Leidschendamse CAI wordt gekoppeld aan Zoetermeer Levensgrote problemen bij aansluiting Middenweg Vier nieuwe vestigingen in industriegebied Grote Polder Duel om koppositie tussen Northa en HVS Oranjestraat Lisse wordt gereconstrueerd Handbal met entourage in Vliegermolen „De Zevenster99 exposeert in galerie „De Bink99 PAGINA 4 LEIDSE COURANT «-ArIH&A'-1* M*j<£ -*r- VRIJDAG 5 DECEMBER 1975 Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Het ge meentebestuur van Leidschen- dam heeft van de PTT in princi pe vergunning gekregen voor een koppeling van de Centrale Antenne Installatie met die van Zoetermeer. B. en W. hebben eind oktober een verzoek hiertoe ingediend bij de collega's in Zoetermeer. In studie is nog of dit een kabel- of een straalver binding moet worden. Dit heb ben burgemeester en wethou ders meegedeeld in hun schrifte- llillllllllli lijk antwoord op de Algemene Beschouwingen van de raad. Gedacht wordt aan verbetering van de ontvangst van de TV-zender Duitsland 1 maar ook wordt overwogen gelijktijdig tot een uitbreiding te komen. Al dan niet handhaven van de parabool-antenne wordt eveneens overwogen. Misschien zou deze antenne voor de twee Belgische TV-zenders kunnen worden gebruikt Verder wordt nog gestudeerd op uitbrei dingsmogelijkheden van het aantal FM- zenders. Over de voortgang van de aanleg, die volgens eerdere mededelingen 1 juli zal zijn voltooid, wordt gezegd dat de kabe- laanleg in Prinsenhof klaar is en dat de woningen, 96.9%, vanaf 1 december wor den voorzien van signaal. In de wijk De Heuvel is de buitenaanleg van de kabels voltooid en in De Zijde zowel binnen als buiten voor eenderde. Het aantal klachten is zestig, een deel daarvan is te wijten aan verkeerde afstel ling of ondeugdelijk materiaal. De FM-ra- diozender WDR II is als gevolg van een later in de lucht gekomen Belgische zen der buiten gebruik gesteld en zal worden omgebouwd op WDR I. Overigens zijn de leden van de katholieke woningbouwvereniging door een aktieco- mité opgeroepen tot bijwoning van de ledenvergadering, maandag 8 december om 20 uur, in het Dienstencentrum Dui venvoorde. Volgens initiatiefnemer van het comité, de heer Th. F. Guleij, heeft een aktie onder de 400 leden van de flatblokken in De Heuvel al 355 handte keningen opgeleverd. Volgens de heer Guleij komt uit reacties van leden en niet-leden „duidelijk naar voren dat een groot deel van de inwoners niet gelukkig is met de hun opgedrongen (vrijwillig)- verplichte kabel-TV". Bij de schriftelijke behandeling van de begroting heeft Progressieve Leidschen- dam gevraagd of voldoende bekend dat bij 20 of meer antennes een eigen centra le antenne kan blijven bestaan. B. en W. delen mee dat huis-aan-huis voorlich tingsmateriaal wordt verstrekt en dat verder het Lichtbedrijf alle inlichtingen verstrekt. Van een onzer verslaggevers LISSE Uit oogpunt van ver keersveiligheid is het college van b en w van Lisse van plan de Oranjelaan vanaf de Ko ningstraat tot aan de Heere- weg te asfalteren. Verder zul len ook de trottoirs worden herbestraat Tevens zullen bushaltes buiten de rijbanen worden aangelegd, alsmede parkeerhavens. De kosten van deze reconstructie bedragen ruim 430.000 gulden. Het rijk zal naar raming een kleine 130.000 gulden betalen. De raad zal op 11 december over dit voorstel stemmen. Ook de Schoolstraat is aan vernieuwing toe. Stroefheids metingen hebben uitgewezen dat het wegdek dermate glad is dat de verkeersveiligheid in gevaar wordt gebracht Asfal tering gaat ongeveer 90.000 gulden kosten. Als de raad akkoord gaat zul len de winkels in Lisse op vrijdag 19 december tot 21.00 uur open zijn. Het college van Lisse stelt de raad verder voor om een te kort van ruim 53.000 gulden van de Stichting Dienstverle ning Bollenstreek mede aan te Kosten: ruim vier ton vullen. Het college wil dat de gemeente een kleine 20.000 gulden