitaties bedankt. Ik sta niet zo graag op de voorgrond. Ik voetbal ook, misschien zou ik wel tot het eerste team van mijn club, Wilhelmina Boys in Best, kunnen bren gen, maar het vijfde is mij voldoende. Daar wordt gespeeld om het spel. Wan neer je hoger komt, dan gaat het louter en alleen om het resultaat, en dat moet ik niet hebben." Acht kinderen Peter Weber behoort tot een gezin van acht kinderen. Zes ervan zijn jongens, en allen waren sportbeoefenaars. Sjef is de oudste, en hij was ook al eens judo kampioen van Nederland in de half zwaargewichtsklasse. Zijn broers Frits en Tiny behaalden vorig jaar de titel in hun klasse bij de Juniorenkampioen schappen de twee jongsten blinken uit op de fiets. Peter Weber staat vanaf zijn achtste jaar op de mat. In dat jaar behaalde hij ook zijn eerste kampioensschap van de sport school. Daarna is hij met de regelmaat an de klok kampioen geweest. Dit jaar werd hij in de districtsstrijd tweede, ach ter broer Sjef, die Peter voor een vol punt naar de grond haalde. Volgens trainer coach Pim Smit behoort Peter Weber tot de wereldklasse. Alleen, hij wil er hoegenaamd niets voor doen. Nauwelijks drie uur per week heeft hij voor training over. Zijn techniek is fabel achtig, maar wanneer het op het uithou dingsvermogen aankomt, komt hij kracht tekort. Ook zondag in Groningen, in de finale, om het landskampioenschap, had hij het tegen de gedoodverfde favoriet Jan Bos man in de laatste minuten erg moeilijk. Bosman, die negen kilo zwaarder is, was vol elan en in het vertrouwen dat de titel voor hem was, aan deze eindstrijd begon nen. In de zesde van het tien minuten durende gevecht voelde hij echter zijn benen onder zich weggezwiept. Terwijl iedereen de adem inhield en angstig wachtte op de beslissing van de scheidsrechter, liep Peter Weber zeer laconiek met een lichte glimlach om zijn mond naar het midden van de mat. Weber: „Ik meende beslist gewonnen te hebben. Voor mij en ook voor vele ande ren in de zaal was het een punt. maar de hoofdscheidsrechter oordeelde anders en kende een waza-ary toe. Bosman trachtte de resterende vier minuten de schade nog te herstellen, maar Weber, hoewel hij het zeer moeilijk had. hield stand. Hij was de nieuwe kampioen van Nederland in een categorie waarvoor ja ren achtereen alleen zwaargewichten als Anton Geesink, Wim Ruska en de nu onttroonde Peter Adelaar in aanmerking kwamen. Een middengewicht had Neder lands meest begeerde titel behaald. De toekomst? Peter Weber haalt zijn schou ders op, en zegt: „Op dezelfde voet ver der gaan. Ik denk niet dat ik nu meer zal gaan trainen. Naar Montreal, wanneer hij daarvoor zou worden uitgenodigd, wil hij beslist niet. Weber: „Ik heb geen ambities in een snoepreisje. Ik weet dat ik daar kansloos voor een medaille ben en dan wil ik er ook niet heen." AMSTERDAM Onder meer als gevolg van het ontbreken van Interland-voetbalwedstrij den is het resultaat op wedstrijden van NV Het Nederlands Sportpark „Olympisch Sta dion" in het op 30 juni geëindigde boekjaar 1974-1975 gedaald van bijna 605.000 tot ruim 490.000, zo blijkt uit het jaarverslag. De kosten stegen slechts in bescheiden mate, waardoor het boekjaar met een netto-resultaat van 1.655 tegen ƒ2.348 in 1973-1974 kon wor den afgesloten, nadat ƒ150.000 (v.j. ƒ21.000) werd toegevoegd aan het onderhoudsfonds. De liquiditeitspositie kon worden verbeterd. De bruto-ontvangsten uit recettes van wedstrij den daalden van ƒ4,8 min tot ƒ2,9 min. Het aantal tóeschouwers bedroeg