Roemeense bondscoach ontslagen TERUGVAL VAN Lokeren is zege kwijt 'Stijging van kosten is geen gevolg van wanbeheer' TT AIV C VI TT TTTVl^ 1?" lliYi i o V ULjIIinIV i= f vil Oostbloklanden plaatsten zich NOTEER BIJ DE RADIO Amsterdam kocht Deen GRAHAM HILL BEGRAVEN WINST VOOR LEVSKI JEAN DRAPEAU: Biljarttafels opnieuw geslepen en geschuurd iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii £rs50n was 9,s,6,en de 9,o,e winnaar-Hii ble6'on96sla9en kopl* Als u 65+ bent, r> wordt n danscursus véél goedkoper. Met: PAS 65. Geldig vanaf 1 december. Uw gemeente laat u weten hoe u'm kunt krijgen.De prijs? Niet meer dan f 6,50. Wilt u meer informatie:' Vraag't bij uw gemeente. Pas voor uw plezier. ZATERDAG 6 DECEMBER 1975 LEIDSE COURANT KIEV De ploegen van Rusland, Oost-Duitsland, Roemenië, Tsjechoslowakije, Joegoslavië en Hongarije zullen uitkomen in de eindronde van het wereldkampioenschap zaalhandbal voor dames. De uitslagen van de wedstrijden die gisteren werden gespeeld, zijn: Bekerprogramma O Eindhoven—Wageningen AZ'67-FC Twente O Roda JC—Telstar O FC Amsterdam—Ajax De Graafschap—Haarlem Go Ahead Eagles—Feyenoord PSV-FC Den Haag SW-PEC Zwolle Eerste divisie: SC Cambuur—FC Vlaardingen Volendam—SC Amersfoort Buitenlands voetbal: O FC Köln—Borussia MG Hertha BSC—Bayern M O Arsenal—Leeds Everton—Ipswich Town O Middlesbr.—Manchester U. AMSTERDAM - FC Amster dam heeft de Deense spitsspe- Ier Bjarne Petersen gecontrac teerd. Petersen, 23 jaar, speelde voor KB Kopenhagen en was met 26 doelpunten uit 30 wed strijden topscorer van de twee weken geleden beëindigde Deense competitie. Ajax had eerder interesse voor Petersen, maar de belangstel ling van de andere Amsterdam se club verflauwde omdat men vond dat de conditie van Peter sen niet optimaal was. De Deen had onlangs ook nog contacten met Standard Luik en Karlsru he, maar Amsterdam-scout Ton- nie Bruins Slot slaagde er als eerste in tot overeenstemming te komen. De overeenkomst tussen Petersen en Amsterdam is gis termiddag getekend en de for maliteiten tussen de Deense en de Nederlandse voetbalbond zijn ook geregeld, zodat Peter sen, de eerste buitenlander die rechtstreeks door FC Amster dam is „geïmporteerd" morgen al kan meespelen in de beker wedstrijd tegen Ajax. Verwonding Fighting Mack DEN HAAG Het is mogelijk dat Rudie Koopmans maandag avond tijdens de internationale bokswedstrijden in Den Haag in plaats van oud-Europees kampioen Fighting Mack tegen de Duitser Peter Scheibner in de ring zal komen. Fighting Mack heeft een lichte verwonding aan zijn jukbeen opgelopen. Hij wil daarom lie ver niet boksen. De beslissing is uitgesteld tot de keuring van maandag. Wordt Fighting Mack afgekeurd dan zal middenge wicht Rudie Koopmans als ver vanger van de zwaarwelter bok sen. De Nederlandse Boksbond heeft voor deze ene keer Rudie Koopmans, die met een Duitse licentie bokst, toestemming ge geven uit te komen in een Ne derlands programma. Koop mans heeft tot nu toe dertien professional-partijen gewonnen. Van der Loos komt over uit Wales voor rugby-inter- land DEN HAAG Michel van der Loos, de Haagse rugbyer die bij Ebbwvale uit Wales speelt, komt vandaag over voor de in terland tegen Spanje. Voor de wedstrijd in het FIRA- toernooi morgen in Uden ge speeld, komen verder uit: Theo Oortwijn, Ton van der Loos (beiden HRC), Eric Hoenkamp (LSRG), Amold Michèl, Leo Bo- gers, Kees Helder (allen AAC), John van Altena, Jan Rosman, Chris Schroder, Roel Brouwer, Bert