voor haar rekening neemt Het overige bedrag zal waarschijnlijk worden betaald door de gemeenten Hillegom en Sassenheim. De Stichting wordt voor 47% gesubsidieerd door het Rijk en voor 47% door de betreffende gemeen ten. Nu het Rijk haar subsidie heeft verhoogd tot 50%, stelt het college de raad voor het zelfde te doen. Noordwijkerhout De postze gelvereniging „Philatelica" or ganiseert morgen weer een post zegelruilbeurs in de zaal van Gebr. Brama aan de Dorps straat. De entreeprijs is 0,75. DEN HAAG De entourage rondom de thuiswedstrijden van Duyvestein-handbal in De Vlie germolen, slaat aan. Het aantal bezoekers is sterk toegenomen sinds de „Amerikaanse aanpak" die zaterdag, als tegen Simpex (Rotterdam) wordt gespeeld, wordt voortgezet. De Haagse dansgroep Fentissy de avond tevoren bij Mies Bouwman op tv. brengt om zeven uur een show en om half acht begint de handbalwedstrijd. Sint Nicolaas werpt de eerste bal, begeleid door 'n stroom Zwarte Pieten en er zal onder de bezoekers een verloting worden gehouden, waarbij (kerst)kalkoenen te win nen zijn. Handbal-mèt dus in De Vliegermolen. ZOETERWOUDE Er blijft nog steeds grote belangstelling be staan voor vestiging in het Industriegebied „De Grote Polder" dat nu snel volloopt. Vier bedrijven die zich als gegadigden hebben aangemeld hebben nu het fiat voor hun plannen gekregen van de Zoeterwoudse gemeenteraad. Drie hiervan komen op gronden die eigendom zijn van het Indus trieschap waarin de gemeenten Leiden en Zoeterwoude participe ren. De vierde komt in één van de hallen die eigendom zijn van de B.V. Handelmaatschappij „De Vijver" die het overige deel van het gebied in zijn bezit heeft. Het technisch handels- en adviesbureau Swart b.v. Vrouwenkerk- koorstraat te Leiden houdt zich bezig met opslag en reparatie van hijs- en hefwerktuigen en wil 1040 m2. Het aantal werknemers bedraagt 4 en zal worden uitgebreid. „Habo", nu gevestigd Hoge Rijndijk 89, vervaardigt hoofdzakelijk apparaten voor ventilatie zoals kanalen, wasemkappen en filterkas- ten alsmede licht constructiewerk en is gegadigde voor 512 m2. Het huidige aantal werknemers van 4 zal met 3 worden uitgebreid. De B.V. A. J. v. Mil, Uiterste Gracht 21 te Leiden, is een groothandel in frisdranken en levensmiddelen en gaat 5112 m2 bezetten. Uitbreiding van het huidige personeelsbestand van 9 is zeker te verwachten. NOPI b.v. te Delft wenst zich te vestigen in 'n reeds gebouwde hal. Dit bedrijf is een importeur/groothandel in plakband voor de verwerkingsindustrie en telt 17 werknemers. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Het belangrijkste treffen in de zaalhandbal com petitie is zondag de derby tus sen Northa en HVS in de Pen ningshal te Noordwijkerhout. Niet alleen omdat het een streekderby is, maar vooral om dat de inzet van het duel de koppositie is in de regionale derde klasse. Northa is nog geheel zonder puntenverlies, terwijl HVS een maal een puntje verspeelde bij het Haagse AHC. Beide ploegen hebben echter een comfortabele voorsprong op de overige teams in die klasse. HVS moet dus winnen om de kop te bemachti gen, terwijl Northa aan een ge lijkspel voldoende heeft om aan kop te blijven. Het is moeilijk een voorspelling te geven maar één ding is zeker: de kampioen voor deze klasse moet in het rayon Leiden gezocht worden. Intussen gaat Bax/Foreholte ook een moeilijk karweitje kla ren. In Soest is BDC erg sterk, gezien de overwinning van 10-4 op WWV. Bax/Foreholte ver speelde aan WWV tot nu toe haar enige verliespunt! De da mes uit Soest staan in de mid denmoot door o.m. een kleine 6-5 nederlaag tegen Raa-Swift. Het zal dus zeker spannen, zoals bijna iedere wedstrijd in deze klasse. Van duidelijk krachts verschil is in bijna geen enkele wedstrijd sprake geweest. In de afdeling kan Jong Ade het zelfvertrouwen herwinnen mid dels een overwinning op de re serves