in het verslagjaar ruim 300.000. De vooruitzichten lijken volgens de directie gunstig. Zo heeft het in augustus gehouden internationaal voetbaltoernooi „Amsterdam 700" veel belangstelling getrokken en werd de zeer belangrijke Interland-voetbalwedstrijd Ne derland-Polen in het Olympisch Stadion ge speeld voor een nagenoeg „uitverkocht huis". Met de voetbalvereniging Ajax is overeengeko men dat een aantal belangrijke competitiewed strijden, alsmede de wedstrijden om de UEFA- beker, in het Olympisch Stadion gespeeld zul len worden, aldus de directie. AMSTERDAM Dank zij een bijdrage van 2,5 miljoen uit de totopot kan reeds volgend jaar een begin worden gemaakt met de bouw van een overdekt 50 meter-bad op de terreinen van het Olympisch Stadion in Amsterdam. De totale kosten van het zwembad bedragen ruw geschat 12,5 miljoen. Naast het geld van de toto zal de gemeente Amsterdam 7,5 min bijdragen (de kosten van een normaal 25 meter-bad), het ministerie van CRM heeft een bedrag gegarandeerd, terwijl het ontbrekende bedrag via de kanalen van het Olympisch Stadion zal worden bijeengebracht, aldus de voorzitter van de raad van commissarissen, ir. A. J. de Boef tijdens de jaarvergadering van het Olympisch Stadion. De exploitatie van het nieuwe zwembad, dat mogelijk in twe jaar kan worden verwezenlijkt, zal geschieden door een joint-venture van het Olympisch Stadion, de KNZB en de gemeente Amsterdam. Op de tijden, dat het bad niet door de KNZB in gebruik is voor trainingen en wedstrijden zal het opengesteld zijn voor het publiek, aldus de heer De Boef. Stollenwerk nieuwe trainer FC Köln KEULEN De 44-jarige Georg Stollenwerk is de nieuwe trainer van Bundesligaclub FC Kóln. Hij volgt Tsjik Cajkovski op. Stollenwerk heeft 23 keer in het nationale team gespeeld en is oud-speler van Köln. In het sei zoen 1969/1970 deed hij met Ale- mannia Aken ervaring in de IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNIllllllllllllllllllllliiiiiillllliiiiliiiiiillllllllllliiilllllllllllllliiliiliiiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIll DEN HAAG De wedstrijd tussen Jong Italië en Jong Oranje, die op 23 en 24 novem ber wegens sneeuw te Ascoli werd afgelast, zal op 14 januari worden gespeeld. De Italiaanse voetbalbond zal het duel tussen de Primavera en Jong Oranje nu laten plaatsvinden in Rome. Op 14 januari is, te Zurich,1 te vens de loting vóór de kwartfi nales van de vijf Europese be- kertoernooien. Zou Jong Oranje len of winnen, dan is ook de met minder dan twee doelpun- Nederlandse jeugdploeg ge- ten verschil verliezen, gelijkspe- plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams onder de 23 jaar. Slechts twee landen hebben tot nu toe zowel hun A-elftal als de jeugdploeg in de kwartfinales, namelijk Rusland en Joegoslavië. De zeven ploe gen die al zeker zijn van een plaats in de kwartfinales van het jeugdtoernooi zijn Engeland, Hongarije, Joegoslavië, Schot land, Rusland, Frankrijk en Bulgarije. IIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIirilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllM LONDEN De Engelse voetballeague heeft zijn veto uitgesproken over de voorgenomen transfer van Rodney Marsh, de sterspeler van Manchester City, naar de Amerikaanse club Tampa Bay Rowdies. Marsh zou door de Amerikanen worden uitgeleend aan Crystal Place, de leider in de Engelse derde divisie. Marsh had gehoopt voor Tampa Bay te kunnen spelen tijdens het gesloten seizoen in Engeland. 