Jan Boegschoten (allen RCH), Wil Rijsdam (DIOK), Hek Bapperman (KCT) en Dolf Wille (Ascrum). Sportwereld VAL D'ISERE De Italiaan Gustavo Thoeni heeft de reuzen slalom voor heren gewonnen. Tweede werd de Zweed Inge- mar Stenmark en derde de Ita liaan Piero Gros. STOCKHOLM In het Master- tennis toernooi te Stockholm hebben de Spanjaarden Orantes en Gisbert een gemakkelijke overwinning behaald in het dub belspel. Orantes en Gisbert wonnen met 63 en 61 van Brian Gottfried (VS) Raul Rami rez (Mex). De Westduitsers 'Jur- gen Fassbender en Hans Poh- mann hebben gewonnen van Fred Mc. Nair en Sherwood St- wart (VS) met 7—6, 7—6. In de eindstand zijn de Spanjaarden Gisbert en Orantes op de eerste plaats geëindigd, gevolgd door Fassender/Pohmann, Mc. Nai- r/Stewart en op de vierde plaats Gottfried/Ramirez. De winnaars ontvingen ruim 35.000 gulden. Zurich. Kremikovzi Sofia (Bul) heeft zich ondanks een nederlaag van 13—10 bij Gras- shoppers, geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker. Zaal handbal Kremikovzi had in So fia met 26—21 gewonnen. Zurich Joao Havelange, de voorzitter van de FIFA heeft in een interview met het Zwitserse blad „Sport Zürich" gezegd dat het mog' ijk is het aantal deel nemende land» in de eindron de vah et wereldkampioen schap voetbal 1982 (Spanje) uit te breiden tot twintig of zelfs 24. „Doordat Spanje de beschik king heeft over tien tot twaalf steden met stadions die de capa citeit hebben voor dergelijke wedstrijden, kan het program ma in dezelfde tijd als tegen woordig worden afgewerkt. Uit- breding van het aantal landen voor Argentinië was niet moge lijk omdat daar slechts vijf plaatsen met geschikte stadions zijn". Boekarest Valentin Stanescu, de Roemeense nationale voetbal- coach, heeft zijn ontslag gekregen. Als reden werd opgegeven dat er tekortkomingen waren in de nationale selecties, in de trainings- opzet en in de tactiek van de vertegenwoordigende ploegen in het afgelopen jaar. Het Roemeense nationale persbureau Agerpress maakte tevens bekend dat de voetbalbond ook Nicolau Petrescu zijn ontslag had gegeven als voorzitter van de raad van voetbaltrainers. Agerpress, zei dat de voetbalbond verschillende wijzigingen in de organisatie zal aanbrengen ten einde beter te kunnen werken. Details werden overigens niet gegeven. Roemenië slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de kwartfina les van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landen ploegen. Spanje eindigde voor Roemenië en Schotland. DE directe aanleiding van het ontslag is vermoedelijk dat de Franse amateurs dit weekeinde het Roemeense elftal inpakten (4-0) in een wedstrijd uit de kwalificatieronde voor het Olympische voetbaltoernooi. Ook dat elftal, vergelijkbaar met het „echte" Roemeense elftal, werd geleid door Stanescu. De Roemeense voetbalbond mag Stefan Kovacs, die na zijn werk bij Ajax bondscoach in Frankrijk was al teruggeroepen naar zijn vaderland. Londen Gisteren is de autocou reur Graham Hill begraven in het Engelse stadje St. Albans terwijl ruim 2000 collega's, fans en vrien den hem de laatste eer bewezen. De 46-jarige Hill verloor vorige week het leven toen zijn prive- vliegtuig neerstortte op een golf baan even ten noorden van Lon den. Onder de aanwezigen bevonden zich lord Snowden, echtgenoot van prinses Margaret. Snowdon had de fatale vlucht zullen meemaken, maar wijzigde op het laatste mo ment zijn plannen. Andere aanwezigen waren onder meer de persoonlijke