van Bax/Foreholte. MMO mag niet te veel problemen heb ben met het Haagse HEC om de goede positie op de ranglijst te handhaven. NIO loopt waar schijnlijk over CWP heen in de tweede klas van de afdeling en voor San/Saturnus is er nog steeds niet veel hoop op het eerste winstpuntje nu het be zoek krijgt van HMSH. Het Voorschotense HW maakt ook niet veel kans tegen het jeugdi ge reserveteam van Northa. Bij de heren een interessant duel in Noordwijkerhout tussen Northa en Wings. Bij winst voor Northa gaan de Noordwijker- houters een serieuze titelkandi daat worden. MSV zal bij Kwiek Sport in Den Haag ook vait goede huize moeten komen om een punt in de wacht te slepen. De heren van San/Saturnus winnen waarschijnlijk in Leiden van Duinoord en blijven daar mee dan in de top van de ran glijst meedraaien. In de derde klasse moet Warmunda de der by van Olympia winnen om in de running te blijven. De andere derby in die klasse, tussen MMO en Rijnstreek, zal wel door de Hoogmadenaren worden gewon nen en het Voorschotense HW tenslotte, pakt de kans op 2 punten gretig aan nu het reser veteam team van Northa op be zoek komt. PROGRAMMA DAMES Landl. Ie kl. 13.00 uur BDC 1—Bax Foreholte 1; Landel. 3e kl. 13.00 uur Nort ha—HVS (Noordwijkerhout; le kl. afd. 13.00 uur Bax/Fore holte 2—Jong Ade 1 (Groe- noord), 14.00 uur MMO 1HEC 1 (Groenoord); 2e kl. afd. B 12.00 uur NIO 1-CWP 1 (Groenoord), 10.50 uur San/Saturnus 1—HMSH 1 (5-Meihal); 3e kl. afd. A 13.50 uur HW 1—Northa 2 (Voorschoten); HEREN Afd. le kl. 12.40 uur Kwiek Sport 1—MSV 1, 14.00 uur Nort ha 1—Wings 1 (Noordwijker hout); Afd. 2e kl. 11.50 uur San/Satur nus 1—Duinoord 1 (5-Meihal). Afd. 3e kl. B 14.50 uur Warmun da 1—Olympia 1 (Groenoord), 14.40 uur MMO 1—Rijnstreek 1 Groenoord), 14.50 uur HW 1—Northa 2 (Voorschoten). iiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiii Warmonders betalen mee aan aankleding van hun wijk In Warmond zijn gis teren in de wijk En depoel II door de dienst gemeentewer ken een vijftal forse linden geplant. Het geld voor de aan koop van deze 10- tot 15-jarige bomen werd door de bewo ners van de wijk bij eengebracht op ini tiatief van de direk- teur gemeentewer ken, de heer Tjeer- de. Omdat in het be plantingsplan van de gemeente uitsluitend zeer jonge bomen waren opgenomen (die uiteraard veel goedkoper zijn) be sloten de bewoners mee te werken aan de „aankleding" van hun wijk d.m.v. de aankoop van deze al vrij hoge bomen. iiiiiiminmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Boekhorstlaan krijgt een beter aanzien VOORHOUT Wanneer het weer geen roet in het eten gooit, wordt zeer binnenkort begonnen met de reconstruc tie van de Boekhorstlaan. Dan zal een definitief einde komen aan de dubieuze eer die de Boekhorstlaan genoot als somberste en lelijkste straat van Voorhout. Begonnen wordt met de riole ringswerkzaamheden, waarbij men zal pogen zo weinig mo gelijk overlast aan de bewo ners te bezorgen. Dan zal het wegdek een wel zeer rigoreu- ze verandering ondergaan. De trottoirs verdwijnen, aan het begin van de straat komt een drempel, om de snelheid van het verkeer af te remmen. Door gebruik te maken van verschillende soorten tegels en keien in ook weer diverse tinten, waarmee ook het ge ringe aantal parkeerplaatsen zal worden gemarkeerd, wordt een optimaal kleurig effect bereikt. Dit zal nog worden verhoogd door het plaatsen van bloembakken en een groenstrook aan het be gin van de laan. Het wegdek wordt zo geconstrueerd, dat de klachten van de bewoners over de hoge snelheden, die vooral voor de jonge kinderen veel gevaar opleveren, niet meer kunnen voorkomen, ten zij men een bijzonder goede slalom rijdt. Sint op bezoek bij bejaarden van Lisse Van onze correspondentv Lisse Sint Nicolaas en zijn knecht hebben gisteren een be zoek gebracht aan de sociëteit van de Katholieke Bond van bejaarden en gepensioneerden. Hij