99 Gold Race ook voor "prestige PARIJS De Amstel Gold Race zal het volgend jaar voor het eerst meetellen in het super prestigeklassement De winnaar van de Gold Race, die voor de elfde keer wordt gehouden, krijgt veertig punten. Het evenement wordt daarmee op gelijke hoogte gesteld met de Catalaanse week en de Ronde van Romandië. De ronde van Frankrijk wordt met 110 punten voor een overwinning het beste beloond. In, totaal zijn 21 wielerwedstrijden opgenomen in het klassement, dat is ingesteld door de fi^ma Pernod. Leo van der Kroft 51 uur onderweg voor duel in Rusland (Van onze sportredactie) VELSEN - Voor de twee de keer in dit seizoen heeft Leo van der Kroft een voor hem gereserveerde wed strijd niet kunnen leiden. Na bet inhaalduef Go Ahead Eagles—FC Twente wegens drukke werkzaam heden enkele weken gele den te hebben overgedra gen aan collega Gerrit Ber- revoets moest Nederlands eerste arbiter zondag in Velsen verstek laten gaan voor de wedstrijd Telsta r—FC Twente omdat een vierdaagse reis naar Rus land (de Hagenaar was aangewezen voor de ont moeting tussen Torpedo Moskou en Dynamo Dres den) met twee dagen moest worden verlengd. Leo van der Kroft Van der Kroft: „Omdat het in Moskou een graad of twaalf vroor was Torpedo voor zijn thuiswedstrijd uit geweken naar Simferopol, dat in de Krim ligt. We zouden de reis van Moskou naar het zuiden per vlieg tuig maken, maar omdat er veel sneeuw lag en de vlieg tuigen voor binnenlandse vluchten onder het ijs zaten moesten we een afstand van 1500 km per trein afleggen. Bovendien kon den we pas dinsdagmiddag vertrekken. De treinreis duurde 20 uur. Op de dag van de wedstrijd arriveer den we pas om twaalf uur 's middags op de plaats van bestemming. De volgende morgen om zes uur zouden we per vliegtuig naar Mos kou terugkeren. Ook die vlucht ging echter niet door. Nadat we elf uur op het vliegveld hadden ge wacht kwam de medede ling, dat we weer van de trein gebruik moesten ma ken. Het gevolg was, dat we pas vrijdagmiddag in Mos kou azmkwsimen en dat de reis naar Amsterdam niet eerder dan zaterdag kon worden gemaakt. En ook dat ging weer met de nodi ge vertragingen gepaard. Uiteindelijk keerden we za terdagmiddag om een uur of twee op Schiphol terug. Ik heb uitgerekend dat we al met al 51 uren in wacht kamers op vliegvelden en in stations hebben doorge bracht. Per telex hadden we al laten weten, dat de KNVB voor zondag niet op pns behoefde te rekenen. Wat Berrevoets betreft was dat geen probleem, hij was vrij, maar Jonker was aan gewezen voor PSV—FC Amsterdam. Het leek ons echter niet verantwoord na zo'n vermoeiende week be langrijke wedstrijden te lei den. Je zult maar een fout je maken omdat je even niet geconcentreerd bent geweest als gevolg van ver moeidheid. Ik zou het me- zelf niet hebben kunnen vergeven". Het was voor Leo van der Kroft het eerste bezoek aan Rusland. Ondanks de pro blemen die hij en zijn se cond anten ondervonden keek-hij met voldoening te rug op het avontuur. „Het is", sildus Van der Kroft, „een unieke ervaring ge weest voor anderhalf uur voetbal zolang onder weg te moeten zijn. Bovendien was het een fascinerende reis, al'geef ik grif toe, dat het voor mij zo niet nog een keer hoeft. Het bleek echter niet anders te kunnen. De wedstrijd verliep prima. Daarnaast hebben de Rus sen alles in het werk ge steld om het ons toch zo aangenaam mogelijk te ma ken en daarom blijft het al met al toch een plezierige herinnering".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11