vertegenwoor digers van prins Charles, prins Rai nier van Monaco, en de autocou reur Emerson Fittipaldi, evenals Hill's oude vriend en collega Jackie Stewart. BRUSSEL De commissie van beroep van de Belgische voet balbond heeft Lokeren zijn „pa pieren" overwinning van 5-0 op FC Luik ontnomen. Beslist werd dat de wedstrijd opnieuw zal moeten worden vastgesteld. De wedstrijd FC Luik—Lokeren werd op 17 augustus gestaakt bij de stand 0-0. Volgens de scheidsrechter was het (kunst)- licht ontoereikend. De lampen namelijk waren al gesteld op de wielerbaar in verband met de wereldkampioenschappen en niet op het voetbalveld. De strafcommissie besliste aanvan kelijk dat de strijd gestaakt moest worden als gevolg van halatigheid van de thuisclub en gaf Lokeren een reglementaire overwinning van 5-0. Dat besluit is herroepen nadat FC Luik ap pel had aangetekend. Lokeren zakt door deze uitspraak naar de derde plaats, die wordt ge deeld met Anderlecht, Waregem en RWDM. De kop van de ran glijst ziet er nu als volgt uit: 1. Club Brugge 14-21., 2. Beveren 15-19., 3. Anderlecht, Waregem, RWDM en Lokeren 14-18. SOFIA Levski Spartak, de tegenstander van Ajax in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-Cup, heeft de uitgestelde wedstrijd tegen CSKA met 4-1 gewonnen en heeft nu de leiding genomen in de competitie met 18 punten voor Akademik, dat 17 punten heeft verzameld. Twee jaar geleden werd Ajax in het toernooi om de Europa-Cup voor landskampioenen in de tweede ronde door CSKA uitgeschakeld. Niet alleen de inflatie, maar ze ker ook de lang durige stakingen zijn er de oor zaak van, dat de kosten voor de Olympische Spelen verdrie dubbeld zijn. MONTREAL Burgemeester Jean Drapeau van Montreal heeft in een interview voor de Canadese radio gezegd, dat de oorzaak van de verdriedubbe ling van de kosten van de orga nisatie van de Olympische Spe len niet moet worden gezocht in wanbeheer, maar in inflatie en stakingen. Drapeau ontken de, dat hij verantwoordelijk kan worden gesteld. „Als men van mening is, dat ik verant woordelijk ben voor de inflatie, dan had de federale regering mij allang moeten laten val len", aldus Drapeau. Recente schattingen wijzen uit, dat de organisatiekosten in de laatste drie jaar gestegen zijn van 310 miljoen dollar (ongeveer 800 miljoen gulden) tot meer dan een miljard dollar (2,6 mil jard gulden). „Het is niet alleen de inflatie geweest, die de kos ten zo heeft doen stijgen, maar ook de stakingen en werkonder brekingen bij de bouw van de accommodaties hebben een rol gespeeld", aldus Drapeau. De burgemeester zei ook, dat hij het niet eens is met de nieuwste schattingen. „Ik ben er absoluut zeker van, dat degenen, die deze schattingen hebben gedaan er behoorlijk wat bovenop hebben gelegd". Volgens de eerste burger van Montreal zijn de kósten lager en kan de opbrengst hoger worden. Drapeau: „De opbrengst uit di verse projecten, zoals de ver koop van Olympische munten, postzegels, loterijen, televisie- en radiorechten is geraamd op 425 miljoen dollar. Maar waarom zouden we daarbij ophouden? Waarom is het niet mogelijk om tot een hoger bedrag te komen? De cijfers houden geen rekening met de opbrengst van loterijen na de Spelen en met objecten, die zichzelf financieren. Ik heb altijd beweerd, dat als je het water maar lang genoeg laat doorstromen, de ton vol zal ko- De burgemeester ging niet na der in op „objecten", die zich zelf financieren" en gaf ook geen commentaar op publica