deelde daarbij tal van kleine attenties uit. 16 december aan staande zal de jaarlijkse kerst viering worden gehouden in 't Trefpunt. Het toneelclubje zal onder leiding van mej. A. v.d. Eist een eenakter opvoeren, ge titeld „Met Kerstmis alleen". Kerstliederen zullen worden ge zongen door het zangkoor onder leiding van mevr. Van Winsen. Na deze kerstviering is de socië teit gesloten tot volgend jaar 8 januari. Verkoop oude spullen school Zoeterwoude Van onze correspondent Zoeterwoude In de oude Ber- nardusschool aan de Laan de Goede Herder worden volgende week vrijdag allerlei spullen verkocht, die boven water zijn gekomen toen de school onlangs verhuisde naar het nieuwe ge bouw aan de Oranjelaan. De verkoping begint om acht uur. LEIDEN In het tentoonstel lingszaaltje van drukkerij „De Bink" aan de Rooseveltstraat is een gevarieerde en interessante tentoonstelling ingericht van werk van leden van de kunst kring „De Zevenster": zeven kunstenaars, die hun domicilie hebben in Den Haag, Voorburg en Rijswijk en Hoogeveen. Het Werk van deze zeven is zeer gevarieerd wat betreft de onder werpen, maar niet zozeer wat betreft schilderkundige opvat tingen en palet. Het is modern zonder extravangantie, wel zeer aanspreekbaar voor de gemid delde kunstliefhebber. De gehe le tentoonstelling omvat ruim dertig werken, waarin wel een verscheidenheid van diverse in vloeden en stijlen merkbaar is zonder echter veel opvallende verschillen. Het is een interes sante collectie, die de beschou wer voor weinig problemen stelt*. Dat laatste nog temeer, daar elk van de zeven exposan ten een korte, zij het soms wat filosofische „verantwoording" meegeeft Jan van Linschoten uit Den Haag („Als ik schilder, doe ik dat omdat ik het doen moet") treft door zijn in brede toetst, soms met het paletmes, opge brachte matte kleuren. Er zijn enkele fraaie stukken bij als .Maudje met herfstbladeren" en „Woonboot te Warmond. Merk waardig is het perspectiefloze, plat-geschilderde „Ontbijt in atelier" Abraham Zwarts, eveneens uit Den Haag („Het schilderen is voor mij telkens opnieuw weer een poging") imponeert met een fraai „Haventje Elburg" en goed gecomponeerde bloemstukken. Gerda van Leeuwen uit Rijswijk („Het zijn vooral de bloemen, die mij inspireren") zond een vijftal aquarellen in, waaronder het erg fijne „Appelbloesem". „Droogbloemen" trof mij door een opvallend geslaagde stofuit drukking. Rudolf Blaser uit Voorburg („Tot uitdrukking brengen van de ziel der dingen") gaat min of meer op de Picassotoer, getuige onder meer zijn werk „Christus- spel" in donkere tinten. Eva Blaser, eveneens uit Voor burg („Ik leef in een intieme wereld, die mij blij en gelukkig maakt") is wel de meest stijlva- riabele van de „Zevenster". Zij gebruikt zware, donkere kleu ren. Het doek „Pop met duif' kon mij persoonlijk het meest bekoren. Ko de Neve uit Rijswijk („Ik tracht in mijn landschappen een intens natuurbeleven te vertol ken") exposeert enkele aquarel len. Het meest viel mij op „Ma rokkaans landschap" in pointil- lé-techniek alsmede een ook zeer fraai „Stilleven met zonne- pit". Tenslotte worden van Bep van Diest uit Hoogeveen op deze tentoonstelling nog een viertal wandkleden getoond, waaron der een innige en fraaie „Ma donna" alsmede een kleed met een eenvoudig gecomponeerd kruismotief onder de titel „Gol- gota". Alles bijeen stelt de bij „De Bink" getoonde collectie de kij ker voor weinig stilistische pro blemen. Ze is zeker niet groots maar toch wel zo, dat het aange naam is om ze rustig te be schouwen. De Boekhorstlaan, nu nog een sombere straat Van onze correspondent LEIDSCHENDAM In hun antwoord op de algemene beschouwingen van de raad zeggen b. en w. dat een verbinding tussen het bedrijventerrein in zuid via de Kostver- lorenweg en Middenweg met een nieuwe aansluiting op de Landscheidingsweg, een voorstel van vervoerders en van de CDA- fractie, een grote verbetering zou zijn omdat het vrachtverkeer dan buiten de Nieuw- straat kan worden gehouden. De probleem die hieraan verbonden zijn, ook financieel, zijn echter levensgroot. Er is overeenstem ming met het rijk bereikt over een op- en afrit bij de Vlietweg en het college betwijfelt ernstig of op zo korte afstand ook nog eens een aansluiting op de Middenweg zal wor den toegestaan. Er zal evenwel met polder bestuur en rijkswaterstaat overleg worden gepleegd. De suggestie van het CDA aan de Middenweg meer bedrijven te concentreren wordt bekeken. Verkeerslichten uit noord weghalen voor plaatsing aan de sluis wordt uit veiligheids overwegingen ongewenst geacht en is boven dien onmogelijk omdat ze daarvoor niet geschikt zijn. Als de reconstructie van de Leidsekacje over enkele weken klaar is zal er eenrichtingsverkeer worden ingesteld vanaf de sluisbrug de Star. De door de WD voorgestelde commissie voor verkeer en ver voer wordt „bezwaarlijk voor uitvoering vat baar" geacht om. vanwege de doublure die zou ontstaan met de commissie openbare werken. Over een nieuwe sluis delen b. en w. mee dat GS begin volgend jaar aan de staten een nota zullen aanbieden over het eventuele gebruik van duizendtonners op de Vliet Over de kritiek van verschillende fracties op de Milieuraad zegt het college, hoewel waar dering te hebben voor de aktiviteiten, de raad „in de huidige vorm" ongeschikt te achten, blijvend als gesprekspartner te fun geren. Procesverbaal Een andere milieu-organisatie, het Milieu Aktiecentrum, kan rekenen op een proces verbaal voor het op grote schaal plakken van stickers en affiches op plaatsen waar dit verboden is. Het college is er pijnlijk door getroffen dat dit door een groep ge daan is die het woord „milieu" in het vaan del voert. De kosten van schoonmaken zul len op de verantwoordelijke personen wor den verhaald. Het MAN propageert de slo gan „de vervuiler betaalt" dus b. en w. verwachten hiermee geen moeilijkheid. Op de suggestie van de WD vrouwen aan te stellen bij het brandweerkorps zegt het college dat, hoewel er nog geen aanmeldin gen zijn, vrouwen niet zullen worden afge wezen. De gevraagde wijkagent wordt op nieuw door het college afgewezen, per 1 januari beginnen echter wel de vier rayona genten die een kaartsysteem zullen aanleg gen van hun aktiviteitea Het eerder door burgemeester en wethou ders geuite optimisme over Duivenvoorde moet al weer worden getemperd omdat er een zevental bezwaren zijn ingebracht. Het ontwerp-bestemmingsplan komt, met die be zwaren, maandag 22 december in de betref fende commissie. De vorig jaar toegezegde beeldententoonstel ling is onmogelijk gebleken wegens het daaraan verbonden risico van beschadiging. De kunstenaarsvereniging K70 heeft gezegd het risico niet te willen dragen omdat de beelden ook 's nachts moeten worden be waakt Een gelegenheid om binnenshuis beelden te exposeren is in Leidschendam niet aanwezig en dag- en nachtbewaking is te kostbaar. Een internationaal gemeentekontakt is al bijna een half jaar geleden aangevraagd bij de Raad van Europese Gemeenten. Er was voorkeur uitgesproken voor een Vlaams- sprekende Belgische gemeente of een plaats in West-Duitsland maar er zijn nog geen concrete gegevens ontvangen. Het college meent dat de belangstelling hiervoor de laatste jaren is teruggelopen. Vragen over tegemoetkomingen aan tuin ders worden door b. en w. afgewezen onder het motto dat tariefswijziging voor energie discriminerend zou zijn voor andere gebrui kers. Van „boete" voor een geringere gasaf- name wil het college niet spreken, het is een vergoeding voor gedane investeringen. De gemeenteraad zal maandag 8 december, aanvang half 8, de begroting hoofdstuksge- wijs behandelen, gevolgd door een tweede vergadering op 15 december.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4