ties, als zou hij zoeken naar een mogelijkheid om van de federa le regering een renteloze lening van 600 miljoen dollar te krij gen. v De uitslagen van de derde ronde De tweede dag van het Europese titelgevecht 47/1 verliep voor Hans Vultink niet erg succesvol. WALSUM - Voor Hans Vul- tink zou het misschien beter zijn geweest als de biljarts in de Stadthalle van Walsum in de oude staat waren gebleven. Ve le uren hadden mensen van de Wuppertaler Biljartfabrik don derdagnacht de zo fel bekriti seerde tafels geslepen, ge schuurd en gestofzuigd. De leien werden zo goed mogelijk van hun doorzakking afgehol pen om het toernooi om het Europees kampioenschap 47/1 gisteren iets normaler te kun nen doen vervolgen. Alle spelers werden geïnspi reerd door het betere materiaal, maar niet Hans Vultink. Tegen Klause Hose, die donderdag Francis Connesson al meer dan drie uur bezig had gehouden, kon de wereldkampioen geen tempo ontwikkelen. Hij won nog wel, ondanks matig spel voor de derde keer in elf beurten. Maar tegen Franz Stenzei, die eerder titelhouder Dieter Müller had verrast, ging het pas echt fout. In drie beurten toverde de Oos tenrijker Vultink twee series van honderd voor de neus. De Nederlander antwoordde nog met zestig, maar zakte daama volledig weg. Stenzei, een middelmatige routi nier toch, gaf de partij niet meer uit handen. Zoals altijd buitengewoon los in de armen, bezat hij echter niet de kracht De uitslagen van de vierde ronde: Sundquest 107 6 57 16,83 Connesson 300 6 153 50,00 Müller 300 15 105 20,00 Hose 115 15 41 7,66 Arenza 197 17 41 11,58 Ceulemans 300 17 92 17,64 Stenzei 300 12 101 25,00 Vultink 140 12 60 11,66 Connesson Ceulemans Vultink Stenzei Sundquest Hose Arenaza de partij snel uit te maken. Dat lukte hem pas na twaalf beur ten. Vultink had het, wellicht onbewust, voelen aankomen. Want na zijn middagpartij tegen Hose had hij zich al voor zijn spel verontschuldigd met: „Toch blijft die tafel niet zo best. Je kunt wel merken dat zij hun best hebben gedaan, maar ge weldig kan ik het allemaal nog niet vinden". Stenzei wel, want hij bezorgde Vultink diens tweede nederlaag van dit met drie nationale titels zo sterk begonnen seizoen. Francis Connesson mag de technici van de biljartfirma na gisteren wel een bloemetje stu ren. De Fransman, die Vultink nog altijd met afgewend hoofd de hand schudt, werd de grote winnaar van de tweede dag. Hij zag Vultink ploeteren, Ceu lemans aanvankelijk beter draaien, maar tegen Arenaza ook vast zitten. Arenaza, tot zijn avondpartij volledig misplaatst in het gezelschap, kreeg ineens een bevlieging. Tot de 200 pun ten bleef hij in het spoor van de Belg, die ondanks een lading titels nog altijd niet verzadigd en nog steeds gemakkelijk te motiveren is. Pas in de zeven tiende en laatste beurt ontdeed de veelzijdige Mechelaar zich met een slotreéks van 92 van zijn opponent. Hij gebruikte toch te veel beurten om Connes son (voorlopig) van de topplaats af te houden. Connesson, die donderdag veer tien en zestien beurten nodig had, stond gisteren acht en zes beurten, eerst tegen Arenaza en vervolgens tegen Hans Sund quest, achter de tafel. De Neder lander, die niet echt slecht debu teert, maar wel al zijn partijen heeft verloren, kon de sterke Fransman niet bijbenen. Con nesson bleef daardoor na vier turbulente ronden onder het hoofdpijn verwekkende licht van de felle lampen met Ceule mans ongeslagen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10